Geen boe maar kerstman Forse eisen tegen verslaafd duo voor reeks diefstallen Draagvlak ruilverkaveling brokkelt af POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort NU: 369.- ZEELAND B3 Stichting reikt Zeeuwse popprijzen uit Eis van vijftien maanden voor dealen heroïne Uitbreiding zenders in Nieuw-Namen Sluiskilse Vogelvriend Begijn winnaar drie gouden 'plakken* 2 DECEMBER 1995 B2 huis pen 1.00 uur AXEL aarting ur EEDE aarting ur De 3 Gehughten - Clubhuis Thalia - 20.00 Hof van Eede - 19,30 BRESKENS erstzangdienst - SOW-kerk - met oor God is mijn Lied, Excelsior en Venneman - 20.00 uur ur KLOOSTERZANDE aarting - café De Reizende Man - ompetitie-19.30 uur TERNEUZEN lerstbal - Zuidlandtheater - 20 00 orkest Appollo's. FILMS GOES irand Theater 4.00 uur Pocahontas 9.00 en 21.45 uur Goldeneye HULST )e Koning van Engeland 9.30 en 22.00 uur Goldeneye 9.30 en 22.00 uur Filmpje 2.00 uur The Net 9.30 uur Babe 9.30 en 22.00 uur The Bridges of /ladison County 9.30 en 22.00 uur The Santa Clause 2.00 uur Seven 9.30 uur Pocahontas Eng) MIDDELBURG :inema - 20.00 uur Little Woman '2.30 uur Nell OOSTBURG .edeltheater >0.00 uur Waterworld VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 en 21.45 uur Goldeneye 19.00 uur Pocahontas (Eng) 19.00 en 21.30 uur Filmpje 19.00 en 21.30 uur The Santa Clause >1.30 uur The Bridges of Madison County BRUGGE (ennedy Complex >0.00 en 22.30c uur The American 'resident 20.00 en 22.30 uur Goldeneye >0.00 en 22.30 uur To die For 20.00 en 22.30 uur The crossing guard KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 20.00 en 22.30 uur The American President 20.00 en 22.30 uur Nine Months 20.00 en 22.30 uur Something to talk about zijvogel: P. Meeuwse, St.-Sebas- tiaan; derde zijvogel: C. Jeremias- se, Zorgvlied; vierde zijvogel: P. Meeuwese, St.-Sebastiaan; groot ste aantal (4): T. van de Maale, vliegende vogels: B. Vermeule, Zorgvlied en J. van Liere, St.- Sebastiaan. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, Soranus 2, dertig schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Jonge, Soranus 2; tweede hoge vogel: E. Maat, Zorgvlied; eerste zijvogel: P. de Jonge, Spes Nostra; tweede zijvogel: N. Pankow, der de en vierde zijvogel: L. de Hond, beiden Soranus 2; grootste aantal (9): P. Nagelkerke, Doel naar Hoger; vliegende vogels: B. Rijk, Soranus en J. de Jonge, ADLM. Wip 2: eerste hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; tweede hoge en derde zijvogel: E. Maat, eerste zijvogel: R. Breemer, Juliana; tweede zijvogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; vierde zijvogel: H. Koens, Spes Nostra; grootste aan tal (6): J. van de Dries, Soranus. Kwadendamme - Zaal 's-Lands Welvaren, Victoria, 46 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: A. Dek ker, Doel naar Hoger; tweede hoge vogel: H. Franse, Willem Teil; eerste zijvogel: J. Hoog- straate, Doel naar Hoger; tweede zijvogel: P. de Jonge, Vooruit gang; grootste aantal (3): H. van Hekken, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: L. van Dijke, St- Sebastiaan; tweede hoge vogel: H. Franse, Willem Teil; eerste zijvo gel: P. van de Veer, St.-Andries, tweede zijvogel: J. de Jonge, ADLM; derde zijvogel: L. van Dijke, St.