n uit Tv-geld moet clubs redden' finale Champions League in olympisch stadion van Rome Schultz: veel dubbele fouten, toch winst Haarhuis en Eltingh stellen nu eisen 1W Ij; STEM öWB-voorzitter zoekt andere inkomstenbron na wegvallen transfersommen d?tVtn Cate van geluk Sparta verwarmt harten van toeschouwers Steffi Graf gaat niet naar Australian Open UITSLAGEN STANDEN Verstappen weer sneller SPORT B2 ISj "^0t §aat zoa^s ahijd om RIJNLANDSE K$e spits van Willem n> SPORTNIEUWS KORT Smits bezorgt Indiana zege John Tims assistent bondscoach Hof Foster verbetert eigen record Peter Muller trainer Franse schaatsploeg Nieuwe snookerorganisatie opgericht Koninkrijksspelen volgend jaar op Antillen Hongaarse handbalsters in finale 595 X 65 j> wordt overgegaan is het Izaam alle aspecten van de ing te belichten, inhoudelijk r ook met het oog op fma£ |rnaast is het zeker raadzaam een bezoek te brengen aaii de t waarin de woning wordt ouwd. In een artikel wordi aandachtspunten uitgebri pen rijtje gezet. natuurlijk de financiei Vereniging Eigen Huis advi- *-t consumenten om geen ove te beslissingen te nemi kr om vooraf uitgebreid (gr, advies in te winnen. ie alles over nieuwbouwwonin- wil weten, kan de Wooncon- ument bestellen door 5,25 gu|. |en over te maken op gironum- ner 2665588 van de Vereniging Eigen Huis in Amersfoort, onder 'ermelding van 95/12. ZATERDAG 16 DECEMBER 1995 m (rtr) - De finale de Champions League, j Ajax als titelverdediger 'svoriet, is vrijdag toege- ,naan Rome. Het bestuur 'de Uefa, bijeen in Bir- ,Mham waar zondag de I» is voor het EK, bepaal- \m de eindstrijd op 22 mei 1 in het olympisch van de Italiaanse IsFeyenoord succesvol blijft in Lt fekerwinnaarstoernooi tre- fa de Rotterdammers op 8 mei voor de finale aan in het Koning Boudewijn-stadion in Brussel. Ibrox in Glasgow leek de belang rijkste gegadigde, maar de UEFA realiseerde zich bijtijds dat dezelfde dag een groot medisch congres in de Schotse stad plaatsvindt, waardoor nauwe lijks hotelaccommodatie beschikbaar is. Rome is voor de derde keer geko zen als plaats van handeling voor de Europa-Cupfinale, eerder gebeurde dat in 1977 en 1984. Brussel kreeg ook in 1964, 1976 en 1980 een eindstrijd. Op 29 mei 1985 was het toenmalige Heysel- stadion het toneel van een van de grootste drama's uit de voetbal geschiedenis. Bij de wedstrijd Liverpool - Juventus kwamen 39 mensen, voornamelijk Italianen, om het leven ten gevolge van sup- portersgeweld. De Brusselse accommodatie is inmiddels geheel gerenoveerd en voldoet aan de strengste veiligheidsvoor schriften. De Europese voetbalbond besloot volgend seizoen in totaal 119 clubs toe te laten tot het toernooi om de Uefa-beker, twintig meer dan dit jaar. Daarbij neemt de unie de volgende regels in acht genomen: 1. elk van de vijftig aangesloten landen mag ten min ste één vertegenwoordiger inschrijven, 2. het aantal clubs dat via de Intertoto-competitie de eerste ronde bereikt gaat omhoog van twee naar drie, 3. er komt een tweede kwalificatier onde in juli. De volgende is in augustus. In september beginnen 64 clubs aan de eerste ronde; daar onder bevinden zich de acht afvallers uit de voorronde van de Champions League. De Europese unie bepaalde ook dat Engeland geen extra plaats krijgt toegewezen in het Uefa- toernooi waar het land op grond van het Fairplay-klassement eigenlijk recht op had. De reden is het gewraakte optreden van Wimbledon en Tottenham Hots pur tijdens het laatste Intertoto- toernooi, toen ze met reserves en jeugd aantraden. Finland mag nu een extra