Frederic Caudron wint op regelmaat Goossen zet zegereeks voort in Axel Hoek simpel verder in soccertoernooi Winst Theo Akkermans en Patrick Tolhoek De Keersmaecker smaakmaker in Hulst KORT JSVRAGEN De beste wensen hijgen een 10. Terése van Lare tweede bij sportvrouwverkiezing Zeventiende Indoor Zeeland DE STEM SPORT ZEELAND WIELRENNEN Belgische belofte pakt om Zundert eerste toernooizege als driebander Kloetinge wint zaaltoernooi TENNIS ATLETIEK SPORTNIEUWS KORT IJARI 1996 B2 DINSDAG 2 JANUARI 1996 B3 er de rug. De ploeg- do heeft vlak voor de ond en Roger Smeets aldus Schür. „Maar Ijden, waaronder de elerunie UCI dat je ;t hebben. Omdat we noesten we nog mini- it deze twee jongens, mee en Smeets is ook ieelname aan de gro- tgeschakeld iet open Australische burger verloor maan- hij als achtste was drian Voinea gaf hem halken vloog er in de n de Italiaan Andrea 3, Gaudenzi (Ita) - Schal- 6-4 6-4, Larsson (Zwe/5) rsj) 7-6 6-3, Korda (Tsj) - •2 2-6 7-5. 6 7-6, Woodforde (Aus) - jerg (Aus) 6-1 6-4, Furlan risen (Den) 6-4 6-3, Kafel- Hlasek (Zwi) 6-7 6-3 7-6, Coetzer 2-6 4-6, Reneberg ■a 7-5 6-3. anisevic - Boetsch 7-5 6-4, ebreak). Programma dins- i-7 6-3 6-3, Rosset - Phi- idtke - 5-7 1-6. llassic tijd fit voor het tennis- schappen dat maandag anse nummer twee van g Classic, een invitatie- januari, bevestigd, lan de kant wegens een TP-finale in Frankfurt, 1 en het toernooi om de nerikaan Pete Sampras an Open), doet mee aan rden zijn: Jim Courier (Dui), Jevgeni Kafelni- aliër Pat Rafter. ub waar hij zijn het sei- ht. De eredivisieclub uit moord. Van Loen teken club. ie seizoenen op de loon de hij op uitleenbasis in ler Wim Jansen. Tussen Ajax verkocht aan Feye- irhalf jaar in dienst, aan- Jelgische kampioen nam enen speelde. Bij Ander- e deel uitmaakte van de oda JC was zijn tweede ia vijf seizoenen verliet. ïkerfinale Japanse team Sanfrecce de nationale beker, de in Tokyo voor 47.000 toe- oa Grampus Eight: 0-3 na r Pieter Huistra. Ook John am daarvoor uit, maar hij sar Nederland. Inmiddels ib FC Utrecht, ge Takafumi Ogura die in speelde. Hij scoorde in de a de tweede treffer zorgde ;h was de Fransman Arsè- zal zich de laatste dag van zondag in Scottsdale een als winnaar van het toer- rdiger van Europa, over 36 David Frost (Rest van de rong van twee holes. Na 32 dat Lane eerder in de wed- was de hoogste prijzenpot Frost kreeg de helft. *aan staken idivisiebasketbal gaan sta- ligt de competitie stil. Inzet e wedstrijdcommissarissen. n weigeren in de toekomst betalen. Daarop kwam de m te handhaven en de arbi- as voor de scheidsrechters wedstrijd Den Helder - een arbiters aanwezig bij de winnaar Koop Tjuchem Schaaktoer- aatste ronde deed de FIDE- zijn partij tegen Peter Leko, ibod dat de jonge Hongaar kon Karpov niet meer inge- -enten. larpov, die vooral de tweede t tijdschema. De laatste ron- uur eerder dan normaal. Dat aid geen ochtendmens en wil Js ik dit van tevoren geweten gekomen", bitste Karpov na ijn geen tijden om te spelen, een vol punt voorsprong had Almasi (Hon) - Svidler (Bus) Ned) - Adams (Eng) 0-1, Tiviakov n Wely (Ned) 0-1. 5 lov, Kamsky 7, 4. Svidler 6/2, 5, 9. Almasi 4'/2,10. Piket, Hansen rscheiden heeft hinkstapspringer Jonat- nd. Hij trad toe toe de 'Order de tijdens de WK in Göteborg ;er. Hij was de eerste atleet die eed. Eerder sprong de Brit op Van onze wielermedewerker Wemeldinge - Theo Akker- mans won zaterdag de oude- jaarscyclo-cross in Wemeldin ge. Patrick Tolhoek schreef de ATB-wedstrijd in dezelfde plaats op zijn naam. Op het weliswaar keiharde, maar toch goed berijdbare drie kilome ter lange parcours verliep de veldrit voor profs/amateurs en trimmers spannend. Johnny van UITSE LOTTO: 8-21-24-32-43-49. eservegetal: 