6De accu is weer vol' Sluis en Aardenburg in finale soccer 'Vechten voor plaats bij eerste tien' Terneuzen maakt indruk in soccer Robbie de Clerck bij Oostburg voor de vijfde keer aan de slag als 'interim-trainer' Duo Riemens/Vercruysse niet te stuiten in Hoek JWS kort iloeg Vogelaar ^K-schaken men ER JNDEN DE STEM SPORT ZEELAND B3 Eerste puntje voor Engelhard Leonore van Glansbeek naar mondiaal squashtoernooi in New York SPORTNIEUWS kort Cornelis nieuwe trainer Philippine Aasvis Spitvergunning devalueert Kiwanis-tennistoernooi De Braakman TENNIS Tiende toernooi in Sas van Gent I :EMBER 1995 B2 wielrenner uit Yerseke '"-e-ploeg onder leiding zou volgens Vogelaar mermans heeft een heel Het botert niet tussen 1 de kapitein spelen, en een klein kind meer'. Ik oeg,. sinds hij erbij geko ot met twee A-ploegen, p Tjuchem Schaaktoer- wereldkampioenschap ■reldschaakbond (FIDE) garandeert. met 12 januari 1997 een >an de wereldkampioen en de wereldkampioen asparov, zouden moeten n het toernooi zou door enig wereldkampioen. de volleybalsters, kan bij gende maand in Duits- :rsing, Jolanda Elshof en ivcak, Marjolein de Jong sser, Saskia van Hintum, tha Boersma (Altamurat ra (Martinus), Elles Lef el km), 10.00-15.00, Vught ('t m), 10.00-14.00, Moergestel km), 10.00-15.00, Vught ('t ;m), 10.00-14.00, Moergestel ing: 1. Kjus (Noo) 1.55,35, 2. 'erer (Oos) 1.55,66, 3. Podi- (Can) 1.55,86, 4. Peratho- ;a) 1.55,87, 5. Skaardal (Noo) 1. WB afdaling na vier wed- 1. Alphand (Fra) 263 n, 2. Kjus 225, 3. Ortlieb en Gigandet (Zwi) 175. WB algemeen na 15 wed- a: 1. Kjus 885 punten, 2. Grünigen (Zwi) 498, 3. ss (Oos) 390. VOETBAL li. Vriendschappelijk toer- Lazio Roma (Ita) - Libië 4-2, Roma - Inter Milaan (Ita) 1- sio w.n.s. (4-2), Inter - Libië igal, competitie: Benfica - Leiria 4-0. VOLLEYBAL en, eredivisie: Link/AMVJ - kil/ZVH 3-2. lo. Internationaal toernooi, ien, eerste dag. LEA agen: CSKA Moskou (Rus) - IF (Den) 2-0 (15-7 15-6), m/Capelle (Ned) - Vildoga ipils Riga (Let) 0-2 (13-15 16- CSKA Moskou n/Capelle 2-0 (15-7 15-7), IF - Vildoga Ventspils Riga (15-9 10-15 15-11), CSKA :ou (Rus) - Vildoga Ventspils (Let) 2-0 (15-3 15-10), m/Capelle (Ned) - Holte IF 2-0 (15-13 15-13). tand: 1. CSKA Moskou 3-6 2. Vildoga 3-2 (3-4), 3. m/Capelle 3-2 (2-4), 4. Holte 2 (2-5). :ou en Riga naar finalegroep; 11e en Holte naar verliezers- EPB agen: Automobilist St. "sburg (Rus) - Setuza Utsi nad m (Tsj) 2-0 (15-6 17-16), Piet Lers/Dynamo (Ned) - Paris ron Salzburg (Oos) 2-0 (15-11 St. Petersburg - Salzburg 2- .-15 15-10 16-14), Dynamo - uza Usti 2-0 (15-8 15-8); Salz- g -< Setuza Usti 0-2 (10-15 5- Dynamo - St. Petersburg 0-2 i"15 14-16). dstand: 1. St. Petersburg 3-6 2. Dynamo 3-4 (4-2), 3. Setu- CJsti 3-2 (2-4), 4. Salzburg 3-0 iamo en St. Petersburg naar liegroep; Setuza Usti en Salz- g naat verliezersronde, gramma zaterdag, 5 t/m iO uur: Capelle - Salzburg, te - Setuza Usti; halve finales: 00 uur: CSKA Moskou - Dyna- Vildoga Riga - St. Petersburg. dinghausen. Vierlandentoer- >i vrouwen, eerste dag: Duits- el - Oostenrijk 3-1 (15-6 15-11 15 15-2), Oekraïne - Grieken- d 3-0 (15-4 15-10 15-5). WIELRENNEN Heerenberg. Internationale drit: 1. Groenendaal (Mi chielsgestel) 58.34, 2. SimuneK j) 0.06, 3. Van der Poel (Kapel- 0.07, 4. Brentjens (Haelenj 7, 5. Djernis (Den) 0.39. nateurs: 1. Nijland (Hengelo) .58, 2. Coehorst (Tilburg) 0.11, Groot (Zevenhoven) 0.15. ouwen: 1. Van Wersch (Nijmo- n) 31.01, 2. Van Ravenstijn (WiJ- en), 3. Jansen (Mourik) 0.15. euwelingen: 1. Van Gils (Schijn- 1), 2. Dennis Kools (Baarle-Nas- u). irst. Veldrit, MBCB: 1. Tit ans (Bel) 1.01,11, 2. Lenaer® el) 0.15, 3. Geerts (Bel) 1.01. ladtgever (St. Willebrord) IA Bogaerts (Bavel) 1.45. n Jose. 31e Konde van Cos" ca, eindstand na 14 etapP 575 km): 1. Gomez (L<w .02.06, 2. Ramirez (CoR) 3.34, nador (Col) 4.18, 4. Wilch® ol) 6.38, 5. Barboza (Col) 10.»^ IJSHOCKEY uien. Europa Cup, eindronde, irde dag. roep 1: Jokerit Helsinki (ri- V 71 Jönköping (Zwe) 5-3 (1-A ndstand: 1. Jokerit 2-4, 2. HV 71 mköping 2-2, 3. HC Vsetin (W 0. Groep 2: Kölner Haie (Du EU Feldkirch (Oos) 4-2 (1-0 A~ -1). .9, indstand: 1. Kölner Haie 2-*i- ildkirch 2-1 (5-7), 3. Dyn**° oskou (Rus) 2-1 (4-7). T,«lTier inale: Jokerit Helsinki -jKOUi aie; om derde plaats: Feldkir inköping. ZATERDAG 30 DECEMBER 1995 1/anonzesportmedewerker gas van Gent/Terneuzen - jjiet de verenigingen met de grootste jeugdafdelingen als Terneuzen, Terneuzense Boys en HW'24, maar teams van Ueine dorpsverenigingen betwisten zaterdag 6 januari omstreeks 17.30 uur de finale van het jeugdsoccertoernooi. Op dat tijdstip ontmoeten de D-pupillen van Sluis en Aar denburg elkaar en dat mag, na de zege van Hulsterloo vorig jaar, opnieuw een grote ver rassing heten. Aardenburg kan meestal wel bogen op redelijk goede jeugd- teams, maar Sluis vormt wel dit maal een uitzondering. Toch was de kwalificatie van Sluis het meest overtuigend. Dat team won in de gemeentelijke sporthal te Sas van Gent alle wedstrijden in poule 3 en eindigde met ruime voorsprong op Zaamslag als eer ste. Ook in de halve finale had Sluis geen enkel probleem met de winnaar vari poule 4, Axel. Na een ietwat aarzelend begin won Sluis overtuigend met 5-0. Aardenburg had het wat meer moeite om zich te kwalificeren. In poule 1 was dat team wel dui delijk de sterkste met 10 wed- strijdpunten uit vier wedstrijden, maar in de halve finale bleef de spanning tot de laatste seconden gehandhaafd. In die halve finale trof Aardenburg het jeugdteam van Terneuzen, de winnaar van poule 2. Overigens was de strijd in poule 2 het meest enerverend. Terneuzen, Hontenisse en Hoofdplaat ein digden met acht wedstrijdpun- ten. Hoofdplaat viel af op basis van een minder doelsaldo, maar Terneuzen en Hontenisse eindig de met precies hetzelfde saldo: 8- 1. Via shoot-outs kwalificeerde Terneuzen zich voor de halve finale. Daarin nam Aardenburg vrij snel een 1-0-voorsprong. Ter neuzen probeerde wel iets te for ceren, maar Aardenburg bleef verdedigend vrij gemakkelijk op de been tot aan de slotfase. Toen speelde de spanning een rol en ontstonden er nog enkele hecti sche situaties. Aardenburg en Sluis spelen zaterdag 6 januari, voor de finale van het soccertoernooi voor seni oren, de finale in de gemeentelij ke sporthal te Sas van Gent. UITSLAGEN Poule 1: Corn Boys-IJzendijke 2-1, RIA-Aardenburg 0-2, Hulsterloo- Corn Boys 2-3, IJzendijke-RLA 0-1, Aardenburg-Hulsterloo 1-1, Corn Boys-RIA 0-0, IJzendijke-Aarden- burg 0-2, Hulsterloo-RIA 2-0, Aar- denburg-Corn Boys 1-0, Hulsterloo- IJzendijke 5-0. Poule 2: Terneuzen-Hoofdplaat 