DE STEM Een afscheid met een traan' Rotterdamse politie laat Feyenoord-speler Boateng weer vrij Nelissen en Seriese beste 4 Ajax gaat niet in beroep tegen boete 4Feyenoord geschenk uit de hemel UITSLAGEN standen mm Jack Charlton verlengt zijn contract als bondscoach van Ierland niet sporters van Nederland diensten nieuws Henk Vos heeft nu nog een onvervulde wens: het Nederlands elftal Lastpost sportnieuws KORT Afgang ijshockyers tegen Slovenië Graf wellicht met oud en nieuw thuis KNSB schakelt geschillencommissie in GP Argentinië geschrapt Afperser Becker voor de rechter BADMINTON BASKETBAL GOLF VOETBAL SCHAKEN VOLLEYBAL TENNIS SKIËN IJSHOCKEY 22 DECEMBER 1995 B4 deren: voor directe kraamhuln dag en nacht bereikbaar tel 0115-674555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel oil** 212456. Oost-Zuid-Beveland - Tel 01 li 351545. Zak van Zuid-Beveland - Tel 0113-561615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijk verpleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen zijn voor .spoedgevallen dag en nacht bereikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen: 0117 456500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 0114- 383500. Kanaalzone 0115-674500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand tel' 0113-561290. Goes, 's-Gravenpolder, Kapelle Kruiningen, Krabbendijke e.o. - De praktijk van A. Mosselman, W. Verboom en B. Boer wordt waargenomen door dierenarts B. Boer, Schuitweg 1, 's-Gravenpol der, tel. 0113-313050. Hengstdijk en Hulst - Vanaf zat. 12.00 u. t/m dinsdag dierenarts M. Schaub, Bastionstr. 3, Axel tel. 0115-561488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Axel, Terneuzen, Zaamslag - Dierenkliniek J. Kop/M. Schaub, Bastionstr. 3, Axel, tel. 0115- 561488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 0114- 314015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Oostburg, Sluis - 'Dierenartsencentrum West', tel. 0117-382769/0117- 492398/0117-454484. Weekend- spreekuur: Noordwal 81, Oost burg, vrijd. 19.00-20.00 u. zat. en zond. 13.00-13.30 u. verder na telf. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, bgg. 0115-471319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 0115-696425. Spreekuur: zat. 12- 13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzon dere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 0117-452103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzen- dijke, 0117-301388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 0114-312701, bgg. 0114-310546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Die renartsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 0117-301388, bgg. 0117- 348424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tan darts D. Balk, Koninginnestr. 10, IJzendijke, tel. 0117-301760. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tan darts E. Neve en E. Picavet, Hemelstr. 12, St. Jansteen, tel. 0114-312084 (za en zo). Tandarts J. Brasseur, Beethovenhof 3a, Terneuzen, tel. 0115-618042 (ma en di). Tandarts N. Verhelst, Iris- str. 17 b, Hoek, tel. 0115-441914 (woe en do). Tandarts P.v. Mieg- hem, J.v. Galenstr. 1, Terneuzen, tel. 0115-612685 (vrij en za). Spreekuur zat. en 27 t/m 30 dec.: 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. en le en 2e Kerstdag 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tan darts W. Duininck, Dorpsstr. 93a, Krabbendijke, tel. nr. 06- 53257131 (za en zo). Tandarts M. van Hout, Bernardstr. 