e» Verwarring over hoorzitting Srebrenica Mest en simpele wetgeving onverenigbare grootheden Schaatsen in de mist rs0unraawD-iefder Boi- Bolkestein: gedoogbeleid te ver doorgeschoten 6Ook in proefbedrijf norm onhaalbaar' Jorritsma: Kamer krijgt invloed op spoorlijnen NS DEgTEMBINNENLANDMAANDAG 11 DECEMBER 1995 A3 BINNENLAND KORT ORIVA SINAAS APPELSAP Groeiende ergernis in Tweede Kamer over 'gedoe' rond openbaarheid hoorzitting vier militairen Gemeenten Groene Hart mogen nieuwkomers weren Veel gemeenten slecht voorbereid op rampen EMBER 1995 A2 Httanmë en Ierland. en droog weer met wol' 'en plaatselijk mist en me s middags ook kans zon. Dinsdag aan het an de dag in het westen hotland misschien re iddagtemperatuur van 5 aden, maandag in ier. aatselijk nog 10. en Luxemburg: Bewolkt tig en slechts een kleine p wat zon. Droog. Mid peratuur van iets onder Luxemburg tot +5 er» Oostende. 6 - en Midden-Frankrijk' wolkenvelden, mist ais nneschijn. Op de meeste en droog. Middagtempe- maandag van rond het unt in het oosten tot+7 in nd'ee; dinsdag iets kou- Frankrijk: Naast zon van t tijd ook wolkenvelden kans op mist. Enige da an temperatuur met op g maxima van 7 graden on en Bordeaux tot 13 elijk langs de Middel- e Zee. gal: Veranderlijk bewolkt beide dagen kans op buii- gen, misschien met on- Middagtemperatuur op eeste plaatsen rond 15 n. je: In het algemeen veel lking en van tijd tot tijd vooral in het zuiden en n met onweer. In het doosten plaatselijk veel lag. In het noordwesten eld zon en overwegend Maxima aan de costa's 4 tot 17 graden; op andere sen tussen 8 en 13 graden, orca en Ibiza: Flink wat lking van tijd tot tijd bui- "ogelijk met onweer. Mid- emperatuur ongeveer 15 en. Zowel zon als wolken- n en vooral dinsdag langs estkust kans op een bui. dagtemperatuur uiteenlo- van 4 graden in het uiter- oorden tot 17 op Sicilië, sland: Eerst rustig weer wolkenvelden en in de t en ochtend kans op mist. e loop van dinsdag een aan rende oostenwind en tselijk wat sneeuw. Daling temperatuur, met op dins- maxima van -2 graden bij lijn tot +2 in het westen. !tserland: Flinke zonnige 'oden, in de dalen soms ook t. In de loop van dinsdag de noordkant van de Alpen emende kans op bewol- g. Droog. Maxima aan de rdkant van het Alpenmas- iets boven nul; in Tessin d 8 graden. tenrijk: Eerst zonnige pe en, in de dalen soms wol- velden of mist. Op dinsdag r bewolking en vanuit het rdoosten kans op sneeuw, ing van temperatuur, met sdag op veel plaatsen maxi- rond -3 graden. dossing cryptogram n zaterdag >rizontaal: 3. Herstel; 6. lichtpunt onvrijwillig; 10. klinkerkei; 12- ird; 14. massabeweging; ivaarte; 17. daghit; 18. termen; n idenken; 22. binnenvertrek, rtikaal: 1. Bedieningsvakman; i- ep; 4. scherpe patronen; 5. ontlui- >nd; 7. lichtingen; 9. wijkgemeente, I. lam; 13. ragtime; 16. ezelin; zu. •ijs 'puog uba 6nj 'tgdssel sWI Brugsma krijgt Duitse onderscheiding Den Haag - Journalist W.L. Brugsma krijgt op 18 december in Den Haag een belangrijke Duitse onderscheiding. Bondspresident Herzog verleende Brugsma het Grosse Verdienstkreuz. Brugsma krijgt het Kruis omdat hij zich tientallen jaren verdien stelijk heeft gemaakt voor de Duits-Nederlandse betrekkingen. De journalist, die onder meer werkte voor GPD, Haagse Post en VARA, zette zich in voor een beter begrip voor Duitsland in de Nederlandse samenleving. Al aan het begin van de jaren tachtig sprak Brugsma zich uit voor de Duitse hereniging. KLM'er stal kostbare poststukken Schiphol - Een 43-jarige medewerker van de KLM blijkt vijf jaar lang op Schiphol waardevolle poststukken te hebben gestolen. De postale recherche en de Koninklijke Marechaussee kwamen de man op het spoor omdat het aantal klachten over nooit gearri veerde post de laatste drie maanden sterk toenam. De man