Eerste Kamer akkoord met ecotax Vitamines: soms zijn ze nodig, soms overbodig. al Boycot boeren zou mestsysteem nekken Vluchtelingen Bosnië mogen voorlopig blijven Groen licht zending troepen ex-Joegoslavië Politie schort acties niet op Heerma krijgt De Hoop Scheffer als secondant 5iS»-Prieh01 Fransel weer tei afsead üsSsa BINNENLAND Minister uit het spoor Wat de apotheek allemaal voor u kan doen? Vraag naar de folder. DE STEM Liberale senaatsfractie stemt voor uit louter politieke overwegingen Zwolse duiven in kerstpaté Strenge regels dierenbranche DE STEM COMMENTAAR BINNENLAND KORT 0nderzoel<| Bombrief Kohl ontpl voortijdig WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 Van onze Haagse redactie Den Haag - Bosnische asiel zoekers die in Nederland inmiddels zijn erkend als vluchteling (A-status) zullen niet gedwongen worden, terug te keren naar Bosnië. Ook niet als daar de vrede weer is teruggekeerd. Dat maakte staatssecretaris Schmitz van justitie gisteren dui delijk in de Tweede Kamer. Wat er gebeurt met de duizenden Bosnische asielzoekers die nog niet door Nederland als vluchte ling zijn erkend, doch slechts een voorlopige vergunning tot ver blijf (WTV) hebben gekregen, is nog onduidelijk. Zij kunnen drie jaar lang teruggestuurd worden. Er wonen nog veel Bosnische asielzoekers in Nederland die al enige tijd een voorlopige vergun ning tot verblijf hebben. Als zij die status drie jaar lang gehad hebben, zullen ze waarschijnlijk een vluchtelingenstatus krijgen waarmee ze niet meer gedwongen kunnen worden terug te keren naar Bosnië. Staatssecretaris Schmitz wil zich houden aan voorstellen die de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties heeft gedaan. Dat betekent dat de eerste twee jaar bijna geen in Nederland wonende Bosniërs gedwongen naar hun vaderland zullen terug keren. Daardoor zullen veel Bos nische asielzoekers de komende twee jaar een status .krijgen, waarmee ze niet meer gedwongen kunnen worden Nederland te verlaten. VVD en CDA hebben daar moeite mee. WD-kamerlid Rijpstra vindt dat de maximale termijn van drie jaar, die nu geldt voor een voorlopige vergunning tot verblijf, moet worden verlengd. Het CDA is van mening dat ook Bosniërs die inmiddels over een vluchtelingenstatus, de A-status, beschikken teruggestuurd moe ten kunnen worden. CDA- Kamerlid Verhagen vindt dat deze groep vluchtelingen het Nederlanderschap zou moeten aanvragen om te voorkomen dat ze teruggestuurd wordt. Schmitz is daar echter vierkant tegen. Zij denkt overigens dat veel Bosnische vluchtelingen op den duur vrijwillig naar Bosnië zullen terugkeren. Den Haag (anp) - Ondanks 'belangrijke inhoudelijke bezwaren' heeft de WD-fractie in de Eerste Kamer gisteren gestemd voor invoering van de kleinverbruikersheffing op energie. Eigenlijk ziet de WD helemaal niets in de heffing. De Tweede- Kamerfractie van de liberalen stemde al met pijn en moeite in met het wetsvoorstel. En ook de senaatsfractie hield de spanning er gisteren lang in. Tot aan de stemming was onzeker of de libe rale leden van de Eerste Kamer al dan niet unaniem voor de ecotax zouden stemmen. Volgens woordvoerder De Haze Winkelman is het uiteindelijk een politieke afweging geweest die de WD deed besluiten voor te stem men. Belangrijk daarbij was de toezegging van minister Wijers van economische zaken dat Zwolle (anp) - De kans is groot dat iemand die met de feestdagen Franse paté eet, zit te smullen van voedsel waarin Zwolse stadsduiven zijn verwerkt, t De afgelopen weken zijn voor dit doel in de Zwolse binnenstad namelijk ruim 2000 duiven gevangen of afgeschoten. De jachtpartij is op gang gekomen op ini tiatief van de middenstands vereniging City Centrum die de overlast van de duivepoep wil tegengaan. De vereniging stelde een heuse duivenvanger aan. Overdag vangt hij de vogels in kooien, 's Nachts waart hij gewapend met een buks rond in het Zwolse centrum en schiet hij duiven van