jelegenheid jgemeenten Axel en Sas van Gent willen weer eigen sociale recherche Samenwerking werkt niet goed' Culturele prijs kroon op een halve eeuw werk DE STEM Het Ecoversum, momument van Het Vrije van Sluis DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN bestem ZEELAND C2 particulieren >epers: u f 14, NTE IN BIKINI, 'S PAS ENG!" *tl 4,50 voor f 10,"" f15~ 23,95 voor stuks voor istordercatalogus I gratis: 06-0228845 &»Open dag-xSv GEMEENTE HOOGE EN LAGE ZWALUWE] EKENDMAKING raak voor-ontwerp bestem- plan Kruisstraat/Onderstraat ZEVAC huldigt kampioenen editie zeeland h Ecoversum Schaars Aanbieders EXAMENS Nieuw-Namen St.-Jansteen Graauw Axel Koersbal Schietingen Kaartingen Biljarten 3ER 1995 X 61 WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 ikwens, bedankje, jubileum, eptie, huwelijk, verloving, /inning, prestatie, examen, Abraham enz. im per kolom 0,65 incl. BTW én grote regel verplicht. Foto of afbeelding, 35 x 40 mm 26.- incl. BTW •rige tarieven op aanvraag. worden niet geretourneerd. 6-5.312.313 of geef uw tekst n vóór plaatsing af bij één van antoren. Schriftelijke opgaven Jitsluitend geaccepteerd, indien adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. uden ons het recht voor teksten pgaaf van redenen te weigeren, jitgever klachten bereiken over de an tekst behoudt de uitgever zich <cht voor om de naam van de achtgever bekend te maken. |zorger gefeliciteerd! '8 van Himme in Terneuzen I is de Peijper in Teteringen |>han Verkooyen in Made. ;3t. Het is echt waarl Deze 25.000ste van Etten-Leur wordt vandat 21 jaar. venGeldropseweg 19 Tilburg 7* Breda, Houtmarktpassage 19-21 rdt geopend op 27-1-1996 icei A A 95 icember '95 t/m 2 januari '96 (op=op 20.000 artikelen, dus g in hobby!!!! Pipoos presenteert Den Bosch 20 januari Tilburg 20 januari Breda 20 januari Eindhoven 27 januari i Oss 20 januari EZOR6ERS M/V 15 15 DE KRANT NERGENS. ster en wethouders van de gemeente i Lage Zwaluwe maken bekend dat zij n sn hebben om in Lage Zwaluwe voorn slegen in de hoek Kruisstraat/Onderstra immingsplan in procedure te brengen, plan wordt beoogd woningbouw voor jaren zeker te stel len. In het P'an al bestemmingen opgenomen, te we Joeleinden, Woondoeleinden en wa ingsdoeleinden. j de 'inspraakverordening' en op 9' el 6a van de Wet op de Ruimtelijke u enen wij aan iedere belanghebbende op het voor-ontwerp bestemmingsp at/Onderstraat. .Q„0 :al donderdag 11 januari 1996 om raadzaal van het gemeentehuis een eenkomst worden belegd. Tijdens mst worden belanghebbenden in de g gesteld met de portefeuillehouder rui ening van gedachten te wisselen ove lemd bestemmingsplan. 14 de- ebbenden kunnen vanaf donderdag i J 1995 de stukken met betrekking tot ningsplan Kruisstraat/Onderstraat in fdeling Ruimtelijk Beleid en Beheer va tehuis aan Korteweg 2 te Hooge Zwal Zwaluwe, 13 december 1995. (emeester voornoemd, Sandberg Van onze verslaggever Axel/Sas van Gent - De «emeenten Axel en Sas van Qent willen in de toekomst ffeer een eigen sociaal rechercheur. Beide gemeenten maken nu nog jjel uit van het samenwerkings verband Zeeuws-Vlaanderen dat jrie sociaal rechercheurs in jienst heeft die, op afroep, voor jlle gemeenten inzetbaar zijn. Volgens wethouder J. van Schaik (sociale zaken) werkt die formule niet. Zowel Sas van Gent als Axel hebben heimwee naar de situatie van enkele jaren geleden toen bïide gemeenten samen één rechercheur betaalden. De heimwee wordt onder meer «oed door