Bijltjesdag in het Zuiderpershuis Be no De 6 Sampras overeind in uitputtingsslag UITSLAGEN standen Veiligheidsaspect doorslaggevend voor rechter Havermans in halve finales; Jaspers en Blomdahl onderuit Willem II wil claim bij politiebonden indienen Volleyballers naar Atlanta Edwin Ei 4 DE STEM SPORT 4Flo Jo' denkt aan come-back Latuheru naar AZ Rentree Smits 10 december Evenwicht bij Davis-Cupfinale Rusland-VS BADMINTON TAFELTENNIS TENNIS GOLF VOETBAL DAMMEN PAARDESPORT ZEILEN SCHAKEN ZWEMMEN SKIËN Romme vervangt Falko Zandstra PESTEM Ontluistei ZATERDAG 2 DECEMBER 1995 B2 Van onze verslaggever Rotterdam/Breda - Chaos, veldslagen en gewonden. Met die beladen woorden schetste de gemeente Rotterdam de mogelijke gebeurtenissen tij dens Feyenoord - NAC komende zondag, bij de aan gekondigde acties van de poli tie. Rechter Mendlik oordeel de dat de openbare orde niet te handhaven is bij een 'zon dagsdienst' van de politie. Hij stemde in met het verbod dat burgemeester Peper woensdag uitsprak over de wedstrijd met verhoogd risico. Geen Feyenoord-NAC dus, zon dag. De KNVB verloor het vrij dag in allerijl aangespannen kort geding, bedoeld om het verbod NAC twee weken achter elkaar niet in actie voor eredivisiecompetitie door burgemeester Peper te her roepen. De rechter veegde ook de door de bond voorgestelde alter natieven van tafel. Zondag om 20.00 uur, als de officieel van 11.00 tot 18.00 uur lopende acties voorbij zijn, of maandag om 20.00 uur. Organisatorisch was het volgens de rechter moeilijk alle voorbereidingen te treffen, ook met de spoorwegen. Boven dien was het nog maar de vraag of er op de alternatieve tijden geen acties zouden zijn. Want dat de politie, ontevreden met de cao, via voetbal wil 'scoren', dat is zonneklaar. Op de vraag van de rechter of de acties, die inhouden dat de politie alleen hoogstnood zakelijk werk verricht, toevallig tijdens een voetbalwedstrijd waren gepland, antwoordde plaatsvervangend hoofdcommis saris Ottevanger: „Dat is niet toe vallig. Bij een wedstrijd als Feye noord-NAC zijn normaal 400 man paraat." De advocate van de KNVB stelde vooral dat Peper zonder overleg heeft gehandeld en dat is tegen de afspraken. Desnoods moest Peper zijn politiepersoneel maar ver bieden actie te voeren. De rechter vond het overleg tussen gemeente en 'Zeist' inderdaad summier en hij had begrip voor de grote belangen van de voetballerij. Belangrijker vond hij echter de veiligheid en openbare orde. Als het daarover gaat, heeft de bur gemeester een grote mate van vrijheid. Hij wees nog even op een brief van Feyenoord, dat op papier de KNVB wel steunde, maar aan drong op gegarandeerde veilig heid voor de bezoekers. Volgens commissaris Ottevanger behoren supporters van NAC duidelijk tot de risicogroepen. Ze komen geharnast naar Rotterdam, dui zend in getal. Voor de begeleiding zijn getrainde politieambtenaren nodig. Dat kan niet door meer stewards aan te stellen, aldus de commissaris. Net als de KNVB toonde NAC- voorzitter John Peek zich teleur gesteld over het voorlopig niet doorgaan van de wedstrijd. Hij had de bui echter al zien hangen. „We hadden graag gespeeld, maar het werd ook wel erg kort dag natuurlijk om die wedstrijd alsnog door te laten gaan." NAC-trainer Wim Rijsbergen noemde de gang van zaken 'erg slordig'. „De KNVB had wel wat eerder hier op in mogen sprin gen," zo reageerde hij. Voor NAC betekent de beslissing van rechter Mendlik dat de ploeg twee weken achter elkaar niet in actie kan komen. De voor zater dag 9 december geplande thuis wedstrijd tegen Roda JC is immers ook al verschoven, naar 20 december. Roda heeft één international in de gelederen - Johan de Koek - en die moet in verband met de EK-kwalificatie- wedstrijd Ierland-Nederland op 13 december het weekeinde daar aan voorafgaand beschikbaar zijn voor Oranje. NAC speelt nu voor de competitie voor de winterstop nog tegen RKC thuis (16-12), Roda thuis (20-12) en PSV uit (24-12). 