1 Veldrit in Wemeldinge 4We hebben niets te verliezen' 1 a Laatste veldrit competitie in Kruiningen Jeugdschaker van Landau is aan een goed seizoen bezig Aanvaller Henk Vos tekent bij Feyenoord JESTEM SPORT ZEELAND B2 Ploeg Erotic is bijna compleet Bleyenberg verslaat Kommers Zelzate United klopt Benny Sport De Ruysscher stapt competitie Mauricio Gonzales op vijfde plaats Morres-coach Guido de Beule over bekerduel tegen TDK/Brevok: SPORTNIEUWS KORT WK wielrennen 1996 in Lugano Bestuurslid FC Utrecht stapt op Yankees helpen Oranje-honkballers Sampras en Graf wereldkampioen Gewesten KNSB willen Huijbregtsen DONDERDAG 21 DECEMBER 1995 «onze sportmedewerker Lj„jngen - In het recreatiegebied Inkel' bij Kruiningen wordt op g 23 december de achtste en wedstrijd gehouden van de Jeeüwse veldritcompetitie. Olereerst komen om 13.30 uur aan het „trek amateurs, profs en trimmers. minuten later gaan van start de Lioren, nieuwelingen en vrouwen en om 14.45 uur begint het duel van de ATB-ers. Zij vormen de grootste groep. Men verwacht dat in Kruiningen tussen de vijftig en zestig mountain-bikers op pad zullen gaan. Als Patrick Tolhoek aan de start verschijnt is hij de uitgesproken favoriet bij deze categorie. De Zeeuw, die in een paar wedstrijden verstek liet gaan, vormt overigens geen bedreiging meer wat het eindklassement betreft voor de Brabander Nico van de Klun- dert, die de ranglijst aanvoert met 135 punten. Tolhoek incasseerde tot nu toe 105 punten en staat als tweede geno teerd. Omdat een eerste plaats in het dagklassement 15 punten oplevert plus vijf bonuspunten blijft Van de Klundert dus toch buiten schot voor Tolhoek. Bij de amateurs is Michel Rommers zeker van zijn zaak. Hij leidt met 137 punten. Zijn naaste volger is Wim van Oosten, die 112 punten op zijn conto heeft staan. Bij de junioren is Raymond Raadtgever leider in het klassement en kan niet meer worden bedreigd. Hetzelfde geldt voor Richard Slabbekoorn bij de categorie nieuwelingen. Bij de trimmers is Daan Verhulst niet meer te achterhalen. Na afloop van de wedstrijd in Kruinin gen worden in de kantine van camping 'Den Inkel' de prijzen uitgereikt. Peter Kalisvaart talentvol IVanonze schaakmedewerker Jaasmslag - Peter Kalisvaart, de 15-jarige jeugdschaker uil Landau uit Axel, is aan een opmerkelijk seizoen g. Inmiddels deel uitmakend van de vaste kern van Landau 1 in de ZSB-competitie verrast hij regelmatig friend en vijand door opvallende resultaten neer te zet- ia Afgelopen zaterdag dwong hij regerend Zeeuws kam- lioen bij de senioren, René Tiggelman, een remise af. SCHAKEN jlet gaat wel lekker," zegt hij aigszins relativerend. „Vooral de ïnise tegen René Tiggelman was kok. Hij is toch een gevestigde le. Aanvankelijk zag het er a die partij niet zo gunstig uit nij, maar naarmate dat duel rolderde kreeg ik meer greep op ld spel van mijn tegenstander, ut de genoemde remise als g." Niet alleen in het regio- schaakgebeuren voor senio- linteams boekte hij hij goede stoten. In het individueel feuws kampioenschap voor de jeugd draait hij eveneens sterk. .Momenteel heb ik 4lA punt uit 6 Ipartijen. Daarmee deel ik in feite teerste plaats met Christiaan 1 van Vlissingen en Jeroen Eekhuis van Souburg. Alleen heb- zij twee partijen minder :ld en staan op 2punt. Ik ga s voor de zekerheid maar even Van onze sportmedewerker Axel - De wielerploeg van Erotic Discount Centre is voor het komend seizoen bijna compleet. Naast de nieuwkomers Dennis Brehm, Michel Stobbe laar, Nico Vuurens, Den- nis Heilbron, Björn Schil- peroord