6. u pergetal: 6. PIEL'77:9510608. uper6;328574. Cadsand, Edwin Enthoven, Theo Akkermans en Remco de Bruijn waren de animators. Dit viertal nam reeds in het eerste kwartier een behoorlijke voorsprong op het restant van het veld en bleef ook daarna toonaangevend. Vooral Enthoven had er zin in. Hij kwam tijdens de beginfase meerdere keren als eerste door. Remco de Bruijn, die als eerste moest afhaken, zag het gat met de koploper steeds groter worden, maar Van Cadsand en Akker mans gaven weinig krimp. Zij slaagden er in bij Enthoven te komen, die echter kort daarop weer zijn aanvalslust toonde, hetgeen hem lichtjes voorop bracht. Opnieuw slaagden Van Cadsand en Akkermans erin om de aansluiting tot stand te bren gen. Genoemd tweetal voerde hem tempo op en dat werd Ent hoven te veel. De Belg moest lossen en in de slotfase maakten Van Cadsand en Akkermans de dienst uit. In de voorlaatste ronde sloeg Akker mans een gaatje en soleerde naar de eindstreep, die hij vijftien seconden eerder bereikte dan Johnny van Cadsand, die als goe de tweede finishte. Enthoven hield zijn derde positie vast. De Bruijn arriveerde op de vierde stek. Bij de ATB'ers toonde Patrick Tolhoek opnieuw zijn grote klas se. De blikvanger uit Yerseke verzekerde zich al kort na de start van de leiding en bereikte als solist de eindstreep met anderhalve minuut voorsprong op zijn naaste concurrent, Vital Timmermans. Laatstgenoemde had geruime tijd gezelschap van Nico van de Klundert, die echter twee ronden voor het einde moest afhaken. Voor de ATB-wedstrijd hadden zich 52 deelnemers gemeld. UITSLAGEN Veldrit voor profs/amateurs en trim mers: 1. T. Akkermans (Woensdrecht), 2. J. van Cadsand (Terneuzen), 3. E. Enthoven (Stekene), 4. R. de Bruijn (St.-Willebrord), 5. D. Raadtgever (St.- Willebrord), 6. D. Verhulst (Waarde) eerste trimmer, 7. P. Frijters (St.-Wille brord), 8. T. van Oers (Breda), 9. A. van Haaften (Stavenisse), 10. J. Blok (Yer seke). Veldrit nieuwelingen: 1. R. Slabbe- koorn (Kapelle). Veldrit jeugd: 1. D. Langenberg (Kapel le), 2. L. Luteijn (Kapelle), 3. M. van Haaften (Stavenisse). ATB-wedstrijd: 1. P. Tolhoek (Yerseke), 2. V. Timmermans (Yerseke), 3. N. van de Klundert (Woensdrecht), 4. P. Pica- vet (Hulst), 5. J. van Schaik (Souburg), 6. M. Remijn (Wilhelminadorp), 7. M. Gunst (Yerseke), 8. D. Dubbeldam (Sluiskil), 9. op 1 ronde A. Goossen (Wolphaartsdijk), 10. R. Zijlmans (Roosendaal), 11. J. Tolhoek (Yerseke), 12. G. van Gessel ('s-Heerenhoek), 13. C. Drenth (Vlissingen), 14. J. Nieuw koop (Roosendaal), 15. N. Zweedijk (Krabbendijke). Door Léon Krijnen Zundert - Het leek in Zundert het toernooi van Ceulemans en Blomdahl te worden, maar het werd dat van Frédéric Caudron. De 27-j'arige Waal slaagde er als enige van de deelnemers in om zes wedstrijden lang op ongeveer hetzelfde niveau te blijven acteren en werd daarvoor beloond met zijn eerste toernooiover- winning in het driebanden. Als kaderspeler pakte Caudron al een paar Europese en wereldti tels, als driebander brak hij door in Den Hoek. Waarmee hij ook een tot nog toe perfect competi tieseizoen bekroonde, want als teamspeler van Van Donge De Roo heeft hij in de eredivisie nog geen wedstrijd van de eerste tien verloren. Caudron speelde in Zundert niet spectaculair hoog, maar wel iede re keer goed genoeg om te blijven winnen. In zijn poulewedstrijden versloeg hij de Willebrorders Jas pers en Valentijn en zijn landge noot Forthomme, in de kwartfi nale pakte hij zijn ploeggenoot Louis Havermans, in de halve finale Dielis en in de finale zater dagmiddag tenslotte opnieuw Dick Jaspers. Jaspers slaagde er in de finale niet in om de draad op te pakken, waar hij hem had laten liggen. Een goed uur voor de start van de