'We hebben er veel voor gedaan' deste 'Ci ui Van Tongeren heeft beste troeven Claessens domineert jeugdtoernooi Hulst Theo Rabout wint op trimloop Napoleonhoeve Hans Boas Bierings blijft ongeslagen in Terneuzen DE STEM SPORT ZEELAND ATLETIEK Na vier van de zeven wedstrijden om Zeeuwse Crosscup TENNIS Duo Fieret-Verschoor nationaal kampioen kumite Okinawa kubujutsu BRIDGE Veldteams heersen in toernooi ZYH ZAALVOETBAL TENNIS Sylvesterloop in Middelburg Winst voor Markovic/Pattenier Trainers verlengen contract VRIJDAG 29 DECEMBER 1995 C2 Van onze atletiekmedewerker Vlissingen - Na vier van de zeven wedstrijden in de strijd om de Zeeuwse crosscup heeft Miquel van Tongeren de beste papieren om zichzelf op te volgen. De Arnemuidenaar dankt dit aan zijn zege in de Elderschanscross. Toch blijft ook Edwin de Leeuw in de race, ondanks zijn wat minder optreden in het Aardenburgse park. De atleet uit 's-Graven- polder mag het slechtste resultaat straks wegstrepen dus kan hij als alles normaal verloopt de Elderschans ver geten. Theo Rabout, bezig met zijn gekende regelmaat, prijkt voorlo pig op de tweede plaats voor de ervaren Jan Guiljam, die bezig is aan een sterk cross-seizoen. Bij de jongste veteranen voert Wim Besuyen de tussenstand aan voor een onopvallende punten scoren de Jo van Waesberghe. John Overweel (slechts 2 wedstrijden, maar wel gewonnen en pas elfde in de stand) is in deze categorie echter de grootste titelldant. Kees Marcusse beheerst dit sei zoen de oudste veteranencatego- rie. Als hij zich nog een keer de snelste toont is de titel al binnen. Bij de vrouwen-senioren gaat het tussen regerend kampioene Kar in Bastian en eerstejaars seniore Anjolie Wisse. Als laatstgenoem de aan haar vijf voorgeschreven wedstrijden komt zou het voor Bastian wel eens zwaar kunnen worden. Bij de vrouwen-vetera nen is niemand opgewassen tegen een nog steeds niet optimaal lopende Jopie Daane. Op de korte crossen beginnen Margot de Nijs (vrouwen) en Pascal Meerman (mannen) met uitstekende voor uitzichten aan de slotserie. Een slotserie die bestaat uit Westen- schouwen (13 januari), Braak man (27 januari) en Kruiningen (10 februari). TUSSENSTANDEN (tussen haakjes aantal afgewerkte wedstrijden) Meisjes-pupillen C: 1. Kim van Nij- natten (Atletica) 591 punten (4), 2. Nadine de Wüde (AV'56) 415 (3), 3. Lotte de Kam (Dynamo) 291 (2). Meisjes-pupillen B: 1. Marianne van der Heijden (Dynamo) 591 (4), 2. Git- ha Faasse (Scheldesport) 550 (4), 3. Cathy de Vries (Wielingen) 548 (4). Meisjes-pupillen Al: 1. Pien Stams (Scheldesport) 574 (4), 2. Tara Wou- terse (RKHAV) 573 (4), 3. Kayleigh de Block (Wielingen) 542 (4). Meisjes-pupillen A2:1. Ruth de Kra ker (Sporting Walcheren) 600 (4), 2. Rosalien de Rijk (Atletica) 535 (4), 3. Astrid den Herder (AV'56) 530 (4). D-meisjes: 1. Linda Wouterse (RKHAV) 565 (4), 2. Dorien Dek (AV'56) 565 (4), 3. Nikhe Porck (Atle tica) 548 (4). C-meisjes: 1. Sandra de Block (RKHAV) 591 (4), 2. Veerle Vermaire (Dynamo) 565 (4), 3. Rachida Moer man (Wielingen) 540 (4). B-meisjes: 1. Maaike van Dijk (Spor ting Walcheren) 600 (4), 2. Mieke van Hove (AV'56) 462 (4), 3. Vivian Kab- boord (Sporting Walcheren) 408 (3). A-meisjes: 1, Tanja Gerards (Delta Sport) 300 (2). Vrouwen korte cross: 1. Margot de Nijs (RKHAV) 600 (4), 2. Linda Schuilwerve (Atletica) 