Sensatie in het Zuiderpark Jordi Cruijff langer buitenspel Clubs melden zich voor Feyenoorders Martin Feijen haalt finish in Mexico Nascimento kan Ronaldo niet stoppen Cupfighter FC Den Haag schakelt Vitesse uit UITSLAGEN STANDEN DE STEM SPORT Vitesse wacht met nieuwe trainer Monterrey (anp) - Aan de Mexicaanse lijdensweg van Martin Feijen is een einde gekomen. De Hagenaar bereikte de finish van de vijf tienvoudige triatlon in Monterrey. Na 335 uur, 4 minuten en 30 seconden kwam hij samen met de Fransman Fabrice Lucas over de streep. Tuchtcommissie stelt Cocu in staat van beschuldiging SPORTNIEUWS KORT Zeven eerste-divisieclubs door Karpov-Kamsky in Montreal Monique van der Lee niet naar Fukuoka Tweede olympische kans volleybalsters Verlies Jeroen van Dijk Arnouts in hoofdtoernooi Antwerpen Basketbalselectie voor Haarlem DAMMEN GOLF RUGBY SCHAKEN SP0RTPR1JSVRAGEN TENNIS VOETBAL SKIEN VOLLEYBAL DONDERDAG 30 NOVEMBER 1995 B2 Den Haag (anp) - Vitesse was woensdagavond in Den Haag zó slecht, dat de ploeg de schijn wekte niet in de KNVB-beker geïnteresseerd te zijn. FC Den Haag, vijf tiende in de eerste divisie, versloeg de ambitieuze eredivi sieclub uit Arnhem in de verlenging met 1-0. Zaalvoet bal-international Edwin Grünholz tekende voor de sen satie in het Zuiderpark. In de tweede minuut van de ver lenging kapte hij zijn bewaker Van de Looi uit en schoot vervol gens met links in. Doelman Van der Gouw, door de verfoeide en inmiddels ontslagen trainer Spel- bos lang op de bank gehouden, liet de schuiver glippen. Aan de overwinning viel door niemand iets af te dingen. Zeker niet door Vitesse, dat zijn slechtste wed strijd in jaren speelde. FC Den Haag, dat zich in beker wedstrijden altijd weet te over treffen, was de gehele wedstrijd de betere ploeg, ondanks het gemis van een stuk of zeven basisspelers. De beste kans van de eerste helft kwam onmiddel lijk na het vijf minuten (door vuurwerk) opgehouden beginsig- naal. Heesen nam een vrije trap, Van der Padt trapte de rebound via het been van Van de Looi naast. Een halfvolley van de Brit Price op een voorzet van Grünholz ging rakelings naast. Grünholz zelf schoot bij zijn enige kans te zacht in. Op slag van rust gebruikte Heesen al zijn kracht, maar hij had pech dat de bal recht in de handen van Van der Gouw zeilde. Vitesse kreeg het eerste kansje pas in de achtste minuut van de tweede helft. Makaay tikte de bal na een rush naast. Na een mini- offensief van de Arnhemmers nam FC Den Haag het initiatief weer over en werkte hard voor de verdiende overwinning. Een afstandsschot van Heesen ging rakelings naast. Grünholz schoot net over de kruising en kort voor tijd raakte hij het uitgestoken been van Van der Gouw. In de 85e minuut scoorde Price na een doorkopbal van Sandel. Tot woede van de Haagse fans keurde scheidsrechter Van Vliet het doelpunt af wegens buitenspel. Gerechtigheid, opluchting en verlossing kwam onmiddellijk in de verlenging. FC DEN HAAG - VITESSE 1-0 n.v.. 92. Grünholz 1-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Laguna Burgos (FC Den Haag). FC DEN HAAG: Stam; Laguna Burgos, De Vreede, Heesen en Goos- sens; Faerber, Sandel, Grünholz en Van der Padt; Price en De Jong (56. Steyn). VITESSE: Van der Gouw; Laamers, Van de Looi, Atteveld en Iroha; Latuheru, Jochemsen, Makaay en Van Wanrooy; Curovic en Laros. Den Haag (anp) - Vitesse stelt voorlopig geen nieuwe trainer aan. Dit zei gisteravd in het Haagse Zuiderpark voorzitter Karei Aalbers. De laatste dagen ontstond dei ning in het trainerswereldje na het ontslag van Ronald Spelbos, vooral bij Roda JC omdat Huub Stevens in Arnhem zeer gewenst zou zijn. „Ik geef geen commen taar,"aldus Aalbers. „Frans Thijssen vervult op dit moment ad interim de functie van hoofd trainer. Wij gaan bij Vitesse eerst kijken wat en wie we willen, en als dat Huub Stevens is, zullen wij dat correct spelen. Misschien doet Thijssen het zo goed,dat we niemand nodig hebben." Aalbers wist voor het bekerduel FC Den Haag - Vitesse (1-0) nog wel te vertellen dat vier trainers uit het betaalde voetbal die nu nog werk hebben bij een club, hun diensten aanboden na het ontslag van Spelbos. „Men komt kennelijk graag naar Vitesse," Van onze verslaggever Rotterdam - Enkele bij Feyenoord overbodige spelers staan momenteel door heel Europa in de belangstelling op de vlooi enmarkt van het internationale voetbal. Overigens betreft het overwegend matige clubs. Zo heeft Sevilla, een middenmoter uit de Primera Division, zich vorige week gemeld in de Kuip voor Rob Witschge. De middenvelder, die gister avond op de tribune zat, heeft wel oren naar een transfer. Sevil- la wilde aanvankelijk huren, maar Feyenoord wenst slechts te verkopen. Dezer dagen nemen de Spanjaarden een beslissing over het aantrekken van Witschge. Het Zwitserse FC Luzern, dat afgelopen zomer al in de markt was voor Regi Blinker, heeft zich opnieuw gemeld voor de linker spits. Hoewel hij gisteravond eveneens op de tribune zat, wil Feyenoord toch twee miljoen voor hem hebben. Feyenoord- trainer Arie Haan zei gisteren niet te geloven, dat de Zwitsers Blinker willen hebben, maar door Luzern werd de belangstelling bevestigd. John van Loen is na 3 januari, als zijn tijdelijke overeenkomst met de Japanse club Sanfrecce erop zit, weer Feyenoorder. Trainer Arie Haan hoeft de lange aanval ler niet, maar De Graafschap heeft al geïnformeerd naar zijn prijs. Het tv-programma 'Die Twee, Nieuwe Koeien' is een lobby gestart om de bij het Turkse Istanbulspor wegkwijnende Peter van Vossen naar Feyenoord te krijgen. Voorzitter Jorien van den Herik heeft via een tussen persoon de vraagprijs voor Van Vossen laten opvragen, maar gaat pas tot verdere actie over 'als Haan Van Vossen per se wil heb ben.' De spits heeft al te kennen geven graag naar Rotterdam Zuid te willen verkassen. Het tweetal finishte bijna 22 uur na winnaar Jaroslav Pavelka uit Tsjechië en zestien uur na num mer twee Vidmantas Urbonas uit Litouwen. „Fabrice en ik waren kapot,vertelde Feijen aan de finish. „De strijd om de derde en vierde plaats was niet meer belangrijk. We wilden alleen maar over de eindstreep." In Mexico heeft Feijen besloten niet langer mee te doen aan meer voudige triatlons. „Ik heb overal pijn. Ik stop ermee." Tijdens de 57 km zwemmen, 2700 km fietsen en 632,9 km lopen kende de Hagenaar moeilijke momenten. Vooral de tweede Week was zwaar. Feijen had een inzinking en kreeg last van een namstingblessure aan het rech- erbeen. „Het gebrek aan slaap was het ergste," zei de Hagenaar. avelka had maar twee uurtjes «aap per nacht nodig. Dat werk te in zijn voordeel. Ik sliep tweeëneenhalf uur per nacht en een uur per dag." De hitte was voor Feijen, twee maal winnaar van een vijfvoudi ge triatlon, een extra obstakel. „Het was tussen de 30 en 35 gra den Celcius. 