finale had Raymond Ceulemans zich gewonnen moeten geven, nadat Jaspers hem vanaf acquit in de halve finales het nakijken had gegeven. Jaspers scoorde in de tweede beurt een machtige serie van zeventien, stond al na zes beurten met 29-8 voor, en trapte op souplesse door naar 50- 33 in 20 beurten. Een mooi moy enne van 2/4 derhalve, zeker tegen Ceulemans, die nooit cadeautjes weg pleeg te geven. Maar dat doet Caudron, goede verdediger, ook nooit, en op de een of andere manier wist Jaspers geen weg te vinden in de onvrien delijke patronen die de Belg liet liggen. Bovendien had Jaspers weer last van een probleem dat hem de laatste weken parten speelt: het missen van driehoek jes. In de wereldbekertoernooien liet hij te veel van die kansen voor open doel liggen en in Zun dert was het van hetzelfde laken een pak. Of dat het gevolg van rekenfoutjes dan wel een afwij king in de keuvoering is, daar zal hijzelf achter moeten komen. Feit is dat hij de afgelopen weken te vaak stomverbaasd heeft staan kijken hoe de speelbal op een simpele triangel millimeters langs nummer drie liep. Caudron daarentegen deed pre cies wat hij moest doen om het toernooi te winnen. Tot de finale speelde hij onder of rond de anderhalf gemiddeld, maar in het zicht van zijn eerste titel deed hij er een schepje bovenop. Het beslissende gat werd al in beurt zeven geslagen, zij het met een beetje mazzel. Caudron stond al met 12-6 voor en begon met een 'zwijn'. Uit een lelijke klos kwam na het gebots van bal een en twee toch een reglementaire carambo- ,1e tevoorschijn. Zelfs Jaspers moest even lachen over de manier waarop Caudron het engeltje op zijn keu bedankte, maar moest vervolgens fronsend toezien hoe er nog acht caramboles volgden in dezelfde beurt, goed voor 21-9. Caudron gooide de deur dicht, Jaspers bleef driehoeken missen en het gat bleef het gat. In beurt 26 was de kruisweg van Jaspers ten einde: 50-30. Caudron moest lang nadenken over de vraag waarom hij dit jaar zo goed is beginnen te spelen, keek eens in de kristallen bol die hij als hoofdprijs overhandigd kreeg en zag daarin zijn 'meiske' weerspiegeld, die het kleinood vasthield. Geluk in het spel én in de liefde? „Dat zal het zijn," zei een lachen de Caudron, „nee serieus, dat zal het echt zijn. Ik zit lekker in mijn velleke, ik voel me hier in Zun dert bij mijn ploeg goed thuis, alles gaat zoals het moet. Dat doet een mens goed, daar gaat-ie goed van spelen..." UITSLAGEN Halve finales: Caudron - Dielis (Bel) 50-44 in 35, 1.428 om 1.257, 5 om 6, Jaspers - Ceulemans (Bel) 50-33 in 20, 2.500 om 1.650, 17 om 6; finale: Caudron - Jaspers 50-30 in 26, 1.923 om 1.153, 9 om 8. Eindstand (achtereenvolgens toer- nooimoyenne, hoogste moyenne, hoogste serie): 1. Caudron 1.587, 1.923, 11, 2. Jaspers 1.668, 2.500, 17, 3. Ceulemans 1.741, 3.125, 11, 4. Dielis 1.525, 2.777, 10, 5. Blomdahl 2.506, 4.166, 23, 6. Van Kuijk 1.542, 2.272, 12, 7. Habraken 1.291, 1.470, 10, 8. Arnouts 1.629, 2.500, 9, 9. Wey- enburg 1.306,1.219,10,10. Forthom me 1.207, 1282, 8, 11. Burgman 1.215, 1.562, 8, 12. Sayginer 1.119, 1.562, 8, 13. Broeders 1.237, 7, 15. Van der Smissen 1.157, 11, 16. Valentijn 0.989, 11. Van Lare is onlangs door de Nederlandse Triatlon Bond uit geroepen tot triatlete van het Jaar. Heeren werd voor de derde opeenvolgende keer winnares Van deze sportverkiezing, ondanks het feit dat ze geruime j lijd met een knieblessure was uit- geschakeld. Derde werd de Goese Goes - Kloetinge won het 25e raalvoetbaltoernooi van De «'elanden. In de finale versloeg formatie RCS met 3-1 in SPWtpunt Zeeland te Goes. «Msfand: 1. Kloetinge, 2. BCS, 3. 4. 