DE STEM Feyenoord wil zondag tegen NAC 6En PSY doet nooit meer mee' Terr Stab B.V. cimza FIFA deelt Nederland in hoofdgroep in Arnouts en Havermans houden elkaar wakker UITSLAGEN standen Volleybaliers op punt van kwalificatie voor Atlanta Returns ee Autobedrijf KNVB stelt ultimatum aan burgemeester van Rotterdam en dreigt met kort geding Ajax-elftal toegejuicht door 100.000 fans sportnieuws KORT golf DE STEM knvb- zaterdagvoetba paardesport Sfuvttie^ ja&cn doett wet Stad "ïfywtdui^iÖvuU 26-2%. öo-itviAaut 'TIS. Iel. 0162-460520 r- nieuw-gebruikt-onderhoud-reparatie Tokyo (anp) - De Nederlandse volleyballers staan bij het toernooi om de World Cup op het punt zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen. Dat is, sinds de beker aan Ita lië lijkt voorbehouden, het heilig doel bij het loodzware evenement in Japan. Het gast land is de laatste gevaarlijke tegenstander van Oranje, dat donderdag ook zonder bril jant spel maar wel weer met een zeer degelijk blok (acht tien punten) van China won: 3-0 (15-10 15-10 15-3). Eigenlijk staat Nederland door een gunstiger set-ratio (gewon- nen sets gedeeld door de verlo ren) dan de overgebleven concur renten Brazilië en Japan al voor de stadspoort van Atlanta. Een dikke nederlaag tegen de Japan ners maakt de situatie niet hope loos, twee sets binnenhalen vol staat vrijdag in theorie voor de olympische kwalificatie. Die hoopgevende redenering gaat er wel vanuit dat Egypte in de slotwedstrijd tegen Nederland niet voor de eerste verrassing zorgt. Zaterdag staat immers ook Brazilië-Japan op het program ma. Wint de olympisch kampioen dan volgt Nederland de titelver dediger hoe dan ook naar Atlanta en moet Japan het toegangsbe wijs voor Azië zien te verdienen ten koste van Zuid-Korea en Chi na. „De stemming in de kleedkamer was van 'dit geven we niet meer uit handen'. De ploeg vatte het duel tegen China op als de halve finale en riep na afloop 'en mor gen is 't oorlog'. Tegen Japan moeten we nog één keer emotio neel dat veld op. Dat doen we wel," zei Alberda met gepaste trots. Hij wist toen nog niet dat Cuba tegen Japan donderdagavond alleen in de eerste set iets deed (of kon doen) en in de drie volgende pas toen de achterstand acht of negen punten was en dus bijna per definitie te groot. Het deerde spelers noch Alberda. En dat moet ook niet als je op eigen kracht met Japan wilt afrekenen. Blangé Peter Blangé had donderdag nog geen officiële reactie binnen op de brief die een advocaat namens hem en enkele collega's aan hun Italiaanse werkgever Parma heeft gestuurd. De club uit de Serie Al is Blangé, maar ook de Italiaanse internationals Andrea Giani, Pasquale Gravina en Gia- como Giretto, nog tonnen aan achterstallig salaris schuldig. Het viertal stelde Parma een ultima tum. Dat liep donderdag af. Ronald Zoodsma is vertrokken bij PAOK Saloniki. De Friese volleyballer speelde elf wedstrij den voor zijn Griekse werkgever. Volgende week begint hij in Frankrijk bij zijn nieuwe club: Paris SG. Zoodsma, 30, werd in september door PAOK aangetrokken. „Na enkele wedstrijden begreep ik al dat het moeilijk zou worden in Griekenland," aldus de midden aanvaller. „Er waren toezeggin gen over een auto, spullen over mijn huis en dat soort dingen, maar die afspraken betekenden niets. Het was constant morgen, morgen, morgen." UITSLAGEN Chiba en Tokyo. World Cup man nen. NEDERLAND - CHINA 3-0 (15- 10 15-10 15-3), Brazilië - Egypte 3-0 (15-2 15-6 15-8), Italië - Zuid- Korea 3-0 (15-13 15-7 15-10), Japan - Cuba 3-1 (13-15 15-5 16- 14 15-7), Canada - Tunesië 3-0 (15-12 15-5 15-12), Verenigde Sta ten - Argentinië 3-0 (15-11 15-5 15-12). Stand: 1. Italië 9-18 (27-3), 2. Ver enigde Staten 9-16 (21-6), 3. Nederland 9-16 (24-7), 4. Brazilië 9-16 (23-7), 5. Japan 9-16 (21-8), 6. Cuba 9-14 (17-17), 7. Argentinië 9- 12 (11-19), 8. Zuid-Korea 9-12 (10- 18), 9. China 9-12 (10-20), 10. Canada 9-11 (8-23), 11. Egypte 9- 10 (5-24), 12. Tunesië 9-9 (2-27). Door Chris van Nijnatten Breda/Rotterdam - Er wordt zwaar geschut gericht op burge meester A. Peper van Rotterdam teneinde de competitiewed strijd Feyenoord-NAC zondag door te laten gaan. Het bestuur van Feyenoord heeft zich gisteravond bij zijn collega's van NAC en de KNVB gevoegd in de papieren strijd om het duel zondag op de kalender te houden. Zoals bekend heeft Peper, zelf een voormalig profvoetballer bij RCH, Feyenoord-NAC verboden omdat aanstaande zondag de politie actie voert voor een betere cao. De wedstrijd is aangemeld als risico-duel en om die reden zijn er 400 politiemensen nodig bij Feyenoord-NAC. De burgemees ter weigerde gisteren de KNVB te woord te staan, toen mr. Will van Rhee, manager wedstrijdzaken bij de KNVB, zich namens de bond in Rotterdam meldde. „Ik kwam niet verder dan zijn voor lichter," zo vertelde Van Rhee gisteravond. Woedend Bij de KNVB is men woedend over de houding van Peper. Er is hem een brief gestuurd waarin de burgemeester de gelegenheid krijgt van gedachten te verande ren. Blijft tot 10 uur vanochtend een reactie uit, dan is de bond van plan een kort geding tegen het stadsbestuur aan te spannen. De gemeente Rotterdam liet weten niet onder de indruk te zijn van het ultimatum uit Zeist. „De burgemeester maakt een afwe ging met betrekking tot de open bare orde. Punt uit. Dit is pure overmacht. We begrijpen niet waarmee de KNVB bezig is," aldus een woordvoerster. De politie-acties in Rotterdam staan zondag gepland tot 18 uur. Om die reden stelt de KNVB aan Peper voor de wedstrijd 's avonds om 20 uur te spelen. Als dat te kort dag is, dan wil men in Zeist ook met maandag 20 uur genoe gen nemen. Zowel NAC als Feye noord steunt de KNVB in de kwestie met Peper. „We willen gewoon een onge stoord en sportief verloop van de competitie," zei NAC-voorzitter John Peek gisteravond. „Daarom willen we hoe dan ook spelen." Van Rhee vraagt zich af of Peper beseft wat hij op zijn hals haalt met het verbod. „Er is een lobby gaande om weer eens een Euro pacup-finale naar Rotterdam te halen. Als dit nieuws bij de UEFA (de Europese voetbalunie, CvN) ter tafel komt, weegt dat zwaar bij de aanwijzing van de Kuip. Ook in het licht van het EK 2000 is dit verbod een slechte zaak. Als we al geen competitie wedstrijd meer kunnen plannen, wat moeten we dan met een EK?" Geen overleg Van Rhee heeft begrip voor de actie van de politie en kan zich de positie van Peper in deze ook wel voorstellen. „Maar er is helemaal geen overleg geweest." De KNVB houdt strikt vast aan afspraken die met alle betrokken burge meesters en korpsbeheerders zijn gemaakt over de competities in het betaald voetbal. „De actie van Peper is een ernstige inbreuk op dat convenant,? zegt Van Rhee, ook namens zijn sectie voorzitter Jos Staatsen. „Die man heeft zich zeer onzorgvuldig gedragen door niet te overleggen. En bestaat hij het om zelfs ieder overleg