Gelegenheid Speelmansgat 'beperkt' afsluiten Onderzoek naar functioneren stichting Welzijn in Terneuzen BESTEM Cappendijk, iét adres voor betrouwbare occasion. fpijdag-zaterdag 8-9 dec. 10% actie op „gebruikt" Prijsuitreiking Unicef in Axel SPORT in het kort ZAKEN nieuws DAG klapper POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws bestem Zeeuwse Landschap wil 'wildgroei' in natuurgebied halt toeroepen Creatieve kerstmarkt in De Speye in Sas van Gent Fanfare Vrijheid Eendracht sluit jubileumjaar af met concert in Lamswaarde v particulieren lankbetuiging •ijdagavond kerstmarkt iet muziek en glühwein onze feestelijke kerst showroom. ZEELAND C2 alle auto's Tgekeurd. Cappendijk Zn. B.V. .WEETDREAM ■M De Ster re in Clinge viert internationale vrijwilligersdag Veel extra's op kerstmarkt Hulst Vogelwaarde Hulst Kieldrecht Graauw FIBER 1995 70 jkwens, bedankje, jubileum, eptie, huwelijk, verloving, winning, prestatie, examen, Abraham enz. nm per kolom 0,65 incl. BTW, |én grote regel verplicht. Foto of afbeelding, 135 x 40 mm 26.- incl. BTW. jrige tarieven op aanvraag. I worden niet geretourneerd. i-5.312.313 of geef uw tekst vóór plaatsing af bij één van éntoren. Schriftelijke opgaven Uitsluitend geaccepteerd, indien adres bekend zijn, ook indien uw Ij betaling bijgevoegd is. luden ons het recht voor teksten ipgaaf van redenen te weigeren, jitgever klachten bereiken over de an tekst behoudt de uitgever zich |cht voor om de naam van de achtgever bekend te maken. igst van de snuffelmarkt/fancyfair iov. j.l., gehouden ten bate van |ool De Schalm te Breda, overtrof achting. Dit is vooral te danken aan vele nkeliers uit Breda en omgeving, prijzen beschikbaar stelden. Allen hartelijk bedankt. inging Mytylschool De Schalm. pzorger gefeliciteerd! Kraakman in Etten-Leur i Warnaer in 's-Gravenmoer 3art de Bruyn in Chaam Niels Tax in Rijsbergen. lukt. i in de Ma, Valter, i Davy, knniek. Vervelen hoeft hij zich niet, met een grote klusjespot trekken wij aan de bel. Echt wel! Sjaak en Monique Danny en Ellen. Hartelijk Gefeliciteerd met je 36e verjaardag Cor, Corina, Wesley en André. DONDERDAG 7 DECEMBER 1995 Absdaalseweg 56, 4561 GG Hulst Telefoon 0114-313524. Energie-zuinig 24 volt zwakstroorn verwarmingselemen "niet tevreden geld terug" garantie Leverbaar in alle maten, ook voor uw ledikant 10 jaar fabrieksgarantie Van onze verslaggever Lneuzen - De meeste frac- ies in de gemeenteraad van Wuzen willen zo snel „gelijk een onderzoek door een extern bureau naar het .functioneren van de gemeen telijke stichting Welzijn. n0or fraude van inmiddels ex- uedewerker G. Piscaer en wan beheer in de organisatie is bij die stichting een tekort opgebouwd van bijna een kwart miljoen gul den. In een gecombineerde vergade ring van de commissies financiën en welzijn eiste een meerderheid van de raad gisteravond dat zo mogelijk eind maart de resulta ten bekend zijn van een doelma tigheidsonderzoek naar het func tioneren van de stichting. De wethouders K. van der Hoofd (financiën) en A. Stahl-Hemel- soet (welzijn) konden dat niet toezeggen, maar beloofden wel dat de rapportage er uiterlijk is voor de raad discussieert over de gemeentelijke ombuigingen die in de komende voorjaarsnota (juni) aan de orde komen. De diverse fractiewoordvoerders gebruikten gisteravond uiteenlo pende bewoordingen om hun onvrede over de situatie met betrekking tot de gang van zaken rond de stichting Welzijn te ven tileren. Het CDA was geschrokken over de wijze waarop hier met gemeenschapsgeld was omge sprongen. De stichting krijgt elk jaar zo'n zes ton van de gemeente. 