rmeert DE STEM Menzo en geluk redden PSV Niks aan uw been en toch medicijnen aan huis. Eltingh pakt Chang op pakjesavond Ufo tje a Ferencvaros is kwaad, bedroefd, en woedend a|Bijna vergeten keeper perfecte vervanger geblesseerde Waterreus UITSLAGEN standen Hl Wouters: 'Niet mooi, maar wel mooi ontsnapt5 Ook AS Roma, Barcelona en Nottingham Forest verder tfat de apotheek aliemaal voor u kan doen? Vraag naar de folder. Ier les is lop- auto's jiller- js. Huurkoop Musterd huurkoop Kleintje Auto-ABC Er In? I.nr. Kleintje jurkransl stboomverlichting 40-delig jziekwenskaarten ?t kerstmotief IGlans- panties B APOTHEEK IBER 1995 J° |ij ons t auto |eer lage 53 bag. X 541 LASTDRAGERS voor autel zonder dakgoot r Rn°| 0161-225856. /50'-' met aanbetaling geen krediet info- 0162-683380. Een nieuw pluspunt in uw reclame: Het plaatsen van eem KLEINTJE vormt een w" zenlijke bijdrage tot het rea I liseren van uw doel tipm I DUIZENDEN lezen u! 1 |eind 88, 6.000km, Ë7025 25 I, (34, incl. o+cd., garantie. !313 •86, be- nwe APK 15890. FORD FORD Escort 1.1, bi 81 APK, LPG, i.z.g.st. 1375 076-5415890. FORD Escort 1.8 Dsl nq '89, 142.000 km, i.z.g st kl. schade, 6 900 -'I 0162-322153 |D MERCEDËsTi MERCEDES 1992, kl. wit] get. glas, vr.pr. ƒ28.000,-' 0165-317983 na 17.00 u. irsnede ca. 45-cm. lichting en diverse decoraties schillende kleuren KERSTBOOMVERUCHTING VOOR BINNEN EN BUITEN NIEUW MET 3ENSORAAN3TURINQ fr 220V/ 24V, dus ook buiten te gebruiken ampjes met schroeffitting loerlengte 27 m. Is en VDE-keur - met sensor voor auto- ihe aanJuitschakeling JB AA' It/donker reservelampjes r 2 stuks - inclusief envelop 1.35 verschillende motieven 15 en 20 denier perfekte pasvorm ingezet kruisje maten 36 t/m 48 I in div. modieuze kleuren, sommige met all-over fantasydessin Meer dan 300Aldi-markten in Nederland^ Sport WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 DEEL FIAT Panda in zeer mooie en sportieve staat bj. nieuw I type '87, APK gek. tot Tl 11-'96, f 2950 Tel. 0167-567222. i (anp) - Jan Wouters na de 0-0 in Bremen li. realiteit niet uit het oog. Lzijn ontsnapt", stelde hij jesintelbaan van het sta- L zijn shirt had hij uitge ven, hij liep in de vries- een ererondje in zijn i Lkebben het een beetje span- jgehouden", zei de veteraan. „We speelden niet denderend. In Eindhoven was het niet goed, in Bremen ook niet. We probeerden op balbezit te spelen, maar dat brak ons bijna nog op." Het veld vond Wouters in het voordeel van de Duitsers. „Zij bestookten ons met lange ballen. Dat was de meest effectie ve strijdwijze op dit veld. Boven dien hadden zij daar de spitsen voor. Wij niet." Trainer Advocaat vond dat zijn ploeg niet gezwijnd had. „Wij hadden ook onze kansen", vond hij. „Bremen speelde opportunis tisch. Lange ballen hoog voor het doel. Daar hadden zij de lengte voor." In de rust wilde de trainer doel man Waterreus wisselen, maar de sluitpost gaf zelf aan door te wil len gaan. Waterreus verrekte in de eerste helft een tussenribspier. In de tweede helft werd hij nogmaals op die plek geraakt, waarna Advocaat hem inruilde voor Menzo. „Menzo speelde fanstas- tisch", complimenteerde Advo caat de invaller. „Hij redde ons twee keer. Die kopbal tikte hij nog net van de lijn