Niemandsland Vurig Miss Wegennet Stropers Trundt Stukkiestukje Da zou wel 's lekker deur keunen tikken! "picc (uw ele, HE JA, DAT KEN IK! DE STEM ZEELAND PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN NIEUWJAARSLIED ZATERDAG 30 DECEMBER 1995 Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Wim Kooijman, Jeanet- te Vergouwen, Peter Oggel, Fred Rabout, Cees Maas en Wil Ver- herbrugge. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden op en/of aanmerkingen belt u: 0115 - 645769. U kunt qok schrijven naar: Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. HEEFT U dat ook, dat vreemde gevoel deze week? De dag waar op ik een vaag maandaggevoel had, heette woensdag; na dagenlange afwezigheid lag de krant gewoon weer op de mat, de containers moesten naar bui ten en de winkels waren weer open. Brugrdagen noemen sommige bedrijven het en zij verplichten hun werknemers snipperdagen op te nemen. Maar ook zij die niet van hogerhand gemaand worden en enigszins gemist kunnen worden, nemen drie dagen op, met als gevolg dat Nederland tijdens de laatste weken van het jaar slechts op halve kracht draait. Voor mij is het een wachtweek, een niemandsland tussen de feestdagen in. De boom valt al uit, de kinderen hopen nog steeds op sneeuw en ik vraag me af of boerenkool met worst past, tussen de kerstkrans en de olie bollen want na de marathonzit van het kerstdiner heeft de familie zowaar weer trek! Zelfs winkelen is niet echt leuk deze dagen; halfweggewaaide kerst versieringen hangen over straat en de etalages staan vol- uitver koopborden waardoor je je als klant bekocht voelt zo pal na kerst. Overdag zie ik bijna nergens lichtjes in de winkelstraten of op de marktpleinen. Maar in Sas van Gent zijn de kade en het bruggetje vrolijk versierd; er zit momenteel zelfs een ster op het gemeentehuis aldaar! In Terneuzen blijkt naast het stad huis de machtige kerstboom geruisloos verschenen: het Scandinavische geschenk, in voorgaande jaren goed voor wat publiciteit tijdens de aankomst en plaatsing, heeft zijn traditio nele plaats op de markt kenne lijk af moeten staan in een scha mele poging de bouwput in het centrum nog enigszins op te vrolijken. De altijd-tochtige winkelstraat in diezelfde stad is vergeven van grijnzende kerst mannen en valse kartonnen herten. Tussen dolgedraaide commercialiteit met opgefokte kerst-vrolijkheid en de intrieste wereld van criminaliteit en ver slaving liggen in Terneuzen maar twee stappen. Ik vind het een beetje een troosteloze week en het lezen van de krant brengt daar geen verandering in; gebakkelei in Hulst over een oplossing voor de zondagsdruk- te waarbij de verschillende par tijen elkaar om beurten de zwartepiet toeschuiven. Onge loof in Oostburg waar de inten sive care zomaar dicht gaat tij dens de kerstdagen. En in Ter neuzen steken de daklozen regelmatig hun eigen onderko men in brand zodat het oude hotel nu met spoed gesloopt zal worden. Vanwege de vrieskou wordt er geopperd om de Trian gel open te stellen, een zeer humane gedachte maar ik vraag me af of de binnenstad dan ook na de winter nog een welzijns- centrum zal hebben. Misschien valt er iets leuks te doen met de parkeergarage, die staat 's nachts toch leeg. Voor uitlopend op de gemeentelijke herindeling, waarbij Zeeuwsch- Vlaanderen nog maar één gemeente zal tellen, kan Barbé dan met een genereus gebaar alle daklozen uit de wijde omgeving een slaapplaats aan bieden. Ik dreenk hoddank zelf geen sterken drank, alleen a't 's eel eet is e flesken bier. Maor oe dikkels maokte da d'ier maor mee, dus ge zie wel al van ier: Ik zal d'n brouwer nie rijk maoken, al gun'k de man evegoed zijn brood. Wa'k wel èn, veel meeraijers: „Gij dreenk gij toch nie eeh, gij drogen kloot!" Keuj geloven dank geen kompassie èn meettie gasten ank lees in de krant: weer