Dorpsraad Graauw spat uiteen Van een sas naar Sas van Gent Cor Hontenisse kaart leegstand Hengstdijk aan bij woningbouwvereniging DE STEM 'Promotie' sleutelwoord weekmarkt Axel DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS Bouw «tellSd hTS V0°r d Vier bestuursleden zijn kritiek beu en leggen bijltje erbij neer Bedrijven in Hontenisse moeten meer gaan betalen voor een milieuvergunning 'Gemeenl Honderd* voor aan DE STEM ZEELAND Thoolse politie let op brommers Gedekt Verboden Brand Kloosterzande Nieuw-Namen Koewacht Hulst St.-Jansteen Clinge nE STEM Blok I WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 Q Van onze verslaggever Kloosterzande - De gemeente Honte nisse zal met de Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging in overleg treden over de eventuele verkoop van leegstaande huizen in Hengstdijk. Dat heeft het college van B en W gisteren de dorpsraad van Hengst dijk toegezegd. Regelmatig staan in Hengstdijk huurwo ningen van de woningbouwvereniging voor kortere of langere tijd leeg. Dat is een doorn in het oog van de dorpsraad die daarom bij de gemeente de wens heeft neergelegd de verkoop van de hui zen, of een gedeelte daarvan, bij de woningbouwvereniging aan te kaarten. „Je kunt natuurlijk niet zomaar een aan tal woningen aan het huurbestand ont trekken," aldus wethouder B. Pauwels. „Maar in ieder geval zullen we in overleg met de woningbouwvereniging bekijken wat de mogelijkheden zijn. De volledige verantwoordelijkheid van een verkoop ligt trouwens volledig bij de woning bouwvereniging." De dorpsraad kwam bij zijn laatste tel ling op negen onbewoonde huurwonin gen. In de Norbertijnenstraat staan momenteel zes huizen leeg. In de Hengst- dijkse Kerkstraat zijn twee huizen en in de Kievitstraat is een woning niet bewoond. De dorpsraad krijgt regelma tig klachten van inwoners van Hengst dijk over de leegstand van die woningen. Die zijn vooral niet te spreken over de slecht onderhouden tuinen. In het overleg met de dorpsraad gisteren, zegde het college van B en W ook toe dat de speeltuin van Hengstdijk volgend jaar wordt voorzien van enkele nieuwe speel- werktuigen. „In zowel de begroting van 1995 als die van volgend jaar is 35.000 gulden opgenomen voor de speeltuinen. Met die in totaal zeventig mille moet het mogelijk zijn alle speeltuinen in de gemeente zo optimaal mogelijk te maken." Ook gaat het college bekijken of de kran tencontainer, die nu op de parkeerplaats bij De Schuur staat, een andere plek kan krijgen. Een andere wens van de dorps raad, verbetering van de stoepen en stra ten in Hengstdijk, gaat het college vol gend jaar bekijken. De gemeente trekt in 1996 170.000 gulden uit voor verbetering van trottoirs en fietspaden in Hontenis se. De gemeenteraad heeft zich daar groot voorstander van getoond. Of de Hengstdijkse trottoirs daar ook beter van worden, is nog niet duidelijk. „We zullen eerst het prioriteitenlijstje eens bekijken," aldus Pauwels. Van onze verslaggever Graauw - Het voltallige dagelijks bestuur van de dorps raad in Graauw heeft het bijltje erbij neergelegd. De vier bestuursleden zijn het beu te worden geconfronteerd met vriendjespolitiek, gebrek aan vertrouwen en het prevale ren van'persoonlijke belangen. Voorzitter M. Ivens, vice-voorzit- ter T. Vemimmen, secretaris W. van Passel en penningmeester W. Dumez besloten het afgelopen weekend af te treden. Ze vinden dat de dorpsraad na de recente gebeurtenissen een 'zeer slecht figuur heeft geslagen'. Druppel De druppel, die de emmer deed overlopen, was de reactie van een aantal leden op de brief die de dorpsraad vorige maand naar de provincie heeft gestuurd. De raad vond dat de provincie werk moest maken van de problemen in de Graauwse Kreek en het Kleine Gat. Delen van de kreek zijn door boeren volgestort met puin, maar gemeente, waterschap en Staats bosbeheer hebben tot nu toe niet meer gedaan dan de verantwoor delijkheid