's Middags was het vaak te warm om te lopen. Ik moest de tijd in de koelere avon den goedmaken." Het hoofd informatie-technolo gie en automatisering van de Koninklijke Bibliotheek had na de finish vooral behoefte aan een douche en eten. „Na een korte slaap in de zon wil ik de wed strijd evalueren. Het belangrijk ste is dat ik nu mijn blessure laat genezen. Bovendien wil ik Aad Oosterom helpen zijn tienvoudige triatlon te voltooien." Oosterom staat vierde in de tussenstand. Vijf van de acht overgebleven deelnemers aan de vijftienvoudi- ge triathlon zijn nog aan het lopen. Het vijftal heeft tot 9 december de tijd om te finishen. Ronaldo is Ferdy Vierklau te snel af. Utrecht (anp) - David Nasci mento, een stoere voorstop per, was al nerveus als hij naar Ronaldo keek. Mede door zijn blunders won PSV woensdag wat gemakkelijker dan de Utrechtse bedoeling moet zijn geweest in de twee de ronde van het bekertoer nooi: 2-0 in de Domstad. Alweer stonden de ogen van trainer Simon Kistemaker dof na alweer een nederlaag met FC Utrecht. „Maar ja, we verloren van een geweldig elftal. Dat is een troost," aldus de man die in de competitie vecht tegen degra datie. PSV, dat de beker voor het laatst won in 1990, liet zich de laatste jaren nog wel eens verrassen door een club van gemiddeld niveau. Door Heerenveen, zelfs twee keer, en door NAC. De ploeg anno 1995 heeft de capaci teit op drie fronten (UEFA- beker, kampioenschap en beker) lang mee te spelen. Even terug naar 24 oktober, Utrecht-PSV in de competitie. Met een sneu gezicht analyseer de Kistemaker de wedstrijd. Utrecht was nota bene op 1-0 gekomen, maar wat zich vervol gens voor de ogen van de trainer afspeelde, deed hem pijn. Blun ders van met name Refos en Plugboer, een uitslag van 1-4. Refos was woensdag geschorst, Plugboer deze week geruild met Volendammer Smeets en Van der Net geblesseerd, maar dat wil niet zeggen dat Utrecht geen defensieve brekebenen meer over heeft. Nascimento was een waardig opvolger van Plugboer en co. Anderhalf jaar geleden kwam hij van Roda JC, waar hij persona non grata was, en ver trok Utrechts De Koek naar Roda. Het kan verkeren: waar de aanhang van Roda dinsdag gezangen aanhief om de interna tional voor de club te behouden, blunderde de man die ooit bijna- international van Portugal was wel zeer opzichtig. Nascimento had bovendien de 'pech' dat hij, althans voor rust, was gekoppeld aan Ronaldo, die eerder in het competitieduel met een blessure ontbrak. De Brazi liaan had best wel zin in een partijtje voetbal. Al in de veer tiende minuut zette hij aan voor een superbe solo die hij besloot met een schuiver. De bal rolde via de binnenkant van de paal net niet over de doellijn. PSV was vooral voor rust der mate oppermachtig, dat wel doelpunten moesten vallen. Toch waren de treffers wegge- vers en twee