Bunga Melati is trekpleister Zaalvoetbal Terneuzen 25 jaar 1996 K? Piet Westerweele wil toeslaan Janko Klaeijsen snel terug na blessure Huidig actief bestuur heeft zaken uitstekend voor elkaar ;hoorn IN 4ÉSTEM SPORT ZEELAND B3 In kader 25-jarig bestaan van zaalvoetbalrayon Terneuzen IIOIM n INEUZEN SPORTNIEUWS KORT Halve marathon in Zaamslag Dikke van Dale wint toptreffen Strandvoetbal voor C-junioren Biljartkampioenschap Groot Hulst De Cocq verslaat De Ridder/Kiss Geflatteerd verlies Jong Zeeland VAN DIXHOORN MANNEN MODE 1207 Elderschanscross vierde wedstrijd Zeeuwse crosscup 1BER 1995 Ir, Laat 27, 072-5155497. r/£R.iln.*'Thorbeckeplein 10. 0172-4715oc Iiort, Arnhemsestraat 17, 033-465900(1 ■iam, Parnassusweg 214, 020-6758800 am, Ceintuurbaan 83, 020-6766634 l m, Leienplein 11, 055-5786957 T, Jansplaats 12, 0264422300 J Rolderstraat 11, 0592-313471 lip Zoom*, Zuivelplein 2, 0164-24769» Karnemelkstraat 4, 076-5207091 JBinnenwatersloot 21, 015-2159697 Vughterstraat 25, 073-6891125 g, Grote Marktstraat 2, 070-3637909 Bisschopstraat 5, 0570-641925 n Nieuwstraat 7c, 040-2466649 Wilhelminastraat 18, 0591-641235 J Beltstraat 96, 0534342097 |on, Brugstraat 32, 050-3187319 u I Gedempte Oude Gracht 102, 023-54?5acc a I Lindegracht 27,0513-625240 Geleenstraat 18a, 045-5741226 G. van Amstelstr. 101, 035-6280267 H J tien, Voorstreek 60,058-2131664 iBreestraat 137, 071-5134542. ]tht, Wijcker Brugstraat 24b, 043-326011 n I bsi. Hertogstraat 115, 024-3606816 o Jsm", Meent 31a, 0104045726.** 4 ■am*, Oostmolenwerf 11-17, 010-23301 li o I Schouwburgring 49, 0135441308** 9 1 Nachtegaalstraat 54, 030-2302144 leulse Poort 8c, 077-3541343. Aagje Dekenstraat 8, 0118430062 J Kon. Julianaplein 9, 070-3877964 ■Oude Vismarkt 28a, 0384232295 i Office: Iip-to-date getrainde stat voor professionele ■zen 4 betaalgemak met de ESCOM Credit Card Jcard en betalen met pincode 1st flexibel financieringsprogramma liale (op de praktijk afgestemde) trainings- ïramma's jpaanden aan huis garantie op PC's en zware Irprinters liaanden telefonische helpdesk I dan 1500 winkels in Europa fictie van ESCOM produkten is ook verkrijgbaar bij de van Mikro Electro (informatielijn 0165-598S01) De nformatielijn 020-4076155), Scheer&Foppen atielijn 0341-463131), Horn (informatielijn 0475- I, de Harense Smid (informatielijn 0412-462911). DONDERDAG 14 DECEMBER 1995 ^onzesportmedewerker rneuzen - In het kader van a 25-jarig jubileum heeft de roetbalcommissie van het a Terneuzen een interes- loeg weten te strikken i (je festiviteiten rondom bestaan op te luisteren. I 'jndskampioen zaalvoetbal Lga Melati is zaterdag 23 Lember te gast bij die com- I in de sporthal 't te Terneuzen. I jan speelt de landskampioen I «mi een selectie van het jubile- I ie zaalvoetbalrayon, versterkt I jet een viertal spelers van De I "ocq. »Die sPelers hebben we I betrokken om Bunga Melati, 1 je beste zaalvoetbalploeg nomenteel in Nederland, wat meer tegengas te kunnen bieden," zegt rayon-voorzitter Piet de Reus. Die er aan toevoegt te hopen dat het publiek, dat gratis toe gang heeft tot de jubileumwed strijden, massaal aanwezig zal zijn. De wedstrijd tussen de selectie Terneuzen en Bunga Melati begint op genoemde datum om 15.30 uur en zal geleid worden door internationaal zaalvoetbal arbiter Willy van Gremberghe uit Axel. Voor de meeste zaalvoetbal liefhebbers zijn de spelers van Bunga Melati geen onbekenden. Regelmatig verschijnen zij in beeld op televisie, als er weer een topduel in de hoogste klasse van het Nederlandse zaalvoetbal afge werkt wordt. Vaste doelman is Michaël Wentzler, met 35 inter lands