verdonkeremaande vermoedelijk voor enkele miljoenen guldens aan post. Hij nam het mee naar huis, of gooide het ge woon weg. Bij een huiszoeking in de woning van de verdachte trof de mare chaussee voor enkele tonnen goederen aan die de man gestolen had. Volgens kapitein A. van Pelt van de marechaussee had de man het voornamelijk voorzien op geld en waardevolle zaken, zo als sieraden, die aangetekend werden verzonden. Boskalis dicht bij order in Singapore Amsterdam - Het bagger- en aannemersconcern Boskalis is dicht bij een order in Singapore voor de uitbreiding van het vliegveld Changi. Het consortium dat Boskalis samen met het Zuidkore- aanse Hyundai en Koon uit Singapore vormt, is bij de aanbeste ding de laagste inschrijver gebleken. Het gaat voor de drie aanne mers om een opdracht van ongeveer 835 miljoen gulden aldus een woordvoerder van Boskalis. Hoeveel de Papendrechtse aannemer voor zijn rekening zal nemen, kon hij niet zeggen. Een definitieve beslissing over de opdracht wordt binnen enkele maanden verwacht. Notariaat voert actie Utrecht - De Bond van Medewerkers in het Notariaat (BMN) eist voor zijn leden een salarisverhoging van 5 procent. Dat bleek af gelopen weekend tijdens een protestbijeenkomst in Utrecht waar ruim tweehonderd medewerkers van het notariaat hun ongenoe gen uitten over het verloop van de cao-onderhandelingen. In het notariaat werken ongeveer 6000 mensen. De werkgevers, verenigd in de Koninklijke Notariële Broeder schap (KNB), lieten weten op 19 december opnieuw te willen pra ten over de cao. Dat was tot dan toe onmogelijk omdat de notaris sen in december geen tijd zouden hebben voor cao-onderhande lingen. Het was voor het eerst in de geschiedenis van de BMN dat de no tariële medewerkers in actie kwamen. Nog geen cao sociale werkplaatsen Den Haag - Urenlang overleg leidde zaterdag niet tot overeen stemming over een nieuwe cao voor de werknemers in de sociale werkvoorziening. In een uiterste poging het conflict op te lossen hebben de bonden AbvaKabo en CFO zaterdagavond hun looneis afgezwakt tot 0,9 procent voor dit jaar en 1,4 procent in 1996, Bij de ruim honderd bedrijven voor sociale werkvoorziening wer ken 85.000 mensen, die door een psychische of lichamelijke han dicap niet in staat zijn bij een gewoon bedrijf te werken. Proef 'wachttijdvoorspellers' fietsers Zwolle - Als eerste gemeente in Nederland begint Zwolle een ex periment met zogeheten wachttijdvoorspellers voor fietsers bij verkeerslichten. Als de fietser op de knop drukt om aan te geven te willen overste ken, krijgt de computer van de voorspeller een signaal. Die rekent uit hoe lang het duurt voordat het verkeerlicht voor fietsers op groen springt. Verkeersdeskundigen verwachten dat door het gebruik van de wachttijdvoorspellers fietsers minder snel geneigd zullen zijn door rood licht te rijden. Het eerste apparaat wordt woensdag in gebruik genomen. Over vier maanden worden de resultaten van de proef bekeken. literpak van .M'S •99 Aanbieding geldig van I1?;1,1 dec 1/01 wo-13 dec. 1995. A&P Services B.v. tel. 035-5483333 ELKE DAG GOED NIEUWS Sein vindt dat het gedoog beleid in Nederland te ver is doorgeschoten. De regering moet daar korte metten mee "iten want een overheid die te vaak overtredingen door de ^gers ziet, ondermijnt haar eigen gezag. nat verklaarde de WD-leider op een partijvergade ring in Bussum. Bolkestein vindt dat de overheid nu op veel te veel terreinen bewust afziet van handhaving van de wetten. Hij wees op onder meer op het gedo gen van prostitutie, drugs en mi lieuovertredingen. „Het is noodzakelijk dat de over heid regels stelt en dat de burger weet dat hij zich daaraan heeft te houden", aldus Bolkestein. Ge dogen leidt volgens hem niet al leen tot gezichtsverlies van de overheid, maar tast ook de