af te houden. Dat kunnen we niet accepteren." Dat de KNVB nu voor het eerst zijn tanden laat zien in een affai re als de onderhavige, kan lelijk uitpakken voor Feyenoord. Nu de bond zo strijdbaar is, kan men in Zeist de reglementen streng gaan hanteren. Als de KNVB de wed strijd Feyenoord-NAC opnieuw voor zondagavond vaststelt, dan is dat formeel de tweede keer dat die wedstrijd gepland wordt. Verbiedt Peper ook dan het duel, dan heeft de bond de keuze uit twee mogelijkheden; óf er wordt op neutraal terrein gespeeld en de recette wordt gedeeld, óf de wedstrijd wordt ergens in het land zonder publiek gespeeld. Dat zijn de sancties voor een club die tot twee keer toe niet in staat is een en dezelfde thuiswedstrijd te spelen. Bij de loting op 12 december in Parijs wil de FIFA de 49 inge schreven landen uit Europa ver- delen over zeven groepen van zeven teams, van sterk naar zwak. Tijdens de ceremonie moet telkens één land uit die zeven afdelingen worden gehaald voor de vorming van de kwalificatiep oule. Van de zeven samengestelde groepslanden plaatsen alleen de eerste twee zich voor het eind- toernooi om de wereldtitel in Frankrijk in 1998. Op die manier komt het aantal deelnemers uit Europa precies uit op het beschikbare aantal van veertien. De UEFA is het vooralsnog niet eens met de plannen van de FIFA. De Europese voetbalunie heeft een andere, meer gecompliceerde versie voor de indeling van de kwalificatiegroepen in gedach ten. De UEFA stelt voor de 49 ingeschreven landen te verdelen over vijf groepen van vijf en vier groepen van zes landen. In deze variant zijn de negen groepswinnaars zeker van kwali ficatie. De beste nummer twee Zürich (dpa/anp) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft Neder land in het voorlopige schema voor de loting van het WK-kwa- lificatietoernooi ingedeeld in de Europese hoofdgroep. Oranje ontloopt daardoor in de voorronde Duitsland, Spanje, Italië, f Rusland, Noorwegen en Denemarken. Op basis van de laatste wereldranglijst van de FIFA kregen deze zes landen, plus Nederland, een plaats in de sterkste afdeling. van alle groepen plaatst zich eveneens. De andere acht zilve ren ploegen moeten dan via een knock-outsysteem om de overige vier startbewijzen strijden. Een definitieve beslissing over het kwalificatiemodel voor de 49 Europese landen valt op 10 december tijdens een vergadering van het WK-organisatiecomité van de FIFA. Twee dagen later is de loting. Indien het schema van de FIFA wordt aangenomen, ziet de indeling er bij de gestuurde loting in Parijs er als volgt uit: Groep 1: Duitsland, Spanje, Italië, Rusland, Noorwegen, Denemarken, Nederland. Groep 2: Zweden, Roemenië, Bulga rije, Zwitserland, Portugal, Tsjechië, Engeland. Groep 3: Ierland, Schotland, België, Griekenland, Turkije, Polen, Slowa kije. Groep 4: Oostenrijk, Kroatië, Israël, Finland, Litouwen, Noord-Ierland, IJsland. Groep 5: Letland, Wales, Hongarije, Cyprus, Oekraïne, Slovenië, Georgië. Groep 6: Klein-Joegoslavië, Albanië, Wit-Rusland, Malta, Macedonië, Luxemburg, Moldavië. Groep 7: Armenië, De Faeröer, Est land, Azerbeidzjan, San Marino, Liechtenstein, Bosnië. Edgar Davids (links) en Edwin van der Sar bedanken elkaar, het publiek en eigenlijk iedereen. foto an Door Rinze Brandsma Amsterdam - Bijna had Ajax zijn net nog luid bejubelde coach verloren. Net op tijd konden de spelers Louis van Gaal naar beneden trekken: hun leidsman, bovenop