Toeristisch bureau tegen korten subsidie Oostburg Kliniek Groede sluit na 22 jaar deuren PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN uws e helpt ar U-boot og geen ommissie chap itie neemt >ens en gs in beslag DESTEM ZEELAND B4 Stimezo-voorzitter: 'Nederland heeft het laagste abortuscijfer ter wereld Oostburg Eede Yerseke Schietingen Koersbal Kaartingen WEEKENDDIENSTEN MBER 1995 B3 id van 50 kilometer j Eede passeerde een st de radarpost met d van 103 kilometer Clinge was dat 73 per uur. Gecontro- den in totaal 985 ke - Vanuit een afge- tainer op een bouw de Groenweg is een eveelheid gereed- gestolen. Men ver- ch toegang door het an de sloten. Namens r werd hiervan aan- an bij de politie in ws-Vlaanderen. URS - De vogelver- e Sluiskilse Vogel- houdt zondag 3 de eerste van vier en. Dit gebeurt in ijnscentrum 't Wel- m van 10.00 tot De overige drie en vinden plaats op 4 februari en 3 elkens op dezelfde hetzelfde tijdstip. de Duitse Bondsrepu- ijder Czeslaw Kaj pus marine-officier uit de werd in 1941 door de ng van de U-156 gered, t schip waarop hij voer etown (Liberia) tot zin- gebracht. ssade heeft van Kajpus hikbare informatie over bemanning gekregen, de vragen vertaald en d naar Duitsland. Zod- bericht van krijg, breng e hoogte," zegt adjudant de staf van de Duitse attaché in Den Haag. erzoek zal volgens Frey vier maanden duren, n niet de enigen die met ijke vragen komen." eef in Aardenburg een grond te stampen was emeente Sluis/Aarden- atste waarbij landbouw- worden omgebouwd tot menten 'moet men - er "or waken dat geen per- bewoning plaatsvindt' beide gevallen rekening ehouden met de bestaan- !jven. oners van de wijk Draai- jrden binnenkort uitgeno- n met gemeente en rijks- aat te bekijken wat de plossing is voor de aan te rotonde die er komt in het ran het project Duurzaam De monumentencommis- ,'olgens de nieuwe richtlij- )rden uitgebreid met een adviseur terwijl ook het raadsleden in de commis- worden uitgebreid. ize correspondent izen - De politie heeft in istersbos bij de Terneu- binnenstad een 19-jari- n uit Bergen op Zoom houden. De man was in zit van 100 gram hard een groot mes en een op echt gelijkend plastic ak pistool. Hij is inge- itie verrichtte woensdag in nenstad nog twee aanhou- i. Een 21-jarige man uit het che Dendermonde werd bij ntrole betrapt met een paar harddrugs op zak, dat in werd genomen. De man is •hoor weer op vrije voeten i Ook een 24-jarige Frans iep tegen de lamp. Hij was bezit van 100 gram soft- n geval maakte de politie roces-verbaal op met een d zich in de binnenstad van uzen op te houden. VRIJDAG 1 DECEMBER 1995 y,n onze verslaggever ^neuzen - Het Toeristisch Bureau Zeeuws- baanderen (TBZ) vindt dat de gemeente Oost- i«rfde voorgenomen korting van twaalf mille -de jaarlijkse subsidie ongedaan moet "aken. Dat is de kern van een 'lobby' die voor eer R. Ruules woensdag in gang heeft gezet nader de leden van de Oostburgse financiële commissie. Die vergadert vandaag. B en W van Oostburg vinden de jaarlijkse bijdrage aan het TBZ buiten proportie. Dit jaar krijgt het toeristisch bureau nog ruwweg 35 mille, volgend jaar wil het college dit bedrag terugbrengen naar 23.000 gulden. Oostburg heeft al langer problemen met de wijze waarop de Zeeuws-Vlaamse gemeenten het TBZ betalen. Oostburg vindt dat de overige gemeenten met de huidige verdeelsleutel meer waar voor hun geld krijgen dan ze feitelijk verdienen. Maar in zowel de regionale projectgroep recreatie en toerisme als in het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Zeeuws-Vlaanderen kreeg Oostburg nul op het rekest. Met het huidige bezuinigingsvoorstel hakt het Oost burgse college nu zelf maar de knoop door. Voorzitter Ruules van het TBZ stelt in de brief aan de commissie financiën dat het toeristisch bureau een bedrag van twaalf mille niet kan missen. Hij wijst in dit verband op het belang van het bureau voor het toeristisch en recreatief welzijn van geheel Zeeuws-Vlaanderen, derhalve voor alle gemeenten. Als tussenoplossing stelt hij voor dat een onafhan kelijk bureau onderzoek kan doen naar een moge lijk nieuwe verdeelsleutel, aanvaardbaar voor alle gemeenten. Tot dan moet de huidige subsidie gehandhaafd blij ven opdat het TBZ 'niet het kind van de rekening wordt'. fAT MEN in Groede