9, Yerseke, tel. 0113-572673 (ma en di). Spreekuur 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 0115-562888. Geop. zat. 10- 11 en 16-17 uur. Verder uitslui tend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 0113-228228. Hulst - Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedge vallen buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassis tente thuis bereikbaar tel. 0114- 314255 Apotheek Reynaert, Steenstr. 7, tel. 0114-311156. Geop. zat. 10- 18 u. zond. 11-12 u. en 14-18 u. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 0115-612090 (za/zo/di). Apo theek Hamann, tel. 0115-612060 (ma). Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken. eerst dienstdoende huisarts raaa- Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 0114-312651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 0117-459000. Terneuzen - Streekziekenhuis l>e Honte tel. 0115-688000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 011»- 414444. een kinderdienst gehouden. Het thema van de viering 1S Kerstmis. De organisatie en uitvoering van deze dienst zijn in handen van de werkgroep Kinderdien sten met medewerking van leerlingen van de rk basis school Molenbolwerk. muzikale ondersteuning wora verzorgd door het Ritmisc Koor onder leiding van Moni que Rams. De kinderdiensi begint om 10.30 uur. Soort VRIJDAG 22 DECEMBER 1995 DEEL 1 Rotterdam (anp) - De Rotterdamse politie heeft Feyenoord-speler George Boateng gis termiddag vrijgelaten. pe voetballer had zich woensdag vrijwillig gemeld bij de politie wegens mogelijke bedrei ging van een discotheekportier. Boateng werd toen onmiddellijk gearresteerd voor nader ver hoor. Het openbaar ministerie zal eind deze maand beslissen over een eventuele vervolging van de speler. De directie van Feyenoord zegt op de hoogte van de zaak te zijn. De 20-jarige Ghanese voetballer wordt verdacht van bedreiging met een vuurwapen van twee por tiers van de Rotterdamse discotheek Dance Club Colors. Het voorval zou hebben plaatsgehad op zaterdag 14 oktober. De verdediger van Feye noord wilde met drie vrienden de discotheek bezoeken. Het groepje werd echter geweigerd. Volgens de portiers was het te druk, maar de betrokkenen menen dat er sprake was van discri minatie. Blanken mochten wel naar binnen, maar kleurlingen niet, vond het drietal. Er ontstond een handgemeen waarna Boateng met zijn vrienden vertrok. Volgens de portiers bedreigde Boateng hen ver volgens vanuit een auto met een vuurwapen. De gealarmeerde politie trof de auto even later aan op de Rotterdamse West-Kruiskade. De agenten controleerden een man die was uitgestapt, waar na de auto doorreed. Via een autoleasebedrijf in Rijswijk kwam de politie uiteindelijk bij Feye noord terecht. In een vraaggesprek met een krant verklaarde Boateng vorige week tijdens het inci dent geen vuurwapen te hebben gebruikt. Hij zou daarentegen met zijn vingers een bewe ging richting de portiers hebben gemaakt, nadat een van zijn vrienden was mishandeld door die zelfde portiers. Dublin (rtr/dpa) - Jack Charlton zal zijn contract als bondscoach van Ierland niet verlengen. De 60-jarige Engelsman deelde de Ierse voetbalbond (FAI) zijn besluit donderdagmiddag in Dublin mee, acht dagen na de blij moedig geaccepteerde nederlaag tegen Oranje. Charlton heeft de Ierse voetbal lers bijna een decennium lang onder zijn hoede gehad en groei de in die periode bij het 'groene leger' uit tot een