DE STEM 'Grote kans dat ik vertrek bij NAC' Wereldrecord voor Blomdahl mkmmi E223 Stab B.V. Voor Cor Coster gaat een wereld open, en eigenlijk ook weer niet UITSLAGEN standen rail 'iJÜ Schadevergoeding 'zaak Kluivert' wordt in stilte afgewerkt Jones bestraft wegens beledigen Ruud Gullit 'v,# Autobedrijf Yassine Abdellaoui kan nu al kiezen uit drie verschillende clubs Zweed scoort kortste partij ooit over vijftig caramboles: in 12 beurten uit sportnieuws KORT Nelissen stapt op bij Lotto Vader Graf viert oud en nieuw in cel Donkova mist Spelen NK marathon natuurijs live op tv Van Dijk uitgeschakeld Titelgevecht Smulders verplaatst René Ruitenberg wint in Gieten |ecember 1995 B4 Iv.rff.CNS I r* r «f*»/ "fl»'* r~C~ Kafc$vs?*f 5 FOTO'S DE STEM/BEN STEFFEN rr- Spotty ja&CK c(tx€H met Sta 6 I ^LurrV26-28. foatviAaut 3*. *7cl. 0162-460520 r nieuw-gebruikt-onderhoud-reparatie Sport poor Chris van Nijnatten Amsterdam Cor Coster is een ouwe vos, niemand maakt hem nog wat wijs. Hij maakte naam als zaak waarnemer van zijn schoonzoon Johan Cruijff, maar hielp ook Wil lem van Hanegem aan werkgevers. Voor Frank Rijkaard en Ruud Gullit regelde hij eveneens belangrijke zaken. Coster is nog steeds actief in de spelers- makelaardij, maar verkiest tegenwoor dig een low profile, een plaats net buiten het schijnsel van de spotlichten. Plotse ling is de Amsterdammer echter weer in de actualiteit opgedoken. Hij is manager van NAC-speler Yassine Abdellaoui. De voetballer voor wie AlHilal belang stelling heeft. Saoudi-Arabië, 'ome Cor' is er van 'zijn levensdagen' nog nooit geweest. „Als jij weet wie ik bij die club een fax moet sturen, laat me dat dan even weten," luidt zijn wederverzoek op de vraag of Al Hilal het miljoen voor Abdel laoui wil betalen. Hij weet niet hoe 'die gasten' daar werken. „Het is stil, ik moet wachten, maar op wie?" Een exotische transfer hangt in de lucht. „Maar ik weet niet waar het touwtje begint en waar het eindigt." Coster heeft woensdagavond laat Van Hanegem aan de lijn gehad. Die zei dat hij met Al-Hilal een 4-3-3-systeem gaat spelen en dat hij daarvoor een centrum spits en een linksbuiten nodig heeft. „Hij wil per se Yassine hebben," zei Willem me nog, vertelt Coster in Amsterdam. Maar er zijn nog twee clubs die op de flankspeler van NAC azen. „Ja, een Bel gische en een Duitse club. Vooral die Duitse interesse is serieus. Maar door die publiciteit van gisteren zijn er meer wakker geworden. Ik heb diverse make laars aan de lijn gehad voor Yassine. Door die Bosman-uitspraak (welke leidt tot de afschaffing van het transfersys teem in de Europese Unie, CvN) denken een hoop mensen geld te kunnen verdie nen met spelers. Maar bij Yassine ligt het anders, hij heeft een doorlopend con tract." Maar zelfs dat weten ze niet in Ryad. „Ja, of Willem moet het ze inmid dels verteld hebben. Maar Willem houdt zich nu op de achtergrond. Hij wil abso luut verder niet bij die transfer betrok ken zijn. Hij is bang dat ze hem ervan verdenken dat hij er geld aan verdient." En over geld heeft 'ome Cor' uiteraard al een balletje opgegooid bij Van Hanegem. "Ja, en Willem noemt het journalisten- verhalen, dat