anny Blind is een beetje ziek 'Triest dat we het zover hebben laten komen' Er is een bank die zorgt dat het mkb nu naar deze telefoon grijpt. w DE STEM Charlton kijkt naar Jong Oranje 4 voerder Oranje kan ondanks opkomend griepje vanavond wel spelen Bergkamp in therapie Blinker na ruim negen jaar weg bij Feyenoord ING JÜ) BANK Bekkers schoenen De dubbele gevoelens van Ronald de Boer ten aanzien van Nederland-Ierland Vier spelers Oranje lopen risico straf KNVB stuurt Ieren verkeerde band Gratis nokia 2010 zaktelefoon plus aansluitkosten bij de nieuwe mkb extra rekening. bel 06-0220094. ^EMBER 1995 A8 ee. Het blijkt absoluut nood- oeristen een rechtzaak aan- fen crimineel onderzoek als „Niemand wil zolang in Toeristen willen zich ont- fenslotte op vakantie." lieren .stenpleisters, zoals Wat Poo k Paleis zijn beruchte jacht- ichters, hoewel de firma List eiland Phuket tegenwoordig blijkt te hebben, Bangkok, herkenbaar aan 35 baht-stadsplattegrond en :den om de tien meter aange- /riendelijke heren met een Ion, die bovendien onberispe- tan. De draagbare telefoon Ibelfunctie te hebben. Het ter ervan geloofwaardigheid, t toeristen kunnen een straat jega's worden onderschept, n kwartaalpublikatie van de Bij Lonely Planet, waarschuwt Ise betrokkenheid. „Zelfs het ice Center was verrast dat er uitenlanders voor de edelste- Jken," klaagt de Zwitser Felix duizend gulden is opgelicht moot. Paradoxaal genoeg vor- ■oide rugzak-toeristen in het triet rondom Khao San Road prooi. Plaatsvervangend poli- visak bevestigt dat de gedu- itudenten zijn, die de juwelen -card van hun ouders betaald lebben geen idee om hoeveel Ze begrijpen de waarde van ak moet men echter beseffen procent van de juweliers bij de tken is, die allen bekend zijn Als de toeristen voor aanschaf ;ren of de winkel betrouwbaar ze dat precies vertellen. Boven- e overal in de stad posters met en. Die moeten toeristen toch len kennis hebt van edelstenen joon niet aan beginnen", advi- jjel hij toegeeft dat de fout bij de ;els ligt, benadrukt hij dat het l is die de toeristen verblindt. een lichtje bij je gaan branden ik bestuurder je voor een paar aat zien." .'dupeerden ontdekken pas bij t ze zijn beetgenomen, en som- dan alsnog contact op met de Ambassade in Bangkok. „We erscheurende brieven van men- luizenden guldens het schip zijn ;laims vanuit Nederland zijn maar volgens de ambassade ntal mensen toch een deel van ïg als ze vanuit Nederland een ien bij de toeristenpolitie. „We inders voor ze doen dan ze door- ir de juiste instantie." ;r Henk Walters is geen onbe- toeristenpolitie, maar dit is de tt het om diamanten gaat. Dia- ■olgens de diamant- en edelste- Gabai, waarschijnlijk uit Ant- :n, waar ze goedkoper zijn. De Jtenen, zoals saffieren en robij- volgens hem, wel uit Thailand, :i, hoewel ongeveer tien procent i wordt geïmporteerd uit Austra- ,anka. „De Thais beheersen de :en, dus het is niet onlogisch an toe. mg, de Chinese eigenaar van de groothandel, worden edelstenen int als het om vijf-cijferige meg- Volgens Tang is Bangkok een om edelstenen te kopen. „Maar 1 naar een betrouwbaar adres hij eraan toe. n een toerist met dollartekens in caf van het koren onderscheiden. uduleuze zaken zien er respecta- veel marmer en vriendelijke ver- oeiend Engels spreken. „Het nes- en te laten taxeren voordat je a adviseert hij. „De certificate ikeliers mee wapperen zijn vol- ;loos en bovendien meestal opg Tiaise taal. Erkende, onafhank - irs, zoals het Asiam InstitttieJ Science, maken voor dertig een gedetailleerd identifiesil - van de stenen. Dit is heel 6®" edelstenenhandel, waar het v len dollars gaat. 'achtenden op het politiebur (vies te laat. Ze zijn reeds in de va hebben een fikse financiële ader- d. Daarnaast is het voor de mees plezierige openbaring da erialisme identificeerbaar is Hebzucht, snelle winst, bedrog e gedupeerden is trots op de wendel hebben gespeeld. I Kerkstraat 10, Oosterhout, tel. 0162-453873 Sport WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 DEEL !