de bus staand, de wereldcup hoog geheven, werd op een haar na geëlektrokuteerd door de bovenleiding van de tram. Buiten bereik van de televisie camera's is de afloop van de hul diging van het Ajax-elftal, op het Museumplein in hun bloed eigen en bloedwarme Amster dam, haast nog mooier en spon taner dan wat tevoren op het helverlichte podium plaatsvond. De spelersbus, die onder politie begeleiding door de juichende drommen wurmt, maakt een zegetocht. Op het dak zitten Van Gaal en zijn helden: rood-witte petjes en kerstmutsen op, de wereldcup jubelend omhoog en naar de uitgestoken handen van hun fans reikend. Alle vermoei enis van de wedstrijd in Tokyo en de lange, lange vliegreis zijn door de huldiging even wegge masseerd. Het kampioenselftal neemt een warm bad in de stad. De politie had gisteravond rond de klok van zes 50.000 man ver wacht op het ijzig koude, winde rige Museumplein. Het worden er tweemaal zoveel. Het elftal deint en danst op het podium, de 100.000 op het Museumplein deinen en dansen en jubelen mee, de grond in hartje hoofd stad golft. Vanaf half vier al trekken de drommen richting Museum plein. Ajax-sjaals en petten, of nog mooier: rood-witte plastic afzettingslinten om het hoofd. Absoluut favoriete hoofddeksel, rondom het plein net zo druk verkocht als de broodjes warme worst, is de kerstman-muts, knipperend lampje aan de punt. De fans, de opkomende vrieskou wegtrappelend, worden opge warmd door zangers, bands en de vaste Ajax-speakers, ervaren in het opjuinen van grote menig tes. Het volk loopt met een tevreden grijns rond, vaak een blikje bier in de hand of met het hoofd in hasj-dampen. Her en der flakkeren vreugdevuren. Ajax-vlaggen, een paar vlaggen met de blauwe Davidsster en een enkele Finse vlag (voor Lit- manen), wapperen in de koude wind. 'En PSV doet nooit meer mee', joelt de speaker. Bengaals vuur walmt, in rood en wit. Stralende burgemeester Schelto Patijn hangt zijn ambts keten om. Hij komt er op het huldigingsfeest amper aan te pas. Net als de vorige keer zijn voorganger Ed van Thijn wordt hij weggefloten als hij Ajax feli citeert. Traditiegetrouw wil het publiek even geen bobo's. Het wil zijn helden zien en horen. Terwijl rookwolken van het vuurwerk het podium onzicht baar maken worden spelers, coach èn alle elftalverzorgers stuk voor stuk voorgesteld en toegejuicht. Er wordt geen ver schil gemaakt tussen blank en zwart. Aanvoerder Danny Blind en de andere favorieten Edwin van der Sar, Litmanen en Finidi George, Ronald de Boer en Rei ziger trekken evenveel applaus. De eerste die de microfoon gegrepen had was Louis van Gaal. Hij bespeelt de menigte. „En wie zijn er in Tokyo geweest? En wie hebben de Wereldcup gewonnen? En wie zijn de beste?" En het volk mag raakschieten in het doel: Ajax, Ajax! Voor een radiomicrofoon legt Van Gaal het uit, „Ajax is van het volk, dat zie je. Zoiets móet je dus ook wel vieren." Om zeven uur is het afgelopen. Het gejuich van met de bus mee rennende fans sterft weg, het Museumplein blijft achter met een gigantische troep van blik jes, chipszakken en kranten. De laatste vreugdevuren laaien op, ambulances voeren nog wat gewonden af. Bij elkaar honderd mensen zijn in het gedrang ver drukt geraakt en flauwgevallen, maar met het aantal gewonden valt het mee. De menigte ver spreidt zich over de stad, om zich thuis en in de kroeg nog even kampioen met de wereld kampioenen te voelen. Door