nationaal idool; dankzij ongecompliceerd spel en een reeks goede prestaties in de kwalificaties en de WK's van 1990 (kwartfinale) en 1994 (acht ste finale). Ook deed Ierland in 1988 mee aan de eindronde van het Europees kampioenschap. Het Nederlands elftal voorkwam vorige week in Liverpool dat de Ieren er ook komende zomer in Engeland bij zullen zijn. Het betekende tevens het aanstaande afscheid van Charlton. Hoewel hij zelf eigenlijk wilde wachten met een beslissing over zijn toe komst, zag de aimabele 'sportvis ser' daar deze week op aandrin gen van de FAI toch van af. Afscheid met een traan dus, voor al van de trouwe aanhang, maar ook een omzien in tevredenheid; bijvoorbeeld over slechts zeven tien nederlagen in 93 wedstrij- 'Jack Charlton...schitterende jaren... foto de stem/johan van gurp den. „Tien jaar is lang voor een baan als trainer. Maar het waren schitterende jaren, de gelukkig ste van mijn leven," zei Charlton, die in 1966 als verdediger deei uitmaakte van het winnende Engelse WK-team. „Ik heb iedere minuut ervan genoten, maar eens moest het eindigen. Toch zit Ier land me nu in het bloed. Ik heb hier veel vrienden en ben van plan er heel vaak terug te komen." FAI-voorzitter Louis Kilcoyne bedankte Charlton omstandig en prees het werk van de Engels man, die Iers ereburger is. „Hij heeft Ierland een ongekend suc ces bezorgd. We zijn Charlton veel dank verschuldigd. Hij heeft er voor gezorgd dat voetbal in elke uithoek van het land leeft en op een manier die iemand tien jaar geleden niet had durven voorspellen. De prestaties van het nationale team onder Jack hebben het zelfvertrouwen van een heel volk opgekrikt, inclusief die van de Ieren die in het buiten land wonen." Kilcoyne zei dat de kans een trai ner van het kaliber Charlton te vinden maar één op een miljoen is, maar dat hij snel een opvolger wil aantrekken met het oog op de WK-kwalificatie. De belangrijk ste kandidaat is de voormalige Ierse international Mick McCar thy, die als trainer werkzaam is bij Millwall. Ook zijn de namen van Kenny Dalglish (Blackburn Rovers) en Joe Kinnear (Wimble don) genoemd. Charlton, die van de FAI een premie krijgt van ruim zes ton plus de opbrengst van een benefietduel tegen Brazi lië, kan als hij wil in Boston aan de slag bij de Amerikaanse prof club New Engeland Revolution. Amsterdam - Ajax is het eens met de boete van 30.000 gul den die de KNVB de club heeft opgelegd. De Amsterdam mers gaan niet in beroep. Volgens woordvoerder David Endt om princiële redenen: „Deze regeling is mede op voorspraak van voorzitter Van Praag gekomen. Het zou een vreemd ver haal zijn als je tegen je eigen plan in beroep gaat. De lands-, Europees- en wereldkampioen kreeg de straf opgelegd, omdat supporters van de club zich op 22 oktober misdroegen in de wedstrijd tegen Feyenoord. De Amster damse aanhang vernielde voor 20.000 gulden aan Rotterdams materieel. Dat bedrag heeft Ajax inmid dels overgemaakt aan Feye noord. Verder legde de KNVB aan Haarlem en Eindhoven een boete van 10.000 gulden op. De dubs moeten betalen voor het wangedrag van hun aanhang mj hun onderlinge wedstrijd op 1 november. De clubs krijgen oe boetes op basis van het nieu we Uitvoeringsbesluit Bestuur betaald Voetbal. Daarin zijn afspraken vastgelegd die een rustig en ongestoord competi- heverloop moeten garanderen. Mare Overmars ondergaat vandaag in het VU-ziekenhuis een kijk-operatie aan de linker mne. De linkerspits van Ajax is