de win kelgevels. Een plaatselijke raadsfractie is inmiddels tegen de dui- venslachting in het geweer gekomen. De partij eist van B en W opheldering over 'onnodige moordpartij'. Van onze Haagse redactie Den Haag - Nederland stuurt begin januari bijna 2.100 militai ren naar voormalig Joegoslavië om daar te helpen het vredes akkoord te handhaven. De Tweede Kamer gaf daarvoor gisteravond het groene licht. Maar voor WD en CDA staat vast dat Nederland zich terug moet trekken zodra de Amerika nen dat doen. Bovendien mag de Nederlandse aanwezigheid niet langer dan een jaar duren. D66-Kamerlid Hoekema noemde het groene licht voor de zoge naamde 'IFOR-operatie' histo risch. „De Navo treedt voor het eerst als organisatie op, en dus buiten haar verdragsgebied. De VS zetten grondtroepen in bij een Europees conflict. Een vredesak koord zou een einde kunnen maken aan vier jaar etnische zui vering, nationalistische strijd, regelrechte agressie en volkeren moord. En tenslotte: Nederlan ders worden naar een bepaald gevaarlijk terrein gestuurd voor een risicovolle situatie," aldus Hoekema. De omstandigheden voor de Nederlandse groenhelmen zullen niet gemakkelijk zijn, zo beschreef minister Voorhoeve van Defensie eerder deze week al in een brief aan de Kamer. De door de Britten geleide divisie, waarbij de Nederlandse eenhe den worden ingedeeld, wordt ingezet in een gebied dat zich uit strekt van Bihac tot Zenica. Het gemechaniseerde bataljon, de Limburgse Jagers, zal in het Nederland in het vervolg op Europese stappen zal wachten alvorens nieuwe initiatieven te nemen op het gebied van fiscale belasting van energie. Ook het feit dat het kabinet heeft toege zegd de wet te willen evalueren, heeft de WD geholpen voor te stemmen. „Desondanks waren daarmee al onze bezwaren voor een belang rijk deel nog steeds niet wegge nomen," zei De Haze Winkelman. Doorslaggevend voor de WD- senaatsfractie was het vertrou wen, dat het kabinet voldoende vaart zet achter de sanering van de overheidsfinanciën en de ver mindering van de collectieve las tendruk. „Dat geeft ons voldoen de zekerheid over een aantal belangrijke delen van het kabi netsbeleid", aldus De Haze Win kelman. Motie Voor de kleinverbruikersheffing op elektriciteit en aardgas stem den tenslotte de coalitiepartners PvdA, D66 en WD, benevens GroenLinks, de kleinere christe lijke fracties (SGP, RPF en GPV), Bierman (onafhankelijk) en het AOV. Tegen waren het CDA, de SP en het lid Hendriks (ex-AOV). Een motie van GroenLinks.-sena- tor De Boer werd verworpen. Hierin werd gevraagd om finan ciële tegemoetkoming voor huis houdens met een minimuminko men en hoge stookkosten die komend jaar nog niet zijn gehol pen met energiebesparende maatregelen van bijvoorbeeld het gemeentelijke E-team (de isola tiemannetjes). Voor de motie stemden naast GroenLinks ook het CDA, de SP, en de leden Bierman en Hendriks. De heffing op elektriciteit zif vanaf 1 januari 1996 direct op het maximum van 3,5 cent per kWh. De heffing op aardgas begint eveneens op dat niveau en loopt in drie jaarlijkse etappes op tot 11,2 cent per kuub. De politiebonden zien geen reden de acties op te schorten nu de commissie Albeda zich over de cao-voorstellen buigt. In verschillende regio's worden komende dagen acties gehouden. Gisteren pakte de politie van het Noordhollandse Heiloo het eigen bureau in. De ME hield de boel nauwlettend in de gaten. foto anp begin waarschijnlijk ten noord westen van Vitez verantwoorde lijk worden voor het patrouille ren nabij de scheidingslijn tussen de Bosnisch-Kroatische Federa tie en Bosnisch-Servisch gebied. Vooral de eerste maanden moeten de Nederlanders werken onder winterse omstandigheden, terwijl de infrastructuur in Bosnië slecht is. Dit verhoogt de kans op ver keersongevallen. Verder bevin den zich in het voormalige Joego slavië veel mijnen. De groenhel men worden zwaarder bewapend dan de blauwhelmen die Neder land eerder