DE STEM Hiddink neemt geen risico's CÜ3 Stab B.V. Kunstenaar Becker in halve finale TVM-leiding tevreden na uitspraak rechter AC Milan en Slavia ^aag bekeren verder Ploeg Schenk wil zieke KNSB genezen UITSLAGEN STANDEN Bogarde nieuw in selectie, Bergkamp en Davids geblesseerde oranjeklanten WS ewacht -Autobedrijf OCCASIONSHOW NISSAN PRIMERA AIRCO Voorbereiding ^Mur?parta Praag-Thuis NAC haalt zaterdag 13 januari verboden duel in SPORTNIEUWS KORT Finale Champions League in Rome Niemann aan knie geopereerd Fischer al weer weg bij Oranje Zwart Biljarter Broeders onderuit in Turkije HANDBAL SCHAKEN SKI VOETBAL 1995 B4 Ideren: 0117- Kderen: 0114- 174500. hd en Noord-> iarts H.v. Dijk,4 hkenszand, tel! fclder, Kapelle, bendijke e.o. - iMosselman, W. pr wordt waar- lenarts A. Mos- erweg 8, Kruin- 11233. 1st - Vanaf zat. Its M. Schaub, kel, tel. 0115- fekuur: 11-12 u. Saamslag - Die- M. Schaub, Bas il. 0115-561488. -12 u. en vlgs. len Aerts-Bosch, *1. 0114-314015. 111.30 u. en vol- Kburg, Oostburg, ibnartsencentrum J17-382769/0117- |84. Weekend- dwal 81, Oost- 1-20.00 u. zat. en |u. verder na telf. Dierenarts E 54, tel. 0115- 0115-471319. |.1-12 u. en na Peter de Vos, deine huisdieren Steenbergen- fzen, tel. 0115- zat. 12-13 u. (ische afspraak. Burm, Kliniek leren en bijzonde- femenstr. 83, Ter- >619628. Spreek- u. en na telefo- lenarts J.v.d. Vii- lel. 0117-452103. len zond. na tel. lrenkliniek IJzen- |88. Dierenarts A. lelier 34, St. Jan- J512701, bgg. 0114- lurza. en zo. 11-12 Iraak, huisbezoek 'Jzendijke - Die- |de Vijver. Week- zat. om 13.00 uur, bur en vlgs. afspr. bgg. 0117- Blaanderen - Tan- Sassenstr. 16, Aar- 0117-491380. I en zond. 12-12.30 haanderen - Tan- J Oranjestr. 18, tel. Spreekuur zat. 10- 18.30 u. zond. 12- l-Beveland - Tan- hinga, Grote Kade t weekeinde tel. nr. Spreekuur zat. en |ek Axel, Oranjestr. 8. Geop. zat. 10- lur. Verder uitslui- Idgevallen en recep- be Apotheek, Grote 1)113-215255. bek Hulst, Dubbele L zat. 11-12 uur en r, zond. 11-11.30 u. J u. Voor spoedge- Jopeningstijden is de I apothekersassisten- leikbaar tel. 0114- „naert, Steenstr. 7, ■56. Geop. zat. 10-18 I u. en 14-18 u. Apotheek Klaassen, 1)90. Geop. zat. van Izond. 11.30-12.30 u. zen zeeuws- èn pulp bij ongelukken: bende huisarts raad- ïpolikliniek De Hon- 12651. St. Antoniuszieken- '-459000. Streekziekenhuis De 15-688000. :e en brandweer nderen - Tel. 0118- :oor de Rabobank Het eindpunt is in waar na een kop deren naar Aarden- acht worden. De ongeveer twee uur en zijn bij voorin- 2,50 en op de 5,-. Men kan zich Angelo Laureijns Jave Algoedt, Arjen pek en Jan de Volder >urg of bij de SJC m EST - Het Kinder- Sluis houdt zaterdag er een kerstfeest me de kerstman. He .i 14.00 tot 15.30 uur Vestje aan de Hoog lieden is de toegang et-leden betalen J n «Uxe*c mu£ Sta d l t 26-ZS. tete tt.'S. 1U. 0/61-460510 nieuw-gebruikt-onderhoud-reparatie Sport m onze verslaggever j ^hem - De leiding van de Wjl-wielerploeg heeft giste- I ren tevreden gereageerd op de uitkomst van het kort geding dat aangespannen was voor I derechtbank in Arnhem. ne rechtbank heeft donderdag let beslag dat