P dreef Miquel van Tongeren superieur Jan de Wolf is teleurgesteld Chantal Frumeau in vorm elde Trofee >is Franse 'Regio is niet rijp voor avonturen boven de Westerschelde' Ron Brusket gaat van Hoek terug naar Goes Zeeuwse snelschaaktitel voor Albert Riemens Kamperland sluit seizoen af PESTEM SPORT ZEELAND B8 NIEUWS kort]] rtuigend rves SK Lokeren ATLETIEK Probleemloze winst in Salvatorhoeveloop Ouwerkerk ZAALVOETBAL interuitvoering Volharding Goes Moeilijk Wrijving Tijdens tweede wedstrijd van Indoor Vlaanderen PAARDESPORT Zeeuwse triatlonkalender is rond SCHAKEN Terése van Lare tweede in Wevelgem Jong Zeeland in actie tegen Eendracht Aalst 11 DECEMBER 1995 MAANDAG 11 DECEMBER 1995 ijk treffen won zaterdageerste jnsplaatse Boys. Heinkenszand ys en drukte dat uit in een vrij itinge 1-3 - Kloetinge was in :it en op de helft van de thuis ransen waren voor een schem Michel van Aart trof tot tw» )p zijn weg en Marcel Verweii as toch Kloetinge dat in die eer lor Alex Lourens. In de tweede in balbezit en ook gevaarlijker [kruising liet Jurriaan Maccouw .beek na een knappe aanval 0-3 rt voor tijd met een fraaie treffer se boys 3-0 - Zowel voor als iter en gevaarlijker. Al na drie de score. Heinkenszand bleef 1 scheppen en kwam in de 55e pigad. Kort voor tijd bepaalde 3-0. ]oor een grote verrassing in het oor de nog zonder puntenverlies hanen met 3-4 te verslaan. 2 achtervolger Philippine 2, dat enigszins in beeld. Het hoogge zet 6-1 van Cerestar. Eveneens ke spel (3-3) van Marinet tegen It 5-2IZV 3. 8 \nd rate United 10-21, Philippine 2 8- 13, SVG 9-13, Vriendenkrig 8-12 larinet 10-7, Outokumpu 8-6, IZV idigheden het toelaten speelt het reniging RIA uit Westdorpe dins- egen het reserveteam van de Bel- e SK Lokeren. Voor deze gelegen- t Lokeren aangevuld met talent- 1. Deze wedstrijd is opnieuw tot ntacten die RIA, onder meer via it de Belgische voetbalvereniging. Cees Floren met assistentie van Jalcompetitie voor vrouwen stond Koploper Engelhard slaagde erin love met 12-3 te verslaan. ;n Diana Broeckaert (4x), Petra de (3x) en Elly Fieret. Yolanda de scoorden tegen. OZ-Heyndrickx le dat OZ punten inleverde op de \ND rickx 8-11, IZV 7-6, Bruintjes 8-4, t Hulster zaalvoetbal voor een ver- p-2 te verslaan. Het winnende trio an Maarten den Dekker (2x) en Iher en Henk Bun scoorden tegen. HuZaVo-competitie door met 3-5 he Corner-Neckermann werd 1-4, ÏZV 2-De Meerpaal 2-5. i'and 10-16, De Zaak 10-16, Neckermann 9e Meerpaal 10-12, DLC 9-10, ING ■Dullaert 10-9, Reizende Man 11-9, '.abo 9-4, The Corner 11-4, IZV 2 11- |ering van de ZRTC Theo Middel- Trofee' uitgereikt aan Francois gespeurd naar jong talent, dus zijn we toch weer terecht geko men bij een renner die inmiddels de drie kruisjes is gepasseerd, maar bewezen heeft er nog steeds :- te staan. De trofee is je daarom van harte gegund." Francois Franse, die in het afge lopen seizoen drie overwinningen boekte in criteriums en dikwijls bij de eerste tien eindigde, ont ving van de familie Van de Velde een bloemtje en een envelop me' inhoud. 5 km: 1. Ivo de Bruijn (Hulst) 16-41. 2. Marlon Roels (Axel) 16-46, 3- George Valckx (Ossenisse) 19.0». Vineent Verleijsen 19.26, 5. Wijns (beiden België) 20.16. 