Geen nieuw duel tegen Vervaet Terneuzen is titelverdediger Robbie de Muijnck naar Terneuzen CC ABAB Soccer Toernooi in Sas van Gent iets anders van opzet Tennisser Jaap Oppeneer op dreef in Terneuzen DE STEM SPORT ZEELAND zaalvoetbal Bezwaarschrift van Vooruit heeft succes bij KNVB Indeling soccer Scheidsrechters Feestavond Bestuur Klassement 10 jaar soccer 'Eerst wil ik mijn werk bij Schoondijke goed afmaken' voetbal sportnieuws kort tennis sport AGENDA basketbal korfbal schaken volleybal' VRIJDAG 22 DECEMBER 1995 q Van onze sportmedewerker Axel - Het duel in de hoofd klasse zaalvoetbal tussen Ver- vaet en Vooruit, dat op 30 oktober in Hulst in 6-9 in het voordeel van de Bressiaanders eindigde en door de KNVB ongeldig werd verklaard, mag na een bezwaarschrift van de Zavio toch met die cijfers in de boeken. Het treffen moet dus niet opnieuw worden gespeeld. Een uitspraak waarmee eerder al rekening werd gehouden. Vooruit staat bij de KNVB name lijk bekend als Zavio 3. Uit een derde team mogen reglementair spelers meedoen in Zavio 1 en 2. Dit zijn respectievelijk De Cocq en ABAB. Tijdens een regiover- gadering werden enkele jaren geleden afspraken gemaakt om dat soort verschuivingen niet meer te doen. Genotuleerd werd dit nimmer en dus evenmin in een reglement verwerkt. Deze nala tigheid heeft die 'heren-afspraak' tot nul gereduceerd. Vooruit han delde dus niet buiten de regle menten en kreeg gelijk. Serge der Ruijsscher van Vooruit - om hem ging het - speelde dus rechtmatig met ABAB mee. „We wisten dat altijd al. De KNVB was te voor barig met het ongeldig verklaren van het duel in Hulst," aldus Theo de Smet van Zavio, die het bezwaarschrift indiende. Er werden deze week in het regionale zaalvoetbal enkele inhaalduels gespeeld. In de eerste klasse won Terneuzen maandag met 6-12 van Vooruit en speelde Van der Gucht woensdag even eens tegen de Bresissaanders. In Hulst werd het 6-8. In de tweede klasse haalde IZV in tegen Corn Boys/De Graaf. Via 5-5 als eind stand werden de punten eerlijk gedeeld. GTI-OZ eindigde in 5-4. EERSTE KLASSE VOORUIT-TERNEUZEN 6-12 - Terneuzen gaat als winterkam pioen de kerstdagen in. Vooruit was niet bij machte dat te verhin deren. Na 3-6 halverwege werd de score naar 6-12 opgevoerd. Voor de thuisclub haalden Adrie van Haneghem (3x), Serge de Ruysscher (2) en Frank van de Vijver succesvol uit. De winnen de twaalf doelpunten kwamen op naam van Robby Vermast (4x), Peter Vermast (3x), Pascal de Ridder (2x), Patrick Baumgarte (2x) en Michel de Ridder. VAN DER GUCHT-VOORUIT 6- 8 - Van der Gucht had geen wis selspelers en dat brak deze for matie aan het einde van het duel op. Vooruit daarentegen was op dreef en zette een 5-3-achters- tand bij de doelwisseling om in 6- 8 en kwam er in het klassement door op gelijke hoogte met de gastheren. Bij de thuisclub was Peter Drumont met vijf treffers de man in vorm. Marcel Verdur- men maakte het halve dozijn vol. Bij Vooruit kwamen de rake inzetten op naam van John Alle man (3x), Roland de Muynck (3x), Serge de Ruysscher en Tonny van Vooren. TWEEDE KLASSE IZV-CORN BOYS/DE GRAAFF 5-5 - Tot enkele minuten voor het einde leek er voor IZV geen vuil tje aan de lucht. Met 5-3 op de borden leek de winst in de knip