en dat laatste schot plukte hij zomaar uit de lucht." Voor Aad de Mos was Menzo de held van PSV. „Dat was een super-redding van Stanley", stelde de Haagse coach van Werder Bremen. Hij was teleurgesteld over het resultaat, maar kon zijn spelers niets verwijten. „Mijn spelers gaven alles wat ze hadden. We hadden de kansen, maar scoorden weer niet. Dat was ook een kwestie van pech." Door Jaap van Essen Amsterdam - „Wij bestaan al 96 jaar. Op sportief gebied -en niet alleen met voetbal- spelen wij een belangrijke rol in Euro pa. Meer dan 2000 jonge kinderen sporten bij ons. Wie denken ze bij Ajax wel dat ze zijn? Het is toch niet zo dat na God Ajax onmiddellijk op de tweede plaats komt?" HONDA Prelude 1800 exI aut. 1983, APK 3-'96, nwe l.m.vlgn, vr.pr. ƒ3.000- tel. 0165-565089. a (anp) - Met een beetje geluk en een beetje wijs- Li heeft PSV dinsdag de kwartfinales van het UEFA- Lertoernooi bereikt. Met de bijna vergeten doelman Stanley Menzo als held. PSV, dat thuis met 2-1 had Lvonnen van Werder Bremen, hield de 0-0 vast en hielp nisschien wel mee aan het nakende ontslag van trainer ui de Mos bij Bremen. Kd een lange sprint spoedde j u r Arnesen zich direct na plaatste fluitsignaal naar Men- was ingevallen voor Ifalerreus en prachtig keepte. De lange omhelzing die volgde moet de spiegel zijn geweest van Men sa gevoelens. In een kringetje isend vierde trainer Advocaat ■deterugkeer in de Europese top, jinwr de spelers ook het weg- m betekende van Duitse siraties. De laatste vier Euro- e confrontaties met Duitsers, jme keer Bayern, Karlsruhe en uverkusen, gingen alle verloren. |hDeMos? Hij berustte. jiock-out-systeem [Hoewel de wedstrijd niet hoog- md van niveau was, was aan s te zien dat het knock-out- ksleem Europees voetbal inte- jressant maakt en onovertroffen. nsen, chaos, trainers die ftoortdurend van de bank [opsprongen, fouten, wanhoop bij [Bremen; de ploeg die thuis al Jmeer dan 300 minuten geen doel punt maakte en alle registers om dan maar een straf- i te versieren. Ze dachten fc te krijgen toen uitblinker jValckx het been hoog hief bij jEeiersdorfer. Maar nog afgezien pan liet feit dat zo'n vergrijp nor maliter een indirecte vrije trap vond de scheidsrechter [dat de Duitser te laag kopte, ra PSV betreft was de rentree Ban Stanley Menzo uniek. Bijna anderhalf jaar geleden overgeno- IBffl van Ajax, waar hij weg- ™ijnde op de bank. Een aan- [koop dus van Aad de Mos, de [vorige trainer van PSV. Nauwe- Jijks bij PSV, verdreef Waterreus het doel na een paar IMunders. Menzo was opeens een pat zielige sportman. Troosteloos op zo'n cruciaal moment en ia tal van troosteloze partijtjes in twweede, moest hij na een |winvallen voor de geblesseerde Paterreus. Wat was zijn eerste pie na een jaar? Een gele kaart wor tijdrekken. Tien minuten later bewees hij een fantastische |tlêet te zijn. Hij ranselde een opbal van Beiersdorfer uit het Jel en bleef in zeer goede doen. p voetbal was nogal chaotisch, par gezien de omstandigheden pas dat begrijpelijk. Het veld r'as keihard door de vorst en PSV 'teerde de elementen met '«oenen zonder noppen. Het IWeen voorWurend gevecht met oveawicht en voor Ronaldo 'Paar met de kou. De Brazili- pi taalde opzichtig. De Mos had paf