Waterschap vangt vier ton extra Hiddi Tevredenheid over regionale samenwerking volkshuisvesting Eigenaar Pooldog vecht door tegen sluiting Stab E Veekeuringen tijdens jaarmarkt in Axel Zwaar transport naar Antwerpen PLAATSELIJK NIEUWS Bogarde nieuw AC Milan en Praag bekerei Als gevolg van hogere verontreinigingsheffing voor recreatiesector DE STEM ZEELAND Ballet van 180 leerlingen in De Halle Axel WEEKENDDIENSTEN Duivenshow in Koewacht Vacature OCCASIONSHOW 0-0. si VRIJDAG 8 DECEMBER 1995 B4 Van onze verslaggever Terneuzen - Ondanks gemengde gevoelens in het begin zeggen alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten tot nu toe tevreden te zijn over de regionale samenwerking op het gebied van volkshuisvesting. Dat blijkt uit een ontwerp-evaluatie van drie jaar gemeenschappelijke rege ling Regionaal Budgetbeheer Woning gebonden Subsidies (BWS) Zeeuws- Vlaanderen. De belangrijkste taak van BWS is het verdelen van de beschikbare woning- bouwsubsidies over de verschillende gemeenten. De gemeente Terneuzen is 'kantoorhouder' van de gemeenschap pelijke regeling en juist dat boezemde bij sommige gemeenten wel enige vrees in. Die angst dat Terneuzen als grote gemeente wel eens flinke claims kon leggen is niet terecht gebleken. Met name de kleine gemeenten hadden niet al te hoge verwachtingen van de samenwerking, maar geven nu toe dat die samenwerking eigenlijk tot meer is uitgegroeid dan men verwachtte. De grotere gemeenten hadden eigenlijk, behalve de verdeling van subisidies, ook een regionale afstemming van het gemeentelijk volkshuisvestingsbeleid voor ogen. Die ambitieuze verwachtin gen zijn nog niet waargemaakt. Hoewel bijna niemand zegt voldoende inzicht te hebben op de inzet en omvang van het secretariaat in verhouding tot de hoeveelheid werk, zijn alle gemeen ten toch dik tevreden. De gemeenten maken zich daar nog niet druk over, omdat de apparaatskosten tot begin volgend jaar rechtstreeks door het Rijk worden vergoed. Na 1 januari worden die betaald via het gemeentefonds en de verwachting is dat de gemeenten het secretariaat dan wel kritischer gaan volgen. De verdeling van de subsidiebudgetten stemt regiobreed tot tevredenheid. Waar de gemeenten wel mee in de maag zitten is de verbetering en aanpassing van de bestaande woningvoorraad. Het ontbreken van subsidies daarvoor wordt als een groot gemis ervaren. Ondanks hogere verwachtingen blijft de regionale samenwerking steken bij het verdelen en beheren van budgetten. Overleg over andere zaken is nog rede lijk vrijblijvend gebleken en heeft nog weinig concrete resultaten opgeleverd. Volgens de evaluatie blijkt het overi gens lastig aan te geven hoever samen werking mag gaan. Gemeenten zijn er nogal huiverig voor om hun hun eigen autonomie deels op te geven. Omtrent de toekomst van de BWS- samenwerking is er volgens de evaluatie geen eenduidige lijn bij de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen te ontdekken. Sommigen willen naar "een afstemming van beleid en gezamenlijke aanpak van problemen. Voor anderen is er zonder subsidies te verdelen geen basis voor samenwerking. De meeste gemeenten vinden dat als het iets kost (de appa raatskosten) het ook iets moet opleve ren, extra waarde moet hebben. Verder vinden ze dat de gemeentelijke autono mie niet mag worden aangetast. Tenslotte geven de gemeenten aan dat de dreigende gemeentelijke herindeling de discussie over de toekomstige samenwerking belemmert. Van onze verslaggever Oostburg - De hogere ver ontreinigingsheffing die de recreatiebedrijven in West- Zeeuws-Vlaanderen vol gend jaar in de bus krijgen, levert het waterschap Het Vrije van