te zitten. De Sassenaren dachten daar anders over en gooiden er een fiks slotoffensief uit. Dit leid de tot 5-5. Een uitslag waarmee iedereen tevreden was. Temeer daar het treffen het predikaat sportief meekreeg. Voor IZV scoorden Nico Mahu (3x), Luc Dophemont en Johnny de Kort. Voor de Sassenaren schoten Chriftoff de Beule (4x) en Lex Janse raak. GTI-OZ 5-4 - Halverwege was er met 3-3 op de borden nog geen zicht op wie zou gaan winnen. GTI had uiteindelijk de langste adem. Benny Maas scoorde vier keer voor de thuisclub. Marti Dobbelaar een keer. Voor OZ schoot Peter de Back driemaal in de prijzenkast. Frans Riekwel maakt het kwartetje vol. STANDEN Eerste klasse: Terneuzen 11-25, ABAB 11-22, Van der Gucht 11-21, ZVC/Max Korting 11-21, Vooruit 11-21, Corn Boys/Benny Sport 11- 20, BVS 11-17, Philippine 11-14, Kees Mechielsen 11-12, Vervaet 11- 9, Gemeente 11-5, ZVH 2 11-4. Tweede klasse: De Gravin 10-21, GTI 10-19, IZV 10-18, Corn Boys/De Graaff 9-16, Maas 10-16, Qutility 10-15, Van Haperen 10-12, Ron's Fashion 9-11, OZ 10-9, Wentzler/Pauwels 9-8, HKC 9-7. Sas van Gent - Het tiende soc certoernooi start donderdag 28 december in de gemeentelijke sporthal te Sas van Gent. Dan komt de jeugd (D-pupillen) van de meeste regionale verenigin gen in actie. De wedstrijden beginnen om 09.00 uur. in de morgenuren komen poule 1 en 2 in actie. In de middaguren, vanaf 13.30 uur, worden de wedstrij den uit poule 3 en 4 afgewerkt. Het geheel is op die dag omst reeks 17.00 uur afgelopen. De winnaars van poule 1 en 2 spelen om 12.50 uur tegen elkaar voor een plaats in de finale. De win naars van poule 3 en 4 komen met hetzelfde doel voor ogen om 16.45 uur in actie. De twee winnaars van die wedstrijden spelen zaterdag 6 januari omst reeks 17.55 uur, net voor de fina le van het seniorentoernooi, de finale. De voorronden van de senioren worden vrijdag 29 en zaterdag 30 december afgewerkt en beginnen beide dagen om 10.00 uur. Van de zes poules gaan de eerste twee door naar de finaledag op 6 januari. Bij die twaalf overgebleven ploegen komen vier jeugdteams uit het betaalde voetbal, zodat het totaal op 16 teams wordt gebracht. Die teams worden in vier poules van vier verdeeld. Op die slotdag beginnen de wed strijden om 09.30 uur. Het toer nooi is 18.35 uur afgelopen. POULE-INDELING SENIOREN Vrijdag 29 december Poule 1: Terneuzen, RIA, Schoondijke, Axel en Spui. Poule 2: HW'24, Hulsterloo, Clinge en Zaamslag. Poule 3: Sluiskil, Corn Boys, Sluis en Vogelwaarde. Zaterdag 30 december: Poule 4: Hoek, Biervliet, Terho le, IJzendijke en Groede. Poule 5: Terneuzense Boys, Hoofdplaat, Aardenburg en Philippine. Poule 6: Koewacht, Hontenisse, Cadzand en STEEN. JEUGD Donderdag 28 december 's Morgens, poule 1: Corn Boys, IJzendijke, RIA, Aardenburg en Hulsterloo. Poule 2: Terneuzen, Hoofd plaat, Vogelwaarde, Schoondij ke en Hontenisse. 