De Wolf gebeten hond bij Wolves Feyenoord houdt vast aan transferbeleid Twintigduizendste kaart voor Vink 'Knokploeg' Feyenoord verslaat Vitesse met betonvoetbal UEFA weigert zich neer te leggen bij uitspraak zaak Jean-Marc Bosman PRIJSVRAGEN KORT B3 SPORTNIEUWS KORT JE) STEM SPORT PORTN1EUWS Blijlevens renner van het jaar Ook nieuwe manager snel uitgekeken op ex-Feyenoorder MAANDAG 18 DECEMBER 1995 Birmingham (dpa) - De Europese voetbalunie UEFA wei gert zich neer te leggen bij de uitspraak van het Europese Hof in de zaak Jean-Marc Bosman. In het Convention Cent- re in Birmingham, waar zondag de EK-loting plaatshad, sprak de top van de UEFA over het ontwikkelen van plan nen die de pijn van het afschaffen van het transfersysteem moet verlichten. Voorzitter Lennart Johansson, diens plaatsvervanger Egidius Braun en secretaris-generaal Gerhard Aigner zijn teleurge steld in het Europese Hof. Vol gens Aigner is snel handelen gewenst. „De clubs moeten zich solidair opstellen, anders loopt alles uit de hand." Braun verklaarde dat het noodzakelijk is dat de UEFA binnenkort met de regeringen in diverse landen over de situ atie gaat praten. „Onze experts gaan de gevolgen van de uit komst nauwkeurig bestuderen. Sommige zaken in het vonnis zijn verwarrend." Braun gelooft dat de regels die zijn uitgesproken in Luxem burg niet vaststaan. Volgens hem is het bij voorbeeld onmo gelijk dat met onmiddellijke ingang elf buitenlanders in een team kunnen worden gezet. „Je kunt de sport en de clubs niet als bedrijven behandelen." De rechter verklaarde echter dat artikel 48 van het Verdrag van Rome, waarin vrij verkeer van werknemers binnen de Europese Unie is vastgelegd, ook toepasbaar is op voetbal. Aigner bestrijdt die conclusie: „Stel een groot bedrijf koopt de kampioen van Luxemburg op, trekt elf Europese voetbalster ren met een aflopend contract aan en speelt vrolijk mee in de Champions League." Volgens hem zijn er grote media-bedrij ven (waaronder die van Berlus coni) die zich op deze wijze willen manifesteren. Dynamo uitgeschakeld Apeldoorn - De volleyballers van Piet Zoomers/Dynamo bleken zaterdagavond in Apeldoorn ondanks een hoopgevend begin, niet tot een Europacup-stunt in staat. De landskampioen moest om de interessante Champions League te bereiken, in de return Vildoga Riga met 3-0 verslaan. De Letten, die eind deze maand ook in Almelo zijn te bewonderen, mochten bovendien niet meer dan 25 punten maken. Het was een te zware opgave. Dynamo kwam in de eigen hal wel iswaar met 7-2 voor in de eerste set, maar moest die tegen de voortreffelijk verdedigende en degelijk aanvallende Letse ploeg toch uit handen geven: 14-16. De wedstrijd verloor daardoor meteen alle charme. Riga hoefde niet meer en gunde de Nederlandse titelhouder de volgende sets, hetgeen niet meer was dan een uiterst schrale troost: 15-9 15-7 15-2. Apeldoorn. Europa Cup landskampioenen, mannen, tweede ronde. Piet Zoomers/Dvnamo (Ned) - Vildoga Riga (Let) 3-1 (14-16 15-9 15-7 15-2). Eerste wedstrijd: 0-3. Dynamo uitgeschakeld. KNAU wil Van der Molen als voorzitter Nieuwegein - Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie (KNAU) wil Piet van der Molen als voorzitter. Op 13 april 1996 zal de