Sluis tussen de drie en vier ton meer op. Dat werd gisteren bekend gemaakt tijdens de bijeen komst van de algemene vergadering. Deze extra opbrengst is niet opgenomen in de begroting 1996 van het waterschap maar in de meerjarenraming is al wel met die vier ton rekening gehouden. De hoofdingelanden gingen akkoord met het voorstel van het dagelijks bestuur om de aansla gen voor de recreatiebedrijven met vijftig procent te verhogen en niet met 75 procent, zoals de vereniging van recreatieonderne mers RECRON deed geloven. Het waterschap komt met deze verhoging, omdat uit een repre sentatief onderzoek blijkt dat de vervuiling van het afvalwater van de recreatiesector veel hoger is dan via de tot nu toe geldende maatstaven wordt berekend. Het niet doorberekenen van deze vervuiling van de recreatiesector is volgens het dagelijks bestuur niet te verkopen aan de andere belastingplichtigen. „Het gaat inderdaad om een behoorlijke stijging maar we hebben een ver plichting ten opzichte van de andere belastingplichtigen," zei dijkgraaf C. Almekinders. Het onderzoek spitste zich toe op de campings Lange Strink, Cas- sandria, Napoleonhoeve, Hoog duin en camping Groede. Het dagelijks bestuur vindt deze campings representatief voor de hele recreatiesector. De RECRON gaf in haar bezwaar schrift aan dit onderzoek hele maal niet representatief te vin den. Hoofdingelande L. Kosten plaatste daar zijn vraagtekens bij. „Ik begrijp het standpunt van de RECRON ook niet. Deze ver eniging ging eerst akkoord met het onderzoek maar vindt het onderzoek nu opeens niet repre sentatief meer. Daarnaast is er overleg geweest met de bedrijven en met de Vereniging van Cam ping Exploitanten (VVCE red.)." Collega-hoofdingelande J. Dees, tevens lid van de WCE, beaamde dat er overleg over het onderzoek is geweest maar er is volgens hem vervolgens niet meer overlegd over de uitkomst. „De VVCE wist niet dat de gegevens op deze manier gebruikt zouden worden. We kregen pas in september de grote klap te verwerken. Ik heb juist begrepen dat er na de zomer met de WCE zou worden over legd over wat er met de cijfers zou gebeuren. Dat overleg is er nooit geweest. En dat is voor onze vereniging toch een gemiste kans." Ondanks deze kritische noot ging de algemene vergadering toch akkoord met het voorstel de ver ontreinigingsheffing voor de recreatiesector met vijftig pro cent te verhogen. Dijkgraaf Almekinders kondigde gisteren ook aan dat voortaan ieder jaar twee recreatiebedrij ven aan een onderzoek naar de vervuilingsgraad van het afval water worden onderworpen. „Ook bedoeld om te bekijken of onze gegevens nog kloppen. Er is nog niets over te zeggen of het tarief naar beneden ofwel naar boven gaat als blijkt dat de ver vuiling minder of meer is. Dat moeten we dan nader bekijken." Van onze verslaggever Terneuzen - De eigenaar van snookercentrum The Pooldog in de binnenstad van Terneu zen weigert zich neer te leg gen bij de sluiting van zijn etablissement. Het biljartcafé is begin novem ber gesloten op last van burge meester R. Barbé. De advocaat van de Terneuzense kroegbaas onderzoekt welke juridische stappen hiertegen verder moge lijk zijn. Daags voor de sluiting van The Pooldog in de Nieuwe Diepstraat houdt de politie er bij een groot scheepse inval 32 mensen aan en neemt vijftig gram xtc, cocaïne, hasj en weed in beslag. De eige naar van The Pooldog, J. Ver biest, heeft zo zijn eigen gedach ten over die vondst. „Net voor de inval heeft de politie drie straat dealers gedwongen The Pooldog binnen te gaan. Misschien heb ben die de drugs wel op de grond gegooid. Die mogelijkheid zit er in." De politie meldt na