rechtszekerheid en gelijkheid van burgers aan. Bolkestein zei uit te kijken naar de nota die minister Sorgdrager (Justitie) aan de Tweede Kamer heeft toegezegd over het Neder landse gedoogbeleid. Hij maakte duidelijk dat de WD zich in de discussie in de Kamer zeer kri tisch zal opstellen. Ais een be paalde situatie al gedoogd moet worden omdat handhaving van de wet niet goed uitvoerbaar is, dan mag dat alleen voor korte tijd, aldus Bolkestein. De WD-leider zei in een toelich ting dat dit niet betekent dat de WD nu meteen af wil van het huidige gedoogbeleid voor soft drugs. Op dit terrein is gedogen onafwendbaar zo lang er in Euro pa geen overeenstemming over het legaliseren van softdrugs is. Tijdens de WD-partijraad uitte Bolkestein ook kritiek op de be windsvrouwen van Justitie, mi nister Sorgdrager en staatssecre taris Schmitz. Volgens hem ontbreekt het bij Justitie aan coördinatie en aan sturing. Met name het asielbeleid van Schmitz moest het ontgelden. Bolkestein vindt dat Schmitz niet 'stevig' genoeg optreedt en te lang wacht met voorstellen om de asielprocedures te verkorten en vereenvoudigen. „De huidige si tuatie is erg onbevredigend, een krachtig beleid is vereist", aldus Bolkestein. (ADVERTENTIE) Den Haag (anp) - De gemeenten in het zogeheten Groene Hart mogen vanaf 1997 vestigingseisen stel len aan nieuwkomers om te zorgen dat betaalbare woningen voor hun eigen inwoners beschikbaar blijven. Dat heeft minister De Boer (Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting) zaterdag gezegd op een bijeen komst over de invulling van het groene gebied tus sen Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De Boer wil het Groene Hart graag openhouden en stadsuitbreiding tegengaan. De kleine kernen in het gebied willen echter graag bouwen. Door de toe stroom van mensen van buiten zouden zij mensen die zijn geboren en getogen in die gemeenten slechts moeilijk aan een woning kunnen helpen. Om dat probleem op te lossen (en zonder extra wo ningbouw) wil de minister de Huisvestingswet zo veranderen dat gemeenten kunnen eisen dat gega digden voor koophuizen onder de drie ton 'een re gionale binding' met het Groene Hart moeten heb ben. De regeling moet 1 januari 1997 in werking treden. luut per 1 januari 1996 moet in gaan. „Als de Kamer mij terug stuurt naar de onderhandelings tafel met de NS, schieten we over die datum heen." Wat dat voor haar positie bete kent, wilde Jorritsma niet zeg gen. Eerder dreigde zij achter ge sloten deuren met aftreden als de Kamer de ingangsdatum in ge vaar brengt. Gisteren liet de minister in het vage wat zij doet als de Kamer haar terugstuurt naar de onder handelingstafel. Een afweging Rien den Dekker, actieleider van de boerendemonstraties in de omgeving van Oosterhout. foto de stem/johan van gurp sen hebben gevolgd en minera- lenboekhoudingen zijn gaan bijhouden. Maar omdat Den Haag met de kop door de muur wil is de animo om mee te wer ken aan een haalbaar en betaal baar milieubeleid tot het nul punt gedaald. Laatst was er een terugkomdag van een minera- lencursus. Er hadden 300 men sen kunnen komen en er waren er drie. Dat geeft te raden, toch?" Rien den Dekker is bepaald niet jaloers op de acties elders in het land die wel de televisie haal den, omdat tractoren de rijks weg op reden: „De rijksweg is voor mij over de grens. Daar hebben wij niks te maken. Zo gauw als er hier in deze con treien een trekker de rijksweg op rijdt, dan ben ik actieleider af". Het zijn grimmige tijden. Toch heeft Rien den Dekker ook nog wel gelachen de afgelopen da gen. Bijvoorbeeld toen hij thuis kwam na weer een dag demon streren en op het erf zijn zoons Frank van 10 en Niels van 8 als mede dochter Lizette van 5 ge wikkeld zag in een demonstra tie, waarvoor alle speelgoed trekkers, driewielers