Afscheid van Ton Stroosnijder 'België altijd goed tegen Nederland' (jaar Jeugd Ganze is goed op dreef BC Terneuzen te sterk voor DINO Marlinda Eggermont op dreef Nationale kampioen in de eerste ronde eruit [ijk en gezond De Muijnck volgt Ottens op bij vv Terneuzen UG NIET WAKKER paken-, bedrijven- biële instellingen) I juwjaarswens in kleine moeite, aten DBSTEM SPORT ZEELAND B2 Afrika Zuid-Ainerika, Noord- en Centraal Amerika, Caribisch gebied Azië, Oceanië I Kittel' 'ran' ^r'ë' Ma'ac''ven en K2'n West-Samoa. sdie ronrïp1^6' ^!nnaar Melanesi- Polvnoo' u winnaar van eerste lit Melanoc u ^roeP tegen tweede Sm ™Qhe- Hierbi3 komen: Organisatoren EK 2000 blij met rechtstreekse confrontatie LOTING WK VOETBAL 1998 De samenstelling van de Europese kwalif icatiegroepen voor het WK voetbal '98 in Frankrijk Ajax SPORTNIEUWS KORT Dave Gijsel uit roulatie Villeneuve hard van de baan NBC: 6 miljard voor rechten Spelen FC Yolendam - FC Utrecht verplaatst Oud-international Timmermans overleden Zware loting tafelteimissters De Clerck nieuwe trainer Oostburg 1995 D E reda X 55 IMTUNU BEVEILIGEN DOOR... Sleutels, sloten en (inbouw-)kluizen Ginnekenweg 56 Breda tel. 076-5142561/5147273. Ii Heidekneuters" ereen een 15.- ler 112, 4800 VB Breda larief kunnen wij geen senmalige machtiging i handtekening niet). Siderstaande machtiging. I WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 «onzesportmedewerker Ls - Tijdens de jaarvergade- „Tvan de ZRTC Theo Middel- 2p heeft Ton Stroosnijder (scheid genomen als voorzitter. Na drie jaar moest hij noodgedwon gen afhaken omdat hij wegens werk- aamheden regelmatig voor geruime lijd in het buitenland vertoeft. WIELRENNEN Om deze redenen ben ik van mening dat 1 je belangen van de vereniging niet „eer naar behoren kan behartigen en daarom heb ik me niet meer herkiesbaar »«tpld," liet Stroosnijder weten. Op zijn verzoek ging dit afscheid niet met het aanbieden van een geschenk of bloemen, maar zal aan hem een geldbedrag worden overhandigd dat bestemd is voor de organisatie 'Artsen zonder grenzen'. Vanachter de bestuurs tafel werd Ton Stroosnijder veel lof toe gezwaaid voor zijn aanpak in de afgelo pen jaren door Vester Aarts, die voorlo pig als interim-voorzitter gaat fungeren bij 'Theo Middelkamp'. Tot nu toe is men er namelijk niet in geslaagd om iemand te vinden die zich kandidaat stelde voor het voorzitterschap. Consul Henk Remijnsen, die samen met Lo Meijer het Zeeuwse KNWU-districts- bestuur vertegenwoordige op de bijeen komst in café Flora te Goes, hoopte dat men daarin spoedig zal slagen. Remijn sen, die ook de verdiensten van Stroosnijder in de afgelopen jaren nog eens onderstreepte, wenste tevens dat men er in zal slagen om in twee andere bestuursvacatures te voorzien. Geert Bonestroo en Ger Villerius hadden zich namelijk eveneens niet meer herkiesbaar gesteld en ook voor deze functies zijn nog geen kandidaten gevonden. Remijn sen merkte op: „De bezetting achter de bestuurstafel is daarmee wat klein geworden en dat is erg jammer, want zodoende wordt er veel druk gelegd op de schouders van slechts enkele perso nen." Overigens is Theo Middelkamp kerngezond. Zeker in financieel opzicht. Vooral de toerafdeling, die ruim honderd leden telt, heeft dit jaar goed geboerd. „Toch