de actie dat er bovendien steekwapens en munitie bij de huiszoeking boven zijn gekomen. Verbiest ontkent dat laatste echter met klem. Hij voert het proces-verbaal van de inval aan als bewijs. En inder daad staat in dat verbaal niets over inbeslagname van wapens. Verbiest spant kort na de slui ting van het snookercentrum een kort geding aan voor de recht bank in Middelburg. Inzet is her opening van zijn etablissement in afwachting van de strafzaak. Tevergeefs. The Pooldog moet ook van de rechter dicht blijven. De advocaat van Verbiest, mr. H. Klein Hesselink, kan heel weinig zeggen over de juridische stap pen die zijn cliënt nu nog kan ondernemen. „De mogelijkheden hangen af van de motivering het schorsingsverzoek af te wijzen. Als de zaak lang gesloten blijft, zou je kunnen denken aan een procedure om schadevergoeding te krijgen." Een boze en teleurgestelde Ver biest kondigt aan dat hij niet van plan is het er bij te laten zitten. „Want dit is gewoonweg absurd," briest Verbiest een week na de uitspraak van de rechter. De eigenaar van het snookercen- »Het omstreden pand van The Pooldog in de Nieuwe Diepstraat in Terneuzen trum legt daarop uit dat hij, sinds The Pooldog een jaar gele den opende, 'zijn hele ziel en zaligheid' heeft gegeven om de biljartkroeg drugvrij te krijgen. „Ik wist wel dat de drugoverlast uit de hand liep in die hoek. Maar dat het zo erg zou zijn, had ik niet gedacht. Het eerste half jaar heb ik me vreselijk inge spannen om straatdealers, Belgi sche en Franse drugtoeristen buiten te houden. Er waren dagen bij dat ik veertig tot vijftig Belgen en Fransen de deur wees." Verbiest vertelt dat hij tot vier keer toe op het politiebureau in Terneuzen is geweest met het verzoek samen met de politie tot een oplossing te komen voor de problemen met de drugscène in The Pooldog. „Ik heb ze aange boden een agent in mijn zaak te zetten. Of als het per se moet, doe je maar eens een inval. Maar sluit alsjeblieft mijn zaak niet, heb ik daar herhaaldelijk gezegd. Die bezoeken aan het bureau heb ik niet voor de show gebracht. Ik kom niet met flau wekul af." Maar volgens Ver biest vonden zijn verzoeken bij de politie geen enkel gehoor. „Ik kreeg geen enkele medewerking. Ze zeiden 'wij kunnen er ook niets aan doen. Zoek het zelf maar uit'. The Pooldog was een populair café onder de Marokkanen en Antillianen die in Terneuzen Verblijven. „Overal worden deze mensen met de nek aangekeken. Niemand wil ze in zijn zaak. Maar het zijn mensen net als jij en ik. Ze verdienen respect en geven dat ook terug. Ik heb vre selijk goed concact met ze. Die jongens zoeken gewoon een tehuis. Maar ik ben geen drug dealer. Vraag het maar de Marokkanen en Antillianen in de binnenstad. Iedereen wist dat er bij mij niet gedeald mocht wor den. De laatste maanden had ik de zaken voor 95 procent onder controle. Er is bijvoorbeeld ook nooit geknokt in The Pooldog." Het zit hem flink dwars dat zijn café gesloten is, terwijl de drug handel vanuit eveneens gesloten verklaarde particulieren wonin gen vrolijk verder gaat. „Er komt nooit een oplossing zo lang ze het beleid niet drastisch verande ren," zegt Verbiest. „De overheid FOTO CAMILE SCHELSTRAETE is jarenlang veel te tolerant geweest. Nu is het dweilen met de kraan open. Dealers en junks komen uit Amsterdam, Rotter dam en Den Haag. Als er tien opgepakt worden, komen er vijf tien uit die steden voor terug. Een drugpand wordt verbeurd verklaard. De volgende dag wordt er al opnieuw gedeald." Verbiest vindt dat de burgemees ter fout bezig is. „Als Barbé zo nodig zijn imago op moet poet sen, moet hij dat niet over mijn rug doen. Nu pakt hij