verteld dat de bodem hem T® hard genoeg kon zijn. Dat Uet opportunistische spel van e®en ten goede komen. ^ehistorisch g bleek waarom. Werder voetbal zoals dat waar schijnlijk te zien was vlak na de uitvinding van de sport. Simpele, lange trappen naar voren, zonder al te veel overleg. De Mos mag dan vol moderne ideeën zitten, dit was prehistorisch voetbal, af en toe met een overspannen tin tje; PSV had met de Duitse speelwij ze behoorlijk veel moeite, vooral doelman Waterreus. De Limbur ger stompte slecht en beheerste zijn doelgebied matig. Waterreus raakte bovendien al in de eerste helft geblesseerd toen hij een vrije, trap van Basler stopte. Hij vergat de bal uit te schieten voor hij ging liggen, waardoor arbiter Trentalange een scheidsrechters- bal gaf vlak bij het doel. De daar op volgende hoekschop glipte langs de vingers van Waterreus, waarna Vink op de doellijn red de. Even later riskeerde Valckx een geschaafde bil toen hij de bal via een sliding uit de doelmond haal de. Bode was de doelman gepas seerd na balverlies van Ronaldo, die de woede van Advocaat over zich afriep. Oudgediende Neu- barth slaagde erin van twee meter over te schieten en een schot van Votava tegen te hou den. Gevaarlijk PSV had moeite de bal langdurig in de ploeg te houden en het com binatiespel wilde niet vlotten. Bremens middenveld was met name fysiek sterker. Nilis en Ronaldo kregen weinig ballen, maar waren soms natuurlijk gevaarlijk. De beste kans voor rust was voor Vink, die de bal na terugkoppen van Ronaldo niet over doelman Rost kon prikken. Nilis produ ceerde een geweldige lob, die op het net viel. Na rust, toen Bremen de druk opvoerde, was PSV dichtbij de beslissing maar Cocu schoot tegen de paal. Even later was het voorbij met Waterreus, toen Bode hem van dichtbij keihard tegen het onderlichaam schoot. Menzo kwam en Menzo hield zijn huis schoon. Uit veiligheidsoverwe gingen bleven de supporters van PSV lang in het stadion. Op Nederlandse muziek, met kerst mutsen op, liepen ze de polonai se. WERDER BREMEN - PSV 0-0. Scheidsrechter: Trentalange (Ita). Toeschouwers: 25.077. Gele kaart: Neubarth, Beiersdorfer, Wiedener (Werder Bremen), Menzo, Nilis (PSV). Eerste wedstrijd: 1-2, PSV naar kwartfinale. WERDER BREMEN: Rost; Wiede ner, Eilts, Baiano, Ramzy (57. Bei ersdorfer) en Borowka; Basler, Vota- va (81. Vier), Cardoso en Bode; Neu barth. PSV: Waterreus (62. Menzo); Van der Weerden, Valckx, Faber en Numan; Vink (67. Hoekstra), Wouters, Jonk en Cocu; Ronaldo en Nilis (89. Eykel- kamp). Ronaldo, wegkwijnend in de kou, laat Baiano een moment achter zich. foto anp Den Haag (anp) - Met PSV bereikten AS Roma, Barcelona en Nottingham Forest dinsdagavond de kwartfinales van het UEFA-bekertoernooi. Voor AS Roma stelde Carboni de plaats bij de laatste acht in de slotminuut veilig. Hij maak te in Rome de 3-1 tegen Brondby IF. Dat was na de 2-1 nederlaag in Denemarken de kapi tale treffer. Roma nam voor 46.000 toeschou wers twee doelpunten voorsprong door Totti (23e minuut) en Balbo (71e). Zes minuten voor het einde stuurde Peter Möller met zijn tegen treffer (2-1) het feestje van de Romeinen in de war. Op het moment dat verlenging onvermij delijk leek, sloeg Carboni toe. Barcelona