Unieraad van de KNAU zich moeten uitspreken over de voordracht. Van der Molen moet de opvolger worden van Theo Leenders, die in februari na tien maanden voorzitterschap terugtrad. Momenteel wordt de functie waargenomen door Anny Schmitz-Broekhoff. Van der Molen (60) is geen onbekende in de sportwereld. Hij was van 1989 tot 1993 bestuurslid van het Nederlands Olympisch Comité en bestuurslid van de Nederlandse Sportfederatie. In die hoedanigheid was hij ook nauw betrokken bij de fusie van beide sportkoepels. Van der Molen bekleedde van 1984 tot 1989 de functie van voor zitter van de wielerbond (KNWU). Na een dertigjarige loopbaan bij de politie trad Van der Molen zeven jaar geleden in dienst bij de Postbank. Thans is hij directeur Facilitair Bedrijf van de Inter nationale Nederlanden Groep. De Leeuw naar Foreldorado-Golff Den Haag - Godert de Leeuw maakt volgend seizoen zijn opwachting in het professionele wielerpeloton. De verdienstelijke amateur (27) tekende een contract bij Foreldorado-Golff, na TVM en de Rabo-ploeg de derde Nederlandse profploeg. Ploegleider Frits Schür is nog op zoek naar renners. Hij kreeg inmiddels wel te horen dat Hans van Dijk volgend jaar niet voor de nieuwe for matie wenst uit te komen. Wereldrecord Emma George Perth - De Australische atlete Emma George heeft zondag in Perth het wereldrecord pölsstokhoogspringen verbeterd. Ze haal de 4,28 meter. Het oude record stond sinds 30 november (Mel bourne) met 4,25 al op haar naam. Wereldbekerzege Ludger Beerbaum Londen (anp/sid) - Ludger Beerbaum heeft voor de tweede keer dit seizoen een kwalificatiewedstrijd voor de wereldbeker gewon nen èn de bijbehorende luxe-auto van sponsor Volvo. De Duitser, die met de Zangersheide-merrie Ratina ook al bij Jumping Amsterdam zegevierde, was in Londen in de barrage iets sneller dan de Brit Nick Skelton en zijn landgenoot Franke Sloot haak. De olympisch kampioen van Barcelona bereed zaterdag voor de gelegenheid de Hannoveraanse ruin Gaylord. Londen. CSI. Kwalificatiewedstrijd wereldbeker, na barrage: 1. Ludger Beerbaum (Dui) Gaylord 0 strafpunten, 33,49 seconden, 2. Skelton (GBr) Everest Dollar Girl 0-33,50, 3. Sloothaak (Dui) SP Weihaiwej 0-33,65, 4. Simon (Oos) Apricot D 0- 34,52, 5. Tops (Ned) Top Gun La Silla 0-35,65, 6. Rodrigo Pessoa (Bra) Loro Piana Rose Garden 0-39,48, 7. Mandli-McNaught (Zwi) Panok Goldrausch 8- 38,27, zonder barrage 8. o.a. Van der Schans (Ned) Leroy Brown 4. Opgegeven 0.a. Lansink (Ned) Everglade. Stand Westeuropese liga na acht wedstrijden: 1. Sloothaak 58 punten, 2. Sprunger (Zwi) 55, 3. Ludger Beerbaum 50, 4. Van der Vleuten (Ned) 49, 5. Simon 46, 6. Oberson (Zwi) 41,9. Tops 35. Tabel A, met barrage: 1. Rodrigo Pessoa/Loro Piana Rose Garden 0-36,34, 2. Van der Schans/Leroy Brown 0-40,48, 3. Tops/Operette la Silla 0-43,72, 9. Lansink/Bollvorm's Easy Jumper 4-37,39. Tabel A, met barrage: 1. Bourdy (Fra) Rainbow de Trelon 0-34,14, 2. Eriksson (Zwe) Flyinge Electro 0-34,89, 3. Simon (Oos) Cash 0-35,32, 6. Lansink/Bol lvorm's Lianos 0-37,43. Tabel A, direct op tijd: 1. Ludger Beerbaum/Avion 0-49,10, 2. Martinez de IrUjo (Spa) Elegast 0-51,13, 3. Funnell (GBr) Comex 0-53,04, 6. Van der Schans/Gullit 0-63,09, 18. Lansink/Everglade 4-74,66. Angenent wint schaatsmarathon Deventer - Henk Angenent heeft zondag in Deventer de negende schaatsmarathon voor de KNSB-beker gewonnen. De Alphenaar versloeg in de eindsprint van een kopgroep van zeven rijders Lammert Huitema (tweede) en Arnold Stam (derde). Huitema blijft leider in het algemeen klassement. Deventer. 