ouden d Gratis 'YVC richt zich op de jeugd' Jan Veraart favoriet in C2-klasse De Roeck te sterk voor D-l-categorie Zaaltoernooi van ZYH sterk bezet p van een af Fl. 249.= l&l GALL Kerst Nachtmarathon Z&PC De Schelde Volleybaltrainers Marc van Waes en Arjen Leijte enthousiast Jeugdtennistoernooi Den Dullaert n Selectie bijzonders. DESTEM SPORT ZEELAND B2 Toernooi Racketcentrum begonnen met poulewedstrijden Filippo verrast Kriekaard helft in contanten ;oud. De kat spint. De den dansen. Voeten op de lijk genieten van kook- n goed glas wijn. Wat dat laatste bijzondere suggesties. Bijzonder, nedailles. En dus zeer geschikt om iken. ouden Selectie vindt u bijvoor- Berberana Tempranillo Rioja Tinto lekkerder smaakt dan z'n naam al d, roodgouden gloed, maar liefst ;eef van ƒ11,45 voor 9,95. is de rode Bordeaux 1994 van arstig, met lange afdronk. Winnaar Franse wijnprijs: de néral. Onze wijnprijs: .X95- 7,45 Wr 8,45 17,95 1993 lLE -iw 9,95 jw 10,95 de niet te versmaden Glen Ellen winnaar van edelmetaal. Perfect bij stmalen; lekker kruidig: zacht met te bessen. Van ƒ12,45 nu vrijwel Voor nu laten we het hier even bij, uiteraard nog veel meer smaken dagen en veel plezier als Kerstman- WOENSDAG 20 DECEMBER 1995 «onze sportmedewerker ^neuzen - Het overdekte zwembad De gonte in Terneuzen zal vrijdag 22 decem- 'h'erweer bruisen van de activiteit en vele lanwezigen. Dan staat de inmiddels tra ditioneel geworden zwemmarathon van ;ezvjem- en poloclub De Schelde op het ,rogramma. Ónder de titel 'Kerst Nacht- Jjarathon' begeven zich op die avond en jacht zo'n dikke tweehonderd zwemmers zwemsters te water om in wedstrijd- ,erband, maar ook in de recreatieve sfeer l,et oude jaar af te sluiten. Langdurig en sfeervol zwemspektakel is aan achtste editie toe ZWEMMEN jich hing dit unieke spektakel naar jeeuwse normen aan de bekende zijden draad. De sterk gestegen kosten waren een doorn in de portemonnee en het oog van de organiserende vereniging. Bij aan vang van de eerste editie kostte het gebruik van de accommodatie nog maar 250 gulden, maar inmiddels is dat bedrag vervijfvoudigd. Na veel veel wikken en wegen besloot het bestuur van De Schel de alsnog het risico te moeten nemen en de achtste zwemmarathon van start te laten gaan, zonder concessies te doen aan de kwaliteit van de organisatie. Voor een goed verloop van het geheel kan De Schelde rekenen op de belangeloze inbreng van tal van vrijwilligers. Bij de senioren hebben zo'n 24 ploegen ingeschreven. Dat is ongeveer een aantal waar de organisatie jaarlijks op kan bogen. Ook nu komen veel oude bekenden in actie. Het gros van de deelnemers is afkomstig uit de regio, maar ook van daarbuiten en vooral uit België geven zwemmers en zwemsters acte de presen ce. De meeste van die ploegen komen uit in de wedstrijdklasse en de categorie voor gevorderden. Maar ook in de recreanten klasse, de deelnemers die puur voor hun plezier en het gezellig samenzijn de hele nacht doorbrengen in De Honte, mag de organisatie verschillende teams begroe ten. Sinds vorig jaar wordt deze marathon ook ondersteund door een zwemmara thon voor de jeugd tot 12 jaar. Zwemmen de senioren twaalf uur, de jeugdmarathon duurt drie uur en start vrijdag 22 decem ber om 20.30 uur. Een half uur eerder gaan de senioren