's-Heer Arendskerke, 5. SSV'65, Heinks :enszand, 6. Kapelle. (ADVERTENTIE) Gelukkig nieuwjaar wensen doet u dit jaar toch zeker met 10 cijfers? U vindt de nieuwe nummers met behulp van de Omnummergids. Noteer ze meteen even in uw agenda. Hebt u toch nog vragen, bel dan gratis 06-0096. Bellen? Even tot tellen. EPI Pascal van Poecke, die de finale tot en met 15 jaar won FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Beatrix Verhaegen, die de finale tot en met 13 jaar won. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door Henk van de Voorde Hulst - Bart de Keersmaec ker uit Rupelmonde, bij Ant werpen, was de onbetwiste smaakmaker in het Kerst- jeugdtennistoernooi in Den Dullaert te Hulst. Zoals ver wacht schreef hij de oudste leeftijdsklasse bij de jongens op zijn naam. In de finale versloeg de Vlaming met 6-3, 6-0 Pascal van Poecke. De Keersmaecker heeft een hoge speelsterkte, B0 in België, wat in Nederland te vergelijken is met een 'matige' Bl-speler. Van Poecke heeft de speelsterkte C2. Desondanks gaf de Hulstenaar in de eerste set goed partij. Er waren veelal harde slagenwisse lingen van achteruit te zien. In de tweede set viel Van Poecke wat terug. Bij de jongens tot en met 15 jaar pakte Van Poecke wel de eerste prijs. Via degelijk spel in de finale tegen clubgenoot Joris de Bakker kwam hij tot een 6-2, 6- 4-overwinning. Van Poecke bracht wat meer variatie in zijn spel. De Bakker speelde bij vla gen eveneens goed, maar maakte af en toe onnodige fouten. Bij de meisjes tot en met 15 jaar was Fanny Kool conform de prognoses de beste. Beatrix Ver haegen, haar tegenstandster in de finale, kwam twee keer goed terug, maar maakte iets te veel fouten. Kool speelde redelijk aanvallend, Verhaegen wat meer vanaf de baseline. Ook in de leeftijdsklasse tot en met 13 jaar plaatste Beatrix Verhaegen zich voor de finale. De Hulsterse won daarin over tuigend van de als eerste geplaatste Barbara Fonteyne uit Ertvelde. Kim Boes uit Hulst was zowel in de categorie tot en met 11 als tot en met 9 jaar een klasse apart. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 17 jaar: halve finale: Bart de Keersmaecker-Tom Huis 6-3, 6-4; Pascal van Poecke-Christoph Morjaen 6-1, 6-1; finale: De Keersmaecker-Van Poecke 6-3, 6-0. Tot en met 15 jaar: tweede ronde: Peter de Jager-Bert van de Velde 6-5; kwartfinale: Pascal van Poecke-Klaas Alberda 15-1, Laurens de Kort-Peter deNJager 6-5; halve finale: Pascal van Poecke-Laurens de Kort 6-3, 6-3; Joris de Bakker-Bram Cornelissen 5- 6, 6-3, 6-3; finale: Pascal van Poecke- Joris de Bakker 6-2, 6-4. Tot en met 13 jaar: kwartfinale: Dieter van de Halle-Koen Gorleer 6-3, Koen van Wiele-Willem-Jan van Doeselaar 11-3; halve finale: Nicolas Verbrugge- Jan Claessens 6-2, 4-6, 6-5; Koen van Wiele-Dieter van de Hallen 6-0, 6-3; finale: Koen van Wiele-Nicolas Ver- brugge 6-1, 6-3. Tot en met 11 jaar: kwartfinale: Michel Raats-Job Ingels 7-4, Hendrik de Jager-Raf de Meester 9-2; halve finale: Krijn de Vries-Willem Mas- soels 6-1, 6-1; Hendrik de Jager- Michel Raats 6-2, 6-2; finale: Krijn de Vries-Hendrik de Jager 6-0, 6-3. Tot en met 9 jaar: Stijn van Doeselaar- Joost de Vries 8-1. Eindstand: 1. Stijn van Doeselaar, 2. Joost de Vries. MEISJES Tot en met 15 jaar: halve finale: Fanny Kool-Inge Meul 6-1, 6-3; Beatrix Ver- haegen-Bianca Vlaeminck 3-6, 6-2, 6- 0; finale: Kool-Verhaegen 6-4, 6-4 Tot en met 13 jaar: halve finale: Bar bara Fonteyne-Jacqueline Verhaegen 6-2, 6-1; Beatrix Verhaegen-Deborah Morcus 6-0, 6-0; finale: Beatrix Ver- haegen-Barbara Fonteyne 6-4, 6-1. Tot en met 11 jaar: Valerie Weemaes- Martine Morcus 7-5, Kim Boes-Vale rie Weemaes 11-1, Kim Boes-Nathaly Bral 7-3, Nathaly Bral-Valerie Wee maes 8-2, Nathaly Bral-Martine Mor cus 8-3. Eindstand: 1. Kim Boes, 2. Nathaly Bral. Tot en met 9 jaar: Kim Boes-Stefanie