keer was de 29-jari- ge Nascimento erbij betrokken. In de 22e minuut was Ronaldo opeens vrij na balverlies van hem. De demarrage van de top schutter was indrukwekkend. Hij liep Ten Hag voorbij als ware die een seinpaal op groen. Bij het tweede doelpunt gedroeg Nascimento zich nogal vreemd. Eigenlijk viel hij gewoon om, in plaats van iets aardigs te doen met de bal. Jonk was helemaal vrij om Nilis te bedienen. Het was logisch dat Kistemaker de lichamelijk wel sterke Zuideu ropeaan uit zijn lijden verloste en in de pauze uit de buurt van Ronaldo haalde. Vierklau kreeg nu te maken met de Braziliaan en dat ging hem goed af, hoewel PSV alleen nog wat schijnaan- vallen uitvoerde. Het mocht wel, die 0-3, maar het hoefde hele maal niet. Zodat Utrecht nog bijna een doelpuntje had gemaakt. „We hebben geleerd van die eer ste wedstrijd," concludeerde trainer Advocaat van PSV. „Toen liepen we de eerste helft achter Utrecht aan." Hoe anders dacht Kistemaker. „We zijn behoudender begonnen dan toen, door al die blessures. Dat doen we dus nooit meer. En och, die tweede goal was de nekbre- ker voor ons." KNVB-beker tweede ronde. FC UTRECHT - PSV 0-2 (0-2). 22. Ronaldo 0-1, 45. Nilis 0-2. Scheids rechter: Uilenberg. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Van Kessel (FC Utrecht). FC UTRECHT: Van Ede; Creutzberg (46. Boussata), Ten Hag, Nascimento, Vierklau en Van Kessel; De Jong, Asmus en Visser; Hofstede en Graan oogst (46. Smeets). PSV: Waterreus; Prommayon, Wou ters, Valckx en Numan; Vink, Cocu, Jonk en Hoekstra; Nilis (87. Eykel- kamp) en Ronaldo. Van onze verslaggever Eindhoven - Phillip Cocu is door de tuchtcommissie van de KNVB is staat van beschuldi ging gesteld naar aanleiding van het akkefietje dat de PSV- middenvelder afgelopen zondag had met NEC-keeper Brook- huis. PSV is daarvan gisteren in ken nis gesteld. De tuchtcommissie van de KNVB heeft daartoe besloten op grond van het rap port van de waarnemer die langs de lijn zat in het Goffert- stadion. Manager Frank Arne- sen moet voor aanstaande maandag reageren op de beschuldiging. Mocht de com missie daar aanleiding toe zien, dan kan de zaak volgende week donderdag voorkomen. „Een beetje rare zaak," aldus Arnesen gisteren. „Brookhuis stompte een bal weg en sloeg door op het hoofd van Cocu. Toen die opstond, gaf hij de keeper een. duwtje tegen het gezicht. Dat was alles. De waar nemer heeft in zijn rapport alleen de overtreding van Cocu vermeld, maar niet wat daaraan vooraf ging. We zullen wel zien hoe dit afloopt." Barcelona (anp) - De revali datie van Barcelona-voetbal- ler Jordi Cruijff heeft vertra ging opgelopen. De 21-jarige zoon van coach Johan Cruijff kan pas in februari zijn ren tree in de basis maken. Jordi herstelt van een meniscus operatie aan de rechterknie. Hij liep de blessure begin oktober op tijdens de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Real Madrid (1-1). Twee dagen later werd hij geopereerd. Binnen zes weken hervatte hij de looptraining en zijn rentree was aanstaande, toen zich complicaties voordeden. De knie werd nogmaals onder zocht en de chirurg adviseerde een rustperiode van twee maan den of een tweede operatie om weefsel te verwijderen. Jordi Cruyff