's Middags, poule 3: TErneuzen- se Boys, Zaamslag, HW'24, Sluis en Philippine. Poule 4: Hoek, Axel, Clinge en Sluiskil. Sas van Gent - Het tiende soc certoernooi wordt bij de senio ren geleid door de volgende scheidsrechters: Hans Stoffijn, Willy van Gremberghe, Peter Bogaert, William Roegiest en Vincent Roetenberg. Sas van Gent - De feestavond van het soccertoernooi is in het kader van het tweede lustrum in ere hersteld. Vanaf 21.00 uur gaat de feestzaal open in het Vlaanderen-complex. De avond wordt muzikaal en vocaal onder steund door de Day Light Super band, Peter Koelewijn en Suger Lee Hooper. Sas van Gent - Het bestuur van de Stichting Soccer Zeeuws- Vlaanderen, dat garant staat voor een goed verloop van het tiende soccertoernooi, bestaat uit: voorzitter Peter Koole, secre taris George Gernaert, penning meester Hans Lauret, en de bestuursleden Hans Stoffijn, Pier re Eijsackers, Aector Doorns en Piet Herrebout. Sas van Gent - Na tien jaar is een klassement opgemaakt van het soccertoernooi. Meest succes voile ploeg is tot nu toe HW'24. STAND 1. HW'24 27 punten, 2. HSV Hoek 24, 3. Sluiskil 20, 4. AZW 19, 5. Terneuzen 16, 6. Koe wacht, Zaamslag en Terneuzen se Boys 12, 9. Axel en Philippine 4, 11. Breskens, Aardenburg en IJzendijke 3, 14. Biervliet, Corn Boys en Hoofdplaat 1 punt. Van onze sportmedewerker Sas van Gent - Het tiende soccertoernooi in Sas van Gent moet, als het aan de organiserende stiching ligt, een onvergetelijke happening worden. Om dat extra gestalte te geven heeft de Stichting Soccer Zeeuws-Vlaanderen naast een aantal omlijstende activiteiten nu ook de opzet van het toernooi iets veranderd. In tegenstelling tot voorgaande jaren, toen alles op één dag werd afgewerkt, houdt men nu voor ronden en werkt men zo naar een sterk bezette finaledag - met deelname van vier jeugdteams uit het betaalde voetbal - toe. Evenals voorgaande jaren ston den ook nu de meeste Zeeuws- Vlaamse clubs te trappelen om deel te nemen. Alleen AZW (reeds twee keer winnaar), Breskens, Graauw, Oostburg en SDO, ontbreken op het appèl. De ogen zijn vooral gericht op teams als Hoek, HW'24, beiden meestal de smaakmakers van dit toernooi, en niet te vergeten titel- verdiger Terneuzen. Tot verras sing van velen won dat team het negende soccertoernooi. In de finale speelde dat team toen met 2-2 gelijk tegen Hoek, maar vero verde de wisselbeker via het beter benutten van shoot-outs. HW'24 won reeds drie keer dit toernooi, Hoek twee keer en voor Terneuzen was vorig jaar de eni ge keer. Als het aan goaltjesdief Mare de Kunder ligt zal dat niet de enige keer zijn. „We zijn op papier zelfs sterker dan vorig jaar met de komst van Dennis Rietjens en Mile van Rossem. Maar toch zal het moeilijker worden. Men houdt nu veel meer rekening met ons en van enige onderschatting zal door welke ploeg dan ook geen sprake zijn. We moeten ech- -ter zonder meer de voorronden kunnen overleven en stilletje gok ik op een plaats bij de eerste vier." Reputatie HW'24 heeft een reputatie hoog te houden in het soccertoernooi. Die ploeg bereikte acht van de negen keer de laatste acht en won het toernooi drie keer De jaar lijkse uitblinker Angelo Verbrae- ken, voor wie het soccer op het lijf geschreven is, verwacht ook nu dat HW'24 de laatste acht zal bereiken. Hij zegt: „We zijn het eigenlijk aan onze stand ver plicht om die voorrronden door te komen. Hoe daarna onze kansen liggen weet ik niet, omdat ik de kracht van de jeugdteams uit het betaalde voetbal niet ken. Per soonlijk stond de oude formule, met twintig regionale ploegen op één dag, me wel aan, maar ik kan er ook begrip voor