DE STEM 4Wij vochten voor onze taal' Belgen winnen meestal Groot Dictee der Nederlandse Taal Staatsballet van Oefa danst 6De Notekraker in Chassé Theater Het Groot Dictee der Nederlandse Taal Alice in Chains Van Dik Hout Melaaz Golden Earring Nina Hagen Ballet van het Zuiden nog niet rond Nationale Toneel stopt met De Mensenhater Voetballesje voor dè wedstrijd DË STEM nederland 2 nederland 3 belgië frans belgië fran! duitsland 1 Radio Geeve met Ne ÊÊÈÊÊÊÊÊSÊÊS „Mij kwetsbaar opstellen vind ik niet eng meer. Kwetsbaar zijn is een enor me deugd" Monique van de Ven, actrice Door Wim Daniels Een gouden tip was het. Ik kreeg hem in de pauze. Een Nederlandse deelnemer aan Het Groot Dictee der Neder landse Taal, traditioneel gepresenteerd door Philip Fre riks, vertelde me dat hij naast een Vlaamse deelnemer had gezeten die er honderd procent zeker van was 'tseetsee- vlieg' goed te hebben gespeld. Ik ging op zoek naar de man en vond hem op z'n gemak zittend achter een kopje koffie. Diederik van Coillie, spreek uit Kollie. 54 Jaar oud. Van beroep leraar Latijn, wonend in Hechtel-Eksel, een plaatsje tussen Valkens- waard en Hasselt. Jaja, natuurlijk had hij 'tseetsee7 vlieg' goed geschreven, want dat woord kwam voor in zijn dicteel- ijst. Een dicteelijst? „Ja", zei Die derik, „met dicteevrienden houd ik al jaren een lijst bij met woor den die in een dictee kunnen voorkomen." Met dicteevrien- den? „Zeker", zei Diederik, „mijn broer, een kennis en ikzelf vor men een soort van dicteeclubje. Zo'n acht keer per jaar doen wij in België mee aan dictees die er worden georganiseerd. En daar toe houden wij een lijst bij met echte dicteewoorden. Hier kijk maar. Diederik liet me een alfabetisch geordende woordenlijst zien van niet minder dan 6217 woorden. Voor sommige woorden was een sterretje gezet. „Dat zijn de echt moeilijke gevallen", aldus Diede rik, „zoals ayatollah's, vanwege die apostrof-s, en ook 'Hollan dermop' en 'belgenmop'. 'Hollan dermop' staat in Van Dale met een hoofdletter en 'belgenmop' met een kleine letter." Soep Hij had weinig of misschien wel geen fouten gemaakt in het dic tee, dacht hij. Consciëntieus, caleidoscopisch, mozaïek, gepri vilegieerde, crèmes, ravissant, die had hij zeker goed. En ook 'potte- kijker', volgens jurylid Van Ster- kenburg het enige woord dat in de nieuwe spelling een andere schrijfwijze krijgt: pottenkijker. Van Sterkenburg - nota bene de samensteller van het nieuwe Groene Boekje - vergat hierbij 'tengevolge van', dat in de nieuwe spelling een extra spatie krijgt (ten gevolge van), en ook 'Costa- ricaans', dat in de nieuwe spel ling Costa Ricaans wordt. Ik ging een kop soep halen en zag minister Dijkstal zitten. Of hij veel fouten had gemaakt? „Vijf" zei hij. Zo, dat is niet slecht. „Ik bedoel vijf fouten per zin", vulde hij aan. Ik zag verder Henk van Roozendaal, leraar Nederlands uit Son en Breugel, die van de tseetseevlieg een tze-tzevlieg bleek te hebben gemaakt. Vlakbij de soep trof ik ook Huub van der Lubbe, zanger en tekstschrijver van popgroep De Dijk. 