moeten we zuinig met het geld omspringen," liet Vester Aarts weten. „Bijvoorbeeld geen reserves aanspreken, nu de inkomsten toch wat teruglopen. Overigens zal dat nog wel problemen opleveren, want de financiële steun via clubsponsoring is niet meer zoals het geweest is. Tevens is het aantal donateurs minder geworden en het wordt ook steeds moei lijker adverteerders te strikken voor ons clubblad. We zullen dus op ver schillende punten de hand aan de ploeg moeten slaan en dat zullen we dan ook zeker doen. Sportief gezien heeft Theo Middelkamp het dit jaar aardig gedaan. Er werd bij voorbeeld een tweede plaats behaald bij de nationale clubcompetitie en als hoog tepunt werd genoemd de fraaie zege van Jos Schipper in de Omloop van de Onderbanken. Tijdens de vergadering werd bekend gemaakt dat Erica Ver meulen de redactie van het clubblad 'Samen Sterk' gaat verzorgen. Met de verschijning daarvan zijn nogal wat kos ten gemoeid, maar de aanwezigen gingen toch akkoord met het voorstel van het bestuur om het blad elf keer per jaar aan de leden te doen toekomen. wedstrijd 1: Wedstrijd 2: Wedstrijd 3: Wedstrijd 4; Wedstrijd 5: Wedstrijd 6: Wedstrijd 7: Wedstrijd 8: Wedstrijd 9: Wedstrijd 10: Wedstrijd 11 Wedstrijd 12: Wedstrijd 13: Wedstrijd 14: Wedstrijd 15: Wedstrijd 16: AFRIKA Deelnemers: 36. Plaatsen in eindronde: 5. Eerste ronde: vrijlot voor Kameroen, Nigeria, Egypte en Marokko LW tussen ovenge 32 landen. Zij -:t en thuis tegen elkaar. Sudan-Zambia Namibië - Mozambique Tanzania - Ghana Swaziland - Gabon Uganda - Angola Mauritius - Zaïre Malawi - Zuid-Afrika Madagaskar - Zimbabwe Guinee-Bissau - Guinea Ruanda - Tunesië Congo - Ivoorkust Kenya - Algerije Burundi - Sierra Leone Mauretanië - Burkina Faso i: Togo - Senegal Gambia - Liberia Tweede ronde: 20 landen in 5 groe pen van 4. iVaar eindronde: 5 groepswinnaars. ZUID-AMERIKA Deelnemers: 9. Plaatsen in eindronde: 4 plus titel verdediger Brazilië. Selectie: hele competitie (tussen 24 april 1996 en 16 november 1997). Deelnemers: Argentinië, Bolivia, Venezuela, Uruguay, Colombia, Paraguay, Ecuador, Peru en Chili. CONCACAF (Noord-, Midden- en Latijns-Ameri ka en Caribisch gebied). Deelnemers: 30. Plaatsen in eindronde: 3. Eerste ronde: Reductie van 20 tot 16 landen. Acht slechtste landen van de 2D op wereldranglijst spelen uit- en thuis tegen elkaar. Winnaars bij ove rige 12. Programma: A: Aruba - Domini caanse Republiek, B: Bahama's - St Kitts and Nevis, C: Guyana - Grena da, D: Dominica - Antigua. Tweede ronde: Zestien landen spelen uiten thuis tegen elkaar. Programma: Bermuda - Trinidad and Tobago, Puerto Rico - St Vin cent, Caymaneilanden - Cuba, Win naar B - St Lucia, Winnaar C - Haiti, Suriname - Jamaica, Winnaar D - Barbados, Winnaar A - Nederlandse Antillen. Winnaars naar derde ron de. Derde ronde: Acht landen spelen uit en thuis tegen elkaar. Vier winnaars in halve finale. Centraal-Amerika Vier landen spelen voor twee plaat sen in halve finale met uit- en thuis wedstrijd. Programma: E: Nicaragua - Guate mala, F: Belize - Panama. Halve finale: Deze wordt gespeeld met 12 landen: de twee winnaars uit Centraal-Amerika, de zes landen die eerder aan de WK-eindronde deelna men (Canada, Costa Rica, El Salvad or, Honduras, Mexico en Verenigde Staten) alsmede de