14 januari maakt een grote kans als nieuwe datum voor Feyenoord- NAC. Tien dagen later staat de bekerwedstrijd tussen dezelfde twee ploegen op het programma, eveneens in Rotterdam. Door Léon Krijnen Antwerpen - Het leek gisteren bijltjesdag in Antwerpen. Drie van de vier geplaatste spelers onderuit, titelverdedi ger Torbjörn Blomdahl, Dick Jaspers en Semih Sayginer. Een ander opvallend feit: Louis Havermans bereikte de halve finales. De kastelein uit Zundert, die gisteren achtereenvolgens Sang Chun Lee (3-1) en Semi Sayginer (3-0) uitschakelde, zet vanavond om 19.00 uur het wereldbeker toernooi driebanden voort tegen Marco Zanetti. Een mooie Sinter klaassurprise van Havermans, die donderdagavond tegen Jan Arnouts nog diep moest gaan na de eerste twee sets verloren te hebben. Tegen Sang Lee en Sayginer leek alles bijna vanzelf te gaan. De ene na de andere carambole vloeide zo snel uit zijn keu, dat de partij binnen anderhalf uur gelo pen was. „Het ging wel lekker," was een understatement van Havermans, „dat kun je zo eens hebben. Jammer voor Semih, want die had nou kansen gehad om een reuzesprong te maken, nadat Dick en Torbjörn verloren hadden". Jaspers en Blomdahl dus, die bei den voortijdig sneuvelden, Jas pers in zijn tweede wedstrijd, Blomdahl verloor de eerste de beste keer dat hij aan tafel ver scheen. Soms zit het mee, en soms zit het tegen. Het slechte nieuws voor de fans van Jaspers was dus dat hij gisteravond om vijf voor zeven van Marco Zanetti verloor. Het goede nieuws was dat hij vijf minuten eerder vanuit zijn oog hoeken had gezien hoe Torbjörn Blomdahl hetzelfde lot onderging aan de hand van Frédéric Caud- ron. Door de nederlaag van Blomdahl stond voor hem de deur naar de wereldbeker nog steeds wijd open, zo besefte Jaspers toen. Zelfs al zou hij van Zanetti ver liezen, die de eerste twee sets al ingepikt had. Vervolgens wendde hij zich met kennelijke opluchting weer naar zijn eigen tafel, waar een welis waar moeilijke, maar niet onmaakbare 'lange bal' klaar lag. Het zou Jaspers laatste poging van het toernooi worden. Nog steeds een beetje met de gedach ten bij Blomdahl raakte hij de tweede bal een centimeter of twee te dik. De misser, bij 0-2 in sets achter en 13-10 voor in de derde set, was nog tot daaraan Atlanta (anp) - Florence Griffith-Joyner, sprintko ningin van de Olympische Spelen in Seoul zeven jaar geleden, wil een come back maken. Ze heeft zich als doel gesteld het wereldrecord op de 400 meter te verbeteren tij dens de Olympische Spe len van Atlanta. 'Flo-Jo' is inmiddels 36 jaar. „De afgelopen drie maanden heb ik getraind voor de marathon, maar ik heb mijn plannen gewijzigd. Ik wil uitkomen op de 400 meter. Ik ben net begonnen met de voorbereiding. Ik denk dat ik het wereldrecord kan verbe teren," vertelde 'Flo Jo', nadat ze was opgenomen in de Hall of Fame. „Na vol gend jaar ga ik me richten op de marathon, dat is een oude droom van me. Ik heb die afstand nog nooit gelopen. Alleen de halve marathon. Als training." Tijdens de Olympische Spe len van Seoul in 1988 vero verde Griffith drie gouden medailles - 100 m, 200 m en 4x100 m - en een zilveren plak op de 4x400 m. In 1988 vestigde zij met 10,49 het nog steeds bestaande wereldre cord op de 100 m. Enkele maanden later stopte ze om zich te wijden aan haar fami lie. toe. Erger was dat de bal zo slecht geraakt was, dat de verde diging faalde, en dat er 'mooi spel' bleef liggen voor Zanetti. Die daar dankbaar gebruik van maakte en Jaspers met een serie van vijf als verliezer naar de boe ken verwees. „Het liep van geen kanten," aldus een nauwelijks terneergeslagen Jaspers, „en