op eikaars bordje schuiven. De boeren storten puin omdat door het afkalven van de oevers er gevaarlijke situaties voor landbouwers ontstaan. Daar heeft de dorpsraad wel begrip voor. Maar het volstorten van het aan de kreek grenzende natuurgebiedje het Kleine Gat is de raad een doom in het oog. Dat heeft volgens de dorpsraad geen enkele functie en is niet anders dan een ongeoorloofde landaan winning. Bang Ook dat heeft de dorpsraad in de brief aan de provincie aan de orde gesteld. Maar in de jaarver gadering van de raad op 16 november stuitte dat op grote weerstand, waarna er een crisis- Van onze verslaggever Tholen - De Thoolse politie let deze week extra op de bromfiet sen. Zo zullen regelmatig brom fietsers worden aangehouden om te kijken of hun machines niet te hard kunnen rijden, of de rem men goed zijn afgesteld en of ze wel een helm dragen. En in de week van 9 tot en met 16 december gaat de Thoolse politie snelheidscontroles houden, want er zijn nu een aantal agenten van dat team opgeleid in het bedienen van controle-apparatuur. De ver lichting krijgt in de week van 16 tot en met 22 december extra aandacht. De hele maand let de politie ook op het illegaal afsteken van vuur werk. EDITIE ZEELAND beraad volgde op 22 november. Scheidend voorzitter M. Ivens zegt: „Het Kleine Gat wordt al jaren volgestort. Maar de leden durven zich daar niet tegen uit te spreken omdat ze bang zijn voor persoonlijke gevolgen. Daarom besloot een meerderheid die avond dat de brief aan de provin cie wat betreft het Kleine Gat moest worden ingetrokken." Dat druist volgens Ivens volledig in tegen de voorgestane uitvoe ring van het dorpsplan. „Per soonlijke motieven en belangen hebben de overhand gekregen ten opzichte van het algemene. Dat is zeer slecht voor de dorpsraad die voor de belangen van de gehele gemeenschap moet opkomen, zonder aanziens des persoons." „We hebben door het besluit van 22 november een beleid, dat drie jaar heeft gekost om het te for muleren en nog eens drie jaar om een aanzet te geven tot uitvoe ring, om zeep geholpen. Wij pas sen ervoor dat persoonlijke belangen om de hoek komen kij ken," zo beargumenteert het dorpsraadbestuur zijn beslissing ermee te kappen. Ongehoord 'Ongehoord' vindt Ivens ook de gebeurtenissen na afloop van de jaarvergadering op 16 november toen er 'harde woorden' gevallen zijn. „Leden van de dorpsraad en bui tenstaanders hebben de secreta ris en de voorzitter (Ivens zelf, red.) toen persoonlijk aangeval len. De vergadering was op dat moment al uren gesloten," aldus Ivens. „Het geeft in ieder geval het sociale niveau weer van degenen die meenden te moeten reageren zoals ze deden. Maar ach, ruzies, daar komen we wel overheen. Maar dat geldt niet voor persoon lijke belangen die een algemeen beleid volledig doorkruisen," aldus Ivens die voorts spreekt van 'intimidatie' van bestuursle den, vooral telefonisch, in de afgelopen weken. De weekmarkt in Axel wordt altijd door veel Belgen bezocht. FOTO CAMILE SCHEL5TRAETE Van onze verslaggever Axel - De werkgroep marktzaken in Axel pleit voor een reclame-commissie, die de financiën ter promotie voor de weekmarkt moet gaan beheren. Wan neer de commissie geïnstalleerd wordt, is nog niet bekend. De werkgroep marktzaken, waarin een delegatie van belangenorganisaties van marktkooplieden en namens de gemeente burgemeester W. de Graaf en L. van Immer- seel zitting hebben, presenteerde onlangs een plan om het bezoekersaantal van de weekmarkt in Axel weer op te vijzelen. 