556 (4), 3. Wilma van Donk (Delta Sport) 378 (3). Vrouwen-senioren: 1. Karin Bastian 582 (4), 2. Jeannette Willemse (bei den Sporting Walcheren) 511 (4), 3. Anjolie Wisse (AV'56) 441 (3), 4. Coby Louwerse (Dynamo) 361 (3), 5. Marianne Provoost (AV'56) 266 (2). Vrouwen-veteranen: 1. Jopie Daane (Sporting Walcheren) 600 (4), 2. Nel lie van Horssen 548 (4), 3. Mientje de Jonge (beiden Dynamo) 512 (4). Jongens-pupillen C: 1. Thomas Wou terse (RKHAV) 600 (4), 2. Joran de Block (Wielingen) 556 (4), 3. Ivo Brouwers (Atletica) 267 (2). Jongens-pupillen B: 1. Wouter Jan sen (Atletica) 600 (4), 2. Yannick Boidin (RKHAV) 525 (4), 3. Jacco den Hamer (Scheldesport) 502 (4). Jongens-pupillen Al: 1. Guy de Wil de (RKHAV) 548 (4), 2. Wesley Kra keel (Delta Sport) 450 (3), 3. Timo Veerhoek (Atletica) 440 (4). Jongens-pupillen A2: 1. David Schrier 600 (4), 2. Dennis Verburg 548 (4), 3. Eric Wijnacker (allen Atle tica) 498 (4). D-jongens: 1. Wouter Verdunnen (RKHAV) 583 (4), 2. Martin Lensen (Atletica) 497 (4), 3. Ruud Brakman (Dynamo) 493 (4). C-jongens: 1. Roel Landegent (Delta Sport) 600 (4), 2. Ad Sluyter (AV'56) 533 (4), 3. Stefan Schrier (Atletica) 522 (4). B-jongens: 1. Corne Daane (Atletica) 548 (4), 2. Stefan Krijnen (Wielingen) 500 (4), 3. Joost de Klerk (AV'56) 463 (4). A-jongens: 1. Rik van Laarhoven (RKHAV) 600 (4), 2. Gert-Jan Won dergem 564 (4), 3. Ab Flipse (beiden Dynamo) 399 (3). Mannen korte cross: 1. Olaf Willemse 526 (4), 2. Pascal Meerman (beiden Atletica) 450 (3), 3. Patrick van Quekelberghe (Scheldesport) 432 (3), 4. Patrick de Boevere (Scheldesport) 392 (3), 5. Johan van Leeuwe (Wie lingen) 374 (3). Senioren: 1. Miquel van Tongeren (Sporting Walcheren) 565 (4), 2. Theo Rabout (Atletica) 515 (4), 3. Jan Guiljam (AV'56) 506 (4), 4. Erik Goossen (Scheldesport) 459 (4), 5. Henk-Jan Joosse (Dynamo) 422 (4), 6. Edwin de Leeuw (AV'56) 394 (3), 7. Martin Pruysers (Dynamo) 388 (4), 8. Lion van Luyk (Atletica) 363 (4), 9. Peter Louwerse (Sporting Walche ren) 361 (3), 10. Bart de Koster (Dynamo) 352 (4). Veteranen 1:1. Wim Besuyen (Dyna mo) 582 (4), 2. Jo van Waesberghe (RKHAV) 480 (4), 3. Sam Polderman (Dynamo) 400 (3), 4. Piet Westerwee- Ie (Wielingen) 392 (3), 5. Hans Ver meulen (AV'56) 389 (4). Veteranen 2: 1. Kees Marcusse 600 (4), 2. Anton Schoenmakers 515 (4), 3. Hugo Poortvliet (allen Dynamo) 499 (4). Van onze tennismedewerker Terneuzen - De afvalschema's gaan zo zoetjesaan van start het Kerst-tennistoernooi in het Terneuzense Racketcentrum f de B-categorie wordt er louter een poule van vijf afgewerkt Sleutelwedstrijd wordt die tussen Boas Bierings en Michel Ve berkmoes. Door Rinus Verberkmoes Terneuzen/Breskens - Blije gezichten, felicitaties, opbeurende woorden en schouderklopje vielen het koppel Gertjan Fieret en Raoul Verschoor ten deel na het behalen van de nationale titel Okinawa kubujutsu op het onderdeel kumite. Een titel die zij als eersten in Nederland hun bezit kregen, omdat de organise rende stichting dit kampioenschap voor de eerste maal hield. „We zullen volgend jaar dus terug moeten," zegt Gertjan Fieret, rekenend op zijn maatje Raoul Verschoor. Enkele dagen na het behalen van de titel, is bij het duo Fieret-Ver- schoor nauwelijks nog iets van opwinding te bespeuren. Beiden staan met beide benen op de grond en zijn de nuchterheid