de gedachte dat met een eigen sociaal rechercheur efficiënter gewerkt kan worden. Bovendien moet die de 'poort- ivachtersfunctie' versterken. De poortwachter moet ervoor waken dat alleen die mensen een uitke ring krijgen die er recht op heb ben. Van Schaik zei gisteren dat dat niet automatisch betekent dat mensen met een bijstandsuit kering strenger worden aange pakt. „Maar we streven wel naar 'een strikte uitvoering van de nieuwe algemene bijstandswet. Gebeurt dat niet, dan gaat het systeem kapot." De gedachte dat de huidige formule niet werkt zoals het moet, leeft ook bij de gemeente Terneuzen, waar alle nagen voor opsporing binnen komen. In het jaarverslag over 1994 klaagt de sociale recherche over bet ontbreken van een eenduidig beleid in de afhandeling van de achterhaalde fraudezaken door de deelnemende gemeenten. Elke gemeente heeft haar eigen win keltje. „Preventie wordt door de deelnemende gemeenten op eigen wijze uitgevoerd. Met name ten aanzien van de verwerking van deeerste aanvraag, de uitvoering van periodieke hercontrole, het afleggen van huisbezoeken en de ontvangstprocedure inkomsten formulieren gelden uiteenlopen de werkafspraken," zo is in het jaarverslag te lezen. In de Zeeuws-Vlaamse gemeenten is vorig jaar door uitkeringsgerech- j tigden voor ruim een miljoen gul den gefraudeerd. Van onze correspondent taeuzen - De Zeeuws-Vlaam- se-Automobielsport Club (ZEVAC) huldigde zaterdag haar kampioenen van het afgelopen rittenseizoen. Dat gebeurde tij dens een feestelijk avond in café De Jachthoorn te Ossenisse. In de a-klasse, bestuurders ging de titel naar M. Meertensmet een totaal van 119 punten. Spannend was de strijd in deze klassse bij de Navigators. A. Riemens en J. van de Velde vergaarden beiden 119 punten en delen daarmee de eerste plaats. B-klasse, bestuurders: 1. F. van Ham, punten, 2. C. Lensen, 123, 3. J. Jolhoel, 58 punten. B-klasse naviga tors: 1. K. Tierma, 162 punten, 2. F. van de Velde, 123, 3. N. van de Ber- pi 58 punten. Toerklasse bestuur- !jefs: L P. van de Vijver, 123 punten, L de Kecer, 117, 3. B. Hendriks, j1" punten. Toerklasse navigators: 1. 5 Silvius, 118 punten, 2. M. de ten l14' 3' M' Henc^ri^s' 102 pun- Redactie Jerneuzen: Zuidlandstraat 32, el. 0115-645769, 0115-645742. ^deuren: Peter Oggel (editie eoef), Peter van den Assem, rank van Cooten, Rein van der "elm, Harold de Puysseleijr, fugeneVerstraeten. o°«: Klokstraat 1, tel. 0113- JWOO, fax 0113-273701. feteur: Cees Maas (provincie- «eislaggever). Steenstraat 14, tel. 0114- "«'/O, fax 0114-372771. Sturen: Frank Deij (plv. ed. el, Gerlach Hochstenbach. Sportredactie Zeeland: Hoornen e ma t/m vrij. 0115-645751 lel'zondag 0115 -645753 jWvertentie-exptojtatie 6 Stem en ZVK An,euzen: Zuidlandstraat 32, v'„115-645740, fax 0115-645741 M,„e9eBnwoordigers: Siluil'd eiie' privé 0115-563976, oven' Pr'v® 0115' Biic Hans Dimmers, privé 5-562354 w n,:Ateenstraat 14, H01U-372770. Eddu di9ers: 3l„t7vnan dea Brande, privé 0114- 0114-316755 an Verstraeten privé itan,00p!eider Harrie Muur- ns. Privé 076-5020894 Jongslijden: vr- 8.30- 17.00 uur Door Jeanette Vergouwen Hulst - De culturele prijs van Hulst gaat dit jaar naar Piet Verwer. De waarderingsprijs betekent voor Verwer de kroon op een halve eeuw werk bij het amateurtoneel. De prijs, een cheque van vijfhon derd gulden, een oorkonde en een Reynaertbeeldje, wordt zaterdag 16 december om 15.00 uur uitge reikt in het stadskantoor. Piet Verwer was