uitzond: zij mogen ook eerder militaire actie onder nemen als een van de partijen het vredesakkoord dreigt te schen den. Coalitiefractie WD en oppositie partij CDA maakten gisteravond een hard punt van de tijdslimiet. Beide fracties vinden dat de Nederlandse deelname niet lan ger mag duren dan een jaar. Minister Van Mierlo zei gister avond laat geen moeite te hebben met het standpunt van WD en CDA. „Wij gaan ook uit van een jaar. In die tijd moet de klus in principe geklaard zijn." Voor WD en CDA is verder essentieel dat de Verenigde Sta ten mee blijven doen. Zodra die zich terugtrekken, moet Neder land dat ook doen. Van onze Haagse redactie Den Haag - De CDA-fractie lijkt verdeeld over de toekomsti ge structuur van de fractielei ding. Vooral de regionale verte genwoordiging is nog een punt van discussie. Het fractiebe stuur zal worden uitgebreid en fractievoorzitter Heerma krijgt assistentie van buitenland woordvoerder De Hoop Scheffer, die naar verwachting vice-frac- tievoorzitter Wolters gaat ver vangen. De fractie kon gisteren, tegen alle verwachtingen in en na urenlang beraad, geen beslissingen nemen over voorgestelde wijzigingen. Vanmiddag vergaderen de fractie leden verder. Dan moeten ook de tien CDA'ers aanwezig zijn die gisteren ontbra ken. Het voorstel om de fractieleiding te wijzigen, komt van het driemanschap dat zich de afgelopen maanden heeft bezonnen op de toekomst en politieke slagkracht van het CDA. Het driemanschap bestaat uit Heerma De Hoop Scheffer foto de stem/johan van gurp fractieleider Heerma, Kamervoorzitter Deetman en De Hoop Scheffer. De benoeming van De Hoop Scheffer tot Heerma's assistent is opmerkelijk omdat hij in 1994 nog tegenspeler was van Heerma in de race om het fractievoorzitterschap. Hij geldt als een bekwaam debater en doortas tend politicus, maar moest het des tijds wel afleggen tegenover Heer ma. Als de Hagenaar De Hoop Scheffer inderdaad plaatsvervan gend fractievoorzitter wordt, moet de huidige vervanger van Heerma, de Limburger Frans Wolters, het veld ruimen. Hij zou wel 'gewoon' fractiebestuurder kunnen worden en zou daarmee de enige 'zuider ling' zijn in het bestuur. Ali Doelman-Pel, het derde lid van het huidige fractiebestuur, zou eveneens kunnen terugkeren. Als potentiële nieuwe bestuurders wor den genoemd de landbouwwoord- voerder Berri Esselink, onderwijs- specialist Wim van de Camp en Wim Mateman, specialist binnen lands bestuur. Als enige bevestgde Mateman gisteren zijn kandida tuur. „Er is een nieuw bestuur nodig omdat wij op oorlogssterkte moeten komen. Daar aan wil ik wel meewerken." Mateman heeft zich na het vertrek van de vorige fractielei der Brinkman ook kandidaat gesteld voor het fractievoorzitterschap. Hij kreeg daarbij echter geen enkele steun. Van onze Haagse redactie Den Haag - Als de veehouders in Nederland massaal mede werking weigeren aan welk mestsysteem dan ook, staat de overheid nagenoeg machte loos. „Als de Nederlanders massaal besluiten het belastingformulier niet per 1 april bij de fiscus in te leveren, kun je ook niet een agent of deurwaarder naar iedere Nederlander sturen", aldus een woordvoerder van het ministerie van Landbouw. Op eventuele stappen tegen wei gerachtige boeren, bezint het ministerie zich nog. Maar Land bouw heeft wel een noodgreep achter de hand. Mochten de nieuwe mestplannen mislukken, zo heeft minister Van Aartsen (Landbouw) eerder aan gekondigd, dan moeten alle boe ren een deel van hun mestpro- duktierechten - en dus vee - inle veren. De boerenorganisaties hebben bij voortduring laten weten de mest- maatregelen van het kabinet te zullen boycotten. De voormannen van de actiecomités hielden het dreigement van burgelijke onge hoorzaamheid maandagavond na het mestdebat in de Tweede Kamer staande. Dat debat draaide om de nieuwe zogeheten mineralenboekhou- ding met aangifteplicht die per 1 januari 1998 moet ingaan. Doel is de overbemesting tegen te gaan. De