als je voor werkelijk iedere bal moet vechten, iedere bal opnieuw moet uitrekenen en bekijken, dan gaat het gewoon niet. Vanmorgen tegen Stroobants liep het ook niet, maar die partij kon ik met een beetje mazzel nog uit het vuur slepen. Tegen Marco gaat dat niet. Dat is gewoon een hele goe de biljarter. Het was weliswaar heel lang geleden dat ik van hem verloren had, maar gemakkelijk is het nooit geweest. Maar let op, hè. Het was ook nu een verschil van niks. Die eerste set maakte hij uit met een mooie serie van negen, die begon met die stuiter bal die de scheidsrechter al op wilde vangen. En daarna 15-14 en 15-13 met een paar missertjes. Het had net zo goed andersom kunnen zijn..." Torbjörn Blomdahl had het ver lies aan zichzelf te wijten, met alle respect voor de kwaliteiten van Frédéric Caudron. De Belg speelde een keurige partij drie banden, maar had gewoon moe ten verliezen van de Zweed als die iets meer tijd genomen zou hebben op het matchpoint dat hij op 14-14 in de vierde set mocht koesteren. Het moyenne van Blomdahl was ook een stuk hoger dan dat van Caudron, voortvloei end uit de serie van 12 in de der de spelreeks, die hij met 15-0 won. Maar ja, dat matchpoint. Iets te diep in de tweede hoek, een millimeter mis, Caudron benutte het overblijvende drie hoekje voor het setpoint wel. Kwam tot overmaat van ramp voor Blomdahl ook in de vijfde set sterk terug na een achterstand van 3-11 en versloeg de houder van de wereldbeker tot grote vreugde van de redelijk volle zaal in het Zuiderpershuis. „Gewoon verkeerd beoordeeld," aldus Blomdahl, schouderopha- Arnhem - Na ruim zes jaar Vites se heeft Bart Latuheru zijn voet baltoekomst verlegd naar eerste- divisiekoploper AZ. De dertigja rige vleugelspits tekende gister morgen een contract dat hem tot de zomer van 1998 aan de Alk- maarse club bindt. De arbitragecommissie van de KNVB zal zich op 14 december buigen over het ontslag van Ronald Spelbos bij Vitesse. De Veenendaalse voetbalcoach is van mening dat Vitesse hem na zijn ontslag financieel te weinig tegemoet is gekomen. De rechtbank in Southampton besluit pas 3 januari of de Neder landse doelman Hans Segers wordt vervolgd wegens omko ping. Dat geldt ook voor mede verdachten Bruce Grobbelaar, John Fashanu en Heng Suan Lim. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende schorsingen in het betaald voetbal opgelegd: drie duels, waarvan een voorwaardelijk: Van den Belt (Zwolle); een duel: Wilnis (De Graafschap), Van Gastel (Willem II), Alfred Schreuder (RKC), Van Leeuwen en Henk Schol (Helmond Sport), Geurtjens (VW). Voorlopig geschorst: Van Eijkeren (NEC). Indianapolis - Rik Smits maakt op zondag 10 december zijn ren tree voor de Indiana Pacers in de thuiswedstrijd tegen LA Clip pers. De 29-jarige center, die deze competitie nog niet in actie kwam door een enkelblessure, heeft de training inmiddels her vat. Louis Havermans, die Sang Lee en Sayginer uitschakelde en daardoor de laatste vier haalde. lend over het gemiste wedstrijd- punt, „ik had hem niet uitgere kend, want dat was niet nodig. Maar toch gewoon die tweede hoek verkeerd beoordeeld. Kan gebeuren..." Antwerpen. BWA, wereldbeker drie banden. Tweede ronde: Havermans (Ned)-Sang Lee (VSt) 3-1 (15-13 15-8 9-15 15- 9/1,350-1,154), Sayginer (Tur)-Wey- enburg (Ned) 3-1 (14-15 15-8 15-10 15-12/1,475-1,154), Jaspers (Ned)- Stroobants (Bel) 3-1 (15-14 8-15 15-10 15-9/1,325-1.230), Zanetti (Ita)-Van der Smissen (Ned) 3-0 (15-13 15-3 15- 5/1,730-0,875), Ceulemans (Bel)-Ume- da (Jap) 3-1 (15-3 15-4 14-15 15- 10/2,185-1,230), Burgman (Ned)-Carl- sen (Den) 3-0 (15-11 15-7 15-9/1,730- 1,080), Jung Kim (ZKo)-Kühl (Dui) 3- 0 (15-14 15-10 15-14/1,216-1,085), Caudron (Bel)-Blomdahl (Zwe) 3-2 (15-13 6-15 0-15 15-14 15-12/1,372- 1,604). Kwartfinales: Zanetti-Jaspers 3-0 (15- 7 15-14 15-13/1,451-1,172), Haver mans -Sayginer 3-0 (15-7 15-11 15- 12/1,956-1,428), Burgman-Caudron 3- 2 (15-2 2-15 15-4 12-15 15-11/1,311- 1,068), Ceulemans-Jung Kim 3-1 (13- 15 15-8 15-4 15-6/1,318-0,767). Halve finales: Ceulemans-Burgman, Havermans-Zanetti. Hengelo. NK libre. Eerste ronde: Polman-Van Silfhout FOTO DE STEM/BEN STEFFEN 350-225 (6 beurten), Maarsman-Ver stappen 350-307 (7), Klijn-Ter Braak 350-4 (2), Tilleman-Megens 189-350 (5). Tweede ronde: Maarsman-Tilleman 350-75 (4), Verstappen-Polman 350- 126 (16), Ter Braak-Megens 350-74 (8), Klijn-Vna Silfhout 350-210 (5). Kwartfinales: Havermans (Ned)- Sayginer (Tur) 3-0 (15-7 15-11 15- 12/1,956-1,428). Havermans in halve finale tegen Zanetti (Ita). Van onze verslaggever Tilburg - Willem II over weegt, mede namens de sponsors van de club, een schadeclaim van enkele ton nen bij de politiebonden in te dienen naar aanleiding van het feit dat burgemeester Brokx van Tilburg de wed strijd Willem II-Ajax wegens politieacties heeft verboden. De acties van de politie zijn voor zondag tussen 10.00 en 18.00 uur aangekondigd. Omdat sup porters al zondag overdag naar Tilburg zouden komen, kon de wedstrijd daarom niet naar zon dagavond worden verzet, aldus Brokx. Een bijkomende factor was dat hij informatie had dat aanhangers van NAC en Feye noord van plan waren zondag naar Tilburg af te reizen. De Tilburgse burgemeester heeft vrijdag, in samenspraak met Willem II, de KNVB voorge steld de wedstrijd zaterdag avond te laten spelen, maar daar ging de voetbalbond, na overleg met Ajax, niet op in. Brokx is daar zeer verbolgen over. „Als de KNVB serieus vindt dat burgemeesters niet zomaar wed strijden moeten afgelasten, dan moet het bestuur zich sterk maken. Nu lijkt het erop dat Ajax-trainer Van Gaal de com petitie bepaalt. Als hij zo kam pioen moet worden, is voor mij de glans er al voor een groot gedeelte af," aldus Brokx. Dat Ajax niet op zaterdagavond zou kunnen spelen wegens de vermoeiende terugreis uit Japan, wil er bij Brokx niet in. „Ik reis ook nog wel eens naar Japan en werk dan de volgende dag gewoon door. Ik ben drie keer zo oud als meneer Klui- vert." Evenmin is Brokx te spreken over de politiebonden. Op lan delijk niveau was hem toege zegd dat de wedstrijd onder nor male condities zou kunnen doorgaan, maar op regionaal actie-niveau dacht men daar anders over. „Het lijkt erop dat de landelijke voorzitters him achterban niet meer in de hand hebben," aldus de burgemees ter. Hij verwijt de stakende poli tie 'supportertje pesten'. Ook Willem II heeft woedend gereageerd op zowel de politie bonden als de KNVB. De schade loopt, onder andere door allerlei sponsoracties, zeker in de ton nen. „Die zullen we op de bon den gaan verhalen," aldus com mercieel manager F. van Dom melen. Een Willem Il-sponsor inves teerde maar liefst 130.000 gul den in 1250 kaarten voor inter nationale relaties, gekoppeld aan een diner en allerlei andere activiteiten. Het feest verzetten is onmogelijk, aldus de direc teur. Manager Van Dommelen is bovendien kwaad op de KNVB, die het volgens hem helemaal van Ajax laat afhangen wanneer wordt gespeeld. „Schandalig. De KNVB is ken nelijk bang voor Van Praag en Van Gaal," sprak Van Domme len. Moskou (rtr/anp) - Andrei Tsjesnokov was tijdens het communistisch bewind een vijand van het Kremlin. Hij weigerde zijn prijzengeld af te staan en verhuisde naar Parijs. In het vrije Rusland is hij een vriend van pre sident Boris Jeltsin. Zeker na zijn spectacu laire overwinning op Michael Stich (14-12 in vijfde set) in de halve finale van de Davis Cup tegen Duitsland. Gisteren had hij zich onsterfelijk kunnen maken in Rusland. Hij had Pete Sampras aan de haak in de eerste partij van de Davis-Cup finale tegen de Verenigde