er in Saoudie Arabië zo met geld gesmeten wordt. Ik weet dat jongens als Blinker en Taument bij Feye- noord een tonnetje of zes verdienen. Ik vroeg aan Willem of ik daar voor Yassine ook over kon beginnen bij Al Hilal. Nou, dat schijnt moeilijk te liggen. Ze hebben het daar alleen over netto salarissen en dan moet je kennelijk niet meteen aan Door Jacques Hendriks Breda - De kans is levensgroot dat NAC na de winterstop ver der moet zonder Yassine Abdellaoui. De 20-jarige aanvaller wordt namelijk niet alleen begeerd door het Saudische Al Hil- zoals we gisteren reeds in deze krant meldden, maar door sg twee andere clubs. Ploegen, waarvan Abdellaoui gisteren namen niet prijs mocht geven. Het gaat om clubs uit België en Duitsland. ,Ik mag niets zeggen, maar het gaat om clubs die heel veel ver schillen van Al Hilal," was het enige dat Abdellaoui gisteren kwijt wilde. Verder verwees hij naar zijn zaakwaarnemer, Cor Coster, de bekende schoonvader van Johan Cruijff. Het nieuws dat hij tussentijds mag bij NAC voor 'slechts' circa één miljoen gulden, heeft dus blijkbaar meer clubs wakker doen schrikken. „En nu ik meer dere kansen krijg op iets groters, uitdagender en avontuurlijker, ik dit niet laten lopen. De kans is dus groot dat ik vertrek," Abdellaoui. „Ik ben pas twintig, maar wat zegt dat? Cla rence Seedorf is negentien en een hall jaar geleden al naar Italië, naar Sampdoria. Boven dien, ik heb het weliswaar altijd naar mijn zin gehad in Neder landeh in Bredamaar ik bind me niet zo snel, dus schrikt een avontuur me niet af. Een avontuur, dat met zeer rasse schreden nadert, als het aan Abdellaoui zelf ligt. „Ja, ik ver wacht dat het een kwestie van dagen is, niet van weken, ook al weet ik nog niets van de exacte voorstellen af. Maar de clubs zijn eigenlijk te interessant om te laten schieten." Van degenen die de in Nederland geboren Marokkaan begeren, beeft Abdellaoui alleen nog met de trainer van Al Hilal gespro ken, voormalig Feyenoord-trai- ner Willem van Hanegem. Niet zoals gepland gistermiddag om dertien uur, maar al eerder, op woensdagavond. „We hebben het voornamelijk gehad over het voetbal daar, hoe hoog het niveau is. En een beetje over hoe het leven er is. Wat Al Hilal betreft, is het duidelijk, die club wil me Sraag hebben. Daarom zal de transfersom geen bezwaar zijn. Dat geldt trouwens ook voor die andere clubs, misschien hadden ze ook wel twee miljoen willen betalen, ja, weet jij veel." De getructe linkspoot verwacht dat, als hij kiest voor Al Hilal, hij geen problemen zal hebben met het aanpassen aan het totaal andere leven in een zeer streng land als Saudi-Arabië. „Ik ken de Nederlandse, maar ook de Marokkaanse, dus Arabische cul tuur. En ook al ben ik best Hol lands opgevoed, ik ben toch in het voordeel ten opzichte van anderen. Voor een echte Neder landse voetballer zou het hele maal niks zijn daar, denk ik." Uit de woorden van Abdellaoui proef je dat hij al min of meer afscheid genomen heeft van NAC. „Maar dat is niet zo hoor. Ik zit nog altijd met volle tevre denheid bij NAC. Als ik ga, dan zou ik dat heel jammer vinden voor mijn medespelers, want ik kan met allemaal heel