boeren zijn furieus over het systeem met de daaraan gekop pelde strenge bemestingsnormen. In hun ogen zullen veel bedrijven over de kop gaan, vanwege de heffingen. Actievoerders overwegen ook de huidige mestboekhouding te boy cotten. „In dat geval zal een aan tal boeren zich in eigen vlees snij den, omdat nogal wat boeren dan de kortingen mislopen, die ze nu op de heffingen krijgen. Voor boeren die hun mestbonnen niet insturen, maakt het bureau heffingen een schatting van de hoeveelheid fosfaat die in het milieu verdwijnt. Bovendien wordt die heffing nog eens ver dubbeld", aldus de woordvoerder van het departement. Hij geeft toe dat weinig te onder nemen valt tegen een werkelijk massale boycot van het huidige of nieuwe systeem. „Als er zoveel zand in de machine wordt gestrooid, gaat ie natuurlijk kra ken." Als het aan de Tweede Kamer ligt, gaan de nieuwe mestregels gelden voor naar schatting 43.000 bedrijven. De woordvoerder van het ministerie wil nog niet voor uitlopen op stappen die minister Van Aartsen eventueel gaat ondernemen om medewerking af te dwingen. „De mestnotitie moet nog, na definitieve afhandeling door het parlement, haar defini tieve vorm krijgen. De minister wil daarna om de tafel met de boeren." Van Aartsen benadrukte maan dag al dat hij de dialoog met de boeren weer op gang wil brengen. Ook de Tweede Kamer sprak die hoop uit. „Als 100.000 boeren zeggen: stik maar, dan ben ik bang dat dat ook het resultaat wordt. Daarbij vaart niemand wel. De boeren moeten ervan overtuigd zijn dat de politiek een bondgenoot van hen is", aldus PvdA-Kamerlid Huys. (ADVERTENTIE) Van onze Haagse redactie Den Haag - Minister van Aartsen (Landbouw) komt met meer en strengere regels voor dierenhandelaren en fokkers. Dat heeft hij gisteren onder flinke druk van de Tweede Kamer toegezegd. Van Aartsen wilde het opstellen van regels op termijn overlaten aan de dierenbranche. De bedrijven die met dieren werken zouden zelf moeten zorgen voor de beperking van het dierenleed. Een meerderheid in de Tweede Kamer vindt dat de minister met regels moet komen. Met name het 'losse' karakter van de normen was veel fracties een doorn in het oog. De fracties vreesden dat de controle op de regels vanuit de branche onvoldoende zou zijn. Zelfregulering is volgens de Kamer zelfs onmogelijk omdat de branche helemaal niet goed georganiseerd is. Van Aartsen kondigde gisteren ook aan dat het vissen met levend aas per 1 januari 1997 wordt verboden. V Wie gezond eet, krijgt meestal vol doende vitamines binnen. Wilt u weten of u echt extra vitamines nodig heeft? U kunt altijd bij y/fO ons terecht. APOTHEEK OP EEN GEGEVEN MOMENT werd het minister Jorritsma va Verkeer en Waterstaat te veel. Zichtbaar geïrriteerd green'r de microfoon om PvdA-woordvoerder Van Gijzel tot de ordet roepen. 'Of hij wel besefte dat hij de vertegenwoordiger is va een partij die met de VVD van de minister in een n nESTBM, l nnssagiers en regerings ploeg zit' De reactie van Jorritsma was het gevolg van de scherpe kritiel die vanuit de Kamer in de richting van de bewindsvrouw werd geleverd. De reden voor de botsing zijn de verzelfstandig^ plannen voor de Spoorwegen. De Kamer heeft grote moeit» met het door de minister gesloten contract en wil dat zij biid» Spoorwegen een betere regeling afdwingt. 1 Dat nu is de minister vooralsnog niet van plan. Zij heeft hear hakken in het zand gezet. De Kamer moet vertrouwen hebben in haar beleid en in de goede wil van de Spoorwegen. Haar terugsturen naar de NS om de onderhandelingen te herope nen, kost enkele honderden miljoenen guldens. Die tol vindt de minister te hoog. De hoge toon die de minster aanslaat, doet geen recht aan de inhoudelijk deugdelijke kritiek van de Tweede Kamer. De volksvertegenwoordiging vreest dat een zelfstandige NS zich binnen de kortste keren van onrendabele lijnen ontdoet. De sociale functie van het openbaar vervoer wordt dan een stuk