succesvol als toneel speler en als regisseur. Hij was de stuwende kracht achter twee amateurtoneelverenigingen in de gemeente Hulst: de Camere van Rhetorica De Transfiguratie Hulst en de Camere van Rhetori ca Sint Jan ten Steene. Hiermee zou hij al dik de prijs verdienen, maar voor de gemeente krijgt de prijs een gouden randje omdat Piet Verwer meewerkte aan de voorbereiding en uitvoering van de Reynaertommeganck en het Reynaertspel. Piet Verwer was aangenaam ver rast. „Ik vind het geweldig, voor mij betekent deze prijs veel. Na twee nominaties van de Elektra en zelfs de toekenning van deze Elektra voor de regie in 1994, dacht ik dat de prijzenpot dicht was, maar dit is wel de mooiste surprise die ik in de feestmaand 1995 heb verwerkt." De 67-jarige Verwer wuift lof weg en relativeert graag. „Mor gen ben ik een dag ouder dan vandaag en in die halve eeuw is er zoveel gebeurd. Ik zie de prijs niet alleen als een waardering voor mijn persoontje, want al die mensen van de technische staf en de acteurs en actrices die jaren met mij hebben gewerkt, verdie nen het ook." Paplepel Piet leerde het acteren van zijn grootvader. „Ik heb de avond van zijn sterfdag gespeeld. Het kostte me onnoemelijk veel moeite, maar ik wist dat hij dat zo gewild zou hebben. Hij heeft de tijd mee gemaakt dat de mannen ook de vrouwenrollen moesten spelen. Zelf heb ik nooit een vrouwenrol gespeeld. Pas veertig jaar geleden mochten de vrouwen meedoen zelfs als ze getrouwd waren, dat was een hele omwenteling. Ik heb vele regisseurs gehad en ik heb van hen het meeste geleerd. Mijn eerste actieve rol was deze van burgemeester in Het Lied van Bernadette en mijn laatste rol deze van schipper Daantje in Op Hoop van Zegen. Daartussen tientallen anderen, maar die kun nen niet op enkele velletje A4. Ik ben in 1969 als regisseur begon nen. Charles Heirman had zijn handen vol aan de nieuwe spelers iAr* -imwaï Piet Verwer: „Dit is wel de mooiste surprise die ik in de feestmaand 1995 heb verwerkt. en liet Miel van de Walle en mij gewoon begaan. Ik wilde toch bijleren en ben dus begonnen aan regie cursussen en zo is het geko men." Bij de regie besteedt hij veel aan dacht aan de kleine rollen en de details. „Ik moet volledig achter de tekst staan en als een stuk in een bepaalde periode speelt wil ik dat alle attributen ook uit die tijd zijn. De kleine rollen vind ik belangrijk. Ik hou niet van dat kleinzielig gedoe van 'ik heb dit jaar 244 zinnen té spelen, tien meer dan vorig jaar'. Iedereen moet zijn tekst voor honderd pro cent en met hart brengen, dat is van belang voor het totaal van het stuk." Tweesprong Piet Verwer krijgt een dromerige blik in de ogen als hij vertelt dat hij eenmaal in zijn leven op een tweesprong heeft gestaan. „Ik kreeg de kans om met André Waterschoot mee te gaan naar de BRT. Het was de begintijd van de televisie. Maar ik was getrouwd en we hadden twee kinderen en toen heb ik gekozen voor mijn gezin... en van mijn hobby mijn levenswerk gemaakt." Hij haalt een ingelijste brief van de kast: „Hier, dat schreef van Waterschoot me, schrijf dat maar in de krant." Versaagt nooit, want uw liefhebberij is één der mooiste en cultureel meest waar devolle die er bestaan en zij ver dient ten volle dat Gij ze liefhebt met een liefde, die even sterk en even hecht is als de liefde voor ieder wezen, dat U zeer na aan het hart ligt. Als regisseur werkte Verwer jaren ook bij Siesa in Sas van Gent en Sint Jan ten