wil man doen druist lijnrecht in legen het rechtsgevoel en de Borele maatstaven van zeer teel Zeeuwen. Groede is te klein om het spanningsveld tan de abortusproblematiek tikunnen verwerken'. De commentaarschrijver in dagblad De Stem van 8 mei 1974 wond er geen doekjes om. Diezelfde dag meldde die krant immers dat de Stichting medisch verantwoorde zwan gerschapsonderbreking (Sti- mezo) in samenwerking met .twee huisartsen een regionale abortuskliniek wilde stichten in het kleine Groede. Inde maanden daarop viel Jan en Alleman over het ini tiatief heen. Tevergeefs, de kliniek kwam van de grond en Groede werd - vooral in België - een begrip. Vrijdag 15 december 1996 - ruim 22 jaar na oprichting - wordt de kliniek in Groede gesloten en verhuist Stimezo naar Goes. Een terugblik. Vee! demonstraties voor en tegen abortus in jaren zeventig. foto anp Door Rein van der Helm HET NIEUWS dat in het pitto reske Groede een abortuskliniek zou worden gesticht, sloeg in als een bom. Het moest, zo zeiden beide huisartsen (L. v.d. Berg en H. Hauer) een regionale abortus kliniek voor Zeeuws-Vlaanderen worden. De capaciteit werd vrij beperkt gehouden, men wilde eerst de belangstelling afwach ten. Stimezo zei dat de aanleiding voor het plan was dat Zeeuws- Vlaamse vrouwen voor een abor tus nergens terecht konden. Bui tenlandse vrouwen, die zich aan melden, zouden wel geholpen worden. „Als wij ons zouden richten op België, zouden wij ons niet beperken tot de praktijk van een huisarts, waar hooguit tien vrouwen per week geholpen zou den kunnen worden," stond in De Stem te lezen. Abortus provocatus was in de jaren zeventig een hot item. Een wetsontwerp dat abortus moest legaliseren was in 1970 al inge diend door de PvdA-kamerleden Roethof en Lamberts. Pas veer tien jaar later zou dit officieel in een wet zijn vastgelegd, k die tussentijd stond de maat schappelijke ontwikkeling niet stil. Abortus als hulpverlening aan vrouwen in nood was in Nederland al in 1968 in gang Sezet. Aanleiding hiervoor was de legalisering van abortus in Engeland, waarvan veel Neder- andse vrouwen - door bemidde- nn? van de NVSH- gebruik maakten. In 1971 werden de eer ste zeven abortusklinieken geo pend. 5 Jen tijde van de opening van de kliniek in Groede woedde in Nederland een polemiek die nog jaren zou voortduren. Een van de hoogtepunten hierin vormde het conflict tussen minister van Jus titie Van Agt en de Bloemenhove- kliniek, waar abortussen op vruchten ouder dan dertien weken werden uitgevoerd. En midden in die tumultueuze periode besloten twee eenvoudige plattelandsartsen in samenwer king met de Stichting medisch verantwoorde zwangerschapson derbreking (Stimezo) een abor tuskliniek in West-Zeeuws- Vlaanderen te stichten. Van diverse kanten werd de artsen verweten uit te zijn op geldelijk gewin. Zij zouden zich met name richten op vrouwen uit België en Noord-Frankrijk, waar abortus absoluut verboden was. De afdeling West-Zeeuws-Vlaan deren van de Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst wees de komst van de kliniek af. „Er is onvoldoende behoefte om een regionale abortuskliniek te rechtvaardigen," liet de maat schappij weten. Opmerkelijk was dat volgens beide initiatiefne mers hun collega's in de streek zouden meewerken aan hun acti viteiten. De gezamenlijke kerken in West- Zeeuws-Vlaanderen kwamen ook in het geweer. Door al de commo tie in de streek waren ook kamer leden wakker geschrokken. Gar deniers (KVP), Boertien (AR) en Tilanus (CHU) vroegen staatsse cretaris Hendriks de kliniek te verbieden. Bovendien verweten zij de huisartsen in België te adverteren met hun voorgenomen activiteiten. Een maand of wat later kregen zij van Hendriks te horen dat hij de oprichting van de kliniek niet kon verhinderen. Dat hem verder niets bekend was van adverteren en dat op basis van schattingen honderd tot tweehonderd Zeeuws-Vlaamse vrouwen jaarlijks een beroep zouden doen op de kliniek. Motie Provinciale Staten van Zeeland besloten hun vingers niet te bran den aan de kwestie en hielden zich er buiten. Een motie van de christelijke partijen in de raad van Oostburg de officier van jus titie in te schakelen om de kliniek te sluiten, werd met nipte meer derheid van negen tegen acht stemmen verworpen. Huisarts Van de Berg, ook partti me anesthesist in het Oostburgse ziekenhuis, hielp ondertussen zijn eerste patiënten. „Ik werd in mijn praktijk geconfronteerd met vrouwen die geaborteerd wilde worden. Dikwijls ten einde raad. Dolend in een streek waar abor tus provocatus een doodzonde was. Die vrouwen kregen op diverse adressen eerder een schop onder hun kont dan dat ze te woord gestaan werden," zo druk te Van de Berg zich plastisch uit tijdens een interview ter gelegen heid van het koperen jubileum van de Groedse kliniek. 