ploeg afvaardigen. De drie hoogst geklasseerde landen op de sportiviteitslijst mogen normaal gesproken een club extra inschrijven. Dat waren voor het seizoen 1994/'95 Enge land, Zweden en Rusland. Fin land eindigde als vierde. De NOS-televisie zendt zondag de loting voor het Europees kam pioenschap voetbal rechtstreeks uit op Nederland 2. Verslaggever Eddy Poelmann is in Birming ham aanwezig. De ceremonie begint om 15.00 uur. Door een overwinning op Ierland plaatste het Nederlands elftal zich woensdag als zestiende en laatste land voor het toernooi, dat van 8 tot 30 juni in Engeland wordt gehouden. VK /V I STAD ROTTERDAM f VERZEKERINGEN [Br Bert Willemsen l'enlo - Wat zullen de gevolgen zijn van het onwettig ver van transfersommen voor voetballers binnen de Europese Unie? Met die vraag worstelt KNVB-voorzitter lm Sprengers. De drastische stijging van de inkomsten i de tv-rechten zal na het verdwijnen van de transfer- sommen een aantal Nederlandse profclubs moeten red- Dat denkt Sprengers. De opbrengst van spelersverko- p houdt een aantal clubs in m RKC kon vorig seizoen de irwaarder weghouden van irtpark Olympia door Marco jers aan Sparta over te doen. Go Ahead Eagles lenigde dit jaar ;te nood door Harry Decheiver aan Bundesligaclub Freiburg te verkopen. Clubs als Ha JC en Sparta worstelden Jtructureel met een exploitatiete- iort, dat alleen door de handel in spelers kon worden weggewerkt. "aige eerste-divisieclub kan interen op één lucratieve spe- lerkoop. Zij dreigen in een wart gat te vallen nu het Euro- ïjees Hof in Luxemburg gisteren 'bepaalde dat het transfersysteem binnen de Europese Unie moet verdwijnen. asis waarop een aantal zijn financiering bouwt at veranderen," reageerde engers. Volgend seizoen zorgt en drastische verhoging van de inkomsten uit tv-rechten voor compensatie. Momenteel betaalt lf NOS 17 miljoen gulden per jaar. De nieuwe contracten zullen «aar schatting 60 miljoen ople ve in. Elke club kan dan rekenen opeen jaarlijks basisbedrag van 1.375.0 0 0 gulden, meer dan twee ter zoveel als ze momenteel ont- Mgt. Sprengers behoorde tot de 49 voorzitters van de nationale voet balbonden, die zes'weken geleden kun handtekening zetten onder «nopen brief waarin de Europe- voetbalunie (UEFA) stelling am tegen afschaffing van het tasiersysteem. „Het heeft niets ftbolpen," erkende Sprengers. •Het Europees Hof is niet gevoe- lig gebleken voor onze argumen- ten." Een van de argumenten was dat de opleiding van de jeugdspelers in het gedrang zou komen. „Dat nadeel zag de advocaat-generaal van het Europese Hof ook wel, maar hij vond de principiële kant van de zaak veel belangrijker. De nationale bonden moeten maar een oplossing bedenken voor de financiering van de jeugdoplei ding, zo vindt het Europese Hof. Mogelijk moeten daarvoor con tracten met de spelers komen. Of met de spelersvakbond, de WCS." Een ander waarschuwing betrof het vervreemden van de voetbal clubs van de achterban, nu bin nen de Europese gemeenschap onbeperkt buitenlanders kan worden aangetrokken. Sprengers dacht dat het wel zal meevallen. „Door het systeem van geassimi leerde buitenlander was in Nederland al veel mogelijk. Een buitenlander die enkele jaren in Nederland gevoetbald heeft, telt hij niet meer mee als buitenlan der. Maar ook met die regeling zie je VW niet met tien buiten landers spelen," aldus de voet balfunctionaris uit Venlo. Sprengers was niet verrast toen de uitspraak van het Europese hof gisteren uit zijn faxapparaat rolde. „De tamtam had de laatste dagen het slechte nieuws al