-Sebastiaan; vierde zij vogel: J. Boelens, Willem Teil, vliegende vogels: P. de Jonge, Vooruitgang en J. de Jonge, ADLM. Koersbal Clinge - Malpertuus. Mat 1: 1- O. Rombaut/E. Blommaert, - mevrouw Ferket/C. Bertram. Mat 2: 1. mevrouw De Groe- ne/E. Jonkers, 2. mevrouw Van Dorselaer/J. Spitters. Mat 3: 1- mevrouw De Vos/J. van Mol, M. van Vlierberghe. 1ENTIE) Nordica Next 67 Nieuw ontwikkelde high perfor mance schoenen, voorzien van alle gemakken voor optimaal comfort. Het walk/flex-systeem voorkomt knieblessures en ver eenvoudigt het in- en uitstappe Maten 2214 t/m 30V4. 469.- ASUALWEAR aat 27, Sluis-0117 >ort .463057 pESTEM VRIJDAG 22 DECEMBER 1995 Van onze verslaggever Middelburg - De Stichting popmuziek Zeeland (SPZ) maakt donderdag 28 decem ber de winnaars bekend van de Zeeuwse Popprijzen. Ze worden uitgereikt in drie catagorieën: beste cd, demo en band van 1995. Zeeuws-Vlaanderen is vertegen woordigd door de power-funk- formatie 'Them Bones' uit Axel, die genomineerd is in de catago- rie beste demo. De stichting hoopt op deze manier de Zeeuwse popmuziek meer onder de aandacht van het publiek te brengen. Het is voor de tweede keer dat de prijzen wor den uitgereikt. Dit jaar gebeurt 'dat in café 't Schuttershof in Middelburg. In de eerste catagorie zijn twee bands genomineerd, Blof (spreek uit: Bluf') en Crosshead. De uit Vlissingen en Goes afkomstige rockband Blof bracht begin dit jaar de cd 'Naakt onder de hemel' uit. In eerste instantie in eigen beheer, maar sinds EMI de Zeeuwse schijf in het najaar ont dekte, brengt deze maatschappij de cd uit. De coverband Crosshead, afkom stig van Schouwen, heeft de cd 'Say no more' uitgebracht, die naar eigen zeggen volstaat met 'jatwerk'. De band presenteert daarop een mix van soul, rock 'n roll en blues. In de catagorie 'beste demo' zijn naast Them Bones ook In Geval van Noot, Down to Earth en Sca- loway genomineerd. Als beste Zeeuwse band staan Blof, The Emmeroyts, Sure as Heil en Swindle op de lijst. Middelburg - De 29-jarige Vliss- inger G. C. hoorde gisteren op de zitting van de rechtbank in Mid delburg een gevangenisstraf van vijftien maanden plus nog eens zes maanden extra als ten uitvoe ring van een eerder vonnis tegen zich eisen. C., die regelmatig is veroordeeld wegens opiumdelicten, wordt er deze keer van verdacht in Vliss- ingen gedurende de periode juli 1994 tot en met 5 oktober van dit jaar te hebben gedeald in heroïne. C. kwam op 1 juli van het vorige jaar vrij en nog geen dag later was hij weer actief in de scene. „Meneer is naadloos doorgegaan en heeft dus kennelijk niets geleerd van eerdere vonnissen," concludeerde officier van justitie mr. D. van der Bel. Een verzoek van C.'s raadsman om zijn cliënt de kerstdagen bij zijn gezin te mogen doorbrengen werd door de rechtbank afgewe zen. De rechtbank wijst vonnis over veertien dagen. Parkeerwachters laten zich van andere kant zien Van onze verslaggever Temeuzen - Geen boeman, maar kerstman. De parkeer wachters in Temeuzen heisen zich vandaag in het kos tuum van de gulle gever uit het noorden en delen naast de gebruikelijke prentjes ook presentjes uit. De parkeercontroleurs in de Temeuzense binnenstad zijn vandaag verkleed als kerstman. Ze willen zich op deze manier eens op een andere manier presenteren aan het publiek. foto wim kooyman De parkeerwachters zijn sinds april scherper gaan controleren. Niet altijd tot genoegen van het publiek. Vandaar dat de gemeente