te water. Het startsein voor beide marathons wordt gegeven, geheel in de sfeer van deze dagen, door de kerstman. Vorig jaar werd de marathon in de wedstrijdklasse gewonnen door het team van De Schelde. Dat team legde toen een afstand af van maar liefst 63.450 meter en liet het bekende ZCK Koewacht achter zich. Zoals gebruikelijk zal het geheel sfeervol omlijst worden. Vanaf het startsein zorgt een dweilband voor 'gepaste' muziek. Dat muziekgezelschap verhuist vanaf 23.00 uur naar de kantine van De Honte. Na twaalf uur zwemmen is zaterdagmor gen 23 december om acht uur bekend wie de achtste 'Kerst Nachtmarathon' op zijn naam heeft geschreven. Omstreeks half negen worden de prijzen in de kantine van De Honte uitgereikt. [oor Willy van Leeuwen Oostburg - De volleybal vereniging YVC uit IJzen- dijke timmert momenteel Jink aan de weg. De senio renteams doen het nu rede- Ijk goed in de competitie en de IJzendijkse vereni ging denkt ook aan de toe komst. Onder leiding van Marc van Waes, Arjen Leijte, Cindy de Muynck en Paula Colpaert worden de jeugdige volleybaltalenten opgeleid. „Bij YVC wordt er veel aandacht besteed aan de jeugd, want hier door blijft de vereniging gezond," aldus Arjen Leijte en Marc van Waes, jeugd trainers bij YVC. VOLLEYBAL Arjen Leijte en Marc van Waes zijn zeker geen onbekenden in tó Zeeuwse volleybalwereldje. Beiden hebben hun sporen ver diend als trainer en speler. Het bestuur van YVC heeft het beleid op de jeugd gericht en met vier ianatieke en deskundige jeugd trainers moet dat zeker lukken. In totaal 60 mini's, aspiranten en junioren worden iedere week onder handen genomen op de training. „We werken niet volgens een bepaald plan. Een jeugdplan is er neer voor de jongere jeugd. Wij werken meer met de oudere jeugd vanaf 12 of 13 jaar," aldus Arjen Leijte, die in het verleden actief was als trainer van de seniorenteams van Even Kijken, Be Sterre en YVC. „We werken volgens een aanpak waarvan wij denken dat die goed is. Hieron der verstaan we ook een goede binding bij de club, want daar wet je het in de toekomst toch 'an hebben." Doordat de senioren vrijwel alle- wat 'oudere' leeftijd zijn moest YVC sowieso de itugd nog meer gaan koesteren. „Bij de evaluatie van het vorig seizoen hadden we daar al over gesproken. We moeten breder gaan werken om de toekomst van de club te waarborgen. Mare en faula zijn al lang bezig met de jeugd. Het bestuur heeft voor dit beleid gekozen en we zijn nu bard aan het werk." Gegroeid In het begin van dit seizoen begonnen de jeugdtrainers van de aspiranten en junioren met 18 speelsters. Na enkele trainingen «vamen er al veel nieuwe leden b'j, zodat de groep inmiddels al >s uitgegroeid tot 27 spelers en speelsters. „We hebben een split- ®g doorgevoerd. Mare en ik nebben nu ieder een groep onder nnze hoede. Het zijn speelsters en spelers uit allerlei plaatsen in "est-Zeeuws-Vlaanderen, zoals bchoondijke, Oostburg, Breskens IJzendijke. We willen ook pag als vereniging die regio- 'nnctie invullen. Be aanloop is nu alleen nog maar ™or mond-op-mond-reclame tot stand gekomen. We hopen natuurlijk wel, dat er nog meer tanen. Is dat het geval dan is e' bestuur bereid er nog een jeugdtrainer bij te halen." eiJte is erg blij met de grote toe- ®°P. „Dat is heel leuk. Toch ,°et je als je er veel nieuwe Wen bij krijgt ook voor opvang wgen. Die hebben we. Ik vind et trouwens erg leuk werken et de jeugd. We hebben nog wel fikse achterstand, tenminste s je de resultaten bij op toer- °'en ziet, maar iedereen is neid hard te werken en dat w en We dan ook. Daar kunnen e op lange termijn alleen maar in T Van ^ben. We werken het centrum van West- suws-Vlaanderen, dus hoe er aanloop we krijgen, hoe den°" 6r veren'S'ng kan wor" Jte 's jarenlang een succesvol 7Vru ®eweest bij De Sterre en tf.pi' Werken met de jeugd vergt J een andere aanpak. ttchfZ0U no® meer prestatiege- beh r.w',^en werken, maar dat al moeten bijstellen. Ten slotte moet de sfeer ook goed blijven. Je moet de jeugd niet alleen op hun fouten wijzen, maar het wel leuk houden en af en toe eens een grapje tussendoor moet kunnen. Dit allemaal met als doel goed volleybal spelen," vervolgt de enthousiaste jeugd trainer, die samen met Marc van Waes op woensdag van 18.00 tot 19.00 en op vrijdag van 19.30 tot 21.00 uur de jeugd traint. Specialisatie Leijte is er voorstander van om zijn pupillen all round op te lei den. „Mare heeft de wat oudere groep en kan zich al meer op spe cialisatie toeleggen. Ik werk nog voor alle posities in het veld. Verder geef ik er de voorkeur aan eerst de bovenhandse techniek goed te beheersen en dan de rest. Hierdoor gaan ze steeds meer bewegen. Ik zie nu al dat we best veel talenten in onze groepen hebben, die wellicht later kun nen doorstromen naar de senio renteams." Trainen met de jeugd geeft Leijte toch veel voldoening. „Je ziet sneller resultaten en elke week zie je bepaalde speelsters of spe lers vorderingen maken. Vooral de frisheid en het enthousiasme bij de jeugd spreekt me aan," weet Leijte. „Aan de andere kant kun je met een hoog spelend seniorenteam gerichter werken, zoals bijvoor beeld aan blokvorming." Dat YVC met de huidige aanpak op de goede weg zit wordt door Leijte volledig onderstreept. „Er zat een te groot gat tussen de mini's van Paula en de senioren. We hebben dit nu opgevuld. Het is wel jammer dat de wereldpres taties die het Nederlands team boekt niet direct zijn uitwerking hebben op de jeugd. Een goed spelend team heeft altijd aan trekkingskracht. Het verschil ten opzichte van vroeger is wel dat werken en uitgaan voor de jeugd tegenwoordig erg belangrijk is, soms belangrijker dan hun sport. Als je hen een uitdaging en een hoog niveau kan aanbieden dan hebben ze er wel iets voor over." Draai Marc van Waes, die drie jaar geleden met een groep vanaf 14 jaar is gestart, heeft eveneens zijn draai gevonden bij de jeugd. Voorheen was hij trainer van de senioren bij Zuidzande en dat is hij nu nog bij YVC. „De overgang tussen de oudere jeugd en de senioren was te groot. Daarom moest dat worden opgevuld. Bovendien zijn ze rond hun veer tiende jaar rijper om volleybal te leren," vult van Waes aan. „Inmiddels zijn er enkelen van de toenmalige groep doorge stroomd naar de seniorenteams, dus dat is een goede zaak. Op latere leeftijd gaan velen stude ren buiten de provincie en die ben je dan als club kwijt. Daar om zijn wij eigenlijk een oplei dingsinstituut voor die andere verenigingen." Het werken met de jeugd bevalt IJzendijkenaar Van Waes prima. „Er is een generatie verschil tus sen