Steene. Momenteel verdeelt hij zijn tijd tussen Moerbeke, Stekene, Clinge en Hulst. „Ik heb alle genres gespeeld of laten spelen. Hoogtepunten noem ik niet, het waren er vele en daar horen natuurlijk de Reynaertom- megancken bij en de televisie opname in 1993 voor Nederland, Dierenland. We deden het zo goed dat de geplande vier minu ten zendtijd verdubbeld werden. Terecht overigens." Zaalhuur Het amateurtoneel is volgens hem veel veranderd. Het vrijblij vende van vroeger is teloor gegaan. „Het is jammer dat de zaalhuren zo hoog liggen. Serieu ze stukken kunnen we niet meer spelen, want die trekken te wei nig publiek en dus zijn we gedoemd tot kolderstukken. De mensen komen om te lachen. Blij spelen zijn troef, het is niet nodig meteen te kiezen voor onderbroe- kenlol, er zijn nog volop goede blijspelen met karakter en leuke komische thrillers." Ook de eisen van het publiek lig gen hoger dan vroeger. „De tijd van de parochiezaaltjes, een klein podium en wat zetstukken is voorbij. Er worden hoge eisen gesteld aan de techniek, de grime, kostumering, belichting en decors. Als regisseur moet je dit allemaal in de gaten houden. Ik vind een regisseur zo iemand als FOTO WIM KOOYMAN een voetbaltrainer. Voor de ploeg is het goed dat er af en toe eens een nieuwe man komt." Reynaert Als de snoodaard met den felle rode baard ter sprake komt, veert Piet Verwer onmiddellijk op. In 1956 speelde hij de koster, vijf jaar later de Vos op de slotwagen in de stoet. Als regisseur was hij actief in 1980 en 84 bij de Omme- ganck en in 82 bij het openlucht spel. „In 1998/99 wil de Reyna- ertstichting in Hulst weer een ommeganck houden. Ze hebben me al gepolst en ik zou dat heer lijk vinden om te doen. Voor mij dus echte toekomst muziek. Ik zou wel graag zien dat het een grensoverschrijdend project zou zijn en dat het Waasland erbij betrokken wordt." Hoe lang hij er nog mee door blijft gaan? „Ik wil als regisseur alles voordoen en actief bezig zijn. Dat probeer ik nog een paar jaartjes vol te houden. Als ik van uit een stoel moet regisseren, stop ik ermee." TEGENWOORDIG neemt iedereen geregeld woorden in de mond die met eco- of eko- beginnen, terwijl die pakweg tien, vijftien jaar geleden nog volkomen onbekend waren. Wat is er al niet allemaal met eco-? Fruit, vlees, bier, groente, was machines ook al menen we, stroom in ieder geval, ecotax naast eco-initiatief en ga zo maar door. Eco of eigenlijk oeco (spreek uit: euko) is afgeleid van het Griekse woord oikos, dat huis betekent. Oeconomie, dat al heel gauw economie geworden is, betekent 'wet van het huis'; de regels in de huishouding, zou je kunnen zeggen. Kloosters hadden ook altijd een pater, broeder of zus ter econoom: het hoofd van de huishouding. Oecumene, oikoumenè, de gehe le bewoonde wereld, een begrip ontleend aan Mattheüs hoofd stuk 24 vers 14, wat het streven naar één wereldkerk inhoudt, gebruiken we nog wel. Oecologie, de leer van het huis, is pas de laatste jaren ecologie geworden. Veel biologen kunnen het nog maar met moeite over de lippen krijgen en spreken bij voorkeur nog altijd over 'euko- logie'. Het is ook voor een heel groot deel hun vakgebied: de relaties tussen de organismen en hun omgeving. De invloed die er van dieren op planten uitgaat en omgekeerd; die van planten op planten, die ren op dieren (met inbegrip van de mens), het weer op planten en dieren, van planten op het weer of de wederkerige relatie van organismen en de