0-0, Vogelwaarde-Schoondijke 1-0, Hon- tenisse-Terneuzen 0-0, Hoofdplaat- Vogelwaarde 1-0, Schoondijke-Hon- tenisse 0-4, Terneuzen-Vogelwaarde 2-1, Hoofdplaat-Sehoondijke 1-0, Hontenisse-Vogelwaarde 3-0, Schoodnijke-Terneuzen 0-6, Honte- nisse-Hoofdplaat 1-1. Poule 3: Terneuzense Boys-Zaam- slag 1-2, HW'24-Sluis 0-3, Philippi- ne-Terneuzense Boys 1-5, Zaamslag- HVV'24 4-0, Sluis-Philippine 3-0, Terneuzense Boys-HW'24 3-0, Zaamslag-Sluis 0-1, Philippine- HVV'24 1-0, Sluis-Terneuzense Boys 2-1, Philippine-Zaamslag 3-3. Poule 4: Hoek-Axel 3-3, Clinge- Sluiskil 0-3, Clinge-Hoek 1-3, Sluis kil-Axel 1-2, Hoek-Sluiskil 2-2, Axel-Clinge 5-1. Kruisfinales: Aardenburg-Terneu- zen 1-0, Sluis-Axel 5-0. EINDSTANDEN POULES Poul 1: 1. Aardenburg 10 punten, 2. Hulsterloo 7 (10-4), 3. Corn Boys 7 (5-4), 4. RIA 4, 5. IJzendijke 0. Poule 2: 1. Terneuzen 8 (8-1) eerste na shoot-outs, 2. Hontenisse 8 (8-1), 3. Hoofdplaat 8 (3-1), 4. Vogelwaar de 3, 5. Schoondijke 0. Poule 3: 1. Sluis 12, 2. Zaamslag 7, 3. Terneuzense Boys 6, 4. Philippine 4, 5. HW'24 0. Poule 4:1. Axel 7, 2. Hoek 5, 3. Sluis kil 4, 4. Clinge 0 punten. Door Fred Rabout Oostburg - Hij staat weer op het veld. Iets wat hem duidelijk goed doet. Dit na twee jaar inacitiviteit als trainer. Robbie de Clerck, woonachtig in Oostburg is de 'super interim' van het Zeeuwse-Vlaamse voetbal en gaat het seizoen bij de afdeling seersteklasser SV Oostburg afmaken. Het is voor de vijfde keer dat de nu pas 38-jarige trainer tussentijds een ploeg overneemt. Eerder gebeurde dat vier keer bij AVC Aardenburg. VOETBAL Hij weet dus ondertussen hoe dat werkt. „Ik was toch van plan om volgend jaar de draad als trainer weer op te pakken nadat ik er even op uitgekeken was en de accu weer moest opladen. Het is nu alleen wat vervroegd, maar ik was er weer gereed voor. De accu was weer vol." De Clerck volgt bij de SV Oost burg Franky van Hove op. De Belg die aan het begin van het seizoen als speler-trainer was aangetrokken en zich zelfs ont popte als topschutter van zijn team, blies van de ene op andere dag de aftocht. Een telefoontje naar een bestuurslid en Oostburg zat zonder trainer. Voor de pas in functie zijnde voorzitter Peet van de Bekke dus gelijk werk aan de winkel. De naam van Robbie de Clerck viel in de spelersgroep en Peet benaderde de man die gewend is aan dergelijke inval beurten. „Ik heb wel een drietal dagen bedenktijd gevraagd. Wilde eerst weten of de groep achter mij stond. Dat bleek het geval, het bleek zelfs uit de groep voortge komen te zijn. Oostburg is voor mij geen onbekende. Ik heb dit seizoen een aantal thuiswedstrij den gezien. Er staat een elftal, sportief gaat het niet slecht en dat was bij de andere invalbeur- ten wel eens anders. Alleen, er zou nu Van Hove vertrokken is, wel een spits bij moeten komen. Hij was toch de man die voor de produktie zorgde. We gaan na de winterstop echter aan de slag met Axel - Engelhard heeft in het duel met Maradona jr met 4-4 gelijk gespeeld en pakte daarmee I— het eerste competitiepunt in het Axelse zaalvoetbal. Voor dit suc- ces tekenden de spelers Liewe de Bakker en Ronard de Visser (3x). Oppeneer, Salomon, Verlinde en foreman scoorden voor Marado na jr. Stand: La Chouette/V-Deco 10-30, Marine Service 10-28, Primus/Pluym 11-25, Ratjetoe 10- 1 