'Menigeen vermeidt zich' had ie geschreven in plaats van 'vermeit zich'. Stom, stom, maar voor de rest viel het wel mee, dacht hij. Was ie een geoefende speller dan? „Nou, ik heb gymnasium gedaan en ik schrijf veel songteksten. Pas nog zijn een groot aantal van mijn teksten gebundeld in een boek, en daarbij heb ik natuurlijk wel op de spelling gelet, zoals bij het woord 'hoerekier'; de uitgever wilde daar een 'n' tussen hebben, hoerenkier, maar het ging om een tochtende deur van een kamer van een hoer, en 'hoerenkier' met een tussen-n tocht niet." Bus Met een kop tomatensoep kwam ik terug bij Diederik van Coillie, die net als iedere andere niet- bekende Vlaming en Nederlander op basis van een foutloos gemaakte toelatingstest bij Het Groot Dictee was beland. Aan tafel bij Diederik zat inmiddels ook iemand van de Belgische krant De Standaard, die alle Vlaamse deelnemers, bekende en niet-bekende, met een bus naar Den Haag had gebracht. Samen in één bus? „Jawel, en we hebben veel champagne aan boord, want meestal wint er een Vlaming en dan is het op de terugweg feest natuurlijk." De jury was klaar met corrigeren. Iedereen moest weer terug naar de vergaderzaal van de Eerste Kamer, waar het dictee gehouden was. De juryvoorzitster, schrijf ster Hella Haasse, meldde dat de 58 deelnemers gemiddeld 23 fou ten hadden gemaakt. De meest bijzondere fout was de schrijf wijze 'op sensatie beluste potte- kijkers'. Daar had iemand 'op zijn zaad beluste pottekijkers' van gemaakt. Van de bekende Nederlanders en Belgen was de BRT-nieuwslezer Johan Tas ver uit de beste, met 11 fouten. Maar de echte winnaar van Het Groot H Wsm mmM X - i X m r lm m M\ A tX Presentator Philip Freriks tijdens Het Dictee in de Eerste Kamer met op de achtergrond de deelnemers. Dictee der Nederlandse Taal was met maar 2 fouten Diederik van Coillie. Antwerpen Onder luid applaus stond Diede rik op uit zijn bank, glimlachte en schreed naar voren. Het was het moment waarop ik besloot niet met de trein terug naar huis te gaan, maar - als er nog plaats was - mee te reizen met de Belgi sche bus naar Antwerpen. En er was nog plaats. Bij de garderobe zag ik minister Dijkstal weer. 38 Fouten. Op een totaal van 8 zin nen was dat inderdaad ongeveer 5 fouten per zin. En Henk van Roozendaal? 15 fouten, inclusief zijn tze-tzevlieg. En Huub van der Lubbe? Die was al naar een optreden in Katwijk. Een half uur na aflöbp van het dictee zat ik met een glas cham pagne in de Belgische bus. In het voorste gedeelte was Diederik Schrijfster Hella Haasse, juryvoorzitster. FOTO DIJKSTRA Minister Dijkstal: vijf fouten per zin. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP van Coillie de gevierde man. In het achterste gedeelte hing ieder een aan de lippen van de Gentse museumdirecteur Jan Hoet. Bokser Hij verhaalde van zijn carrière als amateurbokser onder zijn bij naam Luigi Serena; hij verhaalde van zijn'moeder, die in 1936 al - „hoort ge het: 1936" - werk van kunstenaars als Miró en Giaco- metti kocht; hij verhaalde van zijn dochter, die voorspeld had dat hij 180 fouten in het dictee zou maken, terwijl het er maar 28 waren geworden, of eigenlijk nog minder want de jury had maar liefst drie fouten geteld in zijn 'tsé-tsé-vlieg'. En diezelfde jury had ook nog een streep gezet door 'zon-aanbidders'. Dat zou aan elkaar moeten, aldus de jury. „Stel je voor", zei Jan Hoet, „zoiets fantastisch als de zon, daar schrijf je toch geen ander woord aan vast." In Antwerpen omhelsde Jan Hoet zijn bekende en onbekende landgenoten en ook mij. Scholen De glorieuze dicteewinnaar Die derik van Coillie - door Jan Hoet een maniak van het goede soort genoemd - bood aan me naar Eindhoven te brengen. Hij moest toch die kant uit. In de