minderwaard. De Tweede Kamer moet deze onzekerheden voor lief nemen in de wetenschap dat correctie straks niet meer mogelijk is. De kamer heeft dan geen zeggenschap meer over de tarieven en kan evenmin meebeslissen over het lijnennet van de Spoor wegen. Dat is een onredelijke eis van Jorritsma die bestuurlijke des kundigheid paart aan een grote dosis koppigheid. Het is niet de eerste aanvaring van Jorritsma met de volksvertegenwoor diging. Tijdens een recent vertrouwelijk overleg wees zij de commissie er op dat het parlement haar altijd nog kan weg sturen. Een zwaar drukmiddel, vooral omdat in dat stadium alle voors en tegens van de verzelfstandiging nog lang niet waren uitge wisseld. De minister is intussen wel bereid naar een tussenop lossing te zoeken, waardoor de operatie op de door haar gewenste datum (1 januari 1996) kan opstarten. Dat de kamer niet meteen bereid is om hierin mee te gaan, bewijst dat Jor ritsma met haar drammerige optreden krediet heeft verspeeld. Tilburg krijgt plastic geluidwal Tilburg - Langs de spoorlijn Tilburg-Breda is een geluidwal vol tooid die is opgetrokken uit gerecycled plastic. Het is de eerste wal van deze soort in Nederland. Het vijftig meter lange bouwsel vermindert geluidoverlast en reduceert meteen de afvalberg. De Tilburgse geluidwal heeft 180.000 gulden gekost. Voor een groene aanblik van het geheel is bruidssluier op de wal geplant. Maasgemeenten nog niet veilig Venlo - Op tal van plaatsen in Noord- en Midden-Limburg zullen de geplande kaden voor Kerstmis niet klaar zijn of dreigt de aan leg vertraging op te lopen. Maasgemeenten zullen daarom hun zandzakken gereed moeten houden om bij hoog water overstro mingen te voorkomen. Dat blijkt uit een tussenstand van de werk zaamheden die de twee Limburgse waterschappen momenteel laten uitvoeren. Zeven jaar voor vrouwenhandelaren Rotterdam - De Rotterdamse rechtbank heeft vier leden van een internationaal opererende bende mensenhandelaren gisteren ver oordeeld tot gevangenisstraffen tot zeven jaar. Het viertal haalde onder valse voorwendselen dertig vrouwen naar Nederland. Vervolgens werden zij hier vastgehouden of ver handeld. De vrouwen werden tot prostitutie gedwongen door middel van ernstige mishandelingen, verkrachting en bedreigin gen. Twee vrouwen waren minderjarig. Laatste aanhouding amfetamine-bende Den Bosch - De politie in Den Bosch heeft gisteren met de aan houding van de vijftigste verdachte een omvangrijk onderzoek afgesloten naar de handel en wandel van een internationaal ope rerende drugbende. De bende hield zich op grote schaal bezig met het vervaardigen en verhandelen van amfetamine en andere drugs. Zestien recher cheurs zijn ruim een jaar bezig geweest met het onderzoek. Het hoofdkwartier van de bende was in Den Bosch gevestigd. Inmiddels zijn dertien verdachten uit het hele land voor de rech ter verschenen. Bij invallen in het hele land is voor ongeveer drie miljoen gulden amfetamine in beslag genomen, evenals laboratoriumapparatuur en honderden liters grondstof. Weekendje Parijs omboeken of uitstellen Hoofddorp - Nederlandse vakantiegangers kunnen een eerder geboekte reis naar Parijs zonder extra kosten omboeken naar een andere bestemming of een latere datum. Het gaat hier om reizen met vertrekdatum tot en met 18 decem ber. Wel worden eventuele hogere reissommen in rekening gebracht. Dat heeft de Vereniging van Anvr Reisorganisatoren gisteren bekendgemaakt. De regeling, die de ANVR treft vanwege de stakingschaos in en rond Parijs, geldt niet voor reizen naar Disneyland Parijs. Rechter bekijkt video incestslachtoffers Alkmaar - De rechtbank in Alkmaar bekijkt vandaag video opnamen van de verhoren van vier jonge slachtoffers van vermoe delijk incest en verregaand seksueel misbruik. Het is de eerste keer in Nederland dat een rechtbank de antwoor den van de betrokken kinderen op deze manier beoordeelt. Tijdens de verhoren hebben vier jonge