9e marathon voor KNSB-beker: 1. Angenent (Alphen aan den Rijn), 2. Huitema (Roden), 3. Stam (Sprang-Capelle), 4. De Marreiros (Velzerbroek), 5. Groenendal (Oldehove), 6. Kleine (Kerkenveld), 7. Kromkamp (Wolvega), 8. Kramer (Oudeschoot), 9. Hagen (Haarlem), 10. De Vries (Luxwoude). Stand: 1. Huitema 222,6, 2. Angenent 213,2, 3. Stam 194, 4. Hagen 154, 5. Henk van Benthem 141. Groningen. Marathon, KNSB-beker, vrouwen. 1. Seinstra (St. Johannesga), 2. Bron (Hoornsterzwaag), 3. Mager (Land smeer), 4. Dickhout (Tuindorp), 5. Zonderland (Heerenveen). Stand na acht wedstrijden: 1. Seinstra 133,1 punten, 2. Pasveer (Groningen) 132, 3. Bron 130. - PSV gaat op werkvakantie Eindhoven (anp) - De werkvakantie van PSV naar Indonesië begin januari is een gevolg van het bezoek van koningin Beatrix aan het land bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid. Vertegenwoordigers van Philips in de handelsdelegatie legden de contacten. Spelers en begeleiders van PSV vertrekken op 3 januari naar Singapore voor een tussenstop. Op 5 januari reist de ploeg door naar Soerabaja, Oost-Java, waar op 6 januari Mitra de tegenstan der is in een vriendschappelijke wedstrijd. Mitra is een ploeg met drie Braziliaanse spelers. Op 7 januari gaat de reis door naar Manado, de grootste stad in het noorden van Sulawesi, het voormalige Celebes. Op 9 januari speelt PSV tegen Persma, een elftal met drie Chileense spelers en ook een Chileense coach. Op 11 januari vliegt PSV vanuit Mana do rechtstreeks terug naar Nederland. AG 18 DECEMBER 1995 B2 paf- [ll- Sc heids re chte Va rNEg r^or^^ToeschcHwy^ GA EAGLES: Moens; Hulshoff, Marbns n„, stede en Verkuyl; Michels. Nani en sihen" ning; Heermg, Tammer en Rorije (67. Kletsjem PSV - E0RTUNA SITTARD 3-0 (0-0) 61 Ho6k« tra 1-0, 84. Hoekstra 2-0, 88 Numa„ |heidsrechten Van Vliet Toeschouw^ PSV: Waterreus: Van der Weerden, Faber Co cu en Numan; Pahlplatz (62. Zendenl Wo!" ters, Jonk en Hoekstra: Nilis (85 VanTr Leegte) en Eykelkamp. er F0RTUNA. Van Zwam: Lee, Roest, Dirk* en BoessemVan Bommel 182. Vroomansl Burke Lanckohr en Kool; Ricksen (59. Pfennigs Simons (85. Van der Zander) NEC - DE GRAAFSCHAP 1-1 (l-o). 39. Jamsm 1-0 (strafschop), 61. Meijer 1-1, Scheidsrech ter. Van der Ende. Toeschouwers: 2450 Roh. kaart (2xgeel): 46. Cruden (NEC). Gele kaart Matthaei (Graafschap). 3It NEC: Brookhuis; Verhoeven, Cruden, Janssen en Maes; Langerak, Pothuizen, Van Dieiron en Kooistra (83. Stock); Sumiala en Viedma DE GRAAFSCHAP: Olyslager; Wilms, PaaTwe Hendriks en Lindenbergh (75. Breetveld)- Mat' thaei. Van de Brink, Oosterhuis en Godeé Me ijer en ViscaaJ. FC TWENTE - V0LENDAM 2-1 (0-0). 