de Stichting Wie- 'ersportpromotie Benelux I namens TVM had laten leggen op I ie banktegoeden van verzeke- ringsmaatschappij Polis Direct, teruggebracht tot anderhalf mil- n. Dat is de helft van het bedrag dat de stichting van de verzekeraar eiste na het niet doorgaan van een sponsorcon tract. „En dat is begrijpelijk," aldus Arjan Bos, pr-man van TVM. „We hadden een contract voor de seizoenen '95 en '96 met Polis Direct, maar in '96 hebben we nog geen prestaties voor de spon sor geleverd. Anderzijds kunnen we de schade claim over '96 nog niet bereke nen, omdat we niet weten wat we aan sponsorgelden eventueel nog erbij weten te krijgen. We zijn daarom zeer content, volgens Polis Direct ging het maar om enkele tonnen, volgens ons om miljoenen." De verzekeringsmaatschappij spande een kort geding aan voor vice-president mr. A. Pos omdat het de vordering van de wieler ploeg bestreed. Er zou slechts sprake zijn van 400.000 gulden aan sponsorgelden. Volgens de stichting gaat het echter om 1,3 miljoen over 1995 en 1,7 miljoen over 1996. Tijdens de zitting bleek dat TVM en Direct Polis over verschillende contracten beschikten. De partij en beschuldigden elkaar van ver valsing van de overeenkomsten. Door het alsmaar heen en weer faxen van de diverse contracten op 22 juni, de dag van onderteke ning, zou malversatie zijn ont staan. „Uit deze uitspraak kun je aflezen dat de rechter ons con tract als het juiste ziet," stelde Bos namens de wielerploeg. De verzekeraar voerde aan dat vier ton voldoende was voor de bescheiden reclame op de shirts. De Stichting Sportsponsoring Polis Direct had al drie ton over gemaakt, stelde advocaat mr. W. Brunet. TVM had dus hooguit nog een ton tegoed. „Bovendien,zo liet de raadsman toen weten, „is deze stichting bij na geluiquideerd." De verzeke ringsmaatschappij drong aan op een snelle uitspraak omdat zij ten onder dreigde te gaan door de beslaglegging. Motivering en onderbouwing van de uitspraak waren donderdag nog niet beschikbaar. Mr. A. Pos veroor deelde de verzekeraar ook tot het betalen van de proceskosten. „Hoe we de zaak nu verder aan gaan pakken, hoe we het bedrag op gaan eisen, dat moeten onze advocaten nog gaan bestuderen," zei Bos tenslotte. Door Henk Mees Zeist - Voor zeventien spelers begint vandaag in Noord- wijk aan Zee de voorbereiding van het Nederlands voet- I balelftal op de EK-interland tegen Ierland. Winston j Bogarde, de 25-jarige verdediger van Ajax, is nieuw in de spelersgroep. Reserve-doelman Ed de Goey hoeft zich pas vanavond laat, na Heerenveen - Feyenoord, te melden in het Oranjekamp. geleden onder anderen Frank Verlaat bij VfB Stuttgart. De centrale verdediger, die in het verleden onder meer bij Ajax speelde, kon Hiddink niet over tuigen terwijl het spel van Bogar de bij hem aanvankelijk twijfels opriep. „Met spelers als Bogarde weet je nooit of ze in zo'n wedstrijd als tegen Ierland op topniveau geen gekke dingen doen op beslissende momenten. Zo'n interland is toch weer iets anders dan een Europa Cup-wedstrijd van Ajax. Je hebt het ook aan Reiziger en Davids kunnen zien in hun eerste inter lands," aldus