goed opschieten. Maar ik ga alleen als ik helemaal, in alle opzichten, achter die nieuwe club sta. De kans is heel groot, dat wel ja, maar je weet nooit. Dus sta niet verbaasd te kijken als ik op 13 januari toch gewoon meedoe met NAC tegen Feyenoord, en ik die Boateng helemaal gek maak...." Bij NAC was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar, aangezien de bestuursleden samen met het genootschap der oud-NAC-spelers hun jaarlijkse bijeenkomst hadden. Voorzitter John Peek kon derhalve niet reageren op de ontwikkelingen rond Yassine Abdellaoui, noch op de hardnekkige geruchten in diverse circuits dat Feyenoord belangstelling heeft voor NAC- verdediger Maarten Atmodikoro, die de vervanger zou moeten worden van de naar Turkije ver trokken Ulrich van Gobbel, Dit laatste werd gisteren overigens ontkend door zowel Atmodikoro als Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik, Van den Herik wist al evenmin iets van de vermeende belang stelling van Al Hilal voor Mike Obiku. Amsterdam (anp) - De verzekeringsmaatschappij waarbij de op 9 september door Ajacied Kluivert geleende BMW was verzekerd en de raadsman van theaterdirecteur M. Putman onderzoeken momenteel welke schadevergoeding aan de nabestaanden van Putman moet worden betaald. Advocaat J. Tromp heeft dat donderdagmorgen bevestigd. Mgens de raadsman van de familie Putman kan dat een zaak van 'ange adem worden. Dat komt onder meer doordat de afwikkeling 'an een letselschadezaak afhankelijk is van het genezingsproces waarvan het verloop moeilijk te voorspellen valt. ®j het ongeluk op 9 september 1995 botste Kluivert op de Weren- Souw in Amsterdam Noord tegen de auto van Putman en diens echtgenote. Onderzoek van het Gerechtelijk Laboratorium wijst vit dat de Ajacied 104 kilometer per uur moet hebben gereden op het moment dat hij de auto van Putman in de flank ramde. Put- toan kwam door de botsing om het leven, zijn echtgenote raakte zwaar gewond. De auto die Kluivert van een vriend had geleend, was officieel met meer verzekerd. Het ongeval vond echter plaa „s binnen zes tien dagen na het verlopen van Hp polis. In die periode moet een verzekeringsmaatschappij schade nog dekken. Hf t is aan de ver zekeraar om te bepalen of daarna nog regres (verhaal) plaatsheeft ep Kluivert. e onderhandelingen over de schadevergoeding vinden op ver zoek van de familie Putman in stilte plaats. Volgens mr. Tromp is oe druk op de gesprekken al groot genoeg als gevolg van alle publicitaire aandacht die de zaak blijft trekken, jve betaling van een schadevergoeding staat bs van de strafzaak, net Openbaar Ministerie besloot vrijdag voor Kerstmis Kluivert vervolgen wegens dood door schuld en het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Naar verwachting komt de 2aak in het eerste kwartaal van 1996 voor. Blomdahl: de beste leerling van de klas. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Door Léon Krijnen Zundert - Het zal de atmo sfeer in zaal Den Hoek wel zijn, of de gezelligheid. Het Wetsteijn driebandentoer- nooi is een exhibitie-toer nooi, weliswaar gesanctio neerd door de BWA, men denkt er ook niet serieus aan om er iets officieels van te maken, maar er wordt wel beter driebanden gespeeld dan waar ook ter wereld. Woensdagavond legde Raymond Ceulemans een schoonheid van een partij op tafel: 50 carambo les uit in 16 beurten, meer dan drie gemiddeld. De les van de oude meester werd stoot voor stoot, carambole voor carambo le, opgezogen door de beste leer ling van de klas: Torbjörn Blom dahl. Die vervolgens gisteren op zijn beurt de beste partij uit de hele geschiedenis van het driebanden speelde door tegen Arie Weyen- burg 50 in 12 te scoren! Waar mee hij zijn eigen wereldrecord, dit jaar raffelde hij in het Bril jant-toernooi in Rotterdam een partij in dertien beurten af, met één verbeterde. Vijftig geslaag de driebanders, iets meer dan vier gemiddeld, bijna de helft ervan in die ene beurt, waarin hij een serie van drieëntwintig maakte. Drie-en-twintig, in de derde beurt, Al enkele caramboles voor de Zweedse wereldkampioen de twintig naderde werd het muis stil in het bomvolle zaaltje. Uit respect voor Blomdahl legden zelfs Frans van Kuijk en Ad Broeders, die op de andere tafel nog maar net klaar waren met inspelen, de keu neer, gingen zitten, en volgden gebiologeerd het verloop van de serie. Die werd dus geen wereldrecord, want in de Nederlandse compe titie scoorde Komori er een paar jaar geleden eentje van 28. Dat gegeven leek Blomdahl niet bepaald te hinderen. „Ik stond met een lekker gevoel aan tafel," zou hij na afloop, nagenietend met een sigaretje in de hand, met enig gevoel voor understa tement zeggen. Dat was geble ken, gezien het gemak waarmee hij naar de vijftig doorstoomde nadat hij nummer 24 gemist had. En baalde zowaar nog een beetje omdat hij voor zijn gevoel één bal had laten liggen die raak had moeten zijn: „en dan zou ik in elf beurten uit geweest zijn...". Het evenement in Den Hoek mag dan geen officieel evene ment zijn, het wordt wel door de BWA erkend, de professionals mogen er aan mee doen en daar om zal in ieder geval die bond het wereldrecord van Blomdahl als zodanig erkennen. Wat de andere bonden, nu de eerste vre despijpen links en rechts weer voorzichtig aangestoken worden, er mee zullen gaan doen, zal nog even afgewacht moeten worden. Soms zit het mee, zoals bij Blomdahl, en soms zit het tegen, zoals gisteren ook Raymond Ceulemans zowaar moest ondervinden. Woensdag speelde de Belg in de eerste ronde van het Wetsteijn driebanden- toernooi een van de beste partij en uit zijn hele leven, en geen mens weet hoeveel dat er geweest zijn. Meer dan 3.00 gemiddeld scoor de de maestro uit Mechelen, die over een jaar of anderhalf zijn eerste zestig-plus kaart op mag gaan halen. Gisteren, tegen zijn landgnoot Ludo Dielis, wilde het niet lukken. Ceulemans kreeg geen spel, stond tegen zichzelf te biljarten en Dielis scoorde ook niet fenomaal, maar wer regelmatig: 50-26 in 1.351 Slechts 26, een moyenne van 0.702, Ceulemans wist waar schijnlijk niet eens meer hoe lang het geleden was dat hij zo laag scoorde. Dick Jaspers zat het ook niet mee. Kwam niet lekker op gang, kreeg geen goede ballen van Frédéric Caudron, en liet ook niks liggen voor zichzelf als hij door de verdediging van de Waal prikte. Pas