21, Cysouw/Roeland 11-20, De I Pooter/Koole 10-19, Gemeente 9- I Maradonna Jr. 11-17, Disco I love 10-15, Gemeentehuis/Van T Waes 9-13, De Ridder 10-13, De J «uyter 11-10, Engelhard 10-1, I Oen Doelder 12-1, Broomchemie H Steelant 11-0. de mensen die we hebben. Er loopt volgens mij genoeg kwali teit rond voor de eerste klasse van het afdelingsvoetbal. Het systeem aanpassen aan de groep en niet andersom, want dat werkt niet in de voetballerij." Aanvallend „Wie mij een beetje kent weet dat ik voor aanvallend voetbal kies en ondanks dat er vooraan onge twijfeld aan kracht is ingeboet wil ik de tweede competitiehelft een aanvallend Oostburg laten zien. Op jacht naar een periodeti- tel. Het was weer even wennen om voor een groep te komen, maar na een half uurtje was dit weer als vanouds. We gaan er lekker tegenaan." Vier keer eerder was Robbie de Clerck de 'redder in nood' in zijn geboorteplaats Aardenburg waar hij een aantal jaren vaste doel man was. Een eerste keer toen Etiënne de Monbaleau met de paasdagen het bij het in degradatieproblemen verzeilde Aardenburg niet meer zag zitten. De Clerck, die eerder al met de Aardenburgse jeugd bezig was geweest, verruilde op zijn 28e de keeperstrui voor de lange regenjas en hield de Aar denburgers in de vierde klasse. Een tweede keer volgde toen Ko Leenhouts vroegtijdig afhaakte. Ook toen wist hij de ploeg in de vierde klasse te houden. Hetzelf de verhaal toen Middelburger Cor van Aken het op het Burge meester van Dongen-sportpark niet meer zag zitten. De laatste invalbeurt kwam er twee jaar geleden. Freddie de Rooy zag het in Aardenburg eveneens niet meer zitten en De Clerck, die de mentaliteit daar als geen ander kent, mocht weer op de bank plaatsnemen. Inmiddels is hij ook al een aantal keren 'vast' aan een seizoen begonnen. Bij de SV Sluis was hij zelfs drie jaar lang hoofdtrainer. Ook bij Breskens ging hij twee keer van start. De tweede keer minder succesvol, want toen moest er halverwege het seizoen een andere man (Sjaak Verduyn) komen. „Dat liep het tweede jaar bij Breskens inderdaad niet zoals ik het me had voorgesteld. Beide partijen, zowel het bestuur als ikzelf, hebben toen de enige juis te beslissing genomen. Geen leu ke ervaring, maar het hoort bij het trainer zijn. Er worden op elk niveau resultaten verwacht. Komen die er niet, dan weet je als trainer dat er maar een schuldige is wiens kop moet rollen." Robbie de Clerck gaat voor de rest van het seizoen als trainer bij Oostburg aan de slag. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Philippine - Rudy Cornelis volgt aan het eind van het seizoen Ronny Kerkvoorde op als trainer van vierdeklasser Philippine. De in Breskens woonachtige Cornelis was als voetballer ondermeer actief voor Hoofdplaat, FC Eeklo en VC Vlissingen en is op dit moment bezig als trainer aan zijn tweede seizoen bij afdelings tweedeklasser Biervliet. Van onze sportmedewerker Terneuzen - „Ik wist wat de prijs was en wilde die winnen. Ik won in de halve finale met 3-1 van Rian Vergeer en wist op dat moment tegelijkertijd dat mijn winstkansen geste gen waren. Die partij was eigenlijk de finale," zegt Leo nore van Glansbeek, terug blikkend op het Juckerstoer- nooi in Amsterdam. Een squashevenement dat zij won en waarmee zij zich verzeker de van uitzending