bezocht in Lyon de Franse traumatoloog Gacon voor een 'second opinion'. Die bevestigde dat rust de beste therapie voor de knie is. De revalidatie is volgens Gacon vertraagd, omdat Jordi te vlot de training hervatte. De contractverlenging van de aanvaller is nog niet rond. Barce lona wilde zijn verbintenis, die tot de zomer van 1997 loopt, openbreken en verlengen tot de zomer van 2000. Beide partijen zijn het in grote lijnen eens, maar onderhandelen nog over enige details. De Ierse bondscoach Jack Charlton heeft 21 spelers geselec teerd voor de beslissende EK- kwalifieatiewedstrijd tegen Nederland, op 13 december in Liverpool. Charlton laat één plaats open, hij hoopt dat mid denvelder Roy Keane (Manches- Jordi Cruijff. FOTO ARCHIEF DE STEM ter United) op tijd herstelt van een hernia. Keane lag drie weken geleden op de operatietafel. „Ik wil hem graag bij de selectie hebben", zei Charlton woensdag. „We wach ten zo lang mogelijk om te zien of Keane inzetbaar is." Niall Quinn, aanvaller van Manchester City, moet de wedstrijd op Anfield Road missen wegens een schor sing. De voorlopige selectie van 21 man bestaat uit: doel: Alan Kelly en Pat Bonner; verdediging: Denis Irwin, Gary Kelly, Jeff Kenna, Paul McG- rath, Phil Babb, Terry Phelan en Ste ve Staunton: middenveld: John She ridan, Ray Houghton, Jason McA- teer, Mike Milligan, Andy Townsend en Alan McLoughlin; aanval: David Kelly, John Aldridge, Tony Cascari- no, Mark Kennedy, Chris Morris en Alan Kernaghan, Excelsior en Haarlem zijn de enige verenigingen uit het betaald voetbal die hun jaarstuk ken van het seizoen '94/'95 nog niet bij de licentiecommissie van de KNVB hebben ingeleverd. Hun boete werd daarom woens dag verhoogd tot 14.000 gulden. Feyenoord en Vitesse voldeden afgelopen week wel aan de ver plichting de van een accoun tantsverklaring vergezelde jaar stukken naar Zeist te sturen. De tuchtcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft de spelers Le Saux en Batty van Blackburn Rovers voor twee Europese bekerwedstrijden geschorst. De twee clubgenoten raakten met elkaar slaags tijdens de wedstrijd tegen Spartak Mos kou uit de Champions League. De rapporten van de scheidsrech ter en waarnemer maakten geen vermelding van het onderlinge opstootje. De tuchtcommissie nam zelf het initiatief voor de strafmaatregelen op grond van 'ontoelaatbaar onsportief gedrag'. Le Saux en Batty kregen van de club de maximale boete opgelegd van twee weken salaris. Le Saux brak bij het incident een midden- handsbeentje. Beide spelers heb ben inmiddels hun verontschul digingen aangeboden, Batty schoorvoetend. De Liberiaan George Weah, in dienst van AC Milan, is woensdag in Johannesburg uitgeroepen tot Afrikaans voetballer van het jaar. Ajacied Finidi George werd derde. Finidi's land- en ploegge noot Nwankwo Kanu bezette de vijfde plaats. Michel Platini wil zijn naam niet verbonden zien aan het nieu we stadion dat in Parijs wordt gebouwd voor het WK in 1998. „Het lijkt me verschrikkelijk in een stadion rond te lopen waar je je naam in steen gebeiteld ziet. Sorry hoor, maar ik leef nog," aldus de voormalige vormgever van de Franse nationale ploeg. TV-beelden hebben Jocelyn Angioma van Torino