'Hulp' aan vrouwen werd nog wel illegaal verleend. Zo veroordeel de de rechtbank in Brugge in 1974 een verzekerings-inspecteur die er een illegale mini-abortus kliniek op nahield. Opmerkelijk genoeg recruteerde hij een deel van zijn 'patiënten' door middel van een adres in Sluis. Het was de rijkspolitie in die gemeente die het balletje aan het rollen bracht. Begin februari 1975 meldt Van de Berg dat het aantal abortussen in de kliniek in Groede zes tot acht per week bedraagt. Hiervan zijn twee tot drie vrouwen afkomstig uit Zeeland. De overige vrouwen kwamen uit België, dikwijls ver wezen door hun eigen huisarts. „Abortus is voor mij geen indus trie," zei Van de Berg. Hij zag zichzelf als een helper in noodge vallen. Veel echte tegenstand werd in de beginjaren niet ondervonden. De bevolking kwam niet in opstand, maar om nu te zeggen dat ieder een in Groede met de kliniek vre de had, is weer wat anders. Uitgever Floor Pieters in Groede, principieel tegenstander van abortus, zegt dat veel Groede- naars er zich aan gestoord heb ben. „Vooral in de hoogtijdagen. Toen zat in iedere langzaam rij dende auto met Belgisch num merbord wel een vrouw die in verwachting was, zoekend naar de Molenstraat. Dat heeft veel Groedenaren, ook voorstanders van abortus, best wel tegen de borst gestoten. Eigenlijk is dit mooie dorpje hierdoor toch wel negatief in de publiciteit geko men," zegt hij. Die negatieve publiciteit werd deels ook gevoed door de vele acties die voor of bij de kliniek door tegenstanders werden gehouden. De bekende pater Koopman en zijn aanhangers meldden zich regelmatig in de Molenstraat. En zeer hardnekkig waren twee demonstranten die - nog in 1989 - in kort geding een straatverbod kregen opgelegd. „Tegen demonstreren hebben wij geen bezwaar, wel als daarbij patiënten worden lastiggevallen die geconfronteerd werden met babypoppetjes en zeer shocke rende foto's," zei een woordvoer ster. Regelmatig slaagde deze 'reddingsbrigade' erin een vrouw die voor behandeling kwam totaal te ontredderen. Daling Tot 1982 vertoonde het aantal behandelde vrouwen in Groede een stijgende lijn. Vanaf toen - met uitzondering van 1987 toen in België een opzienbarend abor tusproces werd gehouden - daal de het aantal, waarvan Belgische vrouwen nog steeds het leeuwen deel vormden. In 1985 werden 1384 vrouwen geholpen, een jaar later 1367. Aantallen die tot nu toe lang zaam maar zeker daalden. Ener zijds door een betere anti-con ceptie, anderzijds door het legali seren van abortus in België. De afname gaat in rap^tempo. Voor volgend jaar, als de kliniek is gevestigd in Goes, verwacht het Stimezo-bestuur een maximum van zeshonderd ingrepen. Daar bij zeker een aantal Belgische vrouwen die kiezen voor de anon imiteit van een Nederlandse kli niek boven hulp in eigen land. Twee jaar geleden maakte Stime zo bekend uit te zien naar een andere huisvesting in Zeeland. Gedacht werd aan Goes als een centrale plaats in Zeeland, ook gemakkeljk bereikbaar vanuit West-Brabant. „Vanuit die streek zijn vrouwen nog steeds aange wezen op Eindhoven of Den Bosch. Goes ligt voor hen dan wat dichterbij," zei toenmalig voorzitter J. Vrij. Het is de bedoeling in het pand aan de Beestenmarkt in Goes, dat 15 december wordt geopend door oud-bestuurslid Bertie van Gel der, tweemaal per week (maan dag en donderdag) ingrepen te doen. Voorts is de verkoop van anti-conceptiemiddelen een van de activiteiten. Evenals het open houden van een telefonische hulplijn. Voor voorlichting is ook ruimte gemaakt. „En niet alleen voor vrouwen," zegt huidige voorzitter J. Verheij. Aanvankelijk had de stichting de Magnoliahof in Goes als vesti gingsplaats in het hoofd. Verzet van organisaties, die eveneens in dit gebouw ondergebracht waren, leidden ertoe dat besloten werd