auto kwam de ontboezeming dat hij ALICE IN Chains is hot. Niet alleen in de Verenigde Staten. Het Seattle-geluid van het vier tal Layne Staley, Jerry Cantrell, Mike Inez en Sean Kinney heeft allang zijn weg gevonden naar het continent. Dirt betekende ooit de grote doorbraak van de muzikale gasten, die zich kun nen meten met stalgenoten Pearl Jam en Nirvana (zaliger). En dan is er nu de nieuwe Alice in Chains, die gewoon Alice in Chains heet. Twaalfs nummers lang genieten. Het hoogtepunt begint al bij het begin. Het num mer Grind is een typisch voor beeld van het eigen geluid van Staley en vrienden. Strak, hard, melodieus, verrassende wendin gen en fraaie dynamiekverschil- len. Vaak een storm en dan weer een briesje. De afwisseling hard en zacht, luid en stil maakt van Alice in Chains een betoverende schijf, twaalf nummers lang. (Columbia) PETER VIERENHALM DRIE HITJES en onder meer een succesvol Pinkpop-optreden hebben van Van Dik Hout een Nederpop-topper gemaakt. Kennelijk zijn veel mensen bevattelijk voor de stevige rock met Nederlandse uit-het-diepst- van-de-ziel-teksten. Nu ligt de tweede cd, Vier Weken, van Van Dik Hout in de winkels. Het is een professionele plaat geworden, dat is zeker. Degelijk gitaarwerk zorgt voor een stevig melodieus, soms grungy, geluid. Maar dat kan helaas niet verhullen dat de composities de middelmaat nau welijks overstijgen. Van een orginele aanpak is geen sprake. Geen geluid üit duizenden maar van duizenden. Was Van Dik Hout een Ameri kaanse band dan zou de cd waarschijnlijk niet eens in Nederland verschijnen. Dat de Helderse groep zo succesvol is, heeft ongetwijfeld te maken met de Nederlands teksten. De meerwaarde daarvan is mij ech ter niet duidelijk. Van Dik Hout kan leuk rijmen en zanger Bui tenhuis brengt de nummers met een zeker pathos, maar van tek sten als 'Wat weg is raak je nooit meer kwijt. Zoet is de eenzaam heid' raak ik niet opgewonden. Dan nog liever een vage Engelse tekst want die kan je tenminste langs je heen laten waaien. Wellicht eis ik te veel van Van Dik Hout en heeft de groep slechts de pretentie ongecompli ceerde Nederrock te maken die toevallig behoorlijk wat mensen aan blijkt te spreken. Aan mij is het niet besteed, maar ik hoefde inderdaad niet lang te zoeken naar iemand die ik hartstikke blij kan maken met mijn exem plaar van Vier Weken. (Bananas Records/Sony) PAUL VEELINDEN LATEN WE op de valreep van 1995 nog een nieuwe muzieks troming introduceren: 'friphop', ofwel Franse triphop. Een beet je flauw, ik geef het toe. Maar door de Franse raps van Melaaz klinkt het geluid toch weer net even anders dan dat van de Brit se triphoppers ('briphop'?). Melaaz is een jonge Parijse vrouw die bij de Franse top-rap- per MC Solaar het vak mocht leren en nu beloond wordt met een eigen cd. Op haar debuut Melaaz wordt ze bijgestaan door La Funk Mob. Aangezien La Funk Mob verbonden is aan het Mo' Wax-label, fameus wegens fraai staaltjes experimentele hiphop, is het logisch dat Melaaz niet in een doorsnee rap- jasje wordt gestoken. Hoewel funky hiphop de basis is voor Melaaz' muziek, kneedt La Funk Mob het geluid zo dat er vaak een triphoppy sfeer onstaat. Achter de vlotte voca len van Melaaz - ik versta er geen nondeju van maar het klinkt lekker- schuilen fraaie geluidscollages vol verdwaalde blazers, stroperige bastonen en lome scratches. Ook vinden ver schillende andere