Staten. De 12.500 man in het olympisch stadion keken in trance toe. Sampras ontsnapte en won op één been in drie uur en veertig minuten, 3-6 6-4 6-3 6-7 6- 4. Het andere, het linker, wilde niet. Het was verstijfd door de kramp. De Amerikaan viel na de laatste klap languit op zijn rug op het gravel, waarna de masseur en fysiotherapeut van de ploeg hem overeind hielpen en in loop pas wegsleepten. Pillen en massage hielpen de nummer één van de wereld weer op beide benen. In de tussentijd hield Jevgeni Kafelnikov de Russische ploeg in de race. Hij versloeg Jim Courier, 7-6 7-5 6-3, de invaller voor de geblesseerde Agassi die vanaf de spelersbank toekeek. De beste Russische tennisser bracht Rusland naast de Verenigde Staten op de eer ste dag, 1-1. De Davis-Cupfinale trok in Moskou hoog bezoek. Premier Tsjernomyrdin en burge meester Loejkov zaten broederlijk naast elkaar in de ereloge. Op de zwarte markt gin gen de kaartjes voor het zesvoudige (300 dol lar) van de hand. Tennis in Moskou is dé sport voor de nieuwe rijken, de bevolkingsgroep die rijkdom vergaarde na de val van het commu nisme. Tsjesnokov is één van die nieuwe rijken. Hij is tennismiljonair. Ooit negende op de werel dranglijst, in april 1991, verloor hij langzaam zijn sportieve ambities en zakte naar de 90e plaats op de wereldranglijst. Hij won zeven toernooien, zijn laatste in 1993. Alleen voor de Davis Cup kon hij zich daarna nog moeite loos motiveren. Dat brak Pete Sampras vrij dagmiddag bijna op. „De condities waren heel, heel moeilijk voor mij," zei de Amerikaan na zijn zwaarbevoch ten overwinning. „Het gravel was bijzonder langzaam, de ballen waren erg zwaar." Voor Sampras stond er veel op het spel in Moskou. Na de afzegging van Agassi was hij verplicht te winnen van Tsjesnokov om het uitzicht op een Amerikaanse zege te behouden. Tokyo (anp) - De Nederlandse volleyballers hebben zich vrü dag in Tokyo gekwalificeerd voor de Olympische Spelen var Atlanta. „Het was een emotionele wedstrijd," ver klaarde hij. „Ik stond onder grote druk, altijd eigenlijk in Davis-Cupwedstrijden." Kramp had hij nooit eerder gehad op de tennisbaan. „Een vreemde gewaarwording. Ik kon niet meer op mijn been staan en wilde zo snel mogelijk naar de kleedkamer." Tijd voor de felicitaties van Tsjesnokov had hij niet. De Rus brak na zijn nederlaag zijn racket in tweeën. Hij had heroïsch gestreden. In de vierde set boog hij de achterstand van 1-4 om in winst in de tiebreak met 7-5. In de zesde game van de vijfde set had hij twee breekpunten. „Eentje had ik er moeten benutten," vond hij. Het waren de punten waar de partij om draaide. Sampras hield zijn, opslag en brak de Rus in de negende game op love. Tot verdriet van Boris Jeltsin, de president, met wie Tsjesnokov wel eens een balletje slaat wanneer hij in Moskou is. Jeltsin was de opvallendste afwezige in het olympisch sta dion. Hij keek in een sanatorium, waar hij herstelt van zijn hartproblemen, naar de tele visie. Moskou. Davis Cup, finale RUSLAND - VERENIGDE STATEN 1-1. Tsjesno kov - Sampras 6-3 4-6 3-6 7-6 4-6, Kafelnikov - Courier 7-6 7-5 6-3. Mexico-Stad. Vrouwen, invitatietoernooi: Gigi Fernandez (VSt) - Graf (Dui) 2-6 6-4 7-5. De opdracht voor de tiende ronde van het toernooi om de World Cup was twee sets te pakken tegen gastland Japan. Dat deed de ploeg van bondscoach Alberda binnen een uur. Om niet meer afhankelijk te zijn van de laatste wedstrijd tegen Egypte daverde Oranje door en zegevierde over tuigend met 3-0 (15-3 15-11 15- 12). In de beginfase bereikte Neder land een zeer hoog niveau. De sinds het Europees kampioen schap in Griekenland vertrouwde basis - Zwerver, Blangé, Van der Meulen, Görtzen, Van de Goor en Held - vergastte de 12.000 uitzin nig gillende kostschoolmeisjes op een staaltje totaalvolleybal