zoveel van de wegt afgaolen: ulder alkegolhegalte was wa d'aon d'n ogen kant! Alleen daorvoor al meuge z'elke pelisieman 'n pak mee gouwe knoppen geven! Oeveel keren, deenkte gulder, spaoren die op zo'n manier maor weeral 's nie e menseleven? Alt zijnt de verkeerde diet'n baol moete schudden. Plak zone vent zijn eigen tegen ne verkeersremmer deenk'k: Puik! Aoitij maor eeder zijn verstand moete krijgen. Maor alt ist'r enen diet'r tetaol niks, maor dan ook niks nie mee te maoken èt. Die aor taor'm gewoon deedgerejen of ij lig ik weet nie oe lank op zijn bed. Klak af dus voor de pelisie, spijtug dan ze wa d'overloop liggen mee ulderen baos. Over de kluiten vaneigen, da's nogal 's dikkels da taor gesodehannes over kom gelaos. Toch èn die peliesiemannen at moet zo n'n elen dot mee centen bij makaor: over n'n dag of wa ligge't maor voor t'opraopen, dan ist ommers weer nievejaor! Dan krij d'al die resepties van de gemeentes, de waoterschappen en zukken dingen meer. 's Kijken. Wie wilt'r ou deenkte 's gjèrn 'n and geven en niev'jaor wensen deze keer? Piekevet, Ko van Schaik, Van Lier, Odet, vrouwken Keulenjèr, Leo Maggenis, Van Waos en Archie Bunker, oe eettij, Aomeluk ist nie? Is die in Terneuzen nie 'n beetjen baos? Bij zukken gelegenteden oort'r meestal iets anders gedronken as pompwaoter deenk'k zomaor. t'Is ook ammel nie op d'n zelden dag gelukkug, dus voor de peliesie ligt'n bal al klaor: An ze naor afloop ier en taor 't bezoek 's laoten blaozen, dan weette kik d'n afloop wel al! Da gao vreed veel geld opbringen, want op zo'n resepsie blijft nie bij eentsjen meestal. Abraham zien, ofwel de vijftig jarige leeftijd bereiken. Het moet als een hele mijlpaal beschouwd worden, want zo'n gebeurtenis gaat meestal niet onopgemerkt voorbij. Ook niet voor Bressiaander Bram van Haneghem. De familie had er wel voor gezorgd dat dui delijk was in de straat hoe oud hij werd deze week. Grote spandoe ken en natuurlijk^een Abraham voor de deur. Erg blij was hij er zelf- niet mee, met al die publiciteit. Toch zal zijn dag waarschijnlijk meer dan goed geworden zijn. Van Haneghem behoort ook nog tot de plaatselijke vrijwillige pompiers. En wat gebeurde er nu uitge rekend op zijn verjaardag? Juist ja, 's avonds brak er brand uit op een klein vissersjachtje. Onze jarige er natuurlijk als de wiede weerga naar toe. Want jarig of niet. Als brandweerman kun je je natuurlijk geen beter cadeautje wensen dan een 'mooi fikkie'. (WV) gekeken waar de Nederlandse logica naar toe was..'. Maar direct daaronder prijkt een situatieschetsje, waaruit blijkt dat ook de Vlamingen zo hun eigenaardigheden hebben. Want loopt de weg naar Brugge niet via de Oostendestraat en gaat de pad naar Oostende niet over de Brugsestraat? 'Voor ons is alles erg logisch', meldt Cas- teleijn, met het verzoek om dat gene wat volgens ons in de rela tie tussen Axel en Zaamslag 'scheef was terug recht te zet ten'. Bij deze dan, met deze toe voeging: Een domme Vlaming is blijkbaar zo dom nog niet... (PO) EEN BRIEFJE dwarrelt er op de redactieburelen. Enige tijd alweer maar -om wat voor reden dan ook- nooit echt de moeite genomen om de inhoud goed te laten doordringen. Dat briefje is -zo bespeurt het oog plots- met: Een domme Vla ming. Zo althans stelt Bert Cas- teleijn uit Bredene zich voor. Casteleijn reageert op een foto die een aantal weken geleden deze pagina sierde. Een foto van een wegenwirwar: richting Zaamslag neemt men de Axels- estraat, de weg naar Axel voert over de Zaamslagseweg. 