winnaars van de vier wedstrijden uit de derde ronde in het Caribisch gebied. Groep 1: Verenigde Staten, Costa «ca, Winnaar E, Winnaar F. Groep 2: Canada, El Salvador, Win naar A, Winnaar F. Groep 3: Mexico, Honduras, Win naar B, Winnaar C. Finale: Eerste twee in de drie groe- pen van de halve finale in de finale ronde met volledige competitie. I °,venste drie in eindronde te Frank- AZIË Deelnemers: 36. I iïrr" m e'ndronde: maximaal 4. I ron{ïe: 36 landen in tien groe- o groepen van 4, 4 groepen van i: Sjjud'-Arabië, Maleisië, Bangladesh en Taiwan. bE? Vereni9de Arabische Emiraten, I deinen Jordanië. 4- Japan, Oman, Nepal en Macao. I en Carrnbod^eklStan'lndonesië'Jemen »o5ongÜid"Korea' Thailand en ®Spore°eWelt'übanon en efi Tadjikistan' Turkmenis,an' Vietnam fj °e^ 'rab Kazachstan en Pakistan. '5fièn'Qa,3r' 'ndia' Sri Lanka en ronde.' Tien groepswinnaars Elke «J"61™® P°ules van 5 landen. eenhaiu0p sPee^ in neutraal land DerJe reC?mpetitie- kalveTn!:,oTlSeeJSr0ePswinnaars fiv/i Beide winnaars van riiP7e?o S ,naar eindronde. Beide ïplaafo if t-en om derde eindron- SS^eanTnWin" i^S'rs: n)CEANIË D«rsternI!iein^ron^e: maximaal 1. 1 Mei Driineffeï6 groeP: Papua Nieuw atü öai°monseilanden en Vanu- Ctt groep: Cookeilanden, In'dPnn™"Zee,and' Fiii en drie. Gropri 1 la twee §r°epen van pswinnaars in derde ron- ronde: Winnaar van finale I speeIt biST: mnnaar van lade uit f 'ssmgswedstrijd tegen '°ndetaPmntojkrlplaatsineind- 12 december loting WK voetbal in het Louvre te Parijs Veertien Europese landen kunnen zich plaatsen voor het toernooi in Frankrijk. Direct geplaatst zijn de negen groepswinnaars en de beste nummer twee. De overige acht nummers twee strijden om de laatste vier plaatsen in een thuis- en een uitwedstrijd. 9 Duitsland Portugal Noord-lerland Oekraïne Albanië Armenië De eindronde van het WK '98 telt 32 landen: In totaal doen 162 landen aan het WK-toernooi mee Stel Ik wel even reageren op 2 stuk jes uit jullie krant, namelijk het stukje van Chris van Nijnatten op dinsdag 5 december: 'Ook op de F-side wapperde een Nazi- vlag' en het stukje van woens dag 6 december: 'Ferencvaros is kwaad, bedroefd, en woedend Nou, ik ben ook kwaad, bedroefd en woedend Nu heeft er eindelijk eens een ploeg de moed genomen om te zeggen: „Wij dulden geen discriminatie En prompt krijg je zo'n ver slaggever die schrijft dat de Ajax-supporters zeventien jaar geleden ook aan discriminatie deden door middel van een Nazi-vlag. En dat ze bij Ajax denken dat ze zonen van God zijn die maar eens rap op aarde moeten terugkeren. Schandalig Wil je daarmee goed praten dat, omdat het zeventien jaar geleden voorkwam, dit nu ook nog mag En waarom noemt Chris van Nijnatten ze godszo nen? Omdat ze in Nederland aanbeden worden? Wat is nu erger, iemand óf iets aanbidden of discriminatie Discriminatie is het ergste wat er is In het artikel van woensdag 6 december staat dat Ferencvaros de oerwoudgeluiden van het westen opgepikt heeft en dat de supporters denken dat dat zo hoortZijn die supporters daar Europa (inclusief Frankrijk, dat automatisch is geplaatst) V1 /5 77 cP.\ o<s 'r7y 'r7-\ r?s <7s Zuid-, Midden-, Noord-Amerika (incl. wereldkampioen Brazilië) *7} Cr.} 7.S c~, '7.\ *7s 'o\V *Cr.