senioren en jeugd. Ik heb nu een groep die in de giechelleef tijd zit. Dat gaat lekker. Ik wil wel prestatiegericht werken. Dat kan met overleg, want ik wil geen dictator zijn. Toch wil ik wel vooruitgang zien. Ik wil op tijd beginnen en verlang wel inzet van iedereen. Dan heb ik het gevoel dat er voor gewerkt wordt," zegt Marc van Waes. Dat de aanpak bij de meisjes bevalt blijkt wel uit het contact dat de trainer met zijn groep heeft. „Ik begrijp dat de groep onze aanpak waardeert. Als ik maar met een gemotiveerde groep kan werken, dan is het voor mij goed. Ik zie nu al dat er sowieso een viertal speelsters is dat kan doorstromen naar het eerste damesteam," vervolgt hij. „Enkelen zijn zelfs geschikt voor een hoger niveau. We hadden als YVC de taak om met de jeugd te gaan werken en dat is gelukt. De jeugd krijgt bij onze vereniging prioriteit en dat is volgens mij een goede zaak." Gezien het enthousiasme bij deze trainers, maar ook bij de jeugdi ge spelers en speelsters gaat YVC wellicht een zonnige toekomst tegemoet. Volleybaltrainer Arjen Leijte met de jeugd van het IJzendijkse YVC. Door Henk van de Voorde Terneuzen - In het Terneuzen- se Racketcentrum vindt deze weken traditiegetrouw het Kerst-tennistoernooi plaats. De eerste poulewedstrijden zitten er op. De finales worden gehouden op zondag 31 december. Aan de wedstrijdta fel is Jan Veraart een ver trouwd gezicht. De Brabander van origine voelt zich dan ook prima thuis in het Zeeuws- Vlaamse land. TENNIS Op een wijze die aansluit bij zijn gemoedelijke karakter geeft Jan Veraart, samen met zijn secon danten Eric Audenaerd en Michel Verberkmoes, al bijna een decen nium leiding aan het Terneuzense indoor-evenement. „Ja, het orga niseren van dit toernooi is voor mij een traditie geworden. Het is prettig werken doordat Jack mij een grote mate van vrijheid geeft. Als het maar gezellig is. Dat is het belangrijkste voor hem," aldus Jan Veraart. Met 'Jack' bedoelt hij 'bourgondiër' Jack de Dobbelae- re, beheerder van het Racketcen trum. Het prestatieve element moet evenwel niet veronacht zaamd worden in het Kerst-ten nistoernooi. In de B-categorie maakt Boas Bierings uit Hoek al jaren de dienst uit. Als alles er conform de prognoses aan toe gaat zal de Eindhovense student ook dit jaar met de hoogste eer gaan strijken. Hij krijgt in de pou le te maken met Michel Verberk moes, Mare de Brouwer, Guido van Poecke en de Belgische outsi ders Joachim de Bue en Bart van Parijs. Veraart: „Bij de plaatsin gen hebben we zoveel mogelijk gekeken naar voorgaande jaren, al kun je om sommige nieuwe inschrijvers natuurlijk niet heen." Hierop voortbouwend is het niet verwonderlijk dat Jan Veraart zelf als eerste geplaatst is in de categorie C2 25+. Vorig jaar was hij verliezend finalist tegen Hans Smolders en twee jaar geleden zelfs de verrassende toernooiwin- naar. „Dit jaar hebben we een splitsing van Cl- en C2 25+ door gevoerd. Er zijn nu veel Dl's die het eens willen proberen in de C 25+. Hans Smolders speelde tegen mij vorig jaar vrij behoudend en won met 6-5. Hij was gewaar schuwd, want een jaar eerder verloor hij in de halve finale van mij." Veraart finishte toen uitein delijk als eerste ten koste van Peter van der Sloot. „Ik speelde toen heel onbevangen, want ik had