toen de koers gelopen was, en Caudron uitge maakt had, ontspande Jaspers zich helemaal. Hij moest er nog dertien, kreeg het publiek op zijn beurt stil met een gave serie van tien, maar faalde op num mer elf. „Ik ben goed teruggeko men," aldus Jaspers, die gaande de op partij twintig punten ach ter zijn opponent stond te sleu ren, „ik zat toen zelfs onder de één gemiddeld. Uiteindelijk scheelde het niet veel meer, maar dat telt niet. Verloren is verloren, niet dan?". Zundert. Ihvitatietoernooi drie banden. Groep A, tweede ronde: Blom dahl (Zwe) - Van Kuijk (Ned) 50- 29 in 23 beurten, moyennes 2.173 om 1.260, hoogste series 7 en 9, Weyenburg (Ned) - Broeders (Ned) 50-41/41, 1.219/1.000, 4/7. Derde ronde: Blomdahl - Weyen burg 50-16/12, 4.116/1.437, 23/10. Eindstand: 1. Blomdahl 6 wed- strijdpunten, algemeen moyenne 2.542, hoogste serie 23, 2. Van Kijk 4,1.657,12, 3. Weyenburg 2, 1.306, 10, 4. Broeders 0, 1.237, 7. Groep B, tweede ronde: Arnouts (Ned) - Van der Smissen (Ned) 50-24 in 20 beurten, 2.500/1.200, 9/4, Raymond Ceulemans (Bel) - Dielis (Bel) 26-50/37, 0.702/1.351, 4/6. Tussenstand: 1. Dielis 4, 1.298, 8, 2. Arnouts 2, 2.000, 9, 3. Ceule mans 2, 1.433, 11, 4. Van der Smissen 0,1.200, 11. Groep C, tweede ronde: Haver- mans (Ned) - Habraken (Ned) 38- 50/44 beurten 0.863/1.136, 5/9, Sayginer (Tur) - Burgman (Ned) 50-50/32, 1.562/1.562, 6/8. Tussenstand: 1. Habraken 4, 1.219, 9, 2. Havermans 2,1.011, 6, 3. Burgman 1, 1,328, 8, 4. Saygi ner 1, 1.160, 6. Groep D, tweede ronde: For- thomme (Bel) - Valentijn (Ned) 50-29/in 39 beurten, 1.282/0.743, 8/7, Caudron (Bel) - Jaspers (Ned) 50-47/33, 1.515/1,424, 10/10. Tussenstand: 1. Caudron, 4, 1.562, 10, 2. Jaspers 2, 1.590, 10, 3. Forthomme 2, 1.185, 8, 4. Valentijn 0,1,000, 11. vrijdag 29 december 1995 deelC zes ton denken." Voor Coster gaat er een wereld open, of eigenlijk ook weer niet. „Het is mistig. Ik wil voor Yassine actie ondernemen, maar weet niet wie ik aan moet schrijven. Wie is daar de baas? Zo heb ik nog nooit gewerkt. En bij NAC zullen ze zo onderhand toch ook weieens iets van die club willen horen?" Met NAC kon Coster gisteren ook al niet overleggen. Voorzitter John Peek is uiteraard van een ander slag dan prins Khaled bin Mohammed Al Saud, maar was daarom gisteren niet minder onbe reikbaar. „Hij nam deel aan een fiets tocht van Oud NAC en na afloop daar van kon ik hem maar beter niet bellen, begreep ik," aldus de grootvader van Jordi Cruijff. Breda - De Belgische sprinter Wilfried Nelissen stapt aan het ein de van komend wielerseizoen op bij Lotto. Hij is niet te spreken over de samenstelling van de Belgische ploeg. De regerende nationale kampioen verwijt ploegleider Jean-Luc Vandenbroucke dat deze zijn raad niet heeft opgevolgd. „Voor komend seizoen beschik ik over een heel zwakke ploeg", stelde Nelissen. „Ik had op de komst van Johan Capiot aangedrongen. In plaats van Capiot werden Peter Verbeken en de Duitser Thomas Fleischer aangetrokken. Wat moet ik daar mee? Ze hebben geen enkele ervaring om een sprint voor te bereiden." Het humeur van Nelissen werd er niet beter op toen hij vernam dat zijn landgenoot Mare Sergeant