muziekstro mingen ingang in Melaaz' muziek: van soul en jazzdance tot ragga en raï. Mooi is bijvoor beeld de mix van arabische klanken en westerse beats in Lehna, een nummer waarin Melaaz zich het Parijse equiva lent van Natacha Atlas toont. Vooral de eerste helft van de cd - waarin we ook een bewerking van Dawn Penns No, No, No tegenkomen - is zeer sterk, maar ook de tweede helft, die wat meer recht-toe-recht-aan hip hop bevat, hapt lekker weg. Ongetwijfeld een van de beste friphop-cd's van het jaar. (BMG/Ariola) PAUL VERLINDEN JE ZOU het gemakzuchtig kun nen noemen: een cd opnemen met louter nummers van ande ren. Maar tegelijkertijd geef je je met zo'n cover-plaat toch behoorlijk bloot, want ruimte om je achter je eigen sound te verschuilen heb je nauwelijks. Lovesweat, de nieuwe cd van de Golden Earring, gaat zelfs nog een stapje verder, want de plaat is geen aaneenschakeling van makkelijk in het gehoor liggen de klassiekers, maar een tame lijk afgewogen geheel van num mers, waaraan de Earring-leden indringende herinneringen bewaren. When i was young van The Animals, Move over van Janis Joplin, Who do you love van Bo Diddley, Sail on sailor van de Beach Boys, I'll be back again van The Beatles, This wheel's on fire van Julie Driscoll en Brian Auger en Ballad of a thin man van Bob Dylan zijn nog redelijk bekende nummers, maar Darkness, darkness van The Youngbloods, Gotta see Jane van R. Dean Taylor, My lit tle red book van Love, Motorbi- kin' van Chris Spedding, Colla ge van The James Gang en Turn the page van Bob Seger zijn geen stukken die je op zo'n coverplaat verwacht. De Earring speelt ze wel en ver domd goed ook. De sfeer van de plaat is ietwat donker, maar bevlogen. Natuurlijk klinkt typische Earring-aanpak in de nummers door, zeker als Hay en Kooymans zich in koortjes stor ten, maar de vertolkingen zijn oprecht en doen de originelen alle eer aan. Leukste nummertje is wat mij betreft Gotta see Jane van R. Dean Taylor die destijds als blanke een vreemde eend in de Motown-bijt was. Maar ook de rest van de covers is meer dan uitstekend. De Earring toont met Lovesweat aan dat de groep waar het spelniveau betreft tot de absolute top behoort en dat met goed songmateriaal hele bijzondere dingen tot stand kunnen worden gebracht. (Columbia, Sony) WIM VAN LEEST DE PRIJS voor de woordspeling van het jaar in een cd-titel gaat dit keer naar Nina Hagen. Freud euch klinkt fonetisch als ver heug jezelf, maar letterlijk roept het op om op Freudiaanse wijze aan zelfonderzoek te doen. Hebben we daarmee al het leuke aan deze nieuwe Nina Hagen- plaat gehad? Niet als je bereid bent om een jaar of zeventien terug in de tijd te gaan en haar graag in het Duits hoort zingen. Freud euch bevat een aantal punky num mertjes die sterk aan toen herin neren en waarin niemand min der dan Dee Dee Ramone voor voor 10.000 meter gitaarspelen in anderhalve minuut zorgt. Daarnaast staat er op Freud euch een aantal nummers die laten horen dat Nina nog steeds zo maf kan zijn als een deur en die voor een keertje wel leuk zijn, maar die daarna wel om heel veel toewijding vragen. Freud euch is zoals altijd een eigenzinnige plaat en dat is maar goed ook, want zonder dat extravagante is Nina Hagen een gewone zangeres die weliswaar een mooie vertaling ten beste geeft van Sunday morning van de Velvet Underground, maar verder niet zo gek veel te melden heeft. Bij sommige nummers denk jè zelfs: dit is niet Nina maar Nena. (SLAM, BMG) WVL Het was de volgende tekst waar grote massa's Neder landers en Belgen gister avond, gezeten voor de tv, toch wel moeite mee had den. Uitzicht op zee 1. In deze te veel door storm en verraderlijke ijzel geteisterde tijden vermeit menigeen zich 's avonds in het uitzoeken van een attractieve vakantiebe stemming. 