een eigen onderkomen aan te schaffen. De komst van de Sti- mezo-kliniek is netjes gemeld aan het gemeentebestuur. Floor Pieters is blij dat de kliniek uit Groede verdwijnt. „Maar daarmee is het probleem niet uit de wereld. De activiteiten wor den elders voortgezet, daarom ben ik niet in juichstemming. Er worden nog steeds abortussen gepleegd en nog steeds zijn er tal loze vrouwen die daaraan later een rot gevoel overhouden. Voor mij als christen blijft abortus: aantasting van het leven. Dat zal ik nooit accepteren. Maar ook wij moeten ons bij het onvermijdelij ke neerleggen, want helaas is een meerderheid van ons volk voor abortus." Stimezo-voorzitter Verheij staat evenmin te juichen bij iedere abortus. „Het is een uiterste oplossing. Veel beter is het voor te lichten over anti-conceptie om juist die ingrepen te voorkomen. En het werkt in Nederland, dat blijkt. Wij zijn niet voor niets het land met het laagste abortuscijfer ter wereld." e behandelkamer in de kliniek, die bezocht kon worden tijdens het koperen jubileum in 1986. foto OPENING RONDWEG - Als de weersomstandigheden het toelaten kiest morgen, in het kader van de opening van de nieuwe rondweg, zwarte Piet per hete luchtballon van ABAB accountants het luchtruim. Plaats van handeling is de par keerplaats achter de Meer- markt waar de ballon omst reeks 13.00 uur opstijgt. KERKDIENST - In de Neder lands Hervormde Kerk is zon dag 3 december vanaf 19.00 uur een oecumenische advents- vesperdienst. Voorgangers zijn enkele leden van de Raad van Kerken in Oostburg. Muzikale medewerking is er van de can- torij van de Hervormde gemeente in Groede onder lei ding van Sylvia van Prooijen. TEXTIEL - In de Hof van Eede is vandaag (vrijdag) en morgen WKÊÊÊÊ (zaterdag) een expositie te bezichtigen van interieurdeco raties, waaronder kussens, lampekappen, lappendekens en knuffels. De tentoonstelling is geopend vandaag van 19.00 tot 22.30 uur en morgen van 12.00 tot 17.00 uur. 45+-GYMNASTIEK - De 45+- gymnastiekgroep van de Katholieke Vrouwen Organisa tie (KVO) houdt op 19 decem ber open huis in de Hof van Eede. Dit gebeurt van 10.00 tot 12.00 uur. AFSCHEID DOMINEE -Ds. S. van den Oever neemt zondag 3 december om 10.00 uur afscheid van de hervormde gemeente Yerseke. Hij gaat naar Sliedrecht. De afscheids- dienst wordt gehouden in het eigen kerkgebouw. Sinds 24 april 1988 was ds. Van den Oever predikant te Yerseke. 's-Heerenhoek - Zaal De Korenbeurs met 21 personen. Eerste hoge vogel: J. Bos, twee de hoge vogel en derde zijvogel: C. de Jonge, eerste zijvogel: C. Eversdijk, tweede zijvogel: A. Ponsaert, vierde zijvogel: H. de Jonge, grootste aantal (8): N. Schouwenaar. Volgende schie ting 12 december. Kloosterzande - Clubgebouw De Rozenhof met 29 personen: 1. C. de Bruin/A. Cortvriendt, 2. E. Kint/M. van Goethem, 3. A. Cornelissens/J. Rombout. Clinge - Zaal Malpertuus met 44 personen. Mat 1: 1. mevrouw Heye/J. Warnier, 2. mevrouw Emeleer/E. Jonkers. Mat 2: 1. mevrouw De Block/J. Warrens, 2. mevrouw Van Vlierberghe/C. Bertram. Mat 3: 1. mevrouw Ferket/J. Heye, 2. mevrouw Kempe/J. de Groene. Hulst - Zaal De Lieve met 24 personen. Jokeren: 1. mevrouw Lernhout, 2. mevrouw Bous- sen, 3. mevrouw Van Eerden burg. archief de stem Protest in 1987 bij abortuskliniek in Groede. In het midden Floor Pieters. foto wim kooyman HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerkstr. 2, Aardenburg, tel. 0117-491466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter J. Hoef man, Oranjestr. 4, Axel, tel. 0115- 561555. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 0117-301366. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 0117-381566. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 0117-391366 (autotelf. 06- 52746001). Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter S. Buys, van dusseldorpstr. 3, tel. 215462. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter M.v.d. Stoep, Oostsingel 130, tel. 0113-215306. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter D. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, tel. 0113-216405. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groenen dijk 52, Kloosterzande, tel. 0114- 681377. Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 0113-563074. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's-Heer Arendskerke, tel. 0113- 561202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter v.d. Mee en Dokter Roks, Wilhelminalaanm 13, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijk adres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter J. Neeteson, J. Hobeinstr. 8, Philippine, tel. 0115-491769. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter M. Maenhout, van Kinsbergenlaan 2, tel. 0115- 613256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bol werk 12c, tel. 0115-694000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, tel. 0115-563982. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraamcentrum Rondom de Oos- terschelde: voor directe kraam hulp dag en nacht bereikbaar, tel. 0113-249222. Kraamcentrum Walcheren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 0113-249222. Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaan- deren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 0115- 674555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 0113- 212456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 0113- 351545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 0113-561615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijkver pleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch- Vlaanderen zijn voor spoedgeval len dag en nacht bereikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen: 0117- 456500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 0114- 383500. Kanaalzone0115-674500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karelse, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 0113-220656. Hengstdijk en Hulst - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop, Bas- tionstr. 3, Axel, tel. 0115-561488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Axel, Terneuzen, Zaamslag - Die renkliniek J. Kop/M. Schaub, Bas- tionstr. 3, Axel, tel. 0115-561488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 0114-314015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en vol gens afspraak. Breskens, Aardenburg, Oostburg, Sluis - 'Dierenartsencentrum West', tel. 0117-382769/0117- 492398/0117-454484. Weekend spreekuur: Noordwal 81, Oost burg, vrijd. 19.00-20.00 u. zat. en zond. 13.00-13.30 u. verder na telf. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, bgg. 0115-471319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 0115- 696425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzonde re dieren, v. Diemenstr. 83, Ter neuzen, tel. 0115-619628. Spreek uur zat. 12.30-14 u. en na telefo nisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 0117-452103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzen dijke, 0117-301388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 0114-312701, bgg. 0114- 310546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Die renartsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 0117-301388, bgg. 0117- 348424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tan darts C. Thomaes, Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 0117-453580. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tan darts P. de Booy, Canadalaan 1, Sas van Gent, tel. 0115-450322. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18- 18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tan darts R. de Bruin, van Hallstr. 2, Goes. In het weekeinde tel. nr. 06- 53257131. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 0115-562888. Geop. zat. 10- 11 en 16-17 uur. Verder uitslui tend voor spoedgevallen en recep ten. Goes - Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 0113-228228. Hulst - Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedge vallen buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassisten te thuis bereikbaar tel. 0114- 314255. Apotheek Reynaert, Steenstr. 7, tel. 0114-311156. Geop. zat. 10-18 u. zond. 11-12 u. en 14-18 u. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 0115-612060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Hon- te, tel. 0114-312651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 0117-459000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 0115-688000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 0118- 414444.

de Stem | 1995 | | pagina 13