me van de ene op de andere dag alles af. Over en uit. Maar ik laat het er niet bij zitten." Van onze verslaggever Axel - De 47e Axelse jaar markt vindt plaats op donder dag 14 december in de Cito- hallen. Iedereen kan zich inschrijven voor deelname met vlees-, fok kerij-, handels- en gebruiks- vee en paarden, pony's, scha pen en geiten. Een deskundige jury beoor deelt de dieren en looft pre mies uit voor kwaliteit, pre sentatie en handelswaarde. Nieuwe activiteit dit jaar is een keuring voor kinderen. Kinderen tot en met groep acht van de lagere school bie den hun kalfjes, die ze een aantal maanden intensief heb ben verzorgd, ter keuring aan. Op de jaarmarkt zullen ver schillende mechanisatiebe- drijven hun werktuigen ten toonstellen en diverse produk- ten en bedrijfsbenodigdheden presenteren. Zoals elk jaar vindt er ook nu weer een lote rij plaats. Burgemeester W. de Graaf van Axel opent de jaarmarkt om 09.30 uur. Hierna volgt de keuring van het vee. Om 13.30 uur is de prijsuitreiking; B. IJsebaert reikt de wisselbeker uit. De trekking van de loterij is om 14.30 uur, terwijl de keu ring van de kalfjes van de kin deren om 15.45 uur begint. Van onze correspondent Axel - Ruim 180 leerlingen van balletschool Petrel- la Lion geven zaterdag 9 en zondag 10 december in gemeenschapscentrum De Halle in Axel een uitvoe ring. De voorstelling draait om een sprookje over een oude zieke boom. Het verhaal is door Petrella Lion zelf bedacht. De dansen variëren van jazz tot klassiek en modern. De jongste deelnemers zijn vier jaar. De voorstelling in De Halle is een vervolg op een voorstelling van twee jaar geleden. „Er was toen grote belangstelling. Daarom hebben we er een tweejaarlijks evenement van gemaakt. Het is voor de leerlingen heel leuk te laten zien wat ze geleerd hebben. Het sprookjesverhaal leent zich goed voor een optreden: het is fantasierijk en de muziek past er heel goed bij. Door het gevarieerde programma is het een echte familievoorstelling geworden," legt Petrella uit. De voorstelling is ook te zien in het weekend van 16 en 17 december. De aanvangstijden in beide week ends zijn, zaterdag om 19.30 uur, zondag om 14.00 uur. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Een mobiele fabrieksinstallatie met een hoogte van ruim dertig meter is gistermorgen vanaf het bedrijfsterrein van Troost Mechacon bv aan de Schepen- dijk in Terneuzen op transport gezet naar Antwerpen. Het Kanaal van Gent naar Ter neuzen is voor het overige vaar- verkeer enige tijd afgesloten geweest om het gevaarte van 26 ton doorgang te verlenen. Het gaat om een ultramodern gasrecyclingsysteem dat milieu verontreinigende gassen opvangt en filtert. Bij de overslag van vluchtige en vloeibare produkten via schip of tankwagen komen schadelijke dampen zoals koolwaterstoffen vrij. Met de realisering van dit recyclingsysteem wordt dit milieuprobleem opgelost. De dampen die vrijkomen wor den nu opgevangen en herwon nen in de dampherwinningseen- heid. Troost Mechacon kreeg afgelopen zomer de opdracht van het Zwit serse bedrijf Sulzer Infra om deze installatie te bouwen voor het chemieconcern Fina-Borealis uit Antwerpen. Het Terneuzense bedrijf heeft de toezegging gekregen om meer van dit soort installaties te bouwen. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 0117- 452121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 0115-431244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en LJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 0117-301266. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 0117-371825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange wolstr. 