2. Consciëntieus bijeengeraap te toeristische paperassen bie den een caleidoscopisch mozaïek van stereotiepe beel den: weidse panorama's, onvermoede strandtaferelen, pittoreske dorpsstraatjes - de hele santenkraam. 3. Velen prefereren verre, avontuurlijke reizen; de een zet zijn zinnen op een tournee kris kras door de woestijn van Saoedi-Arabië (of: Saudi-Ara- bië), de ander kijkt reikhalzend uit naar de steilten van het Costaricaanse hooggebergte, een derde zoekt zijn heil te midden van de pinguïns in het antarctisch gebied. 4. Nochtans stellen veel luier iken zich halsstarrig teweer tegen exotische uitstapjes met alle risico's van dien; zij zijn volmaakt gelukkig wanneer zij zich bij een temperatuur van zo'n dertig graden Celsius kun nen neervlijen op een zonover goten strand, ver weg van de gevaren van de tseetseevlieg. 5. In vroeger eeuwen was het strand in onze contreien mees- tentijds het domein van strand jutters, die bij nacht en ontij erop uittrokken; alleen als een potvis het loodje had gelegd kwamen op sensatie beluste pottekijkers in groten getale erop af om het kolossale kada ver minutieus in ogenschouw te nemen. 6. Negentiende-eeuwse roman tici ontdekten het strand als een fascinerende locatie; heren der ontstonden badplaatsen die met gepavoiseerde promenades en prestigieuze hotelaccommo daties een geneeskrachtig ver. blijf boden aan geprivilegieer de logés van goeden huize. 7. Heden ten dage worden de stranden op zomerse dagen bevolkt door horden partieel ol compleet ontblote zonaanbid- ders, de ravissant gebronsde lijven ingesmeerd met bescher mende crèmes; velen vinden dit plebejische schouwspel gênant en onoorbaar. 8. Tengevolge van het massa toerisme heeft de strandlief- hebber onloochenbaar conces sies moeten doen; maar deson danks is er niets idyllischer dan een prachtige ovale kamer mei wijd openslaande deuren, een majestueus en bovenal feeëriek uitzicht op de eindeloos dei nende zee. 'onoirbaar' had geschreven in plaats van 'onoorbaar'. „Het woord staat niet in m'n dicteel ijst." Zijn andere fout was 'erop uit trekken', dat - zo meende de jury althans - 'erop uittrekken' had moeten zijn. Volgens Diede rik was het logisch dat het meest al Belgen waren die Het Groot Dictee der Nederlandse Taal wonnen. „Wij hebben voor onze taal moeten vechten tegen het Frans", zei hij. „Wij houden daardoor meer van onze taal dan jullie. En bovendien zijn onze scholen strenger, waardoor de kinderen er meer leren." Record Ter hoogte van de Nederlandse grens vertelde Diederik me ook nog dat hij een plaatsje had ver worven in het Guinness Record Boek, omdat hij op 7 mei van dit jaar in 4 uur en 45 minuten iets meer dan tienduizend decimalen van het getal pi had opgeschre ven. Uit het blote hoofd natuur lijk. De nacht was al een eind gevor derd toen we in Eindhoven aan kwamen. Of hij blij was met zijn overwinning in Het Groot Dictee? „Ja", zei Diederik met een glim lach, „mijn dicteevrienden heb ben voor de grap eens gezegd dat het