van een geheel nieuwe orde, een olympische finale waardig. De Japanners raakten totaal de weg kwijt door de kracht en leng te die op hen kwamen aanvliegen. De Nederlandse side-out (her overen van de opslag) was onbe rispelijk. Geen Japanse vinger kwam er tussen. Zonder anderen te kort te willen doen, onder scheidde Bas van de Goor zich bij de snelle middenaanval. Hij bewees eens te meer van een bescheiden clubspeler uitge groeid te zijn tot ster van wereld formaat. Pas bij 12-0 werd de strafexpeditie minder streng en mocht Japan een paar punten hebben. Toch werd de confrontatie tussen aanvalskracht, lengte en tegen woordig ook snelheid en Azia tisch verdedigen in de tweede set een wedstrijd. Daar was wel het uitvallen voor I nodig van Ron Zwerver, die zich blesseerde (een spier in de lies- streek) en vervangen werd door Brecht Rodenburg. De Japanse serveerders zochten de ZVH'er onmiddellijk en zetten hem zwaar onder druk. Uitslagen: Nederland - Janan 1.0 (15-3 15-1115-12), Italië - Verenigde Staten 3-0 (15-8 15-5 15-4), Canada Zuid-Korea 3-1 (15-9 8-15 15-1015 10), Brazilië - China 3-0 (15-4 15.7 15-7), Argentinië - Tunesië 3-0 (15. 12 15-8 15-12), Cuba - Egypte 3.5 (15-6 15-1115-4). sweat) Stand: 1. Italië 10-20, 2. Nederland 10-16 (27-7), 3. Brazilië 10-16 (26-7) 1 4. Verenigde Staten 10-14 (21-9) 5 Japan 10-14 (21-11), 6. Cuba 10-12' 7. Argentinië 10-8, 8. Zuid-Korea I 10-6 (11-21), 9. Canada 10-6 (11-24) 10. China 10-6 (10-23), 11. Eeyntè 10-1, 12. Tunesië 10-0. Italië en Nederland geplaatst voor de Olympi sche Spelen. 1 Singapore. World Grand Prix Finals, 525.000 gulden. Gemengddubbel: groep A: Kim/Gil (ZKo) - Michels/Van den Heuvel (Ned) 15-2 15-6. Eindstand: 1. Kim/Gil 2-4, 2. Pon- ting/Wright (Eng) 2-2, 3. Michels/Van den Heuvel 2-0. Mannenenkelspel: groep C: Van Dijk (Ned) - Tan Sian Peng (Sin) 18-14 15-11, Van Dijk derde in eindstand van de Cardiff. Welsh International. Mannenenkelspel: eerste ronde: Bruil (Ned) - Lewis (Wal) 15-11 15-5, Van Daim (Ned) - Bergström (Zwe) 15-1115-11, Palyama (Ned) - Erichs- sen (Gua) 15-12 15-11, Weistra (Ned) - Mercier (Can) 11-15 15-11 15-7, Pandya (Eng) - Bruij stens (ned) 8-15 17-14 15-2, Kool (Ned) - Robertson (Eng) 15-8 15-3; tweede ronde: Bruil - Constable (Eng) 15-7 10-15 15-10, Van Daim - Palyama 15-5 13-18 15- 11, Bush (Eng) - Weistra 15-11 10-15 15-10, Eriksson (Zwe) - Kool 15-5 15-4. Vrouwenenkelspel: eerste ronde: Meulendijks (Ned) - Howell (Wal) 11-0 11-2, Beenhakker (Ned) - Miles (Eng) 11-3 5-11 11-3, Rasmussen (Den) - Geertsen (Ned) 11-0 11-1, Janssen (Ned) - Hermitage (can) 11-6 11-4, Humby (Eng) - Jonathans (Ned) U-O 4-11 11-3. Tweede ronde: Rybkina (Rus/1) - Meulendijks 11-6 9-11 12-11, Beenhakker - Nielsen (IJs) U-O 11-1, Janssen - Asgeirsdot- tir (IJs) 11-6 11-6. Kjus (Noo) 0,54,3. Ortlieb (Oos) 0,68 4. Gigandet (Zwi) 0,81, 5. Nyberg (Zwe) 0,83, 6. Assinger (Oos) 1,01. Stand WB algemeen: 1. Kjus 365 punten, 2. Von Grünigen (Zwi) 300, 3. Kosir (Slo) 175, 4. Nyberg 161 5 Kalin (Zwi) 156. Stockholm. Open Zweedse titelstrijd. Landentoernooi: halve finale vrou wen: CHINA - NEDERLAND 3-0. Li Ju - Vriesekoop 21-8 21-8, Yang Ying - Noor 21-18 21-18, Wang Nan - Keen 21-13 19-21 21-18. Japan - Duitsland 3-2. Halve finale mannen: China - Duits land 3-1, Zweden - Wit-Rusland 3-1. Vrouwenenkelspel: tweede ronde: I Vriesekoop (Ned) - Kim Boon Sik (ZKo) 21-19 21-19 21-17, Noor (Ned) i - Badescu (Roe) 21-10 21-15 9-9 opgave Badescu. Mannenenkelspel: eerste ronde: Keen (Ned) - Von Scheele (Zwe) 21- I 14 21-19 21-14, Cioca (Gri) - Chen Sung (Ned) 21-17 21-17 21-18. Herzogenrath Kohlscheid. EK landenteams, vrouwen. Halve finale: NEDERLAND - ITA LIË 2-1. Oremans - Grande 6-4 6-4, Boogert.