Paul de Leeuw raast snel grappend door 'Filmpje!' 'La Haine' (De Haat) van Kassovitz Rauwe 'Rijgdraad' nog drie avonden in Chassé Medewerkers van Chassé tonen hun eigen filmkeus Blankers en Linnebank subtiel in Chin-Chin DE STEM UITGIDS Start met 'Jour de Fête' van Tati Wim Overgauw vervangen door Jesse van Ruller Willem-Alexander bij opening van expo kunstschatten Kunsthal koopt dé Van Meegeren Haags Gemeentemuseum toont Franse meesters uit Moskou Ook In de bioscoop PESTEM nederland nederland nederland 3 duitsland t duitsland 2 Radio DONDERDAG 14 DECEMBER 1995 D4 Van onze filmredactie Onder de titel De keuze van de vrijwilligers worden vanaf 21 december in Chassé Cinema tien speelfilms vertoond, die zijn uit gekozen door de 36 vrijwillige medewerkers van het filmtheater in het Bredase Chassé Theater. Het gaat om een kleine selectie uit de vele voorstellen van deze medewerkers, die in het film theater de kaartverkoop en de horeca verzorgen. Op 21 decem ber start dit speciale programma met de vertoning van de recente kleurenversie van Jacques Tati's zwart-witkomedie Jour de Fête uit 1949. Tati, die er zelf de rol van een schutterende postbode in speelt, had de film in kleur bedoeld, maar wegens technische proble men moest hij toch in zwart-wit worden uitgebracht en kleurde Tati alleen enkele details met de hand in. Deze klassieke, bijna woordloze mime-komedie draait een week, steeds om 19.00 uur (24 december om 12.00 uur) De overige negen keuze-films draaien steeds twee avonden ach ter elkaar, om 22.15 uur. Het zijn vanaf 21 december: Down by law van Jim Jarmusch, El Sur van Victor Erice, Du mich auch van Dani Levy, Los Santos Innocen- Van onze verslaggever Roosendaal - In schouwburg De Kring in Roosendaal speelt vrij dag het trio van jazzgitarist Jesse van Ruller. Het concert komt in de plaats van een optreden van Wim Overgauw. De gitarist Wim Overgauw over leed vorige week op 66-jarige leeftijd. Hij was tevens docent aan het conservatorium van Hil versum. Jesse van Ruller was zijn meestbelovende leerling. Wim Overgauw gold sinds de jaren '50 als een van 's werelds beste jazzgitaristen. In Neder land is zijn naam vooral verbon den met het Trio Pim Jacobs, waarvan hij samen met bassist Ruud Jacobs deel uitmaakte. O vergauws vervanger Jesse van Ruller ontving vorige maand in Washington de Thelonious Monk Award. Hij vormt in Roosendaal een trio met Frans van der Hoe- ven (bas) en Marcel Seriese (drums). Aanvang 20.15 uur. tes van Mario Camus, Damage van Louis Malle, Blind Chance van Kieslowski, Le charme dis- crète de la bourgeoisie van Bunu- el, Tre Fratelli van. Francesco Rosi en La Stazione van Sergio Rubini. Den Haag (anp) - Prins Willem- Alexander is vandaag in de Nieu we Kerk te Amsterdam aanwezig bij de opening van de tentoon stelling De Boeddha's van Siam, Kunstschatten uit het Koninkrijk Thailand. Prins Subhadradis Diskul, eme ritus-hoogleraar aan de universi teit van Silpakorn, houdt bij de opening van deze expositie van topstukken uit Thaise musea een inleiding. Op de expositie geven tientallen monumentale Boed dha-beelden, ceremoniële voor werpen en relikwieën uit stupa's en pagoden een indruk van de boeddhistische cultuur in Thai land, het voormalige Siam. De ruim honderd bruiklenen, waaronder gouden kunstvoor werpen en een Boeddha-beeld uit koninklijk bezit, dateren van 2000 jaar voor Christus tot de vorige eeuw. Parijs (anp) - De Rotterdamse Kunsthal heeft op een veiling in Parijs Het Laatste Avondmaal van meestervervalser Han van Meegeren gekocht voor 113.000 gulden. De Kunsthal heeft het werk aan geschaft om er zeker van te zijn dat het niet zal ontbreken op de grote overzichtstentoonstelling die