versloeg in stromende regen Sevil- la met 2-0. In Nou Camp werd voor de rust niet gescoord. Na de rust was Bakero in de 61e minuut verantwoordelijk voor 1-0. Acht minuten later werd Prieto van Sevilla van het veld gestuurd. In de slotfase werd drie maal gescoord. Popescu maakte 2-0, Moya 2-1 en Garcia 3-1. Veertien dagen geleden in Sevilla was het 1-1. In Lyon eindigde het duel tussen Lyon en Nottingham Forest in 0-0. De ploeg van Bryan Roy, die ontbrak door een blessure, ging na de 1-0 overwinning in Engeland door. In Lyon kreeg de Fransman Maurice vier minuten voor het einde van scheidsrechter Van der Ende rood. Hij deelde een elleboog stoot uit. AS ROMA (ITA) - BRONDBY IF (DEN) 3-1 (1-0). 23. Totti 1-0, 71. Baldo 2-0, 84. Möller 2-1, 89. Car boni 3-1. Scheidsrechter: Heynemann (Dui). Toe schouwers: 46.000. Eerste wedstrijd: 2-1 voor Brondby, AS Roma naar kwartfinale. FC BARCELONA (SPA) - SEVILLA (SPA) 3-1 (0- 0). 61. Bakero 1-0, 80. Popescu 2-0, 81. Moya 2-1, 82. Garcia 3-1. Scheidsrechter: Ceccarini (Ita). Toechouwers: 65.000. Rode kaart: 67. Prieto (Sevilla). Eerste wedstrijd: 1-1. FC Barcelona naar kwartfi nale. OLYMPIQUE LYON (FRA) - NOTTINGHAM FOREST (ENG) 0-0. Scheidsrechter: Van der Ende (Ned). Toeschouwers: 40.000. Rode kaart: 86. Mau rice (Lyon). Eerste wedstrijd: 1-0 voor Nottingham. Notting ham naar kwartfinale. BENFICA - BAYERN MÜNCHEN 1-3 (1-1). 14. Valdo 1-0, 32. Klinsmann 1-1, 67. Klinsmann 1-2, 84. Herzog 1-3. Scheidsrechter: Mikkelsen (Den). Toeschouwers: 20.000. Eerste wedstrijd: 4-1 voor Bayern. Bayern naar kwartfinale. Programma: woensdag 6 december: Betis - Bor deaux, Donderdag 7 december: Sparta Praag (Tsj) - AC Milan (Ita), Lens (Fra) - Slavia Praag (Tsj). Het is een van de momenten dat Laszló Deak zijn ingetogenheid laat varen. De vice-president van de omni-vereniging Ferencvarosi Torna Club probeert zijn kwaad heid te camoufleren, maar heeft daar moeite mee. „Of ik kwaad ben? Dat is niet het juiste woord. Ik ben woedend." Op 27 september speelde Ajax z'n poule-wedstrijd voor de Cham pions League uit in Boedapest. De Amsterdammers wonnen fraai en afgetekend met 5-1, maar daar sprak al snel niemand meer over. Iedereen bleek zich namelijk groen en geel geërgerd te hebben aan de doorlopende oerwoudgeluiden die vanaf de tribunes klonken, telkens wan neer een donkere Ajacied de bal beroerd. Louis van Gaal ontplofte na afloop tegenover de Hongaarse pers. De UEFA werd op de hoog te gesteld; al verzuimde Ajax een officieel protest in te dienen. Een maand geleden nam de leiding van Ajax een rigoreus besluit', bij de return in Amsterdam van van avond zijn geen Hongaarse fans (behalve de enkeling die al een kaartje had bemachtigd) welkom. „Want wij willen dit soort men sen niet in ons stadion hebben", liet Ajax-voorzitter Michael van Praag weten. Maar juist dé 'straf van Ajax wordt door de meeste Hongaren gezien als een vorm van racisme, zo blijkt. „Natuurlijk was het niet goed te praten wat er bij die wedstrijd gebeurde", meent Laszló Zsiray, een Hongaarse tv- commentator en tevens spelers makelaar. „Maar Van Gaal heeft daarna een soort oorlog tussen Hongarije en Nederland ontke tend, hij deed alsof alle Hongaren racisten zijn. En dat