|OW Bennie Pielaat vol vertrouwen Voor maar 1 piek meer heel veel extra bij AutoWeek 'ALMET Hoek verdedigt koppositie tegen Kozakken Boys 996 >cember 'Zakelijk is hij door niemand te kloppen' Omloop voor trimmers wipt de grens over De Ruyter/Langedijk nieuwe leiders bridge ES foetballend Hoofdplaat beleeft moeilijke tijden pESTEM SPORT ZEELAND B3 abant" )om, Tel. 0164-25 33 33 Gesprek met Belgische Vrije Bond YY Crunchtime nieuwe leider SPORTNIEUWS KORT Penalty bokaal jeugd Aardenburg Vriendenkring verrast Philippine 2 KNWU eist één wild card voor wegwedstrijd vrouwen t 1995 X 85 ZATERDAG 16 DECEMBER 1995 luktiebedrijven en het Het hoeveelheidstarief t. Dit betreft het kg naar 6,75 voor een eigen watermeter jur. De prijs per m3 voor It blijft gelijk. Het bok met 7 cent 6,75. I op drinkwater. eals de aanleg van iaatregelen bij aphandel en Fabrieken te districtskantoren van de tarieven. In de Jfvalstoffenheffing of de erden de i op deze heffingen, leven van hun loord-West-Brabant" 5-5791791 55-312351 5-5791421 52-45 3 3 00 Dagelijks geopend van 9.00- 17.00 uur Zaterdag van 10.00-16.00 uur werkingsmachines RNA nes .yfRVOLG VAN SPORT-B1 die wijze heeft iemand als alio Tuur nimmer tegen Don L aangekeken. Desgevraagd ,«tde Rotterdamse wereldkam- ,en, in New York woonachtig tiend met het klappen van j, zweep, lachend over de oms- n manager: „Je kunt over zeggen wat je wilt. Maar hij I St koe dan ook het beste con tact voor je uit de wacht. Je moet vervolgens wel oppassen dat je je rf krijgt, want zakelijk is hij Jjst te kloppen. Door niemand." jij is een wat vergoelijkende wering, zoals het verschijnsel iin King nu eenmaal als nood- akelijk kwaad door de bokswe- reld wordt beschouwd. Contro versieel, schrijft de Amerikaanse pers zonder verdere notie, vol gens biograaf Newfield door drongen van het feit dat de hypo criete samenleving liever spekta kel in de ring ziet dan zich af te vragen wat er zich werkelijk ach ter de schermen afspeelt. Toen Thomas Hauser, biograaf van Ali, voor een Senaatscom missie moest getuigen en de vraag werd gesteld of Don King banden onderhield met de geor ganiseerde misdaad, barstte hij in lachen uit. „Jullie begrijpen er niets van," luidde het antwoord. „Don King is de georganiseerde misdaad." Niettemin is Don King er telkens in geslaagd uit de han den van justitie te blijven. Hij omzeilde een opgezette val van de FBI, overleefde meer dan hon derd kort gedingen, waarvan de meest recente overigens ternau wernood. Don King werd ervan verdacht ten onrechte een verzekerings premie te hebben opgestreken toen een gevecht van een van zijn boksers werd geannuleerd. Ver zekeraar Lloyds uit Londen rook onraad na het uitbetalen van 350.000 dollar, maar de jury kon geen eensgezindheid bereiken over de vraag of inderdaad van fraude sprake was. In april wordt bekeken of King opnieuw voor hetzelfde misdrijf zal worden vervolgd. Hij riskeert 45 jaar gevangenisstraf bij veroordeling. Nimmer zal de grijns van Don Kings gezicht verdwijnen. Hij acht zich ongrijpbaar zolang een bokser als zijn persoonlijke kip met de gouden eieren fungeert. Zonder gewetenswroeging zal hij die kip eigenhandig slachten, zoals in het verleden gebeurde met Ali, George Foreman, Leon Spinks, Tim Witherspoon en momenteel Mike Tyson, om enke le namen te noemen van de tien tallen boksers, die hij aan wereldtitelgevechten hielp. Hij was de