zel ve. Want de juiste waarde van het binnenhalen van het kampioen schap is nog niet bekend. „Deze tak van sport is nog te onbekend. Het aantal deelnemers, 25 in totaal, was nog niet al te groot," stelt de 27-jarige Raoul Ver schoor, die een laatbloeier in deze sport genoemd mag worden. Als jongeling voetbalde hij .bij Breskens, maar zag dat op een gegeven moment niet meer zitten. Karate werd op zijn achttiende levensjaar zijn sport. Het is deze sporttak, die nog altijd zijn voor keur geniet. „Over drie maanden doe ik examen voor mijn tweede dan. Kubujutsu heb ik er als aan vulling bij gedaan," aldus de Bressiaander, die inmiddels zo'n zeven jaar in deze gevechtssport met Gertjan Fieret in de slag is. Een samenwerking die de laatste tijd met een viertal trainingen per week behoorlijk werd opgekrikt. „Dit met name om te laten zien wat mogelijk is met een wapen," stelt Raoul Verschoor, die in Reeuwijk alleen op het onderdeel kumite op de mat kwam. Show Eerst alleen om zijn kunsten in de Kata-vorm, zonder tegenstander, te tonen en vervolgens is samen werking met Gertjan Fieret, die in eerste instantie eveneens solo op de mat kwam voor een kata-vorm. Deed Verschoor dit met de bo - een stok van 1,82 meter -, Fieret deed dat met de sai - een stok met een metalen drietand. Vervolgens gaven beiden een 'show' met voor noemde wapens ten beste. Een opvoering van een act waarin Verschoor als aanvaller fungeerde en Fieret als verdediger. Rollen die uitgevoerd werden zonder elkaar te raken. Een hoge vorm van het uitbeelden van wapenge vechten waarbij de gratie in de beweging, het in elkaar overvloei en van vormen harmonieus met een perfectie gepaard moesten gaan. Als koppel waren zij de bes ten en wonnen dus de titel. Fieret, die het karate en kubujut su met de paplepel ingegoten heeft gekregen, kwam eerder in de individuele kata op de mat. In deze oefenvorm zonder tegenstan der werd hij tweede. „Een mee valler," zegt de Terneuzenaar over dit succes. Een mijlpaal in negen jaar kubujutsu. Want als 11-jarige begon de inmiddels 20- jarige Gertjan Fieret aan deze sporttak. Twee jaar eerder was hij op de mat als karateka. Steeds onder begeleiding van pa Dick Fieret, die in de kubujutsu inmid dels een internationale bekend heid aan het worden is en zoonlief tot tweede dan-drager karate en eerste dan-drager kubujutsu maakte. Een verdienste voor bei den. Doorbraak Gertjan Fieret: „De grote door braak in kubujutsu is voor ons is eigenlijk definitief doorgezet na een grote demonstratie in Hasselt. Een optreden met 2000 bezoekers, dat goede contacten opleverde. Onder andere leidde het tot een trainingsstage in Wijnegem en diverse uitnodigingen. En een pri ma contact met de in België over bekende karateleraar Dirk Heene uit Hasselt. Een leraar waar we regelmatig lessen van krijgen." Contacten en optredens die het voor Gertjan Fieret moeilijk maken om een keus tussen het karate en kubujutsu te maken. „Ik heb geen voorkeur voor een van beide sporten," aldus Fieret, die weet dat zijn maatje Raoul Ver schoor een duidelijke accent rich ting karate legt. „Voor mij is het show-element het belangrijkste. Elke karateka kan dit aan en zou het erbij moeten doen. Het is zalig en enorm ontspannend," aldus Gertjan Fieret, die er vanuit gaat dat hij volgend jaar opnieuw aan de bak moet