\ 8 Afrika 5 Oceanië en Azië: i 4 dom of wat Je weet zelf toch ook wel dat oerwoudgeluiden roepen niet hoort, dat dat dis criminerende geluiden zijn en dat je daardoor een ander pijn doet Ik vind het reuzegoed van Ajax, eindelijk wordt er eens iets tegen discriminatie gedaan. Maar dan word je meteen afge stempeld als een club die denkt dat ze heilig is en Ferencvaros- supporters worden daardoor ondergebracht bij de lange rij van 'gewoon' mensen die iets discriminerends roepen, maar 't zo niet bedoelen Als elke club, net als Ajax, deze maatregel zou durven toepas sen, zullen de supporters het wel laten met discriminerende opmerkingen, want een liedje maken tégen racisme (Feye- noord) en er alleen over praten (politiek en de bevolking) dat helpt écht niet hoorJullie kunnen schrijven wat je wil, maar ik vind het klasse van Ajax I Clinge, Maaike Strooband. Van onze verslaggever Liverpool - Middenin de laatste voorbereiding op het EK-tref- fen tegen Ierland in Liverpool, gaf bondscoach Guus Hiddink een korte reactie op de loting voor het WK'98 in Frankrijk. „Een gunstig lot", was de reactie van Hiddink op de tegenstan ders België, Turkije, Wales en San Marino. „Maar ik zeg erbij, ik heb me niet bezig gehouden met het WK. De kwalificatie voor het EK, nu tegen de Ieren, en de eindronde van het EK in Engeland komende zomer, zijn op het moment véél belangrijker." Oranje kwam in een groep met vijf landen terecht, dat scheelt twee wedstrijden. Toch voorzag Hiddink dinsdagavond tijdens een onderbroken training in Liverpool een brij van wedstrij den. „We moeten bij de program mering niet de fout maken dat één van de sterkere tegenstanders helemaal aan het begin of aan het eind van het seizoen komt. Zo'n fout was er in de kwalificatie voor het EK wel, met de uitwed strijd tegen Wit-Rusland, die we dan ook verloren." Van de spelers had dinsdag alleen Ronald de Boer een paar woorden over voor het WK. „Ik ben hier tevreden mee. Voor Turkije moe ten we wel oppassen, dat is een voetballand in opkomst. Met Bel gië heeft Nederland een lange geschiedenis, daar komen weer veel emoties bij los." In Parijs reageerde de Belgische bondscoach Paul van Himst ook Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - Net voor de win terstop, die duurt tot het weekeinde van 6 en 7 januari, voegde BC Terneuzen 1 nog twee punten toe aan zijn totaal op de ranglijst in de landelijke badmintoncompe- titie. Afgereisd naar Bergen op Zoom, zonder Martijn van Hoije deze keer, wonnen de Temeuzenaren met 2-6 van tegenstander DINO 1. BADMINTON Dat betekent dat de ploeg zich vast genesteld heeft boven de middenmoot en met nog slechts drie wedstrijden na de winter stop voor de boeg kan het miet mis meer gaan. In het mannen- dubbel kwam BC Terneuzen tekort en verloor in een driesetter en Ron Kest ging in zijn enkel partij onderuit in twee sets. Voor de rest kwam DINO er niet aan te pas en wonnen de Terneuzenaren alle partijen in twee sets. In de districtscompetitie was er weinig succes te vieren voor de Zeeuws-Vlaamse teams. Behalve een knap gelijk spel (4-4) van BC Terneuzen 2 tegen Marathon 2. Groot Sas 1, dat al met één voet in de tweede klasse staat, verloor nog maar eens met 8-0 van Avan- ti 3. Ook Sjuttul 1 stelde teleur en ging in eigen huis met 2-6 de boot in tegen Backhand 3. DINO 1-BC