grote» regisseur van de Rumble in the Jungle, de legend arische partij tussen Ali en Fore man in Uganda die het voor die tijd astronomische bedrag van vijf miljoen dollar voor beide pugilisten opleverde. Hij was de bedenker van de gesloten televi siecircuits, die hem miljoenen opleverden. Maar Don King, die te pas en te onpas met recht ver kondigt dat er 'niemand bestaat zoals ik', was ook degene die in zijn pré-boksleven twee mannen om het leven bracht. Eenmaal uit zelfverdediging, zo concludeerde de rechter, die hem vrijsprak. Maar in 1967 overleed ene Sam Garrett aan de verwondingen, die King hem in blinde furie had toe gediend vanwege een betalings achterstand. King verdween voor vier dagen achter de tralies. De laatste woorden die Garrett sprak, waren: „Don, ik zorg dat je het geld krijgt." Het zou, tot op de dag van vandaag, een ver trouwde zinsnede worden. joorFred Rabout Hoofdplaat - Voetballend Hoofdplaat beleeft moeilijke lijden. Met vier punten behaald uit vier gelijke spelen bengelt de club, samen met Robur, onderaan de ranglijst van de vierde klasse H en wordt de kloof met de concur rentie met de week groter. In 't Durp, waar het voetbal naast het weer de dagelijkse gesprekken beheerst, ziet men de degradatie als een onafwendbaar gegeven. VOETBAL Bennie Pielaat, die na zes wed strijden door het bestuur werd aangezocht om het zwalkende schip weer op route te krijgen, liet nog lichtpuntjes. Gesteund door een selectie die eveneens beseft dat het vijf voor twaalf is ti de mouwen nog eens extra opstroopt. Pielaat: „Toen Jan Peters het na zes wedstrijden met nul punten niet meer zag zitten, zat Hoofdplaat in een moeilijke situatie. Op dat moment een trai ler binnenhalen valt niet mee. Men kwam bij mij terecht met de waag of ik tijdelijk de begelei ding en trainingen wilde verzor gen. Er zijn rooskleuriger situaties om bij een ploeg binnen te rollen. Feit is wel dat het niet slechter r kan. Mijn eis was wel dat de spelers achter mij stonden. Ik ben immers een jongen van 't Durp, misschien wat te 'eigen' om de neuzen weer dezelfde kant op te krijgen. De spelers gaven te ken nen met mij in zee te willen gaan en ik heb er niet lang over na moeten denken, want Hoofd plaat, waar ik op mijn zestiende in het eerste stond, is toch een stuk van mijn leven." I M Pielaat begon dus op nul. Bracht inde eerste de beste wedstrijd al een puntje mee uit Sluiskil, speelde vervolgens gelijk tegen Breskens en Robur, verloor van koploper Axel en Philippine, bei de duels met slechts één goal ver schil en speelde in IJzendijke gelijk. Vier punten uit zes duels, war 'gelijk spelen schiet niet op', stelde hij na afloop van het gelijke spel in IJzendijke, waar er zelfs meer in had gezeten. .Belangrijker is dat er weer ver touwen in de ploeg zichtbaar is. Men gelooft er nog in. Twee keer, tegen Breskens en IJzendijke, werkten we een 2-0-achterstand weg. Als we maar een keer op 'oorsprong kunnen komen dan gaat de poort achterin dicht en Pakken we drie punten," geeft hij 'ol zelfvertrouwen te kennen. «Het gat is niet onoverbrugbaar. We hebben nog tien wedstrijden te gaan. Winnen we er een stuk of "iff en spelen we er nog een paar Selijk, dan komen we in de buurt 'an de twintig punten en is er nog redding mogelijk. Maar ik geef toe dat het moeilijk wordt, zeker Jaar we te weinig scoren. Door «et vertek van Serge de Ruys- sther en Robbie Jonkman