en fietsjes van stal gehaald waren. Den Dekker: „Het zit er kennelijk al vroeg in". Den Haag (anp) - Gemeenten zijn onvoldoende voorbereid op grote rampen met veel gewonden. Hulpdiensten oefenen met 'klei ne' rampen en zullen vaak niet in slaat zijn bij een grote calamiteit adequate hulp te bieden. Dit blijkt uit een onderzoek van de Inspectie Brandweerzorg en Rampenbestrijding en de Inspec tie voor de Gezondheidszorg. Vandaag presenteren zij hun rap port. Rampenbestrijding is niet voor alle onderzochte gemeenten een prioriteit. Een aantal gemeente besturen gaat ervan uit dat bij een ramp de inzet van reguliere ambulances voldoende is. Terwijl voor de brandweer ram pen met giftige stoffen de hoogste prioriteit hebben, zijn de overige hulpverleners daar nauwelijks op voorbereid. De onderzoekers constateren dat juist de proble men op geneeskundig gebied bij dit soort rampen aanzienlijk zijn. Het schort ook aan de samenwer king van alle verschillende dien sten die bij een ramp aan de slag gaan. Ziekenhuizen, ggd, Rode Kruis en ambulancediensten moeten beter met elkaar samen werken. Rampen worden nogal eens 'op papier' geoefend. De onderzoe kers stellen dat de betrokken diensten niet op een daadwerke lijk functioneren worden voorbe reid. Dit kan leiden tot demotiva tie van de hulpverleners, omdat zij weten dat de oefening niet lijkt op wat hen in werkelijkheid te wachten staat. Ook kan het oe fenen op papier leiden tot ver keerde beeldvorming. Van onze Haagse redactie Den Haag - Het is nog steeds onduidelijk of de Tweede kamer nu wel of niet een hoorzitting houdt met vier militairen die een rol hebben gespeeld tijdens de val van Srebrenica. Minister Voorhoeve van Defensie wil alleen een besloten hoorzit ting toestaan. CDA en Groen- Links houden vooralsnog vast aan een openbare zitting. WD en GPV vinden dat 'het gedoe' over de zitting zo langzamerhand irri tante vormen aanneemt. Vanmorgen houden de Kamer commissies voor Defensie en Bui tenlandse Zaken een extra proce dure-vergadering. Wordt ertoe besloten, dan kan de hoorzitting eventueel vanmiddag nog plaats vinden. Maar als CDA en Groen- Links tegen een besloten zitting blijven, bestaat er een kans dat de Kamer de militairen helemaal niet hoort. Want de WD is tegen elke hoorzitting, besloten of openbaar. Afhankelijk van de op stelling van de kleine fracties kan zich dan een meerderheid tegen vormen. Het kan zijn dat CDA en GroenLinks eieren voor hun geld kiezen, om te voorkomen dat de vier militairen (brigade-generaal Cornells Nicolai, kolonel Charles Brantz, kolonel Harm de Jonge en luitenant-kolonel Andrew de Ruiter) helemaal niet gehoord kunnen worden. CDA-woord- voerder De Hoop Scheffer wilde daarover gisteravond geen uit sluitsel geven. GroenLinks-Ka- merlid Sipkes wil eerst nog weten wat het nut is van een besloten zitting, alvorens zij haar stand punt definitief bepaalt. „Als die besloten zitting inhoudt dat wij de informatie ook niet mogen ge bruiken tijdens het debat dat nog moet volgen, wil ik er niet eens bij zijn. Maar als dat wel kan, heeft een besloten zitting mis schien toch enige zin." GPV-Kamerlid Van Middelkoop vindt dat de Kamer zich blameert ten opzichte van de militairen en de politiek door het gesteggel over de hoorzitting. Hij doelt daarmee met name op de rege ringsfracties PvdA en D66: „Het is niet zo fraai om je hard te ma ken voor een openbare hoorzit ting en je een week later toch maar neer te leggen bij een beslo ten bijeenkomst," zo zei hij voor de radio. Het GPV wil dat de mi litairen hoe dan ook gehoord worden, openbaar of besloten. Ook VVD-Kamerlid Weisglas noemde het 'gedoe' in de Kamer over de hoorzitting gisteren irri tant: „Dit snapt geen burger meer." Door Kees den Exter Den Hout - Samen met Nico Gillis uit Rijen was