8 km: 1. Peter Jansen (Sluiskil) 26.28, 2. Manno Schouten (België 26.49, 3. Darwin Kint (Terneuzen 27.46, 4. Franky Janssens (BelgW 28.04, 5. Jos de Kok (Kloosterzan- 16* km: ?1. Hans van de Gnendt (Hoek) 53.12, 2. Ives van Hoecx 53.32, 3. Frank Casier 54.14, Wilfried Bluys 54.23, Devriese 54.33, 6. Filip Verd 55.15, 7. Iven Mees 55.34, 8. Hans Muylaert 55.37, 9. Etiënne van Wesemael 55.39,10. Danny Necke broek (allen België) 55.41. Zeeuws-Vlamingen: 17. Mex MP pens (Axel) 56.57, 20. Fons War rens (Kloosterzande) 57.37 22. Henk Hamelink (Sas van Gen 57.51, 25. Jo David (Koewacii 58.32, 27. Harvy van Haute l» Jansteen) 58.41. VROUWEN 2 km: 1. Nathalie van Waesbergne (België) 5.06, 2. Natasja van TrM> (Sluiskil) 6.22, 3. Kim Saccazijn Els van Laarhoven (Hulst) 22.58, 2. Annemiek Weemaes (b Jansteen) 25.28, 3. Chnstien d Beleir (België) 26.58. 8 km: 1. Marleen de Decker (Beg1 31.46, 2. Els den Hamer (Huis 16 km: 1. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 1.05.21, 2. o^st Rogiest 1.07.59, 3. Mane van Oo (beiden België) 1.09.26. 1/an onze atletiekmedewerker Lverkerk - Miquel van Ton- "In won zaterdag de der- I Lde editie van de Salvator- hoeveloop- De Zeeuwse veld- Idopkampioen rekende in de ^kilometers af met John mak van het organiserende Delta Sport en liep op deze n(intig kilometer lange weg wedstrijd naar een aanvaard bare tijd van 1 uur, 8 minuten 42 seconden. Ruim overi gs boven het parcoursre- tord dat John Vermeule met 103,52 in 1989 realiseerde. fan Jongeren had geen oog voor belijd. Dat bleek in de openings- fase toen zich, kort nadat de tachtig deelnemers op de 'Ouwer- kerkse Ring' waren wgegestuurd, een kopgroepje van een tiental atleten formeerde. Bij die tien de jongens die verwacht konden worden, want een groot aantal atleten, zoals Niels Koole, Edwin de Leeuw, Hans van de Griendt, Rachid Ben Meziane, Jan de Bart, Jan Guiljam, Peter Louwerse en Theo Rabout, nam een weekend rust met het oog op de naderende confrontaties. Dat betekende dat Van Tongeren als de torenhoge favoriet van start ging. In het kopgroepje onder meer de winnaar van vorig jaar Wilko de Vos, Ron le Roy, veteraan Eef Kooman, John Quaak, Ron Dellebeke en Leo de Leeuw. Een groepje dat al na vijf kilometer was uitgedund tot drie man met Miquel van Tongeren, John Quaak en Wilko de Vos. John Quaak nam in de openings fase duidelijk het meeste kop- werk voor zijn rekening. Van Tongeren beperkte zich tot 'vol gen'. Dat deed hij ook toen het voor Wilko de Vos te snel ging, zodat men na tien kilometer, die wer den afgelegd in 34 minuten en 2 seconden, nog twee leiders had met John Quaak, die problemen kreeg met de milt en een rustig meelopende Miquel van Tonge ren. Het was toen al duidelijk dat ook een verrassend sterk lopende Quaak geen schijn van kans op de winst had. Drie kilometer voor de streep moest een moegestreden Quaak dan ook de handdoek in de ring gooien. Wilko de Vos hield zijn derde plaats vast, al kreeg hij halverwege het gezelschap van veteraan Eef Kooman. De rest van wat eens de kopgroep was verdeelde de verdere ereplaatsen. Annet Joustra meldde zich als eerste vrouw op de Ring, een twintigtal minuten na Van Ton geren. UITSLAGEN Senioren: 1. Miquel van Tongeren (Sporting Walcheren) 20 km in 1.08.42, 2. John Quaak (Delta Sport) 1.09.05, 3. Wilko de Vos (AV'56) 1.09.45, 4. Ron le Roy (Atletica) 1.10.05,5. Jan Schoolhuizen (Diome- don) 1.10.07, 6. Peter van de Boom (Thor) 1.10.26, 7. Leo de Leeuw (AV'56) 1.12.51, 8. Ron Dellebeke (Atletica) 1.12.54, 9. Jan van Hassent (AV Flakkee) 1.14.43, 10. Wim Vroegop (Olympia) 1.15.22, 11. Bob Stultiens (AVS'90) 1.16.21, 12. Arjen Beije 1.19.06, 13. Kees Hart 1.21.35, 14. Peter Vader (allen Delta Sport) 1.21.53,15. Leon van Luijk (Atletica) 1.22.00. Veteranen 1: 1. Eef Kooman 1.09.53, 2. Arie van Dijk (beiden AV Flakkee) 1.10.21, 3. Wim Besuyen 1.12.26, 4. Adrie Buteijn (beiden Dynamo) 1.15.59, 5. Kees Kooman (Diomedon) 1.16.04. Veteranen 2: 1. Leo Dam (AV Flak kee) 1.18.55, 2. Rein Swint (Vetera nen Nederland) 1.20.52, 3. Kees Mar- cusse (Dynamo) 1.22,15. Veteranen 3:1. Bram de Rijke (Dyna mo) 1.36.57. Vrouwen: 1. Annet Joustra 1.30.51, 2. Douwertje Dam (beiden AV Flakkee) 1.31.52, 3. Brigitte Lems (Delta Sport) 1.33.02, 4. Monique Decorte (AV'56) 1,38.36. Door Rinus Verberkmoes Terneuzen - Tweemaal achtereen moest De Ridder/Kiss een duel afzeggen wegens een tekort aan spelers. Voor deze hoofdklasser uit Terneuzen was dat opmerkelijk. Onverteerbaar zelfs voor voorzitter Jan de Wolf. „Dat mogen ze me na twintig jaar niet aandoen. Dat heb ik niet verdiend," liet hij als noodkreet weten. Het slaken van een kreet vol ver bijstering nam de indruk niet weg dat de Terneuzenaaar nog altijd strijdlustig is. Dat in een wereldje waarin berusting, onbe grip, afzegggen en onvolwassen heid troef is. Jan de Wolf kent dat metier en moet evenals velen con stateren dat er weinig tot geen groei meer in het zaalvoetbal zit. Er lijkt een teruggang ingezet te zijn. Toch voelde Jan de Wolf zich vorige week en de week daarvoor, yoor gek staan. De 57-jarige genieter van zaalvoetbal voelde zich genomen en in de steek gela ten Zo in de kou gezet worden door de eigen spelers, deed hem pijn. Een domper waarmee hij moeite had die te verwerken. Er taakte iets. Toch blijft deze in Amsterdam geboren, in Badhoe vedorp opgegroeide en vervol gens in Rotterdam, Vlissingen en frzendijke tot volwassenheid gekomen vertegenwoordiger van elektro-apparatuur bij Hakro- Oosterburg-Nijkerk BV in Breda, een knokker voor zijn zaalvoet- ,en. balclubje. Een vereniging waarvoor hij twintig jaar geleden de basis leg de door met, zoals het toen heet te, Eksakt in Oostburg aan de competitie mee te doen. Terug blikkend op die beginfase blin ken zijn ogen, alsof het gisteren gebeurde en geniet hij met volle teugen. „Het was leuk. We wilden zelfs meer. Dat was tevens de reden waarom we naar Terneu zen verkasten. Want daar, zeiden de jongens, zijn betere clubjes en is het nog leuker spelen. Een fan tastische tijd met volle zalen en met alle meisjes van de spelers erbij. Een gouden tijd," aldus Jan de Wolf, die in die periode nog meespeelde en als enthousiast genieter tevens de tijd rijp achtte voor een toernooi. Begrip Zijn 'Zilveren Bierpultoernooi' werd een begrip en gaat de twin tigste editie in. Het verleden van [dit evenement heeft hij in eigen 'archief opgeslagen. Inclusief de doelpuntenmakers en alles wat ermee samenhing. Daarin terug kijken is voor Jan de Wolf nog altijd een genoegen. Tevens zijn grote drijfveer. Jet Eksakt, dat later De Post «te en daarna De Zwaantjes P'us de naam van de diverse sponsors, ging het eveneens voor waarts. „We moesten zelfs met meerdere teams beginnen. Een nerde moest," aldus Jan de Wolf, met zijn hoofdmacht in het rayon Terneuzen succes na succes Van onze verslaggever °es - SV Volharding uit ,0es houdt zaterdag 16 Gember een winteruitvoe- '™>g m Sportpunt Zeeland. 