zij vanaf 10 februari aan Van Megeren wijdt. Van Meegeren (1889-1947) schil derde Het Laatste Avondmaal (1940) in de stijl van Vermeer. Hij verkocht het voor 1,6 miljoen gulden aan de Rotterdamse ver zamelaar Van Beuningen. Het doek was daarna het onderwerp van discussie, inclusief gerechte lijke procedures. Uiteindelijk kwam vast te staan dat het om een vervalsing ging. Na de dood van Van Beuningen in 1955 kwam het doek in handen van diens advocaat in Genève. Uit dat bezit is het werk nu geveild. Den Haag (anp) - Het Haags Gemeentemuseum brengt komende zomer een tentoonstel ling van zestig topwerken uit de collectie Franse schilderijen van het Moskouse Poesjkin Museum. Het Gemeentemuseum noemt het een van de belangrijkste ensem bles rond het ontstaan van de moderne schilderkunst met wer ken van onder anderen Monet, Cézanne, Gauguin, Bonnard, Bergen Op Zoom. Schouwburg De Maagd. Het Nationale Toneel met 'Chin-Chin'. Auteur: Francois Billetdoux. Acteurs: Anne-Wil Blankers, Gees Linnebank en Ids van der Kreeke. Regie: Ger Thijs. Gezien woensdag 13 dec. Nog te zien: 16 jan. in Roosendaal, 22 febr. in Terneuzen, 1 en 2 maart in Breda. Door Sjef Huismans 'Ik hou niet van je, maar laat me het je niet zeggen.' In deze woor den van de Italiaanse aannemer Cesareo Grimaldi tegen Pamela Picq-Puffy ligt eigenlijk de totale onmacht weerspiegeld en de tel oorgang van twee mensen die vertwijfeld zoeken naar een stuk geluk. Billetdoux is onbarmhar tig en beent zijn slachtoffers meedogenloos uit tot op het bot. De twee genoemde figuren heb ben ontdekt dat hun wederzijdse echtgenotes een relatie hebben. Zij maken een afspraak met elkaar om te overwegen wat zij hier eventueel aan kunnen en moeten doen. En wie zou denken dat het tussen deze twee ook wel zal klikken tekent voor een oplossing uit de 'doktersreeks'. Billetdoux tekent iets anders. Als een chirurg ontleedt hij de warri ge persoonlijkheden die de geluksverliezers zijn en brengt ze in een wolk van alcohol naar de fysieke en psychische ondergang. Anne-Wil Blankers 'en Gees Lin nebank leiden het proces op knappe wijze in en voeren het tot een aandoenlijke climax en leg gen daarmee haarscherp bloot hoe kwetsbaar een mens is in het zoeken naar het doel van zijn bestaan en het geluk. Zij geven Door Jos Kessels Paul de Leeuw is typisch zo'n komiek waar je van houdt of niet. Mensen dragen hem op handen, of verafschuwen hem. Voor beide groepen valt begrip op te bren gen. Hij kan schaamteloos sentimen teel zijn, maar ook iemand kei hard onderuit halen. Met die combinatie van grofheid en gevoeligheid weet hij veel men sen op een nog nooit eerder ver toonde manier te raken. Zijn fans zijn stapelgek op hem en bleken er alles voor over te hebben om deze week de premiè re in Rotterdam van De Leeuws Filmpje! te kunnen bijwonen. Nimmer is een Nederlandse speelfilm met zoveel tamtam aan het volk verkocht. De populaire cabaretier liet zich in maar liefst drie uitpuilende zalen lauweren, terwijl buiten rijen mensen stonden te applau- diseren, laserstralen naar de hemel reikten en op het stadhuis een royaal feest gegeven werd. Filmpje!, geregisseerd door de avant-gardefilmer Paul Rüven, markeert het afscheid van Paul de Leeuw van zijn favoriete, meer dan levensechte typetjes 'Bob en Annie de Rooy. Het echtpaar van wie de man de vleesgeworden platvloersheid belichaamt en de vrouw vaak ontroerend de een zaamheid van een goedhartige, onbestorven weduwe demon streert. De film begint als Bob en Annie gaan scheiden wegens Bobs sek suele veeleisendheid. Terwijl Bob zich verlustigt aan het vooruit zicht van hoerenbezoek, krijgt Annie te maken met een drugs bende. Na talloze verwikkelingen belandt het