leur beleid uden GratiSj W Groen Links uit seniorenconvent Nieuwe 'Kikkers' voor Aardenburgers van een if fl. 249,= Geld voor aanleg van natuurvriendelijke oevers in Axelse Sassing 'Het geeft me gewoon een kick' POLITIE RAPPORT ZAKEN SPORT IN HET KORT Oostburg wil snel starten met herinrichting centrum Kerstzangavond koren in de basiliek van Hulst Plan voor vakantiewoningen Versche Polder van de baan Onderhoud gebouwen kost Oostburg ruim zeven ton i, Schelpdier en smerken Prins produkten als It vindt voornamelijk en grootwinkel- is het bedrijf ZEELAND C3 groenlinks dreigt met boycot besloten beraad fractieleiders Terneuzen kwaliteitslabel v°or Cavalier Radio-uitzending vanuit Coendike Terneuzenaar doet mee aan verkiezing 'Mister Gay' Kampioenen De Eendracht Volkskerstzang in Oostburg Gluurmuur in De Braakman Concert koren in kerk IJzendijke 3ER 1995 -Ü57 Gevraagd wordt: jeconornische/administratieve ng op min. HBO/SPD-niveau; Meerjarige administratieve en leidinggevende ervaring, m een commerciële omgeving; Kennis van A.O.; an de Engelse taal is een pré >e taal strekt tot aanbeveling; :end analytisch inzicht en een de visie op bedrijfsprocessen; Irtuigende en communicatieve persoonlijkheid; Leeftijd tot 40 jaar. fden zijn in overeenstemming rief met c.v. aan OAZAdviesB.V., natie kunt u kontakt opnemen jielft in contanten pgSTEM WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 verslaggever keuzen - Waterschap De Drie 'bachten wil geld uittrekken voor aaiiteg van natuurvriendelijke u tussen de Langeweg en de jse Kreek in het gebied Axelse jjjeen het milieu maar ook de (iet grondgebruikers profiteren van de aan leg omdat volgens het dagelijks bestuur een eind komt aan de gevaarlijke situatie langs de waterloop door de nu steile taludhelling en de opgetreden verzak kingen van het talud. Met de aanleg van de oevers is een half miljoen gulden gemoeid. De helft is gesubsidieerd, de andere helft komt voor rekening van De Drie Ambachten. Het werk past binnen de adminstratieve ruilverkaveling Axelse Sassing die najaar 1996 ter hand wordt genomen. In die plannen waren ook al natuurvriende lijke oevers voorzien, maar slechts langs een deel van de Oostelijke Rijkswaterlei- ding. Door het plan van De Drie Ambachten komen over het hele stuk aan weerszij den langs de Langeweg en de Axelse Kreek natuurvriendelijke oevers. Slechts het gedeelte tussen de Lageweg en de Axelse Kreek is om technische redenen maar aan een zijde van die oevers te voorzien. Het is verder de bedoeling het gebied in de buurt van de oevers dusdanig in te richten dat de flora en fauna die voor komt of thuishoort in dit gebied er goed kan gedijen. Het voorstel van het dagelijks bestuur komt aan de orde in de algemene verga dering. Die komt woensdag 20 december om 14.00 uur bijeen in het restaurant Braakman te Hoek. (an onze verslaggever Terneuzen - 'Achterhaald'. Zo noemt het Groenlinks ■aadslid R. Meijer het besloten overleg tussen de fractie voorzitters, het zogenaamde 'seniorenconvent'. Meijer jndt dat het beraad in het vervolg openbaar moet zijn. jhniet, dan rest GroenLinks slechts één optie: boycotten. ;er laat dat weten in een brief m de voorzitter van het senio- nvent, burgemeester R. .i. „Als je politiek dichter bij Jensen wilt brengen, dan moet ij open zijn. Aanstaande donder- het over de te volgen voor het opstellen van ie voorjaarsnota. Waarom kan it niet in het openbaar," vraagt Meijer zich af. (lijft de vraag wat GroenLinks jeukt te bereiken met een boycot. j)f