19.30 tot ongeveer 22.00 r geven verschillende groe- fAe.n demonstraties. Van jong Woud laten leden van SV zien wat hun spe- boekte. Dit resulteerde later in promotie naar de toegevoegde regionale competities. Door de KNVB gedwongen moeten pro moveren naar de landelijke com petitie, zeven jaar geleden, leidde een ommekeer in. De Zwaantjes leerde in die competitie wat ver liezen was en hoe de tegenstan ders de zaken voor elkaar had den. Jan de Wolf: „Moesten onze spe lers contributie betalen, bij de anderen kregen zij geld toe. Een wereld van verschil. Dat was voor mij tevens een signaal ook wat meer armslag te krijgen. Mijn vraag om hulp bij de regio nale bedrijven, 140 brieven zijn de deur uitgegaan, leverde niets op. Slechts drie namen de moeite te antwoorden. Zij het steeds met 'helaas'. Van de rest heb ik nooit meer iets vernomen. Dat lande lijk spelen heeft ons goud gekost." Dat het daarbij moeilijk zou wor den voldoende spelers mee te rkrijgen naar duels in Den Bosch Eindhoven enzovoorts, had Jan de Wolf achteraf kunnen weten. Een eerste signaal ontving hij toen hij jaren eerder naar het Limburgse Beek reed om een wedstrijd in de nationale top tus sen De Haantjes en Bunga Melat- ti te gaan bekijken. Vooraf was zijn auto te klein voor enthou siastelingen die mee zouden gaan. Tot het moment daar was en alleen nog lege stoelen naast en achter hem te vinden waren. Jan bleef alleen over. De rest haakte om diverse redenen af. Momenteel denkt Jan de Wolf daar nog vaak aan terug. Want wat voor hem toen als raar over kwam, doen nu zijn spelers. Zij vertonen eenzelfde gedrag als er verder gereden moet worden dan Zeeuws-Vlaanderen. En niet alleen bij zijn club is dat het geval. Het lijkt door de veelheid aan niet doorgegane wedstrijden, zelfs in de regio en rayons, gemeengoed te worden. Een slechte ontwikkeling in een zaal voetbalwereld waarin promotie- en degradatieregels weinig voor- De belangstelling voor het zaalvoetbal neemt niet bepaald toe de interesse miniem. stellen, omdat die aan de laars gelapt worden. Frustrerend voor een competitie leider, die steeds opnieuw moet constateren dat de clubs eigenlijk zelf de dienst uitmaken en anders 'dreigen' solo te gaan of simpel weg tussentijds de pijp aan Maarten geven. Hele rayons nemen zelfs regelmatig het 'drei gement' zelfstandig worden in overweging. Dus spelen buite nom de KNVB. Jan de Wolf zegt over de ooit als ambitieus opgezette plannen van de KNVB: „Er is steeds wrijving. Moesten wij eerder al wedstrij den expres verliezen om geen kampioen te worden en dus gedwongen promotie te ontlopen, nu is het al zo ver dat teams moedwillig gaan verliezen om uit een klasse te geraken. Wij gaan dat niet doen. Zeker is in ieder geval dat wij volgend jaar niet meer in de hoofdklasse spelen. Het is voor ons onhaalbaar. Mede omdat men niet aan onze wensen, alleen spelen op maandag, tege moet kan komen. Zeker niet rich ting boven de Westerschelde. Niemand zit daar op te wachten. Hetzelfde gebeurt trouwens andersom." De klad zit er dus duidelijk