aan gekondigd. Ik vermoedde wat er uit de bus zou komen." De uit spraak brengt veel onrust in de voetbalwereld. Sprengers: „Er bestaat grote onzekerheid. Ieder een vraagt zich af hoe de uit spraak in de praktijk zal uitpak ken. Een overgangsregeling lijkt een mogelijkheid. Daarover heeft het Europese hof niets bepaald." Brenda Schultz werkte gisteren bepaald geen foutloze partij af. Toch won ze in twee sets van Manon Bollegraf. FOTO ANP Amsterdam (anp) - Paul Haarhuis en Jacco Eltingh vinden dat fflt maar eens afgelopen moet zijn met het voortrekken van buitenlandse spelers bij het ABN Amro-toernooi in Rotterdam. Ze komen alleen naar de editie van volgend jaar (4-10 maart) 'toernooi-directeur Wim Buitendijk aan hun eisen tegemoet Huis, die het in Rotterdam s goed heeft gedaan en vorig Iftrin de finale stond' tegen Kra- Vorig jaar stond Volkov veer even hoog als ik. Toen lorde wat hij had gekregen, I«emijn broek af." I '"«al de mededeling van Bui- 'jk dat Krajicek een start- kreeg van twee keer modaal daarom niet moest zeuren, wt kwaad bloed gezet bij de «thovenaar. „Het is veel en het i" veel. Je maakt er Richard zwart mee, maar Buitendijk ver geet erbij te vertellen dat Medve- dev drie keer modaal kreeg." Voor volgend jaar heeft Buiten dijk al aanbiedingen gedaan aan Krajicek, Siemerink en Haarhuis. De eerste twee gingen akkoord. Haarhuis niet. „Buitendijk betaalt volgens de plaats op de wereldranglijst. Omdat ik 19e sta en Jacco toevallig wat lager (43e), zou ik meer krijgen. Dat vind ik maar niks. We hebben samen een aanbod gedaan. Hij kan het aan nemen of niet." Amsterdam (anp) - Brenda Schultz-McCarthy 'gaat' tegenwoordig voor de tweede service. Het resultaat was ont hutsend om te zien voor de vele fans die vrijdagavond op haar eerste optreden sinds twee jaar in Amsterdam waren afgekomen. Het regen de in het treffen met veterane Manon Bollegraf dubbele fou ten en een enkele keer ketste de bal van haar racket tegen het zinken dak van het halle tje, waar ooit haar tennisleven begon. De afzwaaiers en regelrechte missers waren zo veelvuldig, dat Bollegraf in de tweede set na een achterstand van 5-1 er zelfs nog in slaagde een tiebreak af te dwingen. Hoewel in dat afslui tende spel de opslag van Schultz slechts eenmaal goed doorkwam, won ze dat vrij gemakkelijk: 6-3 7-6 (7-1). „Een beetje dollen," voerde Schultz tot haar verontschuldi ging aan. „Bij het trainen sloeg Manon geen service uit en ik ook niet. Dan is het heel gek als er halverwege die tweede set zoveel mis gaat. Ineens voelde ik wat steken in mijn rechterdij. Daar heb ik in Delray Beach ook last van gehad. Het hinderde me bij het neerkomen na de service." Schultz, die van de voorgaande acht Masters er vijf won, kan moed putten uit het feit, dat ook Miriam Oremans, die zij in de halve finales ontmoet, en de actrices van de andere halve eindstrijd Kim de Weille en Kris- tie Boogert tot dusverre niet heb ben geïmponeerd. Haarhuis Aan het einde van het jaar heeft Paul Haarhuis het meestal wel gehad. Behalve ditmaal. Met het frisse bruin van zijn eerste skiva kantie nog op de wangen, maakte de nummer 19 van de werel dranglijst vrijdagmiddag zijn entree in het Masters-tennistoer- nooi in Amsterdam: 7-5 6-1 tegen Ralph Kok. In zijn Zwitserse skioord dronk de bittere smaak weg van de ver loren WK-dubbelspel finale. „Dat Jacco (Eltingh) en ik op één punt de eerste plaats op de werel dranglijst misten, zat me nog het meest dwars. Aan de andere kant was het een heel goed jaar. Aan het einde van het seizoen heb ik er