toch niets te verliezen. Peter lukte het niet om een gat te slaan, want ik won steeds mijn service. Dat is een sterk wapen van mij." Volgens Jan Veraart heeft hij zijn uitstekende opslag te danken aan zijn periode als volleyballer. Hij werd 51 jaar geleden geboren in Roosenaal en met zijn 1 meter 93 werd Jan een prima aanvaller bij volleybalclub Bermi in zijn toen malige woonplaats. Later speelde hij in de eerste klasse bij TVC in Tholen en vervolgens bij Schelde- sport in Terneuzen. Wegens zijn werk bij DOW - hij werkt daar tegenwoordig op de 'analyse afdeling' van de instrumentatie- dienst - verkaste Jan Veraart op 22-jarige leeftijd naar de Zeeuws- Vlaamse havenstad. „Ik heb van mijn 12e tot mijn 43e jaar gevol leybald. Zelfs op landelijk niveau. Zowel bij TVC als Scheldesport was ik speler/trainer. Ik trainde zelfs een tijd zowel Scheldesport als YVC uit IJzendijke. Ik was 'lange aanvaller', hoewel je vooral all-round moest zijn. Nu is het zo dat ieder zijn vaste taak - 'en van daaruit switchen' - heeft. Kijk bijvoorbeeld naar de top. Blangé is een echte spelverdeler, Ron Zwerver is hoofdaanvaller en 'switcht' van daaruit naar links buiten ofwel positie 3, zoals dat tegenwoordig heet." Na zijn vol- leybaltijd kreeg Jan Veraart de smaak van tennis en badminton te pakken. Als tennisser heeft hij de speelsterkte C2 en speelt hij com petitie bij Animo in de eerste klasse van het district. „Ik moet het dus vooral van mijn service hebben en van 'vlak en snel spe len'. Ik probeer zodoende het spel naar mijn hand te zetten." Bad minton speelde hij bij BC Terneu zen in de eerste klasse van het dis trict. Daarnaast recreatief bij EBC in het Terneuzense Racket centrum. Bij badmintonclub Flash in Axel geeft Jan Veraart nog steeds training. De Terneu zense wedstrijdleider mag dit jaar 241 deelnemers begroeten in het Racketcentrum - zijn vrouw Joke werkt daar overigens achter de bar - goed voor 356 inschrijvin gen. „Zes deelnemers minder, maar iets meer inschrijvingen," besluit Jan Veraart. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Peter de Roeck uit Kloosterzande bewees in het Kerst-tennistoernooi te Terneuzen andermaal dat hij het Dl- klassement ontgroeid is. Via klinke Dl-overwinningen op Peter Rompa (9-3) en Adrie van Dijk (10-3) werd Peter de Roeck de eerste poule-winnaar van het toernooi. Hij vormt een serieuze bedreiging voor de geplaatsten Jaap Oppeneer (1), Eric Audena erd (2), John Epskamp en Eric Cobben (3/4). Van deze favorie ten kwam tot dusverre alleen Jaap Oppeneer in actie. Hij won royaal van Frans Piessens. Överi- gens werd Oppeneer vorig jaar Dl-toernooi-winnaar via een 11- 4-zege in de finale op Jan Nou- wen. Verrassend was de 7-5- overwinning van Herman Filipo op Dl-reekshoofd Rien Kriek aard. In de Cl 25+ categorie eindigde het treffen tussen de aanvallend ingestelde spelers Ronnie de Jong en Edward Bleyenberg na een spannende strijd onbeslist: 7-7. Niek de Koster is favoriet in deze Cl-poule die wordt gecomple teerd door Kees Kommers en Tony Seen. De vrouwen werken in de Cl- categorie eveneens een poule af. José de Wit uit Slijkplaat is beoogd eindwinnares. Zij dient af te rekenen met Trudy Blokland, Lilian de Jong en Jeanette de Moor. In de C2 25+ klasse bij de mannen totaliseerden Christiaan Hiensch en Adrie Risseeuw tegen elkaar een puntendeling: 8-8. Favoriet voor de eindzege is wedstrijdlei der Jan Veraart (zie elders op deze pagina). Verloopt alles vol gens planning dan treft Veraart in de C2-eindstrijd Adrie Ris seeuw. Macky Edwards van Muy- en en Liet Erpelinck zijn voor zien van plaatsingsnummer 3/4. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl 25+: Ronnie de Jong-Edward Bleyen berg 7-7. C2 25+: Christiaan Hiensch-Adrie Ris seeuw 8-5. Dl 25+: Herman Filippo-Rien Kriekaard 7-5, Joop Strijdonk-Leen Wijland 3-8, Wim de Vlieger-Hessel Hamelink 2-14, Maarten van de Staal-Harry van Duyse 8-3, Peter Rompa-Peter de Roeck 3-9, Frans Piessens-Jaap Oppeneer 1-8, Jack van de Staal-Martien Sponselee 7-3, Ad van Doeselaar-Erik Cobben 6-8, Adrie Verschelling-Eugène Lauret 5-7, Harry van Duyse-Eric Houg 2-10, Adrie van Dijk-Peter de Roeck 3-10, Danny de Clerck-Joop Strijdonk walk over De Clerck. D2/E 25+: Edwin Ringoot-Rudi Dobbe laar 4-5, Stefan Donze-Louis Oostvogels 3-9, Eric Hirdes-Michiel de Pooter 11-1, Wim de Vlieger-Cor Millenaar 7-4, Maar ten de Reus-Adrie Verschelling 0-12. DUBBELSPEL Dl: Stam/Maenhout-Houg/Houg 2-10. D2/E: Dieleman/De Kraker- Crombeen/Rompa 6-10, Jonkman/Kaars- Van Dam/Vink 3-8, Sinke/Everts-Rek- kers/Te Wieske 11-6, Lambert/Dees-De Pooter/Donze 10-3, Bohijn/Goossen-Vis- ser/Scheele 4-10, Van de Berge/Schoonen-Statujew/Hamelink 2- 13. VROUWEN DUBBELSPEL D1Zweemer/Leeuw-Audenaerd/Göbels 2-12. GEMENGD DUBBELSPEL D1Lambert/Pieters-Bleyenberg/Eps- kamp 2-10. Van onze sportmedewerker Hulst - De zaalvoetbalvereniging Hulst (ZVH) houdt zaterdag 23 december in sporthal Den Dullaert te Hulst een toernooi met een interessant deelnemersveld. „Een prima deelnemersveld dat borg staat voor aantrekkelijk zaalvoetbal," aldus Henk Maas, die samen met Arno Zwegers dit evenement heeft geor ganiseerd. ZAALVOETBAL foto camiee schelstraete Nodigde ZVH, voorheen Bonte Hert, eerder altijd zaalvoetbal teams uit, deze keer is van die for mule afgestapt. „Het leek ons een goed idee iets op poten te zetten met teams uit de regio Hulst, aan gevuld met veldvoetbalclubs. Laatstgenoemde clubs kunnen ons toernooi daarbij als een goede test richting soccertoenooi gebrui ken," zegt Henk Maas aan de vooravond van zijn toernooi, dat om 10.00 uur van start gaat met het duel ZVH-IZV. Twee teams uit het regionale zaalvoetbal. Bei den komen met BVS en HVV'24 uit in poule A. In poule B spelen Hoek, ZVH 2, Van der Gucht en Sluiskil. HW'24 speelt onder coaching van Ad Roovers en komt met spelers als Angelo Verbraeken, Carlo Blommaert, Danny van de Velde, Robbie Roctus, Davy Voet en Robin de la Ruelle binnen de lij nen. Hoek speelt onder regie van Gerrit Emans, die kan rekenen op de inbreng van Jos en Leo Kayser, Danny Magito, Geert de Poorter, Patrick Naudts en Mario Harte. Sluiskil komt met spelers als Karei de Jonge, Ralph Mobach, Danny van de Velde, Dominique Verlinde en Martin van de Bos sche binnen de lijnen. De blauw- hemden worden geregisseerd door trainer Bert Timmers. „Met deze formaties erbij ben ik er van over tuigd dat we een unieke groep over de vloer krijgen. De zaalvoet balclubs zullen hun handen daar meer dan vol aan hebben. Iets dat het juist interessant maakt," weet Henk Maas, die