die manier hoop ik dat de jstussie over de openbaarheid en Ie naamgeving wordt aange- Die naam, senioren- navent, is toch niet meer van deze tijd. Dat roept het idee op a een oude-mannenclub. En (it terwijl het CDA toch een fractievoorzitter ens een gisteravond gehou- voorlichtingsavond zei wet- kderC. Bolijn-Hertzberger dat kt de bedoeling is het het nieuwe nrkeerscirculatieplan op 27 december ter visie te leggen. Dan isvier weken de tijd gegeven om (schriftelijk) te reageren waarna sierlijk in maart de gemeente een beslissing kan nemen, is het mogelijk direct na de toawvakvakantie 1996 het cen tal op de schop te nemen. "Het ïeist zouden we nog voor die periode willen beginnen", zei «rouw Bolijn. Been gisteren gegeven toelich- !ingop de plannen blijkt dat veel Mitrêgelen worden genomen de «rkeersafwikkeling in het cen tal zo veilig mogelijk te laten 'slopen. 30 kilometer snelheden «talloze verkeersdrempels moe- ta het autoverkeer aan banden Door het aanbrengen van 'knip' in straten als de Ris- Kuwstraat, Callenfelsstraat en 'n Houtestraat worden slui- fcerse ensembles de viering. ■iff ^aar bezochten meer dan «Wangstellenden deze avond. ''e! °°g op talrijke kinderen "'-lozen voor een vroeg aan- *gsuur. De kerstzangavond «ft tot doel om samen met de «ezigen een aantal oude Weren te zingen. met ondersteuning en verslaggever De r UZe,If Woonzorgcentrum cavalier in Terneuzen krijgt ^'Ofenlabel, een kwaliteits- Ew? van de Stuurgroep ffl!,jmenten Volkshuisvesting ouderenbond ANBO. 1keurmeesters concludeerden «t r het zorgcentrum als de iissnset!'orenwoningen aan de j, ai}.het keurmerk voldoen, isjtai r krijgt bet maximum toe PUnten op de onderdelen >»geving, veiligheid, "■gemak, van stuurgroeP Seni" C7I overhandigt dinsdag 19 leti, er bet certificaat dat bij ïc0t2:t)tmerb hoort aan C. Lugt, %i„Wj-Van be plaatselijke it .1 bie de Cavalier namens WL"?1' be Humanistische ^befe. Bejaardenhuis' heeft." Meijer geeft aan niet mor dicus tegen een gesloten vergade ring te zijn. „In beginsel moet die openbaar zijn. Maar als met meerderheid van stemmen bepaald wordt dat het achter gesloten deuren moet, bijvoor beeld als het om personen gaat, dan kan ik daarmee instemmen." Burgemeester R. Barbé reageert terughoudend op het voorstel van Meijer: „Ik heb te maken met pro cedures zoals die zijn afgespro ken. De senioren hebben er nog niet toe besloten om het convent in de openbaarheid te houden. Nu meneer Meijer de nieuwe fractie voorzitter wordt, mag hij best een nieuw geluid laten horen, maar hij zal daar zijn mede-fractie voorzitters van moeten overtui gen en niet mij," aldus Barbé. fethouder: 'Snelheid en sluiproutes nemen toe' Van onze verslaggever Oostburg - Het Oostburgs gemeentebestuur wil zo snel moge- lijkbeginnen met de herinrichting van het Oostburgse centrum, ft de rondweg gereed is en het massale vrachtwagen- en door gaand verkeer uit het centrum is verdwenen, neemt de snelheid >n de bebouwde kom en het aantal sluipwegen snel toe. proutes onmogelijk. Hierbij wordt voetgangers en fietsers niets in de weg gelegd. Autoverkeer dat Oostburg in en uit wil zal een vaste route moeten volgen die loopt via Brouwe rijstraat, Kloosterstraat, Eligius- plein, Ledelplein, Oprit en Nieuwstraat, de zogenaamde badkuiproute. Ook kan straks niet meer vanaf de Markt de Burchtstraat/Brouwerij straat worden opgereden. Bij de herinrichting is ook een leidraad het winkelgebied te accentueren. Dat gebeurt onder meer door het voetgangersgebied op het Ledelplein, komende