Léon Krijnen Antwerpen - Topsport en nachtbrakerij gaan niet samen. In de meeste volwas sen sporten zijn ze daar al wat langer achter, maar in het driebandenwereldje dringt dat besef maar langzaam door. Halle hielp de tegen standers van nachtelijke esca pades aan de tafel. Nadat daar een gapende Dick Jas pers veertien dagen geleden met roodomrande ogen diep in de nacht met een moyenne van 2.4 onderuit was gegaan tegen Tony Carlsen werd beterschap beloofd. In Antwerpen, waar gisteren het derde toernooi om de wereldbe ker-cyclus begon, zou niet meer 's nachts gespeeld worden, zo beloofde de organisatie met de hand op het hart. Maar omdat driebanden helaas nog steeds geen spelletje van tweemaal drie kwartier is, werd het toch weer een beetje nachtwerk. Niet voor Jaspers, die komt pas vandaag in actie en lag tegen tie nen onder de wol, maar wel voor Jan Arnouts en Louis Haver mans, die elkaar gisteravond laat het leven aan tafel zo zuur moge lijk probeerden te maken. Arnouts, zeer geconcentreerd, soepel carambolerend, stootte in een goed uur naar 2-0, terwijl Havermans fronsend toekeek. Maar wat Arnouts hem in zijn carrière al zo vaak gelapt heeft, sterk terugkomen vanuit een schijnbaar kansloze positie, dat kan Havermans ook. Hij besliste uiteindelijk tegen de klok van twaalven de kastelijnsstrijd na een lange en doodzware vijfset ter, drie uur en tien minuten, in zijn voordeel. Arnouts moet op dat moment aan een jaar geleden gedacht hebben. Toen stond hij na 2-0 op matchpoint tegen Jas pers om uiteindelijk ook in vijf sets onderuit te gaan: 6-15,10-15, 15-11,15-10,15-11,1.333 voorde verliezer, 1.265 voor de winnaar. „Ik heb het weer niet af kunnen maken," aldus een teneergesla- gen Arnouts, „het lijkt wel alsof ik eerst met 2-0 achter moet komen om te kunnen winnen," repliceerde Havermans. Twee minuten eerder was Christ van der Smissen klaar tegen Junichi Comori, die hij pas na een ook lange vier-setter te pakken had: 15-3, 15-2,11-15, 15-13. Enkele uren eerder hadden twee andere Brabanders, door het lot aan elkaar gekoppeld, onderling uit moeten maken wie naar huis moest en wie naar naar de tweede ronde mocht. Het werd Arie Wey- enburg, die zijn maatje John Ver stappen, een jaartje of tien jon ger, in vier sets de baas bleef: 15- 11, 13-15, 15-11, 15-11. UITSLAGEN Antwerpen. BWA, wereldbeker driebanden. Eerste ronde: Kühl (Dui) - Velthuis (Ned) 3-2 (13-15 4-15 15-9 15-8 15- 9/1,550-1,400), Umeda (Jap) - Nieuwenburg (Ned) 3-2 (5- 15 4-15 15-10 15-12 15-2/1,000-1,019), Carlsen (Den) - De Wilde (Ned) 3-1 (15-7 15-6 9-15 15-11/1,317-0,975), Sang Lee (VSt) - Van Uura (Ned) 3- 0 (15-3 15-12 15-8/1,875-1,045), Weyenburg (Ned) - Van der Stap pen (Ned) 3-1 (15-11 13-15 15-11 15-11/1,000-0,842), Zanetti (Ita) - Habraken (Ned) 3-1 (12-15 15-12 15-7 15-12/1,781-1,483), Jung Kim (ZKo) - Pilss (Oos) 3-2 (2-15 10-15 15-10 15-10 15-10/0,876-0,923), Burgman (Ned) - Verkijk (Ned) 3-1 (15-5 15-2 2-15 15-6/1,022-0,622), Van der Smissen (Ned) - Comori (Jap) 3-1 (15-3 15-2 11-15 15- 13/1,555-0,942), Havermans (Ned) - Arnouts (Ned) 3-2 (7-15 10-15 15- 13 15-10 15-11/1,265-1,333), Stroobants (Bel) - Suu (Fra) 3-1 (14-15 15-7 15-9 15-14/1,072- 0,833), Caudron (Bel) - Kuit Ceule- mans (Bel) 3-1 (15-2 12-15 15-14 15-8/1,187-0,829). VRIJDAG 1 DECEMBER 1995 DEEL C Ajax durft Willem II zondag aan Amsterdam - Het bestuur van Ajax heeft donderdagmiddag de onderhandelingen met de