donderdag voor onderzoek daar het ziekenhuis geweest. De doktoren constateerden een tetsel aan de buitenmeniscus. De international raakte woens dag in het duel met De Graaf schap geblesseerd. Ajax won de wedstrijd met 1-0. Niets is zo veranderlijk als mens. Zeker als die Diego Varadona heet en voetbalt, soms nog heel goed. De Argen- ']nse ster van weleer is voor de zoveelste keer van gedachten eranderd en heeft besloten toch bij Boca Juniors te blijven spelen. Ook al wordt zijn oude vriend (WK'86) en tegenwoor dige vijand Carlos Bilardo de nieuwe trainer. Volgens club voorzitter Mauricio Macri heb ben Maradona en Bilardo, die enkele jaren geleden bij Sevilla het lef had de vedette tot diens grote misnoegen te wisselen, ingestemd met hun hernieuwde samenwerking. De oud-bondscoach heeft beloofd de privileges, onder meer wat betreft de training, en hebbelijkheden van Maradona te respecteren. „Het enige dat ik van Diego verlang is dat hij 's zondags speelt." Het bestuur van de Belgische voetbalclub SK Beveren heeft trainer René Desaeyere don derdag wegens gebrek aan prestaties ontslagen. Desaeyere is slechts een half jaar bij de eersteklasser werkzaam geweest. De rest van het sei zoen traint Dimitri Davidovic SK Beveren. Die deed in België uitgebreide ervaring op als oefenmeester van Lierse SK, FC Antwerp, Lokeren en Beer schot. Straffen betaald voetbal, vier wedstrijden: Van Nistel- rooy (Den Bosch) en Wiggers (Heracles). Twee wedstrijden: Van Guine (Heracles). Eén wedstrijd: Hofstede en Marbus (Go Ahead Eagles), Van der Weerden (PSV). Geldboete 500 gulden: Körver (MW). Voorlo pige schorsing: Drent (Emmen). Henk Vos: „Nu ik weer in Nederland speel, heb ik meer kans Oranje te halen. foto ruben schipper Door Ad Pertijs Roosendaal - In drie jaar Wallonië (Standard Luik) en tweeëneenhalf sei zoen Frankrijk (Sochaux) hoorde hij die twee door hem gehate Franse woorden amper meer. Koud terug in Nederland wordt hij er weer mee doodgegooid: enfant terrible. „Ik wist dat ze er weer over zouden begin nen. Die dingen uit het verleden, daar pak ken ze me toch altijd op. Ik reageer gewoon niet meer. Gisteren belde er weer zo'n jour nalist op. 'Zo, dus het enfant terrible is terug in Nederland. Staat wel mooi bij Feyenoord'. Ik zei: als je niet meer te vra gen hebt, dan hang ik nu op." De Henk Vos, die woensdag een contract voor tweeëneenhalf jaar tekende bij Feye noord, is de Henk Vos van vroeger niet meer. De 27-jarige Westbrabander is al weer bijna zes jaar keurig getrouwd met Patricia en samen hebben ze twee kinder tjes: een zoon van twee en een dochter van acht maanden. Hij oogt rustig en even wichtig. „Zeker nu ik bij Feyenoord zit, hoef ik me nergens meer druk om te maken. Zowel financieel als sportief zit ik goed. De familie is blij dat we weer dichtbij wonen. Kortom, ik hoef me alleen nog maar te con centreren op het voetbal. De Henk Vos van vroeger bestaat niet meer. Ik ga nog wel eens uit, maar niet meer zoals vroeger. Ik heb geleerd van die tijd." De reputatie van lastpost blijft hem echter nog steeds achtervolgen. „Destijds bleef vooral die affaire met Hans van den Dun- gen (in het duel Willem II-NAC sloeg hij de verdediger een kaakbreuk) al maar spe len." Vos vluchtte naar België (Germinal). „Daarna werd het even rustig, totdat ik me daar in de kijker speelde. Toen kwam de belangstelling weer vanuit Nederland en werden alle oude dingen opgerakeld. Zo ging het ook bij Standard