'Een puuinhoop van de eerste orde', luidde de conclusie van de VVD. En fractievoorzitter Hame link van de SGP vond dat zowel het stichtingsbestuur, de direc teur als de gemeente tekort waren geschoten. Verschillende fracties vroegen zich af of het voormalige bestuur van de stichting aansprakelijk gesteld kon worden voor de jan boel bij Welzijn. Wethouder Stahl antwoordde daarop beves tigend, maar verklaarde tevens dat het college van burgemeester en wethouders daar niet aan zou beginnen. „Als we dat zouden doen bij elk bestuur van stichtin gen waar de gemeente bij betrok ken is, zal het in de toekomst moeilijk zijn om nog bestuurders te vinden," motiveerde ze die beslissing. Stahl liet tevens weten dat ook wat het college betreft grondig de bezem moet door de organisatie van de stichting om van de pro blemen af te komen. „Want dit is een terugkerend probleem waar door er steeds minder aandacht is voor de inhoudelijkheid van het werk." De gemeenteraad moet zich in de eerstvolgende vergadering akkoord verklaren met het voor stel van het college de stichting een lening van twee ton te geven om uit de financiële problemen te komen. Van onze verslaggever Emmadorp/Paal - Leden van watersportvereniging Saef tinghe en streekbewoners hoeven niet bang te zijn dat ze volgend jaar niet meer het Speelmansgat en de aangren zende schorren in kunnen. Het Zeeuwse Landschap wil het natuurgebiedje weliswaar voor bezoekers gaan afslui ten, maar mensen uit de buurt en watersporters zullen er gebruik van kunnen blijven maken. Dat zegt Ch. Jacobusse van het Zeeuwse Landschap die het Speelmansgat, tussen Paal en Emmahaven, vanwege de wild groei wil afsluiten. Volgens Jaco busse worden in het Speelmans gat excursies georganiseerd bui ten het Zeeuwse Landschap om. „De drukte neemt toe, die signa len krijgen we ook van mensen in Je streek. Daar willen we een einde aan maken." Jacobusse verwacht dat medio volgend jaar het Speelmansgat wordt afgesloten voor bezoek van buitenaf. De streekbewoners zelf mogen er wel nog in. De wijze waarop het Zeeuwse Landschap dat wil regelen, is nog niet bekend. Een pasje is volgens Jacobusse één van de mogelijkhe den. „Maar hoe we aan die uit zonderingspositie gestalte geven, zullen we nog gaan bespreken met bewoners en dorpsraden." Rustzoekers Volgens mevrouw R. Warmenho- ven, afgelopen jaar actief als woordvoerster van de Emma- dorpse bevolking in de strijd tegen het bezoekerscentrum, is er geen sprake van wildgroei in het Speelmansgat. „Er komen nau welijks mensen van buitenaf. Het zijn vooral de bewoners die er gebruik van maken omdat het Speelmansgat een getijdengebied is. Je moet dus goed op de hoogte zijn van de getijden," aldus War- menhoven. „In de zomer liggen er een paar bootjes van mensen die gewoon rustzoekers zijn. Ze gaan er met hun boten niet de Wester- schelde op, maar kiezen het rusti ge Speelmansgat. Daar laten ze zich 'droogvallen' en als 's avonds het water weer opkomt, varen ze terug." Hoe het Zeeuwse Landschap de toegang tot het Speelmansgat wel voor streekbewoners in het vat wil gieten, is voor Warmenhoven een raadsel. „Wat als het Zeeuw se Landschap met pasjes gaat werken. Als mijn kinderen log eetjes hebben, mogen die er dan niet in Contract Voor watersportvereniging