'Pro motie' lijkt het sleutelwoord te zijn. Het plan, dat over twee weken aan de gemeenteraad wordt voorgelegd, behelst onder meer een stijging van de marktgelden van tien procent. Dat extra geld (ruim acht duizend gulden) moet volgend jaar direct worden aangewend voor promotionele acti viteiten. Het plan is nog zo vers dat L. van Immerseel nog weinig concreets kan vertellen over een mogelijke uitwerking. „Eerst moet de raad zich nog over het plan buigen. Wanneer die akkoord gaat, gaan we binnen de werkgroep de regels over het beheer van de gelden bespreken. De reclame-commissie (ik noem het nog maar even zo, maar misschien krijgt het een andere naam) gaat zich vervolgens met de promotionele activiteiten bezighou den." De Axelse weekmarkt heeft patent op een teruglopend bezoekersaantal. Volgens Immerseel is die ontwikkeling in heel Zeeuws-Vlaanderen waar te nemen. „Maar niet alleen de marktkooplieden hebben daar mee te maken, ook in het midden- en klein bedrijf zie je dat. De concurrentie neemt toe en daardoor wordt de spoeling dunner." Door aanscherping van de warenwet zijn marktexploitanten gebonden aan een steeds strengere regelgeving voor watbetreft opstelling en inrichting van de kraam. Die maatregelen brengen extra kosten met zich mee. „Voor sommigen is dat een reden geweest om te zeggen: we stoppen ermee," aldus Van Immerseel. „We proberen nu weer kooplie den aan te trekken, maar we zitten vast aan een branchepatroon. Binnen een bepaalde branche kan maar een beperkt aantal koop lieden geplaatst worden. Voor groente, fruit en vis is altijd voldoende belangstelling. Er zijn ook branches waar minder gegadigden voor zijn. Die proberen we te bereiken via advertenties in de vakbladen." Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, D tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editie chef), Peter van den Assem, l Frank van Cooten, Rein van der Helm, Harold de Puysseleijr, Eugène Verstraeten. Goes: Klokstraat 1, tel. 0113- 273700, fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 0114- 372770, fax 0114-372771. Redacteuren: Frank Deij (plv. ed. c chef), Gerlach Hochstenbach. Sportredactie Zeeland: Ton Koomen tel. ma t/m vrij. 0115 - 645751 tel. zondag 0115 - 645753 Advertentie-exploitatie De Stem en ZVK Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel 0115-645740, fax 0115-645741 Vertegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, Silvia Broekhoven, privé 0115- 452732, Hans Dimmers, privé 0115-562354 Hulst: Steenstraat 14, tel. 0114-372770. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, privé 0114- 314570, Marjan Verstraeten privé 0114-316755. Verkoopleider: Harrie Muur mans, privé 076-5020894 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30 -17.00 uur VIER APRIL 1563 werd op fees telijke wijze de nieuwe sluis in de Landdijk, Graafjans- of Joost Hamerlinckdijk geopend. Ofschoon er nog absoluut geen sprake was een nederzetting, moet deze datum toch gezien worden als de geboortedag van het toekomstige stadje Sas van Gent. Voor de stad Gent moet het ook een blijde dag geweest zijn: door de nieuwe sluis was er een gemakkelijke scheepvaartver binding naar het noorden. De lange reis over de Zeeschelde en langs het niet altijd veilig en meestal onvriendelijke Antwer pen naar de Westerschelde hoef de niet meer, evenmin als over slaan. Het was schipper Soete- melck uit Ridderkerk, geladen met haring, die als eerste de nieuwe sluis passeerde en recht door van de Westerschelde naar Gent kon varen. Een snelle groei van Sas van Gent viel niet te verwachten, want Gent bleef de baas over alles. De vaart mocht alleen gebruikt worden ten behoeve van die stad. Opslaan, laden of lossen en verkopen van goederen langs het kanaal was verboden. De hele waterloop inclusief de jaagpaden - de paden waarover de paarden liepen die de schepen voorttrokken - was eigendom van de stad en alleen mensen die iets met de zeescheepvaart te maken hadden, zoals kaaimees ters, bootwerkers, kasteleins en sluiswachters, mochten er komen wonen. Zoals destijds gebruikelijk was werd een sluis of een ander kunstwerk altijd 'gedekt' door een of meer forten of soortgelij ke verdedigingswerken. Het waren immers kwetsbare objec ten als weer eens een vijand De steen rechts bij de ingang van de Nederlandse Hervormde Kerk aan