het plan heeft opge pakt om de controleurs eens op een andere manier aan het publiek te presenteren. „Ze zijn natuurlijk altijd de pis paal, omdat ze de prenten uit moeten schrijven," verklaart Ton Bastiaansen van de gemeen te. „De kerst leek ons een geschikte tijd voor een ludieke actie. Het acceptatieniveau van de mensen is overigens sinds april wel verhoogd. In Temeu zen wordt zeker niet heftiger gereageerd op een parkeerbon dan in andere plaatsen." De gemeente is sinds april met de ondernemers in overleg over een 'publieksvriendelijk par keerbeleid'. A. Legrand van het Citymanage- ment legt uit wat dat inhoudt. „Dat betekent dat er vlot gepar keerd kan worden en dat er mogelijkheid is voor laden en lossen, zonder dat daar een bon voor uitgeschreven wordt. Ook hebben we afgesproken dat een overschrijding van de parkeer tijd met bijvoorbeeld twee minu ten, niet direct aanleiding is voor een bon. Er zit wat rek in. Hoeveel? Dat zeggen we natuur lijk niet." Volgens Legrand is het voor de bezoekers van het centrum belangrijk dat zij ook voor een korte tijd ergens kunnen staan, zonder dat het weer een gulden kost. Vandaar dat het kwartjes tarief in ere hersteld is. „Het mooiste zou zijn als de mensen zelf kunnen bepalen hoelang ze ergens willen staan. Dat kan als ze achteraf pas hoeven te beta len. Op die manier wordt de moge lijkheid om een parkeerbon te krijgen natuurlijk vrij beperkt," aldus Legrand. Van onze correspondent Nieuw-Namen - Na uitvoerige gesprekken en onderhandelingen heeft de gemeente Hulst Electra- bel bereid gevonden om naast de commerciële zender RTL5 ook SBS6 en Veronica op het kabel net van Nieuw-Namen te zetten. De dorpsraad van Nieuw-Namen is verheugd dat deze wens in ver vulling is gegaan, zodat Nieuw- Namen nu ook deze zenders kan ontvangen. De gemeenteraad van Hulst heeft in september besloten dat de kos ten, zijnde 29.300 gulden, voor rekening van de gemeente zijn. Van onze correspondent Middelburg - Tegen de 37- jarige J. B. uit Rotterdam eiste officier van justitie mr. D. Veurink gisteren een gevange nisstraf van drie jaar. Zijn maat, de 31-jarige P. P. uit Breda, hoorde vijftien maan den cel tegen zich eisen. Het duo kende elkaar uit de gevangenis; beiden waren ver slaafd. B. zei op de zitting tien gram cocaïne per dag nodig te hebben, waardoor er dagelijks duizend gulden bijeen geschar reld moest worden. Het duo maakte er inderdaad werk van. P. bekende zeker veer tien feiten van diefstal en inbraak, die voornamelijk in oktober van dit jaar op diverse plaatsen op Schouwen-Duive- land plaatsvonden. B. was een iets drukker baasje: 39 woningin braken en diefstallen door heel Nederland, in de periode juli tot en met oktober, dertien autodief stallen met een voorkeur voor Opel plus nog twee autokraken in Enschede en de bezoekjes samen met P. aan Schouwen-Duiveland. Mr. Veurink had maar weinig tijd nodig voor zijn requisitoir. „Ik hoef ze niet te vertellen dat ze niet mogen jatten want dat weten ze al. Ze hebben geen strafblad, maar een strafhoek." B., die wel vond dat hij straf had verdiend, maar dan graag wat minder, voelde zich door die eis van drie jaar 'gepakt'. „Ik heb schoon schip gemaakt, alles bekend en had verwacht een helpende hand te krijgen om af te kicken. Ken nelijk heeft die bekentenis niets geholpen en kan ik de volgende keer