TERNEUZEN 1 2-6 - ME: F. Beijen-R. Kest 15-5,15- 12; P. Kunst-R. Houterman 10- 15,2-15. VE: I. Hopmans-B. Maas 7-11, 2-11; M. van der Linden-C. van Hoije 1-11, 4-11. MD: F. Beijen/P. Kunst-R. Kest/R. Hou terman 15-6, 5-15, 15-10. VD: I. Hopmans/M. van der Linden-B. Maas/C. van Hoije 5-15, 1-15. GD: F. Beijen/M. van der Linden- R. Kest/B. Maas 6-15, 10-15; P. Kunst/I. Hopmans-R. Houter man/C. van Hoije 5-15,1-15. SJUTTUL 1-BACKHAND 3 2-6 - ME: E. Pfaff-M. Roelse 12-15,11- 15; E. van Hommelen-L. Crom- been 15-6,15-3. VE: A. Catsburg- L. Vijverberg 8-11, 4-11; M. Pie- ters-M. Hoogendoorn 4-11, 1-11. MD: E. Pfaff/E. van Hommelen- M. Roelse/L. Crombeen 15-8, 12- 15, 12-15. VD: A. Catsburg/M. Pieters-L. Vijverberg/M. Hoogendoorn 11-15, 4-15. GD: E. Pfaff/A. Catsburg-M. Roelse/M. Hoogendoorn 8-15, 15-8, 15-10; E. van Hommelen/M. Pieters-L. Crombeen/L. Vijverberg 12-15, 11-15. AVANTI 3-GROOT SAS 1 8-0 - ME: P. Karman-K. van Gelder 15-10, 15-3; E. Josiasse-G. van der Zalm 17-16,15-7. VE: K. van Steeg-C. Platschorre 11-4, 11-0; R. Keersemeekers-L. de Bock 11- 2, 11-0. MD: P. Karman/E. Josiasse-K. van Gelder/G. van der Zalm 15-5,15-10. VD: K. van Steeg/R. Keersemeekers-C. Plat- sehorre/L. de Bock 15-0, 15-6. GD: E. Josiasse/K. van Steeg-G. van der Zalm/L. de Bock 15-8, 13-18, 15-2; P. Karman/R. Keer- semeekers-K. van Gelder/C. Platschorre 15-11,15-12. MARATHON 2-BC TERNEU ZEN 2 4-4 - ME: R. O'Keefe-R. Hoogervorst 11-15, 8-15; J. Ie Roy-F. Midavaine 14-17, 15-9, 18-15. VE: K. Buren-M. van Es 9- 11, 4-11; I. Hulsberg-B. Staal 11- 3,11-4. MD: R. O'Keefe/J. leRoy- R. Hoogervorst/D. Elve 15-11, 15-7. VD: K. Buren/I. Hulsberg- M. van Es/B. Staal 10-15, 5-15. GD: R. O'Keefe/I. Hulsberg-F. Midavaine/B. Staal 15-9, 15-12; J. Ie Roy/K. Buren-D. Elve/M. van Es 3-15,11-15. OVERIGE UITSLAGEN Landelijk: Flying Shuttle'57 BOZ 1- Baekhand 1 2-6, Flying Shuttle'57 BOZ 2-Backhand 2 3-5, Avanti 1- Kawan 1 1-7. District: BC Terneuzen 3-Astroïden 5 8-0, BC Terneuzen 4-DOK 1 6-2, BC Terneuzen 6-Verommemeppers 2 7-1, BC Terneuzen 8-Kolibrie 5 4-4, BC Terneuzen 9-Stenge 5 0-8, BC Terneuzen 10-Kolibrie 8 5-3, Sjuttul 2-Baekhand 6 3-5, Sjuttul 3-Astroï- den 10 4-4, Sjuttul 4-Rillandia 4 6-2, Sjuttul 5-Kats 3 4-4, Den Ossaert 2- Backhand 5 0-8, Marathon 6-Schep- net 1 6-2. positief op de loting. „Ik ben blij met Wales, Turkije en San Mari no. Maar niet gelukkig met Nederland. Het is toch één van de sterkste landen van Europa. Nederland is een verschrikkelijk lastige tegenstander." België bevindt zich in een over gangsfase, zoekt nog naar de ideale opvolgers voor de oude generatie die na het missen van de EK eindronde in Engeland moet worden vervangen. „België staat op een keerpunt. Ik betwij fel of wij bij de start van de kwa lificatieronde van het WK al een nieuw, ingespeeld elftal hebben. Het is een nadeel dat we er in Engeland volgend jaar niet bij zijn. Dan hadden nieuwe jongens al ervaring kunnen opdoen." Pikant detail is dat Oranje op 24 februari tegen de Belgen oefent. De vriendschappelijke interland vormt het startsein van Euro 2000, het jaar waarin de Neder landse en Belgische bond samen de EK-eindronde organiseren. Beide bondsvoorzitters vonden de komende ontmoetingen aardig in die sfeer passen. Jeu Spren- gers, maandag herkozen