Saef- tinghe is het Speelmansgat een belangrijk recreatieterrein. „Daar kunnen we in rust en stilte recreëren. Zonder hinder zijn voor de grote zeevaart op de Schelde of daar zelf hinder van te ondervinden," aldus vice-voor- zitter E. Vermandel. „We hebben overigens een contract met het Zeeuwse Landschap waarin staat dat we van het Speelmansgat gebruik kunnen maken." Aan dat contract wordt dan ook niet getornd, laat Jacobusse weten. Het afsluiten van het Speelmans gat komt ter sprake in een voor lichtingsbijeenkomst op maan dag 11 december in het dorpshuis van Graauw (aanvang 19.30 uur). Die avond geeft het -Zeeuwse Landschap ook uitleg over de bouw van het Saeftinghe-bezoe- kerscentrum in Emmadorp, waarvoor deze week de voorbe reidingen gestart zijn. I ledactie ferneuzen: Zuidlandstraat 32, W. 0115-645769, 3*0115-645742. "^deuren: Peter Oggel (editie- efl, Peter van den Assem, 'ank van Cooten, Rein van der ne™, Harold de Puysseleijr, Eugene Verstraeten. P°es'Klokstraat1,tel. 0113- *'3700, fax 0113-273701. euacteur: Cees Maas (provincie- «aggever). Nulst: Steenstraat 14, tel. 0114- '*770, fax 0114-372771. rïïc!?uren: Frank Deij (plv. ed. ef). Gerlach Hochstenbach. Sportredactie Zeeland: '°n Koomen e - mat/m vrij. 0115 - 645751 'el- zondag 0115 - 645753 ftrtent'e-expl°itatie "estem en ZVK tel'nnc*?11' Zuidlandstraat 32, Vprt 0' fax 0115-645741 R9lnwoordigers: (SilJI'ï ei)e' Privé 0115-563976, 4fcekhoven. privé 0115- "115-562354S D'mmerS' privé tefonxteenstraat 14- Vort 7770. :Edri>f?enwoordi9ers: 3l457n1?e" Brar,de, privé 0114- 0114 3lc^r'an Verstraeten privé V» 7 '"55. irjn?0p'.eider: Harrie Muur- Pnve 076-5020894 Wigstijden: mvr. 8.30- 17.00 uur In de bibliotheek van Axel werden gisteren de prijzen uitgereikt, naar aanleiding van een Unicef-wedstrijd met als thema 'Vietnam'. Jelein Oppeneer, Suzanne van Doeselaar (11 jaar) en Geertje Oppeneer (11 jaar), allen uit Axel, mochten respectievelijk de eer ste, tweede en derde prijs in ontvangst nemen. Zij hadden daar voor een vragenlijst ingevuld, die betrekking had op een fototen toonstelling over Vietnam. Unicef wil met deze 'reizende' expositie een beeld geven van het leven en de kenmerken van het Aziatische land. Een deel van de tentoonstelling behelsde het thema 'water in Vietnam'. Na de oorlog met Amerika was het water in het land behoorlijk vervuild. Unicef startte daarom met een aantal projec ten voor veilig drinkwater. foto camile schelstraete Van onze correspondent Sas van Gent - In cultureel centrum De Speye in Sas van Gent rordt zondag 10 december voor de vierde achtereenvolgende ter een kerstmarkt gehouden. De organisatie is in handen van de Senioren Activiteiten Vereniging (SAV). Grote promotor van deze kerst- Harkt is mevrouw Freyzer van de SAV. „Overal zie je tegenwoordig kerstmarkten ontstaan, maar die z'j» allemaal gebaseerd op de commercie. Bij ons ligt de nadruk °P creativiteit. Daarbij hebben wij in de jaren dat we dit doen een goede naam opgebouwd. "nze bezoekers komen niet alleen uit de directe omgeving. Ook uit België en zelfs Duitsland komen ze naar ons toe." Dit jaar zijn er onder meer beoe fenaars aanwezig van volksschil derkunst, glas in lood, perga- mano, poppenmaken en houtsnij werk. Daarnaast wordt ook aan de inwendige mens gedacht. Er zijn vanillewafels verkrijgbaar en er is een enveloppenloterij ten bate van de SAV. De markt wordt om 12.30 uur geopend worden door