51 Bociek 0-1, 71. Bruggink 1-1, 90 Ellerman 2-1 Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers 5300. Gele kaart Molenaar, Bociek (Volen- dam). FC TWENTE: Boschker; Ajoepov, Hoocma Boerebach en Karnebeek; Bosvelt Elzinoa' (75. Oude Kamphuis) en Ten Caat Petrov (62 Ellerman), Mols en Bruggink. V0LENDAM: Zoetebier; Persijn, Binken, Mo lenaar en Kromheer; Ferrier, Lindenbergh en Plugboer; Mormon (46. Van Veldhuizen), Bo ciek en Steur. wheffl (anP) Feyenoord is (jet van plan om de vastge- %e transferbedragen van L Blinker (naar Luzern?) Ulrich van Gobbel (Gala- Jasaray')naar beneden aan te oassen. De uitspraak van het Europese Hof in de zaak-Bos- „an verandert volgens voor ster Jorien van den Herik fjet veel aan het beleid van de jtterdamse club op de inter zonale spelersmarkt. „In beide gevallen gaat het om landen die geen lid zijn van de Europese Unie," stelde hij. „Bovendien is er sprake van een eventuele tussentijdse verkoop. Dus de oude voorwaarden gelden daarbij nog steeds. Ik heb geen zin om de prijs voor beiden te laten zakken om snel een finan ciële slag te slaan. Dan kunnen die spelers beter bij Feyenoord blijven." Van den Herik is al met al niet ongelukkig met de beslissing van het Europese Hof. „Het is goed voor onze bedrijfstak," zei hij. „We worden eindelijk volwas sen." De Rotterdamse zakenman ziet voor Feyenoord vooralsnog niet al te veel gevolgen. „Ik had deze uitspraak van het Hof voorzien. Daarom ben ik vorig jaar al begonnen met het afsluiten van meerjarige contrac ten. Langer dan vier jaar lijkt me voorlopig niet verstandig. Tus sentijdse aankopen zijn bij Feye noord dit seizoen niet meer aan de orde. Onze vermeende belang stelling voor John Bosman (Anderlecht) is echt uit de lucht gegrepen." Van den Herik gaf wel aan, dat hl] in een eerder stadium met spelers gaat praten van wie de contracten aflopen. Dit seizoen lopen de verbintenis sen van onder anderen Maas, Blinker en Taument af. „Ik wil zo snel mogelijk zekerheid hebben over hun plannen voor de komen de jaren," benadrukte hij. Volgens trainer Arie Haan levert de afschaffing van het transfer systeem en van de beperkende maatregel ten aanzien van het aantal buitenlanders voor zijn werkgever louter voordelen op. „Want Feyenoord heeft de laatste jaren op de transfermarkt alleen maar veel geld verloren," merkte hij laconiek op. „Bovendien hoef ik me nu geen zorgen meer te maken over de opstelling met al die buitenlanders in mijn selec tie. Ik kan eindelijk opstellen wie ik wil." Topscorers [181. Reg- I Vis- 1. Ronaldo (PSV), Dennis de Nooijer (Sparta) 3. Bombarda (FC Groningen), Overmars (Ajax) 5. Kluivert (Ajax), Nilis (PSV) 9, 7. Cocu (PSV), Decheiver (GA Eagles), Lam- mers (Willem II), Kanu (Ajax), Litmanen (Ajax) Haarlem, WV-Telstar. ZONDAG: AZ-FC Den Haag. {1-1 |2-0 |3-1 12 2 I2"4 |0 2 |2-0 |0-1 18 10 18 17 21 24 26 24 19 31 22 32 26 26 35 45 32 37 Bosch llsior - lecht - KARAKTERISTIEKEN RBC - WV 1-1 (1-1). 20. Corneille 0-1 (straf schop), 45. Da Costa 1-1. Scheidsrechter: Os kam. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Heij- nen (RBC), Van der Meer (VW). HAARLEM - FC ZWOLLE 2-0 (2-0). 13. Van der Haar 1-0,38. Onyeike 2-0. Scheidsrechter: El- burg. Toeschouwers: 1390. Gele kaart: Knip penberg (Zwolle). VEENDAM - DORDRECHT'90 3-1 (1-1). 23. Prinsen 1-0,33. Hoop 1-1,57. Prinsen 2-1,66. Wiekens 3-1. Scheidsrechter: Reygwart Toeschouwers: 3128. Gele kaart: Lankhaar (Dordrecht). EINDHOVEN - MW 2-2 (1-1). 