Corporaties sputteren nog tegen Bouw slachtkuikenstal in Hoek mag van Raad van State IJK NIEUWS mm UITSLAGEN n Hontenisse er gaan betalen ilieuvergunning Gemeenten moeten eerst hun woonwagenbeleid maar eens in orde brengen' Steltkluut pakt begroeiing op spoorwegwedding aan Rechter spreekt Hulster rijschoolhouder vrij Honderden guldens boete [voor aantal hardrijders I «ra» ^!den en een voor- i wdehjke rijontzegging van Frans van Rooy slijt zijn nadagen in de schaduw Ruimtelijke bezwaren WOV bij Terneuzen van de baan ZEELAND C3 Hulst St.-Jansteen Clinge Boete en cel voor rijden in onverzekerde auto Vliedberg IAG6DECEMBER 1995 Q.i BESTEM WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 Kaarting - De Engelenroos -14 on uur FILMS GOES Grand Theater 14.00 en 20.00 uur Pocahontas HULST De Koning van Engeland 14.00 uur Pocahontas (Ned) MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Carrinqton VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 en 20.00 uur Pocahontas (Eng) 14.00 uur Pocahontas (Ned) 20.00 uur Seven 20.00 uur The Net 14.00 en 20.00 uur Santa Clause 14.00 uur Operation Dumbo Dron BRUGGE K Kennedy Complex 14.30 en 20.00 uur Mortal Kombat 14.30 uur Pocahontas (Ned) |0 14.30 uur Santa Clause 20.00 uur Johnny Mnemonic 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Dolores Claiborne 14.30 uur Assassins |0 KNOKKE Beverly Screens 15.00 en 20.00 uur Mortal Kombat 15.00 en 20.00 uur Pocahontas 15.00 en 20.00 uur Apollo 13 15.00 en 20.00 uur Johnny Mnemo nic pin- nse Itae ben- cert de 12 a de ver- cerk. net 8 n-de erst- ikoor op 16 december gaat in ver band met familie-omstandig heden van de diligent niet door. Aan het concert zouden ook Cantabile Musica en kamerkoor Vocalitas hun medewerking verlenen. KERSTAVOND KVG - Maan dag 18 december houdt het Katholiek Vrouwengilde de jaarlijkse kerstavond, die begint om 19.00 uur met een kerstdiner in het Reynaertshof. Daarna zorgen de 'Nazaten van Termenieke' voor sfeervolle kerstmuziek. Tevens wordt een quizje gehouden. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Steen halen zaterdag 9 december vanaf 08.30 uur weer oud papier op. GOUDEN JUBILARISSEN - Na afloop van de zaterdag avondviering werd in de parochiekerk van de H.-Johan- nes de Doper aan twee leden van het Gregoriaans zangkoor de gouden medaille van de Gregorius Vereniging uitge reikt. Piet Smet, 50 jaar lid en André Dierick, 40 jaar lid van het koor, mochten uit handen van pastoor Claessens het kost bare kleinood in ontvangst nemen. WANDELEN - Zondag 17 december is er een excursie in de WMZ-bossen in St.-Jan steen. E. Bogaert leidt de excursie, die om 09.30 uur begint bij het pompstation in de Heerstraat. OUDE SPULLEN - Muziek vereniging Weldoen door Ver maak haalt zaterdag 9 decem ber weer rommel en oude spul len op. Dat gebeurt tussen 10.00 en 12.00 uur. Van tevoren bellen naar de familie Stienen en de fanfare komt langs om de spullen op te halen. in in de gemeente Hontenisse, die een igen, moeten daar vanaf volgend jaar ;alen. Maar hoeveel dat de gemeen dat weten burgemeester en wethou- CDA) dopen g van voor- ;eleur' lel niet eerop- verho- nning. oedrijf n ver- 14.468 evelijk meer- hon- wilde 1 mijn laarom meer inkamp in de mg een ield zal ik dat rkt is, van de unning ,k voor- nieuwe I van onze verslaggever Lji - Ruim anderhalf jaar na de I Lunningverlening door het dage- I riks gemeentebestuur van Terneu- mag A. Tollenaar een stal voor i Lhtkuikens bouwen bij zijn bedrijf aan de Noorddijk in Hoek. I De bouw van de stal is zo lang tegengehouden door een omwonen deen de natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut. Burgemeester en wethouders van Ter- neuzen gaven