en Marcel van der Vliet is deze week nog Mano Lubbers toegetre den tot de Erotic Dis count-ploeg. Lubbers zat bij Foreldorado. Hans Vogelaar, John Paul van den Ameele en trainer leen van de Parel zijn al enkele weken bezig met de wegtraining in de directe omgeving van Steenbergen. Michel Rommers en Björn Schilperoord worden klaar gestoomd voor deelname aan de veldrit voor de topcompe- l'tie, die in Surhuisterveen wordt gereden. De eerste punten werden vorig jaar ook in een veldrit gepakt. In de tweede helft van januari cal de EDC-formatie aan het publiek worden voorgesteld. van uit dat zij de twee nog in te halen partijen winnen. Natuurlijk moet dat nog gebeuren en op papier sta ik er momenteel inder daad wel beter voor. Maar daar ga ik nog maar niet van uit." Een uit spraak die kermerkend is voor zijn bescheidenheid. Het gaat overi gens al sinds vorig jaar goed met de prestaties van de vierde jaars vwo-scholier aan het Zeldenrust- college in Terneuzen. „Toen kwam ik in het eerste team en speelde ik alle wedstrijden. Dat ging voor mijzelf boven verwachting goed met een score van vier punten uit zeven partijen. Overigens heb ik het seizoen daarvoor matig gespeeld. Toen liep het allemaal niet zo vlot." Schril Dat mindere seizoen stond in schril contrast met 1992. Toen boekte hij uitstekende resultaten. „Ik werd toen Zeeuws jeugdkam pioen. Dat was wel aardig." Maar het meest aansprekende resultaat voor hemzelf zette hij neer in de nationale titelstrijd. „Daar werd ik vierde. Voor mij was dat het leukste resultaat dat ik tot nu toe behaald heb." Zo'n zes jaar terug begon hij met schaken. Hij weet nog goed hoe hij daartoe kwam. „Onderwijzer Kees Toorenaar uit Reuzenhoek maakte mij enthou siast voor het schaken. Via hem ben ik ook bij Landau gaan spelen. Vanaf het eerste moment dat ik met schaken geconfronteerd werd had die sport een enorme aantrek kingskracht op mij. Dat is nog steeds zo, al steek ik er niet zo heel veel tijd in. Mijn studie prevaleert. Als ik daarnaast tijd over heb dan schenk ik aandacht aan het scha ken. Dat blijft dan nog meestal beperkt tot praktijk. Hooguit een paar uur per week. Aan theorie doe ik vrijwel helemaal niets. Dat vind ik zo saai. Wel krijg is nog steeds regionale bondstraining van Ted Baardendse. Dat is wel interessant en daar steek ik het één en ander van op." Het eerstkomende evenement is het ECI-toernooi in Brugge. Waar aan hij daarna deel gaat nemen is voor hem nog niet bekend. „Dat bekijk ik van periode tot periode. Wel probeer ik volgend jaar in de vakantie in het nationaal kam pioenschap van de partij te zijn. Rapid? Nee, rapid en snelschaken liggen mij niet zo. In de normale partijen met redelijk wat bedenk tijd kan ik beter uit de voeten." 1 I1" Kerst-tennistoernooi Racketcentrum 'in onze tennismedewerker uzen - In het Kerst-tennistoernooi in het Terneuzense IJacketcentrum versloeg Edward Bleyenberg met minimale cij- teKeesKommers: 6-5. TENNIS betrof een aantrekkelijke Cl- Zowel Bleyenberg als ®ers streed bij elk punt voor athij waard was. Edward Bley- t®erg speelde zoals gewoonlijk moest hij af en toe zijn Meve impulsen wat indam- vanwege de hoge topspin- van Kees Kommers. Deze n net voor de base-line rraderlijk op. Eerder speelde ward Bleyenberg met 7-7 H* tegen Ronnie de Jong. "e Dl-categorie zegevierde J ^enaerd knap met 9-1 Martien Sponselee. De °haan is zeker niet te onder- I'en, liep zich ook een onge- maar Audenaerd wist van dijken. Voor de eindzege is .j Hamelink een gevaarlijke sm j ^at ondervond Jan Gij- me met 11-2 slaag kreeg van .erneuzenaar. Met Leen Wij- dient eveneens terdege reke- *erd'e worden gehouden. Hij op zeer overtuigende wijze ltrpTW'nnaar ten koste van ach- eenvolgens Joop Strijdonk (8- Clerck (11-1). w bubbel-C-poule bij de vrou- irp ren Lilian de Jong en Ria enberg sterk op dreef getui- H^-overwinning op Jeugdschaker Peter Kalisvaart uit Zaamslag verrast de laatste maanden vriend en vijand met voortreffelijke resultaten. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze sportmedewerker Wemeldinge - Het wielerco- mité Wemeldinge houdt zater dag 30 december een Oude- jaars-veldrit en een wedstrijd voor ATB-ers. Het 3 kilometer lange parcours loopt voor het merendeel door het Wemel- dingse bos. Start en finish zijn in de Dorpsstraat. Om 13.00 uur vertrekken als eer sten de profs, A- en B-amateurs, trimmers en recreanten. Zij komen 50 minuten in actie. Om 13.02 uur gaan op pad de junio ren, nieuwelingen, vrouwen en jeugdrenners. Zij rijden 35 minu ten. Tenslotte gaan om 14.30 uur van start de ATB-ers (alle catego rieën) voor een wedstrijd over een uur plus twee ronden. De permanence is in café 'Kom- binne', waar ook de prijsuitrei king zal plaatsvinden. Was- en kleedgelegenheid voor de renners is er in de gymnastiekzaal 'Bur gemeester van Sas'. Het inschrijf geld bedraagt 7,50. Voor junio ren en nieuwelingen 5,00. Er is een prijzenschema voor alle cate gorieën. Een groot aantal renners heeft reeds toegezegd in Wemel dinge van de partij te zijn. Onder hen Patrick Tolhoek, Vital Tim mermans, Nico van de Klundert, Davy Dubbeldam, Johnny van Cadsand, Marcel Remijn, Peter Hoondert, Michel Rommers en Theo Akkermans. Voor Wim van Stel is dit de laat ste wedstrijd waarbij hij fungeert als voorzitter van het wielerco- mité Wemeldinge, waarvan hij ruim 28 jaar geleden oprichter werd. Gedurende al die jaren maakte Van Stel deel uit van het comité, voor het merendeel als voorzitter. Hij kreeg grote bekendheid door zijn enthousias te aanpak en stimuleerde niet alleen de wielersport in eigen dorp, maar in geheel Zeeland. Wim van Stel heeft nu besloten een stapje terug te doen en wil zijn activiteiten van voorheen meer over laten aan jongeren. Wel blijft hij als adviserend en ondersteunend lid verbonden aan het wielercomité, waarbij de vacature van het voorzitterschap naar wordt verwacht aan het begin van het volgend zal worden ingevuld. Sas van Gent - Zelzate Uni ted bracht de spanning terug in de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent. Door met 1-4 van koploper Benny Sport Veteranen te winnen, is de titelstrijd weer helemaal open. Opvallend was de 2-5-winst van De Spetters op ADEG. Bij de doelwisseling leidde ADEG nog met 2-0 door treffers van Frank van Lent en Gerard van der Heijden. In de tweede helft was De Spet ters veel slagvaardiger. Stand: Benny Sport Veteranen 11-27, Zelzate United 12-27, Philippine 2 10-22, ADEG 12-22, Vriendenkring 10-18, Ranschaert 9-16, SVG 11-13, De Spetters 10-10, Cerestar 10-10, Marinet 11-7, Outokumpu 10-6, IZV 3 Peter Visser en Eric Scheele, de favorieten in de dubbel-D2/E, werden poule-winnaar via forse zeges op Bohijn/Goossen en Van Hijfte/Stoffijn. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C: Edward Bleyenberg-Kees Kommers 6-5. Dl: Jan Gijsen-Hessel Hamelink 2-11, Eugène Lauret-Herman de Regt 2-7, Jan Nouwen-Rien Kriekaard 4-9, Theo van Esbroeck-Johnny Epskamp walk over Van Esbroeck, Martien Sponselee-Eric Audenaerd 1-9. D2/E: Stefan van den Ameele-Stefan Donze 7-4, Martin de Pooter-Jack van de Staal 1-8, Orlando van Hetten- Edwin Sinke 2-10, Krijn Herrebout- Herman te Wieske 3-10, Rudi Dobbe laar-Peter Rompa 5-6, Louis Oostvo- gels-Stefan van den Ameele 4-8, Ger- rie Agterhuis-Cor Millenaar 11-4, Danny de Clerck-Leen Wijland 1-11, Rob Everts-Jan Gijsen 5-4, Matthieu van der Aalst-Herman te Wieske 5-7. DUBBELSPEL Dl: Filipo/Lauret-Pieters/Geuze 4-8, Freijser/Freijser-Van Dam/Vink 5-8, Oostvogels/Van Duyse-Mol/Wijland 3-10, Cevaal/Veraart-Hamelink/Blok- land 6-11. D2/E: Van der Aalst/Ducheine-Corne- lissen/Scheele 5-8, Van Hijfte/Stof- fijn-Visser/Scheele 2-14, Lambert/Dees-Hendrikse/De Kraker 7-8, De Pooter/Donze- Crombeen/Rompa 3-10. VROUWEN DUBBELSPEL C: Bos/Veraart-De Jong/Sterrenberg 4-11. Dl: Van Dam/De Schepper-Van der Ham/Mannie 7-5. D2/E; Walraven-Houg-Vogelaar- Audenaerd/Göbels 3-10. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: Vink/Van Dam-Harms/Van Tiel 5- 10. Oostburg - Het Oostburgse KNVB-zaalvoetbal zag afge lopen week opnieuw een ploeg wegvallen. Nadat aan het begin van het seizoen Populierenhof afhaakte, heeft nu De Ruysscher zich schrif telijk bij de competitieleiding afgemeld. De reden was dat men geen voltallig team meer op de been kan brengen. Dat betekent dus dat het ZAVIO-bestuur zich gaat beraden op de ontstane ont wikkelingen. „Mijn gedach ten gaan uit naar een nieuw competitieschema voor de tweede competitiehelft, maar dat is voorlopig nog puur per soonlijk, want we zijn als bestuur nog niet bij elkaar geweest," aldus ZAVIO- bestuurslid Tonny de Jonge. Dat betekende dat er nog acht teams overblijven. Afgelopen week werd er dan ook maar één wedstrijd gespeeld. Dikke van Dale won met 10-1 van Verduin een voert met slechts een verliespunt de ranglijst aan. Stand: Dikke van Dale 8-15, Zee meeuw 8-13, Groosman/Casuals 8-11, Verduin 9-9, Bron 7-8, Rabo Aarden- burg/Eede 8-5, Leenhouts 7-3, Secu rity 8-2. Den Haag - Mauricio Gonzales van Sporting Walcheren is als vijfde geëindigd in de Ten Miles van Den Haag, een wegwedstrijd deel uitmakend van het nationale circuit. Zijn tijd voor de ruim zestien kilometer was 47 minuten en 59 seconden, John Vermeule kwam als negende binnen in 49.16. De zege was voor Worku Bikila uit Etiopië in 47.45. Door Willy van Leeuwen Hulst - Het eerste vrouwen team van de volleybalvereni ging Morres uit Hulst speelt zaterdag 23 december in de vierde bekerronde een duel tegen eerste divisieploeg TDK/Brevok 2. Guido de Beu le, trainer-coach van Morres, wil zijn ploeg vrijuit laten spelen. „Wij hebben niets te verliezen," stelt hij vlak voor de bekerwedstrijd en na acht competitiewedstrijden in de tweede divisie. VOLLEYBAL Morres, dat momenteel op een zesde plaats in de tweede divisie staat met 13 punten uit 8 wed strijden, heeft zin in het beker duel. TDK/Brevok 2 is op papier de favoriet. In de competitie doet de Bredase equipe het pri ma en staat op een vierde plaats in de eerste divisie met 19 pun ten uit 9 wedstrijden. Guido de Beule blikt vooruit. „We zijn zaterdag compleet en iedereen is fit, dat is ook al bijzonder," zegt de Hulster trainer-coach. „Ik verwacht dat Brevok met een volledige selectie naar Hulst afreist en ik denk dat ze moeite zullen hebben met onze zaal. In hun eigen hal hebben ze veel ruimte rondom het veld en het lijkt wel of de bal nooit tegen het plafond kan komen. Ze zullen toch wel even aan Den Dullaert moeten wennen. We proberen ze met een goede opslag onder druk te houden." Morres werd in de derde ronde vrijgeloot en kan na winst in de regiofinale terecht komen. „Ik