- Farina 7-6 3-6 1-6, Ore- I mans/Vis - Farina/Golarsa 6-3 6-4. Degradatie-poule: Tsjechië - Spanje 2-0. La Manga (Spa). Kwalificatie Europese Tour vrouwen. Eindstand na vier ronden: 1. Craik (Sch) 288 slagen (par), 2. Knight (Aus) 290, 3. Loveys (Aus) 291. Niet gekwalificeerd: 58. Van Engelenborg (Ned) 311 (+23), 67. De Boer (Ned) 314 (+26), 77. Van Hagen (Ned) 241 (drie ronden). Sydney. Greg Norman Classic toernooi. Stand na twee ronden: 1. Parry (Aus) 132 slagen, 2. Guepy (Fra) 133, 3. Campbell (NZe), Nobilo (NZe) 134, 5. Senior (Aus) 135. Sun City. Mannen, Challenge, 1,6 miljoen gulden. Stand na twee ronden: 1. Price (Zim) 138 slagen, 2. Langer (Dui), Lehman (VSt), Pavin (VSt) 141, 5. Torrance (Sch) 142, 6. Els (ZAf) 144. Lubliniec (Pol). EK. Achttiende ronde: Rejc (Slo)-Hubner (Bel) 1-1, Chmiel (Pol)-Kirzner (Oek) 0-2, Raimondi (Ita)-Kalmakov (RUs) 0-2, Machado (Por)-Boetatov (WRu) 1-1, Shabsai (Isr)-Jansen (Ned) 2-0, Waboetin (Wru)-Scholma (Ned) 1-1, Georgiev (Rus)-Kristek (Tsj) 2-0, Vipoelis (Let)-Boezinski (Lit) 1-1, Balcerowicz (Pol)-Ilves (Est) 1-1, Zdoroviak (Mol)-Valneris (Let) 0-2. Stand: 1. Georgiev 30 punten, 2. Val- neris 29, 3. Kalmakov 2Ey 5. Boezins- ki 24, 5. Jansen, Kirzner en Vipoelis 22, 8. lives 21, 9. Boelatov en Schol- ma 20. Maastricht. CSI. Springconcours topscore: 1. Hendrix (Ned) Elstar 1300 punten-47,36 sec., 2. Lansink (Ned) Liamos 1300-52,80, 3. Mandli (Zwi) Day Daye 1260, 4. Bril (Ned) Vivaldi 1200, 5. Robert (Fra) Gala H 1180, 6. Sloothaak (Dui) San Patrigamo Very 1160, 11. Tops/Sonora la Silla 960. Springconcours over twee ronden: 1. Schroder (Ned) Bollvorm's Amaretto 0-133,22, 2. Mathy jr. (Bel) Fior 0- 133,53, 3. Hetzel (Dui) St. Ludwig's Gipfelstürmer 0-143,28. Springconcours tabel A 1,40: 1. Le Jeune (Bel) Colonel 0-22,69, 2. John Whitaker (GBr) Blanville 0-24,35, 3. Wauters (Bel) Bon Ami 0-25,05, 4. Hafemeister (Dui) Priamos 0-25,65, 5. Zoer/Eldorado 0-26,56, 7. Romp/Mr Blue 0-28,26, 14. Lans- ink/Aldatus 0-35,49, 15. Tops/Sono ra la Silla 0-35,92. Eredivisie RODA JC - FORTUNA S 1-1 (1-0). 2. Doomernik 1-0, 85. Burke 1-1. Scheidsrechter: Temmink. Toe schouwers: 8000. Gele kaart: Vurens (Roda JC). RODA JC: Ruud Hesp; Senden, Van Hoogdalem, De Koek en Trost; Doomernik, Van de Luer en Danny Hesp; Babangida, Roelofsen Vurens (82. Graef). FORTUNA S: Van Zwam; Lee, Roi Dirkx en Boessen; Van Bommel (65. Van der Zander), Burke en Kool (70. Pfennings); Ricksen, Simons (74. Vroomans) en Lanckohr. Eerste divisie FC ZWOLLE - EINDHOVEN 1-1 (0- 0). 74. Van Huijksloot 0-1, 90. Boere 1-1. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschouwers: 2450. Gele kaart: Van j Houts, Deckers (Eindhoven). Duitsland: Leverkusen-Freiburg 0-1 i (doelpunt Decheiver), Dortmund- 1860 München 3-1, Bremen-Köln 0- 1 Stand aan kop: Dortmund 16-37, Bayern M. 15-32, M'gladbach 15-25, Leverkusen 16-25, HSV 15-23. België: Anderlecht-Aalst 4-0 (1 doel punt Bosman). Stand aan kop: Anderlecht 18-36, Brugge 17-35, Lierse 17-33. Frankrijk: Bastia-Lille 4-0, Cannes- Rennes 3-0, Guingamp-Paris SGO-O, Le Havre-Strasbourg 2-0, Lens-Metz 2-0, Monaco-Nice 1-0, MontpelL- Lyon 2-1, Nantes-Martigues 3-0, St.- Etienne-Bordeaux 2-0. Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi. Vierde ronde: Skembris (Gri)-Rein- derman (Ned) 0-1, Rogers (Aus)- Kotronias (Gri) '/2-V2, Van de Mortel (Ned)-Armas (Fra) V2-V2, Peng (Chi)- Nijboer (Ned) 0-1, Van den Doel (Ned)-Brenninkmeijer (Ned) 0-1. Stand: 1. Nijboer 3V2 pnt., 2. Kotro- nias 3,3. Rogers 2 '/2,4. Brenninkme- ijer, Van den Doel 2, 6. Armas, Van de Mortel, Peng, Skembris F/2, 10. Reinderman 1. Langebaan (ZAf). WK stand na drie races en twee s~ 1. Hawkins (GBr) 5,7,2. Rappe (Zwe) 7,7, 3. Slate (ZAf) 8, 4. Boersma 12, 15. Volwater 40, 26. Pauw 53. Rio de Janeiro. WK kortebaan, finales. VROUWEN 50 m vrije slag: 1. Le (Chi) 24,62,2. Postma (Ned) 25,10, 3. Völker (Vui) 25,21. ,«A9 200 m vrije slag: 1. Poll (CRi) T wereldrecord, 2. O'Neill (A^' 1.56,42, 3. Moravcova (Slo) 1.56J»- 800 m vrije slag: 1. Hardcastle (WJJ 8.26,46, 2. Geurts (Ned) 8.27jW nationaal record, 3. Luo 8.29,95. 