'Wel vol verbazing', zo schrijft Casteleijn, 'heb ik als Vlaming RAADSLID Jan Dees van de gemeente Sluis/Aardenburg heeft te maken met een nieuw fenomeen. Archeologische stroperij. Dat bleek tijdens de laatste raadsvergadering van 1995 toen hij tijdens de rondvraag dit nieuwe verschijnsel kenbaar maakte. Dees bemerkte op een bepaald moment een viertal onbekende personen op zijn akkers in de „Aardenburgse polder,,. Een viertal dat uit Rotterdam bleek te komen en op zoek was naar „goud van Dees,,. Het raadslid was daar bepaald niet van gediend en verzocht hen zijn landerijen te verlaten. Hetgeen niet zonder gemor, geschiedde. Of die geen vergunning van de gemeente moeten hebben vroeg Dees aan de raadsvoorzitter. „Het is uw eigen grond en daar heeft zelfs de gemeente niets over te vertellen,, gaf de Sluise eerste bur ger Van Liere hem mee om te vervolgen met „we kunnen echter in verband met het Studiecentrum nog wel wat gebruiken. Van mij mogen ze wat goud uit de grond halen daar worden we dan als gemeente niet armer van. In Serooskerke hebben ze er destijds een zwembad aan overgehouden,,. Dees nam dat laatste allemaal voor kennisgeving aan maar zal blijven waken over zijn „gouden akkers,,. Daar heeft hij geen archeologen voor nodig. (FR) Föhnen en nog eens föhnen... FOTO'S WIM KOOYMAN Sigaret tegen de zenuwen... ZEVENTIEN lentes jong en nu al mag ze zich Miss Vlaanderen noe men. Met een fles champagne op zak en een fotosessie in het voor uitzicht, verliet Joqui Ramos uit Axel op tweede kerstdag disco theek Le Blazer in Breskens. „Ik had het absoluut niet verwacht," zegt Joqui. „Het was voor mij de eerste keer dat ik aan een miss-verkiezing deelnam. Ik wilde wat ervaring opdoen." De nieuwe miss heeft op de mavo gezeten en gaat nu een dag in de week naar de kappersschool. Maar eigenlijk wil ze naar de tonee lacademie. En dat dan combineren met fotomodellenwerk. „Eigen lijk vind ik alles leuk in het genre, televisie-werk bijvoorbeeld, is ook heel spannend. Daarom sta ik ook ingeschreven bij een cas tingbureau in Amsterdam." Met haar een meter zestig is Joqui een 'kleintje' in de modellenwe- reld, waar doorgaans een lengte van een meter 75 geëist wordt. „Ja, om mannequin te worden ben ik te klein. Maar voor foto's in bla den maakt dat niet uit. Daar kun je mee sjoemelen." De Miss Vlaanderen-verkiezing vond deze week voor het eerst plaats. Naast zeven schonen uit Zeeuws-Vlaanderen namen ook twee meisjes uit Gent en Antwerpen deel. Diezelfde avond vond in Le Blazer ook de Miss Beauty-verkiezing Nederland plaats. Alle Nederlandse provincies stuurden een afvaardiging. Miss Overijssel streek met de eer. Volgend jaar mag Joqui Ramos Zeeland tijdens deze Beauty-ver kiezing vertegenwoordigen. Ook dan vindt dat evenement plaats in Breskens, laat organisator D. van der Weide van het Rillandse modellenbureau Flash weten. HEBT U dat nou ook, dat gevoel dat de wereld hoe langer hoe enger wordt en dat de mensen meer en meer in kringetjes rond zichzelf draaien net zoals bij het leeglopen van een bad, waarbij de kringen rond de afvoer klei ner worden om te eindigen in een soort draaikolk met als slot dat lekkere wegzuiggeluid ...floeoeoef. Een echte gentle man wordt een zeldzaamheid en heren in het verkeer bestaan nauwelijks. Afgelopen weekend stond ik bij een voetgangers oversteekplaats te wachten tot een automobilist wilde stoppen, met de regen in mijn schoenen en het zweet van verontwaardi ging in mijn handen. Maar ja hoor, de echte heer in het ver keer kwam langs en stopte met glimlach op het gelaat en het hoffelijke gebaar van ga nou maar. Opgelucht begon ik aan de oversteek en kon nog net op tijd terugspringen toen een andere auto met een sierlijke bocht rond de gestopte wagen reed en met een extra stoot gas mij voorbijraasde. Op zijn ach terruit zat een grote sticker Pas op, ik rem ook voor dieren. Ik vergat even alles en haalde diep adem voor ik met kracht mijn favoriete scheldwoord uitriep: Trundt, een combinatie van rund en trut. Een dierlijk woord dat ik alleen gebruik voor bees ten en wat dies meer zij. (JV) JE ZOU het niet zeggen, maar soms valt