is natuurlijk per se niet zo. De supporters heb ben die oerwoudkreten opgepikt van de tv-beelden uit Duitsland, Nederland en Engeland. Dat is niet goed te praten, maar het wil ook echt niet zeggen dat ze alle maal ultra-rechts of racistisch zijn." Zsiray heeft een wel erg opdringende manier om zijn gelijk te halen. Hij schroomt namelijk niet om de Nigeriaan Baba Tunde naar zich toe te trek ken, stevig te omhelzen en hem te kussen, onderwijl roepend: „Zijn wij racisten, kom nou!" Diezelfde Baba Tunde, een 18- jarige Olympisch international, verontschuldigde zich in septem ber na afloop bij zijn landgenoten Finidi en Kanu. „Ik zat op de tri bune en vond het vreselijk wat er gebeurde. Maar serieus, ik geloof niet dat het racistisch bedoeld was." Baba Tunde is nog steeds eigendom van het Zwitserse Ser- vette en op huurbasis actief in Hongarije. „In totaal lopen er ongeveer tien Afrikanen in de hoogste divisie. Ik ben de eerste en enige donkere speler van Ferencvaros. Echt,ik heb nooit last gehad met de supporters, ik ben geloof ik juist een van de populairste spelers van de club." Ook vice-president Deak (in tegenstelling tot wat Ajax sugge reerde zijn er wel degelijk twee bestuursleden meegereisd) haalt zijn jonge Nigeriaanse aanvaller aan als voorbeeld dat Ajax op het verkeerde spoor zit. „En Ajax is helemaal verkeerd bezig. Natuurlijk moet je strijden tegen racisme, tegen alle uitwas sen. Uit bij Grasshoppers hadden onze fans een spandoek met een hakenkruis opgehangen. Na die wedstrijd hebben we duidelijk gemaakt daar niet van gediend te zijn, en het heeft er nooit meer gehangen. Zo is het met die oer woudgeluiden ook. De fans pik ken het op en denken dat het zo hoort. We hebben veel dingen van het Westen geleerd, helaas ook verkeerde dingen." „Al met al is de reactie van Ajax enorm overtrokken. Ik heb grote bewondering voor. de club, voor de prestaties. Maar ook bij Ajax gaat er wel eens iets mis met de supporters, ze moeten niet doen alsof zij nu heilig zijn. Ajax lijkt nu een beetje op een acteur die een Oscar gewonnen heeft, maaf meteen na de uitreiking een hele slechte rol speelt in een hele slechte B-film. Je moet samen strijden tegen uitwassen, niet een hele club, bijna een heel volk ver oordelen." Ook trainer Dezso Novak begrijpt helemaal niets van de maatregel van Ajax, maar wil zich er eigenlijk ook niet in ver diepen. „Ik ben aangetrokken als trainer. Ik moet zorgen dat er zo goed mogelijk gespeeld wordt. Ik ben ook niet bang voor negatieve reacties van het Amsterdamse publiek. We spelen niet tegen de toeschouwers, maar tegen Ajax." Ajax trainde gisteren bij het sta dion De Meer voor het laatst. Duidelijk werd dat Arnold Scholten als vervanger voor de geschorste Danny Blind in de basis start. Nwankwo Kanu zal op de bank plaatsnemen. Vermoedelijke opstellingen: Ajax: Van der Sar; Reiziger, Frank de Boer, Scholten, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen, Davids; Finidi, Kluivert, Overmars. Ferencvaros: Hajdu; Paling, Hrutka, Kuznyecov, Keiler; Nyilas, Lisztes, Albert, Vincze; Kuntics, Kopunovics. HANDBAL WK vrouwen, in Oostenrijk en Hongarije. Groep A (Krems): Noorwegen - Japan 26-18 (12-8), Oostenrijk - Ivoorkust 29-13 (10-8) Groep