naar New York. SQUASH Met het winnen van dat toernooi in de nationale hoofdstad won de Terneuzense vier van de zes toer nooien die meetelden in het klas sement. In Hengelo, Maassluis en Rotterdam had zij eerder getoond de beste te zijn in de B-groep. „Vier keer heb ik meegedaan en vier keer gewonnen," zegt zij niet zonder trots. De zege in Amsterdam deed haar het meeste plezier. Van Rian Ver geer, een A-speelster uit haar eigen club HSRC uit Den Haag, had de 19-jarige halo-studente Leonore van Glansbeek nog nim mer gewonnen. Deze maal was het dus 'bingo'. De eindstrijd tegen de Belgische Tina Hannes was daarna eigenlijk maar een formaliteit. De Terneuzense leerlinge van de sportacademie, met als extra spe cialisatie de opleiding instructri- ce snowboarden, pakte daarmee tevens de ticket richting New York, waar zij in maart 1996 uit komt in een mondiaal treffen met winnaars van een zelfde opzet uit andere landen. „Plus dat ik de kans heb de wereldtop eens bezig te zien," Leonore van Glansbeek heeft een plaats veroverd in een sterk bezet internationaal squashtoernooi inn New York. FOTO WIM KOOYMAN stelt Leonore met duidelijke voorpret. Doorbraak Deze winst betekent voor haar tevens een definitieve doorbraak op nationaal niveau. Een peil dat zij als eerste speelster uitkomen de in de eredivisie in het tweede team van HSRC eigenlijk al behaalde door wekelijks mini maal vier dagen te trainen onder regie van Rory Batt. Een uit Nieuw-Zeeland afkomstige trai ner, die ooit twaalfde op de wereldranglijst stond. Tevens een man waarvan Leonore van Glansbeek zegt: „Ik leer veel van hem. Zelfs afgelopen week heb ik nog een nieuwe slag van hem geleerd." Dit doorstoten naar een nationaal niveau, met naar de toekomst gericht een plaats bij de nationale top-10 in de A-klasse, een groep waarin de Terneuzense volgend seizoen wordt ingedeeld, is een logisch vervolg van haar streven. In het Zeeuwse had zij na het winnen van twee kam pioenschappen, met overmacht, nauwelijks nog mogelijkheden te groeien. Simpel omdat de tegen standsters daarvoor niveau tekort kwamen. Ervaring „In Den Haag heb ik met betere spelers te maken en daar kan ik me aan optrekken. Dit betere spelpeil en het hogere trainings gehalte, hebben me goed gedaan. Hier had ik waarschijnlijk niet verder gekomen," weet Leonore van Glansbeek, die zich als junior al manifesteerde in internationa le toernooien in Denemarken, België en Duitsland. Hierover zegt zij: „Het waren toernooien waaraan ik meedeed om ervaring op te doen en het leren omgaan met de top." Die gedrevenheid en het prima bezig zijn bij haar club maakte dat zij vorige jaar toegelaten werd tot de bondstraining. „Van september tot december heb ik vorig jaar les gehad van Hans Arends en Sjef van der Heijden. Toch ben ik met die training bij de nationale jeugd gestopt. Mijn opleiding aan de sportacademie liet dat eigenlijk niet toe en zou eronder gaan lijden," aldus Leo nore van Glansbeek, die zich inmiddels tot de toppers onder de nationale sqashers mag rekenen. De ietwat afgetrainde charmante toekomstige lerares lichamelijke opvoeding is er tevreden mee. De spitvergunningdie de Deltafederatie vers trekt, begint tekenen van verval te vertonen. Sinds de herindeling van de Ooster- schelde (eufemisme voor ver knoeien) is