vrijgepleit. De verdediger bleek afgelopen zondag ten onrechte uit het veld te zijn gestuurd tijdens het duel met Atalanta. De tv-beelden wezen uit dat niet Angioma maar diens ploegmak- ker Giuli Falcone de boosdoener was. Hij kreeg een schorsing van twee duels. De KNVB heeft PSV'er Phillip Cocu in staat van beschuldiging gesteld wegens een vermeende kopstoot tegen NEC-doelman Wilfried Brookhuis. Het incident deed zich volgené de waarnemer van de voetbalbond voor tijdens de competitiewedstrijd NEC- PSV (0-5), afgelopen zondag in Nijmegen. In datzelfde duel stuurde de scheidsrechter Brookhuis in de tweede helft na het onderuitha len van Ronaldo uit het veld. De KNVB heeft NEC en PSV gevraagd schriftelijk rapport uit te brengen over het voorval. Cocu kan schriftelijk verweer indie nen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers voor een duel geschorst: Ooyer (Roda JC), Sion (FC Groningen), Driessen (TOP), Sinkgraven (FC Zwolle). De Bask Irureta is de opvolger van de ontslagen trainer Iriarte van Real Sociedad. Irureta train de voordien Logrones, Oviedo, Santander en Athletic de Bilbao. Hij wordt de 25e trainer in de geschiedenis van Real Sociedad. Den Haag - Met zeven clubs alvast bij de laatste zestien heeft het toernooi om de KNVB-beker een sterk eerste-divisiegehalte. FC Zwolle, FC Den Haag, Cambuur Leeuwarden, VW, AZ, Helmond Sport en MW schreven met klinkende uitslagen in voor het ver volg. Heracles kan door winst op Ajax het aantal op acht brengen. KNVB-beker tweede ronde: FC Den Haag - Vitesse 1-0 n.v., NEC - AZ 0- 0 AZ w.n.s., FC Utrecht - PSV 0-2, Helmond Sport - Dordrecht '90 3-3 Helmond Sport w.n.s., NAC - Telstar 4-1, Cambuur - Heerenveen 1-0 n.v., VW - RKC 2-0, FC Twente - Haarlem 2-0, MW - Willem II, 0-0 MW w.n.s., Feyenoord - RBC 3-0, Sparta 2 - De Graafschap 30/11, Her acles - Ajax 24/1. Geplaatst voor derde ronde: FC Zwolle, Fortuna S, Sparta 1, Roda JC, FC Den Haag, AZ, PSV, Helmond Sport, NAC, Cambuur, VW, FC Twente, MW en Feyenoord. Bremen - De FIDE-WK-tweekamp schaken tussen Karpov en Kamsky wordt in juni 1996 in Montreal gehouden. Het prijzen geld bedraagt 1,7 miljoen dollar (2,8 miljoen gulden). De winnaar ontvangt 60 procent. De winnaar van de tweekamp speelt tegen Gari Kasparov, de wereldkampioen van de PCA, in een soort verzoeningsmatch van beide schaakorganisaties. De WK-strijd bij de vrouwen tussen de Hongaarse Judit Polgar en de Chinese Xie Jun wordt eveneens in juni 1996 gehouden. Plaats van handeling is Jaen in Spanje. Tilburg - Wereldkampioene Monique van der Lee zal niet deelne men aan het internationale judotoernooi van Fukuoka in Japan. De judoka van Peter Ooms heeft afgezegd wegens ziekte. Van der Lee werd zondag op formele gronden geweigerd als deel neemster aan het NK in Den Bosch. Wel kreeg ze een invitatie voor het toernooi in Fukuoka. Daarvan ziet ze alsnog af. Door haar absentie zal Nederland op 9 en 10 december in Japan met twee judoka's aantreden: Jenny Gal en Claudia Zwiers. Woerden - De volleybalsters doen begin januari in Bremen opnieuw een gooi naar een olympisch ticket. De winnaar van het vierlandentoernooi met Duitsland, Rusland en Kroatië is verze kerd van een startbewijs in Atlanta. De