tweetal los van elkaar op Curasao, waar het toch nog tot een happy end komt. Paul de Leeuw als Bob de Rooy in 'Filmpje!', een razendsnelle aaneenschakeling van grappen. Filmpje! is een soort Nederlandse Naked, Gun. De grappen worden in een razend tempo afgevuurd, of het nu verbaal is of visueel. Wat de twee titels ook gemeen hebben zijn de vele verwijzingen naar andere films. Veel van de humor heeft ook een typisch Hollands karakter. Zo laat De Leeuw een Jomanda-ach- tig wezen straalseks introduceren en wordt de kijker getrakteerd op een langdurige komische variant van het tv-programma Het spijt me. Tussen de vele flauwe scènes zit ten er ook enkele heel erg leuke, zoals de scène waarin Bob een oud vrouwtje hardhandig plaagt bij het pinnen. Of het optreden van IJf Blokker, die een versnelde euthanasie uit voert op zijn vrouw om met Annie de bloemetjes buiten te kunnen zetten. In Filmpje! draaft zo ongeveer de hele Nederlandse film- en tv- wereld op. Rijk de Gooijer speelt een oude mafiabaas, Willeke Alberti een adoptiemoeder en Pleuni Touw een telefoniste van Correlatie. Een aantal bekenden mag eventjes gewoon zichzelf zijn, zoals René Froger en Miep Brons. Cineast Paul Ruven is het aardig foto polygram gelukt om orde aan te brengen in de vrolijke chaos, die door Paul de Leeuw werd bedacht. Wie van Paul houdt, zal met Filmpje! een uitzinnig avondje beleven. Wie niet van hem houdt, zal dat na deze film ook niet doen. 'Filmpje! van Paul de Leeuw en Paul Ruven draait in Casino 1 Breda, Roxy 1 in Bergen op Zoom, City in Roosendaal, Heuvelpoort in Tilburg, De Koning van Engeland in Hulst. Picasso, Braque en Matisse. De expositie in Den Haag is mogelijk omdat een wisselten toonstelling in de zomer de zalen van het Poesjkin in beslag neemt. De verzameling laat de continuï teit zien van de 19e en 20e eeuw- se kunst en is daarmee vergelijk baar met de Barnes-collectie uit Philadelphia, aldus het museum. De expositie duurt van 29 juni tot en met 6 oktober. Door P.F. Thomése La Haine (de haat) van de Franse cineast Mathieu Kas sovitz is weer zo'n poging om van de harde werkelijk heid kunst te maken. Het gaat - heel actueel! - over een groepje jonge, Parijse verschoppelingen dat aan de rand van de maatschappij leeft. De krantelezer en de televisiekijker kennen ze wel: de kleine vernielers met een ongelukkige jeugd, de moreel ontspoorde tasjesdieven, de aloude, maar toch steeds weer kersverse schrik der burgerij. Nu zijn er op grond van kranteberichten de mooiste werken vervaardigd, denk alleen al aan Madame Bovary of Moby Dick. Bij Kassovitz wordt de werkelijkheid van een Parijse voorstad met zijn rassentegenstellingen kunstmatig, maar zijn kunst wordt geen werkelijkheid. Daarvoor ontbreekt het hem aan iets eigens, zowel in de vorm als in de inhoud. De vorm van La Haine is het quasi-toevallige van de sociale documentaire. De camera volgt drie jongens - een Arabier, een neger en een jood, politiek heel correct verdeeld dus - op hun ledige gang door een voorstad van Parijs. Het is duidelijk wat Kassovitz ons wil laten zien. Eerst bevestigt hij de gangbare vooroordelen over jonge werkloze nietsnutten, maar langzaam moet je geloven dat deze kleine klootzakjes in wezen goeie jongens zijn. Zijn voorbeeld is duidelijk Martin Scorsese: Mean Streets en Taxidriver. Kassovitz mist echter de essentie waar het in dit soort films om draait: de verwarring over goed en kwaad, de onmacht om greep te krijgen op zichzelf en de omgeving en de wanhoop. Dit heart of darkness van de morele verwarring komt bij de Fransman niet aan de orde. De personages blijven net zo clichématig als in een regeringsspotje tegen racisme. 