Luik en Sochaux. Die Fransen wisten niks van mijn verleden, maar van tijd tot belde er weer zo'n Nederlandse journalist op. Dan kwa men die klotedingen uit het verleden weer op tafel. Doodziek werd ik ervan." Bij zijn terugkeer in Nederland moet Vos nog een keer door de zure appel van het verleden heenbijten. Het kan zijn blijd schap over de transfer niet vergallen. „Ik ben een positief iemand. Feyenoord komt als een geschenk uit de hemel vallen. Dat de club nu even wat minder draait, of dat mijn verleden weer ter sprake komt, dat doet niets af aan mijn gevoel van geluk. Mijn grote wens was om ooit nog een keer bij een Nederlandse topclub te spelen. Met alle respect voor de rest, maar dat zijn er slechts drie: Feyenoord, PSV en Ajax. Iede re voetballer grijpt een kans om bij een van die drie te voetballen zonder nadenken met beide handen aan." De Westbrabander, die gisteren in Roosen daal al op huizenjacht ging, dankt Jean- Marc Bosman op zijn blote knieën voor de opening die diens proces tegen het transf ersysteem in zijn carrière gecreëerd heeft. „Zonder de zege van Bosman, zat ik waar schijnlijk nu nog bij Sochaux. De club vroeg vier miljoen voor me en wilde niet zakken met de prijs. Na die uitspraak van Europese hof wilden ze uiteraard wel mee werken, want over een half jaar was ik geen cent meer waard geweest." Problemen Sochaux degradeerde afgelopen zomer uit de hoogste Franse voetbaldivisie. Vos wilde daarop weg, maar de club hield hem tegen. „Ook weer zoiets. Horen ze in Nederland dat je weg wilt, is het meteen van: oh, die Vos heeft zeker weer problemen. Maar zo lag het dus niet. Sochaux wilde alle goede spelers vasthouden om zo snel mogelijk terug te keren op het hoogste niveau. De transfercultuur daar is anders. Vier mil joen blijft vier miljoen. Hier in Nederland willen ze nog wel eens met de prijs zakken om een speler van dienst te zijn of omdat ze denken dat hij toch niet meer gemotiveerd is." Hij heeft begrip voor het Franse standpunt. „Ze betalen de spelers veel, dus mogen ze ook wat eisen. Ik had een leuke tijd bij Sochaux. Ik heb er in die paar jaar veel geld verdiend en ook mijn vrouw had het er goed naar haar zin. Voor haar hoefde ik niet weg. Alleen het niveau stond me tegen. De structuur van de club is dusdanig dat ze niet snel het gewenste Europese voetbal halen. En ik wilde nog wel graag op Euro pees niveau spelen." „Daarom ook sloeg ik een aanbieding van uit Japan af. Mijn vrouw zag het wel zitten, maar ik dus niet. Zo ook met de aanbieding van PAOK. Haan wilde me naar Grieken land halen. Achteraf ben ik blij dat ik niet daar maar bij Feyenoord terecht gekomen ben." Gecharmeerd Arie Haan is de man achter de transfer van Vos naar Feyenoord. Zoveel is wel duide lijk. Al vanaf zijn tijd bij Standard was de Groninger gecharmeerd van de aanvaller. „Hij zal ongetwijfeld teruggedacht hebben aan de tijd dat Frans van Rooij daar mijn aangever was. Ronald Koeman heeft ook zo'n fantastisch lange trap in huis. Met mijn snelheid kan Feyenoord daar veel meer rendement uit halen." Vos denkt het, want zelf heeft hij nog niet met Haan gesproken. „Dat is op zich niet zo vreemd. Haan kent me goed genoeg. De afgelopen week heb ik alleen contact gehad met Feyenoord- manager Hans Hagelsteijn. Hij heeft de transfer geregeld samen met mijn manager." De linkerspits heeft alle vertrouwen in de toekomst van Feyenoord. „Daarbij ben ik zeker niet afhankelijk van Haan. Omdat we