de Oostkade in Sas van Gent. kwaad wilde. Bij Sas was het begin een rechthoekige verster king met vier bastions, die in z'n geheel omgracht was. Later wer den nog meer verdedigingswer ken aangelegd en werd het Hoge Sas ommuurd. In 1602 gebeurde dat met het Rapenburg, het deel waar het gewone volk woonde. Inmiddels was in 1568 de Tach tigjarige Oorlog tussen de opstandige Noordelijke Neder landen en Spanje, de heerser van dat moment, uitgebroken. Dat Sas toen al wat gegroeid was weten we uit de strooptocht die de Watergeuzen in 1577 naar de sluis maakten: ze brachten er verwoestingen aan en staken 35 van de 45 huizen in brand. De oorlog sleepte al lang toen in 1644 Frederik Hendrik Sas vero verde voor de Staatsen. Vier jaar later eindigde de oorlog. Bij de Vrede van Munster in 1648 werd bepaald dat Sas van Gent Noord-Nederlands bleef en Gent, als voorheen, Zuid-Neder lands. Voor Gent een enorme klap, voor Sas van Gent niet minder: alle handel werd - voor twee eeuwen, achteraf gezien- verboden, het kanaal verviel en De Braakman begon op te slib ben. Een van de gevolgen van de overgang van Spaanse in Staatse handen was dat de rooms- katholieke godsdienst verboden werd en de hervormde leer - gereformeerde (in ruime zin) zei men toen nog - als staatsgods- FOTO CAMILE SCHEL5TRAETE dienst verplicht gesteld werd. Het r.-k. kerkje werd dus de her vormden toegewezen. Omdat er in Sas van Gent een groot garni zoen lag, was dat gebouwtje veel te klein. Geen wonder dus dat er al in 1648 besloten werd een gro tere kerk te bouwen. Dat werd een fraai kruisvormig gebouw met een koepel, die bestemd was voor Sas van Gent en Philippine, die altijd één kerkelijke gemeen te geweest zijn en nog trouwens. De bouw van die kerk vlotte niet: pas in 1658 kon de eerste kerkdienst gehouden worden. Bij de belegering door de Fran sen in 1747 werd de kerk in brand geschoten wat veel schade opleverde. De kerk werd weer Door George Sponselee opgeknapt. Ruim vijftig jaar later - in 1896 - sloeg de bliksem in en het hele gebouw ging in vlammen op. Als merkwaardig heid moet nog opgemerkt wor den dat de kerk twee ingangen had: de vooringang was voor Nederduits gereformeerden bestemd; een zij-ingang voor leden van de Waalse kerk, die zich bevonden onder de in Sas van Gent gelegerde huurlegers, voor wie aparte diensten gehou den werden. Thans kerken er zowel hervorm den als gereformeerden en dat is ook geenszins gebruikelijk. We hebben het wel al over het nieu we kerkgebouw. Na de brand in 1896 ging men snel aan de slag. De steen, die in onze bijdrage van vorige week besproken werd, hoorde daar eigenlijk ook toe. Duidelijker echter is de tekst rechts van de ingang aan de Oostkade: - De eerste steen gelegd den 24 april 1897 door J. B. T. Hugen- holz predikant te Axel. Consu lent der gemeente Sas van Gent en Philippine. - Van de kruiskerk bestaat ook nog een steen, maar daarover later eens. THEATER MIDDELBURG The Reduced Shakespeare Comp. - met The complete works of William Shakespeare - Stad- schouwburg Molenwater 99 - 20.00 uur (ƒ20) DIVERSEN TERNEUZEN Uittocht - vertrek van Sinterklaas - centrum Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur CLINGE Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Handwerken, kaarten, biljarten en pergamano - KBO - Malpertuus -13.30 uur ST.-JANSTEEN Bieden - KBO - De Warande -13.30 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur Schieting voor bejaarden - café 'tHoekske-13.