KNVB over een mogelijk uitstel van de uitwedstrijd tegen Willem II gestaakt. Dat betekent dat de kers verse wereldkampioen zondag volgens het competitieplan aan treedt in Tilburg. „Het bestuur en de technische staf van Ajax hebben donderdag middag alle voor- en nadelen uitvoerig besproken", zei Ajax-pen- ningmeester Van Os. „We zijn tot de conclusie gekomen dat een ongewijzigd speelschema de minst slechte oplossing is. Volgens Van Gaal valt het met de vermoeidheid van de spelers wel mee. En aangezien de KNVB bieef vasthouden aan 14 januari hebben we besloten de onderhandelingen te staken." Blessure Atmodikoro valt mee Breda - De blessure van NAC-verdediger Maarten Atmodikoro lijkt mee te vallen. De rechtsback viel woensdag in het bekerduel met Telstar kort voor tijd uit met een ernstig ogend knie-kwets uur. „Maarten werd geblokt en kreeg zo een flinke klap, waardoor zowel zijn enkelband als zijn knieband wat verrekt is," aldus trai ner Wim Rijsbergen. „Maar ik geloof niet dat het heel ernstig is." KNVB vraagt extra kaarten Zeist - De KNVB maakt waarschijnlijk gebruik van een optie op 2000 extra kaarten voor de beslissende EK-kwalificatiewedstrijd Nederland-Ierland, op 13 december in Liverpool. De voorverkoop voor het duel verloopt uitstekend. Bij de KNVB in Zeist zijn al bijna 11.000 tickets besteld. De nationale voetbalbond heeft bij de eerste toewijzing 14.500 toe gangsbewijzen van de UEFA gekregen. „Zoals we het nu kunnen inschatten, zullen ruim 16.000 fans het Nederlands elftal in Liverpool ondersteunen," verklaarde een woordvoerder van de KNVB. Meer dan 50.000 Ieren hebben bij de nationale voetbalbond een aanvraag ingediend voor een kaartje voor de wedstrijd tegen Nederland, op 13 december in Liverpool. De winnaar van het duel mag meedoen aan de eindronde van de Europese titelstrijd in Engeland. De Ierse bond beschikt over slechts 17.000 kaarten. Minimale begeleiding Ferencvaros Boedapest - Ferencvaros reist met een minimale begeleiding naar Amsterdam af voor de wedstrijd in de Champions League tegen Ajax, op woensdag 6 december. De club uit Boedapest is het oneens met de behandeling door Ajax. De Amsterdammers beslo ten geen kaarten ter beschikking te stellen aan de Hongaren omdat die zich tijdens de thuiswedstrijd racistisch uitlieten als donkere ajacieden in balbezit waren. Versterking voor Real Madrid Madrid - De Servische international Dejan Petkovic speelt tot aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. De Spaanse club heeft de krachtige middenvelder, met de toepasselijke bijnaam Rambo, gehuurd van Rode Ster Belgrado. Real, dat grote finan ciële problemen kent, nam een optie tot koop op de nieuweling.rd- en Midden-Amerika drie, Oceanië nul of een en Zuid-Amerika vier. Bredanaar Tommy Post naar EK baan Valencia - De Bredase baanwielrenner Tommy Post maakt deel uit van de Nederlandse équipe voor de eerste Europese kam pioenschappen wielrennen op de baan. De wedstrijden worden gehouden van 14 tot en met 16 december op de Luis Puig-baan in Valencia, waar in 1992 het wereldkam pioenschap plaatsvond en Ingrid Haringa de regenboogtrui op de puntenkoers veroverde. De Nederlandse ploeg bestaat uit: mannen: Tommy Post, Martin Benjamin, Dirk-Jan van Hameren, René Vink, Robert Slippens, Peter Pieters, Richard Rozendaal, Martijn Lust en Jarich Bakker; vrouwen: Ingrid Haringa, Marga- retha Groen, Maria en Jet Jongeling. Sampras opent