'La Haine' van Mathieu Kassovitz draait in Chassé Cinema in Breda. hun tekst een natuurlijk karakter met een grote innerlijke beleving. Cesareo is de druk gesticulerende volbloed Italiaanse workaholic die drijft op de whisky van het succes en daardoor geen tijd heeft gehad aandacht te besteden aan de diepere behoeftes van zijn vrouw. Als hij de in zijn ogen onmogelijke ontrouw van zijn vrouw ontdekt wordt hij een Don Quichotte die windmolens najaagt. Pamela, de doktersvrouw, is aan vankelijk een frigide labiele zwij gende figuur met de hartstocht van een Schotse ruiten rok Onder invloed van de aannemer en de drank ontwikkelt zijn Jeanne d'Arc zich tot een vtouw die voor hem niet meer aantrek kelijk is en als de golven van de zee vernietigen zij de kust van hun bestaan. De grote kracht van het stuk ligt vooral in het subtiele spel van de beide acteurs die hun emoties in de juiste maat weten te doseren. Billetdoux vergeet de humor in zijn spel niet en brengt deze, zij het spaarzaam, op fijne soms cynische wijze aan. Voor toneel liefhebbers is deze tragi-komedie best een aanrader. Een groot deel van de originele Leedvermaak-cast uit 1982 is weer bijeen in de voorstelling Rijgdraad van Judith Herzberg door Theater van het Oosten en Toneelgroep Amsterdam. Van avond, morgen en zaterdag is deze boeiende en amusante voor stelling nog in het Chassé Theater in Breda te zien. Lea en Nico, die in Leedvermaak hun bruiloft vierden, zijn nog net bij elkaar en Ada en Simon, de ouders van Lea, vieren hun veer tigjarig huwelijksfeest. Beiden hebben de holocaust overleefd maar moeten nu het heden zien te overleven. Van het verleden komt niemand meer af, ook de klein kinderen niet. Het aantrekkelijke van de voor stelling Rijgdraad is dat een loodzwaar onderwerp heel licht voetig wordt gebracht, met ruim te voor komische oneliners en scènes, die soms op het slapstick achtige af zijn. Geestige en ont roerende creaties zijn er van Kit ty Courbois (Ada), Carol van Herwijnen (Simon), Els Ingeborg Smits (Duifje), Trudy de Jong (Lea) en vele anderen. Diederik van Vleuten en Arie van der Wulp staan vanavond in de kleine Chassé-zaal in Breda met hun cabaretprogramma De moed der wanhoop. Twee man nen van een verloren generatie geven onverbloemd hun mening over de huidige samenleving, met veel muziek en zang want het duo vormde vroeger de muzikale ondersteuning van Jack Spijker man in de cabaretgroep Dubbel Dwars. Danseres Desirée Delaunay presenteert op 19 december in de kleine Chassé-zaal in Breda haar choreografie Corps/Etranger dat is gebaseerd op het apocriefe ver haal van Judith, de joodse vrouw die de legeraanvoerder Holofer- nes verleidt, onthoofdt en daar mee haar volk redt. Marcelo Eve- lin danst deze man, Delaunay de vrouw in deze voorstelling vol attributen en religieuze vervoe ring en passie, die zo persoonlijk Paul van Vliet en Vera Mann in de musical 'My fair lady'. Vanaf 20 december tien avonden in het Bredase Chassé Theater. foto archief de stem Higgins, expert in de fonetica en de arrogantie. Samen met kolonel Pickering (Huib Rooymans) traint hij een van de straat opgepikt bloemen meisje, Eliza Doolittle (Vera Mann), in taal en goede manie ren. Het rauwe, onopgevoede kind verandert in een dame van stand, die het hart van de koele professor weet te stelen. Geestig zijn Trees van der Donck als de bijdehante moeder van Higgins, die haar zoon terecht wijst als hij erg vrouwonvriende lijk is, en Piet Bambergen als de vader van Eliza, een ordinaire drinkebroer. Deze nieuwe versie van My fair lady is schitterend in scène gezet en levert behalve muzikaal amusement ook krach- is dat de kijker er soms geen raad mee weet. De musical My fair lady met Paul van