Een 6Bond9 avondje in Hulst C4 OPTIEK DONDERDAG 7 DECEMBER 1995 liComwsaris van de Koningin Van Gelder opende de nieuwe filmzaal van de Koning van Engeland in Hulst. Voor de heren was er een GoldenEye-speld. iiihmno cysouwI I Door Frank van Cooten en Peter van den Assem HET WAS een bont avondje gisteren in Hulst. Of beter gezegd, een 'Bond' avondje. De iele Hulster society was uitgelo pen, om in cinema-centrum De Koning van Engeland de premiè re van GoldenEye, de nieuwste Én van Brits geheim agent 007, James Bond bij te wonen. Wen per kaartje: honderd inflatievrije guldens. Daarvoor teeg het hooggeëerd publiek dan ook wel een drankje, een GoldenEye speldje, een reep cho colade, een emmertje popcorn, een koud buffet en niet te verge tende charmes van Famke Jans sen (op het doek) en burgemees ter A. Kessen (live in de zaal). .We wilden Famke ook naar Hulst halen. Onze lichaamstaal en charmes hebben echter niet geholpen," verklaarde de eerste burger de fysieke afwezigheid van de Nederlandse femme fatal, die in GoldenEye de tegenspeel ster van Pierce Brosman (James Bond) is. ffie ook acte de présence gaf was Commissaris van de Koningin, van Gelder, die voor aanvang de nieuwe zaal van de Koning van Engeland opende. Hij I beweerde enige verbondenheid te I voelen met James Bond. „Voor hem geldt hetzelfde als voor com- Als welkom kregen de gasten op missarissen en bestuurders: hij moet alles in z'n eentje doen en hij staat bloot aan vele verleidin gen." De film werd synchroon in twee zalen vertoond. De avondjurken en smokings werden rechts, de nieuwe zaal 6 in gedirigeerd, spijkerbroeken en colberts verd- het mini-gala een drankje om te wenen links, in zaal 5. Daar was het wachten. Volgens de uitnodi ging zou de voorstelling 'stipt!' om acht uur beginnnen. Het werd tien over half negen. Toen intro duceerde de nieuwe 007 zich ben- ji jumpend aan het publiek. De reacties waren na afloop ver schillend. Variërend van lauw tot toasten op de nieuwe Bond. zeer enthousiast. „Ik heb betere gezien. Er zaten nu wel heel erg veel ontploffingen in en eigenlijk weinig verhaal," aldus een man met een rokertje in zijn hand. Dat waren overigens zijn enige woor den want het buffet lonkte. Andere mensen klonken een stuk positiever. „Eindelijk weer een echte Brit die James Bond speelt. Britser kan het gewoon niet. En ach, die ontploffingen. Ze horen bij een echte Bond-film. Een compliment voor de mensen die de special effects voor rekening namen." Die speciale effecten waren ook niet van de lucht. Een tank die dwars door de drukke binnenstad van Sint Petersburg dendert en niets of niemand ontziet. Uiter aard zit Bond aan het roer. Of wat te denken van de scene waar in 007 van een klif naar beneden springt om uiteindelijk in een stuurloos vliegtuig te belanden. De reacties van het publiek spra ken boekdelen. De 'oohs' en 'aahs' waren niet van de lucht. De opbrengst van de mini-gala première (de 'echte' was gister avond in het Amsterdamse Tuschinski, bijgewoond door het Koninklijk Huis) komt ten goede aan de restauratie van de basi liek. Toch vreemd hoe tijden kun nen veranderen. Riep een pastoor in 1939 vanaf de kansel van die zelfde basiliek niet dat bioscoop bezoekers een plaats in het eeu wige vagevuur wachtte Hij riep het toen in dat jaar 'Goldene Stadt' in première ging. Tever geefs, want de film werd een kas succes. Waarschijnlijk is datzelfde weg gelegd voor GoldenEye, zoals elke Bondfilm de kassa's doet rinkelen. Een select Hulster gezelschap kan er deze morgen al van meepraten, terwijl het gros van de Nederlandse bioscoopbe zoekers moet wachten tot van avond. En dat geeft een lekker gevoel, En zo verliet de society gisteravond dan ook De Koning van Engeland, shaken not stirred. foto's Camile Schelstraete Mevrouw Cattoir van de Koning van Engeland had haar 'Bond-zaakjes' goed voor elkaar. I natuurlijk was er popcorn. De première van James Bond begon met filmhistorie. Sommige liefhebbers bleven zelfs staan voor Bond.

de Stem | 1995 | | pagina 23