de zaalvoetbal vereniging IZV versterkt weet met spelers van Vogelwaarde. Een 'opwaardering' die het spelpeil ten goede kan komen. Na de groepswedstrijden wordt omstreeks 14.35 begonnen met de kruiswedstrijden, waarna de plaatsingswedstrijden beginnen. De finale staat voor omstreeks 17.50 uur op de rol. Voor het arbi trale trio Gerard de Schepper, Loek Zaman en Walter Naessens en spelers is er tot slot een gezelli ge bijeenkomst in de foyer van Den Dullaert. In dit onderkomen worden tevens, omstreeks 19.00 uur, de prijzen uitgereikt. TENNIS Jan Veraart is een vertrouwde verschijning achter de wedstrijdtafel van het indoortennistoemooi in Terneuzen. foto camile schelstraete Veel deelnemers zijn afkomstig uit Vlaanderen Van onze tennismedewerker Hulst - Het dertiende Kerst-jeugdtennistoernooi in Den Dulla ert te Hulst start op vrijdag 22 december om 16.00 uur. De fina les worden per traditie gehouden met oudjaar. De prijsuitrei king is op 31 december rond 16.00 uur. is afkomstig uit de rest van Zeeuws-Vlaanderen: ongeveer 10 procent. Er wordt op tijd gespeeld, drie kwartier per partij, met dien ver stande dat op de hoofdschema's vanaf de halve finales om twee gewonnen sets wordt gestreden. Bij 5-5 wordt er dan een. tie-bre ak gespeeld. „In de jongste categorieën zijn er wat minder deelnemers. Daar staat tegenover dat bijvoorbeeld bij de jongens tot en met 13 en tot en met 15 jaar sprake is van een toename. Qua sterkte mogen we in ieder geval zeker niet klagen." PLAATSINGEN JONGENS Tot en met 17 jaar: 1. Bart de Keers- maecker, 2. Pascal van Poecke, 3/4. Tom Huis en Christof Morjaen. Tot en met 15 jaar: 1. Pascal van Poecke, 2. Tom Goossens, 3/4. Bert van de Velde en Kevin Bosman. Tot en met 13 jaar: 1. Jan Claessen, 2. Koen van Wiele, 3/4. Nicolas Ver- brugge en Klaas Alberda. Tot en met 11 jaar: 1. Krijn de Vries, 2. Hendrik de Jaeger, 3/4. Michel raats en Willem Massoels. Tot en met 9 jaar: poule van vier MEISJES Tot en met 15 jaar: 1. Fanny Kool, 2. Veronique Raes. Tot en met 13 jaar: 1. Barbara Fon- teyne, 2. Beatrix Verhaegen, 3/4. Jacqueline Verhaegen en Deborah Morcus. Tot en met 11 jaar: poule. Tot en met 9 jaar: poule. Wedstrijdleider Richard Bral ontving 130 inschrijvingen, afkomstig van 110 deelnemers. Dit betekent dat zo'n 20 tennis sers voor twee leeftijdscatego rieën hebben ingeschreven. Vorig jaar waren er 146 inschrijvingen. De lichte daling is te verklaren uit het feit dat trainer Piet Reme- ry met zijn tennisschool TOS uit Eeklo dit jaar 'slechts' met 14 deelnemers is vertegenwoordigd. Desondanks is het percentage zuiderburen met zo'n 40 procent stabiel gebleven. „Opvallend is toch dat veel Bel gen de moeite nemen om zo'n 40 a 50 kilometer te rijden om mee te doen aan het toernooi in Hulst. Een teken dat ze de toernooien missen. Veelal komen we beken den tegen. Zij zijn dus tevreden over ons toernooi," aldus Richard Bral. Hij wordt geassisteerd door Mark-Jan de Jonge, Tiny Bosman en Niek de Koster. Bondsgedele- geerde is Robert Asselman. De helft van het aantal deelnemers komt voort uit spelers die betrok ken zijn bij de Tennisschool Hulst van Richard Bral. Dat houdt in tennissers van TV Axel, TC Hontenisse, Hulster Ambacht, Smash en Game'78. Wat resteert

de Stem | 1995 | | pagina 11