komen tijdens de Nederlandse kampioenschappen Okinawa kubujutsu. „We zullen onze titel er moeten verdedigen. Althans, daar ga ik maar van uit." Er waren 56 paren naar restau rant 'De Braakman' gekomen om aan dit traditionele toernooi, dat gewassen (zonder lijnen) werd gespeeld, deel te nemen. Dit met de bijna 75-jarige Bridge Sociëteit achter de regietafel. Ook hier had den de organisatoren te kampen met het griepvirus dat Zeeland de laatste weken velt, want in de voorgaande edities kwamen er steeds een kleine zeventig paren aan de tafels. Het paar Marko- vic/Pattenier had niet voor niets de 'oversteek' gemaakt, want hal verwege toen men de inwendige mens ging versterken, na 21 van de 42 spellen, stond dit Vlissingse koppel al bovenaan in de compu ter van Jan Ramondt. Een positie die ze na de middag niet meer uit handen gaven, ondanks dat de Belgen De Jonge/Vannerum een knappe tweede toernooihelft wis ten te kaarten. De derde plaats was voor Vincent Ramondt en zijn partner Van de Poelgeest. Ramondt eindigde vorig jaar met zijn vaste partner Markovic in dit sterk bezette toernooi nog als Gertjan Fieret (links) en Raoul Verschoor, de Zeeuws-Vlamingen die de nationale titel kumite Oki nawa kubujutsu veroverden. foto camile schelstraete. Van onze sportmedewerker Hulst - De veldteams hebben de toon gezet in het zaalvoet baltoernooi dat ZVH in sport hal Den Dullaert hield. Win naar werd Sluiskil, dat in de finale met 2-3 over Hoek zegevierde na eerder in de voorronde met 5-4 van deze eersteklasser te hebben verlo ren. Henk Maas, regisseur van het ZVH-toernooi, blikte tevreden terug op zijn evenement. „Het binnenhalen van veldvoetbalclubs is een succesformule gebleken. Het droeg tevens bij aan de publieke belangstelling. Met name de wedstrijden tussen HW'24 en Hoek en BVS-HW'24 waren trekpleisters." Zoals gemeld werd Sluiskil win naar. Eerder werd de equipe van coach Bert Timmers in de poule tweede achter groepswinnaar Hoek. In de A-groep zegevierde het goed acterende zaalvoetbal team van BVS. Achter deze ploeg van coach Patrick McTaggert werd HW'24 tweede, zodat de Hulstenaren in de kruisfinale aan moesten treden tegen Hoek, waar bij Gerrit Emans de coaching voor zijn rekening nam. Een duel dat in 3-3 eindigde en door Hoek via strafschoppen werd gewonnen. BVS kreeg in deze tussenronde te maken met Sluiskil. Dit duel ein digde eveneens onbeslist. Na 2-2 moesten ook hier strafschoppen een winnaar aanwijzen. Sluiskil toonde zich de betere en drong dus door tot de finale waarin het Hoek ontmoette en zegevierde. BVS werd uiteindelijk derde door HW'24 voor deze ereplaats te kloppen met 4-2. Van der Gucht werd vervolgens vierde voor de organiserende vereniging ZVH, IZV en ZVH 2. Evenals de organi satie blikte het arbitrale trio Wal ter Naessens, Gerard de Schepper en Loek Zaman terug op een spor tief treffen. Beiden wonnen drie keer op rij. Bierings rekende via 6-4 af met de Belg Joachim de Bue. Tot 2-2 ging het gelijk op. Op 15-40 kreeg De Bue twee 'break-kansen'. Het lukte hem niet hieruit munt te slaan. Integendeel: Bierings pak te de game en liep vervolgens uit tot 5-2. Doordat de Animo-speler de teugels weer wat liet vieren geraakte de Belg weer dichterbij. Op 5-4 maakte De Bue echter drie slordige fouten. Bepalend voor het wedstrijdbeeld was dat Bierings er