nog nooit zo goed voorgestaan als nu." „Ik heb het gevoel, dat ik zeker nog een jaar, of drie mee kan. Graag met Jacco. Al kan ik niet voor hem spreken. Hij voelt het tennisleven meer als een belas ting dan ik. Hij is vier jaar jonger, maar mentaal al op weg naar de veertig. Als ik stop - en ik weet zeker dat ik het spelletje zal mis sen- stopt Jacco ook. Dat kan ik je verzekeren." Na de sneeuw had Haarhuis, die op 19 februari zijn 30e verjaar dag viert, liever nog een weekje in de zon gelegen. Maar de Mas ters pakt hij even mee. Omdat het nu eenmaal het enige Nederland se onderonsje is en omdat het goed is voor het wedstrijdritme. „Anders kijk je er in januari zo vreemd tegenaan." In Amsterdam speelt Haarhuis nog een of twee partijen. Dat hangt mede af van de vraag of hoe ernstig de knieblessure is van Dennis van Scheppingen, zijn tegenstander in de halve finale. Met veertien dubbele fouten lar deerde Kristie Boogert 's mid dags haar eerste optreden: 6-1 6- 4 tegen Nicole Muns-Jagerman. Haar reactie 'het ging eigenlijk wel goed', wekte enigszins verba zing, maar was begrijpelijk tegen de achtergrond van het blessure leed waarmee de pupil van Betty Stöve kampte. Twee ontstekin gen onder de knieschijf maakten dat ze vijf dagen lang niet op het been kon staan. Dank zij een intensieve fysiotherapie trok een ervan weg, de ander was hard nekkiger. Toch was het vrijdag middag bij het inslaan nog de vraag of ze het risico aandurfde. Op doktersadvies zou ze onmid dellijk stoppen als de pijn verer gerde. Boogert: „Als ik het for ceer, komt mijn deelneming in de Australian Open in gevaar." Het nieuwe seizoen is voor de 21- jarige Zuid-Beijerlandse te belangrijk om het begin ervan te missen. Onder leiding van Stöve heeft ze een sprongetje gemaakt op de ranglijst van de 60e naar de 36e plaats. „Mijn punten zijn nu over het hele jaar verdeeld, zodat ik niet afhankelijk ben van één goed resultaat. Ik hou er niet van van- tevoren te zeggen wat ik het komende seizoen wil bereiken. Tien plaatsen stijgen; laat ik het daar maar bij houden. Kwartfinales. Vrouwen: Boogert (2) - Muns-Jagerman 6-1 6-4, Schultz (1) - Bollegraf 6-3 7-6. Mannen: Haarhuis (2) - Kok 7-5 6-1, Siemerink (1) - Van Lottum 4-6 6-4 6-3. Programma voor zaterdag (halve finales): 11.00 uur: De Weille - Boogert, Van Scheppingen - Haarhuis, Oremans - Schultz-McCarthy, Schalken - Sie merink. Zondag: 12.00 uur: finale vrouwen, 14.00 uur: finale mannen. HYPOTHEEKBANK EEKSHOPADVlSEl)B Goirle Kaatsheuvel Tilburg Merdam (anp) - De ervaring Willem II won het vrijdag ]"a van het enthousiasme Sparta. De Rotterdam ss slaagden pas vijf minu- n voor tijd erin gelijk te Nten:l-i. 5 'ttrijd om de derde plaats in de «iimTo'e k'ójft daardoor volledig leii v ttarta verwarmde de har- fcnif j 6 beschouwers en ver tel Punten. Maar uitein- L:' ®ocht de formatie van 11 uat het een puntje over- hn!Sm!ner dat Sparta zo wei- m trekt>want °P Span- l&t.Teneate zijn ploeg aan- le J'Ik voetballen. Het centra- itj™e«gingsduo John Veld- ard de Nooijer is een feg. Jack de Gier, de Wkniets in te bregen «lidtiaÜ ervaren koppel. Op het !