wethouder L. Marquinie, onder begeleiding van het jeugdkorps van show band Sas van Gent. Voor de kin deren is er een kleurwedstrijd. Om 16.30 uur zullen de prijzen van deze wedstrijd bekend gemaakt worden. Daarnaast worden er foto's gemaakt van de kerstman met de kinderen op schoot. De kerstmarkt duurt tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Van onze correspondente Clinge - Vandaag wordt de inter nationale vrijwilligersdag gehou den. Reden voor De Sterre in Clinge om de 185 vrijwilligers, die op velerlei terreinen werk zaam zijn, eens in de bloemetjes te zetten. J. Vanhecke, hoofd ontspanning en recreatie, coördineert het vrij willigerswerk binnen De Sterre. Zij zegt dat er zeer veel waarde ring bestaat voor het werk van de vrijwilligers. Als blijk daarvan wordt er op de internationale vrijwilligersdag aan de medewe kere, die zich belangeloos inzet ten in deze tak van de gezon- heidszorg, een attentie aangebo den. De Sterre in Clinge kan voor ver schillende activiteiten nog vrij willigers gebruiken. Belangstel lenden kunnen contact opnemen met J. Vanhecke van De Sterre. Bedrijf stennis Ador Sport VROUWEN Poule A: Noordzuidkwartet- Match Point 2-2, Nouveau-De Kreek 2-2, SJEF-Vijverboom 2- 2; poule B: Doesburg-Aarden- burg 0-4, Wit-wit-wit-TS Ador 0-4, Verplanke-Drive 2-2; poule C: De Keyzer-TVS 2-2, Bos- kreek 1-Tegenstanders 4-0, Zee land Supply-Volhouders 3-1; poule D: Meppers-Boskreek 3 0- 4; poule E: Friends-Boskreek 4 3-1. MANNEN Poule C: Wabeko-Onze Zorg 12- 0, Albert Sport-Ador Sport 3 6- 6; poule D: Ador Sport 4-Bres- kens 6-6, Polka Print-SGZ 12-0. MIXED Poule B: Brako Krono-'t Gemak 4-8, BVC Sluis-Gravel Mixers 6- 6, Steenbakker-Meppers 6-6, Verschelling-Erpelkappers 10- 2. DUBBEL Roetenberg/Van de Plasse- Rong/De Keyzer 3-3, Klaver/Gruben-Sarneel/Hend- rikse 6-0, Kool/Kaan-Huis- man/Schelstraete 5-1, Vrolijk/Van Hoof- Simpelaar/Dekker 6-0. Recreatief tennis Cadzand Marian de Milliano/Gien Verha- gen-Diane Gijsel/Kristien Uyt- tenhove 12-6, Christine Meert/Dominique d'Hooghe- Nel Aalbregtse/Jetty Henry 6-9, Heike Blaeske/Marion van Overloop-Ineke Vriends/Margit Trapman 4-12, Paulien Verplan- ke/Ursula Corijn-Carine Dek- ker/Chelly Pieters 9-11, Fran- sien Smith/Mab Pleijte-Ina Ver- hage/Carma Wondergem 9-8, Rieneke Dhont/Greta Ingels- Vera Smits/Elsie Polderman 17- 6, Dirma Verheul/Ina Bartelse- Willy Vergouwe/Corrie van Kerkvoort 9-13, Miriam van Waes/Hedy Bouman-Koos Ver meulen/Marleen Cuelenaere 9- 8, Annie Mabelis/Marietje de Maillie/Greta van de Slikke- Paula van der Heijden/Paula du Bois 6-9, Ingrid Dusarduyn/Jet- ty Henry-Thea Gelauf/Willy Zalm 8-0, Trees Neuhaus/Lilian Heyens-Lena Kools/Matty Dees 5-6. Bedrijfstennis Rack- etcentrum Terneuzen VROUWEN Poule 1: Baronie-De Keyzer 2-2, De Kort-Van Driel 2-2; poule 2: Leeuw-Blokkade 0-4, Sponse- lee-Fourty Love 2-2; poule 3: De Meisjes-De Dobbelaere 4-0, Dooms-Jansen 2-2; poule 4: Van de Starre-Schaart 2-2, Kave- laars-Hokke 2-2; poule 5: De Waal-Jearitoha 0-4, Van Steen- berge-Schepnet 4-0. MANNEN Poule 1: Kouwijzer/De Jong- Schurink/Hiensch 4-2, Bleyen- berg/Bleyenberg-Jansen/De Jong 2-4; poule 2: Geuze/Guil- liet-Lokken/Van Amersfoort 1- 5, Van Tiel/Van den Akker- Deij/Edwards van Muyen 0-6; poule 3: Hamelink/Grob- Kint/Van Doeselaar 2-4; poule 4: Pieters/Witte-Neve/Louwerse 2-4; poule 5: Den Haan/Koole- Roth/Juffermans 5-1; poule 6: Heyman/Filippo-Aarts/Vennix 6-0; poule 7: Veraart/Cevaal- Vantricht/De Kraker 4-2; poule 8: d'Hauw/Pichal- Herrebout/Sluysveer 6-0; poule 9: Van de Peijl/Freyser-Dobbe- laar/Gelissen 6-0. BEDRIJFSCOMPETITIE Poule 1: Star Travel-De Zeeuw 5-3, Smit-Electron 8-0; poule 2: Los Amigos-Trend 2-6, HCG 1- Jan Kolijn 2-6; poule 3: Van Driel-Houg 2-6, ISM 1-Sabina 4-4; poule 4: 8 In de Olie-Kint 1- 7, Visser-Bachten Dieke 8-0. Van onze correspondente Lamswaarde - De fanfare Vrijheid Eendracht sluit zaterdag 9 december het jubileumjaar, waarin gevierd werd dat de groep hondercTjaar bestaat, af. Drie muzikale groepen verzorgen het slotconcert in de Luifel in Lamswaarde. De jubilaris laat uiteraard horen wat hij in zijn mars heeft en nodigde een bevriende fanfare uit om het concert een extra feeste lijk tintje te geven. Sint Jan uit Sint Jansteen brengt een aantal populaire nummers en het gemengd koor Terra Sancta uit Lamswaarde is eveneens van de partij. Dirigente Anne Marie Jansen- Hoefeijzers, de muzikanten en de p.r.-commissie blikken met veel plezier terug op het jubileumjaar. „Het was een druk, maar erg prettig jaar en we zullen het op gepaste wijze met een denderend slotconcert afsluiten. We hebben heel wat activiteiten georgani seerd en het jubileum dus tot een kroonjaar gemaakt. Het begon op 28 januari met een concert door de eigen fanfare en de presentatie van het boek Een eeuw vol muziek. We leverden er meteen ons visitekaartje af met de uit voering en het boek is goed ver kocht. Voor ons een bewijs dat het publiek ons op waarde schat," aldus een lid van de p.r.- commissie. Als hoogtepunten worden daarna snel de feestweekenden in juni met optredens van de Tjechische kapel Zadovjaci en de Koninklij ke Luchtmachtkapel genoemd. Voor de jeugd was de popavond met Tune, Draften Blues en Rosa Nova een topper. Het muziekfes tival op 18 juni, het drumband festival tijdens de kermis in sep tember en het solistenconcours op 15 oktober scoorden hoge ogen en de deelnemers aan de works hop op 9 november ervoeren deze bliksemcursus als leerzaam. „Wij zijn als fanfare tevreden en hebben een fijn jaar achter de rug. Het succes is voor een groot deel te danken aan de inzet van de leden en de inwoners van Lamswaarde en zonder de steun van de sponsors hadden we dit niet klaargespeeld. Voor ons een extra reden om een denderend slotconcert te verzorgen." Het concert in de Luifel begint om 20.00 uur. Mikro-Electro in nieuw pand Hulst - Mikro-Electro, speci aalzaak in audio, video en huishoudelijke apparatuur, opent morgen de nieuwe win kel aan de Zoetevaart in Hulst. Met de nieuwe huisvesting, in het pand waarin ook de Basis- markt zit, gaat Mikro-Electro er flink op vooruit. Van 220 vierkante meter winkelruimte in Overdamstraat/Bierkaai- straat naar achthonderd vier kante meter nu. Daarnaast is er volop parkeergelegenheid voor de bezoekers. De opening gaat gepaard met tal van aanbiedin gen. Van onze correspondente Hulst - De derde kerstmarkt in Hulst biedt de bezoekers mor gen niet alleen allerlei koopjes aan. Er is ook plaats ingeruimd voor de non-profit kramen. Bovendien vinden er enkele specia le optredens plaats. Innerwheel Zeeuwsch-Vlaande- ren, onderdeel van een interna tionale vrouwenorganisatie, bezet twee kramen. In het ene worden wafels gebakken en cho colademelk gemaakt volgens oud recept en in het andere staan eigengemaakte spulletjes te koop. De opbrengst gaat volledig naar de actie 'Redt de basiliek'. De