AKTIE.' Augustus September Oktober November December ZEELAND IE STEM DAT MOSSELMAAL WACHT WEL (sol 11 08>IV ZATERDAG 30 DECEMBER 1995 Gisteren en donderdag publiceerden we fotopagina's met een terugblik op 1995. Vandaag de laatste. 1. Eerste meldingen van botulisme komen binnen bij Provinciale Waterstaat. Het is nog steeds zeer warm. Bewoners van Philippine moeten van gemeentebestuur Sas van Gent protestborden tegen te hoge snelheden weghalen. 2. Een 'meteoriet' die in Heikant een dakpan spleet, blijkt ordinaire glazen knikker te zijn. 8. Sluiskilse geneest na bezoek aan wenende Madonna in Brunssum. Behandelend arts spreekt van 'wonderbaarlijk'. 9. Faillissement Sfcheldorado kost gemeente Terneuzen 840.000 gul den. Het ging om een lening die nooit meer afgelost zou worden. 14. Dertienjarig Chinees meisje 'gedropt' in Terneuzen. Haar achter grond is totaal onbekend. Zij werd overgebracht naar asielzoekers centrum in Rijsbergen. 17. Paardenliefhebber De Dalie moet 'illegale' stallen in Cadzand afbreken. 18. Hitte zorgt voor massale vissterfte in Vlaamse Kreek. 26. Samen Beter wil specialisten in loondienst bij ziekenhuizen laten werken. 28. Vier binnenstadbewoenrs Terneuzen dienen aanklacht in wegens te hard politie-optreden. Uiteindelik zal rijksrecherche een onder zoek instellen. 30. Sluis komt in actie na weer een ongeval op gevaarlijke Heille- kruising. Er moet een rotonde komen. 1. Terneuzen in greep drugswereld. Steeds meer buitenlandse junks. Bewoners dreigen met actie. 2. Studiecentrum blijft zorgenkindje. 6. Leden De Vossen zeggen Piet Polletiek - schrijver van gewraakt artikel in carnavalskrant - niet te kennen. 12. Een 34-jarige moeder en haar 10-jarige zoon komen om bij brand in Axel. 13. Binnenstad Terneuzen loopt leeg. Huurders slaan op de vlucht voor drugsoverlast. 16. Kraan kantelt in haven Breskens. Jacht zinkt daardoor. Miljoe nen guldens schade. 25. Twee vliegtuigbommen, duizendponders, in Breskens gevonden. 27. Zorgverzekeraar OZ krimpt in. In Terneuzen verdwijnen 50 arbeidsplaatsen. 29. Eindelijk groen licht voor aanleg WOV. Niet elke Zeeuw is blij. 7 novemberTerneuzen is het beu. Na maanden bleek het ban denbedrijf Tire Again nog steeds niet aan de voorwaarden te vol doen. Het bedrijf aan de Haarmanweg werd gesloten. september: Leden De Vossen zeggen Piet Polletiek - schrijver van gewraakt artikel in carnavalskrant - niet te kennen. 3. Marianne Smit uit Sassenheim, al tien jaar op zoek naar haar natuurlijke vader, krijgt hulp van Hulstenaars bij zoektocht. Sluiskillenaar is rijbewijs tijdje kwijt. Reed met 160 kilometer per uur over Absdaalseweg. 5. Vierde bom gevonden in Breskens. 6. Uit politiebureau Axel worden wapens en munitie gestolen. In Vlissingen vindt douane 60 kilo coke, straatwaarde 3,5 miljoen gul den. 7. Oostburgse boer beweert dat 250 ton bieten door 'maffia' is gesto len. 10. Waterschap Drie Ambachten stuurt deurwaarder langs om vier dubbeltjes te innen. Kosten voor de 'wanbetaler': zestig gulden. 11. Bejaarde Aardenburgse mevrouw overlijdt aan gevolgen tasjes roof op 8 oktober. 14. Romy de Schrijver is 19.000e inwoner van Hulst. Dat kost de gemeente een taart en 190 gulden. 18. Brillenkoster zwaar teleurgesteld. Na t.v.-actie meldde Jos Brink opgetogen dat er 240.000 brillen waren ingezameld. Het ble ken er slechts 5.000 te zijn. 19. Rapport: voor herstel natuurwaarden Weterschelde moeten dij ken worden doorgestoken. 20. Ontbreken merkteken op provinciale dienstkleding kost Zee land drie ton aan naheffing loonbelasting. 23. Oktober: vijfde vliegtuigbom in Breskens gevonden. 24. Half Breskens geëvacueerd voor Operatie Bom. Opruimings dienst maakt gevonden vliegtuigbommen onklaar. Compleet media circus even in Zeeuws-Vlaanderen. 27. Een aantal personeelsleden van ziekenhuisgroep Zeeuws-Vlaan- deren heeft schurft opgelopen. Een behandelplan wordt opgesteld. 28. Philips Terneuzen en bonden blijven het oneens over ontsla gaanvraag voor honderd medewerkers. 30. Bewoners van de Rotterdamse wijk Spangen geven binnenstad bewoners Terneuzen les in actie tegen drugsoverlast. 