op de belangrijke momenten 'was'. Hij ging dan wat meer afwachtend spelen. Eindstand: 6-4. Eerder had Boas Bierings flink aan de bak gemoe ten tegen Guido van Poecke. De 6-5-eindscore spreekt boekdelen. Van de Belg Bart van Parijs won Bierings met 8-4. Ook Van Poec ke ontdeed zich van Van Parijs, middels aanvallend spel vanaf de base-line. Doorslaggevend was dat Van Poecke op een 4-3-voor- sprong de service van Van Parijs brak. Uiteindelijk zegevierde de Hulstenaar met 7-4. In de C open-klasse werd Cor de Jonge poule-winnaar. De Jonge versloeg Gert-Jan Louweret m 8-4, terwijl hij eerder reekshoofri Louis Nijsten al had bedwongen UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: Guido van Poecke-Boas Bier™» 5 Joachim de Bue-Boas Bierines 4-6 n™ van Parijs-Guido van Poecke 47 C open: Beny IJsebaert-Kees f 6-5, Cor de Jonge-Gert-Jan 53 8-4, Dennis Bommelqn-Donny HoftSJ 9-3, Kees Kommers-Jurgen de Bakker C2 25+: Riny Deij-Ben Kint 5-7 Dl 25+: Dick Vrolijk-Frans Piessens7- 55+: Ben Hoek-Bram van Diik 2-8 Hor man te Wieske-Willy de Bruiin 3-11 DUBBELSPEL C: Knibbeler/Van Halteren Deij/Edwards van Muyen 6-7. C 25+: Van Leeuwe/Risseeuw-Bleven berg/Van Quekelberghe 5-7, Van Lee!" we/Risseeuw-Houg/Hamelink 7-9 D2/E 25+: Van de Ven/De Was Dobbelaere/Tissink 0-16. VROUWEN ENKELSPEL C: Trudy Blokland-José de Wit 4-7 DUBBELSPEL C 25+: De Jong/Sterrenberg-Hius/Adri- aansens 7-7, Bos/Veraart-Huis/Adri- aansens 6-7. Dl 25+: Van Tiggelen/Van der Klok- Van der Ham/Manie 10-3, Scheele/Die- leman-Wijland/Van Wijck 6-4, Walra- ven/Houg-Zweemer/Leeuw 8-5. D2/E 25+: Den Hamer/De Jonge-De Clerck/Dankaart 9-7. GEMENGD DUBBELSPEL C 25+: De Bruijn/Harms-Van de Vel- de/Van Tiel 7-6. Dl 25+: Cevaal/Van Kerkhoven-Blanc- kaert/Van Pamelen 6-7. Van onze tennismedewerker Hulst - In het Kerst-jeugdtennistoernooi in Den Dullaert te Hulst plaatste de Belg Jan Claessens zich voor de halve finales bij de jongens tot en met 13 jaar. Claessens, als eerste geplaatst, versloeg achtereenvolgens Jelle Ingels en Krijn de Vries. In de partij tussen Claessens en De Vries was er veel afwisselend spel te zien. Beiden zijn vrij technisch en speelden gedurfd. De Vries, de Vogel vluchtspeler zit bij de bondstraining, maakt graag zelf het spel, maar kreeg daartoe de kans niet tegen de sterke Vla ming. Claessens kon meer druk zetten, bijvoorbeeld op de tweede service van De Vries, en domi neerde de partij: 7-3. In de klasse tot en met 15 jaar liet Klaas Alberda de geschiedenis niet her halen. In de noodzakelijk gewor den extra game tegen Dennis van Dam bleef hij deze keer wel door slaan. Alberda won met 5-4. Van onze atletiekmedewerker Middelburg - De Sylvesterloop, een wedstrijd over tien Engelse mijl georganiseerd door Dynamo, in Middelburg op zaterdag 30 december start om 14.00 uur en niet zoals eerder vermeld om 14.30 uur. Er kan vanaf 13.30 uur worden ingeschreven in de kantine van de voetbalvereniging Middelburg op het sportcomplex 'de Nad orst'. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 17 jaar: tweede ronde: Bart de Keersmaecker-Laurens de Kort 9-2, Jan Maas-Joris de Bakker 6-3; kwartfi nale: Bart de Keersmaecker-Koos Alberda 6-1, Tom Huis-Jan Maas 9-4, Kristof Morjaen-Tim Sercu 7-4, Pascal van Poecke-Dennis van Dam 10-1. Tot en met 15 jaar: eerste ronde: Dennis van Dam-Bart Knaapkens 11-4, Peter de Jager-Christoph ae Clippeleir 6-3; tweede ronde: Pascal van Poecke-Koen van de Berg 10-2, Klaas Alberda-Den- nis van Dam 5-4, Juriaan de Vliegher- Kevin Bosman walk over De Vliegher, Joris de Bakker-Bart Voermans 16-1; kwartfinale: Bart Cornelissen-Juriaan de Vliegher 11-1, Joris de Bakker-Tom Goossens 5-4. Tot en met 13 jaar: tweede ronde: Jan Claessens-Jelle Ingels 9-4, Jordy de Schepper-Emanuel Hamelinck 11-0, Nicolas Verbrugge-Dimitri de Block 9- 4; kwartfinale: Jan Claessens-Krijn de Vries 7-3, Nicolas Verbrugge-Jordy de Schepper 7-3. Tot en met 11 jaar: tweede ronde: Job Ingels-Arjan de Moor 15-0, Hendrik de Jager-Bart van Remortel 7-2; kwartfi nale: Krijn de Vries-Steven van de Peyl 8-2. Tot en met 9 jaar: Joost de Vries-Alwin de Schepper 9-2. MEISJES Tot en met 15 jaar: kwartfinale: Fanny Kool-Jacqueline Verhaegen 5-4, Inge Meule-Karina van Damme 9:3. Tot en met 13 jaar: kwartfinale: Jac queline Verhaegen-Tanja Verstraeten 16-0, Deborah Morcus-Crétienne Huis man 11-0; halve finale: gen-Deborah Morcus 6-0,6-0. Eindejaarstoernooi Bridge Sociëteit Oostburg Van onze bridgemedewerker Hoek - Het eindejaarstoernooi van de Bridge Sociëteit Oost burg ging dit jaar naar het Vlissings paar Markovic/Pattenier. Dit koppel hield het Belgische duo De Jonge/Vannerum een kleine vier procent achter zich. tweede. Toen was de winst voor het Belgische paar De Graaf/Ver- meiren dat nu verstek liet gaan. Pattenier, die vorig jaar Ton Lich- teveld als partner had, moest toen met een vierde plaats genoegen nemen. Het eerste 'pure' paar van de organiserende Bridge Sociëteit werd gevormd door Martine Ros- seel en Jaap Lako. Dit met een dertiende plaats. René Sijnesael van de Bridge Sociëteit Oostburg eindigde met zijn niet-BSO-part- ner Pielaet op een keurige zesde plaats. Dit in een sportief en soe pel verlopend toernooi waarin wedstrijdleider Willy Aarts uit Hulst weinig problemen kende. Uitslag eindejaarstoernooi: 1. Marko vic/Pattenier 65,31%, 2. De Jonge/Van nerum 61,79, 3. Van de Poelgeest/Ramondt 60,31,4. Conijn/Van der Laan 59,18, 5. Van Dorsselaer/Hage- man 58,97, 6. Pielaet/Sijnesael 58,89, 7. Clinckaert/Van de Putte 58,45, 8. Van Eijl/De Jonge 57,35, 9. echtpaar Heijnd- ritoc 56,76, 10. Bouma/Hagenaers 56,03, 11. Lichteveld/Arnoldi 55,40, 12. Bin nendijk/De Kam 55,13,13. Rosseel/Lako 54,64,14. Ramondt/De Ridder 54,36,15. Cant/Colman 54,27, 16. Hoogesteger/Vermaat 53,80, 17. echt paar Bakker 53,52, 18. Brevet/Risseeuw 53,37, 19. Breedvelt/Verburg 53,32, 20. Krijger/Van der Plas 53,21. Van onze atletiekmedewerker Breskens - Theo Rabout won gisteren de 9,4 kilometer lan ge trimloop op en rondom camping 'de Napoleonhoeve' in Breskens. Een loop die jarenlang op de laatste don derdag van het jaar door de IJzendijkse Triatlonvrienden werd georganiseerd, maar dit evement heeft overgedragen aan de Triatlon Vereniging Oostburg. Onder koude, maar voor de lopers uitstekende omstandighe den, kwam een zeventigtal deel nemers het startnummer afhalen. Onder hen Theo Rabout, Peter Picavet, Matthieu Warrens, Georges Valckx en Marlon Roels. Laatstgenoemde deed trouwens de kortste afstand (4,7 km) en hij was het die in de beginfase het tempo de hoogte injoeg. Darwin Kint, die eveneens de kortste afstand liep, probeerde aan te pikken maar hij werd vrij