volgend jaar afziet van deel name aan de Ronde van Frankrijk. Mannheim - Peter Graf, de van belastingontduiking verdachte vader van tennisster Steffi Graf, blijft in ieder geval tot in het nieuwe jaar in voorlopige hechtenis. De rechtbank in Mannheim neemt pas volgende week een besluit over vrijlating van de 57- jarige Graf. Aanvankelijk zou de rechter vrijdag uitspraak doen. Peter Graf zit sinds 2 augustus in de cel. Voor Kerstmis spande hij een kort geding aan omdat hij vindt dat justitie hem ten onrechte vasthoudt. De rechter wees zijn eis tot vrijlating af omdat er vluchtgevaar zou bestaan. Bovendien zou Graf zijn herwonnen vrijheid kunnen gebruiken om bewijsmateriaal te laten verdwij nen. Justitie zet het onderzoek naar belastingontduiking door Steffi Graf voort. Van haar inkomen door de jaren heen zou 44 miljoen mark niet aan de belasting zijn opgegeven. Sofia - Jordanka Donkova, voormalige olympisch kampioene en ex-wereldrecordhoudster op de 100 meter horden, mist komende zomer de Olympische Spelen in de Verenigde Staten. De 34-jarige Bulgaarse atlete is in verwachting. Amersfoort - De nationale titelstrijd marathonschaatsen op natuurijs voor mannen op de recreatiepias Ermerstrand tussen Coevorden en Emmen is zaterdag live op de televisie te volgen. De NOS-uitzending begint om 12.20 uur op Nederland 2. De mannen rijden een afstand van 100 kilometer. Eerder op de dag wordt er gereden om de titels bij de veteranen (75 km, start 09.00 uur) en de vrouwen (60 km, start 09.05 uur). Kopenhagen - Jeroen van Dijk is na twee nederlagen in het bad- mintontoernooi Kopenhagen Masters uitgeschakeld. Hij verloor in zijn poule van de Deense nummer vier van de wereld Poul-Erik Hoyer-Larsen en van de tot Taiwanees genaturaliseerde Indone siër Fung Permadi, nummer elf van de wereld. Hoyer-Larsen was met 15-6 15-4 veel te sterk voor de 24-jarige Nederlander, Perm adi had evenmin problemen met Van Dijk: 15-8 15-4. Kopenhagen Masters, uitslagen. Mannen enkelspel (poules van drie): Hoyer-Larsen (Den) - Van Dijk (Ned) 15- 6 15-4, Permadi (Tai) - Van Dijk 15-8 15-4, Van Dijk uitgeschakeld. Zandvoort - Het Europees titelgevecht in het halfzwaargewicht tussen Eddy Smulders en uitdager Andrea Magi uit Italië is ver plaatst naar 20 januari. De partij, die wordt afgewerkt in Marsala (Sicilië), stond gepland voor 4 januari. Smulders heeft om uitstel van het gevecht gevraagd. De 32-jarige Brabander heeft last van een keelontste king en mag van zijn dokter twee weken niet trainen. Gieten - René Ruitenberg heeft donderdag de marathon op natuurijs in Gieten gewonnen. De schaatser uit Oldebroek ont snapte in de wedstrijd over een uur en tien ronden aan het pelo ton in gezelschap van Veenhof en Kuper. In de eindsprint won Ruitenberg gemakkelijk. In de spurt van een achtervolgende groep, op een ronde, was Hulzebos de beste. De marathon in Rasquert (Gr.) leverde een zege op voor Bert Jan van der Veen uit Sneek. Londen - De Britse voetbalbond heeft Vinnie Jones in staat van beschuldiging gesteld omdat hij het Engelse voetbal opnieuw in dis krediet heeft gebracht. De middenvelder van Wimbledon liet zich donderdag negatief