momenteel eerste man in het nationaal zaalvoetbalteam. Reserve-keepers van Bunga Mela ti zijn Joost de Bresser en Toon Donders. Daarnaast zijn in het veld actief: John Keur (15 inter lands), Hennie Lentinck (20 inter lands), de Belg Eduard Demandt (33 keer 'Rode Duivel'), aanvoer der Joop Ludwig (19 interlands), de bekende Edwin Grünholz van FC Den Haag en tevens de grote man van het national zaalvoetbal team (17 interlands), René Maréchal (2 interlands en vorig seizoen goed voor 44 doelpunten bij BLG Sport), Fico Yussef, Ricardo Gil Y Munios (vorig sei zoen spelend voor Docshop en goed voor 43 treffers), Roland Hertogh (reeds acht jaar en 250 officiële wedstrijden actief bij Bunga Melati) en Jeffrey Freni. Coach is Rini Kromdijk. De selectie Terneuzen bestaat in grote lijnen uit doelman Mario Harte en de veldspelers Patrick Baumgarte, Michel en Pascal de Ridder (allen W Terneuzen), Mike van Rossem en Mirko Tomic (De Zwaantjes) en Jan Cools, Mario de Vreeze, Harry Riemens en Dirk Verdonck (De Cocq). Voordat deze wedstrijd begint staat de finale van het jubileuem- toernooi om 14.30 uur gepland. Vanaf maandag 18 december tot en met vrijdag 22 december wor den steeds vanaf 18.30 uur de voorronden afgewerkt op handi cap-basis in de sporthal 't Zwaan tje. Op handicap-basis houdt in dit geval in dat een hoofdklasser bij aanvang van het onderling treffen een voorsprong in doel punten moet geven. Die voorgift loopt op naar gelang het verschil in klassen groter wordt. Zo moet een hoofdklasser met meer dan acht doelpunten verschil winnen van een vierdeklasser. De finale tussen de rayonploegen wordt geleid door scheidsrechter Nico Schreuders. Vaste grensrechters bij die finale en bij het duel tussen de selectie Terneuzen en Bunga Melati zijn Bram Lensen en Ko van Es. Aansluitend op die wed strijden houdt het bestuur een receptie in sportkantine Tacq van sporthal 't Zwaantje. I Boor Peter Snelders femeuzen - Het zaalvoetbalrayon Terneuzen bestaat niira 25 jaar. Hoewel de exacte oprichtingsdatum niet meer te achterhalen is, moet volgens oudgedienden, de oprichting medio mei 1970 gebeurd zijn. In de tijdspanne I van 25 jaar kende het rayon veel hoogte- maar ook enke le dieptepunten. Meestal het geval bij een vereniging van die leeftijd. ZAALVOETBAL de Harense Smid eBlöck MODE m tc-jïl w Onder impuls van mensen als de sporthalbeheerder van destijds drie Stehouwer en de eerste bestuursleden Jan Francken, Cets Baumgarte, Daan Donze en wijlen Sjef Hoefijzers, kreeg het laalvoetbalrayon, enigszins voortspruitend uit de zomer- avondvoetbalcompetitie, gestal te. Negen ploegen namen aan de I eerste competitie deel. Dat waren CHD, Dow 1 en 2, HKC, Hoek Veteranen, NSM, Philips, Van der Poel en Terneuzen Veteranen. Van die teams zijn Dow, HKC en I Terneuzen nog steeds actief. I Het zaalvoetbalrayon Terneuzen kende al vrij snel een spectacu laire groei. Van één klasse breid de men uit naar meerdere klassen en het aantal ploegen- over schreed op een bepaald moment raim de dertig. Momenteel het aantal Terneuzense n, uitkomend in het rayon als de regio, uit 27. Met die floris sante groei door de jaren heen hield de bestuurlijke bezetting geen gelijke tred. Integendeel, want het kostte de 'beleidsbepa lers' steeds meer moeite om met een redelijke bezetting de verga deringen en de sportieve activi teiten te leiden. Bestuurscrisis" Op een bepaald moment escaleer de die gang van zaken en resul teerde in een bestuurscrisis. Er was vrijwel niemand voorhanden die de kar nog wilde trekken. Paid Klaren en Gerrie Agterhuis namen toen het voortouw en fedurende een