Tollenaar in april 1994 een milieuvergunning voor de kuiken stal. Daarop tekenden de omwonende en de natuurbescherming bezwaar aan. De zaak belandde uiteindelijk vorige maand voor de Raad van State in Den Haag. Zij verzochten de Raad de verleende vergunning te schorsen. Het rechtscollege heeft geoordeeld dat de ingestelde beroepen formeel gegrond waren en de vergunning dus ongeldig werd. Aan de andere kant constateerde de voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak dat aan alle milieuvoor schriften werd voldaan en de werking van de vergunning in stand kon blijven. Het geschil draaide om de mogelijke stank die de kuikenstal zou veroorzaken en de afstand tot het woonhuis van de omwonende die bezwaar had gemaakt. Dat had echter betrekking op de aanwe zige rundveestal die inmiddels buiten gebruik is gesteld. Volgens de gemeente was er totaal geen reden voor schorsing van de vergunning. In de buurt van de stal zouden geen voor verzuring gevoelige natuurgebieden te vinden zijn, een argument dat De Steltkluut aanvoerde. Vrees voor milieuschade door uitworp van zuur uit de stal was dus volgens de gemeente niet aan de orde. Anderzijds stelde de gemeente dat zij de akkerbouwer een kans wilde gunnen zijn bedrijf weer rendabel te maken. Het gaat namelijk economisch bezien niet goed in de akkerbouw, weet de gemeen te. Alleen gemengde bedrijven zouden overlevingskansen hebben. I yan onze verslaggever gulst - De Zeeuws-Vlaam se woningbouwcorporaties laten zich voorlopig niet opzadelen met het beheer van de woonwagencentra de regio. Pas als de 'gemeenten eerst hun eigen I verplichtingen ten aanzien van het woonwagenbeleid zijn nagekomen kan er gepraat worden. Dat standpunt hebben de woningbouwcorporaties al in mei van dit jaar ingenomen en vol- pis directeur H. Hageman van de Woonstichting Hulst is daar aog niets aan veranderd. Hageman reageert daarmee op de komende vergadering van de gemeenschappelijke regeling Regionaal Budgetbeheer feinggebonden Subsidies ?S), waar het onderwerp aan je orde komt. Aanvankelijk ...loot het dagelijks bestuur de I overdrachtskwestie te laten rus ten. Hu wordt het algemeen bestuur echter voorgesteld het standpunt in te nemen dat integrale over dracht van woonwagencentra aan corporaties de voorkeur ver dient. Dit naar aanleiding van een verzoek van Hulst, Axel en Hontenisse om het eerder ingeno men standpunt in heroverweging tenemen. De Zeeuws-Vlaamse woning bouwcorporaties hebben afge sproken in deze kwestie als één blok op te treden. „Wij hebben gezegd dat eerst de huisvesting van de woonwagenbewoners in regio geregeld moet zijn," dus Hageman. „Verschillende gemeenten moeten nog heel wat standplaatsen aanleggen of ren overen. Als dat achter de rug is en er bovendien een financieel plaatje ligt kunnen we om de lafel gaan zitten. Kijk, BWS kan I best een standpunt innemen, maar het zijn dan toch altijd nog j dewoningbouwcorporaties die er over beslissen." Directeur Rijn- bout van de Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereniging si gisteren de woorden van zijn 'Uege Hageman volledig te I onderschrijven. Haken en ogen Dat woningbouwcorporaties het I beheer over woonwagencentra I wordt toegedacht is overigens niets nieuws. Het Rijk propageert dat zelfs. I Hd gaat hier ook om huisves- szaken en dat is op zich al geen taak meer voor de gemeenten. „We zijn het daar wel ™"e eens en we zullen er op een leven moment ook niet aan bunnen ontkomen," weet Hage- man, «maar er zitten gewoon heel J wat haken en ogen aan." ®j wijst daarbij op pogingen om in Midden- en Noord-Zee- d tot een overdracht van I woonwagencentra te komen. I Daar bleek het financiële plaatje -® fors struikelblok en de plan- "°n zijn daar dan ook inmiddels P een laag pitje gezet. Woonwagencentrum De Blikweide in Sluiskil. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondente Terneuzen - De 47-jarige M. H. uit Terneuzen is gisteren door de kantonrechter in Ter neuzen veroordeeld tot een boete van driehonderd gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week. Hij stond terecht wegens het rijden in een onverzekerde auto op 15 december vorig jaar. De man wist, volgens eigen zeg gen, niet beter dan dat de auto gewoon verzekerd was. Later bleek dat, door een ruzie die zijn vrouw met de verzekeringsmaat schappij had, niet het geval te zijn. De officier van justitie, Y. Wil- lems, vond dat H. M. nogal tegen strijdige verklaringen aflegde en eiste een boete van driehonderd gulden en een week onvoorwaar delijke gevangenisstraf. In haar eis hield ze rekening met het feit dat het niet de eerste keer was dat de man voor het rijden in een onverzekerde auto voor moest komen. Kantonrechter M. Klarenbeek maakte de gevangenisstraf geheel voorwaardelijk en vonniste ver der conform de eis. Hulst - Natuurbeschermingsvereniging de Steltkluut gaat op een gedeelte van de voormalige spoorwegwedding op het grondgebied van de gemeente Hulst de oprukkende begroeiing te lijf. Van onze correspondente Terneuzen - De 30-jarige rijschoolhouder A. S. uit Hulst vond het gisteren op de zitting van de kantonrechter in Terneuzen niet terecht dat hij schuldig werd bevonden aan het inhalen van een truck met oplegger in Lamswaarde. Op 3 maart van dit jaar zou hij de truck rechts, in plaats van links, ingehaald hebben. Doordat de truck gelijktijdig rechts afsloeg, ontstond er een aanrijding. A. S. legde, aan de hand van een aantal getuigenver klaringen, uit dat de truck al geruime tijd rechts van de weg stilstond en geen richting naar rechts had aangegeven. „Anders had ik mijn leerling er niet voor bij laten gaan." Kantonrechter M. Klarenbeek stelde hem in het gelijk en sprak de man vrij. „Ik zag maar één lichtje in de verte aankomen, dus dacht ik dat het veilig was om over te steken," legde de 72-jarige Oostburgenaar A. M. uit aan de kantonrechter. Dat was het enige wat hij zich nog kon herinneren. Pas twee weken na het ongeval ontwaakte hij uit coma. „U heeft in uw woonplaats een ernstig ongeval veroorzaakt," meende kantonrechter M. Kla renbeek. Volgens A. M. had de andere automobilist te hard gere den. „Als je ziet wat er van mijn auto maar over is gebleven, dat veroorzaak je niet bij een gange tje van vijftig kilometer per uur „Ook al zou er te hard gereden zijn, dan nog zou er niets gebeurd zijn als u was blijven wachten sprak de kantonrechter hem tegen. A. M. werd 225 gulden boete opgelegd. Terneuzen - Door een com municatiefout zijn gisteren foutieve onderschriften geplaatst bij twee afbeel dingen van een vliedberg. Op de foto is de vliedberg in 's Heer Abtskerke te zien. De tekening geeft een impressie van de vliedberg bij Leiden. Abusievelijk is vermeld dat beide afbeel dingen betrekking hebben op een vliedberg bij Terneu zen. Dat is onjuist. Onze verontschuldigingen hier voor. Het snoeiwerk is nodig omdat de bosgroei een bedreiging vormt voor de bijzondere natuurkwali teiten die de spoorwegbedding heeft. „Vroeger reden er treinen, maar ook tegenwoordig is de spoorlijn nog een verbindingsweg, waar langs allerlei organismen zich verplaatsen," zegt Lucien Calle in het nieuwste ledenblad van de Steltkluut. Bovendien vormt de spoorweg met zijn bijzondere ondergrond van bielzen, grind en voedselarm zand een heel apart biotoop. „Daar kan je nog weieens planten of soorteninsekten tegenkomen die je normaal gesproken niet zo snel in de omgeving