hebben we op dat punt moeten inleve- Pielaat kan en mag over voetbal praten. Stond op zijn zestiende dus in het eerste tussen mannen als Jan Jonkman, Herbert Vers- luys, Walter Thomaes, Peter Baecke en Fons Soulimans. Jon gens die zich in Hoofdplaat op voetbalgebied onsterfelijk heb ben gemaakt toen er in de derde klasse werd gespeeld. Hij was de club ook even ontrouw toen hij naar Breskens verkaste. In een tijd dat dit nog geen schering en inslag was. Bewondering Het werd hem in die dagen dan ook niet in dank afgenomen. „Ik viel onder Rini Dey, een trainer waar ik overigens nog steeds bewondering voor heb, uit de boot. Vond mezelf nog te goed voor de bank en ging naar Bres kens, dat toen tweede klasse speelde. Haalde daar op sportief vlak mijn gram, want ik kwam vast in de basis, was zelfs nog een poosje aanvoerder. Die band krijg je niet als er geen vertrou wen in je gesteld wordt. Ik heb daar ook een poosje de jeugd getraind. In een vroegere periode heb ik hier in Hoofdplaat nog de vrou wen getraind. Schitterende tijd. Een trainingscursus gevolgd met een bevoegdheid tot en met de A- junioren. Om op dit vlak verder te gaan ontbrak me de tijd. Ik kon technisch manager worden bij een Belgisch metaalbedrijf. De schoorsteen moet blijven roken. Wel vind ik het jammer dat ik zo vroeg met het actieve voetbal ben gestopt. Na mijri Breskens-periode heb ik nog een poosje in het tweede van Hoofdplaat gespeeld en daarna nog een tweetal jaren in het zaterdagteam. Een puur gezellig heidsteam waar 'teambuilding' al was uitgevonden voordat Louis van Gaal het introduceerde. Van de huidige kern die ik train heb ik alleen nog met Rudy Thomaes gespeeld, dus wat dat betreft zijn het ook voor mij vrij onbekende jongens die de 'Redders van Hoofdplaat' moeten worden, want als we degraderen denk ik dat het moeilijk zal worden weer op dit niveau terug te keren. Het wordt dan een vicieuze cirkel. Een boven het maaiveld uitste kende speler is dan zeker geen haalbare kaart in 't Durp, want die vertrekt naar elders en ik ben bang dat we dan steeds verder wegzakken," aldus de man die met zijn 38 jaar de roerganger is van de zwalkende schuit. Hoofdplaat-trainer Bennie Pielaat gelooft nog steeds in behoud van een plaats in de vierde klasse dit seizoen, ondanks de tegenval lende resultaten tot nu toe. foto wim kooyman Heikant - 'Samenwerken maar toch de eigen identiteit behouden' is de slogan die de stichting Wieier Trim Bond Zeeuws Vlaanderen hanteert aan de vooravond van een nieuw wielerseizoen. De Zeeuwsvlaamse trimbond werkt momenteel samen met de stichting Trimbelangen Midden- Zeeland en de KNWU. Daarbij komt hoogstwaarschijnlijk nog een derde partner namelijk de Belgische Vrije Bond met Luc Berkenbos uit Lede aan het hoofd. Doel van samenwerking met de zuiderburen is te komen tot een uitwisseling van selekties van enkele belangrijke wedstrijden. De eerste aanzet wordt hoogst waarschijnlijk gegeven in de jubileumuitgave van de Omloop van Zeeuws Vlaanderen voor trimmers. Die wordt op 10-11 en 12 mei verreden. Lamswaarde valt de eer te beurt om de ope ningsetappe te organiseren. Met de Belgische Vrije Bond wordt nog dit jaar onderhandeld over een etappeplaats in België. Phi lippine moet dan op zondag 12 mei mogelijk de finalerit krijgen. Als alles met de Belgen rond is wordt er met de overige comité's een bijeenkomst belegd. Dat de kansen