elkaar kennen, ga ik niet zonder meer uit van een basisplaats. Die zal ik moeten ver dienen op het veld en de training. Het is nu eerst zaak om er de sterren van de hemel te spelen. Ik ga er mijn stinkende best voor doen." Mandekker „In Nederland komt mijn spel volgens mij veel beter uit de verf dan in Frankrijk. Daar kreeg ik dit seizoen steeds minimaal een mandekker voor de volle negentig minuten op mijn dak. Hier in Nederland krijg jé als aanvaller in principe meer ruimte." Die ruimte zal hij broodnodig hebben voor een laatste nog onvervulde wens: het Nederlands elftal. „In het buitenland is het moeilijk om je in de kijker te spelen. Zeker als je niet bij een topclub zit. Nu ik weer in Nederland speel, heb ik meer kans om Oranje te halen. Glenn Helder is bij mijn weten de enige echte linkerspits in het Nederlands elftal en je mag er toch vanuit gaat dat Hiddink straks in Engeland alle posities dubbel bezet wil hebben!" Zeist (anp) - Danny Nelissen is donderdag tot sportman van het jaar gekozen. De Limburger, die in Colombia wereldkampioen wielrennen op de weg bij de amateurs werd, kreeg in Zeist de meeste stemmen. De andere kandi daten bij de mannen waren Bart Brentjens (wereldkam pioen mountainbike) en schaatser Bintje Ritsma (Euro pees- en wereldkampioen). Bij de vrouwen werd judoka Angelique Seriese gekozen tot sportster van het jaar. De Zevenbergse is houdster van de Europese- en wereldtitel boven 72 kg. Haar concurren ten waren collega-judoka Monique van der Lee uit Rijen (wereldkampioene alle catego rieën) en dressuuramazone Anky van Grunsven, die vorig jaar tot sportvrouw van het jaar werd gekozen. De Dick van Rijntrofee voor de sportploeg van het jaar ging naar Ajax, winnaar van de Champions League en de wereldbeker. De Amsterdam mers kregen de voorkeur boven de vrouwenvolleybal- ploeg en de vrouwenhockey- ploeg. Eindhoven - Het olympisch kwalificatietoernooi is voor het Nederlands ijshockeyteam al na twee wedstrijden voorbij. De formatie van bondscoach Doug Mason verloor gisteren in Eind hoven kansloos van Slovenië: 0-8. Ruim een maand geleden had Groot-Brittannië zich al met 4-1 te sterk getoond, waardoor Oranje na twee wedstrijden met nul punten op de laatste plaats in de groep staat. Mannheim - Peter Graf, de van belastingontduiking verdachte vader van tennisster Steffi Graf, brengt de kerstdagen in elk geval nog in voorlopige hechtenis door, maar mag hopen oud en nieuw in zelfgekozen kring te vieren. De rechter in het arrondissement Mannheim bepaalt 29 decem ber of Graf, die sinds 2 augustus in de cel zit, terecht wordt vast gehouden. De verdachte spande daarover een kort geding aan. De reden voor zijn aanhoudende detentie is het vluchtgevaar en het gevaar dat Graf zijn herwonnen vrijheid gebruikt om bewijsma teriaal te laten verdwijnen. Den Haag - De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) heeft de geschillencommissie ingeschakeld om de rechtsgeldigheid van de stemmen van de gewesten bepalen. Het is een voortvloeisel van het 'compromis' dat op de ledenvergade ring van 9 december is gesloten. De afgevaardigden konden toen geen keuze maken tussen de kandidaten van de bond en de tegenkandidaten van de gewesten Noord-Holland/Utrecht en Overijssel. Bovendien ontstond er meningsverschil over de stem verhouding. Dén Haag - De motorcoureurs werken in 1996 vijftien Grand Prix' voor de wereldtitels op de weg af. De Grote Prijs van Argentinië, die onder