flink aantal jaar bepaalden zij het gezicht van het zaalvoetbalrayon Terneuzen. Daarna drukte ook Ton Basti- aansen zijn stempel op het bestuurlijk gebeuren. Die vrij bestuursbezetting werd regelmatig geconfronteerd met sportieve uitwassen. Er was een periode in de 25-jarige geschie denis waarin zich menigmaal een incident voordeed tijdens wed strijden, die de toets van sportivi teit beslist niet kon doorstaan. De laatste jaren is het tij duidelijk ten goede gekeerd. Met het huidige bestuur onder voorvoorzitterschap van Piet de Reus, competitieleider Joos Tol lenaar, secretaris/penningmees ter William de Pundert en bestuurslid algemene zaken Mir ko Tomic, kan het rayon nu bogen op een team vrijwilligers met hart voor de zaak. Organisa torisch loopt de zaak op rolletjes, al wil het, zo merkt het bestuur tussen neus en lippen op, best wel eens 'stuiven' tijdens bestuurs vergaderingen. „Maar we zijn volwassen mensen en na afloop van de vergaderingen gaan we met een gezamelijk standpunt weer als vrienden uit elkaar," zegt William de Pundert. Het 25-jarig jubileum zal niet ongermerkt de revue passeren. Naast een groots jubileumtoer- nooi van maandag 18 tot en met zaterdag 23 december, waaraan alle ploegen uit het rayon Ter neuzen deelnemen, vormt het duel tussen een versterkte selec tie van Terneuzen en landskam pioen Bunga Melati één van de hoogtepunten van dit jubileum. Dit duel wordt zaterdag 23 december om 15.30 uur onder lei ding van arbiter Willy van Grem berghe afgewerkt. Een uur eerder wordt de finale van het jubileum- toernooi betwist in sporthal 't ZWaantje. Dat duel staat onder leiding van Nico Schreuders. Als afsluiting van dat geheel houdt het bestuur aansluitend een receptie in de sportkantine Tacq van sporthal 't Zwaantje. „We hebben afgezien van een feestavond, omdat wij Zaamslag - In Zaamslag staat zaterdag 16 december de vierde van het acht wedstrijden tellende Halve Marathon Circuit op het programma. De organisatie is in handen van de Politie Sport en Ontspanningsvereniging, die daarbij steun krijgt van SV Aloy met Chris Verhage als drijvende kracht. Frank Verschorre kan er zijn leidende positie bij de mannen-seni oren niet verdedigen, omdat de Breskense postbode hoogtijdagen bij zijn werkgever beleeft. Wel is van de partij de leider bij de veteranen Dirk van de Veire uit het Belgische Oostakker. De start vindt plaats om 14.30 uur in de Polderstraat. Naast de halve marathon staat er nog een tweetal afwachtingslopen op het pro gramma. Dit over vijf en acht kilometer. Zij worden om 14.35 uur op pad gestuurd. Er kan vanaf 12.30 uur worden ingeschreven in het verenigingsgebouw 'De Punt' aan de Terneuzensestraat. De kleed- en wasaccommodatie is op het complex van de voetbalver eniging Zaamslag. Oostburg - In het ZAVIO, het Oostburgse KNVB-zaalvoetbal, stond het toptreffen tussen Dikke van Dale en Groosman/Casuals op de rol. Een duel dat met 1-5 door Dikke van Dale werd gewon nen, waardoor de rol van de ploeg uit Sluis voorlopig is uitge speeld. Zeemeeuw, bezig aan een voortreffelijk seizoen, won met 4-1 van Verduin en heeft met een wedstrijd meer gespeeld hetzelfde pun tentotaal als Dikke van Dale, zodat de competitie spannend blijft. Voor een uitschieter zorgde Bron, dat De Ruysscher met een 11-2- nederlaag huiswaarts stuurde. In de onderste regionen hielden Rabo Aardenburg/Eede en Leenhouts elkaar in evenwicht in een gartij die in 4-4 eindigde. TAND Dikke van Dale 7-13, Zeemeeuw 8-13, Groosman/Casuals 8-11, Verduin 8-9, Bron 7-8, Rabo Aardenburg/Eede 8-5, De Ruysscher 7-4, Leenhouts 7-3, Security 8-2. Cadzand - De voorronde van het jaarlijkse strandvoetbaltoernooi voor C-junioren wordt dit jaar op zaterdag 6 januari gehouden. De plaatsen waar de voorronde wordt afgewerkt zijn: Oostkapel- le, Zoutelande, Burgh, Koudekerke, Vlissingen en Cadzand-Bad. In actie komen zo'n honderd teams van de veld voetbal verenigin gen. De finale wordt op tweede paasdag afgewerkt. Hulst - De belangstelling voor het biljartkampioenschap band stoten op handicapbasis van de gemeente Groot Hulst kan zich dit jaar verheugen in een grote belangstelling. Maar liefst 48 spelers schreven voor deze titelstrijd in. Dat aantal deelnemers is verdeeld over zeven poules, die tot 31 januari bij de biljartverenigingen De Smickel, Den Ouden Arend, De Blauwe Bal, CBC, HBC/De Troubadour, JBH en De Steense Carambole in actie komen. Er wordt gespeeld in de lokaliteiten snooker- en biljartcentrum De Smickel en Het Houtenkwartier te Hulst, café De Kroon te St.-Jansteen, De Smidse en café-biljart- zaal De Troubadour te Clinge. De eindstrijd wordt in april afge werkt bij Den Ouden Arend in café De Kroon te St.-Jansteen. Het is de zesde keer dat dit kampioenschap gehouden wordt. Titelver dediger is Jo Boogaert van CBC Clinge. Terneuzen - De regionale derby tussen de provinciale hoofdklas sers De Ridder/Kiss en De Cocq is door de mannen uit Aarden burg met 3-11 gewonnen. De Terneuzense gastheren hadden opnieuw te kampen met het wegblijven van spelers. Dit betekende dat de 57-jarige voorzitter Jan de Wolf zelf mee moest spelen om voltallig te geraken. De Cocq, dat de reputatie van Zeeuwse topper geniet, had dan ook weinig moeite de winst te pakken. Na 1-4 halverwege werd het 3-11. Voor de thuisclub scoorden Paul Tjen-A-Sem (2x) en Stefan van de Ameele. Voor De Cocq troffen Mario de Vreeze (4x), John Alleman (3x), Paul Hubregtse, Sjaak van de Broeke (2x) en Harry Riemens de roos. Het bestuur van het jubilerende zaalvoetbalrayon Terneuzen met van links naar rechts: Piet de Reus voorzitterWilliam de Pundert (secretaris/penningmeester), Joost Tollenaar (competitieleider) en Mirko Tomic (algemene zaken). foto camile schelstraete bang zijn dat daarvoor de belangstelling magertjes zal zijn," licht voorzitter Piet de Reus toe. Zorgen Totaal los van dit jubileum maakt hij zich, zaalvoetbalman in hart en nieren als hij is, zorgen over een bepaalde ontwikkeling binnen de KNVB: „Ik maak me zorgen over het samengaan met Brabant. Ik denk dat met name Zeeuws-Vlaanderen daar de dupe van kan worden. De hoger spelende ploegen zullen in de toe komst meer moeten gaan reizen om hun wedstrijden af te werken. Ik vrees dat dit zal resulteren in een afnemende belangstelling. Daarom hoop ik op een nog hech tere samenwerking tussen de ray ons hier in Zeeuws-Vlaanderen, zodat een eigen competitie, desnoods alleen in Zeeuws- Vlaanderen niet uitgesloten wordt." Daarnaast breek hij ook nog even een lans voor het arbiterskorps waar hij, net zoals William de Pundert, deel van uitmaakt. „De scheidsrechter is ook maar een vrijwilliger. Men mag iets van hem verlangen, maar men kan hem nooit tot iets verplichten. Er moeten meer pogingen onderno men worden om meer mensen aan het fluiten te krijgen. Een stukje tolerantie vanuit de teams zou dat kunnen bevorderen." Ondanks dat de gehele organisa tie rondom dit jubileum, waartoe het bestuur reeds vijf jaar terug de eerste aanzet gaf, naar wens verloopt en men ook financieel geen problemen kent, baart één ding het bestuur nog zorgen. „Dat is de publieke belangstel ling op de slotdag. Dat is het eni ge waar ik nog slapeloze nachten van heb. We hopen dat de sport hal te