beter zwijgen." De rechtbank wijst vonnis op 4 januari. Van onze correspondent Kapellebrug - Hans Begijn uit Kapellebrug, lid van de Sluiskilse Vogelvrienden, won tijdens de provinciale kam pioenschappen drie keer goud, twee keer zilver en een keer brons. In de categorie gele kleurkanaries kreeg hij het maximaal aantal punten toegewezen. Het zilver ging met een punt minder, 92, eveneens naar hem evenals het brons met dezelfde honorering. Een opmerlijke uitslag in een groep waarin honderd inzendingen dongen naar de hoogste eer. Vorig jaar won Begijn dezelfde prijzen tijdens de provinciale titelstrijd in Nieuw-Namen. Naast het individuele klassement behaalde de Kapellebruggenaar bij de stammen (vier kanaries) goud in de groep feel-intensief. Zijn winnende stam kreeg 368 punten. In de groep geel-ivoor kreeg hij met zijn ingezonden stam 367 punten en dat was goed voor zilver. Bij de kanaries INO-serie, rood-ogen, won Begijn met zijn inzending eveneens goud. EEN gemiste kans voor de landbouw. Dat was giste ren de teneur van de alge mene vergadering van het waterschap Het Vrije van Sluis in Oostburg over het afstemmen van de ruilver kaveling Biervliet. Een gro te meerderheid van de be langhebbenden stemde de ze ruilverkaveling vorige week af waardoor het boek gesloten is. Zowel het wa terschap als landbouwor ganisaties proeven hieruit dat het draagvlak voor ruil verkavelingsplannen steeds meer aan het afbrokkelen is. Voor dijkgraaf C. Alme- kinders is het in ieder geval een illusie te veronderstel len dat de landbouw het al leenrecht op het gebied kan blijven houden. Door Frank van Cooten HET is voor de eerste keer sinds zeventien jaar dat in Zeeland een ruilverkaveling werd afge stemd. Het ging toen om de ver kaveling Braakmanpolder, de buur' van ruilverkaveling Bier vliet. Veel belanghebbenden hebben vorige week tegengestemd uit angst om grond, die drooggevoe- bg is, toebedeeld te krijgen. Daarnaast veronderstelden ze bat er te veel natuurgebieden zouden worden aangelegd. Maar bet dagelijks bestuur maakte duidelijk dat hier geen sprake van is. In het plan is slechts 22 hectare reservaatgebied opgeno- ®en. „In deze ruilverkaveling kwamen dus vrijwel alleen de bndbouwbelangen aan bod. Maar daar werd jammer genoeg door de tegenstemmers anders over gedacht." De druiven voor bet waterschap zijn zuur omdat ln de exploitatie voor het gebied nu een miljoen gulden meer moet Het gebied van de ruilverkaveling Elisabethpolder bij Biervliet worden opgenomen. En dat kan zich weieens vertalen in hogere heffingen voor het geschot. En dus vroeg hoofdingeland J. de Rechter zich af of de stemming wellicht anders was verlopen als deze cijfers bekend waren geweest. „Ik begrijp niet dat deze cijfers niet eerder op tafel zijn gekomen. Het was beter geweest als ze bekend waren gemaakt voordat er over de ruil verkaveling werd gestemd." Volgens collega-hoofdingeland E. Wijffels hebben economische motieven, veel boeren dachten namelijk ook dat ze er financieel slechter van werden, niet zo'n grote rol gespeeld bij de tegen stemmers. „Veel boeren denken nog feodaal. Ze kijken eigenlijk nog naar de jaren vijftig toen landbouw het belangrijkst was. Andere zaken zoals natuuront wikkeling en recreatie zijn voor veel boeren nog niet zo belang rijk. Daarnaast hebben veel boe ren een emotionele band