in. Getuige eveneens het feit dat De Zwaantjes van vier naar twee teams terug mocht. Eveneens een signaal dat er weinig 'muziek' in het regionale zaalvoetbal zit. „Zeeuws-Vlaanderen is niet rijp voor de stap over de Schelde. Nu niet en volgend jaar, als we samengaan met Dordrecht, even min," aldus Jan de Wolf, die van avond, maandag 11 december, weer met een formatie in sporthal 't Zwaantje binnen de lijnen hoopt te komen. Tegenstander is De Cocq uit Aar denburg. Een derby dus waar voor en omdat er een afgelasting in het veldvoetbal was, voldoen de animo bij spelers zou moeten bestaan. Jan de Wolf: „Voor de competitie begon, hebben de jon gens tegen me gezegd 'Ja Jan, we gaan er voor'. Enkele maanden later heb ik nog maar drie vaste krachten over. Stefan van de Ameele, Paul Tjen-A-Sem en Mark Pielaet. Spelers als Bert Wilting, Jos van der Maarscha- kerweert, Humphrey Klapwijk, Volharding: óaliteit Vier °p gymnastiekgebied ?r Se'eden bestond SV voeriJ honderd jaar. De uit- saccesgReanw0e? was een 81001 achto„ J ^eststrate is de man «ter deze winteruitvoering. De de vrm!?6en °hx van verschillen- fecrl Kiüen v^n gymnastiek beoe- '°«telh)™n Volharding, zoals gen w n> acr°i jazz en sprin- 'WordtLvan de avond groen nelnummer van de spring- lanse' ,naal kampioen op de Cfa *at De entreeprijs kt 1? if r gldden- Kinderen jaar betalen een gulden. Van onze paardesportmedewerker Axel - Zonder maar één splin ter van het houtwerk- af te halen liet Chantal Frumeau met haar pony Beauty C van ponyclub De Kleppertjes in de Z-klasse klassiek een foutloze rit zien om daarmee de eerste prijs binnen te halen. Dit gebeurde tijdens de tweede wedstrijd van Indoor Vlaan deren van de landelijke rijver- eniging en ponyclub Graeve Jan in manege Magrette. De 17-jarige amazone uit Loke ren, zesdejaars leerlinge van het technisch atheneum, nestelde zich hiermee in de rangschikking voor de eindstrijd van Indoor Vlaanderen. In het tweede par cours, het progressief, bemach tigde zij het oranjelint eveneens en gaat ook in die rubriek stevig aan de leiding. De Z- en ZZ-klasse voor paarden gaan voor de dagprijzen apart, maar voor de competitie Indoor Vlaanderen strijden deze twee klassen in handicap. In deze hoogste klasse heeft stal Den Exter er vanaf deze tweede wed strijd een geduchte concurrent bijgekregen. Stal Den Exter was in de eerste wedstrijd heer en meester. Ilyo de Loos van de Axelse Oranjeruiters meldde zich zaterdag met twee paarden. Met Nadir in de M-klas- se en met Factice in de ZZ-klasse. Het werd respectievelijk twee keer zilver en twee keer goud. Simon den Exter pakte in het Z, zonder barrage, de hoofdprijs met ASK Heaven on Earth en met Fanimo eindigde hij als tweede. Met drie combinaties in de barra ge van het klassiek in de M-klas- se kreeg Ilyo de Loos met Nadir het benauwd. Simon den Exter met Isteba had als eerste starter in die barrage al een balkje laten vallen. Ilyo de Loos hield de lei schoon in 44,24. Daarna was Sanja Dingemans met Gultana uit Biezelinge aan de beurt. Zij was duidelijk niet van plan op zeker te rijden, dus gokte zij op 'alles of niets'. Het werd een foutloze rit in 41,71, dus het goud ging naar Biezelinge, voor Ilyo de Loos. In het tweede parcours dezelfde rangschikking. Niet minder dan elf combinaties waren er in de barrage