26. Van As 0-1, 27. Hendriksen 1-1,71. Diliberto 2-1,76. Gen tile 2-2. Scheidsrechter Van Beek. Toe schouwers: 1152. Rode kaart (2xgeel): 79. Janssen (MVV); in de 27e minuut werd trai ner Körver (MVV) wegens aanmerkingen op de leiding naar de tribune verwezen. Gele kaart Braem, Thijssens (ftpdhoven), Losada (MVV). TOP 0SS - EXCELSIOR 2-4 (0-1). 29. Sol 0-1, 53. Polley 0-2, 65. Jones 0-3, 66. Schuurhui- zen 0-4, 84. Driessen 1-4, 90. Driessen 2-4. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 1816. Gele kaart: Jones (Excelsior), Dijkstra (TOP). Bijzonderheid: in de tweede helft werd het duel enkele minuten stopgezet om dat er voorwerpen op het veld werden ge gooid. HELMOND SPORT - EMMEN 0-2 (0-1). 24. Van Oostrum 0-1, 84. Van Oostrum 0-2. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschou wers: 1200. Rode kaart: 90. Drent (Emmert). Gele kaart Gerritsen (Helmond Sport). FC DEN HAAG - SC CAMBUUR 0-1 (0-1). 2. Van Rijswijk 0-1. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 1561. Gele kaart: Keizer (Cambuur). t HERACLES - FC DEN BOSCH 2-0 (1-0). 7. Kolmschot 1-0, 84. Waslander 2-0. Scheids rechten Van Huiten. Toeschouwers: 1651. Rode kaart: 55. Van Guine (Heracles) en Van Nistelrooy (Den Bosch) wegens vechten. Ge le kaart: Vink (Heracles), Nijhuis Den Bosch). TOPSCORERS 1. Van Oostrum (Emmen) 15, 2. Van der Laan (Dordrecht), Lurling (FC Den Bosch) 12, 4. Krüzen (Heracles) 11, 5. Van Roon (Telstar) en Driessen (TOP) 9- 7. Price (FC Den Haag), De Wijs (TOP), Konte rman (Cambuur), Velten (Heracles), Albera (Emmen) 8. DUITSE LOTTO: 13-21-28-33-39-47. 1:6. Reservegetaf: 18. Supergetal: 3. Super 6:481144. SPIEL'77:4359057. eg bij FC Twente 'eeuw stapt per 1 januari op als direc^ s het niet eens met zijn aangepaste a le doordat de Enschede eredivisiec antrok als commercieel manager, andkoming van het nieuwe staca?.nr.r i. Van der Zeeuw is 2'A jaar bij Daarvoor werkte hij jarenlang bi] contract Berger open eeft het contract met trainer Han Bff tot de zomer van 1998. Berger, jn eerste jaar, had een verbiDt®15 te e seizoen. Cambuur bezet in de ee n het nieuwe contract met Berger de trainer alleen tussentijds mag jkheid krijgt bij Ajax, PSV, Feyen club aan de slag te gaan. toploper zich aangediend als de n'®uwerS'?ver De ploeg van trainer Azing G zege van 2-0 bij Helmond Sport op chttien wedstrijden. Dat is dr,e Pben Z, die echter een duel minder maal van de misstap die A% V^fond e (0-1). Cambuur won zaterdag g, dat de laatste positie inneem Arie Haan zit nergens mee Arnhem (anp) - Tijdrekken al na amper een half uur. Vijf gele kaarten binnen achttien minuten. Spelers in drang- hekken, op reclameborden en tegen tv-camera's. Feye noord schaamde zich zondagmiddag in Arnhem nergens voor. Bet onwaardige betonvoetbal tan de Rotterdamse 'knokploeg' leverde nog succes op ook: 0-2. Ik ben heel tevreden over deze uitslag," glimlachte trainer Arie Haan fijntjes. „Als we nu ook zondag nog van FC Twente win nen, staan we op de ranglijst we willen staan." Anti-voetbal Ce meeste toeschouwers op Mon- nikenhuize spraken schande van let gepantserde spel van Feye noord. Het trefwoordje 'anti- voetbal' was veelvuldig te horen. Met een hatelijke meezinger ('Arie neem je rotzooi mee') pro- leerden de fans van Vitesse hun frustraties kwijt te raakten. Assistent-trainer Geert Meijer had geen boodschap aan het ongenoegen bij het thuispubliek. Vrolijk zwaaiend naar enkele woedende Arnhemmers verbet de collega van Willem het veld. Stootkracht Vitesse, met Atteveld terug in het basisteam voor de geschorste Van de Looi, dicteerde de wedstrijd. Het team van interim-trainer Frans Thijssen („Ik weet echt niet loe lang ik nog in functie ben") verzuimde echter het grote veld- overwicht in de score tot uitdruk king te brengen. De thuisploeg Biste stootkracht en raffinement in de voorste linies. „En de doel punten tellen nu eenmaal," merkte Thijssen gelaten op. Feyenoord, dat eerder dit seizoen inde Kuip met 5-2 won, had aan twee vloeiende combi- genoeg om afstand van nemen. Libero Koeman in de tiende minuut koel- af, Bosz passeerde doel man Van der Gouw in de eindfa se. Voor de rest van de enerveren de wedstrijd stelde het aanvals- spel van Feyenoord hoegenaamd niets voor. Vooral in de tweede keilt werd bijna elke vrije bal lukraak naar voren of in de tribu ne geknald. „We hebben te wei nig gebruik gemaakt van de finite die Vitesse ons gaf," ver goelijkte Haan het machteloze spel van zijn ploeg. Bevroren De Groningse coach had zijn opstelling en tactiek volledig aan Vitesse en het bevroren veld aan gepast. Feyenoord hield constant •egen spelers achter de bal. «"een Larsson en Obiku, in het nart van de voorhoede, mochten ®h in offensieve zin enigszins fitieven. Ook beide buitenlandse fitsen verrichtten echter voor namelijk verdedigend werk. De wugels lagen er op de vijandelij ke "elft meestal verlaten bij. De Uuitenste middenvelders Klioejev 'nTrustfull konden zich nauwe- Jlks onderscheiden. Opvallendste man in het elftal feyenoord was Boateng. De ;"iarige verdediger, die door een ■«Mietje bij een Rotterdamse jO'heek in opspraak is rf 'treeS na een aantalver prate' reservebeurten van Haan jer een kans. De nieuwkomer «schaamde het vertrouwen niet. i en geconcentreerd speelde hij itri?e aas Makaay uit de wed- W. De basisplaats voor Boat- t> Sing ten koste van Van Bronckhorst. Heus schoof opmer- kebjk genoeg door naar het mid denveld, waardoor de balans nog meer naar de defensieve kant doorsloeg. Verdedigen Feyenoord deed in het ijskoude Arnhem eigenbjk maar één ding goed: verdedigen. De achterste lijn, met Van Gobbel, Koeman, de herboren Schuiteman en Boat eng, was in de persoonlijke duels vrijwel niet te breken. Ook doel man De Goey verweerde zich goed. De tweede man van Oranje had alleen in de vijfde minuut een zwak moment. Bij het uitver dedigen deponeerde hij de bal pardoes in de voeten van Makaay. De aanvaber van Vites se schoot gehaast naast, terwijl zijn volledig vrijstaande vakge noot Curovic vertwijfeld wachtte op de bal. „Een joekel van een kans," mokte Thijssen, die in de slotfase verdediger Vermeulen nog verloor na diens tweede gele kaart. VITESSE - FEYENOORD 0-2 (0- 1) - 10. Koeman 0-1, 90. Bosz 0-2. Scheidsrechter: Van Dijk. Toe schouwers: 9293. Rode kaart: 88. Vermeulen (Vitesse) 2x geel. Gele kaart: Jochemsen (Vitesse), Van Gobbel, Heus, Larsson, Obiku, Boateng (Feyenoord). VITESSE: Van der