vlug door een achtervolgend viertal bestaande uit Rabout, Picavet, Warrens en Valckx ingerekend. Roels bleef licht voorop en ver teerde op zijn eentje de 400 meter lange zandstrook maar werd toen na zo'n twee kilometer wedstrijd ingerekend door eerdergenoemd kwartet zodat we vijf leiders kre gen. Niet voor lang want bij 't Zandertje na een kleine vier kilo meter spatte de kopgroep onder impuls van Rabout uit elkaar en de beslissende posities waren ingenomen. Voor hem was het, na geveld te zijn door griep, weer een test hoe de zaken er voor Theo Rabout en Peter Picavet op kop in de trimloop van Breskens. stonden. „Na de Elderschans cross kreeg de griepbacil mij te pakken. Dat betekende een aan tal dagen inactitivteit en geen Kerstcross in Rieme. De Sylves- tercross in Soest aanstaande zon dag wil ik er weer staan vandaar dat deze loop uitstekend in het schema paste. Een test die goed verliep want ik heb nooit proble men gehad. In Soest gok ik op een plaats bij de eerste 25. Vorig jaar werd ik er 24e dus het zou moeten kunnen". Voor Peter Picavet liggen de belangen elders. De Hulstenaar die als tweede binnenkwam wordt in maart 40 en mag dan zijn licentie als veteraan afhalen. Het NK en EK duatlon staan ver volgens hoog genoteerd op zijn verlanglijstje. „Op het NK in april in Venray moeten er voor mij kansen op de titel liggen. Althans zoals ik nu marcheer. Afgelopen zondag werd ik nog derde in het Belgische Menen achter mannen als Casper van der Meer en Koen Hoeyberghs. Toch geen kleine jongens. Van- foto wim kooyman daag was Theo, zoals verwacht te sterk maar het gaat mij vooral om wat wedstrijdhardheid aan te kweken". Matthieu Warrens, die een paar dagen eerder in Nieuw Namen nog een keurige tweede plaats pakte achter Hans van de Griendt, liep ook nu 'weer een knappe wedstrijd. Hij ging lang mee, maar moest het gas even los laten toen Rabout er een 'snok' aan gaf. Vlackx hield zijn vierde stek vast voor een van ver terug komende Frank Verschorre. Terese van Lare was de snelste vrouw. De Sluise tweevoudige (triatlon en duatlon) wereldkam pioene had weinig concurrentie. Naast Ingrid Verheye (die het halverwege voor bekeken hield) was ze de enigste vrouw. Van Lare kwam overigens op de 43 deelnemers als zestiende binnen en zag onderwege vele jaloerse mannenblikken. Marlon Roels beheerste dus de kortste afstand. Johan van Leeu we ging in de slotfase nog over de snel gestarte Darwin Kint en werd tweede terwijl Coby Bom de snelste vrouw was. De jeugd liet het afweten. Slechts zes deelne mers van wie Rachida Moerman uit Oostburg de snelste was. Uitslagen: Jeugd 1500 meter: 6 t/m 8 jaar - Jongens: 1. Mike van de Velde (IJzendijke) 7.14, 2. Robin Della- ert (beiden IJzendijke) 7.44, 3. Rik Del- laert (Biervliet) 7.45. Meisjes: 1. Lisan Dhondt (Belgie) 7.15. 9 t/m 13 jaar - Jongens: 1. Remco Ultee (Oostburg) 6.28. Meisjes: 1. Rachida Moerman (Oost burg) 6.11. Mannen: 4,7 km: 1. Marlon Roels (Axel) 15.27, 2. Johan van Leeuwe (Sluis) 15.34, 3. Darwin Kint (Terneuzen) 15.43, 4. Martin de Jaeger (Westdorpe) 16.53, 5. Jan van de Linde (Oostburg) 17.08. 