\p0(Ee verslaggever Lpool - Danny Blind voel- Lh tijdens de afsluitende "lining voor Nederland - Ier- Ij niet helemaal lekker. Hij jeWat bleekjes, ging even Lu bal zitten en snelde als utenaar de spelersbus. scoach Hiddink kruiste de i met zijn vinger richting jetapeut Rob Ouderland. I»: niets zeggen. Een woord eer van de KNVB zei dat e zijn gesteldheid kon zijn bij een araatje over de WK-loting. jhij kan wel spelen." Een jnend griepje? Strafschop- r oefenen kwam ook gister- bud niet aan de ',0$e bij de sle training van het Neder- ls voetbalelftal voor het EK- fesingsduel met Ierland, j het zo ver komt zijn de mdigheden tóch heel anders i een training.' Ik kan per vanuit de middenstip sad aanwijzen. Dan kun je je 'BS beter op dat moment zei bondscoach Guus kop Anfield Road, a de elf beoogde spelers in de basis-opstelling lader PSV'ers en Feyenoor- i) waren Ronald de Boer en any Blind twee weken geleden Ajax nog succesvol toen schoppen de beslissing a brengen in de strijd om Wereldbeker. Patrick Kluivert Ie toen de eerste penalty. De ïg moet vanavond vanaf ltystip vallen wanneer de lad na anderhalf uur reguliere teltijd en een half uur verlen- jmnog gelijk is. Het eerste doel- i de verlenging betekent i de beslissing omdat de nsudden-deathregel van t is. Hiddink rekent van- d op een verdedigend inge- i tegenstander. „De opstel- nlerland ziet er behoorlijk uit met twee extra s aan de zijkanten van het /eld," reageerde Hiddink van Ierland voor de s Jeff Kenna en Terry Het Nederlands elftal trainde gisteren op het verwarmde veld van Phelan in de defensie. De Ierse bondscoach Jack Charlton kon gisteren alsnog een aanvaller als reserve in de selectie opnemen omdat de aanvankelijk gebles seerde David Kelly (Sunderland) zich alsnog in het trainingskamp van de Ieren meldde. Oranje tramde een uurtje op het prachti ge grasveld van Anfield Road. Trainer Louis van Gaal van Ajax uit nogal eens kritiek op de vaderlandse velden van pakweg RKC of Sparta. Woensdag kun nen de Ajacieden, acht van hen staan in Oranje, hun hart opha len. Ronald de Boer zei: „Het veld is perfect. De bal rolt goed. Daar kan het niet aan liggen." Dat de Ieren op de tribunes in de meer derheid zijn, deert hem weinig. „De sfeer is fantastisch in zo'n vol stadion. Of mensen nou voor of tegen ons klappen en fluiten, dat maakt mij niet uit. Ik voel me wel goed in dergelijke omstan digheden." Bondscoach Charlton van de Ieren een uur later: „Nederland is niet zo goed in uit wedstrijden. Ja, let woensdag maar op, dit zal een uitwedstrijd voor ze zijn." De vermoedelijke opstellingen met tussen haakjes respectievelijk club, leeftijd en aantal gespeelde inter lands luiden: NEDERLAND Doel: Edwin van der Sar (Ajax, 25/4). Verdediging: Michael Reiziger (Ajax, 22/5), Clarence Seedorf (Sampdoria, 19/7), Danny Blind (Ajax, 34/3.5), Winston Bogarde (Ajax, 25/0). Middenlinie: Ronald de Boer (Ajax, 25/22), Dennis Bergkamp (26/41), Edgar Davids (Ajax, 22/4). Aanval: Mare Overmars (Ajax, 22/28), Patrick Kluivert (Ajax, 19/5), Anfield Road. De Oranje-spelers Glenn Helder (Arsenal, 27/3). Wisselspelers: Ed de Goey (Feye- noord, 29/27), Johan de Joek (Roda JC, 31/5), Aron Winter (28/51), Arthur Neman (PSV, 25/13), Youri Mulder (Schalke, 26/5). IERLAND Doel: Alan Kelly (Sheffield United, 27/13). Verdediging: Gary Kelly (Leeds Uni ted, 21/17), Paul McGrath (Aston Villa, 36/79), Phil Babb (Liverpool, 25/18), Denis Irwin (Manchester United, 30/38). Middenlinie: Jeff Kenna (Blackburn Rovers, 25/5), John Sheridan (Shef field Wednesday, 31/33), Andy Townsend (Aston Villa, 32/56), Terry Phelan (Chelsea, 28/27). Aanval: John Aldridge (Tranmere Rovers, 37/66), Tony