ben blij met dit bekerduel. Ik zie het als een goede oefenwedstrijd voor ons," vervolgt De Beule, die dit vrouwenteam nu voor het derde jaar onder zijn hoede heeft. „We blijven hierdoor in ons ritme en anders hadden we toch ook een oefenwedstrijd moeten plannen. Vooral aan zo'n tegenstander van hoger niveau kunnen we ons als team optrek ken. Wij moeten het spel niet maken, Brevok wel. Als wij het spel moeten maken dan hebben we een probleem. Ik reken op veel publieke belangstelling, want er wordt verder niet gespeeld en de wedstrijd begint op een aantrekkelijk tijdstip." De wedstrijd leeft volgens de Beule binnen de groep. „Er wordt al veel over gepraat. Ik hoop dat we het publiek kunnen vermaken met goed volleybal en misschien slepen we er wel een vijfsetter uit, dan is iedereen tevreden, tenminste als wij win nen," zegt hij met een glimlach. De Beule is trouwens dik tevre den over zijn team. Na acht wed strijden staat Morres op een zes de plaats en dat had nog beter gekund. „Voor dit seizoen was handhaven ons doel. We hebben wedstrijden boven ons kunnen gespeeld zoals in Woerden, maar hebben ook onnodig punten ver speeld. We streven naar een plaats bij de eerste zes en als ik zie dat sommige speelsters nog steeds vooruit gaan, zoals de 17- jarigen Kim de Booy en Heidi Taelman, dan heb ik veel ver trouwen in dit team," vervolgt De Beule. Aan het begin van dit seizoen kwamen Loeki Govers en Elly de Theye het team versterken. „Ze brengen meer spirit in het team en er wordt nu meer gepraat. Ik zie dat mijn team nog groeit. Elly is voor mij een verlengstuk in het veld, alleen moet ze nog wat rustiger worden. Ook onze spelverdeelsters Annemarie Fer- mont en Fieke Verschueren doen het net als de rest uitstekend, dus ik ben wel tevreden." De Beule vindt dat zijn team steeds 'vaster' wordt. „Het ver schil binnen het team wordt steeds kleiner. Iedereen moet presteren om zaterdags te kun nen spelen. De sfeer is uitste kend en ze kunnen allemaal goed met elkaar overweg. Als we twee keer per week samen zouden kunnen trainen dan is misschien de eerste divisie wel haalbaar. Nu moeten we op één avond, de vrijdag, alles doornemen en dan mag de training niet te pittig zijn. Anders hebben ze er de zaterdag last van," weet de Beu le. „Het sterkste punt van dit team is het collectief, het zwakke punt ons blok. Verdedigend wordt er veel gepakt op karakter. Ik kan mijn ei volledig kwijt in deze groep. Er wordt goed gepraat en iedereen weet dat de zaterdag vrij moet worden gehouden voor de volleybalsport. De trainings opkomst ligt tussen de 90 en 100 procent, dus daar kan ik alleen maar blij om zijn. Ze hebben veel over voor hun sport en weten dat ze er, ondanks hun stappersavond op donderdag, elke vrijdag en zaterdag moeten staan." Zaterdag kunnen de Hulster vrouwen vrijuit spelen tegen een eerste divisieploeg. Met de steun van veel publiek moeten ze in staat worden geacht om een goe de prestatie neer te zetten. Het bekerduel begint om 19.15 uur in sporthal Den Dullaert in Hulst. Rotterdam (anp) - Feyenoord heeft de 27-jarige spits Henk Vos ingelijfd. Vos speelde de laatste jaren voor de Franse club Sochaux, die vorig seizoen naar de tweede divisie degradeerde. De aanvaller tekende een contract voor de duur van twee en een half jaar met een optie voor nog een jaar. Vos was volgens manager Hans Hagelstein van Feyenoord niet transfervrij, maar het transf erbedrag was zo laag dat er meteen zaken konden worden gedaan. Vos, afkomstig uit Wouw in West-Brabant, kwam in zijn loopbaan