B (Wiener Neustadt): Roe menië - Slowakije 27-22 (16-8), Denemarken - Canada 37-18 (19- 7) Groep C (Györ): Duitsland - Ango la 30-19 (17-10), Zuid-Korea - Rusland 24-20 (12-13) Groep D (Boedapest): Kroatië - Verenigde Staten 21-15 (10-3), Hongarije - Oekraïne 30-23 (12- 11). SCHAKEN Wijk aan Zee. Sonnevanck-toer- nooi. Zevende ronde: Nijboer (Ned) - Skembris (Gri) 1-0, Kotronias (Gri) - Van de Mortel (Ned) 1-0, Brenninkmeijer (Ned) - Armas (Fra) 1-0, Rogers (Aus) - Van den Doel (Ned) 1-0, Reinderman (Ned) - Peng (Chi) 1-0. Stand: 1. Nijboer 6'A punt, 2. Kotronias 6, 3. Bren ninkmeijer, Rogers 41/ï, 5. Reinder man 3, 6. Van den Doel, Skembris 2Zz, 8. Armas, Van de Mortel 2, 10. Peng ll/2. WINDSURFEN Langebaan (ZAf). Eindstand World Cup. Mannen: 1. Hawkins (GBr) 2,7 pnt, 2. Rappe (Zwe) 7,7, 3. Bellini (Ita) 10,0, 5. Boersma (Ned) 16,0, 13. Volwater (Ned) 30,0, 26. Pauw (Ned) 54,0. Jeugd: 1. Larsen (Den) 3,7, 2. Claisse (GBr) 7,7, 3. De Weerd (Ned) 8,0, 6. Van Deth (Ned) 13,0, 10. Van Asten (Ned) 19,0. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 48. Eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: 4 winnaars, bruto 2297,60; derde prijs: 32 winnaars, 718,00. (ADVERTENTIE) Het thuisbezorgen van medicijnen is een service van uw apotheek. Eigenlijk bedoeld voor mensen die wegens ziekte de deur niet uit kunnen. Maar ook als u niet ziek bent, kunnen we desgewenst de medicijnen bij u thuisbrengen. Heeft u vragen over thuisbezorging of over medicijnen? U kunt altijd bij ons terecht. München (anp) - Jacco Eltingh heeft zichzelf dins dagavond een fraaie Sinter klaassurprise gegeven door Michael Chang in de ope ningsronde van het toernooi om de Grand Slam Cup in te pakken. In de Olympiahalle van München had de Heerde- naar aan twee sets voldoende om de twee jaar jongere Ame rikaan met een 'fooi' van 100.000 dollar (160.000 gul den) naar huis te sturen: 7-6 (12-10) 6-3. Eltingh is de tweede Nederlander in de zesjarige historie van het evenement die een ronde verder kwam. Richard Krajicek pres teerde dat in 1993 toen hij Emilio Sanchez versloeg en vervolgens van Michael Stich verloor. Eltingh was na ruim anderhalf uur tennis in de dollardans van de Internationale Tennis Federa tie (ITF) al zeker van een einde- jaarsgratificatie van 262.500 dol lar (420.000 gulden), waardoor hij over 1995 ruim door de grens van een miljoen dollar is gescho ten. In de kwartfinale treft hij vrijdag de winnaar van het duel tussen de Italiaan Renzo Furlan en de Rus Jevgeni Kafelnikov. Zodra een toernooi op de een of andere manier in verband wordt gebracht met de Grand Slam lijkt de gretigheid bij Eltingh toe te nemen. Op de Australian Open en Wimbledon haalde hij immers de laatste acht. In gewone ATP- toernooien ging Eltingh maar liefst veertien keer in de eerste ronde ten onder. „De waarheid is dat ik telkens na een lange aanloopperiode met mindere resultaten precies op tijd klaar was voor een grand-slam- toernooi", zei Eltingh. „Ik was Jacco Eltingh heeft na gisteravond dit jaar meer dan een miljoen dollar aan prijzengeld bij elkaar geslagen. foto anp steeds superfit als het er op aan kwam. Maar voor mezelf ben ik al een paar maanden goed bezig. Anders zou ik nu een