als voor zitter van de KNVB, noemde de uitslag van de loting prima. „Het is mooi dat we in het jaar dat we innig met de Belgen gaan samen werken aan Euro 2000, op het veld lijnrecht tegenover elkaar komen te staan." Zijn collega- praeses Michel d'Hooghe moest na de indeling direct terugden ken aan het duel op de WK vorig jaar in Orlando (1-0 voor België) en dat in 1985, waarin België Nederland weghield van de WK in Mexico. Grün kopte de Belgen toen in Rotterdam naar het Mid- denamerikaanse land. „Ik reali seer me dat we één van de sterk ste ploegen van Europa treffen. Maar België speelt tegen Neder land altijd de beste wedstrijden." Van onze zwemmedewerker Terneuzen - Bij de vierde speedojaargangwedstrijd van het seizoen, die in Terneuzen werd gehouden, hebben Mar linda Eggermont en Roderick Wondergem, beiden van Scheldestroom, zich in de lan delijke finale gezwommen. ZWEMMEN UITSLAGEN MEISJES 400 meter vrije slag 1984: 1. Letty Witterik (ZVS) 5.33,2, 2. Daisy de Ridder (ZCK) 5.53,1, 3. Linda Vink (ZCK) 6.01,1. 100 meter vlinderslag 1985: 1. Mar linda Eggermont (ZVS) 1.31,6, 2. Sabine van Waes (ZCK) 1.38,5, 3. Lotte ten Braak (ZVS) 1.38,5. 200 meter wisselslag 1986 el: 1. Petra Vink (ZCK) 3.29,7, 2. Igora Honds- merk (SCH) 3.29,7, 3. Kim Flik weert (ZVS) 3.37,4. 100 meter schoolslag 1984: 1. Letty Witterik (ZVS) 1.32,6, 2. Aukje Tael- man (ZCK) 1.34,8, 3. Linda Vink (ZCK) 1.35,5. 100 meter vrije slag 1985: 1. Marlin da Eggermont (ZVS) 1.16,4, 2. Sabi ne van Waes (ZCK) 1.24,8, 3. Lotte ten Braak (ZVS) 1.26,7. JONGENS 400 meter vrije slag 1984: 1. Roel Dellaert (BRU) 5.38,5, 2. Sven Schie man (BRA) 5.40,5, 3. Jarbasch in den Bosch (ZCK) 5.58,8. 100 meter vlinderslag 1985: 1. Ruud Pieterse (ZCK) 1.31,8, 2. Roderick Wondergem (ZVS) 1.39,4, 3. Thijs den Hamer (ZVS) 1.41,9. 200 meter wisselslag 1986 el: 1. Rem- co Kint (SCH) 3.20,4, 2. Niels Takken (ZVS) 3.43,7, 3. Ruben de Koster (ZVS) 3.44,5. 100 meter schoolslag 1984: 1. Sven Schieman (BHA) 1.34,2, 2. Ruben den Bliek (ZVS) 1.34,9, 3. Ronald Aar- noutse (ZVS) 1.44,5. 100 meter vrije slag 1985: 1. Rode- riek Wondergem (ZVS) 1.14,7, 2. Roel van Velden (BRU) 1.16,6, 3. Ruud Pieterse (ZCK) 1.21,4. Amsterdam (anp) - Op de openingsdag van de Nationale Mas ters presenteerde Dennis van Scheppingen zich niet meer als het vertederende jochie dat een paar jaar geleden in de finale van het lucratieve tennistoernooi in Antwerpen Boris Becker mocht vervangen, maar als een volwassen tennisser. De 'laatbloeier', zoals de inmiddels 20-jarige Mijdrechter zich noemt, gunde met indrukwekkend spel Rogier Wassen welgeteld drie games: 6-2 6-1. Hij schroefde het tempo zo hoog op, dat het weerzien van de 19-jarige nationale buitenkampioen met Amsterdam nog geen uur in beslag nam. Afgeserveerd, maar nauwelijks teleurgesteld, maakte de verliezer zich op voor de terugreis naar Limburg. Vrouwen. Eerste ronde: Bollegraf - Noorlander 6-0 6-4, Vis - Kamstra 1-6 6- 4 6-1. Mannen. Eerste ronde: Kok - Reuter 3-6 7-6 7-6, Van Scheppingen - Wassen 6-2 6-1. Van onze verslaggever Terneuzen - Robby de Muijnck (35) volgt Henk Ottens na dit seizoen op als trainer bij voetbalvereniging Terneuzen. Ottens had kunnen bijtekenen bij de tweedeklasser, maar zegt toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. Ottens