van de L- klasse in het klassiek parcours. Het werd een ware veldslag, waarbij de Belgen aan het langste eind trokken. Een opvallend goed concours wat organisatie betrof met goede parcoursen van ont werper Bram Schilleman uit Biervliet. Dat was de mening van de vele deelnemers in manege Magrette. UITSLAGEN KLASSIEK B-paarden: 1. Kees van Moolenbroek met Oserole (Walcheren), 2. Marion Tollenaar met Imagination (Oranje- ruiters) 3. Luc Savat met Joly d'Or (Zwinruiters) L-paarden: 1. Bart Keisse met Nava- ronne (St.-Agatha), 2. Ilyo de Loos met Nadir (Oranjeruiters), 3. Simon den Exter met Esteba (Kortgene). Z-paarden: 1. Simon den Exter met ASK Heaven on Earth, 2. Simon den Exter met Fanimo, 3. Jan Noordhoek met Edwin (Zwinruiters). ZZ-paarden: 1. Ilyo de Loos met Fac tice. B-pony's categorie C: 1. Stefan de Beule met Honny Girl (Hulst). Categorie D: 1. Monique de Jonge met Bonita (Kleppertjes). L-pony's categorie C: 1. Femke de Buck met Ilyo B (Hulst). Categorie D: 1. Kelly d'Hert met Pro mise (Hulst), 2. Stefan Meyers met Falco (Zwinruiters), 3. ex aequo Fem ke van Goethem met Max (Honterui- ters) en Femke de Buck met Samanta. Z-pony's: 1. Chantal Frumeau met Beauty C (Kleppertjes). PROGRESSIEF B-paarden: 1. Annabel Sijnesael met Gerlof (Graeve Jan), 2. Theo Vaes met Ivan Deux (Oranjeruiters), 3. Kees van Moolenbroek met Oserole. L-paarden: 1. Bart Keisse met Nava- ronne, 2. Jolanda Klaasse met Cartou che (Walcheren), 3. Chris van Zele met Cheeta (St.-Agatha). M-paarden: 1. Sanja Dingemanse met Gultana (Paardebloem), 2. Ilyo de Loos met Nadir, 3. Ellen Briquet met Top Gun (Hulst). Z-paarden: 1. Simon den Exter met Fanimo. ZZ-paarden: 1. Ilyo de Loos met Fac tice. B-pony's: 1. Femke de Buck met Ilyo B. L-pony's: 1. Femke van Goethem met Max, 2. Femke de Buck met Samanta, 3. Kelly d'Hert met Promise. Z-pony's: 1. Chantal Frumeau met Beauty C. Van onze sportmedewerker Vlissingen - De Zeeuwse triatlonkalender is rond. Het seizoen start met het uit zes wedstrijden bestaande zwemloopcircuit. Voor de overgang naar het zomerseizoen zorgt het Run-Bike- Run-circuit, dat uit vijf wedstrijden bestaat. Het Zeeuwse Super Prestige triatlon dat de laatste jaren een groot aantal wedstrijden zag verdwijnen (IJzendijke, Heinkenszand, Zierik- zee en Serooskerke) omvat nu nog zes wedstrijden. Nieuw in deze reeks wedstrijden is de triatlon van Bergen op Zoom, terwijl Kamperland weer is teruggekeerd op de kalender. Deze triatlon wordt afgewerkt op 7 september en is tevens de afsluitende wedstrijd. Nieuw in het Zeeuwse Super Prestige is de mogelijkheid van een organisatie om twee afstanden mee te laten tellen. Daarnaast zijn er op twee wedstrijden extra punten te ver dienen. Dit in de halve triatlon van Kruiningen en de kwart van Hoek en om deelname aan beide wedstrijden te stimuleren. Er staat ook een aantal wedstrij den op de kalender dat niet is ingedeeld bij een circuit, zoals de zwemloop in Zoutelande op 25 juli en heeft Zoutelande een eigen circuit met de triatlon, straten- loop, zeezwemwedstrijd en Run- Bike-Run. KALENDER ZWEMLOOPCIRCUIT 27 januari: Vlissingen. 11 februari: Oostburg. 17 februari: Kapelle. 3 maart: Bergen op Zoom. 9 maart: Roosendaal. 16 maart: Middelburg. RUN-BIKE-RUNCIRCUIT 30 maart: Borsele. 6 april: Bergen op Zoom. 13 april: Kattendijke. 