van af de Markt, te verbreden. Daar door verdwijnt de huidige paral lelweg die bij het voetgangersge bied wordt getrokken. Morgenavond wordt in Den Hoekzak een tweede voorlich tingsavond gehouden. Aanvang 19.30 uur. Die is speciaal bedoeld voor de bewoners van het cen trum. De verse 'Kikkers' kwamen gisteravond bijeen in het gemeentehuis van Aardenburg. Van onze verslaggever Aardenburg - In de burgerzaal van het voormalige gemeentehuis van Aarden burg vond gisteravond de 24e uitreiking van de Kikkerorde plaats. Deze onder scheiding is bedoeld voor mensen die zich dat jaar verdienstelijk hebben gemaakt voor de gemeenschap. De orde werd uitgereikt aan totaal vier men sen door leden van de Stichting Promotie en VW Aardenburg. De verse 'Kikkers' zijn André Bouwens voor zijn verdiensten binnen de Museumcommissie en de Heemkundige Kring en voor zijn vele werk voor thematen toonstellingen in het Gemeentelijk Archeolo gisch Museum van Aardenburg. Mevrouw Gerda Maenhout kreeg de kikke rorde voor haar inzet als dansleidster van zowel de Aardenburgse Volksdansgroep, de Jn onze correspondente Hulst - Net als in voorgaande jaren wordt in de Willibrordus- «asiliek in Hulst ook dit jaar de traditionele kerstzangavond Zondag 17 december vanaf 19.00 uur verzorgen in afwisseling met de deelnemen de koren en instrumentalisten. Daarnaast kunnen de aanwezi gen luisteren naar kerstcomposi ties uit alle delen van Europa in zettingen en bewerkingen van diverse componisten. De werkgroep kerkzangavond mag weer rekenen op de deelna me van het kinderkoor de Walno ten, het Dameskoor, het Jonge renkoor, een koperensemble uit de Koninklijke Stedelijke harmo nie en de Cantorij der basiliek. Jo Ivens verzorgt de orgelpartijen en de samenzang wordt geleid door Anton de Kort. Na afloop wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. Een gedeelte van de opbrengst komt daarom ten goe de aan de restauratie van de basi liek. Aardenburg - De vrijwilligers van ziekenomroep Radio Delta verzorgen zaterdag 30 december een oudejaarsuitzending vanuit het bejaardencentrum Coensdike in Aardenburg. De uitzending is vanaf 9.30 uur te beluisteren in het Antoniusziekenhuis, De Stel le en De Burght in Oostburg. Vanaf 14.00 uur zijn er optredens van Piet van Puyvelde en het accordeonduo de zusjes Wouter- Door Peter van den Assem Terneuzen - Helemaal op z'n gemak is-ie niet, maar de kick maakt veel goed. Veel, zo niet alles. Peter van Dru- nen uit Terneuzen is één van de twaalf uitverkorenen in de race om de nationale titel 'Mister Gay'. Wie is de mooi ste jongen van Nederland? De lezers van de Gaykrant mogen volgende maand hun voorkeur uitspreken. Dan laten de twaalf provincie kandidaten zich in een foto sessie nog eens van hun beste kant zien. De 27-jarige Peter van Drunen hoopt dat de verkiezing deuren opent voor werk in de model- lenwereld. „Ik heb me voor de wedstrijd ingeschreven, omdat ik geen mooie foto's van mezelf had. Of ik narcistisch ben? Nou nee, maar wanneer je als model aan het werk wilt, zul je toch wat moeten laten zien. Ik heb hier in Terneuzen foto's laten maken, maar daar was ik niet tevreden over. Toen zag ik die oproep in de Gay-krant. Vrien den spoorde me aan om mee te doen. Ik heb een briefje gestuurd, heb een gesprek gehad en werd uitgenodigd om mee te doen. Dat geeft een oppepper." De ontknoping van de Mister Gay-verkiezing vindt plaats op 16 maart. Een jury bekijkt dan de kandidaten, die zich achter eenvolgens in badkleding, spor tief gekleed