met grond. Veel grond is immers van vader op zoon overgegaan. Ik denk dat dit de belangrijkste redenen zijn geweest waarom de ruilverkaveling Biervliet is afge stemd." Voor bestuurslid J. Provoost is duidelijk dat de tegenstemmers weieens spijt kunnen krijgen van hun beslissing. „Geen enkele boer wil na een ruilverkaveling immers weer terug naar de oude situatie. De landbouw heeft hier een behoorlijk steekje laten val- foto camile schelstraete len. Ik betreur het dat de streek hiervan de dupe is omdat ook de rijksbijdrage voor investeringen in het gebied aan onze neus voorbij is gegaan." Wijffels stipte dat ook aan. „Het mislopen van de subsidie en de stijgende kosten voor het water schap kunnen gevolgen hebben voor de tarieven voor het geschot. We kunnen twee dingen doen. Biervliet isoleren of het geschot verhogen voor alle hec tare van bijvoorbeeld Groede naar Cadzand. We staan in ieder geval voor een groot probleem voor de uitvoer van werken." Dijkgraaf Almekinders wil nog niet zo ver gaan. „Laten we eerst eens pas op de plaats maken. Het afstemmen van de ruilverkave ling Biervliet moeten we even tjes op ons laten inwerken." Voor Almekinders komt het afstemmen van de ruilverkave ling Biervliet overigens toch als een verrassing. Maar voorzitter M. Vinke van ZMO-kring Zeeuws-Vlaanderen maakt in de laatste ZMO-krant duidelijk het afstemmen niet echt verrassend te vinden. Hij geeft de tegen stemmers gelijk. „Het rende ment dat de landbouw van de ruilverkaveling heeft, is zo laag en er zijn zoveel middelen beschikbaar voor natuur, dat ik me deze uitslag goed kan voor stellen." Maar dat wordt door het dage lijks bestuur dus tegengespro ken. Voor Vinke is het afstem men van Biervliet in ieder geval een duidelijk signaal dat het draagvlak voor ruilverkave lingsplannen in de huidige vorm aan het afbrokkelen is. De ruil verkaveling Axel is onlangs met een zeer nipte meerderheid aan genomen. Ook enkele hoofdinge landen van waterschap Het Vrije van Sluis constateren dat het aantal voorstanders van ruilver kaveling daalt. Het dagelijks bestuur van het waterschap heeft op 13 januari een gesprek met de landbouwor ganisaties om over de ontstane situatie te spreken en de gevol gen hiervan op elkaar af te stem men. De landbouworganisaties zelf, vertegenwoordigd in ZLO, houden op 12 januari een studie middag voor de agrarische leden in landinrichtingscommissies in Zeeuws-Vlaanderen. De proble matiek over het afbrokkelen van het draagvlak voor ruilverkave lingsplannen komt dan uitge breid aan de orde. Diefstal caravan Groede - Een campinghouder te Groede deed gisteren bij de politie in West-Zeeuws-Vlaan deren aangifte van diefstal van een caravan, eigendom van een familie te Landgraaf. Door het slopen van een deel van de omheining van de camping te Groede was mén het terrein opgekomen. Winkeldiefstal Hulst - Een 30-jarige man uit Hulst werd gisteren betrapt bij een winkeldiefstal aan het Sta tionsplein in zijn woonplaats. De man probeerde een kalkoen mee te nemen zonder te beta len. Controle Hulst - De politie heeft tijdens een controle op de Zoutestraat te Hulst een 40-jarige man uit Sint Niklaas (B) aangehouden. Hij was in het bezit van een hoeveelheid softdrugs die in beslag werden genomen. Geld gestolen Hulst - Een leraar van een school in Hulst deed bij de politie aangifte van