Europese kampioen opent het toernooi op donderdag 4 januari met de wedstrijd tegen Duitsland. Op vrijdag staat Rusland op het programma en op zaterdag Kroatië. De nummers een en twee van de poule vechten zondagmiddag in de finale om het olym- Êisch toegangsbewijs. e selectie bestaat uit: Fleurke, Groenland, Machovcak, De Jong, Elshof (AMVJ), Van Hintum, Brinkman, Van Thiel, Visser (WC), Boersma (Altamura), Fledderus (Gala), Weersing (Modena), Leenstra (Martinus), Leferink (Volco). Singapore - De Chinese nummer één, Dong Jiong, gunde Jeroen van Dijk in de eerste ronde van de World Grand Prix Finals in twee games slechts vijftien punten: 15-8 15-7. Singapore. World Grand Prix Finales, 525.000 gulden. Mannenenkelspel: groep C: Dong Joing (Chn) - Van Dijk (Ned) 15-8 15- 7, Suprianton (Ino) - Tan Sian Peng (Sin) 15-4 15-4. Gemengddubbelspel: groep A: Ponting/Wright (Eng) - Michels/Van den Heuvel 15-12 15-4, Kim Dong Moon/Gil Yong Ah (ZKo) - Antonsson/Crabo (Zwe) 15-5 15-2. Antwerpen - Jan Arnouts heeft zich gisteren geplaatst voor het hoofdtoernooi van het derde toernooi om de wereldbeker drie banden, dat vandaag in het Zuiderpershuis aan de Waalkaai in Antwerpen van start gaat. Naast de Etten-Leurenaar slaagden nog negen andere drieban- ders erin het hoofdtoernooi te bereiken: Van der Stappen, Ver kijk, Nieuwenburg, De Wilde, Van Uum, Velthuis, Habraken (allen Ned), Jung-Hwan Kim (ZKo) en Comori (Jap). Uitslagen tweede ronde kwalificatie: Van der Stappen-Broeders 2-1.(15- 3 15-5 15-12/1.000 en 0.882), Verkijk-Van derWurf 2-1 (10-15 15-11 15- 9/0.833 en 0.744), Kim (Kor)-De Vries 2-1 (15-10 1-15 1.5-11/1.033 en 1.241), Nieuwenburg-Van Manen 2-0 (15-14 15-11/0.833 en 0.714), De Wilde-Berends 2-1 (8-15 15-14 15-14/0.716 en 0.826), Velthuis-Pamuk (Tur) 2-0 (15-12 15-5/1.000 en 0.586), Arnouts-J. Nicodem 2-0 (15-8 15- 13/1.666 en 1.235), Comori (Jap)-Hopmans 2-0 (15-4 15-14/1.200 en 0.750), Sichting (Dld)-Habraken 0-2 (10-15 2-15/0.352 en 0.857), Van Uum-Van de Berg 2-0 (15-5 15-11/1.200 en 0.666). Bunnik - Bondscoach Van Helfteren heeft dertien spelers geselec teerd voor de Haarlem Basketball Week. Maar van zes spelers weet hij niet zeker of ze wel beschikbaar zijn. De zes van landskampioen Den Helder laten de bond via aanvoer der Van Rootselaar formeel weten dat ze verplichtingen bij de club hebben. „De bond wil het op deze manier spelen," aldus Van Rootselaar. „Wij worden uitgenodigd en moeten dan formeel bedanken wegens club verplichtingen." Die afmeldingen zijn in het scenario van de bond de stok om de club te slaan. „De mogelijkheid bestaat dat de bond de zes voor die dagen een speelverbod zal opleggen," zegt woordvoerder Peter Smeets. „Wij hebben met Den Helder en de andere clubs overlegd en onze financiële voorstellen op tafel gelegd. Wij wach ten de antwoorden van de clubs af." De nationale ploeg opent de Haarlem Basketball Week op zater dag 23 december en speelt de dag erna weer. Op die dagen doet Den Helder mee aan een lucratief toernooi in Oostende. De club moet in België verschijnen met zijn zes internationals, Van Helf teren wil de zes in Haarlem zien. De selectie bestaat uit: Van Rootselaar, Franke, Hageman, Derks, Van der Sluis, Lieverst (Den Helder), Huybens, Frederiks (EBBC), Acker- mans (BS Weert), Triemstra (Donar), Te Velde, Ormskerk (Goba), Geer- ders (Akrides). Lubliniec (Pol). EK mannen. Zestiende ronde: Jansen (Ned) - Machado (Por) 2-0, Georgiev (Rus) - Boetatov (WRu) 2-0, Raimondi (Ita) - Krisbek (Tsj) 2-0, Reje (Slv) - Schol- ma (Ned) 1-1, Zdoroviak (Mol) - Boe- zinski (Lit) 0-2, Chmiel (Pol) - Valne- ris (Let) 0-2, lives (Est) - Kalmakov (Rus) 2-0, Vipoelis (Let) - Hubner (Bel) 1-1, Balcerowicz (Pol) - Kirzner (Oek) 0-2, Shabshai (Isr) - Vatoetin (Rus) 2-0. Stand: 1. Georgiev 27 punten, 2. Val- neris 25, 3. Boezinski 22, 4. Kalmak ov 21, 5. Jansen, lives, Vipoelis 20, 8. Boetatov, Kirzner, Scholma 18. Mardrid. Kwalificatie Europese Tour 1996, vrouwen. Stand na de tweede ronde: 1. Craik (Sch) 143 slagen, 2. Knight (Aus) 144, 3. Loveys (Eng) 145, 29. o.a. Van Engelenburg 154, 74. o.a. De Boer 161. Ereklasse: DSR-C-RCC 17-17. RCC in play-offs. Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi, tweede ronde. Groep A (grootmeestergroep): Rogers (Aus) - Nijboer (Ned) V2-V2, Van den Doel (Ned) - Armas (Fra) 1-0, Peng (Chn) - Van de Mortel (Ned) '/2-'/2, Skembris (Gri) - Kotronias (Gri) '/2- '/2, Reinderman (Ned) - Brenninkme- ijer (Ned) 0-1. Stand: 1. Van den Doel 2 punten, 2. Kotronias, Nijboer 1 V2, 4. Brennink- meijer, Peng, Rogers, Skembris 1, 8. Ambras, Van de Mortel '/2, 10. Rein derman 0. Stand wereldbeker: 1. Dahlie 180 punten, 2. Smirnov (Kaz) 126, 3. Fauner 100. Vrouwen, 10 km vrije stijl: 1. Bel- mondo (Ita) 28.56,3, 2. Jegorova (Rus) 29.17,4, 3. Valbe (Rus) 29.21,9, 4. Gavriljoek (Rus) 29.32,9, 5. Neu- mannova (Tsj) 29.34,4, 6. Lazoetina (Rus) 29.44,8. Stand wereldbeker: 1. Jegorova 180 punten, 2. Valbe 140, 3. Belmondo 126. Belgische lotto: 6-8-18-20-22-26, reservegetal: 33, joker: 0 0 4 6 3 6 3. DUitse lotto: trekking A: 2-4-21-34- 39-43, reservegetal: 10; trekking B: 27-29-35-40-42-28, reservegetal: 10. Spiel '77: 4 9 3 7 2 6 4, super 6: 4 0 3 7 6 9. Herzogenrath Kohlscheid. EK lan denteams, vrouwen, eerste ronde. NEDERLAND - TSJECHIË 2-0. Oremans - Kleinova 3-6 6-2 6-0, Boogert - Richterova 7-5 7-6. Italië - Spanje 2-0. Velenje (Slv). Challenger mannen, 40.000 gulden. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - Rehmann (Dui) 6-4 7-5. Praag. Vrouwen, invitatietoernooi. Eerste ronde: Huber (Dui) - Majoli (Kro) 6-4 6-4, Hingis (Zwi) - Novotna (Tsj) 6-4 6-2, Mary Joe Fernandez (VSt) - Pierce (Fra) 6-2 6-1, Sanchez (Spa) - Sukova (Tsj) 6-4 6-3; halve finale: Mary Joe Fernandez - Hingis 6-7 6-4 7-5, Huber - Sanchez 6-3 6-4. Gallivare (Zwe). Wereldbeker skilo pen. Mannen, 15 km vrije stijl: 1. Dahlie (Noo) 35.56,0, 2. Isometsa (Fin) 36.32,8, 3. Fauner (Ita) 36.36,7, 4. Alsgaard (Noo) 36.55,1, 5. Prokoero- rov (Rus) 36.56,1, 6. MÖgren (Zwe) 36.57,0. Engeland, League Cup, achtste fina les: Arsenal-Sheff. Wed. 2-1, Aston Vil.-Queens PR 0-0, Leeds-Black- burn 2-1, Liverpool-Newcastle 0-1, Middelsbr.-Birmingham 0-0, Nor wich C.-Bolton W 0-0, Reading- Southampt. 2-1, Wolverh.-Coventry 2-1. Italië, kwartfinales beker, eerste wedstrijd: Cagliari-Atalanta 1-0, Inter-Lazio 1-1. Vrouwen eredivisie: Sliedr. Sp.-Mar- tinus 0-3.

de Stem | 1995 | | pagina 11