Goubert 12-0, Nathaly Bral-Roxanne Fonteyne 7-4. Eindstand: 1. Kim Boes, 2. Nathalie Bral. VERLIEZERSRONDE JONGENS Tot en met 17 jaar: finale: Joris de Bakker-Bart Knaepkens 11-2. Tot en met 15 jaar: finale: finale: Koen van Wiele-Jeroen de Ridder 9-5. Tot en met 13 jaar: finale: Krijn de Vries-Jeroen Frijhoff 6-4. Tot en met 11 jaar: finale: Stijn van Doeselaar-Davy de Kesel 8-2. MEISJES Tot en met 15 jaar: finale: Veronique Raes-Bianca Morcus 8-2. Tot en met 13 jaar: finale: Nathaly Buijsse-Daniëlla Verhelst 7-5. Van onze sportmedewerker Oost-Souburg - Terése van Lare uit Sluis is als tweede geëin digd bij de door Omroep Zeeland gehouden verkiezing voor I sportvrouw/man van het jaar. De veterane, die afgelopen sei zoen twee WK-titels (trialon en duatlon) pakte, moest alleen tana Heeren voor laten gaan. judoka Jessica van der Spil. Bij de mannen mocht de aanvoer der van de topscorerslijst in de eredivisie van de betaald-voet balcompetitie, Dennis de Nooijer, spelend voor Sparta, de bokaal in ontvangst nemen. Hij hield Dan ny Blind en korfballer Dennis Voshart achter zich. De Zeeuwse sportploeg van het jaar werd de voetbalploeg Kloe tinge, die onder trainer Kees Zwamborn de promotie naar de hoogste klasse van het zaterdag voetbal afdwong. De voetbalver eniging Hoek eindigde op de gedeelde tweede plaats, naast korfbalclub Tjoba uit 's Heer Hendrikskinderen. Kortbalclub Swift uit Middel burg eindigde als vierde. De stemmen kwamen van het Zeeuwse publiek. Van onze atletiekmedewerker Axel - Erik Goossen won zaterdag in het Axelse Bos de 9,6 kilometer lange Oude- j aarsloop. Daarmee pakte de atleet van AV Scheldesport al zijn vijfde trimloopzege dit seizoen. Eerder schreef hij de Havenloop, Kreekloop, Dow- loop en Broodloop, alle in zijn woonplaats Terneuzen, op zijn naam. In de wedstrijden voor de Zeeuwse crosscup loopt hij zich dit seizoen eveneens in de kij ker. Het leverde hem een vierde plaats op in de tussenstand, met nog drie crossen te gaan. Goossens liep in het Axelse Bos op het goed beschutte parcours eerst in gezelschap van Matthieu Warrens en Cor Koekkoek. Met name Matthieu Warrens, de laatste weken knap op dreef, was een taaie klant voor Goos sen. Pas na vier van de zes af te leggen ronden capituleerde Warrens. Op dat moment was Cor Koekkoek al uit de frontlijn verdwenen. Warrens, zonder meer een aanwinst voor de KNAU, moest zijn inspanningen van de eerste wedstrijdhelft nog bekopen. In de slotfase werd hij nog voorbij gelopen door Cor Koek koek. Addie Dieleman had bij de vrouwen geen tegenstand. UITSLAGEN 500 METER Jongens: 1. Dario Doimjanovic 2.04, 2. Zvonko Mad- zomevic 2.19, 3. Zlato Cigic (allen Axel) 2.22. Meisjes: 1. Jolanda van Haveren (Vlissingen) 2.34, 2. Frederike Dankloff (Axel) 2.38, 3. Monique van Have ren (Vlissingen) 2.47. MANNEN 3,2 km: 1. Martijn Kox (Sas van Gent) 12.23, 2. David Scheele (Zaamslag) 12.41, 3. Eimert-Jan Goossens (Axel) 12.53, 4. Marino Rodrigo (Hulst) 13.39, 5. Peter Schutte (Terneuzen) 13.55. 6,4 km: 1. Darwin Kint (Terneuzen) 23.11, 2. Martin de Jaeger (Westdorpe) 24.31, 3. Nithin Klapwijk (Axel) 25.38, 4. Marc van Houcke 26.04, 5. Chris den Exter (beiden Terneuzen) 26.23. 9,6 km: 1. Erik Goossen 33.17, 2. Co Koekkoek (beiden Terneuzen) 33.50, 3. Matthieu Warrens (Kloosterzan- de) 34.21, 4. Patrick Hembrecht (België) 34.27, 5. Edwin de Jaeger (Axel) 35.20, 6. Eddy Vink (Westdor pe) 35.38, 7. Peter Jansen (Sluiskil) 36.07, 8. Rudy Neve (St.-Jansteen) 36.36, 9. Eddy Kox (Sas van Gent) 36.40, 10. Harvey van Hauten (St.-Jansteen) 36.55 VROUWEN 3,2 km: 1. Esther van Hoecke (Terneuzen) 15.45, 2. Anja de Kort 15.48, 3. Catrien de Pooter (beiden Axel) 16.03. 