bodem. Pro beer maar eens een mol te ont dekken in een schorregebied of een orchis (orchidee) als onkruid in een akker met bieten. Het woord ecosysteem, levens gemeenschap, horen we dage- Het monument op het terrein van het waterschap Het Vrije van Sluis. lijks. Genoeg echter daarover. Ten westen van Nummer Een in West-Zeeuws-Vlaanderen is een (of het?) Ecoversum te vinden. In de jaren tussen 1988 en 1990 bouwde waterschap Het Vrije van Sluis.daar een nieuwe riool waterzuiveringsinstallatie (RWZI) om enkele oude niet geheel meer functionerende installaties te vervangen. Deze RWZI is bedoeld voor de kernen Breskens, Hoofdplaat, Biervliet en IJzendijke. Bij gelegenheid van de inge bruikstelling werd een monu ment onthuld dat door de ont werper, Jaap A. J. Boekhout uit Breskens, toenmalig Hoofd Technische Dienst van het schap, Ecoversum werd genoemd. Het woord is samen gesteld uit gedeelten van de woorden ecologie, dat steeds meer de betekenis 'Zorg voor de leefomgeving' krijgt en univer sum, heelal. In een RWZI komt die zorg voor de leefomgeving duidelijk tot uiting: als er niet ingegrepen was en nog wordt, raken we door ons schoon zoet water heen. Waarom dat zo Teveel mensen gooien teveel afbreek bare en niet-afbreekbare stoffen in te weinig water. Zoet water wordt schaars. De nog maar pas benoemde hoogle raar H. Saeijs van Rijkswaters taat Zeeland, voorzag het onlangs als een toekomstig, kostbaar exportprodukt voor bepaalde landen, waarom zelfs oorlogen gevoerd zullen worden. Opslagtanks op de Mosselban- ken voor gesmolten Groend- landse sneeuw Gooi het nog niet te wijd weg Kost het water uit Spa en omgeving nu al niet rond de duizend gulden per kubieke meter, als je het niet in een café of dergelijke koopt ten minste, anders ben je nog veel duurder uit I Jaap Boekhout gaf zijn monu ment de vorm van een gesymbo liseerde RWZI met een roodge kleurde aanvoerpijp met ver vuild water (de donkere buis op de foto) en een blauwe pijp daarover heen die het vuile water, links in de bak, omzet in schoon water; rechts de vierkan te bak waarin waterplanten groeien. Het veldje op de achter grond symboliseert het polder gebied. Een plaat vertelt alles over wie, wat en wanneer: - ECOVERSUM. Onthuld door mr. A.J. te Veldhuis, lid van de Door George Sponselee Tweede Kamer der Staten Generaal, ter gelegenheid van de officiële ingebruikstelling van de rioolwaterzuiveringsin stallatie Breskens en omgeving. De eerste ppaal van de RWZI werd op 9 juni 1988 geslagen door Th. P. Cambier, dijkgraaf van het waterschap Het Vrije van Sluis. Aangeboden door: Haskoning, Koninklijk Ingenieurs- en Architecentenbureau; Leen- houts Aannemingsbedrijf bv; b.v. Aannemingsbedrijf Gebr. Geldof; Bosman Waterbeheer sing en Milieuverbetering b.v.; Technisch Installatiebureau - Machinefabriek W. de Vries en Zoon b.v. Arnhem; Aannemers- bedijf De Ruijscher en Zoon b.v.; Pompentechniek Dubislav b.v.; Groenvoorziening Den Del der b.v. Ontwerp Ecoversum: J. A. J. Boekhout, 17 november 1989.- Het monument is op het terrein te bezichtigen als er medewer kers van het waterschap aanwe zig zijn. Met dank aan J. A. J. Boekhout te Breskens. MARKTEN VEERE Kerstmarkt - Grote Kerk - 12.00- 21.30 uur (ƒ3,50) THEATER MIDDELBURG Trestle Theatre Company (expressieve maskers en Engelse humor) - Stadschouwburg Molen water 99 - 20.00 uur (f 17,50) SLUISKIL Baba Jaga - voor kinderen - door Theater opgepast - Meulegat - 14.30 uur (f 5) TERNEUZEN Moddermonsters - kindervoor stelling door danstheater Dee - Zuidlandtheater -15.00 uur DIVERSEN CLINGE Soos, handwerken, hobby, kaar ten, biljarten - Malpertuus - KBO - 13.30 uur Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur GOES Voorlezen - voor kinderen 5-8 jr - Bibliotheek -14.00-14.45 uur AXEL Kerststukjes maken - De Boeme rang- 19.30 uur Koersbal - Gregoriuscentrum - 14.00 uur Kaarting - Gregoriuscentrum - 14.00 uur ST.