dames houden ook een envelop pen-loterij met als hoofdprijs een gratis verblijf van een week in een luxe vier persoonsapparte ment in Spanje, Ibiza of Mallor- ca. De dames hopen met de acties meer dan vijftien gulden bijeen te brengen. De stichting Bertha Strikes Again verzorgt samen met de cafés Premiere en L'Entree drie live-optredens van John Tura. Onder de noemer John Tura's kerstfeest brengt de Belg een aantal kerstnummers ten gehore en een aantal klassiekers om zijn fans te plezieren. De optredens zijn om 21.45, 22.45 en 23.30 urn- op de podia van bovengenoemde cafés. De stichting wil hiermee aan het publiek duidelijk maken dat er volop gewerkt wordt aan het vierde Bertha-evenement. THEATER GOES De Roovers - Jonge, Vlaamse theatermakers - 't Beest Beesten markt 3-20.30 uur (ƒ15) MIDDELBURG Brigitte Kaandorp - En Vliegwerk - Stadschouwburg Molenwater 99 - 20.00 uur 27,50) POP EN JAZZ TERNEUZEN Jamsessie - van Kaiashnikov - De Triangel-20.00 uur DIVERSEN CLINGE Biljarten - Malpertuus (KBO -13.30 uur Gymnastiek - Malpertuus (KBO) - 15.00 uur KOEWACHT Schieting voor bejaarden - café 'tHoekske-13.30 uur WESTDORPE Kaarting - Zaal Concordia - 13.30 uur GRAAUW Kaarting - Gemeenschapshuis - 13.45 uur OSSENISSE Koersbal - Hof ter Nesse - 14.00 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Vier Jaargetijden -13.30 uur Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur AXEL Kaarting - Gregoriuscentrum - 14.00 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - café De Kastanje -19.30 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - café 't Jagershuis - 14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Goldeneye HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Goldeneye 20.00 uur Pocahontas (Eng) 20.00 uur Something to talk about 20.00 uur Seven 20.00 uur The Bridges of Madison County 20.00 uur The Santa Clause MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Nine Months VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Goldeneye 20.00 uur Pocahontas (Eng) 20.00 uur The Net 20.00 uur Seven BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Mortal Kombat 20.00 uur Johnny Mnemonic 20.00 uur Dolores Claiborne 20.00 uur Assassins KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur The American President 20.00 uur Mortal Kombat 20.00 uur The Little Death 20.00 uur Apollo 13 Inbraken Axel - Gisternacht is ingebro ken in een woning aan de Johannastyraat te Axel. De bewoner mist een aantal sie raden en een bankpas. Ingebro ken werd ook in een berging van een woning aan de Groen van Prinsterlaan in Axel. Hier uit verdween elektrich en ander gereedschap. 26 hardrijders Axel - Bij een snelheidscontro le in de buurtschap Magrette zijn 26 weggebruikers bekeurd wegens het overschrijden van de maximum snelheid van 50 kilometer per uur. De radar post registreerde dinsdag tus sen 10.00 en 12.00 uur 278 voertuigen met als hoogstge- meten snelheid 95 kilomter per uur. Geld gestolen Sluis - Bij een inbraak in een kantoor aan de Nieuwstraat te Sluis werd voor zo ver nu bekend een klein geldberdag ontvreemd. De schade in het pand was aanzienlijk omdat een aantal deuren was gefor ceerd. Kledingdiefstal Sluis - Gistermorgen omst reeks kwart voor vier werd ingebroken in een kledingzaak aan de Kapellestraat te Sluis. Uit de winkel werden enkele rekken met kleding ontvreemd. Men verschafte zich toegang tot het pand door het foreceren van