Cascarino (Olympique Marseille, 27/56). Wisselspelers: Pat Bonner (Celtic, 35/78), Alan Kernaghan (Manchester City, 28/15), Jason McAteer (Liver pool, 24/16), Ray Houghton (Crystal Palace, 33/65), David Kelly (Sunder land, 30/20). Scheidsrechter: Zhuk, Wit-Rusland. raakten onder de indruk van de kwaliteit van de grasmat.foto anp Van onze verslaggever Liverpool - Dennis Bergkamp heeft van KNVB-arts Frits Kes- sel het advies gekregen eventueel via therapie zijn vliegangst proberen te overwinnen. „Er is snel wat aan te doen, maar je moet eerst de mogelijke achter gronden kennen omdat gebeurtenissen in de familie al in de hand kun nen werken dat die angst zo maar opkomt en dus ook zo maar snel kan verdwijnen", zei Kessel gisteren over Bergkamp, die maandag de vliegreis naar Liverpool meed. Hij koos voor vervoer per veerboot, mede omdat zijn vrouw zwanger is. Kessel deed gisteren het beroep op de media geen verdere vragen te stellen aan Bergkamp en bondscoach Guus Hiddink over de afspraak dat de aanvaller toestemming had gekregen op eigen houtje naar Liverpool te reizen. De KNVB-arts ontweek het antwoord op de vraag of vliegangst in juni ook de oorzaak was van Bergkamp's afmelding op de dag van het vertrek, daags voor de EK-interland tegen Wit-Rus land. Destijds was een liesblessure het motief. ir Chris van Nijnatten 1 - Ronald de Boer zou niet nveten hoe het voelt om te ver- ai. „En ik wil het nooit meer ?n, ook," zegt hij in het spelers- il waar de selectie van het N'ederlands elftal zich voorbereidt Met spektakelstuk van vanavond I°PAnfield Road. De laatste keer dat |jij verloor, was op 7 juni 1995, uit i Wit Rusland: 1-0. „Een bla- Ifflage," stelt De Boer bijna een half li* na dato nog maar eens. j De wedstrijd in Liverpool scheept hem l'P met dubbele gevoelens. Natuurlijk Iwdthij het leuk om betrokken te zijn 1») de voor deelname aan het EK beslis- «de interland tegen de Ieren. „Het is speciale wedstrijd. Die hebben we Ajax ook al veel gehad, maar het L P'kicken' om naar zo'n partij toe te I "enen uiteindelijk te spelen." 13i licht tegenstrijdig gevoel kan hij moeilijk onderdrukken. „Ik heb is gelezen dat ze elders in Europa lachen, omdat wij deze wed- Ik hebben om ons tekwalifice- begrijp dat wel, want eigenlijk is look een beetje maf. Sterker: het is ®t dat we het zover hebben laten komen. We moeten ons toch schamen. Het slaat nergens op dat wij niet gewoon groepswinnaar zijn geworden." Vaak heeft hij zich al het hoofd gebro ken over de vraag waarom het in Oranje niet zo goed marcheert als bij Ajax. In dat opzicht verschilt De Boer niet van de andere vijftien miljoen voetbalken ners in Nederland. „Ja, zo'n kwestie intrigeert mij net zo goed. Ik speel bij Ajax en bij Oranje, ik zou het antwoord moeten geven, maar het is me toch gro tendeels een raadsel. Ik heb weieens gedacht dat de tegenstanders in de pou lewedstrijden ons niet zo hebben aange sproken en dat we daardoor onbewust wat gemakzuchtig werden, Van die gemakzuchtigheid is bij Ajax nooit sprake omdat Louis van Gaal er zijn mannen messcherp houdt. De sug gestie dat Hiddink daar minder in slaagt, wijst De Boer van de hand. „Die man doet er ook alles aan, maar je mag hem niet met Louis vergelijken. Hid dink heeft ons door het jaar heen maar een paar dagen bij zich. Dan is het onmogelijk om dezelfde wisselwerking tussen coach en spelers te creëren als bij een club het geval is, dat kan niet." De extra kracht van Ajax, zo stelt De Boer, zit hem vooral in de onderlinge, Ronald de Boer: 'Je mag Hiddink niet met Van Gaal vergelijken' foto de stem/ben steffen vaak keiharde coaching. „Daar zijn we in De Meer zeven dagen per week mee bezig. Ajax is een goeie groep, waarin het er gezellig aan te gaat, maar als er op de training of in 'een wedstrijd gepresteerd moet worden, dan moet iedereen er staan. Wie