«n Sr/l zetten de routiniers f»Ni/U7 Abbns Groenendijk nat,,, de toon-En dan is natuurhjk Dennis de Nooijer. De Zeeuw is met elf treffers top scorer en maakte ook vrijdag zijn faam als goaltjesdief waar. Hij bepaalde met een kopbal vijf minuten voor tijd de eindstand. Hij trof het niet in zijn opponent Jaap Stam. De duels die het tweetal uitvocht, waren hard doch fair. Vooral in de eerste helft moest Stam, met laatste man John Feskens, dikwijls ingrijpen. Op de vleugels pas seerden Carlos Fortes en Dennis Krijgsman hun tegenstanders gemakkelijk. De voorzetten leid den echter niet tot doelpunten. De Brabanders bleven redelijk overeind in het offensief, maar waren zelf slechts één keer gevaarlijk. Earnest Stewart schoot in de 26e minuut in het zijnet. Ook na de pauze bleef de forma tie van trainer Theo de Jong op een kansje loeren. Sparta viel naar hartelust aan, maar ver zuimde te scoren. Willem II was echter wel wakker geschud. De ploeg waagde zich steeds vaker over de middenlinie. De Jong stuurde zelfs John Lammers, een extra aanvaller, in het veld. Dat leverde in de 78e minuut zowaar een Tilburgs doelpunt op. Stewart schoot tegen de paal waarna de attente invaller Arne van der Berg, notabene een ex- Spartaan, inschoot. Gelukkig bestaat rechtvaardigheid ook in het voetbal, want de twaalfde seizoenstreffer van De Nooijer was meer dan verdiend. SPARTA - WILLEM II 1-1 (0-0). 78. Van der Berg 0-1,85. Dennis de Nooijer 1-1. Scheidsrechter: Zui- dema. Toeschouwers: 3250. SPARTA: Metgod; Smith, Veld man, Gerard de Nooijer en Van de Meer; Jalink, Van der Laan (75. Renfurm) en Groenendijk; Krijgs man, Dennis de Nooijer en Fortes. WILLEM II: Van Fessem; Smits, Stam, Feskens en Derveld; Van Gastel, Van der Vegt en Latupei- rissa (72. Lammers); Stewart, De Gier en Ceesay (36. Van der Berg). RBC wacht tot het nieuwe jaar met het aantrekken van een nieuwe trainer. Tot dan is het duo André Hoekstra-Henk van der Ven verantwoordelijk voor het eerste elftal, dat uitkomt in de eerste divisie van het betaalde voetbal. RBC zoekt een nieuwe hoofd trainer omdat Wim Koever mans vorige week is vertrok ken naar NEC. De club uit Roosendaal voert tot januari gesprekken met enkele kandi daten, onder wie Bram Braam. Hoekstra en Van der Ven zijn niet in het bezit van het nood zakelijke diploma Coach Betaald Voetbal. Van de KNVB heeft RBC dispensatie het duo voorlopig het werk bij het eerste elftal te laten doen. Het militaire bewind in Nigeria heeft het nationale voetbalteam vrijdag toestem ming gegeven in januari deel te nemen aan de strijd om de Africa Cup in Zuid-Afrika, ondanks de slechte relatie tussen de beide landen. De Zuidafrikaanse president Mandela riep vorige maand na de executie van negen milieuactivisten in Nigeria,' op tot een internationale boy cot. Jim Nwobodo, de Nigeriaanse minister van sport, verklaarde vrijdag in Lagos dat de rege ring na ampel beraad had besloten dat politiek en sport gescheiden moesten blijven. Carlos Valderrama, aan voerder van de nationale voetbalploeg van Colombia, speelt komend seizoen in de Major League Soccer, die nieuwe profcompetitie in de Verenigde Staten. Valderrama was drie keer Colombiaans voetballer van het jaar en ook de beste van het Zuidamerikaanse conti nent. De Zuidafrikaanse voetbal lers hebben hun eerste duel met drievoudig wereldkam pioen Duitsland gelijkge speeld. Het bleef 0-0. Het team van Clive Barker was technisch beter, eleganter en ontegenzeggelijk gezegend met meer spelvreugde. Het resulteerde alleen voor 30.000 toeschouwers, onder wie pre sident Nelson Mandela, niet in een doelpunt. Johnny Bosman had vrij dagavond met twee treffers een groot aandeel in de over winning die Anderlecht in en tegen Charleroi behaalde: 3-1. De Nederlandse spits maakte het eerste en derde doelpunt van Anderlecht dat met 39 punten uit negentien duels de leiding overnam van Club Brugge (18-38). De Australiër Krncevic gaf de thuisclub de leiding, waarna Bosman de gelijkmaker