100 m rugslag: 1. Hyman (*5) 1.00,21, 2. Jacobsen (Den) 1.00,A Jj Bedford (VSt) 1.00,63. 200 m schoolslag: 1. Rdey 2.20,85 wereldrecord, 2. Bondai- (Oek) 2.24,78, 3. Peczak (Pol) 2.25,03- MANNEN 400 m vrije slag: 1. Kowalsla l 3.45.15, 2. Hoffmann (Dui) 3.45,SM- Allen (Aus) 3.47,00. c u 200 m rugslag: 1. Falcon (<- 1.55.16, 2. Renaud (Can) 1.55A* Deutsch (Hon) 1.56,18. 100 m schoolslag: 1. Warnecke (UU 59,89, 2, Kent (NZe) 1-00,». 11 Vail. Wereldbeker alpine ski, mannen. Afdaling: 1. Alphand (Fra) 1.37,93,2. Lopoekov (Rus) 1.00,33. lifi ii 4x200 m vrije slag: 1. AirfgSI 7.07,97, 2. Duitsland 7.13,42,3. Bra zilië 7.13,64. Auburn. Open Amerikaanse pioenschappen, mannen. 50 m vrij, serie: 1. Van den r- band (Ned) 22,89 nationaal recora 200 m rug: 1. Schwenk(VSt)2.02> 2. Wouda (Ned) 2.03,84. Serie. I Wouda 2.03,53 NR. ,Wp<j| II 200 m wissel: 1- Wouda 2.03,51. Serie: 1. Wouda 2.03,31 NU Van onze verslaggever Heerenveen - Falko Zandstra ontbreekt bij de wereldbekends^:! den schaatsen die dit weekeinde in Heerenveen worden gehoi1*!6?^.» Fries blijft ziek thuis, in Joure. Hij heeft griep. Reserve Gianni *1 me uit Made vervangt hem op de 1500 meter. Van onze verslaggever Nijmegen-De Nijmeel machtverzekeraar 1 nirect BV gaat maar de rechtbank in Arnhl beren het beslag op te dat verzekeraar TVM bankrekeningen heeft! heeft een vorde| Polis Direct vanwege e nagekomen sponsorva ting ter waarde van 3 I gulden (exclusief btW Direct (PD) bestrijdt dering èn het beslag. pe sponsorovereenkoma Door Eddy de Schrijver Stekene - Edwin Eu schreef dit wielerseil uitstekend bezette! clubwedstrijd Schoeters op zijn Beveren-Waas haa de bloemen op, mp was het enige wf dat deed denken gloriejaren van papier Zeeuwse ami „Ik reken nu al zo'n jaar af met de naweeël ziekte van Pfeiffer. Dd rijd ik prima en de and^ niet vooruit te branden merk nu dat er vooruitgl Die diepe dalen heb ik r Ik bouw nu rustig aan t conditie om in het nieuy er weer te staan. Ik minstens een jaartje t^ aldus Enthoven, die elk zwembad De Driehoek de nodige baantjes trek! Edwin Enthoven woontl ne. Vader Dick Entho| ooit kampioen van Ne is een bekende verschiji] wielercircus. Dit jaar was hij assist^ leider bij de proffor Zetelhallen. Nu Vosscij Zetelhallen gaat san worden de sportieve vel gen opgedreven. „Ik dei nieuwe ploeg meer maij Met meer renners ku beter tot resultaten ko$ als je geen blok kunt vcf je nergens," meent Dil Door Frans Lindenkai Sao Paolo - Eerst J bal. Toen hij berol den de vrouwen zijl vervolgens de drai het voetbal weg, j vrouwen. Wat oi drank met als trie; tuarium. In deze f zielsbedroefde trag Mané Garrincha -1 en aanbeden recht lië ooit heeft gekei watervlugge dribl bare schaarbeweg stander gek maa Pelé tekende hij voor de eerste tv het sambaland. hl de vroege vooray 1983 werd onder d| Silva een man in cca m een ziekenhuis va t® Rio de Janeiro. Tm als zwerver geboekf1 ste levensadem uit. f dekt wie de man i overlijdensakte vai da Silva (49)-beter' nucha - was een op; ujke lichamelijke f gembolie, leverbesi hing van de hartspif Larricha's lichaan Terwijl tienduizeS zijn geboort 'v kilometer buiten «e rustplaats begl Brazilië met de s| zijn we als samenlf neer we toestaan dl uncha in de goot sl vandaag schal «aanse land zich hil zbn geruchtmakend eenzaamde Ster - cf j ion wel grootsteb e Braziliaanse vel e gerenommeerde Puy Castro hetl zihanen. Garrinchl niet te redden. De f 0-benen de biji ®"eeg - was daarvol aan de fles. Voor zijn begin ni b°ek interviewde i

de Stem | 1995 | | pagina 14