Vliet en Vera Mann begint op 20 december in de gro te Venco-zaal van het Chassé Theater in Breda aan een voor stellingenreeks van tien avonden. Een buitengewoon geslaagde nieuwe Nederlandse versie (vert aling Seth Gaaikema) van de befaamde Broadway-musical van Frerick Loewe en Alan Jay Ler- ner. Eddy Habbema heeft deze Van den Ende-produktie voorbeeldig geregisseerd, waardoor de caba retier Paul van Vliet boven al zijn voorgangers (Wim Sonneveld o.a.) uitstijgt als professor Henry tige spelscènes op. Het RO Theater speelt traditie getrouw zijn jaarlijkse einde- jaars-familievoorstelling in De Kring in Roosendaal. Heksen naar Roald Dahl is daar morgen avond te zien. Het wordt een visueel bijzondere voorstelling van Niek Kortekaas (regie en decor). Tijdens de jaarvergade ring van het Geheime Heksenge- nootschap treffen alle heksen uit het land elkaar en kunnen einde lijk zichzelf zijn. Geen lieve dametjes meer, maar gruwelijke kinderhaatsters. George van Houts (vorig jaar Pinocchio) speelt samen met Leo pold Witte de kinderen Boy en Bruni. Lieneke le Roux vertolkt de opperheks over vier andere heksen, met o.a. Caroline Beuk- man. Guus Dam speelt de advo caat en Hans Leendertse de grootmoeder en een hotelportier. Justus van Oei schreef het bit terzoete sprookje Sorry dat ik besta dat op 21 december is te zien in De Kring in Roosendaal. Vijf acteurs spelen vijftien rollen, van tragisch tot hilarisch, in een verhaal rond een kinderloos echt paar, Otto en Ada, dat vastzit in een uitgebluste relatie. Ada wil een kind maar is onvruchtbaar en heeft dat nooit durven zeggen. Dan verschijnt er een engel die er voor zorgt dat het kind er toch komt. De twee hoofdrollen worden gespeeld door Martine van Os en Frans van Deursen (In de Vlaam- sche Pot). De overige dubbelrol len worden vertolkt door Dorijn Curvers, Mies de Heer en Onno Roozen. Bram Vermeulen regis seerde dit stuk over 'moderne dertigers'. Schouwburg De Maagd in Ber gen op Zoom presenteert mor genavond een cabarestafette met jong talent: De Dulle Roeckers, Pieter de Rijk en Ajuinen en Look. Ze worden aangekondigd door Jan Pieterse. Frank Groothof speelt mor genavond in De Bussel in Ooster hout (19.00 uur) de familievoor stelling Carmen, zijn eigen speel se, tragi-komische bewerking van de opera van Bizet, waaraan wordt meegewerkt door het saxo foonkwartet Sax et Plus. Het Zuidelijk Toneel geeft zaterdag in De Bussel in Ooster hout een voorstelling van De Cenci, de fascinerende interpre tatie van regisseur Dora van der Groen van het wrede drama uit 1819 van de Engelse dichter Shelley. De middeleeuwse, Romeinse familie Cenci gaat kapot aan de terreur en de wan daden van de echtgenoot en vader, graaf Cenci (Johan Van Assche, aangrijpend innerlijk gekweld). Zijn verkrachte doch ter Beatrice (Chris Nietveld, breekbaar en furieus) neemt wraak met moord en wordt aan geklaagd. Jasperina de Jong en Lieuwe Visser zingen prachtig in de musical Lang leve de opera van Joop Stokkermans en Ivo de Wijs. Een operazanger èn een recen sente, die kissebissen over een slechte kritiek. Maar de plot van het verhaal en het humorgehalte laten te wensen over. Op 20 december in De Bussel in Ooster hout. Danny de Munk en Laura Vlasblom zingen en acteren heel goed in de kleinschalige, Ameri- kaanstalige 'musical' Pump Boys and Dinettes, maar gebrek aan verhaal maken het helemaal uit rock- en country western-lied jes bestaande programma wel wat mager. Muzikaal is het voor treffelijk. Op 21 december in De Nobelaer in Etten-Leur. De nieuwe James Bond-film, Gold* neye, ,s een feest der herkenning. Russische slechteriken die de wereld,, de bedreigen, fraaie locaties en m t spectaculaire technische