12, Sluis, tel. 0117- 461366. Driewegen e.o - Tot maand. 8 u. Dokter J. Peene, Monsterweg 8, Borssele, tel. 0113-351203. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter R. Posthumus, van Dusseldorpstr. 3, tel. 230318. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter M. Kooiman, v. Hogendorplaan 6, tel. 0113-214450. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter M. Oort man, J.Q.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. 0113-231805. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 0114- 681377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk: Groe nendijk 52. Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 0113-563074. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 0113-561234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Den Ouden en Dokter Lips, zat. Glacisweg 50, zond. Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Gr. Jansdijk A 185, Westdorpe, tel. 0115-452525. Visi tes aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 0115-471955. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Warringa, Beethovenhof 3b, tel. 0115- 613768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 0115- 694000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, tel. 0115-563982. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraamcentrum Rondom de Oos- terschelde: voor directe kraam hulp dag en nacht bereikbaar, tel. 0113-249222. Kraamcentrum Walcheren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 0113-249222. Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaan- deren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 0115- 674555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 0113- 212456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 0113- 351545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 0113-561615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijkver pleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch- Vlaanderen zijn voor spoedgeval len dag en nacht bereikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen: 0117 456500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 01U 383500. Kanaalzone: 0115-674500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk Simonswei 2, Heinkenszand tel' 0113-561290. Goes, 's-Gravenpolder, Kapelle Kruiningen, Krabbendijke e.o. - De praktijk van A. Mosselman, W Verboom en B. Boer wordt waar genomen door dierenarts A. Mos selman, Hogenakkerweg 8, Kruin ingen, tel. 0113-381233. Hengstdijk en Hulst - Vanaf zat 12.00 u. dierenarts M. Schaub Bastionstr. 3, Axel, tel. 0115J 561488. Zat. spreekuur: 11-12 u en vlgs. afspraak. Axel, Terneuzen, Zaamslag - Die renkliniek J. Kop/M. Schaub, Bas tionstr. 3, Axel, tel. 0115-561488 Zat. spreekuur: 11-12 u. en afspraak. Hulst - Dierenartsen Aerts-L __w, Dullaertstr. 43, tel. 0114-31401*5, Spreekuur za. 10-11.30 u. en vol gens afspraak. Breskens, Aardenburg, Oostburg, Sluis - 'Dierenartsencentrum West', tel. 0117-382769/0117- 492398/0117-454484. Weekend spreekuur: Noord wal 81, Oost burg, vrijd. 19.00-20.00 u. zat. en zona. 13.00-13.30 u. verder na telf. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, bgg. 0115-471319. Spreekuur afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 0115- 696425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzonde re dieren, v. Diemenstr. 83, Ter neuzen, tel. 0115-619628. Spreek uur zat. 12.30-14 u. en na telefo nisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 0117-452103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzen dijke, 0117-301388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 0114-312701, bgg. 0114- 310546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Die renartsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 0117-301388, bgg. 0117- 348424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tan darts R. Apers, Sassenstr. 