voorbehoud voor 6 oktober op de kalender stond, is gisteren van de lijst geschrapt. De GP van Brazilië is een week opgeschoven. Nederland is als vanouds vertegenwoor digd met de TT van Assen, die op 29 juni wordt afgewerkt. München - Voor de rechtbank in München is gisteren het proces begonnen tegen een 29-jarige man die wordt verdacht van afpersing en het bedreigen van tennisser Boris Becker en diens gezin. De man, een beroepsentertainer, had tussen maart 1994 en februari 1995 meermaals het kantoor van Beckers manager Axel Meyer-Woelden opgebeld en gedreigd met een 'verschrikkelijk bloedbad' als hij geen geld kreeg. Hij dreigde Becker en diens vrouw en zoontje te doden. In augustus 1994 uitte hij ook dreigementen tegen Steffi Graf, Michael Stich en Meyer-Woelden en hun familieleden. Bij de Daviscup-ontmoeting tussen Duitsland en Kroatië in februari dit jaar in Kalrsruhe dreigde hij de sporthal waarin deze plaats vond op te blazen. Overgangsklasse B: BCO/Bali 2- Schijndel 5-3 Den Helder. Oefenwedstrijd, mannen: Nederland - Maccabi Rishon (Isr) 76-84 (32-40). Top scorers Nederland: Huijbens 20, Hageman 14, Te Velde 12, Derks 11; Rishon: Oliver 26, Gully 16, Ben Basat 14, Avoiya 11. 2. Von Grünigen 480, 3. Knauss 377. Veysonnaz (Zwi). Wereldbeker vrouwen. Reuzenslalom: 1. Ertl (Dui) 2.00,06 (58,93+1.01,13), 2. Panza- nini (Ita) 2.01,55 (59,50+1.02,05), 3. Wachter (Oos) 2.01,79 (59,42+1.02,37), 4. Roten (Zwi) 2.02,48, 5. Piccard (Fra) 2.02,54. Stand WB reuzenslalom: 1. Ertl 200, 2. Wachter 105, 3. Panzanini 104. Stand WB algemeen: 1. Meissnit- zer 488, 2. Wachter 439, 3. Seizin- ger 405. Londen. Wereldranglijst per 21 december 1995: 1. Norman (Aus) 21,93, 2. Price (Zim) 16,34, 3. Langer (Dui) 15,64, 4. Els (ZAf) 14,66s 5. Mont- gomerie (Sch) 14,00, 6. Faldo (Eng) 13,94, 7. Pavin (VSt) 13,47, 8. Couples (VSt) 11,02. Groningen, Koop Tjuchemtoer- nooi. Invitatiegroep, derde ronde: Van Wely (Ned) - Kamsky (VSt) 1/2- 1/2, Piket (Ned) - Tiviakov (Rus) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Sokolov (Bos) - Almasi (Hon) 1-0, Adams (Eng) - Hansen (Den) 1-0, Lautier (Fra) - Karpov (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Van Wely 2 1/2 punten, 2. Adams, Kamsky, Sokolov 2, 5. Karpov, Lautier, Leko, Tiviakov 1 1/2, 9. Hansen, Piket, Svidler 1, 12. Almasi 1/2. Manaus (Bra). Vriendschappelijk duel. Brazilië - Colombia 3-1 (0-1). 32. Pareja 0-1, 48. Tulio 1-1, 82. Carl- inhos 2-1, 87. Tulio 3-1. Toe schouwers: 43.000. België: Brugge - Seraing 3-1, Standard - Waregem 1-1. Spanje: Deportivo - R. Madrid 3- 0 Kaapstad. World Series beach- volleybal. Mannen, eerste ronde: Evera- ert/Mulder (Ned) - Drakich/Dunn (Can) 5-15; tweede ronde: Evera- ert/Mulder - Augostides/Brauer (ZAf) 15-3. Kransjka Gora (Slv). Wereldbe ker mannen. Reuzenslalom: 1. Kjus (Noo) 1.58,74 (59,28+59,46), 2. Von Grü nigen (Zwi) 1.58,96 (59,06+59,90), 3. Reiter (Oos) 1.59,21 (59,58+59,63), 4. Aamodt (Noo) 1.59,24, 5. Kalin (Zwi) 1.59,28. Stand WB reuzenslalom: 1. Von Grünigen 460, 2. Kjus 390, 3. Knauss (Oos) 246. Stand WB algemeen: 1. Kjus 740, Maimi Beach. Orange Bowl. Jongens onder 18 jaar, derde ron de: Wesels (Ned/7) - Rodrigo (Spa) 3-6 6-3 6-4. Moskou. Izvestia Cup. Tsjechië - Finland 1-0 (0-0 0-0 1- 0), Rusland - Zweden 2-1 (1-0 0-1 1-0). Eindstand: 1. Rusland 4-6 (14-9), 2. Tsjechië 4-5 (14-13), 3. Zweden 4-4 (10-8), 4. Canada 4-4 (11-12), 5. Finland 4-1 (6-13).

de Stem | 1995 | | pagina 13