en op z'n paasbest presenteren. „Ik ben bloedner veus," wil Van Drunen wel toe geven. „Het is moeilijk om iets over mijn kansen te zeggen. Als ik bij de eerste drie eindig, dan ben ik dik tevreden." De fotosessie voor de Gaykrant was niet de eerste confrontatie met de camera. Eerder werkte Van Drunen mee aan een pro ject van fotograaf Rick Weze naar. „Die serie heet 'The Mir ror' (de spiegel, red.) en is bedoeld om de homoseksualiteit Peter van Drunen uit Terneuzen doet mee aan de nationale Mister Gay- verkiezing. „Ik ben bloednerveus. Met een plaats bij de eerste drie ben ik dik tevreden.foto wim kooyman uit het verdomhoekje te halen. Meedoen was te gek, maar wel zwaar. Ik heb de foto's nog niet gezien. De expositie is nu nog in Parijs, maar komt in januari naar Nijmegen toe. Ik ben benieuwd." Deelname aan de verkiezing is voor Van Drunen meer dan alleen een opstapje naar het modellenvak. „Weet je, ik heb lang last gehad van een minderwaardigheidscomplex. Ik ben homoseksueel. Op school word je daar al mee gepest en later krijg je te maken met dis criminatie. Nu is de tijd geko men dat ik mezelf wil laten zien: hier ben ik en ik mag er zijn." Discriminatie? Anno 1995? „Ja, nog steeds. Ook in dit gedeelte van Nederland. In de grote ste den valt het allemaal wel mee. Daar is homoseksualiteit rede- lijk geïntegreerd. Maar ik word nog steeds met vervelende opmerkingen geconfronteerd. Er is nog een lange weg te gaan." Fiets vernield Sas van Gent - Een vrouw uit Sas van Gent deed gisteren bij de politie aangifte van vernie lingen aan haar fiets. Onbeken den hadden maandagavond een brandend voorwerp in een fietstas gedaan. Daardoor wer den fietstassen, jasbescher- mers, zadel en de achterband van het voertuig verwoest. Inbraak Terneuzen - Bij een inbraak in een woning aan de Voltastraat te Terneuzen, zijn vermoedelijk een stereo-installatie, videore corder en een telefoon ont vreemd. Wegens afwezigheid van de bewoner deed een buur man hiervan aangifte. De Bree heropent deuren Terneuzen - De doe-het-zelf zaak De Bree in Terneuzen her opent vandaag de deuren. De opzet van de winkel is geheel veranderd. Het gaat nu om een zogenaamde meedenk-winkel voor de consument. Zowel het uiterlijk als het innerlijk van de winkel is geheel gerenoveerd. De Bree Wonen&Leven is een zaak op het gebied van onder andere sanitair en tegels, vloeren, wanden en plafonds, verlich ting, kastwandsystemen, deu ren en zonwering. Ter gelegenheid van de opening staat de zaak tot en met 16 december in het teken van een openingsfeest met diverse acti viteiten. Bedrijfscompetitie squash Terneuzen - Voor de bedrijfs competitie squash in Foaks werd de vijfde ronde in de tweede klasse gespeeld. Philli- pe van Waesberge van Van Hecke behaalde het tweede punt voor zijn team en bezorg de Yellow Dot 1 het enige ver- liespunt. Vrijdag 15 december speelt de eerste klasse de laatste ronde van dit jaar. Op 29 en 30 december staat het eindejaars- toernooi op het programma. De start is vrijdag om 19.00 uur en zaterdag wordt alles afgesloten met een feestavond. UITSLAGEN Tweede klasse: Van Hecke-Yellow Dot 1 1-3, Radio Zeeland-Wout 0- 4, Morret E Y-Engelhard 1-3, Eloeoat 2-Yellow Dot 1 0-4, Van Hecke-Wout 0-4, Engelhard-Poli- tie Zeeuws-Vlaanderen 2-2, Mor ret E Y-Radio Zeeland 3-1, Elo eoat 2-Politie Zeeuws-Vlaanderen 0-4. STAND Engelhard 10-33, Wout 10-31, Politie Zeeuws-Vlaanderen 10-25, Yellow Dot 1 8-20, Morret E Y 9-18, Radio Zeeland 10-15, Elo eoat 2 9-8, Van Hecke 10-2. GS