het nog niet mee deze pagina vol te krijgen. Met enigzins zinvolle stukjes dan. Dreigt dit gevaar, dan meldt onze onvermoeibare teamleider dit fluks in het computerscherm met de alarmtekst: COLLEGAE, DENK AAN ZEELAND ROND Zeeland Rond, zo heet deze pagina. En als een journalist wordt aangespoord ergens aan te denken, bekent dit dat-ie een ergens stuk je van moet maken. Het uitroepteken houdt in dat er enige urgentie bij is. Bij het ver strijken van de week wil er nog wel eens een uitroeptekentje bijkomen. Dat is alles goed en wel, maar waarover moet dat stukje dan gaan? Dat is de immer weder kerende vraag waarvoor de opgeroepen jour nalist zich geplaatst ziet. Uit de duim zuigen mag om de drommel niet. Nooit, daar wor den we niet voor betaald en dat is nog veel moeilijker voor een journalistiek feitenbeest ook. Is er de afgelopen week dus iets bijzonders gebeurd waarvan hij de lezer kond kan doen op deze niet-zo-serieuze pagina? Is de lezer geïnteresseerd in het feit dat zijn schoon moeder de fondue op tweede kerst zo gezellig vond? Vast niet. Vindt de lezer het dan misschien aardig te vernemen dat de verslaggever (weer) dubbel sloeg van het lachen bij die geweldige scène in de film Crocodile Dundee? Waarin een boef een stilettootje trekt om de held te bero ven, en Dundee zijn bowiemes van een halve meter vanachter zijn broeksband hijst en zegt: do you call that a knife? This is a knife!. Ook vast niet. Het gisteren ontdekte puistje op de buiten kant van de oorschelp? Dat helemaal niet! De altijd terugkerende constatering dat lei dingwater zo vreselijk lekker is, mits koud en in grote slokken genoten, in een buitenge woon dorstige bui? Ga toch weg, man! Maar wat dan wel? Dat is vaak het probleem op het moment dat de alarmkreet op de beeldschermen verschijnt, de politiek met vakantie is, en er weer een week vergleden is die wel levenswaardig was, bij wijle soms leuk, maar niets in zich droeg wat mogelijke lezers zou kunnen interesseren. Op zo'n moment kun je eigenlijk alleen maar een stukje maken over hoe moeilijk het soms is een stukje te maken. Een zinvol stukje dan. (CM) zaterdag ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 15 u. ds. P. Sol. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. R. Dingjan. Vlissingen ('t Anker): 9.30 u. ds. J. Engelgeer. zondag HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): St. Baafskerk, 19.30 u.'Ds. H. Valk. Axel: 10 u. Ds. J. Maasland. 19.30 u. Ds. R. van Elderen. Biervliet: 10 u. Oudejaarsdienst. Breskens: 9.30 u. Ds. Leentfaar v.d. Brug. Cadzand:Centrale dienst in Retran chement. Groede: 9.30 u. F. van der Sar. Hoek: 10 u. Dhr. M. Routy. 19 u. Ds. A. van der Maas. Hontenisse: 10 u. A. de Meij-Meci- ma. Hoofdplaat: 10 u. Ds. J. v.d. Schee. Hulst: 10 u. Gezamelijke Oude jaarsdienst in Hontenisse. Nieuwvliet: 19 u. Ds. C. Hoogen- doorn. Oostburg: 19 u. Ds. L. de Nood. Retranchement: 19.30 u. Ds. Houw- aart. Schoondijke: 9.30 u. Ds. R. Blokland. Sint Anna ter Muiden: Centrale dienst in Retranchement. Sint Kruis: 18.30 u. Ds. H. Valk. Sluis: Centrale dienst in Retranche ment. Sluiskil: 10 u. Ds. M. Taalman-de Ruiter. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. Ds. W. de Boer. (Goede Herderskerk): 10 u. Dhr. D. de Best. 19 u. Ds. W. de Boer. (Opstandingskerk): 10.30 u. Ds. M. Heijting. (Bachten Dieke): 14.30 u. Oudejaarsdienst. (Ziekenhuis De Honte): 15.30 u. oec. dienst-zieken- huispastores. (Verpleeghuis "Ter Schorre"): 10.30 u. Dienst. Waterlandkerkje: 17 u. Pastor de Nijs en Ds. v. Andel. Hoofdplaat10 U' 0udeiaars<4ienst te Zaamslag: 10 u. en 19 u. Ds. H Rein ders. Zuidzande: 10 u. Ds. v. Duinen 19 Ds. L. de Nood. Bu' GEREFORMEERDE KERKDIFM STEN Axel: 10 en 19.30 u. ds. R. van Elde ren. Terneuzen: (Goede Herderkerk) 10 u ds. A. Bosch, 19 u. ds. W. den Boer (Opstandingskerk) 9 u. ds. D ri* Best. ae Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan Oostburg. 