6,4 km: 1 Jante Heethuis (Terneuzen) 32.57, 2. Marin- ja Raaymakers (Axel) 33.01. 9,6 km: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent) 38.47, 2. Karin Bakker (België) 43.46, 3. Hester Vink (Westdor pe) 50.12, 4. Paulette d'Huyvetter (België) 52.08, 5. Agnes de Ridder (Zuiddorpe) 52.09. Door Peter Snelders Sas van Gent - Alleen in IJzendijke trof Hoek een taaie tegenstander in poule 4 van het ABAB-soccertoernooi in Sas van Gent. De West- Zeeuws-Vlaamse formatie dwong Hoek een 3-3-gelijk- spel af. In de voorgaande twee wedstrijden had Hoek zich kunnen uitleven. Het begon al met een 7-1-zege tegen Biervliet. Dat was een opwarmertje voor het duel met Groede. Laatstgenoemde ploeg probeerde het spelletje mee te spelen, koos voor een positieve spelopvatting, maar gaf daardoor zoveel ruimte weg, dat zij simpel naar de slachtbank werd geleid: 12-0. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat de topscorers van deze tweede wedstrijddag uit de Hoek-gelederen kwamen. Jacky Laipbèrt met 11 en Jos Kayser met 10 treffers waren de produk- tiefstje spelers. De derde tegenstander van Hoek in de poule, Terhole, trok lering uit de monsternederlaag van Groede en paste zoveel mogelijk mandekking toe. Terhole was kansloos tegen een superieur Hoek, maar beperkte de schade tot 3-0. Na dat duel was Hoek al zeker van kwalificatie voor de eindronde. Mogelijk dat dit een rol speelde in het slottreffen met IJzendijke. De zaterdageerste klasser nam het wat te laconiek op en kwam daardoor nooit echt in de wedstrijd tegen een fel en goed spelend IJzendijke, 3-3. Dat was overigens één van de weinige lichtpuntjes die IJzendij ke liet zien. Na zeges op Terhole (1-3) en Groede (4-1) verloor het met 1-0 van een verrassend sterk voor de dag komend Biervliet. Laatstgenoemde formatie legde door die zege beslag op de tweede plaats in de poule en kwalificeer de zich daarmee voor de slotron- de. IJzendijke was als derde nog niet kansloos, maar was afhanke lijk van de uitslag van het treffen Hoofdplaat-Aardenburg in poule 6. Hoofdplaat mocht winnen, maar als het bij een verschil niet meer dan vijf treffers bleef, zou IJzen dijke als één van de beste twee nummers drie - in poules van vijf ploegen telde het resultaat tegen de nummer vijf niet mee - het toernooi voortzetten. Aarden burg verzuimde tegen Hoofd plaat zijn sportieve plicht te doen en liep totaal gedemotiveerd te voetballen. Vandaar dat Hoofd plaat gemakkelijk met forse 8-2- cijfers won en zich op de valreep alsnog kwalificeerde. De andere derde uit de poules die doorgaat, is Axel. In poule 5 verraste Philippine door eerste te worden. Vooral het met Terneuzense Boys was van cruciaal belang. Dat won Philip pine vrij overtuigend met 3-0. Ondanks dat verlies plaatste ook Terneuzense Boys zich voor de volgende ronde door overwinin gen op Hoofdplaat (5-2) en Aar denburg (3-0). In poule 6 kwam het jeugdige Koewacht knap voor de dag. Het eindigde .met ruime voorsprong als eerste. Na een aarzelende start (1-1 tegen Hontenisse), won Koewacht daarna met 3-0 van Cadzand en met 1-4 van STEEN. Vooral dat laatste duel werd op het scherp van de snede uitge vochten. Beide teams hadden bij aanvang nog kans op kwalifiac- tie. Waar het jeugdige Koewacht, met gelegenheidsdoelman Jack van Nieulande, een team vormde, daar hing STEEN als los zand aan elkaar en verloor vrijwel kansloos. In die poule werd Hon tenisse tweede, waardoor het zaterdag 6 januari naar de gemeentelijke sporthal te Sas van Gent terugkeert. Na het gelijke Kees Hagestein verlengt contract Zierikzee - Kees Hagesteijn uit Zierikzee, bezig aan zijn tweede seizoen als trainer bij Luctor '88, heeft zijn verbintenis met de KNVB-vierdeklasser uit Heinke4nszand met een jaar verlengd. Naamsverandering