9,4 km: 1. Theo Rabout (Zuidzande) 30.36, 2. Peter Picavet (Hulst) 30.54, 3. Matthieu Warrens (Kloosterzande) 31.33, 4. Georges Valckx (Ossenisse) 32.02, 5. Frank Verschorre (Breskens) 32.10, 6. Benny Cornu (Belgie) 32.41, 7. Peter van Waes (Aardenburg) 33.27, 8. Heinz-Peter Lauret (Oostburg) 33.59, 9. Jos de Koek (Kloosterzande) 34.33, 10. Eddy Kox (Sas van Gent) 34.37. Vrouwen: 4,7 km: 1. Coby Bom (Terneuzen) 23.59, 2. Jamie Scherbeijn (IJzendijke) 26.32. 9,4 km: 1. Terese van Lare (Sluis) 36.43. Van onze sportmedewerker Goes - Diverse voetbal clubs zijn er in geslaagd het contract met hun trai ner te verlengen. Oefen- meester Ad Vermeulen zal ook in het seizoen 1996- 1997 aan Robur verbon den blijven. Beide partij en waren het er snel eens over de verlenging van het contract met één jaar. Kees Hagestein uit Zierik- zee, bezig aan zijn tweede seizoen bij Luctor'88 m Heinkenszand, heeft even eens besloten zijn verbinte nis met een jaar te verlengen. Met dit besluit is het Luc- tor'88-bestuur erg geluW „Het geeft een stuk rust bin nen de vereniging en komt zeker voor de eerste selectie de continuïteit ten goede. Kees Zwamborn uit Kloe- tinge blijft ook het volgenfl jaar trainer van SHO. Kn da zeer tot tevredenheid van bestuur en supporters van Zuid-Beijerlanders, momenteel ongeslagen ranglijst aanvoeren van in o tweede klasse van tiei KNVB-zaterdagvoetbal. Bert Wilting heeft zijn con tract met afdelingstweede klasser SV Sluis met een jam verlengd. De in PhilipP1" woonachtige trainer-spe is in Sluis bezig aan zi] tweede seizoen. Sluis-voo zitter Giel van Westen ga kennen blij te zijn met de verlenging van het contra „Bert heeft met SUCCjS1jst verjonging doorgevoerd, iB goed bij de spelers en da het voor een bestuur nie moeilijk om tot een meuw verbintenis te komen, st Van Westen. Door Hans Rooseboom Achter de naam Hans Smou zich al tientallen jaren een moeibare muzikant schu naam is verbonden met c Bergen op Zoom en met eer kaal gezelschap dat luistert moeilijke naam Hortus I Religiosus. Hans Smout is een geboren en Bergenaar (1943). Hij leidt de Musicus Religiosus, kortweg sinds 1962, toen hij nog geen Maar op nog jeugdiger leeft was hij al hulporganist in de k de H. Maagd - nu stadsschouw Het hele jaar door zorgt H1V kerkelijk gebonden muziek in op Zoom. Het hoogtepunt van is steevast het Kerstconcert. Di en instrumentale leden van H1V den dan versterkt met profe solozangers en een stoet van s en blazers van het Tilburgs Co torium. Hans Smout is als doe dat conservatorium werkzaam Het kerstconcert van HMR sp ieder jaar opnieuw uit tussen j tallen soortgelijke concerten en land. Het opvallende schui programmering. „Ik wil geen platgetreden bewandelen," is het uitgangsp Hans Smout. „Het Weihnachts um doen wij dus niet, want c iedereen. Wij zoeken liever oi werk." Gisteravond was het weer zo drukbezochte Kerstconcert in te of St. Gertriidiskerk in Bei Zoom. „Wij geven ons coni voorkeur tussen Kerst en Nieu zegt Hans Smout. „Vóór ker. het hoogtij, daarna valt opee stil. Daar stappen wij in. G komt niemand anders op het i een kerstconcert na Kerstmis t Het kan trouwens nog lange officieel duurt de kersttijd Koor, Kozakken als er grote Door Hans Rooseboom Marcel Nikolajewitsj Verho reedt dezer dagen twee maal reda op. Het kerstnachtconc "net het Bredaas Mannenkoor e Grote Kerk is inmiddels a ,er "e rug, het tweede optre 's "jet het Don Kozakken K usland, zondagmiddag in Chassé Theater. V^hwde koren is Marcel V dirigent. Hoewel zijn r r

de Stem | 1995 | | pagina 14