16, Aar denburg, tel. 0117-491380. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tan darts W. Neve, Oranjestr. 18, tel. 0115-562332. Spreekuur zat. 10- 10.30 en 18-18.30 u. zond. 12- 12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tan darts S. Tamminga, Grote Kade I 28, Goes. In het weekeinde tel. nr. 06-53257131. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr, 6, tel. 0115-562888. Geop. zat. 10- 11 en 16-17 uur. Verder uitslui tend voor spoedgevallen en recep ten. Goes - Zeeuwse Apotheek, Grote Markt 10, tel. 0113-215255. Hulst - Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor vallen buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassisten te thuis bereikbaar tel. 0114- 314255. Apotheek Reynaert, Steenstr. 7, tel. 0114-311156. Geop. zat. 10-18 u. zond. 11-12 u. en 14-18 u. Terneuzen - Apotheek tel. 0115-612090. Geop. zat. van I 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plege] Hulst - Buitenpolikliniek De Hon- te, tel. 0114-312651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 0117-459000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 0115-688000. AMBULANCE EN BRANDWEER I Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 0118- 414444. Aardenburg LAMPIONOPTOCHT - Het Kinderclubwerk Aardenburg houdt woensdag 13 december een lampionoptocht. Het ver trek is om 18.45 uur vanaf het dorpshuis aan de Westmolen straat. De optocht wordt bege leid door de plaatsrlijke drum band. Kinderen die geen lid van zijn van de kinderclub en volwassenen zijn eveneens wel kom. Zijn kunnen bij de start een lampion kopen voor 2,50, zolang de voorraad strekt. Na afloop, om ongeveer 19.45 uur, worden de kinderen in het dorpshuis getracteerd op cho colademelk. WERKGROKP TIENERS - De Werkgroep Tieners Aarden burg houdt vrijdag 15 decem ber een winterdropping. Het verzamelen is om 19.00 uur op het plein voor de Rabobank aan de Kaai. Het eindpunt is in Oostburg, waar na een kop soep de kinderen naar Aarden burg gebracht worden. De tocht duurt ongeveer twee uur en de kosten zijn bij voorin schrijving 2,50 en op de avond zelf 5,-. Men kan zien opgeven bij Angelo Laureijns in Eede, Dave Algoedt, Arjen de Vlaeminck en Jan de Volder in Aardenburg of bij de SJC w Oostburg. Sluis KERSTFEEST - Het Kinder clubwerk Sluis houdt zaterdag 16 december een kerstfeest rnej bezoek van de kerstman. Het feest is van 14.00 tot 15.30 uur in 't Zoute Vestje aan de Hoog straat. Voor leden is de toegang gratis, niet-leden betalen J 2,50. 'Het Kanaal van Gent naar Terneuzen werd afgesloten voor het overige vaarverkeer om het gevaarte doorgang te verlenen. FOTO CAMIL1E SCHELSTRAETE Van onze duivensportmedewerker Koewacht - Postduivenvereniging Nieuw Leven te K°ewa' houdt zondag 10 december haar jaarlijkse verenigingstentoo stelling van postduiven. Het evenement vindt plaats in café 't Hoekske te Koewacht. Ve I toongestelde duiven zijn die dag vanaf 13.00 uur te bezichtigen- I 14.00 uur zullen de kampioenen van het afgelopen vliegseizoen w I den gehuldigd. A De dag wordt besloten met een bonnenverkoop, elk daar''an .