aantreft," aldus Calle. Het meest belangwekkende stuk ligt ten zuiden van Hulst langs de Waterstraat. Daar werd bijvoor beeld de gele weidemier ontdekt en leeft ook nog een bescheiden populatie van de levendbarende hagedis. Vroeger moest de omgeving van de spoorbaan actief worden gesnoeid, om de treinen onge stoord doorgang te geven. Nu dat actieve beheer is weggevallen, is het traject over grote stukken helemaal aan het dichtgroeien. De nieuwe bosgroei vormt onder andere een bedreiging voor de kleine populatie hagedissen. De Steltkluut wil de bomen en struiken zo laag mogelijk afzagen en het hout verwerken in een houtril. Die houtril komt dan tus sen het al aanwezige bos en de spoorbaan, zodat er een geleide lijke overgang ontstaat van bos naar akkerland. De gemeente Hulst, eigenaar van de spoorweg bedding, vindt het best dat de Steltkluut er beheerswerk wil verrichten. Binnenkort gaat de knotploeg van de Stellduut er aan de slag. bedrijven dat een vergunning! aanvraagt," aldus Steenkamp j en passant bedrijven waarschu l de die nog steeds geen verg I ning hebben aangevraagd I „Bedrijven die willens en we i niet hebben gereageerd op brieven, zullen met die nieu T hogere tarieven te maken J Üde Nijs (lijst P. Mangnus)i de weten hoe de tarieven in n I tenisse zich verhouden to I andere Zeeuws-Vlaamse gem I Steenkamp zei dat de talde^j| voor het verkrijgen van I milieuvergunning in Hon» de laagste van heel Zeeland l Tot nu waren die tarieven procent kostendekkend. De we tarieven dekken nog ma 1 helft van de door de gem I gemaakte kosten. De kom I jaren zitten er nog meer I gingen in want 'in Princip „en- ben de Zeeuws-Vlaamse g n i ten afgesproken dat de in 1998 honderd procent ko dekkend moeten zijn Steenkamp. geuzen - De 25-jarige L. van C. uit Philippine werd gisteren I boet ^an^onrec^er Klarenbeek veroordeeld tot 422 gulden I rnaJ1 stond terecht wegens het 2ChQden van de maximum nJ van fijftig kilometer per 5et kilometer per uur I do v °P 2 lanuari dd jaar door liü earstraat in Zaamslag waar nin t werd. I nfii,, aan n was de eis van de m jVan iustitie> Y- Willems (Term,, 3jHarige R.J.C. uit I teert tZ6n' 0p 16 jfnuari dit jaar kill7 m plaats van 80- 116 keTenPeruurlangsIJzendij- rarrr.c- ê^t te kennen op dat I (Uj net een langzaam rij- TWg ingehaald te heb niet »i aatoarechter zag dat sndheid6 w™*5 voor de gereden conform j I vonniste dan ook dend^tu6 ais' rekening hou- ditiaar dat 'n augustus snelho, een transactie voor Was vertreding betaald De 48-jarige C. D. uit Axel werd veroordeeld tot het betalen van 375 gulden boete. Op 23 septem ber vorig jaar reed zij met 119 kilometer per uur over de Abdaalseweg bij Hulst. Volgens de vrouw was het onmogelijk dat zij daar die dag gereden had. „Mijn man zat in de winkel, ik was aan het werk en mijn zoon had de autosleutel niet." Ook wilde de vrouw niet geloven dat het om hun auto ging. Toen de kantonrechter haar de foto liet zien, was ze overtuigd. „Maar wie er achter het stuur heeft gezeten is mij een raadsel. Onze auto is in die periode nog een tijdje gesto len geweest, hij kan dus toen geflitst zijn." „U als kentekenhouder bent ver antwoordelijk, dus u zult de boe te moeten betalen. Declareer het bedrag dan maar aan de dief, dan is die rekening weer vereffend besloot de kantonrechter. Door Arjen Vos Eindhoven - Frans van Rooy is een tevreden man. Waar om? Hij kan weer voetballen. Dat de fijnbesnaarde spelver deler de komende maanden moet slijten in de anonimiteit van Westerlo, hekkesluiter in de Belgische tweede klasse, doet er in zijn ogen niet toe. „Ik vind het nog steeds leuk om te voetballen. En verder maakt het me allemaal niet zoveel uit. De nu 32-jarige Eindhovenaar