Brugs voetbalstadion Brugge - Het Brugse Olympiastadion, de thuishaven van Club en Cercle Brugge, heeft een naamsverandering ondergaan. Het gaat verder door het leven als Jan Breydelstadion. Dit werd afgelopen week door de Brugse gemeenteraad beslist. De naamsverandering heeft te maken met het Europees kam pioenschap, dat in 2000 in België en Nederland worden afgewerkt en waarvoor in Brugge wordt gespeeld. Brugge kreeg voor de noodzakelijke aanpassingen 250 miljoen frank van de Vlaamse regering, maar dan moest er wel een nieuwe naam komen, die beter bij Vlaanderen aansloot. Men koos voor de Bruggeling Jan Breydel, de held van de Guldensporenslag, die op de Brugge markt al een standbeeld heeft. Nieuwe Zeeuwse atletiekscheidsrechters Nieuwvliet - Zeeuws-Vlaanderen heeft er een zevental nieuwe atletiek scheidsrechters bij. Voor de jurycursus scheidsrechter, die in Nieuwvliet werd afgewerkt - met Hugo Tijstermans als docent - slaagden de Scheldesporters Ad Hendriks en Mike Niep- ce. Van De Wielingen slaagden Peter van Vlierberghe, Marc van Vlierberghe, Marco van der Meulen, Heinz-Peter Lauret en Adrie Vermue. Stefan Krijnen loopt clubrecord Gent - Stefan Krijnen van AV De Wielingen liep tijdens de oude- jaarsmeeting in de Gentse Expohal naar een clubrecord op de 800 meter. De tweedejaars B-junior uit Oostburg liep naar een tijd van 2.03,93, een tiental seconden onder zijn eigen clubrecord. De pupillen van trainer Mare van Vlierberghe presteerden toch knap in Gent. C-juniore Rachida Moerman uit Oostburg kwam zelfs met drie clubrecords terug naar huis: op de 60 meter (8,78), 800 meter (2.44,54) en 200 meter (29,93). Rafke Risseeuw verliet Gent met twee clubrecords. De Schoondijkse C-juniore deed dit bij het verspringen (4,41 meter) en met de kogel (9,28 meter). Erik de Munck liep bij de C-junioren een persoonlijk record op de 800 meter met een tijd van 2.28,64 en noteerde op de 60 meter een tijd van 8,38. RKHAV-trainer Piet Lossie was eveneens in Gent present met een delegatie. Senior William de Blok liep op de 200 meter een tijd van 23,75 en werkte zijn 400 meter af in 52,94. A-junior Michiel Willaert verbeterde twee persoonlijke records: op de 200 meter (24,29) en op hinkstapsprong (11,91 meter). Rudy Veraart nog een jaar bij Hontenisse IJzendijke - Rudy Veraart, trainer bij afdelingseersteklasser Hon tenisse, heeft zijn verbintenis met een jaar verlengd. De in IJzen dijke woonachtige trainer is bij Hontenisse bezig aan zijn eerste seizoen. De Ruyter behoudt de leiding Hulst - In het Hulster zaalvoetbal begint De Ruyter 1996 als kop loper. Tegen ING maakte het geen fout. Uitslagen: ING-De Ruyter 5-7, Beule/Helvic-Neckermann 7-3, Rabo-DLC 1-4, Reizende Man-IZV 2 2-12, De Meerpaal-De Zaak 4-5, De Driehoek- Van der Poel/Ros Beijaart 7-5, 't Anker/Schelfhout-Den Dullaert 8-3. Stand: De Ruyter 12-22, Beule/Helvic 12-20, De Zaak 12-20, 't Anker/Schelfhout 12-16, DLC 12-16, De Meerpaal 12-14, Neckermann 12- 13, ING 12-12, De Driehoek 12-11, Den Dullaert 12-11, De Reizende Man 13-9, Van der Poel/Ros Beijaart 12-5, IZV 2 13-5, The Corner 12-4, Rabo 12-4. OZ kraakt De Bruintjes Axel - In het regionale zaalvoetbal voor vrouwen maakten de top pers met het nieuwe jaar in het vooruitzicht geen fouten. OZ kraakte De Bruintjes, 0-11. Uitslagen: De Bruintjes-OZ 0-11, Engelhard-Peters 8-0, Heyndrickx- IZV 8-1. Stand: Engelhard 10-19, OZ 11-18, Heijndrickx 10-15, IZV 9-6, De Bruintjes 10-6, Disco Love 10-4, Peters 1-3. Van onze paardesportmedewerker Goes - Tijdens de zeventiende Indoor Zeeland in Goes wordt van 2 tot en met 6 januari de dressuur voor paarden en pony's gehouden. Dit met uitzondering van donderdag 4 januari, dan is het springen voor de pony's. Dressuur in alle facetten. Van de pony's in de B-klasse tot en met de internationalen met de Prix St.