10 u. ds. F. Blokland te Oostende. GEREFORMEERDE KERKFN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. ds. L. Beef tink, 15 u ds A. de Visser. Hoek: 9 30 en 15 u. ds. A. Souman Terneuzen: 9.30 en 15 u. ds. P. Storm Zaamslag: 9 .30 en 15 u. ds. L. Leef- tink. CHRISTELIJK GEREFORMEERDF KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 19 u. ds A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: ('t Kruispunt): 10 u. Br. Alien v.d. Meer. Terneuzen: (De Kandelaar): 10 u. W Koster. VRIJE EVANGELISCHE GEMEEN TE Breskens. 9.30 u. dhr. A. Vercauteren te Voorburg. Retranchement. 11 u. dhr. A. Vercau teren. Nieuwvliet: 19 u. dhr. H. Jager te Purmerend. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg. 19.30 u. Oudejaars dienst in St. Bavo kerk NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10.00 uur dhr. R. Brink. WEST-ZEEUWS- VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS- VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 11.00 u. Westdorpe - O.L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 11.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond, 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 9.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Triniteitskerk). zond. 9.30 u. Ver rezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 11.00 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. WE HEBBEN in onze verzameling een nieuwjaarslied, alleen we weten jammer genoeg niet uit welk jaar. Gelet op de spelling, enkele opmerkingen, de aangeboden waren en dergelijke moet het uit de periode in of net na de Eerste Wereldoorlog (1914-1918) zijn. Op gemakkelijke en bekende wijze: Al is 't Prinsesje noch zoo klein, Hoezee. Met Nieuwjaarsdag zet keer op keer, Hoezee! Zijn Heilwensch in de kranten neer, Hoezee! En tevens biedt hij zijn puikwaar Te koop al aan de Koopersschaar, Hoezee (6:c). Het deert hem nooit, hoe 't weer moog zijn, Hoezee! Na regen volgt er zonneschijn, Hoezee! Naast Parapluies bij hoopen vol Heeft hij ook menig Parasol. Hoezee! (6x). Maar hart'lijk wenscht hij elk volk Vreê, Hoezee! Daar vaart hij zelf ook 't beste mee, Hoezee! Hem handelaar van eer, fatsoen Was 't nooit om oorlogswinst te doen, Hoezee! (6x). Zwart, blauw of rood, dat raakt hem niet, Hoezee! Althans op politiek gebied, Hoezee! Staat Revolutie voor de deur Dan kiest hij vast Oranje kleur, Hoezee! (6x). Wat hij ook wenscht, van harte zeer, Hoezee! 't Is dat de booze ziekte keer, Hoezee! De griep verdwijn' langzamerhand En teist're nooit meer 't Vaderland, Hoezee! (6x). Hij wenscht de Distributie weg, Hoezee! Maar vindt toch bij kalm overleg, Hoezee! Dat er wel fouten zijn begaan Doch dat veel goeds ook is gedaan, Hoezee! (6x). Hij wenscht zijn groote vriendenschaar, Hoezee! Veel Zegen in het nieuwe jaar, Hoezee! En kome maar een beetje vlug 't Normale leven weer terug, Hoezee! (6x). Vraagt niet wie GEENSEN toch zou zijn, Hoezee! Elk kent toch GEENSEN's magazijn Hoezee! Het is dicht bij de Roomsche Kerk Men vindt er eerste klassewerk, Hoezee! (6x). Wat daar is tuigt van smaak en kunst, Hoezee! Vertrouwend vraagt hij dus de gunst, Hoezee! Dat God hem in het leven spaar Dan komt hij vast in 't volgend jaar, Hoezee! (6x). - Niemand vergete het juiste adres voor PARAPLUIES, PARA' SOLS, WANDELSTOKKEN. Alle soorten Zwarte en Gekleurde PETTEN. Meest gesorteerd magazijn van DAMES- EN KINDEK- HOEDEN, met de daarbij behoorende en gewenschte garnituren. Enorme sortering BLOEMEN, VEEREN EN FANTASIE's enz. enz. enz. Alles tegen beslist lage prijzen. Een ieder bezoeke in eigen belang en voordeel GEENSEN'S MAGAZIJN aan Katholieke Kerk, TER NEUZEN. - 'n Zalig nieuwjaar en al wat wenselijk is!

de Stem | 1995 | | pagina 22