maakte Terneuzen vorig jaar seizoen kampioen in de derde klasse en momenteel staan de roodzwar ten in de subtop van de tweede klasse. Zijn opvolger Robby de Muijnck heeft evenals Ottens zijn voetbal,- roots liggen bij Breskens. Hij is momenteel aan zijn derde jaar bezig bij Schoondijke. Van onze zwemmedewerker Vlissingen - Bij speedojaargangwedstrijden in Vlissingen hebben Stefan de Die, Mark Lockefeir, Elke Roovers en Evelien van de Ven van De Ganze uit Goes goede prestaties geleverd. ZWEMMEN Stefan de Die kwam op de 200 meter wisselslag met zijn tijd van 3.15,8 op de negende plaats op de landelijke lijst. Dit num mer werd in Vlissingen gewon nen door Kaj Scholt, die lande lijk op de derde plaats terecht kwam. Mark Lockefeir won brons op de 400 meter vrije slag. Elke Roovers won verras send de 100 meter vrije slag, maar klassseerde zich niet bij de top-20 van Nederland. Eve lien van de Ven behaalde een derde plaats op de 100 meter vrije slag. UITSLAGEN MEISJES 400 meter vrije slag 1984: 1. Nata lie Clarisse (STV) 5.37,9, 2. Linda de Paauw (STV) 5.41,1, 3. Agnes Soolsma (STV) 5.52,8. 100 meter vlinderslag 1985: 1. Ingeborg de Ruiter (STV) 1.38,8, 2. Debbie van de Guchte (STV) 1.46,6, 3. Marjan van de Ende (BEV) 1.50,7. 200 meter wisselslag 1986 el: 1. Karin van der Draai (STV) 3.34,2, 2. Elke Roovers (GAN) 3.45,2, 3. Sophie Versluijs (STV) 3.48,7. 100 meter schoolslag 1984: 1. Lin da de Paauw (STV) 1.31,7, 2. Sele na van Hoek (STV) 1.33,3, 3. Nata lie Clarisse (STV) 1.34,6. 100 meter vrije slag 1985: 1. Inge borg de Ruiter (STV) 1.23,7, 2. Lydia de Groot (STV) 1.25,1, 3. Evelien van de Ven (GAN) 1.27,3. 100 meter vrije slag 1986 el: 1. Elke Roovers (GAN) 1.30,4, 2. Sophie van Sluijs (STV) 1,33,2, 3. Karin van der Draai (STV) 1.35,4. JONGENS 400 meter vrije slag 1984: 1. Youri Vaes (OND) 5.43,8, 2. Dennis van de Ketterij (STV) 5.54,3, 3. Mark Lockefeir (GAN) 6.17,2. 100 meter vlinderslag 1985: 1. Paul van de Berg (STV) 1.37,6, 2. Koen Lindenberg (ZEEL) 1.41,7, 3. Remco Vaes (OND) 1.52,1. 200 meter wisselslag 1986 el: 1. Kaj Scholt (STV) 3.06,4, 2. Michiel Soolsma (STV) 3.13,2, 3. Stefan de die (GAN) 3.15,8. 100 meter schoolslag 1984:1. You ri Vaes (OND) 1.35,6, 2. Dennis van de Ketterij (STV) 1.43,1, 3. Mark van de Weele (GAN) 1.43,2. 100 meter vrije slag 1985: 1. Koen Lindenberg (ZEEL) 1.19,5, 2. Jim Portegies (LUC) 1.26,5, 3. Jeffrey Jakobse (LUC) 1.27,1. 100 meter vrije slag 1986 el: 1. Kaj Scholt (STV) 1.17,7, 2. Stefan de Die (GAN) 1.22,1, 3. Michiel Soolsma (STV) 1.26,0. Hoek - Dave Gijsel, spits bij zaterdag eersteklasser Hoek, is voor enkele maanden uit roulatie. Tijdens een trainingspartij liep hij een schouderblessure op. Dit ongemak bleek ernstiger dan in eer ste instantie werd verondersteld. „Er blijkt een pees tussen sleu telbeen en schouderblad afgescheurd te zijn," aldus Mario Tang- he, verzorger van Hoek. Om dit te repareren was operatief ingrijpen noodzakelijk. Giste ren werd Dave Gijsel hiertoe in het hospitaal in Eeklo door dok ter Corthals onder handen genomen. Deze hechtte de verbinding door het inbrengen van een plaatje. Het betekent tevens dat Dave Gijsel tot maart 1996 niet voor Hoek meer uit zal kunnen komen. Estoril - Bij testritten op het circuit van