Gouw; Sturing, Laamers, Jochemsen en Vermeu len; Atteveld, Gorter, Loeffen en Laros; Curovic (71. Simons) en Makaay. FEYENOORD: De Goey; Van Gobbel, Schuiteman, Koeman en Boateng; Trustfull, Bosz, Heus (76. Van Bronckhorst) en Klioejev (62. Maas); Obiku (84. Iwan) en Lars son. Veenendaal (anp) - De leden van de Vereniging voor Beroepswielrenners (WBW) hebben vrijdag nacht Jeroen Blijlevens tot renner van het jaar gekozen. De talentvolle sprinter uit de ploeg van TVM won vorig jaar onder meer een etappe in de Ronde van Frankrijk. Bij de verkiezing in Veenen daal vonden de Nederlandse renners Danny Nelissen de beste bij de amateurs. Nelis sen veroverde in Colombia de wereldtitel op de weg. De Limburger rijdt komend sei zoen in de profploeg van Jan Raas. Nelissen won het in de verkiezing van mountainbi- ker Bart Brentjens, die in Kirchzarten wereldkam pioen cross country werd. Bij de vrouwen kreeg Debby Mansveld de voorkeur van de aangesloten vakbondsleden. Mansveld won afgelopen sei zoen de Parel van de Veluwe, vele criteriums en voltooide de Tour Feminin. Fred Rompelberg, de nieuwe houder van het wereldsnel heidsrecord, kreeg van de VVBW een oorkonde voor zijn bijzondere prestatie. f0*]0 (anP) - Klaas Vink van Heracles heeft zaterdag- i de 20.000e gele kaart in de competitie van het taalde voetbal ontvangen. Scheidsrechter Van Huiten rekte de ontweiende jubilaris zijn kaart. kaarten zaten in Neder- eerste divisie 11.048. NEC kreeg in competitieverband de meeste gele kaarten: 645 voor Telstar met 637. De minste waren voor Ajax: 346. Op het individuele klassement staat Cor Lems (Dordrecht '90) eerste met 81 gele kaarten voor Maarten de Jong (FC Gronin gen) met 67 en Pascal van Cor- stanje (Eindhoven) met 63. Bij de individuelen zijn ook beker en nacompetitiewedstrijden meegerekend. ,voor het eerst in de zak hom s°heidsrechters bij het Sn van het seizoen '72-'73. ,1, m van Hanegem had op HiUgUstus 1972 de twijfel- te 7i ®e.eer de eerste gele kaart I..en de knuist van arbiter ^ovanderKroft. het kt ac,httiende speeldag in totaaf v°etbal kwam het - aantal gele kaarten op [/Verdeeld in eredivisie 8974 en Ronald Koeman juicht nadat hij de score geopend heeft. Door Henk Mees Wolverhampton - Voor John de Wolf is weinig succes weggelegd bij de Wolves. De 33-jarige Nederlandse verdediger is geen eerste keus meer bij Wolverhampton Wanderers, dat in de Engelse eerste divi sie nu bijna onderaan staat. Zaterdag was De Wolf eerst schuldig aan de beslis sende goal (0-1) en werd hij vervolgens gewisseld. Met Mark McGhee als nieuwe manager van Wolverhampton Wanderers schuilt er nog maar weinig perspectief voor John de Wolf bij de Wolves. „John de Wolf..? Ik heb spe lers nodig voor de Premier League. John de Wolf zal dan zelf moeten bewijzen dat hij goed genoeg is daarvoor," sprak McGhee zaterdagmiddag nadat de eerste wedstrijd van Wolverhampton Wanderers onder zijn leiding thuis verloren was gegaan tegen het nietige Port Vale: 0-1. Het oordeel van McGhee stond toen al vast. Bij Queens Park Rangers ligt sinds.vrijdag een bod van drie miljoen gulden, gedepo neerd door McGhee op Adrian Williams, een 24-jarige centrale verdediger die interna tional is voor Wales. En op het veld maakte