bijzonder groot zijn om uit te wijken naar België wordt door de Zeeuwsvlaamse trimbond verwoord. „De Belgi sche Bond wil gewoon met ons in zee gaan, omdat een meerdaagse nergens op de kalender prijkt. Tenminste niet op de manier zoals wij dat willen. Als België mee gaat draaien wordt het des te interessanter. Allereerst is het wielerklimaat daar nog echt sfeervol en voor een dergelijke Omloop is dat nodig. Het is de vijfde uitgave en dat moet een knaller worden. De Belgische bond promoot de driedaagse bij zijn eigen leden en zullen dus echt deelnemen. Dan wordt het een boeiende en zware wed strijd". Vorig jaar al wilde het comité Omloop in zee gaan met een Bel gische bond, de WAOD. Die gesprekken ketsten toen bleek dat de Belgen niets zouden moe ten betalen bij de inschrijving en de Zeeuwen wel. In de komende Omloop zal elke deelnemer het zelfde bedrag moeten neertellen. Vermoedelijk 100 frank per wed strijdonderdeel. Omdat de Zeeuwsvlaamse trim bond ook in overleg is met alle andere wilde bonden in Neder land wordt verwacht dat er ook selekties zullen worden afgevaar digd naar de Omloop. „Er gaan zelfs uitnodigingen naar de bon den in Tsjechië en Polen", aldus ad-interim voorzitter Remy Mangnus. Terneuzen - In de derde klasse van het zaalvoetbalrayon Ter- neuzen is het krachtsverschil wel erg gering. Nu verloor koploper VV Dow 4 met 5-4 van naaste concurrent W Crunchtime, Door die zege wordt Crunchtime lei der, maar wordt op de voet gevolgd door nog vier ploegen. In de vierde klasse lijkt men wei nig aan de hegemonie van koplo per Plantemarkt te kunnen doen. Afgelopen week won de koploper met voor zich sprekende 9-2-cij- Aardenburg - De jeugdcommissie van AVC Aardenburg organi seert op vrijdag 29 december een middag voor hun jeugd met uit zondering van de A junioren. Hoogtepunt is ongetwijfeld de penaltybokaal waarvoor Jurgen Belpaire, reservedoelman bij Club Brugge en Patrick Goethals eerste doelman van AVC Aar denburg tussen de palen zullen staan. Daarnaast wordt het elftal van het jaar gekozen en is er een voetbalquiz. De middag begint om 13.00 uur terwijl de penaltybokaal gepland is rond de klok van 14.45 uur. Sas van Gent - Leider Benny Sport Veteranen maakt een moeilijke periode door in de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent. Die ploeg verloor vorige week van ADEG en won nu moeizaam van Marinet: 5-3. Toch verbeterde de positie aan de kop van de ranglijst voor Benny Sport Veteranen. Dat kwam omdat naaste concurrent Philippine 2 totaal onverwacht en met opvallend forse cijfers (3-9) van Vrienden kring verloor. Zelzate United sluipt terug naar de top. Die ploeg won met 2-6 van Outokumpu. De Belgische formatie kwam zelfs met 2-0 achter, maar was conditioneel veel sterker dan de veteranen van Outokumpu. IZV 3 won met een sterk spelende Karei Claessens in de gelederen verrassend met 6-4 van De Spetters. OVERIGE UITSLAGEN Cerestar-Ranschaert 4-8, ADEG-SVG 8-2. STAND Benny Sport Veteranen 10-27, Zelzate United 11-24, ADEG 11-22, Phi lippine 2 9-19, Ranschaert 9-16, Vriendenkring 9-15, SVG 10-13, Ceres- tar 10-10, De Spetters 9-7, Marinet 11-7, Outokumpu 9-6, IZV 3 10-6. Terneuzen - In de eerste klasse open paren van de Afdeling Zuid van het District Zeeland van de Nederlandse Bridge Bond hebben Saar de Ruyter uit Breskens en Jan Langedijk uit Oost burg de leiding heroverd. BRIDGE Dit tijdens de vijfde