klein zal zijn. Dat er een uitstekende ambiance zal heer sen. Daar doen we het in feite voor. Een gering aantal toeschou wers zou een enorme afkanpper zijn voor al het werk dat we reeds verricht hebben, ondanks het feit dat we ons over al andere omlijs tende zaken geen enkele zorg meer hoeven te maken. De entree is gratis, dus dat vormt geen beletsel," aldus William de Pun dert. Aalst - Ondanks een uitstekende tweede helft verloor Jong Zeeland toch ietwat geflatteerd met 2-0 van het beloftenteam van de Belgische eersteklasser Eendracht Aalst. Het team van coach Wies van Avermaete werd in de eerste helft over klast door de gastheren, die een hoog tempo draaiden. Het was dan geheel in de lijn van het spelbeeld dat de Eendracht Aalst in de 28e minuut op voorsprong kwam door Sammy van de Bossche. In die eerste helft was het vooral aan uitstekend keeperswerk van Mario Harte (Hoek) te danken dat de schade tot 1-0 beperkt bleef. In de tweede helft vond de Jong Zeeland-spelers, die voor het eerst in vier weken weer samen speelden, elkaar beter en kregen meer greep op de wedstrijd. Met een goed spelende laatste man Patrick de Meijer (Ter neuzen) werd de thuisploeg onder druk gezet. Dat resulteerde in ver schillende uitstekende kansen. Onno Doeland (RCS), Cor Schroevers (Arnemuiden) en Alexander Bom (Middelburg) verschenen alleen voor de Belgische doelman, maar wisten mede door wat pech de weg naar het net niet te vinden. In de 76e minuut kwam Eendracht Aalst uit een counter zelfs op 2-0 via opnieuw Sammy van de Bossche. IT qEbAk. NoORdsTRAAT 19 Terneuzen Fred Rabout Aardenburg - Met de elfde editie van de Elderschanscross is de zeven wedstrijden tellende strijd om de Zeeuwse crosscup aterdag 16 december al aan de vierde wedstrijd toe. De Elderschanscross, op gelijknamige park even ten oosten 'an Aardenburg, zou in de diverse cate gorieën wel eens voor wat meer helder heid kunnen gaan zorgen. Op het bochti ge (er is geen honderd meter recht), door hele lopers en loopsters als lastig ervaren 'MO meter lange parcours zullen de pun ten dan ook 'duur' zijn. ATLETIEK Panning is er nog genoeg, zeker in de jongste e ranencategorie .waar er tussen Wim t su7en, John Overweel, Piet Westerweele en m Polderman tot nu toe bijzonder weinig achtverschil kon worden opgetekend. suyen won verrassend de eerste twee terwijl Overweel op 'Westhove' naar winst liep. Ook thuisatleet Westerweele Vit, Paa'd n°g niet afgeschreven worden, sln de Nollecross en derde op de Moer- latenS I?°est; AVesthove geveld door griep fes™eten, maar aangezien de vijf beste t j n Selden is zijn rol zeker nog niet uit- raet u Elderschans kent hij iedere nasr 's z'in trainingsparcours en dus ooit men ^em zater<dag gemotiveerder dan jaarJe,™acHen. Hij was het immers die elf (je seleden het nu nog steeds van dienst zijn- tnoest uitstippelde. Slechts één keer É'M blijv t'ee^nemer' geblesseerd, langs de renSM"r0le: "^otnu toemagniet moppe- cro' 8?ng voortreffelijk met de voor de tens ,UP niet meetellende Mosselloop in Wes- ItOD it-°U|Wen a's absoluut hoogtepunt. Daar ®oe rin rt een sPeer- Zo gemakkelijk heb ik later w ,ean wedstrijd gewonnen. Een week i^d^ik echter door griep geveld waar- ""'hove miste. We zijn nu veertien dagen verder en de krachten zijn weer terug. Wil ik nog aanspraak maken op de Zeeuwse crosstitel in mijn categorie, dan zou ik zater dag moeten winnen. Gemakkelijker gezegd dan gedaan overigens, maar als ik de dag mag beleven die ik in de Mosselloop had liggen er mogelijkheden." Enkelblessure Bij de senioren voert regerend kampioen Miquel van Tongeren de tussenstand