de Schot zaterdag twintig minuten voor het einde met vervanging van de 33-jarige Nederlander duidelijk hoe hij over De Wolf dacht. Niemand van de ruim 23.000 toe schouwers betreurde de wissel. Met een mislukte pass had de ex-Feyenoor der de beslissende goal, in de zesde minuut al, ingeleid. Alsof hij een lantaarnpaal was, werd hij vervolgens door Andy Porter voor bijgelopen. Waarna ook doelman Stowell nog eens zwakjes ingreep: 0-1. Die achters tand konden de Wolves nimmer meer goed maken, hoezeer de fans op de volle tribunes ook hunkerden naar de gelijkmaker van de populairste club uit de eerste divisie met liefst 18.000 seizoenkaarthouders. „Was het dan zo erg, ik dacht van niet," vond De Wolf er zelf van. „Deze manager houdt toch van voetballen, nou dan moet hij mij kiezen. Ik kan nog eens een pass geven. Onder Graham Taylor had ik het idee dat ik weer bij Groningen speelde en alleen maar bal naar voren mocht rammen." Onder Taylor, de ex-bondscoach van Enge land die hem vorig jaar naar de Midlands haalde, raakte De Wolf dit seizoen zijn plaats kwijt. Tegen Port Vale (met Randy Samuel als linksback) speelde hij pas zijn zevende wedstrijd van dit seizoen. De Wolf kwam weer eens aan bod wegens blessures van zowel de tussentijdse aankoop Young (35) als Brian Law, die hem ook al heeft ver drongen. Nummer dertien droeg De Wolf dan ook vol gens de rangorde in het programmaboekje, reserve dus. „Ach, dat boekje wordt al op dinsdag gedrukt en de nieuwe manager is pas op donderdag gekomen. Nee, als die manager echt van meer voetbal in de ploeg houdt, komt hij vanzelf wel bij mij terecht," wist De Wolf heel zeker. Tegen Port Vale kon de ex-international dat niet aantonen. Hij kwam in de beginfase tot een gave dieptepass, maar na zijn dubbele fout bij de tegengoal droeg De Wolf nauwe lijks nog iets bij aan het verzet van Wolver hampton Wanderers. De rijkste club uit de eerste divisie zakte daardoor tot onder de degradatiestreep. Voor De Wolf, een van de duurste spelers met een salaris op Engels topniveau, dreigt opnieuw het tweede elftal. Tenzij hij alsnog het vertrouwen van McG hee wint of zaakwaarnemer Rob Jansen een club vindt die bereid is hem even vorstelijk te betalen. „Ik ben hier vorig jaar naar toegekomen om in het eerste elftal te spelen. Dan heb ik geen zin in het tweede," luidt het standpunt van De Wolf die daardoor dit seizoen al herhaal delijk botste met de clubleiding. Zijn con tract loopt nog anderhalf jaar door, maar de sportieve perspectieven vervagen. „In deze divisie kan iedere ploeg van elke andere ploeg winnen. Kijk maar naar Derby County, die winnen vijf keer achter elkaar en staan ineens tweede," klampte De Wolf zich vast. Mark McGhee, die vorige week zijn complete staf meebracht toen hij van Leicester City naar de Wolves verhuisde, redeneert hetzelfde. „Het zegt niks dat we nu op een degradatie plaats staan. Ons doel blijft een plaats in de play-offs en dan de Premier League en ver volgens Europa in. Maar dat zal alleen luk ken met de spelers die goed genoeg zijn voor de Premier League." John de Wolfin betere tijden, bij zijn glorieuze debuut - als aanvoerder zelfs - van de Wolves. FOTO VNU7THEO VAN ZWAM

de Stem | 1995 | | pagina 13