en voorlaat ste zitting waar de top van het klassement aardig wat steken liet vallen. Willy van de Casteel en Bob IJsebaert die als leiders aan de vijfde zitting begonnen ein digden met slechts 43,33 procent als twaalfde en laatste en moes ten veel inleveren. Ook het paar de Ruyter/Langedijk scoorde met 47,67 procent matig maar kon desondanks de leiding pakken. Het betekent overigens wel dat er nog vele kanshebbers zijn op de titel. De dagzege was voor Ver munt/de Wever met een score van 56 procent. De hoogste score van de vijfde zitting kwam op naam van het echtpaar de Bakker die in de vierde klasse uitpakten met 74,17 procent. UITSLAGEN Vijfde zitting Open Paren: Eerste klasse: 1. Vermunt/de Wever 56,00, 2. dames Dondorff/de Ridder 55,33, 3. Nijs/Taalman 54,00, 4. dames Aronson/den Haan 53,00, 5. dames de Regt/Saveur 52,33. Tweede klasse: 1. mevrouw Wil- lems/Geertse 55,00, 2. dames Buy- ze/Mijnsbergh 59,33, 3. gelijk: dames Lichteveld/Pieters en echt paar Herrebout, beiden 55,00, 5. mevrouw Colsen/Arnoldi 52,00. Derde klasse: 1. mevrouw Zorge/Blankers 60,83, 2. mevrouw 1 van Bunderen/Zaman 57,50, 3. echtpaar Korst 55,50, 4. Hoogeste- ger/Vriends 53,00, 5. Hamelink/Matthijssen 51,67. Vierde klasse: 1. echtpaar Bakker 74,17, 2. Lensen/Schauwaert 58,53, 3. dames van Alphen/Kave laars 57,50, 4. echtpaar Mulder 52,08, 5. echtpaar Wisse 51,67. Standen na vijf zittingen: Eerste klasse: 1. mevr. de Ruy ter/Langedijk 54,003, 2. van Cas- teel/IJsebaert 53,356, 3. mevr. van Dierendonck/Simpelaar 53,074, 4. van Bambost/Kuik 52,996, 5. Mey- er/Pel 50,929. Tweede klasse: 1. dames Lichte veld/Pieters 55,212, 2. mevr. Wil- lems/Geertse 53,436, 3. mevr. Zaman/van Asperen 53,362, 4. dames Buyze/Mijnsbergh 52,070, 5. echtpaar Herrebout 51,574. Derde klasse: 1. echtpaar Korst 54,589, 2. mevr. Zorge/Blankers 53,963, 3. dames Berbers/van der Peyl 52,251, 4. mevr. van Bunde ren/Zaman 50,774, 5. dames Buk- kens/Jasperse 49,696. Vierde klasse: 1. Lensen/Schauw aert 58,326, 2. echtpaar de Bakker 55,792, 3. dames van Alphen/Kavelaars 54,616, 4. echt paar Mulder 51,365, 5. echtpaar Wisse 51,206. fers van Melk Bier. Nummer twee in de rangschikking, Qutili- ty 2, versloeg met eveneens forse cijfers (12-2) Atoom Boys. Toch staat Qutility 2 reeds op zeven punten achterstand van de kop loper. Gemeente 2 won in die klasse maar nipt (3-4) van Bon ded Stores en VV Dow 5 had geen kind aan Café B: 13-4. STANDEN Derde klasse: W Crunchtime 8-16, W Dow 4 8-14, Adhanco 8-14, Maas 3 8- 13, Witte/Boussen/De Bruin 8-13, W Dow 2 8-10, W Dow 3 8-9, Smit 8-3. Vierde klasse: Plantenmarkt 9-25, Qutility 2 9-18, Gemeente 2 8-15, W Terneuzen 6-12, Bonded Stores 9-11, W Dow 5 8-10, Atoom Boys 9-10, Café B 9-4, Melk Bier 8-3. Den Haag (anp) - De Nederlandse wielrenunie KNWU heeft bij de overkoepelende internationale federatie UCI één wild card geclaimd voor de olympische wegwedstrijd bij de vrouwen. Europa zou in eerste instantie niet in aanmerking komen voor één van de drie te vergeven kaarten, omdat de UCI ervan uitging dat de belangrijkste landen van dat continent zich tijdens de WK in Colombia ongetwijfeld zouden plaatsen voor de Olympische Spe len. Nederland viel door de slechte prestaties echter buiten de kwalificatie-eis. De KNWU heeft bij de eis aangegeven dat het dit seizoen in het wereldbekerklassement bij de eerste vijf is geëindigd. Daarnaast heeft de bond