verzaakt wordt ongelooflijk hard op zijn plaats gezét." Volgens De Boer zit hem daar mogelijk het verschil tussen de nationale ploeg en de wereldkampioen. „In het Nederlands elftal pakken wij van Ajax Numan, Wit- schge of Bergkamp toch anders aan. Je houdt op een bepaalde manier rekening met die jongens. Niet iedereen is het gewend om aangepakt te worden zoals dat bij Ajax gebeurt. Maar daardoor ga je als Ajacieden ook weer anders met elkaar om en vervolgens heb je als Ajax- collectief een belangrijke eigenschap, het constante coachen, prijsgegeven zodra je in' het oranje speelt. Wellicht schuilt daarin de oorzaak voor de min dere prestaties in interlands." Vanavond kan die stelling van De Boer niet als excuus gelden, mocht het onver hoopt weer mis gaan. Voor wie de trai ningen van Hiddink de laatste dagen heeft gevolgd, is het immers duidelijk dat er acht Ajacieden zullen spelen, aangevuld met Bergkamp, Helder en Seedorf. Ierland-Ajax, zoiets wordt het. De Boer ontkent dat de Ajacieden een lobby hebben gevoerd om met zoveel mogelijk clubgenoten te kunnen spelen. „Nee, kom zeg. Ik zeg weieens wat tegen de bondscoach, maar ik ga hem niet ver tellen, dat Numan en Witschge eruit moeten. Zover gaat dat echt niet. Bogarde, om eens iemand te noemen, moet zijn plaats echt zelf afdwingen." De Europa Cup voor landskampioenen op zak, de wereldbeker voor clubs net veroverd en vanavond met acht teamge noten en drie 'vreemdelingen' even EK- kwalificatie afdwingen. Zou een Aja- cied weieens blasé worden? „Nee," zegt De Boer, „en daarom winnen we zoveel. Wij gaan altijd vol voor de overwinning, of het nu tegen Real Madrid is of tegen Volendam. Even negentig minuten hard werken en dan zijn we weer vrij voor een week. Zo kijken we er tegenaan. Een ploeg die blasé is, wint op een gege ven moment niet meer en aan verliezen hebben we een pesthekel." Tegen de Ieren wil De Boer vanavond al helemaal niet het onderspit delven. „Dat EK wil ik toch heel graag meema ken. Ik ben dan 26 jaar en volgens de statistieken is een voetballer op die leef tijd op zijn sterkst. Europees kampioen worden in Engeland, het land waar alles rond het voetballen begonnen is, daar teken ik voor. Als dat nou zou lukken, dan heb ik toch een leuke erelijst achter mijn naam staan." Rotterdam/Luzern (anp) - Na ruim negen dienstjaren ver trekt Regi Blinker bij Feyenoord. Volgens de Zwitserse club FC Luzern gaat de 26-jarige aan valler in elk geval tot de zomer in Luzern aan de slag. Zaak waarnemer Rob Jansen stelde dinsdag dat de transfer van de vleugelspeler nog niet geheel is afgerond. Er wordt nog gewerkt aan details. Het transferbedrag, opgehoest door een groep investeerders rond de Zwitserse club, zou ruim twee miljoen gulden bedragen. Blinker is na Errol Refos (FC Utrecht) de tweede speler die dit seizoen uit de omvangrijke selectie van Feyenoord stapt. De min of meer overbodige middenvelder Rob Witschge zoekt eveneens nog naar een andere club. Voor verdediger Ulrich van Gobbel heeft de Turkse club Galatasaray meer dan gewone belangstelling. De Braziliaan Glaucio keert tij dens de winterstop terug naar een club in zijn vaderland, maar dient zich in de zomer van 1996 weer bij Feyenoord te melden. Blinker komt in Luzern een andere Rotterdammer tegen: René van Eek. Deze verdedi ger speelt al vier jaar bij de ambitieuze ploeg, die in de herfst van 1992 nog door Feye noord werd uitgeschakeld in het Europa-Cuptoernooi voor bekerwinnaars. Blinker wilde afgelopen zomer al weg uit de Kuip. Hij was uitgekeken op de club en op de spelersgroep. Een overgang naar FC Luzern ketste toen nog af op de hoge transfersom die voorzitter Jorien van den Herik vroeg (ruim twee mil joen gulden). Na ampel beraad tekende Blinker bij Feyenoord alsnog een contract voor één seizoen, met een clausule dat hij tussentijds mocht vertrek