Hiddink. In de meest recente Champions League-wedstrijden van Ajax en in de wereldbekerwedstrijd in Tokyo heeft Bogarde, ex-speler van SW en Sparta, de twijfel weggenomen bij Hiddink. De vraag wordt of de linksback van Ajax in Oranje de plaats van PSV'er Arthur Numan inneemt. Het is niet aannemelijk dat Hid dink hem heeft gekozen als ver vanger van Frank de Boer, die dit seizoen bij zowel Ajax als Oranje op een centrale plaats in de ver dediging terecht is gekomen. Voor de positie van Frank de Boer zijn Johan de Koek en Edgar Davids de eerste gegadig den. de weersomstandighe- i plagen blessures de voorbe ding van Oranje op het duel I vat komende woensdag in Liver pool waar het gaat om de zestien de en laatste deelnemersplaats in de eindronde van het Europees kampioenschap. voorzorg riep bondscoach I Guus Hiddink gisteren zeventien spelers op, één meer dan gebrui- eiijk, omdat zowel Dennis Berg- amp als Edgar Davids gebles- ;erd is. Tenzij er eerder een eblesseerde afvalt, reizen alle j zeventien geselecteerden maan- mee naar Liverpool, waar ensdag dan één speler op de tribune moet plaats nemen. Vacature Bergkamp tobt al tien dagen met een spierblessure in het kuitbeen i werd daarvoor ook gisteren ig in het KNVB-centrum te Zeist behandeld. Davids viel uit in de Champions League-wedstrijd van Ajax met i enkelblessure. De keuze voor igarde staat los van de bles- I sures. In het groepje kandidaat verdedigers bestond een vacature doordat Frank de Boer na vier gele kaarten voor de tweede keer j wegens een schorsing in de EK- 'e ontbreekt. Bovendien keert Patrick Kluivert na een schorsing terug in de selectie. Zonder de geschorste Frank de r en met Bogarde en Kluivert telt de Oranje-groep nu weer acht s van Ajax. Mie beschikba re Nederlandse spelers uit het ""is-elftal van de Amsterdamse eg zijn daarmee geselecteerd, ds begin dit seizoen benut j Hiddink behalve vrijwel alle spe- te van Ajax ook de Amsterdam se strijdwijze in defensief opzicht. De selectie van Winston is een nieuwe exponent toorde vervanging van Frank de Boer volgde Hiddink twee weken (ADVERTENTIE) zondag 10 dec. occasiontopper: bouwjr. 1995 v.a. 31.950.- nis^N LEENDERT V.O. BDRIM Spinveld 33-37 - Breda 1 Tel. 076-5223166 Leven te Koewacht s verenigingstentoo e te Koewacht. De h® uur te bezichtigen^» lopen vliegseizoen ;oop, elk daan/an ken door de versdug® uur begint wordt gei De eerste aanwijzingen over de opstelling van Oranje moeten morgenmiddag naar voren komen tijdens een oefenduel in het Olympisch Stadion van Amsterdam tegen de Olympische selectie. Wanneer de veldomstan- digheden dat niet toelaten wordt het oefenduel van twee keer der tig minuten geschrapt en vervan gen door een training in Noord- wijk. Niet alleen de weersom standigheden in Nederland kun nen de voorbereiding van Oranje verstoren. Hiddink heeft ook al in Liverpool informatie opgevraagd over mogelijke alternatieven. Oranje zal in de Engelse haven stad op maandag gebruik maken van het trainingscomplex van FC Liverpool en op dinsdagavond de grasmat van Anfield Road testen. SELECTIE: Doel: Edwin van der Sar (Ajax), Ed de