het areaal spit- gronden alleen maar afgeno men. Naar nu blijkt, zijn in de afge lopen jaren honderden hecta ren spitgrond niet terecht in de spitvergunnning opgenomen. Een relatief klein (maar wel belangrijk) aantal hectaren, ca. 25 op Noord- en Zuid- Beveland (ruwweg ten westen van Kats) en een veel groter areaal in de Westerschelde, meer dan 250 hectaren. Het gaat hier onder andere om gronden van Staatsbosbeheer en wel de Kapelle Bank (blz. 278 van het Handboek Natuurmonumenten) 14 ha. en het Schor bij Bath van 248 ha. (blz. 281 van Handboek Natuurmonumenten). Hier geldt zelfs een betredingsver- bod. Het kwalijke van de zaak is dat sportvissers door hun eigen organisatie op het verkeerde been gezet worden en hier een verbaal op kunnen lopen. In het Oosterscheldegebied gaat het om gronden van landeige naren die deze gronden aan particulieren hebben overge daan (zeeaas-spitters) en waar de Deltafederatie geen rech ten heeft. De Deltafederatie is door eigenaren al vaker op de hoog te gesteld, desondanks blijven deze gronden in de vergunning verschijnen. Opvallend is hier bij ook dat 40% van de zeeaas- spitters illegaal spit! 90% van de legale spitters heeft zijn vergunning zelden op zak (vanwege de omvang van het hele pakket vergunningen) maar in zijn vervoermiddel. Daarbij blijkt dat ook telkens vele zeevissers door de ondui delijkheid van het vodje papier dat Spitvergunning heet meer keren onbewust op verkeerde plaatsen spitten. Onduidelijk heid is derhalve troef. De berichten dat het levend aasvisje per 1997 zal worden verboden komen voor sport vissers niet als een verrassing. Afgezien van het feit of men sen een levend aasvisje aan hun haak moeten hangen, zijn de volgende zaken denkbaar. Met name dierenbeschermers willen de sportvisserij afschaf fen (geen loze kreet, het staat in de statuten van de dierenbe scherming), ongeacht welke maatschappelijke problemen dat met zich meebrengt. Immers sportvissen is de wel licht meestbeoefende vorm van openluchtrecreatie, niet Door Rien van Nunen alleen in ons land maar over de gehele aardbol. Constant wordt erop gehamerd dat sportvissers visjes pijn doen of pesten. Vaak worden argu menten gebruikt die kant noch wal raken. Dieren voelen anders, beleven pijn anders enz.. Op kleuterni veau denken mensen vaak dat dieren kunnen praten en een zelfde soort bewustzijn heb ben als mensen. Het soort selectieve veront waardiging over het gebruik van levende vis als aas heeft geleid tot een misleiding van de Tweede Kamer, waar men niet gehinderd door enige ken nis van zaken tot dit soort besluiten komt. Dat scoort lekker bij mensen die het milieu hoog achten... Maar men vergeet dat de grootste groep liefhebbers van een schoon milieu juist sport vissers zijn. Zij sparen imm- mers kosten noch moeite (ver betering van viswateren, vis- uitzettingen bij sterfte enz.) om te redden wat er te redden valt. Helemaal hypocriet wordt het wanneer het kerstdiner aan breekt. Dan knabbelen ook vele natuurvrienden en uiter aard Tweede-Kamerleden aan hun door netten platgewalste laptongen, uit het zand geran selde garnalen, (vetgemeste) kalfsbiefstukken en doodge- knaid wild zwijn... De woordvoerder van de NWS sprak over de oncon troleerbaarheid van het geheel, maar daar gaat het niet om. Iets verbieden