diefstal. Een geldbedrag van ongeveer tweehonderd gulden verdween woensdag uit een bureaulade. Rijverbod Hulst - De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen heeft het rijbewijs ingevorderd van een 38-jarige man uit Sint Jan steen. Hij kreeg tevens een rij verbod van achttien uur opge legd. De man reed gistermor gen rond half zes met zijn per sonenauto over rijksweg N60 in de gemeente Hulst. Op een gegeven moment raakte hij de macht over het stuur kwijt en kwam in de sloot terecht. Daarbij werd de auto zwaar beschadigd. Toen de politie ter plaatse kwam, waren hij en een passagier reeds uit de auto gekropen. Hij kon worden opgespoord en werd meegeno men naar het politiebureau. Een ademanalysetest gaf als uitslag 1260 microgram alco hol per uitgeademde liter lucht', 1040 meer dan wettelijk is toe gestaan. Botsing Oostburg - Bij een kop/staart- botsing in de Bredestraat te Oostburg werden woensdag middag twee personenauto's aanzienlijk beschadigd. Een 21-jarige automobilist uit Oostburg moest op een gegeven moment remmen en dat merkte een 18-jarige plaatsgenoot te laat. Een aanrijding was het gevolg. Diefstal aanhangwagen Sint Jansteen - Een inwoner uit Sint Jansteen deed bij de politie te Hulst aangifte van diefstal van zijn aanhangwa gen. Een schadepost voor de man van ongeveer 1800 gulden. Man aangehouden Temeuzen - Tijdens een sur veillance in de binnenstad van Temeuzen hield de politie gis ternacht een 25-jarige man uit Rotterdam aan. Hij had een verbod gekregen om zich niet in het centrum te vertonen. De harddrugs, die hij bij zich had, werden in beslag genomen. Videocamera gestolen Vlissingen - Bij een inbraak in een school aan de Edisonweg te Vlissingen is gisternacht een videocamera met toebehoren ter waarde van 17.000 gulden gestolen. Niet bekend is hoe men het schoollokaal is bin nengekomen. Terneuzen KERSTBAL - In het Zuidland theater wordt vandaag een kerstbal gehouden. De organi satie is in handen van dansin stituut Adrie Hamelink. Aan vang 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door het orkest Appollo's. Hoek KERSTZANGDIENST - Mor gen wordt in de Nederlands Hervormde Kerk een volks- kerstzangdienst gehouden, aanvang 19.30 uur. Medewer king aan deze dienst wordt ver leend door de plaatselijke muziekvereniging ENZK (Elk Naar Zijn Krachten), christe lijk gemengd koor Hoek, kin derkoor Sjarim en organist J. Neteson. Westdorpe OUD PAPIER - Zaterdag 30 december komen leden van voetbalvereniging RIA en har monie Eikels worden Boomen gezamenlijk het oud papier ophalen. Zij beginnen hiermee om 09.00 uur PLAYBACKEN - In de nacht van oud op nieuw wordt weer een playbacknight gehouden in muziekkroeg De Gravin, die begint om 00.45 uur. Tot nu toe hebben twaalf acts zich inge schreven, maar aanmelden kan nog steeds bij Karin en Paul van Gimst van De Gravin. JAMSESSION - Aankomend zangers en zangeressen, gita risten, drummers en andere toonkunstenaars kunnen dins dag 26 december vanaf 20.00 uur terecht in De Gravin. Kar in en Paul van Gimst houden dan, wegens het succes van vorig jaar, weer een jamses sion. Diverse instrumenten en versterkingsapparatuur zijn aanwezig. Uiteraard zijn ook gevorderde muzikanten wel kom om te spelen. Sas van Gent SNUFFELEN - Dinsdag 26 decembe kan er weer volop gesnuffeld worden in evene mentencentrum De Vlaande