mooi zou zijn: naar Den Haag reizen, daar het dictee maken, winnen en dan sterven." Van onze kunstredactie De aangekondigde kerstvoorstellingen van het klassiek sprookjesballet De Notekraker worden op 26 en 27 decemberi het Bredase Chassé Theater niet gegeven door het Ballet va het Zuiden, zoals aangekondigd, maar door het Staatsballe van Oefa. Oefa is de hoofdstad van de Rus sische republiek Bashkortostan en naar het schijnt de geboorte plaats van Rudolf Nurejev (de overleden danser deed daar erg mysterieus over). Het Staatsbal let staat onder leiding van Yuri Grigorovich, die dertig jaar lang verbonden was aan het Bolsjoi Ballet waarvoor hij veel klassieke balletten van een nieuwe chore ografie voorzag. Jarenlang werd De Notekraker (op muziek van Tsjaikovski) uit gevoerd als eindejaarsvoorstel- ling door het Scapino Ballet. Toen dit gezelschap onder leiding van Ed Wubbe een nieuwe koers ging varen en niet langer als jeugdgezelschap optrad, kwam er ook een eind aan deze jarenlange traditie. De voormalige zakelijk leider van Scapino, Jan Schretzmeijer, had het plan om deze traditie weer in ere te herstellen, met een nieuw gezelschap, Ballet van het Zui den. Vanuit Tilburg zou het fami lievoorstellingen gaan brengen, maar op het laatste moment kon het plan vanwege financiële tegenvallers niet doorgaan. De al geplande voorstellingen van De Notekraker moesten worden afgezegd. De Notekraker is bij uitstek geschikt als kerstvoorstelling omdat het 't verhaal vertelt van het kerstfeest van het meisje Cla- Den Haag (anp) - Het Natio nale Toneel ziet zich genood zaakt af te zien van de pro- duktie van De Mensenhater van Molière, omdat regisseur Dirk Tanghe door problemen met zijn gezondheid niet in staat is de regie af te maken. Het stuk zou 19 januari in pre mière gaan. Tanghe werkte er inmiddels drie weken aan. De leiding van het gezelschap heeft gezocht naar een andere regisseur of een nieuw project, maar dat stuitte op problemen gezien de nauwe verwevenheid van bezetting, stuk en regisseur. Daarom is besloten van de pro- duktie af te zien. Het is volgens het Nationale Toneel ook niet mogelijk het gat met een andere produktie op te vullen. ra, dat als kerstcadeau een noti kraker krijgt, die in haar drift in een prins verandert en haa meeneemt naar het land van d Suikerfee, waar een groot fee! wordt gevierd. Dit luisterrijke sprookjesballe naar een van Hoffmanns Verts lingen, ging in 1892 in premier in de choreografie van Marii Petipa en op muziek van Tsjai kowski. De voorstelling door he Staatsballet van Oefa is doo impresariaat Jacques Senf naa Nederland gehaald. De premier is op 14 december in Oss. Van onze rtv-redactie Voorafgegaan door twee vooi beschouwingen én de eerst les van de cursus Klats scheids! brengt Nederland de beslissingswedstrijd Ier land-Nederland op de buis. Om deze voetbalmatch, die o' 21.00 uur begint, goedteverslaa heeft de NOS-tv een ploeg van t man naar Liverpool gestuurr Het team bestaat onder andere uit vijftien technici, regis» Martijn Lindenberg, de verslaj gevers Kees Jansma en B. Jongkind en commentator 1 e Reitsma. Vanaf 19.30 uur info meert de NOS-equipe vanuit sta dion Anfield Road over de laats stand van zaken. Ook 'n]®rvie met de coaches Guus Hiddin Jack Charlton, een sfeerreporta ge van de Mersey-stad Dverp0 de historie van Anfield Road el beelden van de kwalificatie»* strijden die Ierland