finale Moskou - Pete Sampras opent vandaag de finale van de Davis Cup met de wedstrijd tegen Andrei Tsjesnokov. Het tennisduel tussen Rusland en de Verenigde Staten wordt gespeeld in Mos kou, op gravel. In het tweede enkelspel treedt Jevgeni Kalfenikov aan tegen Jim Courier. In de dubbels spelen Kafelnikov en Olhovski zaterdag tegen Martin en Reneberg. Op de slotdag, zondag, beginnen Sampras en Kafelnikov. Tsjesnokov en Courier sluiten de drie daagse af. BADMINTON Singapore. Grand Prix Finals, tweede dag. Gemengd dubbel, groep A: Kim/Gil (ZKo) - Ponting/Wright (Eng) 15- 11 15-5. Michels/Van den Heuvel (Ned) vrij, Antons- son/Crabo (Zwe) teruggetrokken. Stand: 1. Kim/Gil 1-2 (2-0), 2. Ponting/Wright 2-2 (2-2), 3. Michels/Van den Heuvel 1-0 (0-2). Mannen, enkelspel, groep C: Sup- rianto (Ino) - Van Dijk (Ned) 15-2 15-6, Dong jiong (Chn) - Tan Sian Peng (Sin) 15-7 15-2. Stand: 1. Suprianto 2-4, 2, Dong Jiong 2-4, 3. Van Dijk 2-0, 4. Tan Sian Peng 2-0. Loveys (Eng) 217, 3. Knight (Aus) 218, 44. o.a. Van Engelenburg (Ned) 252, 75. o.a. De Boer (Ned) 240. SCHAKEN BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics - Detroit Pistons 100-96, Atlanta Hawks - Phi ladelphia 76-ers 106-81, Charlotte Hornets - New York Knicks 115- 105, San Antonio Spurs - LA Clip pers 105-86, Golden State Warri ors - Portland Trail Blazers 98- 112, LA Lakers - Phoenix Suns 107-96. DAMMEN Lubliniec (Pol). EK. Zeventiende ronde: Valneris (Let) - Raimondi (Ita) 2-0, Hubner (Bel) - Machado (Por) 2-0, Boezinski (Lit) - Georgiev (Rus) 1-1, Kirzner (Oek) - lives (Est) 2-0, Kristek (Tsj) - Zdoroviak (Mol) 0-2, Boela- tov (WRu) - Vipoelis (Let) 1-1, Jansen (Ned) - Rejc (Slo) 2-0, Waboetin (WRu) - Balcerowicz (Pol) 1-1, Kalmakov (Rus) - Chmiel (Pol) 2-0, Scholma (Ned) - Shabsai (Isr) 1-1. Stand: 1. Georgiev 28 punten, 2. Valneris 27, 3. Boezinski, Kalmak ov 23, 5. Jansen 22, 6. Vipoelis 21, 7. lives, Kirzner 20, 9. Boelatov, Scholma 19. Sun City. Million Dollar Challen ge. N Stand na eerste ronde: 1. Pavin (VSt), Torrance (GBr) 69, 2. Leh man (VSt), Price (Zim) 71, 5. Lan ger (Dui), Els (ZAf), Faldo (GBr) 72. Madrid. Vrouwen, kwalificatie Europese Tour, stand na drie ron den: 1. Craik (Sch) 213 slagen, 2. Wijk aan Zee. Sonnevancktoer- nooi, derde ronde: Nijboer (Ned) - Van den Doel (Ned) 1-0, Armas (Fra) - Peng (Chn) 1/2 - 1/2, Kotro- nias (Gri) - Reinderman (Ned) 1-0, Van de Mortel (Ned) - Skembris (Gri) 1/2 - 1/2, Brenninkmeijer (Ned) - Rogers (Aus) 0-1. Stand: 1. Kotronias, Nijboer 2 1/2 punten, 3. Van den Doel, Rogers 2, 5. Peng, Skembris 1 1/2, 7. Armas, Bren ninkmeijer, Van de Mortel 1, 10. Reinderman 0. TAFELTENNIS Stockholm. Open Zweedse kam pioenschappen Mannen, landenwedstrijd. Eerste ronde: Nederland - Verenigde Sta ten walk over. Tweede ronde: Joegoslavië - Nederland 3-1. Lupulescu - Chen Sung 1-2, Kare- kasevic - Keen 2-1, Grujic - De Cock 2-1, Lupulescu - Keen 2-1- Vrouwen, kwartfinale: Nederland - Zweden 3-0, Vriesekoop - Svens- son 2-1, Noor - Pettersson 2-1, Keen - Jönsson 3-0. Enkel, eerste ronde: Noor - P*alS" sant (Fra) 19-21 21-16 21-10 19-21 21-14, Lee Eun Sil (ZKo) - Keen 16-21 21-10 21-17 21-16. VOETBAL Buenos Aires. Supercup. Eerste wedstrijd: Independiente (Arg) - Flamengo (Bra) 2-0 (1-0). 1- Mazzoni 1-0, 74. Domizzi 2-0. Toeschouwers: 40.000. Return: b december. Los Angeles. Oefenwedstrijd. Mexico - Colombia 2-2 (1-1). Dj- Ruiz 1-0, 22. Valenciano 1-1, Garcia 2-1, 82. Mackenzie 2-i- Toeschouwers: 44.500. KNVB-beker, tweede ronde: Sparta 2 - De Graafschap 0-2 (ü- 0). 