27 april: Breskens 4 mei: Zoutelande SUPER PRESTIGE TRIATLON 1 juni: Kruiningen. 22 juni: Hoek. 14 augustus: Westkapelie. 24 augustus: Zoutelande. 31 augustus: Bergen op Zoom. 7 september: Kamperland. Van onze sportmedewerker Goes - Ron Brusket keert na een half seizoen voor Hoek te zijn uitgekomen, terug naar Goes. Ron Brusket, die zegt het bij Hoek naar zijn zin te hebben gehad, verlaat deze eersteklasser uit het KNVB-zaterdagvoetbal wegens werkzaamheden. Bij zijn werkgever, AKF in Goes, wordt na een reorganisatie ook op zaterdag gewerkt en dat maakte dat hij op die dag niet meer beschikbaar is voor het spelen bij Hoek. „Aan de ene kant is het jammer, aan de andere kant ben ik blij dat ik zo snel bij Goes terug aan de bak kan. Binnen een week was alles geregeld. Mede omdat mijn baas een brief naar de KNVB heeft gestuurd," aldus de 24-jari- ge blonde Goesenaar, die gisteren al speelgerechtigd voor Goes geweest zou zijn. Een algehele afgelasting stelde het heroptre den bij zijn oude club uit. Brus ket kon zo snel van club verande ren, omdat Hoek volledige mede werking gaf. Benny Langeraert van de techni sche commissie van Hoek zegt hierover: „Wat hebben we eraan hem tegen te houden. Het is een aardige knul die graag voetbalt. Bij ons was dat veelal in het tweede, dus nu dwars gaan lig gen, brengt niets op. Alleen dat Brusket mogelijk een half jaar niet zou mogen spelen. Wij zitten daar niet op te wachten." laatste tijd. Vooral voor wedstrijden boven de Westerschelde is de FOTO WIM KOOYMAN. Van onze schaakmedewerker Middelburg - Albert Riemens van de organiserende schaakver eniging Middelburg veroverde overtuigend de Zeeuwse-titel rapid in clubgebouw De Schakel te Middelburg. In de slotron- de nam Riemens, vorig jaar nog lid van HWP uit Sas van Gent, geen enkel risico tegen concurrent Bart Karstens uit Zierikzee. Aan een remise had Riemens voldoende om zeker te zijn van de eerste plaats. Mohamed Ambar, Benny van Leeuwen, Jos van Driessche en Mike van Rossem vielen door ver huizing weg of komen te vaak om uiteenlopende redenen niet. Eigenlijk heb ik dus, mede omdat we - ondanks een dringend ver zoek aan de KNVB - niet altijd op maandag moeten spelen, geen team meer over. Na twintig jaar me er volledig voor ingezet te hebben, doet dat pijn. Dat heb ik niet verdiend." Een gevoel dat Henk Maas van ZVH uit Hulst eveneens kent. Daar kende men ook betere tij den, met eveneens een uitstapje naar de tweede divisie. De Cocq zou dezelfde gang gegaan moeten zijn. De Aardenburgers 'bedank ten' voor de eer en bleven provin ciaal hoofdklasser. Chantal Frumeau, de winnares van het Z-springen pony's tijdens de tweede wedstrijd van Indoor Vlaanderen in manege Magrette. FOTO WIM KOOYMAN. Albert Riemens opende voortva rend en zette drie winstpartijen op rij neer. In de vierde ronde moest hij tegen Cees de Wolf een remise toestaan. Omdat hij de vijfde en zesde ronde won was Riemens afgetekend aan de lei ding gekomen. Een remise tegen Bart Karstens loodste hem in vei lige haven. Riemens nam geen enkel risico en had in de slotfase in een betere stelling nog een minuut meer bedenktijd dan zijn tegenstander. Toen hij dan ook een remise claimde werd daar snel gehoor aan gegeven. Enigszins tegenvallend waren de prestaties van de anders