gewezen op de internationale successen sinds 1988, toen Monique Knol in Seoul de olympisch titel op de weg vero verde. Vervolgens zorgde Leontien van Moorsel voor een reeks internationale titels. Daarnaast won Van Moorsel de Tour Femi- nin en haalde Nederland in de Franse ronde ook diverse etappe overwinningen gehaald. De KNWU heeft de UCI ook gevraagd of het mogelijk is renners op twee fronten, baan en weg, in te schrijven. De bond wil de mogelijkheid hebben kwalificanten op de baan (Haringa, Pieters) ook op onderdelen van de weg in te zetten. Antwoord volgt bin nenkort van internationale federatie. Van onze sportmedewerker Axel - De KNVB zorgde deze week voor de grootste verrassing door alle wedstrijden in Zuid 1 door te laten gaan. Veel clubs rekenden er niet op en organiseerden' al wat anders. Bijvoor- toeld Hoek, dat naar Werkendam ver- sast om de toppositie tegen Kozakken A7m *e verdedigen. Derdeklasser AiVV ontvangt vandaag Colijnsplaat- se Boys. In het zondagvoetbal staan <®der andere Goes-TAC/BWB, Ter- touzen-SC Gastel, HW'24-Middel- en Axel-Breskens op de rol. «Donderdag heette het 25 procent kans op R H>at meldde men van Kozakken Vs' stelt Nico van de Kerckhove, trai- rij Hoek aan de vooravond van het aan m ^enkendam. Een strijd die Hoek ma Pu! zonder vaste krachten als doel- Giit i verpoorte (geblesseerd), Dave J. (geblesseerd) en Danny Magito VLC, "vst)- Hun vervangers zijn respectie- en v io ^arte> Benedikt van de Walle BmIWln ^oals bekend verkaste Ron i,L„.,terug naar Goes. Positief bij Hoek feit dat Patrick Naudts weer fit lijkt. ïaLrainde deze week 'pijnloos' en zal la_t ?af. dus opnieuw regisseur van de rekmt 6 zHn' N'co van de Kerckhove ban! een ëunstig resultaat. Positief du„i eveneens Kloetinge in de laatste keurt- orschijn. Paul Telussa en zijn orPs komt in Veenendaal uit tegen GVW. Evenals Kloetinge een middenmo ter, met wisselvallige optredens. Kansloos is Kloetinge dus zeker niet. Derdeklasser AZW deed het de laatste weken goed. „Met Colijnsplaatse Boys als tegenstander, moeten er opnieuw drie punten bijgeschreven kunnen worden," aldus Peter van de Velde van de gastheren. Of hij zelf meespeelt, was 24 uur voor het treffen nog niet zeker. „Werk kan roet in het eten gooien," meldde de Axelaar, die ietwat verbaasd reageerde op het moeten spelen om vervolgens te stellen: „We had den al iets in de zaal geregeld." In de vierde klas doet Jaap Goossen het met zijn Terneuzense Boys goed. Te gast bij Bevelanders zit de kans er dik in dat de opgaande lijn een vervolg zal krijgen. „Eenvoudig zal dat niet zijn op de naar verwachting toch harde velden," aldus de in Axel woonachtige coach van de oranje- zwarten. Zaamslag komt eveneens op ver plaatsing uit. SSV'65 is gastheer voor de groenhemden, die aan een moeilijk seizoen bezig zijn. SSV'65 behoort tot de top in deze klas. Voor de equipe van coach Wilf- ried Boogaert mogelijk net iets te sterk. Een puntje pakken, zou verrassend zijn. Zondag, als het weer het toe laat, krijgt tweedeklasser Terneuzen een harde noot te kraken. Trainer Henk Ottens, bezig aan zijn laatste seizoen bij Terneuzen, krijgt SC Gastel over de vloer. „We gaan er alles aan doen om te winnen. Het is voor ons een belangrijke wedstrijd. Met name met het oog op de tweede periodetitel. Hierin spe len we nog een behoorlijke rol en die pak ken zou een aangename verrassing zijn," aldus Henk de