liet aantekenen. Preko zorgde voor 1-2 en Bosman bepaalde de rust- en eindstand op 1-3. Toronto - De Nederlandse profbasketballer Rik Smits heeft zijn club Indiana Pacers in Toronto de zege bezorgd tegen de Toronto Raptors. Met een halve seconde op de klok liet de Eindhovenaar de bal door het netje suizen, waardoor de eindstand werd bepaald op 100-102. De laatste worp van Smits, uit de draai en van de rand van de bucket, deed denken aan het schot waarmee hij vorig jaar in de finale van de playoffs (Eastern Conference) de vierde wedstrijd tegen Orlando Magic besliste. Smits was met 28 punten topschut ter van de Pacers. Smits was tot begin december uit de roulatie, door een operatie aan de enkel. De Pacers staan tweede in de Central Division van de Eastern Conference, ruimschoots achter de Chicago Bulls. De club van de ster Michael Jordan versloeg Atlanta Hawks met 127- 108, met 30 punten voor Scottie Pippen en 22 voor Jordan. Bunnik - John Tims is benoemd tot assistent-bondscoach van het Nederlands korfbalteam. Hij tekende een contract voor een jaar. Tims volgt 1 januari 1996 Jan Hof op, die bondscoach is gewor den. John Tims is nu trainer bij hoofdklasser Die Haghe. Aan het eind van het seizoen legt hij deze functie neer. Tims was als speler actief bij Ons Eibernest en speelde zeven keer voor het Neder lands team. Sheffield - Mark Foster heeft tijdens internationale wedstrijden in Sheffield zijn wereldrecord op de vijftig meter vlinderslag (25- meterbad) verbeterd. De Engelsman tikte na 23,45 seconden aan. Zijn vorige record, 23,55 seconden, zwom Foster in februari, eveneens in Sheffield. Parijs - De Amerikaan Peter Muller is de nieuwe trainer van de Franse schaatsploeg. Hij heeft een contract getekend dat hem bindt tot de Olympische Winterspelen van Nagano in 1998. De voormalige coach van de Amerikanen haalde met Dan Jansen en Bonnie Blair de grootste successen. Jansen won in 1994 goud in Lillehammer op de 1000 meter. Bonnie Blair won in 1992 in Albertville twee maal goud onder zijn leiding. Muller traint de schaatsers in zijn woonplaats Milwaukee/Wis consin omdat Frankrijk niet over een 400-meterbaan beschikt. De baan van Grenoble is sinds 1991 buiten bedrijf, die van Albertvil le is na de Spelen van 1992 afgebroken. Nieuwegein - De sectie snooker van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond (KNBB) en de Nederlandse Organisatie voor Snooker en Billiards (NOSB) vormen per 1 januari 1996 de Snooker Bil liards Association Nederland (SBAN). Deze bond, voortaan de enige nationale snookerorganisatie van Nederland, wordt een zelfstandig onderdeel van de KNBB. Met deze fusie komt er een einde aan de concurrentiestrijd tussen de sectie snooker van de KNBB en de NOSB. De bonden sluiten dit seizoen zelfstandig af. Willemstad - De ministers van Sport van Nederland, de Neder landse Antillen en Aruba hebben in gezamenlijk overleg besloten, dat de Koninkrijksspelen in de zomer van 1996 op de Antillen zul len plaatsvinden. Tevens zijn de zeven takken voor het program ma bepaald: honkbal, voetbal, softbal, volleybal, tafeltennis en basketbal. De laatste sporttak is door het organiserende land aan gewezen. De overige zes sporten zijn bepaald in overleg tussen de ministers van Sport van de drie koninkrijksdelen. Wenen - De finale van het WK handbal voor vrouwen gaat tussen Hongarije en Zuid-Korea. De Hongaarsen wonnen in een span nend duel met minimaal verschil van Noorwegen: 22-21. Bij rust was de marge iets ruimer: 13-11. De snelle en vindingrijke Zuid- koreaanse