74. Meijer 0-1, 85. Meijer 0-2. Scheidsrechter: Sterk. Toeschou wers: 1000. Gele kaart: Falix (Sparta), Wilnis (De Graafschap)- De Graafschap speelt in de derde ronde, 24 januari, thuis tegen Pbv- Italië, beker, kwartfinale eersie wedstrijd. Fiorentina-Palermo 1-0. Van onze sportmedewerker Axej Met nog twee c or de boeg om de et helft van de competitie sluiten, staat Hoek nog i hovenaan in de eerste kla: van het KNVB-zaterdagv bal. Zaterdag moeten de blauwen die stek verded tegen ASWH uit Hendriks Ambacht. In de derde ki ontvangt AZW in eigen Tholense Boys en een kl lager verkast Zaamslag Wemeldinge en Terneuz Boys naar NOAD'67. Hoek deed het vorige week t Zwart Wit'28 in Rotterdam van goed. Tot eigen verbt werd, ondanks dat met 4-1 verloren, toch de eerste p behouden. Het bracht ong Van onze sportmedewerker Axel - Zondag staan t de regionale clubs in KNVB-voetbal de reti van de eerste speeldag de rol. Voor tweedekla Terneuzen betekent thuis uitkomen te TAC/BWB en voor C aantreden bij Beek Vooi Derdeklasser H\H krijgt BSC op bezoek e de vierde klasse zijn de by's Axel-Koewacht IJzendijke-Hoofdplaat toppers. KNVB-zondagvoetej Temeuzen speelde vorige tegen Goes niet best, maar toch met 1-0. De Terneuzen pakten daarmee de derde zej rij in de strijd om de tw periodetitel. Niet alleen negen punten zijn hierbij op kelijk, maar eveneens de 12 punten die gemaakt wei Tegen TAC/BWB opende Ter zen de competitie met een gelijk spel. Bij de Tilbu: moest toen de trainer meesj om een goed team op de be< krijgen. Intussen ontp TAC/BWB zich als een g middenmoter met wisselv spel. Terneuzen is duidelijk een uitstekend deel van het zoen bezig. „De tweede periodetitel pa zou prachtig zijn," oordt trainer Henk Ottens, die zo opnieuw zonder spits Pa Baumgarte aan moet treden zit een schorsing uit. O hoopt met Terneuzen mee te I nen doen in de nacompetitie. kans die de rood-zwartei eigen hand hebben. Goes bak vorige week in Terneuzen wi van. Beek Vooruit werd o{ eerste speeldag door Goes m 0 de oren gewassen. Op moment liep het nog aardig b formatie van trainer I Barends. Winnen bij Beek V uit is momenteel een mo geworden om uit de degrad: zone te geraken. Want na een ve competitie staat Goes altijd op zo'n roodgekleurde Er echt mee zitten, doet me Goes niet. „Je hebt minder goede periodes. We zijn aan zwakke bezig. Dat kan ge ren," aldus bestuurders Goes. Zorgen In de derde klasse valt HVV'24 weinig meer te mei De ploeg van coach Ad Roo zit in een zorgelijke hoek en er vooralsnog niet in te sl. daaruit te komen. HW'24 k BSC op visite. Een club di eigen terrein met 1-0 van HV won. Een nipte zege. BSC momenteel krap middenin er een c g* fc ir v seiz Een ager vlot v Van onze Paardesportmedewerker Kapelle - Tijdens bezochte ledenraa<c ring van de provinciale 1 Van landelijke rijverenigi en Ponyclubs in Kapelle onder meer de wedstrijc tender voor het gi 1996 vastgesteld, m punt dat bijzonder wgwerkt. Meer tijd vergde de evaluatie provinciale kampioensc Pen outdoor voor paarder Pony s die - georganiseerd l lnS Zeeuws-Vlaanderen t fraaie ruitersportterrei. werden gehoud aa?K UtU Koebrug, aal bestuurslid: „Die ^nappen verdienden isch bekeken schoonheidsprijs. Oorbeeld van een gehouden. prov kampi organis beslist Een scl l miskleun

de Stem | 1995 | | pagina 14