-JANSTEEN Schieting - KBO - De Warande - 13.30 uur PHILIPPINE Vier jaar bibliotheek - diverse activiteiten - bibliotheek - 18.30- 20.00 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur SAS VAN GENT Kaarting - De Regenboog - ANBO - 14.00 uur OSSENISSE Kaarting - café De Jachthoorn - 14.00 uur TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur AARDENBURG Lampionoptocht - Kinderclub werk - vertrek dorpshuis -18.45 uur FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur Pocahontas 20.00 uur Goldeneye HULST De Koning van Engeland 14.00 uur Pocahontas (Ned) 20.00 uur Goldeneye 20.00 uur Pocahontas (Eng) 20.00 uur Seven 20.00 uur The Bridges of Madison County 14,00 en 20.00 uur The Santa Clause MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Nine Months VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 en 20.00 uur Goldeneye 14.00 en 20.00 uur Pocahontas (Eng) 14.00 uur Pocahontas (Ned) 20.00 uur Parfum d'Yvonne 14.00 uur The Santa Clause 20.00 uur Seven BRUGGE Kennedy Complex 14.30 en 20.00 uur Mortal Kombat 14.30 uur Johnny Mnemonic 20.00 uur La Flor de mi Secreto 20.00 uur Der bewegte Mann 14.30 uur The Santa Clause 20.00 uur Braveheart 14.30 uur Pocahontas (Ned) KNOKKE Beverly Screens 15.00 en 20.00 uur The American President 15.00 en 20.00 uur Mortal Kombat 20.00 uur The Little Death 20.00 uur Apollo 13 15.00 uur The Santa Clause 15.00 uur Pocahontas Tilburg - Katholieke Universiteit Brabant. Doctoraal Nederlands Recht: Saskia Baert, Westdorpe. KERSTVIERING - Op dinsdag 19 december is er om 19.30 uur een kerstviering van de KVO in het verenigingsgebouw De Kauter. Tijdens deze viering zal er een Breugheliaanse maaltijd worden geserveerd. Opgave is mogelijk bij M. Rob- brecht. WIJNACTIE - De leden van fanfare De Scheldezonen komen zaterdag 16 december langs bij de inwoners van Nieuw-Namen voor de wijnac tie. Bij deze gelegenheid kan rode wijn en witte wijn besteld worden voor de komende feest dagen. WANDELEXCURSIE - Zon dag 17 december houdt De Steltkluut een wandelexcursie in de WMZ-bossen. De tocht wordt geleid door E. Bogaert. De aanvang is 09.30 uur aan het pompstation in de Heer straat te St.-Jansteen. Tijdens deze winterwandeling zullen naast diverse paddestoelen ook een aantal wintervogels te bezichtigen zijn. KOFFIECONCERT - Fanfare St. Jan sluit haar jubileumjaar af met een koffieconcert in gemeenschapscentrum de Warande op zondag 17 decem ber om 10.30 uur. Aan dit slot- concert wordt medewerking verleend door fanfare Vrijheid en Eendracht uit Lamswaarde onder leiding van dirigent Anne Marie Jansen-Hoefijzers. Fanfare St. Jan treedt voor het voetlicht onder leiding van Leo Verstiggel terwijl ook het Gre goriaans Herenkoor met diri gent Martin Polspoel en de Slagwerkgroep van St. Jan met Benny de Gucht hun steentje zullen bijdragen. Alle belang stellenden zijn welkom en de toegang is gratis. ADVENTSVIERING - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag 15 december een adventsviering in het gemeen schapshuis. Begonnen wordt om 13.30 uur met een mis. Daarna is er koffie met een traktatie. De toneelgroep van huize St.