eerder uit voor ondermeer RBC, Willem II, Germinal Ekeren en Stan dard Luik, dat toen onder lei ding stond van Arie Haan, de huidige trainer van Feyenoord. Vos stond ook enige tijd onder contract van PSV. „Ik was blij verrast met de belangstelling van Feye noord," zei Vos. „Na drie sei zoenen bij Sochaux te hebben gespeeld, is het altijd leuk als een topclub als Feyenoord nog belangstelling voor je heeft. Zeker nu ik in de Franse twee de divisie speelde. Een con tract voor 2,5 jaar ervaar ik als zeer positief." Vos, die woensdagmiddag in de Kuip de onderhandelingen persoonlijk afrondde, heeft Haan twee jaar meegemaakt bij Standard Luik. „Ik had toen een goede relatie met hem. Haan is een man van geen woorden, maar daden. Hij houdt van werkers op het veld. Dan heeft hij aan mij een goe de." Vos is van origine een linker spits. Maar hij kan ook in het centrum goed uit de voeten. „Gezien het aanwezige spe lersmateriaal bij Feyenoord denk ik dat ik op de vleugel terecht kom," zei hij. „Voor de punt van de aanval heeft Haan nog keus genoeg." De komst van Vos, die op 2 januari bij zijn nieuwe werk gever begint, betekent het ein de van Regi Blinker bij Feye noord. De overgang van de 26- jarige aanvaller naar FC Luzern is echter nog steeds niet afgehandeld. Voorts zal het bestuur van de Turkse club Galatasaray nog deze week een delegatie naar Rotterdam stu ren om de transfer van verde diger Ulrich van Gobbel af te wikkelen. Beide clubs praten nog altijd over de hoogte van de vergoedingssom. Lausanne - De internationale wielerfederatie (UCI) heeft het WK op de weg in 1996 toegewezen aan Lugano. De stad kreeg de voor keur boven Bern, dat zich kandidaat had gesteld. Lugano en Bern kwamen in beeld, nadat Wil in Sankt Gallen de organisatie had teruggegeven aan de Zwitserse wielerbond. Het stadje kon niet voldoen aan de financiële waarborgen. Het WK in Lugano gaat drie miljoen Zwitserse francs kosten, vier miljoen gulden. Van dat bedrag betaalt de UCI eenderde. Het WK wordt gehouden van 9 tot en met 13 oktober. Op 9 okto ber rijden de vrouwen en neo-amateurs (tot 23 jaar) hun indivi duele tijdrit. Een dag later gaan de senioren (amateurs en profs) de strijd met de klok aan. Op de twaalfde staat de wegwedstrijd voor neo-amateurs en vrouwen geprogammeerd. Een dag later sluiten de senioren het WK af met hun wegwedstrijd. Utrecht - Trainer Simon Kistemaker lijkt bij FC Utrecht de strijd om de macht voorlopig te hebben gewonnen. Dinsdagmiddag leg de bestuurslid en sponsor Evert Kroon, de grootste tegenstrever van de Noordhollandse coach, zijn functie neer. Hij was in het Utrechtse college belast met commerciële zaken. Kroon kwam eerder deze week keihard in aanvaring met de sup portersclub Vrienden van FC Utrecht. Hem werd onder meer ver weten dat hij een privé-oorlog tegen de populaire Kistemaker voerde en dat hij alleen maar uit was op meer macht. Het bestuur van de supportersclub eiste dat Kroon onmiddellijk zou opstap pen. „Om te voorkomen dat de zaak-Kistemaker escaleert, heb ik besloten mijn ontslag bij de voorzitter aan te bieden," liet de Utrechtse ondernemer weten. „Hierdoor hoop ik de weg vrij te maken voor het bestuur om in alle rust die beslissingen te kunnen nemen, die FC Utrecht weer in balans kunnen brengen." Mede door de povere prestaties rommelt het al weken bij de ere divisieclub uit de Domstad. Kistemaker zei meer dan eens zich onvoldoende door het bestuur gesteund te voelen. De getergde oefenmeester wilde vooral met de loslippige Kroon niets meer te maken