een deur. Vals honderdje Sluiskil - Bij een bank aan het Lelyplein te Sluiskil werd door iemand een bankbiljet van honderd gulden aangeboden dat vals bleek te zijn. De aan bieder wist dat niet, hij had het van naard biljet ook maar ontvangen. Winkeldiefstal shampo. Lood en staal gestolen Terneuzen - De eigenaar van een reparatiebedrijf aan de Stationweg te Terneuzen deed gisteren bij de politie in zijn woonplaats aangifte van dief stal van schijven lood en zes roestvrije stalen buizen ter waarde van achtduizend gul den. Men kwam op het terrein door het vernielen van een hek. Wanneer dat is gebeurd, is niet bekend. Inbraak Terneuzen - Namens de Stich ting Anadolu, gevestigd aan de Haarmanweg te Terneuzen, werd bij de politie in die plaats aangifte gedaan van een inbraak in het gebouw. Vermist worden een decorder, televisie toestel, cassetterecorder en een tuner/versterker. Verder werd een kassa ontvreemd met daar in een bedrag van vijfhonderd gulden en zijn enkele gokkas ten opengebroken. Illegaal opgepakt Terneuzen - De politie heeft dinsdag in de binnenstad van Terneuzen een 33-jarige ille gaal in Nederland verblijvende Noordafrikaan aangehouden en ingesloten. Gisteren betrap te de politie een 26-jarige man uit Oss. Hij was in het bezit van een kleine hoeveelheid hard drugs dat in beslag werden genomen. Na het opmaken van een proces-verbaal en met een 'binnenstadverbod' op zak is hij weer op vrije voeten gesteld. Meisje valt Terneuzen - Een 63-jarige man uit Axel werd gisteren betrapt bij een winkeldiefstal. De man wilde weggaan uit een winkel aan de Noordstraat zonder het betalen van een aantal flessen drank en een paar flacons met Westkapelle - Een 11-jarig meisje uit Westkapelle liep dinsdagmiddag bij een val van een paard in de Koestraat in haar woonplaats een hersen schudding op. Per ambulance is ze overgebracht naar het streekziekenhuis Walcheren in Vlissingen. CARNAVAL - Carnavalsver eniging De Wagenbouwers houdt morgen de jaarlijkse ver gadering. Aanvang 20.15 uur in café 't Karrewiel. Allerlei zaken die betrekking hebben op het naderende carnaval komen in die vergadering aan de orde. ORGELDAGEN - De Zeeuws- Vlaamse organist Ad van de Wege bespeelt dit weekend ver schillende orgels in de Polyfoon aan de Vismarkt. De demon stratie vindt morgen plaats tij dens de kerstmarkt en zaterdag 9 december van 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.00 uur. VOLKSCONCERT - De Koninklijke fanfare Leopoldti- sen en Albertisten geeft zondag 10 december het zesde volks concert onder leiding van F. Paelinck. Aanvang 15.00 uur in de feestzaal St.-Michiel. Kaar ten zijn te verkrijgen bij de muzikanten en bestuursleden van deze fanfare. SCHUTTERSKON1NG - Tij dens de traditionele schutters- dagen in België werd bij de schuttersvereniging Herleving André van Laere koning van de schutters. Henry de Maeyer uit Nieuw-Namen is prins van de schutters. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Graauw halen zaterdag 9 december van af 09.00 uur weer oud papier op. Clinge ADVENTSVIERING - De KBO houdt maandag 11 december een adventsviering in gemeen schapscentrum Malpertuus. De viering, bestemd voor KBO- leden, begint om 14.00 uur met een gebedsdienst onder leiding van pastor Mertens. Het oude- renzangkoor brengt de liturgi sche gezangen ten gehore. Ver volgens treedt het jongerenkoor onder leiding van Bernadette Luycks op.

de Stem | 1995 | | pagina 19