-Antonius uit Groe nendijk voert een toneelstuk op. Verder is er nog een bingo en wordt een loterij gehouden. KERSTCONCERT - De chris telijk gemengde zangvereni ging Asaf verzorgt zaterdag 16 december om 20.00 uur in de r.- k. kerk aan de Walstraat een groot kerstconcert. De eucha ristieviering in die kerk om 19.00 uur komt daardoor te vervallen. Kloosterzande - Clubgebouw Rozenhof, 29 personen: 1. J. Rom- bout/T. de Waal, 2. A. Cort- vriendt/A. de Gucht, 3. A. de Waal/H. Baart. Lamswaarde - KBO, zaal De Luifel: 1. P. Roelands/E. van Driessche, 2. A. Lauwers/L. Platjouw-van Poele, 3. F. Janssen/E. van Waterschoot. Terhole - KBO, dorpshuis: 1. M. van Campen-Schelf hout/A. Lauwers, 2. C. Freijzer-van Hoeij/A. van Delft- Witteman, 3. A. Hemelaar-van Himst/A. van Driessche. Zuidorpe - GOW, 't Kaaike: 1. A. Roeland/R. Kempe, 2. W. Kempe/E. Bracke, 3. A. de Meij/J. Caluwé. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1: 1. L. Kegels/C. Kegels, 2. Th. Heir- man/M. Taelman. Mat 2: 1. E. Burm/G. de Witte, 2. M. van Vlier- berge/M. van Vlierberge. Wolphaartsdijk - Café Royal, Doel naar Hoger, 59 schutters. Wip 1: hoge vogel: R. Klippel, Doel naar Hoger; eerste klep: C. Jeremiasse, Zorgvlied; tweede klep: J. Harinck, Diana; derde klep: B. Vermeule, Zorgvlied; eerste zijvogel: J. Ver- mue, Jacoba van Beieren; tweede zijvogel: F. Koens, Spes Nostra; grootste aantal (4): J. de Jonge, Soranus 2. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Vette, Concordia; tweede hoge vogel: J. Remijnse, Zorgvlied; eerste zijvogel: F. Koens, tweede zijvogel: H. Koens, beiden Spes Nostra; der de zijvogel: J. de Koeyer, Diana; grootste aantal (6): P. Maat, Zorg vlied. Arnoldi, 3. Marquinie-Houtepen. Nieuw-Namen - Bij Moed en Geduld: 1. J. Klippelaer-J. Gillis, 2. R. Picavet-J. van Campen, 3. A. Verhulst-A. van den Berghe. Nieuw-Namen - Café De Nachte gaal: 1. P. van Roeyen-K. Water schoot, 2. J. de hoos-G. de Maayer, 3. J. Vermeerssen-R. Verbrugge. Axel - Kaartclub Ons Genoegen, vijfde ronde meetellend voor het clubkmpioenschap I995-'96, café De Graanbeurs. Bieden: 1. Peter Asselman, 2. Jan Maas, 3. Dirk van de Berge. Stand: 1. Peter Asselman, 293 punten, 2. David Messaadi, 269, 3. Rinus Verhelst, 251. Jokeren: 1. Marie de Schepper, 2. Trix Ambro- sini, 3. Truus ae Pooter. Stand: 1. Trix Ambrosini, 162 punten, 2. Lenie Pieterse, 160, 3. Golda Marti- nu, 148. Terneuzen - 't Schelpenhoekje, 88 personen. Bieden: 1. M. de Leijzer, 2. J. de Rijk, 3. mevrouw De Geus. Jokeren: 1. mevrouw Ketting, 2. mevrouw Dieleman, 3. mevrouw Lans. Axel - Bridgeclub Axel, eerste ron de wintercompetitie. A-lijn: 1. Moe- liker-Vermunt, 2. Hoek-Van der Heijden, 3. Van Bambost-Kuijk. B- lijn: 1. echtpaar Herrebout, 2. Wil- lems/Geertse, 3. De Regt-Vogels. C- lijn: 1. Jordens-Dooms, 2. Geilleit- Van der Heijden, 3. Kock-Lambert. D-lijn: 1. De Wind-Kind, 2. echt paar De Wever, 3. De Vries-Dubois. Sint Jansteen - De Warande, KBO, 36 deelnemers 1. A. Aerts-St. Jan steen, 2. mevr. Blommaert-Clinge. 3. J.v.d. Henden-Hulst, Th. Bolsens- St. Jansteen, A. Hageman-Clinge. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke: 1. echtpaar Koek, 2. Bukkens- Breskens - Café 't Zonneke, ABC, veertig personen. 1. R. Lierman-T. Misman, 2. W. Daelman-C. Seijne- sael, 3. L. Basting-D. Klerk.

de Stem | 1995 | | pagina 17