wat sinds de mensheid bestaat doodge woon is, lijkt op het schieten op een mug met een kanon. Je maakt immers van een maat schappelijk aanvaarde tak van sportvissen een uitzondering- Bovendien neemt Nederland met deze maatregel wederom een uitzonderingsposotie in binnen Europa, waar onze sportvissrij toch al weinig waardering ondervindt. Van onze tennismedewerker j Hoek/De Braakman - In het Kiwanis-tennistoernooi in De Braakman is het duo Harry Riemens/Peter Vercruysse uitste kend op dreef. Door drie keer op rij te winnen in de open C- klasse plaatste de combinatie zich als aanvoerder voor het fina-- leschema. Na een spannende strijd zege vierden Riemens en Vercruysse over Donovan Blackman/Jacky de Paepe: 7-6. Gemakkelijker verging het hen tegen Tommel/Tommel (11-4) en Dun can en Dylan Blackman (8-3). Laatstgenoemde heeft in de fina le een herkansing tegen Harry Riemens en Peter Vercruysse. Bij de vrouwen-C wordt er een poule van vijf afgewerkt waarna de nummers één en twee een fina le spelen. De formaties Margriet Buijze/Marian Verhelst en Mar jan den Hollander/Jacqueline Risseeuw zijn tot dusverre goed voor twee overwinningen. In de mixed-C plaatste het favo riete koppel Tijssen/Van Remor- tel zich ondertussen voor de fina le via drie winstpartijen in suc cessie. Van Buyck/Risseeuw werd bijvoorbeeld met 9-6 gewonnen. Miranda Buyck en Adrie Ris seeuw zijn niettemin kansrijk voor het spelen van de eindstrijd via overwinningen op Emmy en Dylan Blackman en Sandra Mul der/Peter Vercruysse. In de Dl-categorie bij de mannen plaatsten tot dusverre de combi naties Natricht Vantricht, Noë/Verheul en Bertram/d'Haens zich voor het finaleschema. In de mixed-Dl geldt hetzelfde voor Willemsen/Verpaalen, Kunst/Kunst en Maas/Oosthoek. UITSLAGEN MANNEN Open C: Blackman/De Paepe- Tommel/Tommel 9-5, Black man/De Paepe-Riemens/Ver- cruysse 6-7, Tommel/Tommel-Rie- mens/Vercruysse 4-11, Black man/De Paepe-Blaekman/Black- man 6-4, Tommel/Tommel-Black- man/Blackman 5-7, Riemens/Ver- cruysse-Blackman/Blackman 8-3. VROUWEN C: Buijze/Verhelst-Van Dijk/Geus 9-3, Buijze/Verhelst- Blackman/Dieleman 7-3, Den Hollander/Risseeuw-De Bruycke- re/Schram 7-5, Den Hollander/Risseeuw- Blackman/Dieleman 9-5, De Bruyckere/Schram- Blackman/Dieleman 12-2, Van Dijk/Geus-Blackman/Dieleman 3- 6. GEMENGD DUBBELSPEL C: Blackman/Blackman-Buyck Risseeuw 4-9, Mulder/Vercruysse- Buyck/Risseeuw 4-12, Mulder Vercruysse-Tijssen/Van Remortel 4-9, Buyck/Risseeuw-De Bruycke- re Van Waterschoot 9-6, Tijssen Van Remortel-De Bruyckere/Van Waterschoot 10-6. Door Peter Snelders Sas van Gent/Terneuzen - Terneuzen maakte in de plaat singswedstrijden een bijzon- eer sterke indruk tijdens het nende soccertoernooi in Sas van Gent. Met een maximale Puntenscore van 12 uit 4 wed strijden en een doelsaldo van t'-3 plaatste die ploeg zich Moeiteloos voor de slotdag op Januari. Meen met 'eeuwige rivaal' Axel at* de rood-zwarte formatie eni ge moeite. Ondanks een veldover- kht duurde het tot twee minu- voor tijd dat Terneuzen de 'nst met 1-0 naar zich toe kon trekken door een doelpunt van Hubert van den Hemel. Daarmee kwam de maximale score uit vier wedstrijden tot stand. Axel deed het minder goed. Die ploeg begon in poule 1 met een voor die formatie tegenvallednd gelijk spel (2-2) tegen