Goey (Feyenoord). Verdediging: Michael Reiziger, Dan ny Blind, Winston Bogarde (allen Ajax), Arthur Numan (PSV), Johan de Koek (Roda JC). Middenveld: Clarence Seedorf (Sampdoria), Richard Witschge (Bordeaux), Edgar Davids (Ajax), Aron Winter (Lazio). Aanval: Mare Overmars, Ronald de Boer, Patrick Kluivert (allen Ajax), Dennis Bergkamp, Glenn Helder (beiden Arsenal), Youri Mulder (Schalke '04). ^ag/Lens (anp) - AC Milan j j ja Praag hebben zich clubs ™ag als laatste twee voor de kwartfinales in fnjd om de UEFA-beker reed* eetal v°egde zich bij de zes MüncBgepi?atste clubs: Bayern Fores^ac ndeaux' Nottingham PSV Roma, Barcelona en (Wil ,*8 is de loting. De Cart Plaats °P 5 en 19 zeer'm'a.anse c*ub sPeelde in een geliil/ï?1''Se wedstrijd met 0-0 Overioo met 2-0 gewonnen. Jegens 2aj de Ltberiaanse George Weah, Afrikaans voetballer van het jaar, in de vol gende ronde ontbreken. Hij kreeg zijn tweede gele kaart. Slavia Praag presteerde beter dan stadgenoot Sparta. Hoewel de zege in Frankrijk moeizaam tot stand kwam. Pas in de verlen ging moest Lens buigen. Na negentig minuten was nog steeds niet gescoord, waarna Karei Poborsky de Tsjechen in de 95e minuut de winst bracht. LENS (FRA) - SLAVIA PRAAG (TSJ) 0-1 n.v. (0-0). 95. Poborsky 0-1. Scheidsrechter: Wojcik (Pol). Toe schouwers: 35.000. Eerste wedstrijd: 0-0. Slavia Praag naar kwartfinales. SPARTA PRAAG (TSJ) - AC MILAN (ITA) 0-0. Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Toeschouwers: 16.000. Eerste wedstrijd: 2-0 voor AC Milan. AC Milan naar kwartfinales. Boris Becker retourneert de bal in zijn partij tegen Byron Black uit Zimbabwe. München (anp) - Boris Becker mag de tennissport graag vergelijken met kunst. „Ik heb me nooit louter een spe ler gevoeld. Eerder een kunstenaar," zei hij voor het begin van het zesde toer nooi om de Grand Slam Cup in de Olympiahalle van München, een half uurtje rijden van zijn woning. „Ik sta op de baan om het publiek te boeien. Het mooiste is natuurlijk als je ook nog suc ces hebt. Dat houd je op de been." Over succes heeft Becker de laatste tijd niet te klagen. In november was hij verliezend finalist in Parijs en greep hij voor de derde keer de officieuze wereldtitel in Frankfurt. Donderdag bereikte Becker bij zijn derde poging voor het eerst de halve finale van de Grand Slam Cup. Voor de ogen van Bayern- trainer Otto Rehhagel en de selectie van zijn favoriete voetbalclub won hij met 7-6 6-1 van invaller Byron Black uit Zimbabwe. In 1993 verloor Becker in de eerste ronde van de Zuidafrikaan Wayne Ferreira, vorig jaar was de Kroaat Goran Ivanisevic in de kwartfinale te sterk. In het als Black&Becker aangekondigde duel had de Duitser een set nodig om zich in te stellen op het spelletje van de Afrikaan, die zowel backhand als forehand dubbel- handig slaat. Dat leerde de speler uit Zim- babwe al als driejarige op de avocadofarm van zijn vader in Harare. „Het kostte me aanvankelijk wat moeite," zei Becker. „Maar in de tweede set had ik hem wel door. Belangrijk was ook dat ik op mijn service kon blijven vertrouwen. Ik sloeg aces van beide kanten en in alle hoeken van de