Estoril dinsdag heeft Jac ques Villeneuve zijn Williams-Renault in de kreukels gereden. De Canadese Formule-l-rijder kwam er zonder kleerscheuren vanaf. Zijn teamgenoot Damon Hill belandde eveneens naast de baan. Ook De Brit bleef lijfelijk ongemak bespaard. In Estoril is ook Jos Verstappen aanwezig om te testen. De Neder lander, die dit seizoen door het faillissement van Simtek nauwe lijks achter het stuur zat bij de Grote Prijzen, ontkende voor vol gend seizoen al rond te zijn met het Arrows-team. New York - De Amerikaanse omroep NBC heeft in de Verenigde Staten nu al de televisierechten verworven van de Olympische Spelen in 2004 (zomer), 2006 (winter) en 2008 (zomer). De plaat sen waar deze spelen worden gehouden, staan nog niets eens vast. Het astronomische bedrag waarvoor de rechten zijn verkocht wel: 2,3 miljard dollar of 3,8 miljard gulden. Een woordvoerder van NBC maakte het nieuws zelf bekend. De zender heeft al de rechten van de Spelen in Atlanta 1996, Sydney 2000 en Salt Lake City 2002. De winterspelen van Nagano 1998 zijn terecht gekomen bij concurrent CBS. Volendam - De eredivisiewedstrijd tussen FC Volendam en FC Utrecht op vrijdagavond 22 december is door de burgemeester van Volendam verboden. De burgemeester zegt niet over voldoen de politie-agenten te kunnnen beschikken. De wedstrijd is met goedkeuring van de KNVB verplaatst naar zondagmiddag 14 januari, aanvang 14.30 uur. Doordat de wed strijd rechtstreeks zou worden uitgezonden door Filmnet, lopen beide clubs een bedrag van bijna 35.000 gulden mis. Reebok wordt de nieuwe kledingsponsor van Feyenoord. Het contract tussen de twee partijen kent een looptijd van vijf jaar en gaat in op 1 juli 1997. Den Haag - In stilte is maandag Theo Timmermans begraven. De oud-voetbalinternational uit Den Haag stierf vorige week woens dag op 69-jarige leeftijd. Timmermans speelde tussen 1949 en 1957 twaalf interlands, waarin hij vier keer scoorde. De Hagenaar kwam uit voor ADO uit zijn woonplaats, waarna hij verhuisde naar Frankrijk. Timmermans vertrok voor een profavontuur naar Nimes. Frankfurt - De loting voor de strijd om de Europese Team Cup heeft voor de Nederlandse tafeltennissters zware tegenstanders opgeleverd. De vrouwenploeg komt in de derde editie van de landenwedstrijd uit in de groep met tweevoudig winnaar Duitsland en met Roe menië, de nummer drie van de laatste WK. In de andere groep spelen Europees kampioen Rusland, Hongarije en Zweden. De Ladies Team Cup wordt gehouden op 20 en 21 januari in Coesfeld (Dui). Van onze sportmedewerker Oostburg - Robbie de Clerck neemt bij afdelingseersteklasser SV Oostburg als trainer de plaats in van de vorige week opgestapte Fran- ky van Hove. Oostburg-voorzitter Peet van de Bekke toonde zich uite- rate verheugd met de vrij vlug voor elkaar gekomen oplossing. „We hebben Robbie aangezocht en hij was bereid om ons tot het einde van het seizoen te helpen. Een jongen die in het verleden toch al zijn sporen heeft verdiend." De in Oostburg woonachtige De Clerck viel in het verleden al een paar keer halverwege het seizoen in bij Aardenburg. Verder was hij ook nog actief als trainer bij Breskens. De laatste jaren liet hij zijn privé-leven prevaleren boven zijn trainersactiviteiten.

de Stem | 1995 | | pagina 11