snufjes Pi» B.rofsna" b «Wijk (maar w afstandelijk) als Britse geheimagent 00 en Famke Janssen opzienbarend als Ik sischehuurmoordenares. (Grand in 6™. da, Cinemactueel in Bergen op Zoom City in Roosendaal, Centraal in Geertrui' Hukt)6'9' De KOn'"9 Van En98land in In The Santa Clause wordt een gescheiden vader tot de echte kerstman gebombardeerd om daarna met ziin zoontje een sprookjesavontuur te bele ven dat er soms leuk uitziet, maar wei nig tot de verbeelding spreekt. (Cinésol 1 en 3 in Breda, Centraal in Geertruiden- berg, Roxy 2 in Bergen op Zoom) In de spannende, geestige en prachtia uitziende Disney-tekenfilm Pocahontas wordt een 16e eeuws indianenprinsesie verliefd op een blanke kolonist. (Casino 1 en 2 in Breda, Roxy en Cinemactueel in Bergen op Zoom, Centraal in Geertrui- denberg, City in Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst) Leuk voor jong en oud is Lang leve de koningin van Esmée Lammers. Een meisje fantaseert dat ze in een paleis van een koningin (Monique van der Ven) leert schaken met levende schaak stukken. (Mignon in Breda) In de voortreffelijke thriller Seven van David Fincher worden twee recher cheurs geconfronteerd met de gruwelij ke daden van een bijbels geïnspireerde seriemoordenaar. (Casino 3 in Breda Roxy in Bergen op Zoom, De Koning van Engeland in Hulst) Sandra Bullock speelt in de cyberspace- thriller The Net van Irwin Winkler een computer-expert, die verwikkeld raakt in een gevaarlijk computermisdaad- schandaal. (Cinésol 2 in Breda) In de filmkomedie Nine Months moet Hugh Grant negen maanden wennen aan de gedachte dat zijn vriendin (Julianna Mooref een baby ter wereld zal brengen. (Cinésol in Breda) Meryl Streep (44) en Clint Eastwood (65) spelen in The bridges of Madison County ontroerend mooi een getrouw de vrouw en een fotograaf die voor slechts vier dagen haar geliefde is. (Casi no 4 in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, De Koning van Engeland in Hulst) Waterworld, het oceaanspektakel van en met Kevin Costner, blijft nog in Mig non in Breda. In Something to talk about van Lasse Hallstrom worden de huwelijksproble men van een plattelandsfamilie, met Julia Roberts als bedrogen echtgenote, romantisch opgelost. (Centraal in Geer- truidenberg, De Koning van Engeland in Hulst) In Das Versprechen van Margaretavon Trotta worden twee geliefden van elkaar gescheiden door de Berlijnse Muur. In dertig jaar zien ze elkaar maar driemaal. Een clichématig melodrama, met een aantal mooie scènes, van de cineaste van Die Bleierne Zeit. (Chassé Cinema Breda) The city of lost children is een bizarre fantasie van Marc Caro en Jean-Pierre Jeunet (Delicatessen) over een oude zie ke man op een booreiland die kinderen laat kidnappen om hun dromen te kun nen stelen. Het verhaaltje is kinderlijk, de visuele vondsten in een wereld vol verval, echter verbazingwekkend. (Chas sé Cinema Breda) Trevor Howard en Celia Johson worden verliefd in een Engelse stationsrestaura tie en blijven elkaar daar ontmoeten, maar aarzelen met een complete bui tenechtelijke verhouding in Brief Encounter, het nog altijd prachtig ingetogen filmdrama uit 1945 van David Lean en Noël Coward (scenario). (17 en 18 december in Chassé Cinema Breda) Punk-geweld en de moord op een zwar te jongen teisteren Londen in de zomer van 1977 tijdens het jubileum van de koningin in Young soul rebels van Isaac Julien. De vriendschap van twee zwarte dj's komt onder druk te staan als een van hen verliefd wordt op een meis je. (Zondagmiddag als Gay Cinema in Chassé Cinema Breda) Antonia van Marleen Gorris is een alle gorisch vrouwensprookje over drie generaties onafhankelijke vrouwen, met Willeke van Ammelrooy als eigen