Rien den Dekker uit Den Hout de af gelopen week leider van de boerenacties in Oosterhout en omgeving. Drie keer trok een colonne tractoren over de secundaire wegen, irrita tie en bijval oogstend. In maatschap met zijn vrouw Lucy heeft Rien den Dekker een bedrijf op een steenworp af stand van de Maasroute met 65 melkkoeien, 60 stuks jongvee en nog eens 50 meststieren. Tussen dat beestenspul wil hij best nog eens uitleggen wat hem ertoe bewoog om voor te gaan in de acties. Den Dekker is voorzitter van de bestuurscommissie van een proefboerderij in Maarheeze. Hij zegt: „De normen zoals het kabinet de boeren wil opleggen- zijn zelfs op dat bedrijf, dat jaarlijks een verlies incalculeert van vijf tot zes ton, niet haal baar. Het heeft alles te maken met het feit dat boeren volstrekt afhankelijk zijn van het weer. De afgelopen drie zomers waren erg droog. Dan heb je weinig gras. Dan moet je ruwvoer ko pen. Daarmee breng je minera len op je bedrijf, die je niet meer kunt afvoeren en waarover je dus heffingen moet gaan beta len. Maar als zelfs op een proef boerderij de normen van Van Aartsen en De Boer niet haal baar en betaalbaar zijn, hoe moet dat dan op een bedrijf waar een gezin de kost moet verdienen." Den Dekker verwijt het kabinet het onderste uit de kan te willen halen: „In het overleg hebben de landbouw-organisaties ingezet op een eindsituatie die al aan een kwart van de boeren de kop zou kosten, inclusief overigens het natuurlijk verloop. Maar dat was in ieder geval een optie waarin andere bedrijven nog een kans hadden om te overle ven. Het heeft tot nu toe niet mogen baten. En dat is heel jammer. Hier in Brabant heeft de NCB de leden zo ver kunnen krijgen dat ze massaal cursus- Hoewel de vorst dit weekend nog niet doorzette, kon op sommige sloten en kleine plassen in het land toch geschaatst worden. foto anp Van onze Haagse redactie Den Haag - De Tweede Kamer krijgt wel degelijk zeggenschap over het instandhouden van onrendabele spoorlijnen. Minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat heeft dat afgelopen week einde nog eens onderstreept in een poging de Tweede Kamer gerust te stellen. Door EHy Lammers Den Haag - „Ik ben boer, §een boekhouder", zei een Zwolse agrariër zaterdag te gen Berry Esselink. De CDA- ™ieuspecialist was verge zeld van een cameraploeg maar eens de boer opgegaan over zijn eigen mesti- aeeen te verhalen. Maar zijn P°gmgen faalden jammerlijk, oeren en politici spreken en verschillende taal. Vandaag praat de Tweede Ka- v/rf j°Ver .d® mestmaatregelen (Ia xl m'nisters Van Aartsen twndbouw) en De B[)er (MUieu) ar liefst twaalf uur heeft de debat1 uit8etrol5ken voor het en De B°« willen stan de overhemesting verdwim^ terugbrengen. Er in li t no® speeds te veel mest tofv0Th^'Fosfaatendestik- Beii W m g nitraat vergifti- waton ®rond". en oppervlakte- milip,,' anJmoniak verzuurt het de mi?1* debossen aan. Om tromen 'n de toekomst beter te kunnen controleren wil len beide bewindslieden straks 35 procent van de boeren - veel al varkenshouders - dwingen een mineralenboekhouding bij te houden, waarvan ze aangifte moeten doen. Wie teveel bemest, moet betalen. WD, D66 en PvdA steunen in grote lijnen dat plan. Maar ze willen een grotere groep boeren verplichten de mi- neralenstroom bij te houden. Want ook melkveehouders en gemengde bedrijven kunnen toe met een handje minder mest, vinden de coalitiepartijen. Als die bedrijven ook controle wacht op hun mestgebruik, le vert dat een forse milieuwinst op. Dat maakt het mogelijk om de boeren op een ander punt enigszins tegemoet te komen. Zo willen de drie coalitiepartners de boete op de eerste vijftien ki lo overbemesting terugbrengen naar ongeveer twee gulden per kilo. Van Aartsen en De Boer willen voor de eerste tien kilo vijf gulden per