-George, Grand Prix en Intermediaire 1 en 2. De eerste dag, vandaag, is inge- Zeeuws-Vlaamse zijde komen ruimd voor alle pony's, totaal 268. Dit gebeurt in drie ringen tegelijk. Woensdag 3 januari maken de paarden hun opwach ting in de klassen B, L, Ml en M2. Eveneens in drie dressuurringen met een totaal van 336 deelne mers. Deze komen uit geheel Zuidwest-Nederland en zelfs uit Hilversum. In de Ml-klasse komen voor Zeeuws-Vlaanderen in de ring: Diana Boone met Enea-Primeur van de pas ogerichte Biezenrui- ters uit Eede, Patriek de Kind met Fantastique van de ruiterl- cub Hulst en Monique de Maat het Hyperion van De Honterui- ters. In de M2-klasse zijn dat onder anderen Maya van Wezel met Amadeus van de Axelse Oranjeruiters, Jan Noordhoek met Edwin en Hurby van De Zwinruiters, Carla Haak met Icar van De Oranjeruiters en Laura Broodman met Mister Ed van De Zwinruiters. De klassen Z1 en Z2 staan voor vrijdag 5 januari op het program ma met 128 combinaties. Van Sibylle Burm met Elegant en Christian van Dorsselaer met Harvy; beiden van Hulst, Ingrid Faes met Diana, Suzan Malcorps met Houston en Natasja Hertogh met Wagner van De Zwinruiters aan het vertrek. In totaal zijn er 25 Zeeuwse dressuuruiters in de Zl-klasse. Er zijn maar twee deelnemers uit Zeeuws-Vlaanderen in de Z2- klasse. Dat zijn Danielle Buyck met Bonvivant en Theo Perdaen met Leval, beiden van De Zwin ruiters. Van de veertig deelne mers komen er tien uit Zeeland. Voor de klassen Ml, M2, Z1 en Z2 is zaterdag 6 januari de finale wedstrijd. Verder komen vrijdag de deelnemers in de Prix St.- George en de Grand Prix aan de beurt. Zaterdag na de dressuurfi- nales om 19.30 uur zijn de kür op muziek, Grand Prix en Pas de Deux voor Zeeuwse en Westbra bantse deelnemers. Indoor Zeeland kent tijdens deze zeventiende editie ongeveer 1900 combinaties in 75 rubrieken met 3200 starts. spel tegen Koewacht won Honte nisse in de slotseconden met 2-1 van STEEN. De 4-2-nederlaag in het slotduel van de dag tegen Cadzand speelde voor de blauw witte formatie geen rol. UITSLAGEN Poule 4: Hoek-Biervliet 7-1, Terhole- IJzendijke 1-3, Groede-Hoek 0-12, Biervliet-Terhole 2-1, IJzendijke- Groede 4-1, Hoek-Terholee 3-0, Groede-Biervliet 0-3, IJzendijke- Hoek 3-3, Terhole-Groede 5-3, Bier- vliet-IJzendijke 1-0. Poule 5: Terneuzense Boys-Hoofd plaat 5-2, Aardenburg-Philippine 1- 2, Terneuzense Boys-Aardenburg 3- 0, Hoofdplaat-Philippine 3-3, Phi- lippine-Terneuzense Boys 3-0, Hoofdplaat-Aardenburg 8-2. Poule 6: Koewacht-Hontenisse 1-1, Cadzand-STEEN 0.-4, Koewacht- Cadzand 3-0, Hontenisse-STEEN 2- 1, STEEN-Koewacht 1-4, Hontenis- se-Cadzand 4-2. EINDSTANDEN POULES Poule 4: 1. Hoek 10 wedstrijdpunten, 2, Biervliet 9, 3. IJzendijke 7, 4. Ter hole 3,5. Groede 0. Poule 5: 1. Philippine 7, 2. Terneu zense Boys 6, 3. Hoofdplaat 4, 4. Aar denburg 0. Poule 6: 1. Koewacht 7,2. Hontenis se 4, 3. STEEN 3 (6-6), 4. Cadzand 3 (4-9). INDELING POULES FINALEDAG Poule A: HW'24, Spui, Terneuzense Boys, Beloften Eendracht Aalst. Poule B: Sluiskil, Biervliet, Terneu zen, Hoofdplaat. Poule C: Philippine, Corn Boys, Hon tenisse, Beloften Club Brugge. Poule D: Koewacht, Clinge, Hoek, Axel. (ADVERTENTIE) ABAB SOCCERTOERNOOI Vlaanderenhal te Sas van Gent. Aanvang 9.30 uur - einde 18.00 uur v.a. 21.00 uur m.m.v. Daylight Superband Peter Koelewijn Sugar Lee Hooper Entree: 25.00 (voorverkoop 20.-) Voorverkoopadressen: ABAB Accountants, Markt 21 Oostburg; ABAB Ac countants, Asschepoort 2, Hulst; P.C. Koole, L. Reksestraat 19, Terneu zen; 't Bierwinkeltje, Markt 15, Terneuzen; en bij de deelnemende voetbal verenigingen.

de Stem | 1996 | | pagina 11