heel stuk lager gestaan hebben op de rang lijst." Na het dubbeltoernooi in Eind hoven, waar Eltingh met Paul Haarhuis hartgrondig baalde wegens de verloren finale, had hij moeite zich op de strijd in Mün chen in te stellen. „Ik keek wat vreemd tegen dat toernooi aan. Ik had een paar dagen nodig om Eindhoven van me af te zetten en de accu weer op te laden. Met een beetje rust en ontspanning kwam ik weer in de juiste stemming om hier goed te presteren." In de eerste set was Eltingh de gelukkigste, in de tweede set was hij gewoon de beste. Bij vlagen werd de Amerikaan, die drie weken geleden bij de Masters in Frankfurt nog de finale haalde, tureluurs gespeeld door de bui tengewoon scherp vollerende en serverende Eltingh. „Ik was tevo ren nogal teleurgesteld dat ik Chang had geloot. Achteraf kan ik er alleen maar blij mee zijn. Een overwinning tegen zo'n ster ke speler telt dubbel. In de onderlinge duels werd de stand daardoor gelijk: 2-2. Het verschil in aantal zeges dit jaar bleef aanzienlijk: Chang 65 (tegen slechts 19 nederlagen), Eltingh 26 (27 verliespartijen). Daarmee is het verschil op de wereldranglijst tevens verklaard: Chang vijfde, Eltingh nummer 43. Beidé spelers lieten in de eerste set een handvol kansen liggen. Zo verspeelde Eltingh op 4-4 en 0-40 drie breekmogelijkheden en liet Chang in de warrige tiebreak drie setpoints onbenut. Eltingh: „De snelle baan was onmiskenbaar in mijn voordeel. Zeker toen ik overging op een soort blokreturn. Ik had alle tijd de juiste positie aan het net te kiezen. Ik voelde gewoon aan waar de ballen zou den komen. Hij had geen keus meer." In de vierde game van de tweede set forceerde Eltingh de beslissende break naar 3-1 waar na hij de partij geroutineerd naar zich toetro'k. „Ik heb geen moment aan het geld gedacht. Ik wilde gewoon winnen zoals ik alle partijen wil winnen." In de openingspartij verraste invaller Byron Black uit Zimbab we de Oostenrijker Thomas Mus ter: 7-6 2-6 6-1. In een partijtje voegde Black, opgeroepen als vervanger van de geblesseerde Andre Agassi, ruim 50 procent toe aan zijn prijzengeld van de elf voorgaande maanden (ruim 500.000 dollar). „Niet slecht;' als je bedenkt dat ik eigenlijk met vakantie ben", lachte Black, in de kwartfinales tegenstander van Boris Becker. Het scheelde maar weinig of ook de tweede invaller Cedric Pioline zou de laatste acht hebben gehaald. De Fransman, zondag opgeroepen voor de nog niet geheel van een enkelblessure her stelde Michael Stich, herstelde zich tegen Boris Becker knap van een zwakke eerste set (1-6). Nadat hij de tweede set met 7-6 had gewonnen, had hij in de der de, waarin tot zichtbare verras sing van Pioline geen tiebreak werd toegepast, tot 7-6 de lei ding. Becker won vervolgens zijn opslagbeurt met vier aces, for ceerde een doorbraak en besloot de partij waardig met een ace (9- 7). Daarmee had het duel een soortgelijk verloop als in de kwartfinales van Wimbledon toen Becker met 9-7 in de vijfde set van Pioline won. München. Grand Slam Cup. Eerste ronde: Eltingh (VSt) - Chang (VSt) 7-6 6-3, Byron Black (Zim) - Muster (Oos/3) 7-6 2-6 6-1, Becker (Dui) - Pioline (Fra) 6-1 6-7 9-7, Iva nisevic (Kro) - Korda (Tsj) 7-6 6-3.

de Stem | 1995 | | pagina 9