volgen afwijzend Kroonbesluit Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Het bestemmingsplan Versche Polder bij Retranchement is definitief van de baan. Dit plan bestond onder andere uit de bouw van vakantiebungalows. foto wim kooyman 50+-dansgroep en als lerares voor danswillige ouderen. Zij doet dit werk al meer dan twin tig jaar. Herman en Robert Verschaeve mogen zich sinds gisteren ook Kikker noemen. Zij hebben in 1976 de Trimclub Aardenburg opgericht. Ze zijn sindsdien als penningmees ter, voorzitter of gewoon bestuurslid actief binnen deze vereniging. Na afloop van de ceremonie werd de gebrui kelijke maaltijd Snert geserveerd. Van onze duivensportmedewerker Terneuzen - Het generaal kam pioenschap 1995 bij postduiven vereniging De Eendracht (zon dagvliegers) uit Terneuzen is gewonnen door J. van de Berg. De andere plaatsen gingen naar (2.) Combinatie Haak/Delzaine/De Groote, (3.) J. Geelhoedt, (4.) Combinatie Bos/Westeinde, (5.) J. Moes en zoon. Aangeduide kampioenschappen, Vitesse oude duiven: 1. J. van de Berg, 2. Combinatie Zeegers/De Volder, 3. F. Mollet. Midfond oude duiven: .Combinatie Haak/Delzaine/De Groote, 2. J. van de Berg, 3. A. Ver- poorte. Dagfond oude duiven: 1. Combinatie Van Eijk/Den Exter, 2. J. Harte, 3. J. Peeman. Overnachtfond oude duiven: 1. Combinatie Koch/Riemens, 2. C. van Leeuwen, 3. D. de Smet. Vitesse jonge duiven: 1. R. de Schoolmeester, 2. A. de Meijer, 3. J. Moes en zoon. Fond jonge dui ven: 1. J. Moes en zoon, 2. J. van de Berg, 3. J. Verpoorte. Navluchten: 1. R. de Schoolmeester, 2. J. van de Berg, 3. F. Mollet. Onaangewezen kampioenschappen, Vitesse oude duiven: 1. J. van de Berg, 2. Combinatie Zegers/De Volder, 3. M. van Waesberge. Midfond oude duiven: 1. Combinatie Haak/Delzai ne/De Groote, 2. J. van de Berg, 3. A. Verpoorte. Dagfond oude duiven: 1. D. de Smet, 2. Combinatie Van Eijk/Den Exter, 3. Combinatie Bos/Westeinde. Overnachtfond oude duiven: 1. Combinatie Koch/Rie mens, 2. C. van Leeuwen, 3. D. de Smet. Vitesse jonge duiven: 1. R. de Schoolmeester, 2. J. Moes en zoon, 3. A. de Meijer. Fond jonge duiven: 1. J. van de Berg, 2. J. Moes en zoon, 3. J. Verplanke. Navluchten: 1. R. de Schoolmeester, 2. J. van de Berg, 3. F. van Cleemputte. Oostburg - In de Hervormde kerk in Oostburg wordt zondag 17 december vanaf 19.00 uur de jaarlijkse volkskerstzang gehou den. Deze kerstzang wordt gehouden door de coördinatie groep Regionale Evangelisatie West-Zeeuws-Vlaanderen met medewerking van de leerlingen van de basisscholen in Oostburg en organist Rinus Veerhoek. Er is veel gelegenheid tot samenzang. De collecte die tijdens deze kerst zang wordt gehouden is bestemd voor de kerken in actie. De Kroon besloot eerder het bestemmingsplan af te keuren. Gedeputeerde Staten kwamen gisteren tot de conclusie dezelfde lijn te volgen. Gezien de uit spraak van de Kroon heeft het volgens GS geen zin de streek planwijziging aan Provinciale Staten voor te leggen. „Er mogen geen inspanningen van ons wor den verwacht kunnen worden die als strijdig aangemerkt kunnen worden met een besluit van een daartoe als hoogste aangewezen instantie," motiveren GS. Het voormalige gemeentebestuur van Sluis wilde het project realiseren om onder andere het toeristisch- recreatieve produkt te verstevi gen en de leefbaarheid van Ret ranchement te vergroten. Maar natuurorganisaties kwamen in opstand. Zij menen dat hierdoor het landschap en de cultuur-his torische waarden van de wallen in gevaar komt. Het Kroonbesluit volgt deze