1996S is ijs van 6 Openbreken akkoord uitgesloten' Heuse wild-west in oude Bergse buurt NAC in hogere sferen hypotheek Brute roofoverval op bejaarde Bredanaar )sa Service KOOP MET ZEKERHEID dïïMÈ2> Sport Schaatsster neergestoken in Berlijn FNV wil naar basisuitkering M0-K0MTAKTEN <t apart Brab./Zeeland 06-9614 (Nu 50cpm). ERVAREN vrouwen v zoeken sexkontakt 50.290.42 (75cpm). assagesalon Breda luim Met v.d. Born valt te praten! LEENDERT V.D. BORN 10 wil oprichting van 75 eco-teams Hoek kansloos ju Rotterdam Verlies voor volleybalteam Hockeysters met kakken over sloot Inspecteur Derrick persoonlijk in crirai verwikkeld Cijfers Schiphol deugen niet 'Wonder dat niemand geraakt is' Akkoord tussen korpsbeheerders en politiebonden 2 Eltingh/Haarhuis onderuit 'Omdat personeelszaken tegenwoordig human recources heet' YS tot Bosnische Serviërs: Voorhoeve onder nieuwe politieke druk BÜOTto X 58 soa irt. Dames va 18 jaar. :ease cred acr 076-5421370 oEX. n man/vrouw bed. Sexkontakt! >05 (1gpm). BROUWEN geven tel oor kontakt bij hun 06-9501 (75cpm) <T APART vrouwen verbonden naar haar 16-9710 (75cpm1 vrouwen (40+) willen Jkt met oudere heren ok! 06-9543 (75cnm) SEX: n man/vrouw in bed. Sexü 06-9502 ml sr naar gratis oproe- van vrouwen. Maak je s. De comp. schakelt tdoor 06-9665 (1anmi tuwen van 35+ willen KT-SEX. Bel haar via 604 (75cpm) TIS naar bed met ge- wde vrouwen Sexkon- 06-9530 (1gpm). ardanige vrouwen (40+) n vrijblijvend sex. Gra- liscr. 06-9502 (75cpm). DENTES geven telnrs. ratis sex bij hen thuis. 706 (75cpm). iwen (40+) willen SEX- ITAKT. Direkt a/d lijn! 757 (75cpm). in direkt doorgesch. trio, toekijk, 1 of meer- personen maar na- lijk ook partnerruil!! 1816 1 gpm. direkt-apart. homo ens 18jr. zoeken heet contakt met jouw. 1887 50 cpm \1DY ontv. de gehele k ook op zaterdag en dag Tel 076-5206416. lere ERVAREN vrouwen 40+ zoeken Sexkontakt 150.290.26 (75cpm) a ESCORT 24 uur p.d. 06-53482998. 5lax/body/thai mass, in s salon. Dagel. geopend. ruritsstr.4 076-5222333. tndag gratis verrassing UW! PRIVÉ 99 Jasmine, halie, Shirley verwennen -ivé 076-5221051 7dgn ~i zegel nodig). slden: één artikel en aanbiedingen geen fotokopie- laatsing voor de atis Kleintjes die - week per tel. liM 14^471 "'«gr BREDA SPINVELP 33 en 37. 4815 HR BREDA, Tel. 076-5553166 DE STEM U5e JAARGANG jemeuzen - De Zeeuwse Milieu federatie (ZMF) wil tussen nu en juli 1997 75 eco-teams oprich- 1Naar schatting zullen hier aan zeshonderd huishoudens, is ugeveer tweeduizend Zeeuwen, hun bijdrage leveren. |ziezeeland -a5 Rotterdam - Hoek kreeg in Rot terdam met 4-1 slaag van Zwart fit'28 in de eerste klasse B van hetKNVB-zaterdagvoetbal. Toch Meren de Zeeuws-Vlamingen verrassend aan de leiding, omdat je concurrentie zo vriendelijk was eveneens'in de fout te gaan. |ZIE SPORT -B10 Fukushima - Het Nederlands mannen-volleybalteam heeft zijn tweede nederlaag geleden in. de IVorld Cup annex het Olympisch kwalificatietoernooi. Oranje verloor met 1-3 van de ongesla- koploper Italië: 15-13, 6-15, 8-15,3-15. ZIE SPORT -B3 Het Nederlands vrou wen-hockeyteam heeft zich In Kaapstad met de hakken over de sloot gekwalificeerd voor de Olympische Spelen. De ploeg van Tom van 't Hek won in haar laat ste wedstrijd met 3-2 van Duits land en bleef daardoor China op doelsaldo voor. ZIE SPORT - B5 Bonn - Inspecteur Derrick, de man die in de tv-serie die zijn naam draagt de ene moord na de andere bankoverval weet op te lossen, is persoonlijk in een crimi verwikkeld geraakt. De politie leeft een arrestatiebevel uitge vaardigd tegen de jongste zoon van Horst Tappert, die volgens het Duitse dagblad Bild 'op de vlucht is voor zijn schuldeisers'. Amsterdam - De plannen voor uitbreiding van Schiphol zijn gebaseerd op verouderde cijfers. Het betekent dat het maximum van 44 