baan. Dat hielp me enorm." In twee partijen kwam Becker tot 37 aces. „Het scheelt dat ik weet hoe de ballen door de ijle lucht vliegen. Ik train hier natuurlijk vaak en ken het effect van de hoogte van 600 meter boven de zeespiegel. De ballen heb ben minder weerstand en bewegen veel sneller dan bijvoorbeeld in Hamburg. Als het aan mij ligt, speel ik hier om de andere week. Lekker dichtbij, ik kan in mijn eigen bed slapen en heb familie en vrienden om me heen." In de halve finale treft Becker zaterdag de Amerikaan Todd Martin, die Andrej Medve- dev bij de stand 6-3 3-6 4-0 zag opgeven wegens een blessure aan de linker enkel. De speler uit de Oekraïne had zich in het begin van de tweede set al laten behandelen aan het ongemak. Het leek aanvankelijk beter met hem te gaan, hij won vrij gemakkelijk de tweede set, maar in de derde set ging Medvedev steeds moeilijker bewegen. Ook met Pete Sampras ging het niet goed. Hij trok zich gisteren terug. De Amerikaanse nummer één van de wereld heeft teveel hin der van een ontsteking aan de achterkant van de rechter knie. Sampras plaatste zich woensdag in München voor de kwartfinale door een zege op zijn landgenoot Patrick McEnroe. Zijn volgende tegenstander, de Kroaat Goran Ivanisevic, gaat nu zonder te spelen over naar de halve finale. München. Grand Slam Cup, 9,6 miljoen gulden. Kwartfinales: Becker (Dui) - Black (Zim) 7-6 6- 1, Martin (VSt) - Medvedev (Oek) 6-3 3-6 4-0 Medvedev trekt zich terug. Programma vandaag (kwartfinales): Eltingh (Ned) - Kafelnikov (Rus), Sampras (VSt) - Iva nisevic (Kro) gaat niet door wegens blessure Sampras, Ivanisevic automatisch naar halve finales. Reggio Calabria (Ita). EK teams, mannen. Italië - Slowakije 2-0, Zweden - Spanje 2-0, Tsjechië - Portugal 2-0. Indeling halve finales: Italië - Zweden, Tsjechië - Duitsland. Om degra datie: Nederland - Portugal, Slowakije - Spanje. Door Danny van den Broek Utrecht - De, diagnose was kort maar krachtig. De KNSB was ziek, zwak en misselijk. Achter de tafel in het Utrechtse Holiday Inn hotel zaten de heelmeesters. Vijf man die zaterdag tijdens de jaarvergadering van de schaatsbond gekozen hopen te worden als het nieuwe dagelijkse bestuur van de KNSB. „Zodat we weer de uitstraling krijgen die een koninklijke bond verdient," liet Henny van Straaten, de vice-voorzitter van het gewest Noord Holland/Utrecht (dat het vijftal samen met het gewest Overijssel naar voren schoof) tijdens de eerste persconferentie van het nieuwe college weten. Voor de extra glans moet Ard Schenk zorgen. „Ons boegbeeld," noemde Van Straaten de oud-schaatser die in 1972 nog drie Olympische titels won in Sapporo. Samen met Leffert Oldenkamp (vororzit- ter), Pieter Jan Knollema (vice- voorzitter), Kees van Slochteren (secretaris) en Hans de Boer (penningmeester) moet de stilist van weleer in zijn nieuwe func tie van technisch adviseur de klus klaren. Een karwei waar het vijftal zich nog wel eens aan kan vertillen. Want de puinhoop is groot bin nen de KNSB, zo had men ont dekt. Van enige communicatie met het NOC/NSF was bijvoor beeld geen sprake meer. „Terwijl juist daar gelden