„eB.l gevend op een jonge duif broed 1996, geschonken door de versrhu de kampioenen. Deze verkoop, die om 15.00 uur begint wordt g door A. Thijs uit Heikant. De toegang is gratis. doet S Autobet i(fd"y^t>uuxt 26-28, ö&dtcxA&ut H.fë. *7c£. Ot6 nieuw-gebruikt-onderhoud-reparat het be| de ver doorgaj tract. „En Arjan 1 „We hél seizoeif Direct! yan onze verslaggever Arnhem - De leiding van de TVM-wielerploeg heeft giste ren tevreden gereageerd op de uitkomst van het kort geding dat aangespannen was voor de rechtbank in Arnhem. pe rechtbank heeft donderdag het beslag dat de Stichting Wie lersportpromotie Benelux namens TVM had laten leggen op ge banktegoeden van verzeke ringsmaatschappij Polis Direct, teruggebracht tot anderhalf mil joen gulden, Dat is de helft van Door Henk Mees Zeist - Voor zeventien spelers begi| wijk aan Zee de voorbereiding var balelftal op de EK-interland tel Bogarde, de 25-jarige verdediger vt spelersgroep. Reserve-doelman Ed i vanavond laat, na Heerenveen - Fe het Oranjekamp. Behalve de weersomstandighe den plagen blessures de voorbe reiding van Oranje op het duel van komende woensdag in Liver pool waar het gaat om de zestien de en laatste deelnemersplaats in de eindronde van het Europees kampioenschap. Uit voorzorg riep bondscoach Guus Hiddink gisteren zeventien spelers op, één meer dan gebrui kelijk, omdat zowel Dennis Berg kamp als Edgar Davids gebles seerd is. Tenzij er eerder een geblesseerde afvalt, reizen alle zeventien geselecteerden maan dag mee naar Liverpool, waar woensdag dan één speler op de tribune moet plaats nemen. Bergkamp tobt al tien dagen met een spierblessure in het kuitbeen en werd daarvoor ook gisteren nog in het KNVB-centrum te Zeist behandeld. Davids viel woensdag uit in de Champions League-wedstrijd van Ajax met een enkelblessure. De keuze voor Bogarde staat los van de bles sures. In het groepje kandidaat verdedigers bestond een vacature doordat Frank de Boer na vier gele kaarten voor de tweede keer wegens een schorsing in de EK- serie ontbreekt. Bovendien keert Patrick Kluivert na een schorsing terug in de selectie. Zonder de geschorste Frank de Boer en met Bogarde en Huivert telt de Oranje-groep nu weer acht spelers van Ajax. Alle beschikba re Nederlandse spelers uit het basis-elftal van de Amsterdamse ploeg zijn daarmee geselecteerd. Sinds begin dit seizoen benut Hiddink behalve vrijwel alle spe lers van Ajax ook de Amsterdam- se strijdwijze in defensief opzicht. De selectie van Winston Bogarde is een nieuwe exponent daarvan. Voor de vervanging van Frank de Boer volgde Hiddink twee weken (ADVERTENTIE) zondag 10 dec. occasiontopper: NISSAN PRIMERA AIRCO bouwjr. 1995 v.a. 31.950.- NI^Un leendert v.d. bdrn Spinveld 33-37 - Breda Tel. 076-5223166 8 gelede Verlaat central verledi speeld, tuigen, de bij opriep! „Met i nooit i tegen I gekke j momen weer ifl Cup-v het oo kunne! lands,' In de Leagul in de Tokyo van SI? wegge! vraag Ajax ij PSV'er Het is dink l vangei seizoefl op eer] dedig Voor Boer Edgar| den. Voor De ee: opstel) morgeT komeri het Amste! selectif; dighed" het oef tig mil gen dq wijk. standi! nen da verstol Liver over Oranjd stad oi van hg Liver grasm| Doel: de Goe| Verded ny Blij Ajax), f de Koe' Middeq (Samp Aron I Aanval Boer, I Dennid (beideil (Schalf ena?f/Lens (anP) - AC Milan dond 3 ala Praa8 hebben zich cluhl g als laatste twee de et V°A°r kwartfinales in gep&st°m de UEFA-beker reedw613/ voe§de zich bij de zes MünchfnPRatate Clubs: Bayern Forest p aux' Nottingham PSV v j ^oma> Barcelona en duels hpKKaag is de loting- De maart P aats °P 5 en 19 zeer'^aanse club speelde in een gelijk teoSeoWedstriid met °-° WSen!Sparta PraaS' Thuis bveriBon„ al ™et 2-0 gewonnen. zaï de Liberiaanse Weah, Afrikaans i - «".nan "Verigens P'ts George voetbl gendel zijn t\T Slavia dan sj de zeg tot sta ging negen1 niet i Poborl minuu LENS (TSJ) f Scheid schouv SPART (ITA) Nieto L Eerstel AC Mij

de Stem | 1995 | | pagina 12