opbrengen dat de organisatie eens iets anders wil." Hoek-speler Geert de Poorter gaat met Hoek voor de eerste plaats. „Na een derde en een tweede plaats wordt het nu weer eens tijd dat we voor de eerste stek gaan. Het is toch in feite de enige plaats die telt." Hij ervaart de opzet van het toernooi en vooral de langere speeltijd als positief. „Voor een betere ploeg is dat gunstiger. De mogelijkheid is dan groter om een ongelukkige achterstand recht te trekken." Sommige spelers stelden vorig jaar het soccer ter discussie als zou het te hard zijn. Willy van Gremberghe, internationaal zaalvoetbalscheidsrechter, zegt daarover: „Men moet niet verge ten dat de scheidsrechters maar één keer per jaar op het soccer toernooi fluiten. De meesten heb ben ervaring met het veldvoetbal. Men probeert de regels zo conse quent mogelijk toe te passen, maar dat is niet altijd even gemakkelijk. Soms wordt er wel eens te snel voordeel gegeven. Bepaalde situ aties zijn moeilijk in de schatten door het bijzonder hoge temppo van het soccer. Ik denk dat iedere scheidsrechter naar eer en gewe ten fluit en geen enkele intentie heeft om welke ploeg dan ook te bevoordelen." Ieder betrokkene is van mening Goaltjesdief Mark de Kunder wil met Terneuzen weer hoge ogen gooien in het soccertoernooi in Sas van Gent. foto wim kooyman dat het soccertoernooi een schit terende happening is. Enkele uit spraken als: 'Een fantastische ambiance met veel publiek en attractieve duels' en 'de hele entourage met zoveel mensen uit het regionale voetbalwereldje is uniek,' onderschrijven nog maar eens het bestaansrecht van het sinds dit jaar naar de nieuwe sponsor genoemde 'ABAB Soccer Toernooi'. Door Fred Rabout Breskens - Ooit maakten ze als spelers de gouden periode van het Breskense voetbal mee. Nu volgt de een de ander op als trainer van de hoogste spelende zondagclub. Henk Ottens is aan het eind van het lopende seizoen de vertrek kende man bij Terneuzen, Robbie de Muijnck de komen de. Nadat hij zijn vertrek bij afde lingseersteklasser Schoondijke bekend had gemaakt, bleek De Muijnck goed in de markt te lig gen. „Ik stond er zelf eigenlijk versteld van. Vier clubs hingen gelijk aan de telefoon. Het is uit eindelijk Terneuzen geworden. We kwamen zelfs vrij vlug rond. Zo zie je maar dat er in het leven niets te plannen valt. Wie tegen mij aan het begin van het seizoen had gezegd dat ik vol gend jaar de hoogst spelende zon dagclub in Zeeuws-Vlaanderen onder mijn hoede zou krijgen, had ik gevraagd naar zijn ver standelijke vermogens. Uiteraard besef ik dat hoge bomen veel wind vangen. Dat betekent dat er straks in Terneuzen prestaties moeten komen, maar het is voor mij een geweldige uitdaging. Toch ook een beetje een eer dat men daar aan een Robbie de Muijnck denkt. Eerst moet echter het werk hier Robbie de Muijnck: Voordat ik bij Terneuzen aan de slag ga wil ik eerst mijn werk bij Schoondijke goed afmaken. foto camile schelstraete. in Schoondijke worden afge maakt. Dan pas begint voor mij Terneuzen. We zijn hier vorig jaar gepromoveerd naar de eerste klasse van de afdeling en het behoud van een plaats op dit niveau zou leuk zijn, maar zal niet zonder slag of stoot gereali seerd worden. Wisten we overi gens, want de