gereide oermoeder. (Chassé Theater in Breda) De kleine Olivier Tuinier speelt een prachtige rol als een ventje dat dooi twee grotere jongens tot diefstal woro aangezet in de spannende jeugdti Het Zakmes van Ben Sombogaart. (Chassé Cinema, 17 en 20 december) Filmclub Cinema Paradiso vertoont maandag in Bergen op Zoom (Cinemac tueel) De Aanslag, de spannende ver filming door Fons Rademakers van boek van Harry Mulisch en maandag v Roosendaal (City) Kaos, het prachtig historische vijfluik over Siciliaanse an dotes van de broers Taviani. Op dinsdag in Bergen op Zoomi - woensdag in Roosendaal tin Women, de aardige verfilming van boek Onder moeders vleugels van Lo se B. Alcott, met o.a. Winona Ryde een van de dochters uit een 19e ee gezin die schrijfster wil worden. Fideï et Arti in Oudenbosch vertoont vanavond A Clockwork Orange, grimmige klassieker van Kubrick. ,n45 ondertekening i akkoord voor (tot 12.00) 15 27 Teevee Studio ,600 Journaal ,507 De week van 5 35 Ein Heim für Tie ,7 33 The Cosby Show ,8.01 Baby it's You d( ,828 Boggle, spelletje ,856 Aqua, 2-delige Afl. 1 ,929 Filmspot, rubriek 20 00 Journaal 2031 Kenmerk, actuali 2101 Werelden: Begin tijdperk, 2-delir (slot) 2,51 wilde Ganzen 2156 Tuig, tv-spel 22.30 Close-Up, cultui met discussie n. stelling De lelijke museum 23.28 Anno dominee, Marsman op het 23.52) 09 30 Mens en lichaam ,5 57 Aktua in bedrijf dustrie ,529 Wonderland me Dennis de beng ,7.21 (PP): AOV 17.29 2 Vandaag me 17.30 en 18.00 Sportjournaal en ten uit het nieuw 19.02 Vraag't aan Dol 19.32 Natte neuzen, sp 20.08 De leukste thi bloopers 20.42 Der Alte, misdaac 21.45 TV-show 22.46 Deadline, magazi 23.30 Journaal 23.38 De trots van landse pot (tot 2: 07.00 Journaal 07.07 Klokhuis 07.22 Een verhaal dat 07.29 Ontbijt-tv met el naai en 8.10 Spor 09.00 Journaal 09.05 (PP): RPF 09.08 Kook tv 09.30 Vrouwzijn 10.00 Spoor 7 tv 10.11 Galg en rad 10.51 Peter 11.05 -De week van 11.31 Boggle 11.59 MiddagEditie 12.15 Den Haag journaal 13.00 Journaal 13.09 Hoe zit dat 13.40 Voor hete vuren 14.05 Ik weet het beter 14.31 Plantage 15.27 W.E.B. 16.00 Journaal 05.30 Morgenmagazln, 09.00 Tagesschau 09.03 tors, serie 09.45 Tele-Gym 10,00 Tagesschau 10.03 gazin Praxis. Gezondheids 10.45 Info Arbeit und Ben chau 11.04 Wer Kollegent ne Feinde, tv-spel 12.35 Presseschau 13.00 Tagessr tagsmagazin 13.45 V gramm 14.00 Tagesschau '9 717, talkshow 14.30 B 14.55 Jürgen Fliege antwr Tagesschau 15.03 Barriga 16.00 Tagesschau 16.03 17,00 Tagesschau 17.10 vardmagazine 17.55 Ve serie 18.25 Marienhof, se Bülowbogen, serie 20.C 20.15 Kein schoner Land, reis 21.00 Kontraste, maga[ _ten, Pech und Pfannen, 22.15 Sketchup, hoogtej 22.30 Tagesthemen 23.0 blaue Briefe, reportage 23 of the Night, misdaadserie! gazin 00.50 Woody Allen speelfilm (tot 02.15) 65-30 Zie Duitsland 1 13 spelletje 14.15 Madita, je Astrid Lindgren erzahlt, ve jeugd 15.05 Logo, jeugdjoi Zoder3, spelletje 15.45 He date- spelletje 16.35 Jede' serie 17.00 Heute 17.15 "■55 Heiner Lauterbach Koln, politieserie 19,00 He meine Töchter, serie 20.1 talkshow 21.15 WISO, soci magazine 21.45 Heute 22 s. e Quartett 23.30 The De V'a, documentaire-serie (sic nacht 00.35 100 Jahre Kin corn, speelfilm 02.30 Text RADIO RIJNMOND Suzanne met veel nie HennetteGeeve met Neder 140(1 n i" Menno Tammin 18 nn B°?e en Roswinkel. ■00-19 oo Post aan de telef omroep brabflnt 7N'iuf zie Radio 1, g, krant ^Ua'ltei,en' SP011 rant'n Brabant. 723 ^Actualiteiten en S (re9io's Z.O, M. P'° W-B). 8.08 ^centrale. 8.32 Actual! ■#.55 Weerman. 9.07 ii otV007 draai-b 1205 fi3" harte' met 5 Actualiteiten, s R'cuwscentrale. 1334 gevolg tenv Wee verkei N.O) ii-bank. rond service Actua

de Stem | 1995 | | pagina 30