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur AXEL Koersbal - Gregoriuscentrum - 14.00 uur Kaarting - Gregoriuscentrum - 14.00 uur SAS VAN GENT Kaarting uur De Engelenroos 1 FILMS GOES Grand Theater 14.00 en 20.00 uur Pocahontas HULST De Koning van Engeland 14.00 uur Pocahontas (Ned) MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Carrinqton VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 en 20.00 uur Pocahontas (Eng) 14.00 uur Pocahontas (Ned) 20.00 uur Seven 20.00 uur The Net 14.00 en 20.00 uur Santa Clause 14.00 uur Operation Dumbo Dron BRUGGE Kennedy Complex 14.30 en 20.00 uur Mortal Kombat 14.30 uur Pocahontas (Ned) 14.30 uur Santa Clause 20.00 uur Johnny Mnemonic 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Dolores Claiborne 14.30 uur Assassins KNOKKE Beverly Sereens 15.00 en 20.00 uur Mortal Kombat 15.00 en 20.00 uur Pocahontas 15.00 en 20.00 uur Apollo 13 15.00 en 20.00 uur Johnny Mnemo nic KOKKERELLEN - Morgen, donderdag 7 december, is er voor de leden van de plaatselij ke KVO-afdeling een avondje kokkerellen met twee plaatse lijke koks: André van Mieghem en Henk de Weers. Met het oog op de kerst zullen zij een aantal tips en recepten geven voor hapjes, voorgerechten, lekkere sausjes en overheerlijk des serts. Deze avond wordt gege ven in gebouw Rozenhof in de Rozenstraat. Aanvang half acht. KERSTCONCERT - In de Nederlands Hervormde Kerk verzorgt het vocaal ensemble La Chorale onder leiding van Paul Meeusen op zondag 10 december een kerstconcert. Op het programma staan werken van onder andere Bach, Rhein- berger en Eccard. Het Vlaamse ensemble Preludium Vitae Etemae speelt een instrumen taal intermezzo. Het concert begint om 15.00 uur. FANFARE - Tijdens het in Etten-Leur gehouden bonds- concert behaalde fanfare De Scheldezonen de eerste prijs met 295 punten in de eerste afdeling. Doordat het de hoog ste score behaalde in deze afde ling is het tevens uitgenodigd deel te nemen aan de Neder landse kampioenschappen op 21 januari 1996 in Berlicum. Het geheel stond onder leiding van dirigent Pierre van Hecke uit Antwerpen. KVO - De vrouwen van de KVO brengen dinsdag 12 december een bezoek aan de kerstmarkt in Keulen. Het ver trek is om 07.30 uur bij de kerk. Opgave is mogelijk tot en met 8 december bij A. Michielsen-de Moor. KERSTCONCERT - Het kerst concert van het St.-Ceciliakoor op 16 december gaat in ver band met familie-omstandig heden van de dirigent niet door. Aan het concert zouden ook Cantabile Musica en kamerkoor Vocalitas hun medewerking verlenen. KERSTAVOND KVG - Maan dag 18 december houdt het Katholiek Vrouwengilde jaarlijkse kerstavond, die begint om 19.00 uur met een kerstdiner in het Reynaertshof. Daarna zorgen de 'Nazaten van Termenieke' voor sfeervolle kerstmuziek. Tevens wordt ee quizje gehouden. OUD PAPIER - Leden van c voetbalvereniging Steen hale zaterdag 9 december van: 08.30 uur weer oud papier op. GOUDEN JUBILARISSEN- Na afloop van de zaterdag avondviering werd in parochiekerk van de H.-Johan- nes de Doper aan twee li van het Gregoriaans zang] de gouden medaille van de Gregorius Vereniging uitge reikt. Piet Smet, 50 jaar lid en André Dierick, 40 jaar lid het koor, mochten uit handen van pastoor Claessens het kost bare kleinood in ontvangst nemen. WANDELEN - Zondag 1? december is er een excursie in de WMZ-bossen in St.-Jan- steen. E. Bogaert leidt de excursie, die om 09.30 uur begint bij het pompstation in de Heerstraat. OUDE SPULLEN - Muziek vereniging Weldoen door Ver maak haalt zaterdag 9 decem ber weer rommel en oude spul len op. Dat gebeurt tu 10.00 en 12.00 uur. Van tevoren bellen naar de familie Stii en de fanfare komt langs om de spullen op te halen. Van onze verslaggever Kloosterzande - Bedrijven in de gemeente Hontenisse, dief milieuvergunning aanvragen, moeten daar vanaf volgend jas fors meer voor gaan betalen. Maar hoeveel dat de gemeen» extra in het laatje brengt, dat weten burgemeester en wethou ders niet. Raadslid A. Sponselee (CDA) maakte derhalve afgelopen maandag in de vergadering van de commissie middelen een voor behoud. Het stelde hem 'enigszins teleur' dat hij in het B en W-voorstel niet kon terugvinden wat de meerop brengst is van de tariefsverho ging van een milieuvergunning. Afhankelijk van het soort bedrijf variëren de kosten van zo'n ver gunning in 1996 van-682 tot 4.468 gulden. Dat