beschikbaar zijn voor topsport," sprak Schenk uit ervaring. Tij dens de Olympische Spelen in Lillehammer was hij door het NOC nog benoemd tot chef de mission. Door het ontbreken van enig overleg was de KNSB geld misgelopen. „Er zijn potjes. In de een zit anderhalve ton, in de ander weer vijf ton. Daar heb ik des tijds over willen praten met de KNSB. Dat werd botweg gewei gerd." Praten, praten, praten. Dat deden de leden van het dagelijks bestuur veel. Maar dan alleen met elkaar. „Er werd totaal niet geluisterd naar de man op de werkvloer," liet Schenk weten. Daardoor waren ook de banden met de andere secties gaan rafelen. „Neem de mensen van het short track en het kunstrijden. De laatste begrotingsbespreking die ze gevoerd hebben, duurde krap een half uur. Ik zie het als een van onze taken om de relatie met de andere secties te herstel len." Hoe mooi de voornemens ook zijn en hoe indrukwekkend het boegbeeld ook is, zaterdag zal blijken of het vijftal vol doende steun krijgt uit de gewesten. Want coaches en schaatsers mogen dan achter hun staan, alleen de stemmen van de leden in de gewesten tel len. Tot nu toe staan alleen Noord Holland/Utrecht en Overijssel achter Schenk en co. „Groningen en Gelderland komen er aan," wist van Straat en zeker. Maar waar blijft de rest? „We hebben ons pas laat kunnen presenteren," veront schuldigde Van Straaten zich. „Drie weken geleden hadden we de namen op papier staan." Het zittende bondsbestuur had meer moeite om vijf namen op papier te krijgen. Zo haakten een week geleden Van Walsem, Griffioen en Van der Grift op het laatste moment af. Het bondsbestuur kwam met drie vervangers op de proppen, waarvan volgens de tegenstan ders vooral de kandidatuur van penningmeester Langendijk dubieus is. „Iemand met zake lijke belangen in Thialf kan natuurlijk nooit penningmeester worden," zegt Van Straaten. „Als het nodig mocht zijn zullen wij de aanwezigen er zaterdag tijdens de vergadering aan her- WÊÊÊËSÊÊKKÊÊÊÊÊÊÊM VRIJDAG 8 DECEMBER 1995 DEEL C Zeist (anp) - De 'verboden' voetbalwedstrijden uit de eredivisie van het afgelopen weekend gaan door op de inhaaldagen van januari. Feyenoord - NAC is nu op zaterdag 13 januari 20.30 uur, Willem II - Ajax op zondag 14 januari, 18.00 uur. AZ - Cambuur, dat voor 10 december op het programma stond, maar eveneens getroffen is door een verbod van de burgemeester, is verschoven naar 14 janauri. Genoemde duels gingen niet door omdat de burgemeesters van Rotter dam en Tilburg ze verboden wegens de politie-acties. De competitie leider van de KNVB heeft de nieuwe data vastgesteld in overleg met de clubs. De kwestie van de verboden duels komt niet voor de tucht- commissie. Als redenen voor dat besluit gelden de bijzondere omstan digheden. Genève - Het Olympisch stadion in Rome is 22 mei het decor van de finale van de Champions League. De Rotterdamse Kuip is eer ste reserve. De eindstrijd in de Europa Cup voor bekerwinnaars wordt op Ibrox Park, de thuishaven van de Rangers, in Glasgow gespeeld. Die voorstellen heeft een commissie van de Europese voetbalunie UEFA donderdag gedaan. Op 15 december maakt het