ren. Iedereen die op zoek is naar snuisterijen of tweede hands spulletjes kan er terecht. De markt is is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Bedrijfstennis Ador Sport VROUWEN1 Poule A: TS Ador-Aardenburg 4-0. Poule B: De Kreek-Nouveau 0-4, Drive-Doesburg 0-4, Boskreek 1-De Keyzer 3-1. Poule C: Wit-wit-wit-Verplanke 2-2, TVS-Zeeland Supply 2-2, Boskreek 2-Petit Paris 1-3. Poule D: Tegenstanders-Volhouders 0-4, Ador Sport 1-De Meppers 3-1, De Jojo's-Dropshotje 4-0. MANNEN Poule C: SGZ 1-Albert Sport 8-4, Wabeko-Polka Print 4-8. Poule D: Ador Sport 2-Onze Zorg 6- 6, Ador Sport 3-Positivo's 8-4. DUBBEL Poule A: Sinke/De Vries- Tommel/Toramel 1-5, Blackman/Buyze-Leeuw/Gijsen 0-6, De Jong/Doreley-Nieuwdorp/Steen- bakker 6-0, Overdulve/Dieleman- Vervaet/Blackman 0-6. MIXED Poule B: Steenbakker-'t Gemak 10- 2, BVC Sluis-Erpelkappers 10-2, Brako Krono-Versehelling 4-8, Mep- pers-Gravelmixers 3-9. Recreatief tennis Cadzand Heike Blaeske/Marion van Overloop/Maria Sessele-Anita Maas/Jolanda Wisse 0-10, Oda Koens/Anneke de Groene- Carine Dekker/Chelly Pieters 12-5, Nicky Verleye/Mariëtte de Craemer-Ina Verhage/Car- ma Wondergem 14-3, Marian de Milliano/Gien Verhagen- Dina van Becelaere/Laura Standaert 6-10. BeVoBo Terneuzen Terneuzen - De eerste helft van de Temeuzense bedrijfsvolley balcompetitie zit er op. In januari gaat de tweede serie van start. Behoudens een enke le uitzondering heeft men in alle klassen tot de laatste wed strijden moeten wachten op kampioenen en degradanten. Bij sommige gelijke eindstan den moesten setpuntenbereke- ningen uitsluitsel brengen. Strafpunten zijn er in de afge lopen competitie nauwelijks of niet uitgedeeld. Competitielei der Ronald de Waal kon dan ook terugzien op een succesvol gebeuren. In de kantine van sporthal 't Zwaantje werden de kampioenen gehuldigd. Er wordt dinsdag 8 januari opnieuw begonnen. UITSLAGEN Eerste klasse A: VC Notabene-Foaks 1 0-3 (12-15, 5-15, 8-15), Dow 1-Dees 1 1-2 (15-9, 4-15, 5-10). Eerste klasse B: Beldo-Foaks 2 1-2 (13-15, 10-15, 7-5), Neelemans-De Pooter 3-0 (15-11, 15-5, 15-9). Tweede klasse A: Deltan 1-NHI 3-0 (15-6, 15-11, 15-3), VC Schelde- Tevore 2-2 (8-15, 2-15, 15-10, 15-11), Dees 2-Dow 2 3-0 (15-13,15-2,15-0). Tweede klasse B: Scheldesport-Phi- lips 0-3 (5-15, 3-15, 9-15), A&A 2- Rabo 0-3 (14-16, 0-15, 3-15). Derde klasse A: Foaks 4-Dow 3 2-1 (7-15, 15-13, 13-7), V&SH-PSOVZ 2 2-1 (15-7, 13-15, 11-8). Derde klasse B: Wabeko-Gemeente 2 0-3 (reglementair), B&S-Foaks 3 3-0 (15-3, 15-9, 15-10), Aster 2-Ciisouw 1-2 (11-15, 15-3, 10-15). EINDSTANDEN Eerste klasse A: 1. Dees 1 34 punten, 2. Foaks 1 24, 3. Dow 1 21, 4. CIS 19, 5. VC Notabene 15, 6. Aster 7, 7. ING 5. Eerste klasse B: 1. Beldo 20, 2. De Pooter 19, 3. A&A 1 19, 4. V&V 18, 5. Foaks 2 17, 6. Echo/Audio 17, 7. Neelmans 16. Tweede klasse A: 1. Vervaet 26, 2. PSOVZ 1 22, 3. De Hoop 21,4. Dow 2 18, 5. Deltan 1 15, 6. NHI 13, 7. Dees 2 13. Tweede klasse B: 1. Rabo 29, 2. Phi lips 29, 3. Gemeente 1 22, 4. Voor waarts 15, 5. A&A 2 15, 6. Deltan 2 12, 7. Scheldseport 4. Derde klasse A: 1. Tevore 30,. 2. V&SH 27, 3. PSOVZ 2 22, 4. Foaks 4 16, 5. Havenschap 13, 6. VC Schelde 12, 7. Dow 3 7. Derde klasse B: 1. B&S 24, 2. Gemeente 2 21, 3. Foaks 3 20, 4. Cij- souw 16, 5. Aster 2 15, 6. Wabeko 15, 7. URS 14 punten.

de Stem | 1995 | | pagina 11