altijd in Van onze atletiekmedewerker Wevelgem - Terése van Lare maakte na haar succesvolle WK-sessie in Mexico haar heroptreden in een Run-Bike- Run in het Belgische Wevel gem. Op het programma stond 3 kilometer lopen, 25 kilome ter fietsen met mountain bike en nog eens 3 kilometer lopen. Na het eerste looponderdeel pas seerde ze als derde, tijdens het fietsen viel ze een plaats terug, maar op het afsluitende loopon derdeel rukte ze op naar de twee de plaats. Dit met een eindtijd van 1.29.22, nog voor de drievou dige Belgische kampioene moun tain bike Lory Laroy, die vierde werd. Bij de mannen sloot Peter Picavet uit Hulst, die komend voorjaar de veteranenleeftijd bereikt en zich richt op het Europees kampioen schap voor veteranen in Portugal eind april, het eerste looponder deel als vijftiende af. Op de fiets rukte hij op naar de achtste stel ling om uiteindelijk als vijftiende binnen te komen in 1.15.38. Deze sterk bezette wedstrijd werd gewonnen door beroeps wielrenner Frank Vandebroucke (jongste winnaar Parijs-Brussel) in 1.09.03 voor beroepstriatleet Koen Hoeyberghs, die 1.11.37 op de klokken zette. Bij de vrouwen ging de winst naar Jeanine de Ruysscher in 1.24.27. Conno van de Sande uit Overslag werd 79e in 1.22.25. Zijn plaatsgenoot Hubert van Landeghem 113e in 1.25.19. de kop van de klassering bivak kerende Johan de Wolf. Hij moest met een bescheiden plaats in de middenmoot en met 3'/i punt uit 7 partijen genoegen nemen. Van Zeeuwse-Vlaamse zijde zette Mark de Bruijne van SVWZV uit Oostburg het beste resultaat neer. Hij werd vijfde met 4'/! punt. De deelname aan deze Zeeuwse titelstrijd viel wat tegen met 27 personen. De wedstrijd leiding was in handen van Jos de Jager. EINDSTAND 1. Albert Riemens (Middelburg) 6 punten uit 7 partijen, 2. Cees de Wolf (Middelburg) 5'y2, 3. Bart Karstens (Zierikzee) S'/2, 4. Dennis van Boven (Middelburg) 5'/2, 5. Mark de Bruijne SVWZV Oost burg) 5, 6. Peter Monté (Middel burg) 4, 7. Hans Groffen (HWP Sas van Gent) 4, 8. Maarten Wester- weele (Middelburg) 4, 9. Koen Leenhouts (SVWZV) 4, 10. Alex Jonkheer (Middelburg) 4,11. Andy de Bruijne (SVWZV) 4, 12. Ronald Steijn (Souburg) 4, 13. Peter van de Linde (SVWZV) 4 punten. Van onze sportmedewerker Middelburg - De selectie van Jong Zeeland speelt dinsdag 12 december in het Belgische Aalst tegen de beloften van Eendracht Aalst, aanvang 19.30 uur. De jeugd van coach Jan Geulemans doet het goed in België en komt dinsdag 16 januari naar Zeeland om er te spelen op het terrein in Hoek. Coach Wies van Avermaete ver trekt dinsdag met de volgende zestien selectiespelers: Leon van Belzen en Cor Schroevers van Arnemuiden, Rino de Windt van Breskens, Arjan Verburg van Colijnsplaatse Boys, Arno Mei- aard van Dauwendaele, Niels van Langevelde van Goes, Walter de Kok van 's-Heer Arendskerke, Mario Harte en Mark Minnaert van Hoek, Jean Paul Harthoorn van Kapelle, Alexander Bom van Middelburg, Joel Pattenier van Oostkapelle, Onno Doeland en Marciano Tjauw A Hing van. RCS, Wilbert Koole van Seroos kerke en Pattrick de Meijer van Terneuzen. Naast de coach zitten weer ver zorger Ton Sheilds en begeleider Lau Traas op de bank. Dinsdag 16 januari dus weer een optreden in eigen provincie in Hoek tégen Eendracht Aalst. Aanvang 19.30

de Stem | 1995 | | pagina 19