4. Met lood in de schoenen geeft Oostburg acht ton voor het Zeeland Studiecentrum. Onder de contra-garantie kon men echte rniet uit. 5. Waar zijn de centen gebleven? Dit vroeg de raad van Terneuzen aan de Stichting Welzijn. Enkele tonnen zijn spoorloos. 7. Terneuzen is het beu. Na maanden bleek het bandenbedrijf Tire Again nog steeds niet aan de voorwaarden te voldoen. Het bedrijf aan de Haarmanweg werd gesloten. 10. Burgemeester Barbé kondigt aan dat volgend jaar een opvang huis voor verslaafden wordt opgericht. Uiteindelijk blijken zeven personeelsleden van ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen besmet meet schurft. Ze krijgen een intensieve behan deling. 13. In Terneuzen zijn duizend bezwaarschriften tegen het kappen van een 90 jaar oude plataan binnengekomen. Sinterklaas moet in zijn eigen archieven duiken in Hulst. Van de plaatselijke ambtenarij krijgt hij geen lijst met namen van kinde ren. De wet op de privacy verbiedt die medewerking. 14. Het zakkenrollen in Zeeuws-Vlaanderen neemt epidemische vormen aan. Vooral veel slachtoffers in de koopcentrums Hulst en Sluis. 15. Dow Chemical in Terneuzen neemt spoedig afscheid van een kleine veertig vijftig-plussers. Door voortdurende afslankingen is het personeelsbestand ine en paar jaar tijd gekrompen van 2900 tot onder de 2300. 18. In Zeeland moet komende jaren de helft van de r.-k kerken weg. Er zijn te weinig kerkgangers. 20. Door het springen van een afsluiter lekte 200.000 liter nafta uit de pijpleiding Total-Dow. 21. Werknemers Philips Terneuzen gaan schoorvoetend akkoord met sociaal plan voor honderd werknemers die op straat komen te staan. 29. De Schelde in Vlissingen mag de nieuwe veerboot bouwen. Abortuskliniek in Groede sluit na 22 jaar de deuren. Op 15 decem ber wordt een nieuwe behuizing in Goes in gebruik genomen. 30. Fraude door een werknemer blijkt het gat van enkele tonnen in de kas van de Terneuzense stichting Welzijn te hebben geslagen. Oostburg viert feest. De rondweg is eindelijk open. In het centrum kan weer rustig gesla pen worden. De politie gebruikt gelegenheid om cao-eisen kracht bij te zetten. 4. Bij een schietpartij in Terneuzen vallen een dode en twee zwaar- en een lichtgewonde. Later worden twee verdachten in Gent aange houden. 5. Na onderzoek wordt geen vervolging ingesteld tegen politie agenten die bij optreden in de binnenstad van klachten van bewo ners opriepen. 9. In het verpauperde hotel Rotterdam in Terneuzen breekt brand uit. Discussie over al dan niet direct slopen ontstaat. Eigenaars voe len er niet veel voor. 10. Verzetsheld Rudolph Fassaert, in 1944 door de Duitsers ter dood veroordeeld en ontsnapt, overlijdt op 84-jarige leeftijd in Bergen op Zoom. 13. Er gloort weer hoop op Zeeuwse werkgelegenheid. Vlissingen krijgt een verwerkings- en distributiecentrum voor vruchtensap pen. Werk voor 400 man. De andere dag staat de telefoon bij een van de bedrijven roodgloeiend, omdat werklustigen zich massaal aan melden. 14. Morres wil in Hulst meer armslag anders verdwijnen voorgeno men investeringen, waaronder een nieuw distributiecentrum, naar elders. Burgemeester Kessen belooft alle medewerking van de gemeente. 16. Na weer eens een brandje wordt besloten het verpauperde Grand Hotel Rotterdam in Terneuzen nog vóór de Kerstdagen te slopen. 18. Kroatische kinderen uit vluchtelingenkampen komen drie weken op verhaal in Zeeuws-Vlaanderen. 'ii v.-i jab*».-»ao rc. g--/ain 1 augustus: Bewoners van Philippine moeten van gemeentebestuur Sas van Gent protestborden tegen te hoge snelheden weghalen. augustus: Hitte zorgt voor massale vissterfte in Vlaamse Kreek. 24 oktober: Half Breskens geëvacueerd voor Operatie Bom. Opruimingsdienst maakt gevonden vliegtuigbommen onklaar. Compleet mediacircus even in Zeeuws-Vlaanderen. istburg viert feest. De rondweg is eindelijk open. In het centrum kan weer rustig geslapen worden. De politie gebruikt gelegenheid '.ao-eisen kracht bij te zetten. foto's wim kooyman en camile schelstraete

de Stem | 1995 | | pagina 25