hebben. Op eigen initiatief zou het afgetreden bestuurslid onlangs de Hagenaar Martin Jol hebben benaderd om Kistemaker tussentijds op te volgen. De trainer van FC Utrecht leverde zondag felle kritiek op zijn bestuur. Hij bevond zich na de elfde competitienederlaag, tegen Ajax (0-3), mede daarom in een uiterst moeilijke situatie. De clubleiding was van plan een dag later de positie van Kistemaker (opnieuw) ter discussie te stellen. Door het plotselinge overlijden van diens vader moest het spoedberaad worden uitgesteld. Haarlem (anp) - De New York Yankees gaan de Nederlandse honkbalploeg helpen in de voorbereiding op het olympisch toer nooi in Atlanta. De Yankees stellen het trainingskamp in Tampa, Florida ter beschikking in de aanloop naar de Spelen en sturen coaches ter ondersteuning van de Nederlandse staf. Dave Howard (hitting coach) en Rick Tomlin (pitching coach) zul len begin januari in Nederland de Nederlandse staf behulpzaam zijn bij de indoortrainingen die in januari en februari in Utrecht, Alphen aan den Rijn, Bloemendaal en Haarlem worden gehouden. Na drie weken wordt het tweetal afgelost door twee andere instructeurs, onder wie Juan Nieves (pitching coach). Begin juli (9 t/m 16) zal de nationale ploeg het trainingskamp van de Yankees betrekken in Tampa, Florida. De proforganisatie uit New York biedt Nederland gratis onderdak en gebruik van hun trainingsvelden aan. Bovendien zullen enkele wedstrijden gespeeld worden in Tampa. Manager Jan Dick Leurs heeft 41 spelers geselecteerd voor de indoortrainingen. Die beginnen op zondag 7 januari in Utrecht. Selectie: Jansen, Tom en Paul Nanne, Beljaards, Van Maris, Vielvoye, Ten Bosch, Joost (Kinheim), Callenbach, Steenhof, Lommerde, Martis, De Haan, Maduro (Pioniersj, Wout, Koehorst, Fokke, Cranston, Hoog land, Duursma en Fridsma (HCAW), Cordemans, Kohl, Balentina, De Bruin, Dix, Kemp, Kruijt, Sprott, Buurman (Neptunus), Fluonia (Spar ta), Comenencia, Van Bennekom, Romney, Belt (Quick A), Klerx, Kant, Beemsterboer, Sluijter (ADO), Koeiman (Tridents), 't Hoen (Twins). Londen - De internationale tennisfederatie (ITF) heeft woensdag Pete Sampras en Steffi Graf tot wereldkampioenen van 1995 uit geroepen. Voor Sampras was het derde opeenvolgende keer, voor Graf de zesde maal in negen jaar. Bij de mannen heeft het tennis in 1995 twee wereldkampioenen, Becker werd de wereldkampioen van de ATP (spelersvakbond) door de Masters in Frankfurt te winnen. Sampras (24) won dit jaar twee grand slams: Wimbledon en de US Open. Hij heroverde de toppositie op de wereldranglijst op Agassi en was in de Davis Cup-finale tegen Rusland (3-2) de gevierde man met drie over winningen. Steffi Graf (26) bracht drie grand slams op haar naam: Roland Garros, Wimbledon en de US Open. Ze won bovendien de WTA- Masters in New York. In 1995 leed de Duitse slechts twee neder lagen. Monique Kalkman (31) werd door de ITF uitgeroepen tot wereldkampioene in het rolstoeltennis. Bij de mannen ging de titel naar de Australiër Hall. Alle wereldkampioenen worden geëerd op het zogenoemde Champions Dinner, halverwege de grand slam op Roland Garros in Parijs. Amersfoort - De gewesten van de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond (KNSB) willen dat Wouter Huijbregtsen, voorzitter van de sportkoepel NOCNSF, gaat bemiddelen in de bestuurscri sis. Het einde van de problemen bij de bond is nog niet in zicht. Onderhandelingen tussen de twee voorgestelde bestuurlijke vijf manschappen hebben geen resultaat opgeleverd.

de Stem | 1995 | | pagina 11