eerste klasse is hier met het huidige potentieel het plafond denk ik en met mij meer dere mensen. Na een moeizame start zijn we echter toch wat puntjes gaan sprokkelen en we geven het nog niet op, al weet dat ik we tot de vijf klanten behoren die straks aanspraak gaan maken op degra datie. Blijven we er in dan is mijn missie geslaagd. Behoud Ik ben aan mijn trainersloopbaan bij Schoondijke begonnen met als doelstelling het eerste jaar een ploeg neer te zetten waarmee het tweede jaar de promotie bewerk stelligd zou worden. Het derde en huidige jaar zou in het teken van het behoud staan. De eerste twee doelen zijn gehaald, de derde daar zijn we mee bezig." Robbie de Muijnck is een voet- baldier. De grondbeginselen leer de hij op het schoolplein van Slijkplaat, waar het voor vele voetballers van Breskens, Hoofd plaat en Schoondijke begon. Voetbal en nog eens voetbal was het daar voor de jeugd, voor, tij dens en na schooltijd. Vier jassen waren voldoende om de doelen af te bakenen, 's Avonds na het eten, met name in de zomermaanden, nog maar eens een paar partijtjes, waar zich ook wijlen Roger de Muijnck (vader van Robbie) maar al te graag toe liet verleiden. De jonge Robbie koos voor Bres kens. Een ploeg waar hij later een schitterende periode mee beleef de. Er kwam echter eerst een jaar de jeugd van Club Brugge. „Ik heb in dat jaar veel geleerd. Ook gezien dat er veel jongens goed kunnen voetballen." Op zijn vijftiende kwam hij terug naar Breskens. Op zijn zestiende haalde de toenmalige trainer Wim Maljaars hem al naar het eerste. „Ik speelde op zaterdag nog met de A-junioren en de zon dag waren het invalbeurten in het eerste. We speelden toen nog op het veld nabij de Veerhaven waar ze onlangs nog een aantal bommen uit de Tweede Wereld oorlog hebben bovengehaald. Met mannen als Joop Hoefnagel, Jan Manneke, Sjaak Verduyn en Piet de Koning. Schitterend Er was bij Breskens een lichting waarop ze lang zullen moeten wachten om die weer bij elkaar te krijgen. Bram van de Broecke, Jimmy Pietersz, Willy de Jaeger om er maar een paar te noemen. We speelden top tweede klasse. Kwamen in de beker uit tegen PSV 2 en Feyenoord 2. Duizend toeschouwers waren in die dagen meer regelmaat dan uitzonde ring. Schitterende tijd met als absoluut hoogtepunt de landelij ke bekerfinale tegen Drachtster Boys in Veenendaal." Na hoogtepunten komen diepte punten. De zeven vette en zeven magere jaren waarover men in de bijbel spreekt, gingen ook aan Breskens niet voorbij. Er waren nog een paar stuiptrekkingen, maar het werd uiteindelijk toch weer de vertrouwde vierde klas se. Drie jaar terug, op zijn 32e, zette De Muijnck een streep als actieve voetballer onder zijn Breskens-periode. „Ik maakte nog wel de voorberei ding op het nieuwe seizoen mee en had ook nog de intentie het seizoen mee te draaien toen ik op de bank terecht kwam. De toen malige trainer Cor van de Velde zag het niet meer in me zitten en ik kwam op de bank terecht. Ik wilde echter voetballen, bedank te voor het eerste en speelde in het tweede, maar werd al vrij vlug door Schoondijke aange zocht om speler/trainer te wor den. Toen ik kwam heb ik als ter mijn, zonder onvoorziene omstandigheden, drie jaar gesteld. Die zijn straks om. Ik