Kort, penningmeester van Terneuzen. Ottens moet het stellen zonder de geschorsten Patrick Baumgarte en Michel de Vries en mogelijk eveneens zon der Mike van Rossem, die geblesseerd is maar zondag beslist over al dan niet spe len. Goes, met Ron Brusket in de gelede ren, is verplicht thuis te winnen om het jaar met een positieve indruk achter te laten, af te sluiten. Goes speelde tot nu toe nog niet best. „Ik hoop daar wat verande ring in aan te kunnen brengen en de boel op sleeptouw te nemen," aldus Brusket, die tegen het op bezoek komende TAC/BWB zijn rentree hoopt te vieren. Een klas lager ontmoeten HVV'24 en Mid delburg elkaar. In Hulst moet de broodno dige heropstanding plaatsvinden van de geel-blauwen. De achterban mort en dat is niet goed voor trainer Ad Roovers en zijn geplaagde formatie. Middelburg lijkt de weg omhoog ingeslagen te zijn. Uit de zor gen is deze club nog lang niet. „Het zal nog even duren, eruit komen doen we," zei voorzitter Harinck onlangs. Kortom, twee clubs met zorgen die mogelijk de punten delen. Patrijzen staat eveneens voor een stevige pot. Gastheer is Roosendaal, even als Patrijzen een subtopper. Voldoende voor een behoorlijke pot. Axel-Breskens is in de vierde klas een strijd waarin Axel de toppositie moet verdedigen. Axel moet het stellen zonder vrije verdediger Danny Pauwels, die voor lange tijd uitgeschakeld lijkt. Dat betekent voor de Axelaars een fikse aderlating. Voordeel is dat er in het Axelse bos gespeeld wordt en Breskens aan en teleurstellend seizoen bezig is. Philippine-Sluiskil is een gevecht in de schaduw van de hoge positie van de Axe laars. Een open strijd waarin Bert Tim- mers, coach van Sluiskil, met open vizier induikt. „We waren aan een goede reeks bezig, die voortzetten is ons doel. We gaan dus voor de winst." PROGRAMMA Zaterdag: Eerste klasse B: Ajax-DOVO, Kozakken Boys-Hoek, Barendrecht-Spa- kenburg, ASWH-Heerjansdam, Zwart Wit'28-Achilles Veen, GWV-Kloetinge, Strijen-De Valleivogels. Tweede klasse A: SHO-Groote Lindt, 's- Heer-Arendskerke-Dinteloord, Wilhelmi- ria'26-MVV'58,Bruse Boys-Veere, VVGZ- Altena, Roda Boys-BLC. Derde klasse A: Oostkapelle-Kapelle, Arne- muiden-Yerseke, WHS-Tholense Boys, Ser- ooskerke-Dauwendaele, AZW-Colijns- plaatse Boys, Rillandia-VVC'68. Vierde klasse A: SSV'65-Zaamslag, Beve- landers-Terneuzense Boys, Wemeldinge-De Meeuwen, NOAD'67-Krabbendijk'e, SKNWK-Kruiningen, Middelburg-SV WIK. Zondag: Tweede klasse B: Goes-TAC/BWB, Beek-Vooruit-NOAD, Terneuzen-SC Gas tel, SVSSS-Terheijden, Helvoirt-Zwaluw VFC, RKTVV-Dongen. Derde klasse D: Roosendaal-Patrijzen, MOC17-BSC, Moerse Boys-Virtus, HW'24-Middelburg, Steenbergen-VVR, RCS-Zierikzee. Vierde klasse H: Vogelwaarde-Hoofdplaat, VC Vlissingen-W STEEN, IJzendijke-Koe- wacht, Philippine-Sluiskil, Axel-Breskens, Walcheren-Robur. (ADVERTENTIE) En naast de extra Japan-Special vind je deze week in AutoWeek de allereerste rij-impressie van de nieuwe ^3 50; Rover 200. Hoe houdt de Saab 9000 CSE zich ver voorbij de poolcirkel. De test van de futuristische VW Sharan tegen de Pontiac Trans Sport. Aangevuld met nog veel meer spectaculair autonieuws. Pak daarom AutoWeek en de exclusieve Japan-Special voor slechts fl. 3,50 los mee. Of kies meteen voor een abonnement en ontvang de extra AutoWeek/Select Specials voortaan gratis. (bel voor het welkomst geschenk 023 - 517 35 02)

de Stem | 1995 | | pagina 17