kilo vragen en daarboven twintig gulden per kilo fosfaat. Met het coalitieplan krijgen boe ren meer tijd om aan de strenge re bemestingsnormen te vol doen. De straf op de eerste vijf tien kilo overbemesting wordt zo laag, dat betalen in veel gevallen aantrekkelijker is dan milieu investeringen plegen. Door die lagere boete verdwijnt er dus meer mest in het milieu. Maar dat wordt goedgemaakt door meer boeren de meststroom te laten bijhouden, want dat levert weer milieuwinst op, zeggen de drie partijen. „Zo onderstrepen we dat we niet als ledepoppen met de boeren in discussie zijn geweest. Elke suggestie als zou den politici toch niet luisteren hebben we hiermee weerlegd", zei D66-Landbouwspecialist Pieter ter Veer vinnig. Het is de vraag of Van Aartsen en De Boer dit alternatief zon dermeer zullen overnemen. De Boer heeft al gezegd niets te voe len voor verlaging van de boetes. Van Aartsen - als liberaal in stinctief gekant tegen verzwa ring van de administratieve las tendruk - zal niet juichen bij een uitbreiding van de mineralen- boekhouding. Hoewel Van Aart sen de betrekkelijkheid van po litieke principes bij het com plexe mestdossier steeds meer in lijkt te zien. Riep de bewinds man vlak na zijn aantreden nog dat 'het simpeler moet', een jaar later presenteerde hij zelf plan nen die niet opvallen door een voud. Mest en simpele wetgeving blijken telkens weer onverenig bare grootheden. De Tweede Kamer is het nog on eens over het premieren van boeren die onder de norm be mesten. Grootste aanhangers van het bonus-systeem zijn PvdA en CDA. Maar die bonus kan er alleen komen als alle boe ren mineralen moeten 'tellen'. Het plan van Van Aartsen en De Boer sluit een bonus uit. 65 pro cent van de boeren valt dan im mers buiten het mineralen-sys teem en krijgt dus geen geld voor goede milieu-prestaties. Het mestdebat vindt plaats ter wijl de verhoudingen tussen agrarisch Nederland en de poli tiek volstrekt verziekt zijn. De boeren hebben hun hakken in het zand gezet. De mededeling dat een overdosis mest het mi lieu vervuilt, lijkt inmiddels aan dovemansoren gericht. De drei gende boycot van de boeren baart de Kamerleden grote zor gen. Het mineralenaangifte-sys teem is al niet waterdicht en als de weigerachtigheid vanuit de boeren aanhoudt, wordt het nieuwe mestbeleid een farce. De lagere boete van de coalitiepart ners is dan ook niet minder dan een handreiking; een poging om te redden wat er te redden valt. De boerenvoormannen onder tussen praten met twee monden en hebben het vuurtje onnodig opgestookt. Het protest tegen het mestbeleid lijkt de eigen ver deeldheid in boerenkring te moeten maskeren. Binnenska mers wordt allang erkend dat het mestprobleem uit de klau wen loopt, maar om de achter ban niet te verliezen wordt op manifestaties moord en brand geschreeuwd en met de boze vin ger naar de overheid gewezen. De klacht van de boeren vindt alleen gehoor bij oppositiepartij CDA, dat het conflict schaamte loos probeert uit te buiten om kiezers te winnen. „Natuurlijk krijgt de Kamer in spraak," aldus Jorritsma voor ra dio 1. De minister probeert hiermee de onrust van de Kamer over haar verzelfstandigingsplannen van de NS weg te nemen. Jorritsma heeft een overgangscontract met de NS-directie gesloten, waarin volgens een meerderheid van de Kamer de toekomst van de on rendabele lijnen onvoldoende is gegarandeerd. Dat zullen de fracties vandaag, bij de bespreking van het con tract, naar voren brengen. Jor ritsma onderstreept dat over de onrendabele lijnen later nog wordt onderhandeld met de NS. Op dat moment kan de Kamer in vloed uitoefenen. Jorritsma blijft op het standpunt staan dat de overeenkomst abso- over haar politieke positie wil ze nu laten afhangen van de uit komsten van het debat.

de Stem | 1995 | | pagina 3