uitvoerende comité van de UEFA, twee dagen na de EK-loting, in Birmingham de definitieve toewijzing bekend. Independiente heeft de Zuidamerikaanse Super Cup geprolon geerd. De Argentijnse ploeg verloor donderdag in Rio de Janeiro met 1-0 van Flamengo. Independiente had de eerste wedstrijd, in Buenos Aires, met 2-0 gewonnen. Romario maakte in de 62e minuut het enige doelpunt. Een minuut later miste de ex-PSV'er een unieke kans om de totaalstand op 2- 2 te zetten. Alleen voor de Argentijnse doelman Mondragon strui kelde Romario over de bal. Een verdediger van Independiente speelde de bal weg. Veel plezier heeft Flamengo nog niet gehad van Romario. In januari kocht de club de spits voor 11 miljoen gulden van Barcelona. Voor aanvang van de voetbalwedstrijd is een vrouw om het leven gekomen. Zij werd bedolven in het gedrang van honderden fans die gratis het Maracana-stadion wil den binnendringen. Vitesse heeft van de KNVB een boete van 15.000 gulden opge legd gekregen naar aanleiding van de ongeregeldheden tijdens de oefenwedstrijd tegen Turkije op 9 november. Tijdens dat duel lie pen tal van met name Turkse supporters het veld op en kwam de veiligheid op en om het veld ernstig in het gedrang. Vitesse kreeg de boete omdat de veiligheid van de spelers en het arbitrale trio door de invasie van het veld niet was gewaarborgd. Alleen al het feit dat toeschouwers zich binnen het speelveldhek bevonden was strafbaar. Jerry de Jong heeft een nieuwe club gevonden. De transfervrije verdediger tekende donderdag bij Eindhoven een contract tot aan het einde van dit seizoen. De Jong, drievoudig international, speelde in het verleden voor Telstar, Heerenveen, PSV en FC Gro ningen. Zijn laatste club was Caen in Frankrijk. München - Gunda Niemann heeft maandag een meniscus-opera tie ondergaan. De Duitse schaatsster hoopt op tijd fit te zijn voor de Europese kampioenschappen allround, van 19 t/m 21 januari in Heerenveen. Niemann won het afgelopen weekeinde bij wereldbekerwedstrij den in het Thialf-stadion zowel de 1500 als 3000 meter. Vervol gens kreeg de rijdster uit Erfurt last van haar knie. Bij onderzoek in een ziekenhuis in München bleek dat haar meniscus de pijn veroorzaakte. „We hopen dat Gunda het EK kan rijden," zei manager Oliver Stirnemann. De wereldbekerwedstrijden in Oslo, dit weekeinde, en de Duitse kampioenschappen begin januari in Inzeil moet ze missen. Eindhoven - Carsten Fischer is al weer vertrokken bij hoofdklas ser Oranje Zwart. De Duitse hockey-international, die zich zon dag al ziek afmeldde voor het duel met Hattem, is woensdag met hoge koorts en rugklachten opgenomen in het ziekenhuis van Mühlheim. Hij mist daardoor zondag de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen Klein Zwitserland. Het afscheid van het strafcornerkanon is door de ziekte met een wedstrijd vervroegd. Na de winterstop zou Fischer terugkeren naar zijn oude club Uhlenhorst om zich daar voor te bereiden op de Olympische Spelen in Atlanta. Instanbul - Driebander Ad Broeders is in de tweede ronde van de wereldbeker in het Turkse Instanbul gesneuveld. Landgenoot Dick van Uum