Spui en zag in de laatste wedstrijd tegen het tot dan toe nog puntloze RIA directe plaatsing voor de slotron- den aan de neus voorbij gaan. Tegen de Westdorpse formatie kwam Axel niet verder dan een karig gelijk spel (1-1). Dat duel werd overschaduwd door een vervelend incident. Net nadat de speeltijd verstreken was, schoot de gefrustreerde Axel-speler Michel Nieuwelink van dichtbij loeihard in het gezicht van scheidsrechter Wil liam Roegiest. Die moest daarna totaal groggy afhaken. Ondanks dat hij zich in de avonduren weer wat beter voelde, is het de vraag of hij vandaag nog in actie zal komen. Spui vormde de levensgrote ver rassing in deze poule 1. De ploeg staat in de eerste klasse van het afdelingsvoetbal op zaterdag puntloos stijf onderaan en wordt 1' door een voor zich sprekend negatief doelsaldo van 4 voor en 51 treffers tegen. Maar in het soccer verraste die forma tie aangenaam door als tweede in de poule te eindigen en zich daar door rechtstreeks te kwalificeren. Niet eens onverdiend, want Spui speelde gelijk tegen Axel, bood knap weerstand aan Terneuzen (2-4-verlies) en versloeg zowel Schoondijke (2-3) als RIA (6-2). In poule 2 was HVV'24 een maat te groot voor de rest voor de andere ploegen. Met 5-2 werd Clinge kansloos gelaten. Hulster loo moest er met 2-0 aan geloven en met 0-4 werd Zaamslag de laatste kans op kwalificatie ont nomen. Vooral Angelo Verbrae- ken en Carlo Blommaert zorgden voor een dominante en vaak beslissende rol in de jeugdige HW'24-ploeg. Clinge kwalifi ceerde zich via een tweede plaats in deze poule. Dat gebeurde in een bijzonder enerverend en spectaculair duel tegen buurge- noot Hulsterloo. Met 6-4 (3 treffers van Jan de Visser) trok Clinge aan het langste eind. In poule 3, door de meeste 'ken ners' bestempeld als de minst sterke poule, werd Sluiskil pou- lewinnaar. Alleen tegen Corn Boys kwam Sluiskil niet verder dan 3-3. De overige twee duels werden met winst afgesloten: 2-1 tegen Sluis en 6-1 tegen een zon der vaste doelman opererend Vogelwaarde. In deze poule kwa lificeerde Corn Boys zich op de valreep. Dertig seconden voor tijd van het slotduel schoot Bas Rademakers uit een vrije trap Corn Boys naar een 2-1-ege tegen Sluis. De twee best geklasseerde derde ploegen gaan eveneens naar de volgende ronde. Wie dat zijn wordt vandaag pas bekend als de poules 4, 5 en 6 in actie komen. Topscorers op de eerste wed strijddag waren Mike van Ros- sem (Terneuzen) en Edward Tie- leman (Vogelwaarde) met vijf treffers. UITSLAGEN Poule 1: Terneuzen-RIA 5-0, Schoondijke-Axel 1-5, Spui-Ter- neuzen 2-4, RIA-Schoodnijke 2-3, Axel-Spui 2-2, Terneuzen-Schoon- dijke 7-1, Spui-RLA 6-2, Axel-Ter- neuzen 0-1, Schoondijke-Spui 2-3 RIA-Axel 1-1. Poule 2: HW'24-Clinge 5-2, Hul- sterloo-Zaamslag 5-2, HW'24-Hul- sterloo 2-0, Clinge-Zaamslag 3-3, Zaamslag-HW'24 0-4, Clinge-Hul- sterloo 6-4. Poule 3: Sluiskil-Corn Boys 3-3, Sluis-Vogelwaarde 5-7, Sluiskil- Sluis 2-1, Corn Boys-Vogelwaarde 3-3, Vogelwaarde-Sluiskil 1 Corn Boys-Sluis 2-1. EINDSTANDEN POULES Poule 1: 1. Terneuzen 12 wedstrijd- punten, 2. Spui 7, 3. Axel 5, 4 Schoondijke 3, 5. RIA 1. Poule 2: 1. HVV'24 9, 2. Clinge 4, 3. Hulsterloo 3, 4. Zaamslag 1. Poule 3:1. Sluiskil 7,2. Corn Boys 5, 3. Vogelwaarde 4, 4. Sluis 0 punten.

de Stem | 1995 | | pagina 13