en Nederlan klasse Scheids! onderbreekt d tweedelige vooruitblik om 40. uur. Teleac zal zelden zon tuinlijke programmering h™ meegemaakt. Op een nu wijze doet de reeks in zes deia de voetbalregels en de taak de scheidsrechter uit de do ke Voor deze serie hebben Telea KNVB de handen ineengeslag De cursus is bedoeld voor ie een die actief of passief met voe bal bezig is. Met computeram» tie krijgt de kijker op vernuft wijze spelsituaties voorgaf» teld. Scheidsrechters en voetba Iers uit het betaalde en amateW voetbal lichten de spelmoment® toe. NEDERLAND 1 Asaf, getekend kers Bertje Knor met tek Tim; Noddy; La la li Studio op stelten klei-animatie; Het Jacob, dierenprogr does, tekenfilm; serie over uitgesl Tom Jerry, teker Dragon, jeugdserie serie over bijzoi schappen journaal De week van, gesp Matlock, advocater The Cosby Show (ZW) Charlie Chap Boggle, spelletje Ik heb al een boek zine Lieve Martine, vra i van kijkers ,r.,- GPV journaal de Burgh-6 concertregist en nu zonder ein hoe oorlog '-ghebbeno van drie g 16.00 16,07 16.34 17.25 17.50 18.02 18.32 men 19.48 (PP); 20.00 20.31 Chris ams, 21.25 Hier 21.56 Reis over weerslag alledag wen 23.23 Teevee afgelopen studio, te afgelopen televii Andries Knevel (to 09.00 Koekeloere (915 Profeten 0930 Economie-in-zichi (tot 11.10) 16.26 Een nieuw lever jeugdfilm 16.53 Een verhaal dat kend Bijbelverhaa 17.00 Prinsen en prinsi tijn voor kinderen 1729 2 Vandaag met 17.30 en 18.00 Sportjournaal e punten uit het nie 19.00 Eenmaal andern over antiek en cur 19.30 Voorbeschouwin Nederland 20.00 Klasse scheids! gels. Afl. 1 20.35 Voorbeschouwin Nederland 20.55 lerland-Nederlan catiewedstrijd 23.30 Journaal 23.38 American Cinem - 07.00 Journaal 07.07 Klokhuis 07.22 Een verhaal dat 07.29 Ontbijt-tv met c Journaal en 8.10 09.00 Journaal 09.05 (PP) Unie 55+ 09.08 Kook tv 09.30 Rondom tien 10.09 Aquarelleren 14.30 Double 7, spelletje jongerenmagazine 16.3f 17.00 La bande a Carlos, The Waltons, serie 18. 18.50 Cartes sur table 16 des sports 19.30 Nieuws! reportage 21.20 C'est ar mis, Belgische komedi Remy Belvaux, André Bor voorde met Benoït Poelv vaux en André Bonzei 23 23.30 Nieuws 23.55 Trit et sociale (tot 00.05) 17.00 La pensee et les h magazine 17.30 Cheval sportmagazine 18.00 programma 19.00 Mag Paardenkoersen 19.30 permettez, Raymond? voetbalmagazine rond 20.35 Zoom arrière: Ch 21.35 Foot mondial, 22.05 Nieuws 22.30 Ch sportmagazine (tot 23. Ic )N: ia .55 1 ic' Ame ilt 1 05.30 Morgenmagazin 09.03 TheFlying Gym 10.00 Tar ge 10.45 Info diau 11.04 The 12.25 12.55 13.05 Megramm 14, Schimpf-19 7 14.30 Blossom, cumeuy ge antwortet 15.00 Tag. n9a de aluguel, 16.03 Fliege, "■10 Brisant, hebe, serie Tagesschau-,„lta,a serie 20.00 Tagesschau "9 Doctor! 0.00 Tagesschau 1 "r Verbraud The Am> Weltenbummli Presseschau 1 Mittagsmagazin "4.00 T 17, tele' comedy soap i, talkshow t, magazim e 18.25 Mari u-Telegramm KA,010 RIJNMOND •00 Suzanne met veel „an Wiet en Menno Tam ïn Boswinkel. 1' de telefoon ten n en Post aan Nie°uw"0E^RABANT "'lows: zie Radic 7-05 Actualiteiten, krant in D-L 7.32 man Jure üe krant 'le- 8.1° Kadio Nie «if'S'iformatie. U-07 Muziekkiosk. bank. lo.3o - rond u vice en Radio 1, ge .'eiten, sport - Rrabant. 7.23 V Actualiteiten en v< Johan Verschuuren rant jpj ■MMS Brabant (reg Radio Nieuwsc ie. 8.55 i 9.B0 D De scheurki •30 De scheurkal agenda. 13.10

de Stem | 1995 | | pagina 20