heb er een leuke tijd gehad. Voor een beginnende trainer een uitste kende leerschool. Ben bezig met de cursus oefenmeester 2, waarin ik medio april met succes examen hoop te doen. Dan wacht Terneu zen. Begin van een volgend hoofdstuk." Triinlopen in Nieuw-Namen Nieuw-Namen - In Nieuw-Namen staan op zaterdag 23 december de jaarlijkse trimlopen op het programma. Dit met de plaatselijke voetbalvereniging Hulsterloo achter de regietafel daarhi; gesteund door SV Aloy. J Er staat een drietal afstanden op het programma met een drie zes en tien kilometer. Alle afstanden gaan om 15.00 uur van start Er kan worden ingeschreven vanaf 14.00 uur in de kantine van de voetbalvereniging Hulsterloo op welk complex tevens was- en kleedaccommodatie aanwezig is. Na afloop is er een verloting od startnummer. p Ottens nieuwe trainer Aardenburg Aardenburg - Henk Ottens gaat volgend seizoen AVC Aarden burg trainen. De in Breskens woonachtige oefenmeester traint op dit moment nog tweedeklasser Terneuzen. In Aardenburg volgt hij Jimmy van Acker op. Van Acker, bezig aan zijn tweede sei zoen, heeft eerder te kennen gegeven aan het einde van het sei zoen te stoppen. Aardenburg-voorzitter Frans van Dongen toon de zich in zijn nopjes met het vastleggen van Ottens. „Henk heeft toch bewezen bij Hoofdplaat en Terneuzen goed met een groen overweg te kunnen. Hij moet onze jeugdige ploeg toch de nodige impulsen kunnen geven. Dat neemt niet weg dat we over Jimmv niet te spreken zijn. Hij kan dit seizoen ons wellicht de promotie naar de eerste klasse afdeling bezorgen. Oudejaarsloop in Nieuwdorp Nieuwdorp - De Goese atletiekvereniging AV'56 organiseert in samenwerking met de voetbalvereniging Nieuwdorp op zaterdag 30 decmeber een Oudejaarsloop. De afstanden zijn drie, zes of negen kilometer. De start vindt om 14.30 uur plaats bij de ingang van het sportcomplex van W Nieuwdorp waar men vanaf 13.30 uur kan inschrijven. ZVA houdt kersttoernooi Axel - Onder regie van Mark de Feyter en Eduard de Rijk wordt in de Axelse sporthal 't Sportuus op tweede kerstdag een zaal voetbaltoernooi gehouden. Dit sportieve treffen begint om 13.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Gespeeld wordt in twee poules. In de eerste groep komen de teams van Dey, W Axel, RIA en Hamelink uit. In de tweede poule spe len de formaties Van de Braak, Maradonna Jrs, Wieland en Van Hese. De arbitrale leiding is in handen van Cor Mechielsen en John Mc Taggert. Gemeente klopt Primus/Pluym Axel - In het Axelse zaalvoetbal heeft Gemeente een knappe pres tatie geleverd door Primus/Pluym met 6-5 te verslaan. De ambte naren hadden hierbij het geluk dat de tegenstander de vaste doel man miste en met een veldspeler onder de lat moest spelen. Het winnende zestal treffers kwam op naam van Jos Lambert (2x), Tonny Hendrikse (3x) en Leo Bolleman. Koploper was en bleef La Chouette/V-Deco, dat deze week De Ridder met 4-5 aan de zegekar bond. UITSLAGEN Engelhard-De Pooter/Koole 4-5, Cysouw/Roeland-Maradonna jr 3-3, Steelant-Gemeentehuis/Van Waes 3-5, Broomchemie-De Ruyter 3-10, Gemeente-Primus/Pluym 6-5, Marine Service-Ratjetoe 4-3, De Ridder- La Chouette/V-Deco 4-5. STAND La Chouette/V-Deco 10-30, Marine Service 10-28, Primus/Pluym 11-15, Ratjetoe 