lijn. Het gemeentebe stuur van Sluis-Aardenburg besloot overigens af te zien van het voornemen tot het voorberei den van een streekplanafwijking ten behoeve van de recreatiewo ningen in de Versche Polder. De Kroonuitspraak van het bestem mingsplan Versche Polder ligt hieraan ten grondslag. De leden van de statencommissie Ruimte lijke Ordening stemmen in met dit besluit. GS vinden het correct het gemeentebestuur van Sluis- Aardenburg hiervan op de hoogte te stellen gezien de jarenlange communicatie tussen de provincie en de gemeente over deze zaak. Van onze verslaggever Oostburg - Onderhoud van de gemeentelijke gebouwen in Oostburg kost de gemeente volgend jaar vijf ton. Daar komt nog 225.000 gulden bij voor werkzaamheden die in eigen beheer worden uitgevoerd. Deze cijfers staan in de gereed gekomen inventarisatie van de gemeentelijke gebouwen in de gemeente. De commissie Openbare Werken uit de gemeenteraad van Oost burg buigt zich volgende week over deze rapportage. Deze inventarisatie, waar de raad vorig jaar zeventigduizend gul den voor beschikbaar heeft gesteld, is thans gereed. De notitie bestaat onder andere uit een overzicht van de kosten van onderhoud aan de gemeente lijke gebouwen voor de eerstko mende tien jaar. Het college wil deze gegevens gebruiken voor de zogenaamde kerntakendiscussie waarbij de raad moet aangeven welke taken nog voor de gemeen te in aanmerking komen. Een deel van het onderhoud wordt door het eigen personeel uitgevoerd. Het gaat dan om zaken als het controleren en inspecteren van metsel- en tegel werk, daken en goten. Tevens is hierin opgenomen het controle ren en zo nodig opnieuw afstellen van sanitair en waterinstallaties, brandblusapparatuur en verwar mingen alsmede het reinigen van vloerbedekking en zonweringen. Voor volgend jaar resteert nog een bedrag van vijf ton dat nodig is voor het uitvoeren van overige werkzaamheden. Jaarlijks is twee ton beschikbaar voor onder houd van de geïnventariseerde gebouwen. Daarnaast komt jaar lijks ook geld beschikbaar via het urgentieschema, voor 1995 en '96 zo'n tachtigduizend gulden. Daarnaast beschikt de gemeente nog over een onderhoudsreserve van een miljoen gulden. Omdat de inventarisatie te laat kwam, zijn de geraamde kosten van vijf ton niet opgenomen in de begroting '96. Het college wil voor de begroting 1997 uitgaan van de bedragen die in de inven tarisatie zijn genoemd. Van onze correspondent Hoek - Staatsbosbeheer heeft bij het Noorderbos in De Braakman een zogenaamde gluurmuur aan gelegd, daar waar de Westgeul in De Braakman uitkomt. Achter deze muur kan beschut en onop vallend de hele omgeving over zien. Dinsdag 26 december om 15.30 uur is de plaats, onder leiding van H. Castelijns, te bezoeken. Tot zonsondergang is dan te zien hoe vogels hun slaapplaats opzoeken. Een kijker is absoluut nodig en De Steltkluut zorgt tevens voor enkele telescopen. IJzendijke - In de Nederlands hervormde kerk in IJzendijke wordt vrijdag 22 december een concert gegeven met als thema 'Amor Vittorioso van chanson tot American song'. Aan dit concert, dat werd georga niseerd door de Stichting Her vormd kerkgebouw IJzendijke, wordt meegewerkt door het r.-k. kerkkoor, het ensemble De Trou badours, Theo Hamelink (bas) en Claire Clark (piano). De algehele leiding is in handen van Marie Louise Ceuelemans-de Cort. Kaarten voor het concert zijn te verkrijgen bij de plaatselijke banken of vrijdag 22 december in de kerk. Het concert begint om 20.00 uur.

de Stem | 1995 | | pagina 19