handbalsters versloegen Denemarken met 33-31. De Europese kampioen kwam in de tweede helft nog knap terug. Bij rust was het 19-14. Halve finales: Hongarije - Noorwegen 22-21 (13-11), Zuid-Korea - Dene marken 33-31 (19-14). Om de vijfde tot en met achtste plaats: Duitsland - Oostenrijk 20-16 (9-10), Rusland - Roemenië 29-28 (12-13). Om de negende tot en met twaalfde plaats: Kroatië - Slowakije 30-28 n.v. (23- 23/12-12), Oekraïne - Zweden 24-19 (15-6). Essen - Steffi Graf doet begin volgend jaar niet meer aan de open Australische tenniskampioenschappen. De 26-jarige Duitse, die het Grand-Slamtoernooi in Melbourne al viermaal won, onderging vrijdag in Essen een operatie aan de linkervoet. Dokter Hartmut Krahl verwij derde een botsplinter. Graf, aan- voerster van de wereldranglijst, neemt alle tijd voor de revalida tie. Twee jaar geleden onderging ze een vergelijkbare ingreep. Haar vader, Peter Graf, krijgt dinsdag te horen of hij nog voor de kerstdagen op vrije voeten komt. Hij zit sinds begin augus tus in de cel op verdenking van belastingfraude. Vader Graf zou tientallen miljoenen guldens aan inkomsten van zijn dochter voor de fiscus verzwegen hebben. De advocaten van de verdachte heb ben goede hoop dat de rechtbank dinsdag Graf vrijlaat. Estoril (anp) - Jos Verstappen begint zich steeds meer thuis te voelen in de formule 1-wagen van Arrows-Hart. De Nederlandse coureur, die hoopt op een snelle terugkeer in het walhalla van de autosport, ging vrijdag opnieuw de baan op voor een aantal testronden (32 in getal) en was opnieuw sneller dan de voorgaande dagen, wat hem zeer tevreden stemde. Een besluit over een mogelijk definitieve samenwerking is niet voor janu ari te verwachten. Verstappen noteerde vrijdag een beste tijd van 1.21,94. Daarmee zou hij, hoewel de vergelijking moeilijk is te maken, afgelopen seizoen bij de Grote Prijs van Portugal op de tweede startlij hebben gestaan. De Limburger was drietiende van een seconde langzamer dan Eddie Irvine, aan het stuur van een Ferrari. De concurrentie van topteams als Williams en Benetton ontbrak. Die waren al vertrokken. Behalve Ferrari en Arrows waren verder alleen de bolides van Jordan- Peugeot nog 'raceklaar' in Esto ril. Estoril. Testraces formule 1, snelste ronden: 1. Irvine (Ier) Ferrari 1.21,63, 2. Ver stappen (Ned) Arrows-Hart 1.21,94, 3. Collard (Fra) Jordan-Peugeot 1.23,59, 4. De Simone (Ita) Jordan- Peugeot 1.25,02. VOETBAL Eerste divisie: Telstar-AZ 1-0 (1- 0). SKIËN St. Anton, afdaling wereldbeker, vrouwen: 1. Seizinger (Oos) 2:06,68 (1:03,22 1:03,46), 2. Zur- briggen (Zwi) 2:07,12 (1:03,42 1:03,70), 3. Meissnitzer (Oos) 2:07,19 (1:03,45 1:03,74), 4. Lindh (VSt) 2:07,33 (1:03,77 1:03,56), 5. Kostner (Ita) 2:07,34 (1:04,05 1:03,29). Stand wereldbeker afdaling na twee wedstrijden: 1. Seizinger 180 punten, 2. Street (VSt) 140, 3. Zurbrigeen 102. Stand totale wereldbeker na zes wedstrijden: 1. Seizinger 360 punten, 2. Meis snitzer 268, 3. Ertl (Dui) 267. ZEILEN Port Elizabeth. WK mistral. Vrouwen, achtste race: 1. Francois (Fra), 2. Sturges (Aus), 3. Draoulec (Fra), 23. De Vries. Stand: 1. Francis 16, 2. Maud Herbert (Fra) 26, 3. Lai-Lai Shan (HKo) 34, 8. De Vries 71. Mannen, finale, vijfde race: 1. De Chavigny (Fra), 2. Philip (Fij), 3. Kaklamanakis (Gri), 5. Koops, 17. Van Geemen, 33. Peter Dannen- burg, 60. René Dannenburg. Stand: 1. Kaklamanakis 11,5, 2. Mcintosh (NZe) 20,5, 3. Rodriguez (Por) 21, 10. Koops 53,5, 21. Van Geemen 92, 29. Peter Dannenburg 136, 39. René Dannenburg 164.

de Stem | 1995 | | pagina 15