aan. De grootste klant na de door een enkelblessure weggevallen Ramses Bekkenk is echter Edwin de Leeuw, die op Westhove achter de ongenaakbare, en voor de crosscup niet mee tellende, John Vermeule het maximale aantal punten binnenhaalde. Hij liet de Nollecross links liggen en komt daardoor nog niet in de top van het klassement voor, maar staat er relatief het beste voor. De Leeuw vindt in Aardenburg een parcours dat hem op het lijf geschreven is. Een lichtge wicht die door het vele draaien en keren in het voordeel is tegenover Miquel van Tonge ren, die het als triatleet van de kracht moet hebben. Twee topfavorieten dus met daarach ter jongens die wel eens voor een aangename verrassing zouden kunnen zorgen. Theo Rabout, de regionale favoriet, loopt graag op de Elderschans, maakte het op Westhove tot een paar honderd meter voor de finish Van Tongeren knap lastig en zou aan het eind van de strijd om de crosscup einde lijk wel eens op het podium willen staan. Dan moet hij niet alleen naar boven kijken, maar ook mannen als Jan Guiljam, Jan de Bart en Peter Louwerse in de gaten houden. Verder ook jongens als Terneuzenaar Erik Goossen en Sjaak Luteijn uit Oostburg. Verrassing et name Goossen is tot nu toe een verrassing. Hans van de Griendt verkiest de corrida van Stekene, die een dag later gelopen wordt, en komt wellicht niet in actie. Karin Bastian wekte de indruk bij de vrouwen-senioren op haar 'pantoffels' de titel te gaan prolongeren, tot Anjolie Wisse haar in Westhove klopte. Dit wordt in deze categorie wellicht weer het belangrijkste duel, al loopt Marianne Pro voost de laatste weken ook erg hard, getuige haar tweede plaats in de Spado-cross afgelo pen zondag. Jopie Daane staat bij de vrouwen-veteranen in Zeeland nog op eenzame hoogte. Op de korte cross deed Aardenburger Patrick van Quekelberghe op Westhove wat hij bij afwe zigheid van Pascal Meerman moest doen en dat was winnen. Meerman is er zaterdag wel bij, maar vorig jaar liet Van Quekelberghe zien dat hij de confrontatie aan kan. Ook in de jeugdcategorieën mogen aantrek kelijke duels verwacht worden. Hulstenaar Rik van Laarhoven is tot nu toe veruit de bes te A-junior terwijl bij de B-junioren Rutger Veerman voor eigen publiek zal willen laten zien dat hij afgelopen seizoen niet toevallig de beste van Nederland was op de 800 en 1500 meter en een aantal nationale crossen won. Hij zal er als eerstejaars wel moeten afreke nen met tweedejaars Michel Schrier. In de outsidersrol Stefan Krijnen van het organise rende Wielingen. Bij de B-meisjes komt Annemarie van Dongen in actie voor eigen publiek en ook zij wil zich aan het eigen publiek laten zien. PROGRAMMA ELFDE ELDERSCHANSCROSS 10.30 uur: trimloop over 3300 of 6600 meter. 11.15 uur: meisjes- en jongens-pupillen C 1100 meter. 11.25 uur: meisjes- en jongens-pupillen B 1100 meter. 11.35 uur: meisjes-pupillen Al en A2 1100 meter. 11.45 uur: jongens-pupillen Al en A2 1100 meter. 12.00 uur: meisjes D 1100 meter. 12.10 uur: meisjes C 2200 meter. 12.30 uur: jongens D 2200 meter. 12.45 uur: jongens C 2200 meter. 13.00 uur: meisjes B en korte cross vrouwen 2200 meter. 13.15 uur: jongens B en korte cross mannen 4400 meter. 13.35 uur: vrouwen-senioren/veteranen en meisjes A 4400 en 3300 meter. 14.00 uur: mannen-senioren/jongens A 9900 en 6600 meter. 