legde de Brabander op de pijnbank: 15-4,15-5. Het is de derde achtereenvolgende keer dat Broeders vroegtijdig wordt uigeschakeld. Istanbul. Finale wereldbeker. Eerste ronde, belangrijkste uitslagen: Bum Moon Heo (ZKo) - Beckx (Ned) 2-0 (15-4 15-10/0,810-0,388), San Ho Kang (ZKo) - Van Schaik (Ned) 1-2 (15-7 14-15 11-15/0,689-0,637), Oztoros (Tur) - Van de Berg (Ned) 0-2 (11-115 7-15/0,450-0,731), Naci (Tur) - Van de Wurf (Ned) 2-1 (15-7 8-15 15-12/0,775-0,708), Kilic (Tur) - Viskil (Ned) 0-2 walk over, Chochron (Ned) - Youn Suk Kim (ZKo) 0-2 (3-15 6-15/0,230-0,750), Demiroz (Tur) - Broeders (Ned) 0-2 (5-15 5- 15/0,370/1,071), Verbruggen (Ned) - Altug (Tur) 2-0 (15-1 15.-6/0,909- 0,218), Degener (Tur) - Rol (Ned) 2-0 (15-4 15-7/0,526-0,196), Snip (Ned) - Soon Young Shin (ZKo) 1-2 (10-15 15-14 5-15/0,666-0,977), Mosch (Ned) - Twicer (Tur) 0-2 (14-15 9-15/0,522-0,666). WK vrouwen in Oostenrijk en Hongarije, derde speeldag. Groep A: Oostenrijk - Zweden 24- 22 (13-9). Stand: 1. Noorwegen 2- 4, 2. Oostenrijk 2-4, 3. Zweden 2- 2, 4. Japan 2-0, 5. Ivoorkust 2-0. Groep B: Roemenië - Tsjechië 25- 18 (12-11). Stand: Denemarken 2- 4, 2. Roemenië 2-4, 3. Tsjechië 2-2, 4. Slowakije 2-0, 5. Canada 2-0. Groep C: Zuid-Korea -China 32- 18 (13-7). Stand: 1. Zuid-Korea 2- 4, 2. Duitsland 2-4, 3. Rusland 2-2, 4. China 2-0, 5. Angola 2-0. Groep D: Verenigde Staten - Bra zilië 24-19 (13-7). Stand: 1. Hong arije 2-4, 2. Kroatië 2-4, 3. Ver enigde Staten 2-2,4. Oekraïne 2-0, 5. Brazilië 2-0. Wijk aan Zee. Sonnevanck-toer- nooi. Negende ronde: Kotronias (Gri) - Nijboer (Ned) 0-1, Van den Doel (Ned) - Peng (Chn) 0-1, Rogers (Aus) - Van de Mortel (Ned) 1-0, Reinderman (Ned) - Armas (Fra) 1-0, Brenninkmeijer (Ned) Skembris (Gri) 1-0. Eindstand grootmeestergroep: 1. Nijboer 7 1/2, 2. Kotronias 7, 3. Brenninkmeijer en Rogers 6 1/2, 5. Reinderman 5, 6. Skembris 3 1/2, 7. Van den Doel, Peng 2 1/2, 9. Armas, Van de Mortel 2. Eindstand meestergroep: 1. Löf- fler (Dui) 7, 2. Jonkman (Ned) 6 (eerste meesterresultaat voor Jonkman), 3. Michaelsen (Dui) 5 1/2, 4. Van de Oudeweetering (Ned), Reeh (Did) 4 1/2, 6. Bert- holée (Ned) 4, 7. Los (Ned), De Vreugt (Ned), Peelen (Ned) 3 1/2, 10. Lane (Engeland) 3. Steamboat Springs (VSt). Wereld beker noordse combinatie. Mannen: 1.- Lodwick (VSt), 2. Elden (Noo), 3. Zarucchi (Zwi). Tignes (Fra). Wereldbeker freesty le, ballet. Vrouwen: 1. Batalova (Rus) 28.30 punten, 2. Fechoz (Fra) 25.80, 3. Johansson (Zwe) 24,55, Magnus- son (Zwe) 23.45, 5. Witte (Ned) 23.05. Mannen: 1. Baugartner (Zwi) 26.85, 2. Edmondson (VSt) 25,95, 3. Bodnar (VSt) 24.50. Val-d'Isère. Vrouwen, super G: 1. Meissnitzer (Oos) 1.14,58, 2. Zel- ler-Bahler (zwi) 1.14,97, 3. Suha- dolc (Slv) 1.15,13, 4. Montillet (Fra) 1.15,18, 5. Marken (Noo) 1.15,19, 6. Seizinger (Dui) 1.15,40. WB-stand Super G: 1. Ertl (Dui) 136 punten, 2. Meissnitzer 122, 3. Zeller-Bahler en Seizinger 120. Stand algemene WB: 1. Seizinger 220,2. Ertl 151, 3. Meissnitzer 148. Hermosillo. Vriendschappelijke interland. Mexico - Slovenië 1-2 (1-2). 4. Hernandez 1-0, 6. Ceh 1-1, 18. Yoncina 1-2.

de Stem | 1995 | | pagina 13