kinderen zeer gedetailleerd beschreven hoe hun (stief-) moeder, hun vader en enkele kennis sen hen jarenlang op grove wijze seksueel misbruikten. Van de veertig tot vijftig uur aan bandmateriaal is op aanwijzingen van de officier van justitie in Alkmaar een samenvatting gemaakt die bij het bewijsmateriaal is gevoegd. Ministers overwegen toetsingscommissie Den Haag - De ministers Borst van Volksgezondheid en Sorgdra- ger van Justitie onderzoeken of een toetsingscommissie de han delwijze van artsen kan beoordelen in gevallen van levensbeëin diging van ernstig zieke pasgeborenen. Met onder andere artsen, juristen en ethici willen de bewindslie den overleggen over de wenselijkheid van de komst van zo n com missie, die na toetsing een oordeel voorlegt aan de officier van justitie. Senaat wil aanpassing Nabestaandenwet Den Haag - De regeringsfracties in de Eerste Kamer overleggen komende week met minister Melkert van sociale zaken over aan passingen in het wetsvoorstel voor de nieuwe Nabestaandenwe Als de Nabestaandenwet, die per 1 januari de Algemene wed - wen- en wezenwet moet vervangen, niet wordt aangenomen, dat het kabinet veel geld kosten. Op termijn moet de wet 1,2111 jard aan besparingen opleveren. Kok heeft er bij de fractievoorzitters van de regeringspartijen ook op aangedrongen in te stemmen met de wet die volgende w in de Senaat wordt behandeld. Minder bewegingsvrijheid gedetineerden Den Haag - Minister Sorgdrager heeft gisteren met de vakbonden op hoofdlijnen' overeenstemming bereikt over de invoering een 8-uurs dagprogramma voor bepaalde groepen gedetineer Dit zogeheten sober regime, dat gepaard gaat met minder D gingsvrijheid, gaat gelden voor gevangenen die niet behore de'zware gevallen'. Sorgdrager wil de komende jaren 2000 tot 2500 cellen in n van bewaring geschikt maken voor een sober regime. fesoeing 747 zij dagavond aain -1 I naptnadatd+eplli°1 Dde internationale „van Suriname al| n een motorstonn; laatóte moment moe: ken. Bii een snelheid van rui lometer per uur was loerder gedwongen een fyl Vliegtuig' de S: Van onze redactie buite Den Haag/Jakarta-1 zegt 'duidelijke aanv stranten die vorige w< endeOosttimorese b< Jakarta, rechtstreeks! sche autoriteiten. De bewindsman heeft nesische collega Alata: opheldering gevraag: heeft een onderzoek to. Van Mierlo zei giste: Tweede Kamer op groni nader aangeduide 'w: gen' tot de verdenking De minister wil eerst ten van het Indonesisc zoek afwachten voorda tueel nadere maatregeh Op vragen van PvdA en om de Nederlandse amt asielaanvragen van de rese bezetters niet hd antwoordde Van Mier bezetters pas kort voor trek uit de ambassade 1 lijk verzoek indienden zoeken zijn ook niet in ling genomen omdat de sche minister Alatas landse Zaken) had geg I dat de actievoerders Bonn (dpa/afp) - E I de Duitse bondsk: j Heltaut Kohl b<l bombrief is ma t avond in een postv I centrum in Henni) bij Berlijn geëxplo: Op de enveloppe postzegel geplakt, ol er geen afzender of adres op. Toen een werknemer sorteercentrum or 20.15 uur de brief in je wilde leggen, ging af. Een tweede explo de op het moment da pert de restanten zocht. Niemand raakte ge. ontstond evenmin sc Be achtergrond van slagpoging is ond Een directe samenh de serie bombrieven tenrijk, waar maanc exemplaren ontplo oog niet gebleken. Parijs (rtr/afp/dpa) (Justus in handen wsl avond weer teruggel Verwelkomde de beil vliegbasis ten westen beide luchtmachj «ederic Chiffot en Jc ™uvignet, werden gis nvfniSjhe grensstad! ]®gedragen aan d ®ef-staf Jean-Phihppj "vignet zei dat hij ff .gevangenschap g ff ld, en vertelde! ff] gedurende de vaff ,aPart van elkd gehouden. Pas n Chiff® ze af en toe n de m hmkte, en spra den „fT za§en blee Chi„ r °P bun be een tbedankte gist: Scj,„ visietoespraak f President Jeltsin. volgens Chirac to ten f .esPannen om de Met de trein naar euningen in Rottl f°P een Rail idee: 20KI ■^£5^=06-9292 (501

de Stem | 1995 | | pagina 4