uit over Ruud Gullit. Jones werd dinsdag in de wedstrijd tegen Chelsea, na een overtreding tegen de Nederlander, van het veld gezonden. In zijn column in de Daily Mirror zei Jones dat Gullit harder schreeuwde dan z'n twee hangbuikzwijntjes. Jones heeft veertien dagen de tijd zich te verweren tegen de aanklacht. Als hij schuldig wordt bevonden kan hij een zware straf tegemoet zien. Deze sanctie komt bovenop de automatische schorsing van een wedstrijd voor twee gele kaarten in dezelfde ontmoeting. Jones kreeg in zijn carrière al elf maal rood. ATLETIEK Algiers. IAAF veldloop. Mannen: 1. Kororia (Ken), 2. Che- lule (Ken), 3. Said (Eth), 3. Kariu- ki (Ken), 5. Ergober (Tan), BASKETBAL Haarlem. 14e HBW. Groep A: Bowling Green Universi ty (VSt) - Mali Ha-Yam Eilat (Isr) 77-83 (45-45). Eindstand: 1. CSKA Moskou 3-4, 2. Hapoel Eilat 3-4 3. Nederland 3-4, 4. Bowling Green 3-0. Moskou en Eilat naar halve finale. Groep B: Kalev Tallinn (Est) - Asvel Villeurbanne (Fra) 95-78 (47-36). Tallinn en Villeurbanne al zeker van halve finales. KORFBAL Papendrecht. Drechtstedentoer- nooi, tweede dag. Oost-Arnhem - PKC 22-14 (9-6), DKOD - Deetos 22-18 (7-11). Stand: 1. DKOD 2-3, 2. Deetos 2-2, 3. Oost-Arnhem 2-2, 4. PKC 2-1. PAARDESPORT Mechelen. CSI. Jachtspringen: 1. Helsen (Bel) Bla- geur 61,38, 2. Demeersman (Bel) Antigone 61,61, 3. Michael Whita- ker (Gbr) My mesieur 62,0, 6. Albert Zoer (Ned) Fantoom 62,91, 10. Geerink (Ned) 65,19. CSIO. Springconcours tabel A, na barrage: 1. Geerink LBH Royal Bravour 0 strafpunten, 26,59 seconden, 2. Oberson (Zwi) Galak- tika 0-27,60, 3. Turi (Hon) Stan ford 0-27,78, zonder barrage: 15. Van der Vleuten/Olympic Vink Baltazar 4-66,95. Springconcours twee fasen: 1. Bost (Fra) Vallee d'Or III 0-22,79, 2. Boor (Oos) Mr. Bigfoot 0-23,10, 3. Corten (Bel) Landretto 0-23,14, 6. Van der Vleuten/Vink Diejasper T 0-25,78. Springconcours tabel A, na harra ge: 1. Philippaerts (Bel) Trudo Jokinal 0-26,20, 2. Gulliksen (Noo) Cor d'Alme Z 0-26,74, 3. Corten/Lovely Angel 0-28,13, 21. Albert Zoer/Desteny 17,50-45,07. Springconcours tabel A, na barra ge: 1. Chesney (Ier) Diamond Exchange 0 strafpunten, 37,21 seconden, 2. Blaton (Bel) Calido 2- 41,72, 3. Delaveau (Fra) Roxane de Gruchy 4-32,54. SCHAKEN Groningen. Koop Tjuchem invita- tietoernooi, negende ronde: Adams (Eng) - Kamsky (VSt) 1-0, Lautier (Fra) - Sokolov (Bos) 0-1, Piket (Ned) - Leko (Hon) 1-0, Tiviakov (Rus) - Van Wely (Ned) 1-0, Karpov (Rus) - Svidler (Rus) Zi-Vi, Hansen (Den) - Almasi (Hon) Z2-Z2. Stand: 1. Karpov 6, 2. Sokolov 5V4, 3. Kamsky, Svidler 5,5. Van Wely, Leko, Tiviakov 4Z2, 8. Adams, Almasi, Hansen 4, 11. Piket, Lau tier SZz. SKIËN Oberhof. Schansspringen, wereld beker. 1. Laitinen (Fin) 241,5 punten (121 en 126,5 m), 2. Nikkola (Fin) 229,4 (115+121,5), 3. Weissflog (Dui) 224,9 (116,5+120), 4. Johanssen (Noo) 217,1, 5. Steinauer (Zwi) 214,4. Stand WB: 1. Laitinen 578, 2. Nik- kola 560, 3. Ahonen (Fin) 390. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 51. Eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 11 winnaars, elk f. 771,10; derde prijs: 257 win naars, elk f. 82,50.

de Stem | 1995 | | pagina 13