ken. Onder de inmiddels ontslagen trainer Van Hanegem begon Blinker met nieuwe motivatie aan dit seizoen. Hij kreeg een vrije rol in de aanval en dat beviel hem prima, na vele jaren als vaste linksbuiten te hebben gespeeld. Blinker kwam gchter na een aantal maanden opnieuw op het tweede plan terecht. Ook onder de nieuwe trainer Arie Haan kreeg hij nauwe lijks speeltijd meer. Toch ver richtte hij nog één belangrijke daad bij Feyenoord. Tijdens de Europese return tegen Everton in de Kuip schoot hij zijn ploeg naar de kwartfinales. Blinker verdween daarna opnieuw in de anonimiteit. Toen hij weer met buitenland se belangstelling schermde, had hij definitief afgedaan voor Haan. „Regi heeft het echte Feye- noord-gevoel niet meer," liet de Groningse trainer desge vraagd weten. „Daarom is het beter dat hij vertrekt." Van een verslaggever Liverpool - Voor vier spelers in de selectie van het Nederlands voetbalelftal zou een gele kaart vanavond tot een schorsing kunnen leiden. Danny Blind, Clarence Seedorf, Arthur Numan en Johan de Koek liepen allen een gele kaart op in de serie van tien EK-kwali- ficatiewedstrijden. Een tweede gele kaart betekent een wedstrijd schorsing. Wanneer Oranje zich vanavond plaatst voor de EK-eindronde, geldt de straf voor de eerste van drie groepswedstrijden in juni 1996, Schorsingen, di? in de,.kwalificatiewedstrijden zijn opgelo pen, worden gehandhaafd. De gele kaarten worden alle geschrapt zodat de zestien ploegen in de EK-eindronde met een schone lei beginnen. Van onze verslaggever Liverpool - Zestien minuten lang zat Jack Charlton dinsdag naar voetbal op video te kijken. Toen wist hij inmiddels: dit was het Nederlands elftal helemaal niet. In de ultieme fase van de voorbereiding op de beslissende wedstrijd tegen Oranje keek de bondscoach der Ieren naar een band van Jong Oranje. Met het notitieboekje op schoot posteerden Charlton en zijn staf zich voor de tv. „Ik had eerst helemaal niet door dat ik naar de verkeerde band zat te kijken. De systemen klopten, de kleuren van de shirts ook. Pas na een minuut of zes, zeven begonnen we ons hardop af te vragen waar Over mars was en al die anderen. Van al die rare namen die ik hoorde en die in beeld verschenen had ik nog nooit gehoord." Charlton vloekte, hij dacht aan een vervelende grap. „We bleven nog een tijdje kijken omdat we dachten dat de goede beelden wel zouden volgen. Uiteindelijk heb ben we zitten spoelen, maar niets." Er bleek sprake van een vergis sing. Een werknemer van de KNVB overhandigde een collega van de Ierse bond deze'week een videoband, met beelden van Nederland - Noorwegen. Althans, dat was de gedachte. De KNVB vond het onnodig zelf nog even te kijken of de juiste opna men waren vastgelegd op de dooi de omroep aangeboden band. Charlton had zijn spelers met name delen van de tweede helft willen laten zien. Toen kregen de Noren nogal veel kansen. Die fase moest de Ieren de nodige motiva tie schenken, het geloof dat het machtige Ajax-blok te slechten is. De KNVB heeft inmiddels zijn verontschuldigingen aangebo den. De Ierse bond heeft die aan vaard. En Charlton? Hij kreeg in de loop van dinsdag een andere band van de BBC. Met beelden van de goe de wedstrijd. (ADVERTENTIE) O bent ondernemer in het MKB en u heeft geld dat even niet nodi8 's v°or de dagelijkse bedrijfsvoering. Als u dat nu voor 31 maar' '996 op de nieuwe MKB Extra Rekening onderbrengt, krijgt u aanzienlijk meer in het handje dan alleen een hoge rente. Want bij storting van 25.000,- of meer ligt er een tegoedbon voor u klaar die u tot eind 1996 kunt inwisselen voor een gratis Nokia zaktele foon, inclusief kosten voor aansluiting op het Libertel GSM-net- werk. Wilt u ook een flexibele MKB Extra Rekening afsluiten? Belt u dan 06-0220094 of loop binnen bij de ING Bank bij u in de buurt.

de Stem | 1995 | | pagina 9