werd opgeleid bij Woensel en vertrok daarna naar de topclub in zijn woonplaats: PSV. Daar kon hij het niet helemaal maken, waarna FC Antwerp Van Rooy samen met Berry van Aerle naar België lokte. Vijf gouden jaren lang was hij daar een begena digde spelverdeler, waarna een nieuwe uitdaging wachtte bij Standard Luik. In Luik, de poort naar de Arden nen, maar ook de plaats waar de Maas een riool is in plaats van een rivier, ontstonden er barsten in zijn carrière. Problemen met de trainers, problemen met de managers, er kwam een knik in een mooie loopbaan. Hij speelde niet meer in het eerste, weigerde een plaats in het tweede. Kwam wel op de transferlijst, maar niet aan de bak. Vorig seizoen speelde hij een tijdje op huurbasis bij PAOK Saloniki. De Grieken waren de afgelopen weken, net als con current Aris Saloniki, best geïn teresseerd in een nieuwe huur overeenkomst. „Dat had ik ook wel zien zitten, het is me goed bevallen in Griekenland. Dus als ik had kunnen kiezen... Maar die clubs kwamen er niet uit met Standard, en Westerlo wel." Westerlo. Plaatsje in de provin- Frans van Rooy, op deze foto uit 1987 in het shirt van FC Ant werp: 'Ik doe mijn best, en als ze het halen, dan is dat leuk'. FOTO ARCHIEF DE STEM cie Antwerpen, vol dreven, bos sen en duinen. En met een prof clubje, met trainer Barry Huls- hoff aan het roer, ooit tot de aar digste man in het prof milieu uit geroepen. Van Rooy: „Er voet ballen nog twee Nederlanders. Welke? De namen ken ik nog niet. Ik geloof dat er eentje bij FC Den Bosch heeft gespeeld, Burg of zo. Och, of het nu een eerste- of tweedeklasser is, het maakt me niet zoveel uit." Nee, hij is niet verbaasd over de betrekkelijk geringe belangstel ling voor de ooit zo populaire spelverdeler. „Ik had problemen bij Standard, heb maandenlang niet gevoetbald. In het begin was er interesse genoeg. Maar die clubs haakten af toen ze hoorden wat Standard voor me vroeg. Als je 32 bent en je zit zo lang stil, dan verdwijnt die belangstelling vanzelf. Dan gaat het vlug in het voetbal." Uiteindelijk wilde Standard hem tot het einde van het sei zoen verhuren tegen een vergoe ding van ruim 100.000 gulden. Vorige week dinsdag trainde Van Rooy voor het eerst mee met Westerlo. „Viel me mee, maar ik ben ook rustig begonnen. Ik heb sowieso een paar weken nodig om terug te komen." Westerlo moest flink met de bui del rammelen om Van Rooy te kunnen halen. De bedoeling is dat hij als tegenprestatie de kwakkelende club uit het slop haalt. „Dat weet ik, die ver wachting hebben ze uitgespro ken. Ze hebben gezegd dat ze normaal gesproken dergelijke investeringen niet doen. Wester lo heeft pas een nieuw stadion gebouwd, die club mag niet degraderen naar de derde klas se. Er ligt dus wel wat druk op mijn schouders, maar voor mij speelt dat geen rol. Ik doe mijn best, en als ze het halen, dan is dat leuk." Stilletjes moet hij toch hopen op iets mooiers dan Westerlo. Van Rooy, met die mooie pass in de benen, die fijne techniek, dat scherpe inzicht. Hij kan toch niet tevreden zijn over het feit dat hij zijn nadagen moet slijten bij de nummer laatst van de Bel gische tweede klasse, ver in de schaduw van het voetbal in de top. Hij haalt zijn schouders op. „Stel dat ik het hier goed doe, dan klopt er misschien wel een betere club aan de deur. Maar het zou ook mijn eindstation kunnen zijn." Koersbal St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. P. Rombout, 2. C. Verweij, 3. Th. Kints. Kloosterzande - Clubgebouw Rozenhof, 28 personen: 1. C. van Meelen-A. Sponselee, 2. A. de Waal-G. de Bruin, 3. A. Cornelis- sens-E. Kint. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1:1. C. Kegels/L. Blommaert, 2. T. Heir- man/J. de Pooter. Mat 2: 1. G. de Bot/M. van Vlierbergen, 2. M. van Vlierbergen/C. Baeyens. Mat 3: 1. G. de Bot, 2. A. Emeneel/M. Tael- man. Mat 4: 1. C. Kegels/M. Vlier- bergen, 2. J. de Bot/J. Kool. Lamswaarde - KBO, zaal De Lui fel: 1. F. Jansen/E. van Water schoot, 2. J. Platjouw, 3. A. van Driessche/A. Lauwers. Terhole - KBO, dorpshuis: 1. C. Freijzer-van Hoeij/E. van Dries- sche, 2. A. van Delft-Witteman/A. Hemelaar-Van Himst, 3. G. Frey- ser-Hemelaar/M. van Campen- Schelfhout. Clinge - Malpertuus, vijftien per sonen. Mat 1: 1. M. Govaert/J. de Poorter, 2. C. van Gijsel. Mat 2: 1. L. Kegels, 2. M. vam Vlierbergen. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, twaalf personen: 1. mevrouw De Kort, 2. mevrouw Vale, 3. A. Ver- vaet. Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Mat 1: 1. J. Goethals/R. van Hecke, 2. E. Dha- ene/R. Janssens. Mat 2: 1. W. Kal- le/E. de Smet, 2. E. Eggermont/C. de Smet. Axel - Gregoriuscentrum, acht personen: 1. G. Antheunis, 2. M. Durinck, 3. mevrouw Marcusse. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, tien personen: 1. A. Rottier/J. de Waal-Hamelink, 2. E. de Maat/J. Schrauwen, 3. A. Mannaert/M. de Maat-de Waal. Clinge - Zaal Malpertuus, 27 per sonen, KBO. Mat 1: 1. C. Haege- man/L. Kegels, 2. M. van Vlierber gen. Mat 2: 1. L. Vonck/G. de Wit te, 2. A. de Winst/C. Baeyens. Axel - De Halle, elf personen: 1. G. Navest, 2. mevrouw VerCauteren, 3. J. Wontergem. Sjoelen Sas van Gent - Zaal St.-Albert, tien personen: 1. mevrouw Hoeke, 2. mevrouw Belviso, 3. mevrouw Rijt. Kaartingen Axel - ZaalTïe Graanbeurs, Ons Genoegen, 62 personen. Bieden: 1. J. Vonhout, 2. R. van Opdorp, 3. W. van Goethem. Jokeren: 1. mevrouw Den Beer, 2. mevrouw Pieterse, 3. mevrouw Kaijser. Nieuw-Namen - Bij Nico: 1. A. Bruynooghe-G. van Rooyen, 2. A. Thieleman-I. de Winkel, 3. L. Tim- mermans-J. Vermeerssen. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: R. Sturm-E. Weyenberg, 2. E. Blommaert-H. Bogaert, 3. A. Dupon-F. de Bleyser. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia: 1. L. Timmermans-R. Tieleman, 2. R. Sturm-A. van de Bergen, 3. J. de Loos-G. Verhulst. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij- ke: 1. echtpaar Koek, 2. Bukkens- Arnoldi, 3. Marquinie-Houtepen. Clinge - Malpertuus, 44 deelne mers: 1. mevrouw Van de Gucht, 2. mevrouw De Vet, 3. mevrouw Van Itegem. Clinge - Malpertuus, eindstand prijsjokeren: 1. mevrouw d'Hoog- he, 2. R. d'Hooghe, 3. L. Buijze- Heijens, 4. A. de Bruijn, 5. A. Ruij- loft. Axel - Bridgeclub Axel, St.-Nico- laasdrive. A-lijn: 1. Kok-Luijcks, 2. Zorge-Esselbrugge, 3. Willems- Hoek. B-lijn: 1. Van de Heide- Naeye, 2. Vogels-Van der Hooft, 3. Vermunt-Verstraten. C-lijn: 1, Vermunt-Antheunis, 2. Schelle- man-Pel, 3. Vogels-Vons. Axel - De Halle, 36 personen. Bie den: 1. W. de Waale, 2. J. Vink, 3. R. Linthout. Jokeren: 1. M. Cock, 2. R. Sponselee, 3. J. Haak. Hulst - De Blaauwe Hoeve, zestig personen. Bieden: 1. A. de Cock, 2. G. van Waterschoot, 3. G. Gijsel. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, vijftien personen. Jokeren: 1. mevrouw De Kort, 2. mevrouw De Waal, 3. F. de Meyer. Bieden: 1. J. Martinet, 2. R. de Kort, 3. mevrouw Goossen. Axel - Gregoriuscentrum, 36 per sonen. Bieden: 1. J. Giele, 2. P. Scheele, 3. mevrouw De Groote. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 28 personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. G. de Bruyn, 3. J. Ceton. Jokeren: 1. mevrouw De Rijk, 2. mevrouw Patijn, 3. F. Buys. Westdorpe - Zaal Concordia, 32 personen. Bieden: 1. J. Witte, 2. Th. de Guchteneire, 3. R. Audena- erd. Clinge - Zaal De Landbouw, 22 personen. Bieden: 1. R. Verschu ren, 2. D. Verbraeken, 3. M. Blom maert. Jokeren: 1. mevrouw De Beer, 2. mevrouw De Nijs, 3. mevrouw Sponselee. Axel - Gregoriuscentrum, vijftien personen. Jokeren: 1. A. van Gink, 2. mevrouw Verschraegen, 3. mevrouw De Cock. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 28 personen. Bieden: 1. I. de Win kel, 2. M. Rombout, 3. mevrouw De Vos. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. R. de Vos, 3. R. Rodrigo. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, twaalf personen. Bieden: 1. J. Ceton, 2. H. Coalone, 3. A. van Dorsselaer. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 24 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van D alsem, 2. mevrouw Verschuren, 3. mevrouw Doembie. Bieden: 1. mevrouw Goossen, 2. R. Verschuren, 3. J. Tieleman. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 21 personen. Bieden: 1. R. Ver- brugge, 2. I. de Winkel, 3. A. de Bruyn. Jokeren: 1. S. Vermeulen, 2. L. de Bruyn, 3. mevrouw De Nijs. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, 38 personen. Bieden: 1. E. Baart, 2. J. Suy, 3. J. Martens. Hulst - Zaal De Kroon, zestig per sonen. Bieden: 1. C. Hoop, 2. J. Bogaert, 3. G. Boerjan. Jokeren: 1. N. Blommaert, 2. M. Taalman, 3. P. de Koning. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, 24 personen. Bieden: 1. A. Destombes, 2. P. Poppe, 3. E. Buy- ze. Jokeren: 1. mevrouw Saeye, 2. mevrouw Van de Velde, 3. mevrouw De Pan. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 35 personen. Bieden: 1. G. Boerjan, 2. W. de Graaf, 3. J. de Rijk. Jokeren: 1. mevrouw Boerjan, 2. mevrouw Patijn, 3. mevrouw De Bruyne. Graauw - Gemeenschapshuis, 21 personen. Bieden: 1. G. de Bruyn, 2. V. de Caluwé, 3. A. Picavet. Axel - Gregoriuscentrum, 24 per sonen. Bridgen: 1. echtpaar Lam mens, 2. echtpaar De Wever, 3. N. Cock-J. Maris. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 25 personen. Bieden: 1. W. neve, 2. J. Martinet. Jokeren: 1. R. Ver schuren, 2. mevrouw Weststrate, 3. N. Dreesen. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, vijftien personen. Bieden: 1. L. van Goethem, 2. J. Maas, 3. P. Rottier. Jokeren: 1. mevrouw Tieleman, 2. R. de Waal, 3. J. van Damme. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 36 personen. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Domines, 3. mevrouw Coalone. Bieden: 1. J. van Remor- tel, 2. P. Haulez, 3. F. van Eek. Sluiskil - Zaal Atlanta, veertig personen. Bieden: 1. G. Boerjan, 2. J. Witte, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw De Meyer, mevrouw Boerjan, 3. mevrouw Raes. Clinge - Zaal De Landbouw, 24 personen. Bieden: 1. J. Michielsen, 2. A. Mannaert, 3. F. Piessens. Jokeren: 1. V. Vermeulen, 2. F. Buys, 3. mevrouw Van Haver. Stoppeldijk - Kantine voetbalver eniging Vogelwaarde, 24 perso nen. Bieden: 1. B. Janssen, 2. J. Sponselee, 3. W. Lambert. Terneuzen - Zaal Du Commerce, 48 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Ruyter, 2. A. Scheele, 3. mevrouw Vonhout. Bieden: 1. T. van Driel, 2. Jan van de Velde, 3. Joop van de Velde. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 34 personen. Bieden: 1. P. Haulez, 2. J. Dierikx, 3. P. Jonkers. Joke ren: 1. F. Esseling, 2. A. vam Cam- penhout, 3. H. Weststrate. Axel - Zaal De Boemerang, vijftig personen. Jokeren: 1. mevrouw Harms, 2. mevrouw De Cock, 3. A. van de Wege. Bieden: 1. A. Vor- stenbosch, 2. A. Bolleman, 3. G. van Opdorp. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 32 personen. Bieden: 1. R. Ver schuren, 2. R. van Troost. Jokeren: 1. C. Roctus, 2. G. Bogaert. Hengstdijk - Camping De Vogel, 36 personen. Jokeren: 1. N. Dree sen, 2. mevrouw Zwaan, 3. mevrouw Bosman. Bieden: 1. mevrouw Goossen, 2. J. Picavet, 3. mevrowu Bolleman. Kloosterzande - Zaal Molenhof, 64 personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. T. Kegels, 3. H. Coalone. Joke ren: 1. mevrouw Verschuren, 2. R. Mortier, 3. mevrouw De Rijk. Driewegen - Zaal Lippens, 53 per sonen. Bieden: 1. B. Huys, 2. H. de Ruyter, 3. H. de Rijk. Jokeren: 1. mevrouw Weststrate, 2. L. de Ruy ter, 3. S. Timmerman. Hengelen Clinge - De Clingse Hengelaars vereniging hield in het teken van Sinterklaas een viswedstrijd aan de Schelde waarbij ook de Axelse visvereniging GOA van de partij was. Er waren veertig deelnemers, onderverdeeld in koppels van tel kens een Clingenaar en een Axe laar. In totaal werd 1377 cm vis gevangen. Uitslag: 1. P. de Witte (GOA)-E. van de Bosch (Clinge) 231 cm, 2. H. de Cock (Clinge)-G. Verdurmen (GOA) 208, 3. W. Arens (GOA)-C. Peeters (Clinge) 109, 4. L. IJzewijn (Clinge)- R. Sic (GOA) 107, 5. P. Helderweeirt (GOA)-M. Kegels (Clinge) 84 cm. Kloosterzande - Zeehengelclub De Vogel, aan de Westerschelde nabij Perkpolder, dertig personen: 1. I. Jonkheym, 2. Th. van Bellen, 3. K. van Kerkhoven. Schietingen Zuiddorpe -^t.-Sebastiaan, 121 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: A. van de Vijver, tweede hoge vogel: E. Inghels, eerste zij- vogel: A. Elegeert, tweede zijvogel: P. Maas, derde zijvogel: O. Neyt, vierde zijvogel: A. Hollebek. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Noens, tweede hoge vogel: R. Caluwé, eer ste zijvogel: J. Heymans, tweede zijvogel: M. Suy, derde zijvogel: J. Lippens, vierde zijvogel: A. de Mey. Hulst - De Blaauwe Hoeve, 22 schutters. Hoge en tweede zij vo gel: F. de Meyer, eerste zijvogel: A. Cocqheyt, grootste aantal (4): H. de Gucht. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 32 schutters. Hoge vogel: E. Janssens, eerste zijvogel: O. de Schrijver, tweede zijvogel: W. Buyze, groot ste aantal (7): R. Bastelaer. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, zeventien schutters. Hoge vogel: A. Cocqheyt, beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (6): H. de Gucht. Hulst - Zaal De Kroon, negentien schutters. Eerste hoge en beide zij- vogels: L. van Kerkhoven, tweede hoge vogel: A. de Waal, grootste aantal (6): J. Dobbelaar en W. van Delft. Zuiddorpe - Schutterslokaal, 31 schutters. Eerste hoge vogel: D. Audenaerd, tweede hoge vogel: M. van Hoeke, eerste zij vogel: D. Meul, tweede zij vogel: R. D'Hondt, grootste aantal (7): M. Suy. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 26 schutters. Hoge vogel: E. Huls hout, eerste zij vogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: P. Hulshout, grootste aantal (10): P. Neve. Van onze verslaggever Middelburg - De beide bezwaar schriften die er liggen tegen het nieuwe bestemmingsplan bij Terneuzen, waar de toltunnel WOV moet komen, worden naar verwachting ingetrokken. Dit betekent dat er aan de Terneu- zense kant geen belemmeringen meer zijn om met het boren van de tunnel te beginnen. Dit melden Gedeputeerde Staten in een brief aan de Raad van Sta te, waar de bezwaarschriften zijn ingediend. Het gaat om een planologisch bezwaar van het Landbouw schap en over bedenkingen van een landbouwer die uitgekocht moet worden. De provincie is met betrokkenen tot een verge lijk gekomen, waarbij de bezwa ren niet meer gelden, althans zo is de verwachting. Het provincie bestuur houdt nog wel een slag om de arm en vraagt de Raad van State in elk geval niet voor 1 maart 1996 de dossiers te ope nen. Aan de Bevelandse kant lopen nog verseheidenë procedures, waaronder de uitkoop van een aantal landeigenaren. Ook over het plaatselijke bestemmings plan is nog geen allesomvattend akkoord.

de Stem | 1995 | | pagina 17