10-21, Cysouw/Roeland 11-20, De Pooter/Koole 10-19, Gemeente 8-16, Maradonna jr 10-16, Disco Love 9-14, Gemeentehuis/Van Waes 9-13, De Ridder 10-13, De Ruyter 10-9, Engel hard 9-0, Broomchemie 9-0, Steelant 11-0, Den Doelder 11-0. ZVH en De Cocq boeken zege Axel - In de provinciale hoofdklasse van de zaalvoetbalcompeti tie kwamen deze week twee regionale teams binnen de lijnen. In Oostburg won De Cocq met 5-4 van Jongepier en in Hulst zege vierde ZVH met 5-3 over Biezentrappers. ZVH-BIEZENTRAPPERS 5-3 - „Het was wat men noemt een regelmatige zege. De marge was niet groot, omdat paal en lat diverse malen in de weg stonden," aldus Henk Maas, coach bij de gastheren. Na 3-1 halverwege werd de behaalde marge niet meer uit handen gegeven. Arno Zwegers, Cees de Putter (2x) en Dennis d'Olieslagers (2x) tekenden voor de winnende serie. Ronny de Vos en Eef Boelhouwer (2x) scoorden tegen. DE COCQ-JONGEPIER 5-4 - Bij de doelwisseling wees het sco rebord 5-1 aan en leek de race gelopen. Die gemakzucht werd na de hervatting bijna afgestraft. „Ik heb toen flink van mijn neus moeten maken," aldus coach Frank de Cocq van de thuisclub. De winnende treffers kwamen op naam van Marib de Vreeze (2x), Jan Cools en Sjaak van de Broeke. Eric Hirdes op game-saldo poulewinnaar Van onze tennismedewerker Terneuzen - In het Kerst-tennistoernooi in het Terneuzenstl Racketcentrum gaf Dl-favoriet Jaap Oppeneer zijn visite kaartje af. Hij werd gemakkelijk poule-winnaar. Als titelverde-J diger was hij dat ook aan zijn stand verplicht. Oppeneer was heer en meester tegen Dick Vrolijk getuige de 13- 5-overwinning. Eerder was de Axelaar prima op dreef tegen Frans Piessens resulterend in een 8-1-zege. Herman de Regt van TV Zaamslag finishte eveneens als beste in de poule. Hij zegevierde achtereenvolgens over Eugène Lauret (7-2) en Adrie Verschelling (7-6). Verschelling had overigens gedurende de gehele partij voor gestaan, maar moest uiteindelijk in het zicht van de haven capitule ren. Ook Herman Filipo gaat door naar het afvalschema. Hij eiste verrassend de eindzege in de pou le voor zich op door Rien Kriek- aard (7-5) en Jan Nouwen (8-6) terug te wijzen. De voordelige 9- 4-score van Kriekaard tegen Nou wen mocht derhalve niet baten voor de Sluiskil-speler. Bovengenoemde Adrie Verschel- ling is in de D2/E-categorie nog wel in de race. De als tweede geplaatste zegevierde in de poule met afstand over Martin de Reus: 12-0. Eric Hirdes uit Hulst, gebo ren Limburger en sinds enkele jaren woonachtig in de Reynaert- stad, werd poule-winnaar ten koste van Michiel de Pooter (11-1) en Jack van der Staal, laatstgenoemde geraakte Hirdtj via 6-6 niet verder dan de hal winst. Genoeg echter voor eindzege in de poule want Van dsj Staal had 'slechts' met 8-1 vant' Pooter gewonnen. In de dubbel-C-klasse won favoriete duo Johnny berg/Onno van Quekelberghef van Erik Cobben en Jan No De als tweede geplaatste natie Jan Veraart/Aart van i Sloot ging echter verrassend r 7-5 onderuit tegen Guido Rechter en Toine de Waal. UITSLAGEN MANNEN C2: Christiaan Hiensch^ohan HeyeX24| Dl: Herman Fllipo-Jan Nouwen 8-6^ de Vlieger-Jan Gijsen 6-5, Jaap C Dick Vrolijk 13-5, Herman de F Verschelling 7-6. D2//E: Jack van der Staal-Eric I Edwin Sinke-Piet Bohijn 7-5. DUBBELSPEL n, C: De Rechter/De Waal-Veraart/V« Sloot 7-5, Bleyenberg/Van Quekelt^ Cobben/Nouwen 12-1. Dl: Van Dijk/Piessens-Houg/Ho"£;'| Van der Staal/IJsebaert-Cev~~' 7. D2/E: De Reus/Herrebout-StatujeW link 8-5, Cornelissen/Scheele-" ling/Verschelling 6-8. VROUWEN DUBBELSPEL Dl: Visser/Bleyenberg-Van WijcK/jV j 4-10, Visser/Bleyenberg-Van Does» Kort 5-8. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: Van Tiggelen/Van de Klok-MoV J 10, Van Dijk/Van Dijk-Harms/Van w Vrijdag 22 december: Oostburg 1- BC Vlissingen 2 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal Noord- dijk Cadzand, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 22 december, eerste klasse Zuid: Landau 3-HWP 4, Landau 2-Terneuzen 3. Zaterdag 23 december, aiv""i\U BKC-Atlas (promotieklasse sporthal De Veerhoek OostD 5| aanvang 15.20 uur. Zaterdag 23 december, landjjjjl Morres-TDK/Brevok 2 (vllU,| ronde beker vrouwen), spoj Den Dullaert Hulst, aanvang uur. Joop Klepzeiker is in Al Bundy is op de 'born loser', een ziel scjimuck'. Klepzeiket stens zo populair als guur uit 'Married wi Ooit dreigden adverte lopen bij het blad h omdat ze de strip te den. Later vochten plaatsje naast de wek turen van Joop. De bums (no. 10 is net uit met het paardegebit lende ogen bereiken me oplagecijfers. Een tekenaar Eric Schreui des van succes en diep Door Samir Suudi Eric Schreurs; de door L Joop Klepzeiker behoor tot de grappigste stri Nederland. Toch zijl Schreurs' humoristisch! die centraal staan in de i len over de stripteki braaksel en bloed. Vrouv borsten en gigantische agressieve proleten, bodybuilders die stram roriseren, alcoholisten - pers. Dat zijn de onder Schreurs steevast over w zaagd door journalisten, toch allemaal zo extreem Schreurs soms zélf een m gefascineerd wordt door heid. Vindt Schreurs dat zij humoristisch tekenaar m door de grote nadruk die vast legt op de aardse strips? De tekenaar vai knikt. Hij is een lange, man van 37 en zit met e koffie in de hand in zijn een halfronde uitbouw aa woning, die gelegen is aa vaart. ■Alle zwarte jaloezieën z Zwak oranje-geel-ai hangt in het vertrek, staat een wandrek m Waden, er tegenover ten i Jd s. Aan de wand een pos weutenant Harvey Keit< stoort me dat artikelen ov S.eopend worden met om Ws meester van de gruiz «et toont de vooringenon de schrijvers." «Natuurlijk kan ik niet on e platheid, de dronkenk tront een rol spelen in Maar die drollen liggen t raat? Bovendien geteke Hof Ik koop altijd ®r jn roijn werk onder c P atheid ook nog een andt wü niet zeggen dat mijn heffend zijn, maar ik den wel boven het platte uittil. 1 luidsprekerboxen minnek van Captain Beefl „i "dmens Schreurs - 'over Zjht op gang, ik werk d P r uur na middernacht' ^ze ochtend'veel te neurot ',art gaat uit. Schreurs schouders op. „Ach, de cri Vnl SÏFPS wat ze er in v u r e*k wat wils denk ik faar erkenning is oo 2Streven-Vanafhetbeg aiti.J>e strips. Zo'n erfen idvii' ®eezeulen- Al zou ik ken tekeningen voor len ken. dan zou ik nog ver platheid om de ore: 1-achtig Aan met r een waarin Eric me? eu f niet echt artisti hiki™ waren meer teel vonvf.3111113011111181611-'' Toc UcLf,i°nge Eric 'al I nt dat hij een potlood

de Stem | 1995 | | pagina 14