was respectievelijk 378 en 2.477 gulden. „Is de meer opbrengst vijfduizend of hon derdduizend gulden wilde Sponselee weten. „Ik wil mijn advies over dit voorstel daarom opschorten tot ik daar meer informatie over heb." Burgemeester T. Steenkamp beloofde Sponselee dat in de notulen van de vergadering een geschatte opbrengst vermeld zal worden. „Overigens denk ik dat de meeropbrengst beperkt is, omdat het overgrote deel van de bedrijven al een vergunning heeft. Het hangt natuurlijk voor al af van het aantal nieuwe bedrijven dat een verg aanvraagt," aldus Steenkamp"1 en passant bedrijven waars® de die nog steeds geen ver1™ ning hebben aangevr „Bedrijven die willens en w niet hebben gereageerd op brieven, zullen met die niej» hogere tarieven te maken W gen." a L. de Nijs (lijst P. Mangnus)» de weten hoe de tarieven in n tenisse zich verhouden tot andere Zeeuws-Vlaamse ge»6 ten. Steenkamp zei dat de tarie voor het verkrijgen van milieuvergunning in Honte de laagste van heel Zeeland f Tot nu waren die tarieven 0 procent kostendekkend. Den' we tarieven dekken nog helft van de door de gemaakte kosten. De jaren zitten er nog meer - gingen in want 'in principe ben de Zeeuws-Vlaamse ge ten afgesproken dat de ta in 1998 honderd procent dekkend moeten zijn Steenkamp. Van onze Hoek verslaggever Tl - -1 vm Ann nvV Hoek - Ruim anderha vergunningverlening d inks gemeentebestuur il]* Jaa A. Tollenaar lijks zen mag A. slachtkuikens bedrijf aan de pe bouw van tegengehouden de en de natuur UttUGOlUUl Tollenaar bouw( Noordd: de stc door e gehouden aoor e de natuurbeschei Van onze verslaggever Hulst - De Zeeuws- se woningbouwcorp laten zich voorlopi opzadelen met het van de woonwager in de regio. Pas gemeenten eerst hui verplichtingen ten e van het woonwagei zijn nagekomen gepraat worden. Dat standpunt hebt woningbouwcorporaties van dit jaar ingenomen gens directeur H. Hager de Woonstichting Hulst nog niets aan veranderd. Hageman reageert daarm komende vergadering gemeenschappelijke Regionaal Budg Woninggebonden S (BWS), waar het onderw de orde komt. Aanv besloot het dagelijks be overdrachtskwestie te la ten. Nu wordt het algemeen echter voorgesteld het sti in te nemen dat integre dracht van woonwag aan corporaties de voorl dient. Dit naar aanleii een verzoek van Hulst, Hontenisse om het eerde: men standpunt in herov tenemen. De Zeeuws-Vlaamse bouwcorporaties hebbe sproken in deze kwestie blok op te treden. „Wij gezegd dat eerst de hu van de woonwagenbew de regio geregeld moi aldus Hageman. „Versi gemeenten moeten nog standplaatsen aanlegger overen. Als dat achter de er bovendien een plaatje ligt kunnen w tafel gaan zitten. Kijk, best een standpunt maar het zijn dan toch t de woningbouwcorporat over beslissen." Directe hout van de Regionale Vlaamse Woningbouwvi zei gisteren de woorden college Hageman vol onderschrijven. Haken en ogen Dat woningbouwcorpor beheer over woonwag wordt toegedacht is c niets nieuws. Het Rijk pr dat zelfs. Het gaat hier ook om tingszaken en dat is o{ lang geen taak meer gemeenten. „We zijn het mee eens en we zullen gegeven moment ook kunnen ontkomen," we nian, „maar er zitten gev wat haken en ogen aan. Hij wijst daarbij op pog ook in Midden- en Nc 'and tot een overdra woonwagencentra te Daar bleek het financie een fors struikelblok en ten zijn daar dan ook i weer op een laag pitje Wuzen-De 25-ja door kantonrechter boete. he man stond terecht w J^tbrijden van de snelheid van vijftig kilo - ,^et 94 kilomete d hij op 2 januari dit ne Veerstraat in Zaa «1 geflitst werd. gulden boete en vierma^a rHontzeg off ™aanden was de Wr/an justitie> Y n de 30-jarige R Srd-Opl6faenu 1®, hll m plaats va kilometer per uur jangs tooml gaf te kenn denri net een lang jjend voertuig ingehaa8 Met a, e kantonrechte cnnf„ Hl vonniste ««form de eis, reke- nd met het feit dat s«e he[dse8dS 8811 trans was ^ertreding

de Stem | 1995 | | pagina 16