14.45 uur: mannen-veteranen 1 en 2 9900 en 7700 meter. De permanence is gevestigd in de kantine van de voetbalvereniging Aardenburg die tevens kleedac commodatie beschikbaar stelt. Door Peter Snelders Hulst - Even schrok men in huize Klaeijsen te Hulst. Zoon Janko werd in het duel met streekgenoot Olympia getroffen door een enkelbles sure. Een ingescheurde enkelband was de diagnose na afloop. Normaal staat daar zes tot zeven weken rust voor, maar de 20-jarige Jan ko Klaeijsen vierde zondag 3 december reeds zijn rentree tegen Hoekse Waard, precies vier weken nadat het 'nood lot' hem trof. „Het is allemaal meegevallen," zegt de huidige student psycho logie, die volgend jaar perso neelswetenschappen wil gaan studeren. „Ik had ook op een iets langere periode van herstel gerekend. Maar tegen Hoekse Waard, na goed te zijn ingeta- ped door onze fysiotherapheut Jean-Pierre d'Aubioul, kon ik de laatste twintig minuten meespe len. Ik was een dag ervoor al eens een half uurtje voor mezelf bezig geweest. Mijn enkel hield het goed. Over mijn spel was ik wat minder tevreden. Ik merkte duidelijk dat ik wedstrijdritme miste." Wekelijks behoorde de aanval lende middenvelder tot de uit blinkers van het keurkorps van Rapide en scoorde reeds vijf keer. Geheel in die positieve lijn presteerde ook de Hulster hoofdmacht in de derde klasse A van de districtscompetitie. De ploeg van trainer en coach Ab Klaeijsen, de vader van Janko, voert fier de klassering aan en heeft tot op heden nog geen krimp gegeven. Schrok hij toen een ongelukkige beweging hem de reeds bespro- Janko Klaeijsen hoopt met Rapide de titel te kunnen pakken dit seizoen. foto wim kooyman ken blessure trof? „Nou, dat niet. Het was in de slotminuten van het duel met Olympia. Ik voelde wel iets, maar dacht aan vankelijk aan een kneuzing. IJs erop en het zal wel over gaan, dacht ik. Dat was dus niet het geval en de huisarts constateer de een ingescheurde enkelband. Ik heb eigenlijk weinig gemist." Twee volledige duels, want de wedstrijd tegen Goes werd afge last." Hij maakt reeds drie jaar deel uit van de standaardelf van Rapide. Hij maakte dus ook de voorgaande vrij succesvolle sei zoenen van Rapide mee, die ove rigens net niet tot de titel leid den. Na de winterstop viel Rapi de opmerkelijk terug in de klas sering. Geconfronteerd met de opmerking of dat ook nu weer het geval zal zijn, reageert hij met: „Daar ben ik dit jaar niet bang voor. We hebben in ver schillende wedstrijden bewezen te kunnen vechten. We staan te boek als een technische ploeg, maar ik vind dat het element karakter nu ook in de ploeg gekomen is. Ik denk dat dit ook te maken heeft met een stukje ervaring. Ons team is erg jong. De meeste jongens spelen al vanaf de E-jeugd bij elkaar en maken nog maar twee tot drie seizoenen deel uit van het team. Kwaliteit hadden we in de voor gaande seizoenen ook voldoen de, maar toen misten we op het beslissende moment wel de juis te mentaliteit om het af te maken. Je moet niet vergeten dat we jaren op hoog niveau gespeeld hebben bij de jeugd. We zaten steeds in de op één na hoogste landelijke klasse. Toen we bij de senioren kwamen leek het allemaal vrij gemakkelijk te gaan. Daardoor bouwden we misschien een beetje te weinig mentale weerstand op. Dat is volgens mij verleden tijd. Ik denk dat we er klaar voor zijn om een serieuze stap naar de titel te doen." Dat zijn vader de training en coaching in handen heeft doet hem niet zoveel. „In het begin denk je wel eens dat je je extra moet bewijzen om de schijn te vermijden dat je bevoordeeld wordt. Maar mijn vader bege leidde ons ook al jaren bij de jeugd. Dus in feite is daar geen sprake van. De gehele groep heeft dat gegeven wel geaccep teerd en ziet mij beslist niet als de zoon van de trainer. Trou wens, mijn vader zou de laatste zijn om mij toch te handhaven als ik slecht speel."

de Stem | 1995 | | pagina 13