miljoen passagiers al in het jaar 2003 is bereikt in plaats van in 2015. Dat zegt B. Bak steen, de voorzitter van de pilo- tenbond "VNV. ZIE BINNENLAND - A3 Door Romain van Damme en John Lazaroms Bergen op Zoom - Een heuse wild-west in de Prins Bernhard- laan in Bergen op Zoom. Zaterdagavond laat vlogen de kogels door de anders vrij rustige straat in één van de oudere Bergse woonwijken. Dankzij een klinkende 4-0-zege op Volendam is NAC opgeklommen naar de vijfde plaats op de ranglijst van de eredivisie. Met aanvoerder Lokhoff verrassend genoeg als centrumspits, bleven de Bredanaars zaterdagavond voor de negende achtereenvolgende maal ongeslagen. Na het curieuze derde doelpunt werd schutter Ruud Brood (tweede van linksuitbundig gefeliciteerd door zijn ploeg genoten (vlnr.) Yassine Abdellaoui, Tony Vidmar, Kees van Wonderen, Maarten Atmodikoro, Ton Lokhoff, Jan Gaasbeek en Geert Brusselers. zie ook sport - deel b foto de stem/johan van gurp VANDAAG IN DEZE KRANT Spatje regen De komende dagen gaat de wind geleidelijk naar het oosten en wordt het voelbaar kouder. Vandaag en morgen veel bewolking en kans op een patje regen, maar nog redelijk zacht. Den Haag - De korpsbeheerders Rappen niet naar de rechter om e voorkomen dat de politie vanaf wnderdag het werk in steeds vier verschillende regio's plat legt. ens een twee uur durend spoedoverleg met de politiebon- hebben de burgemeesters er van laten overtuigen dat de Politie tijdens de acties niet alleen de noodhulp garandeert, aar ook de veiligheid van de wgers. Het korpsbeheerdersbe- aad laat wel de mogelijkheid Pen dat individuele burgemees- re alsnog naar de rechter zullen aPpen indien de politie komen- e zondag bij eredivisie-wed- om a ®een assistentie verleent "i de openbare orde en veilig- 'e 8aranderen. Die dag staat °«ter andere Feyenoord-NAC op "et Programma. IU 2 5 >"T'r Hup NAC! Bij de schietpartij, waarbij vol gens de politie twee mannen waren betrokken, raakte nie mand gewond. Wel doorboorden de kogels vier auto's en een raam kozijn. De door de geschrokken buurtbewoners gealarmeerde politie slaagde er niet in de daders te pakken te krijgen. „Het is een wonder dat er nie mand geraakt is," zegt een nog angstige buurtbewoonster. „Ik heb gehoord dat een vrouw uit de buurt hier met haar hondje liep. Als je toch weet dat de kogels in het rond vlogen, had ze gemakkè- lijk getroffen kunnen worden. Onvoorstelbaar dat ze er zo vanaf is gekomen." Rond kwart voor elf zaterdag avond rijdt een auto de Prins Bernhardlaan in. Buurtbewoners schrikken zich een hoedje als er plotseling wordt geschoten. De man springt uit zijn wagen en vuurt meteen terug. Ooggetuigen menen dat er vanuit de omgeving van twee koffiehuizen, die een eindje verderop in de straat (ADVERTENTIE) Bel voor de beste 06-00 66 (gratis) /Myvan Bruggen fff/ 'Adviesgroep staan, op de man geschoten wordt. Als de man zijn wapen heeft leeg geschoten, vlucht hij de Koning Willem I-straat in. De verbijster de buurtbewoners bellen meteen de politie. Als die na zeer korte tijd arriveert, zijn de daders al gevlogen. Alleen de auto van één van de schutters staat nog, met draaiende motor, stil op straat. De straat wordt meteen afgezet en de technische recherche is snel ter plekke voor sporenonderzoek. De brandweer zorgt met extra lampen voor het nodige 'licht' in de zaak. Vier auto's blijken getroffen te zijn door de kogels. Twee woningen zijn beschadigd. Van de ene woning is het raampje van de voordeur verbrijzeld, bij de andere zit in het raamkozijn een kogel. Pas de volgende mor gen vindt de politie voor de deur van dat huis nóg een kogel. Een dag later is het redelijk rus tig in de straat. Ook in de twee koffiehuizen. Volgens veel bewo ners heeft de schietpartij te maken met die twee koffiehuizen. Maar bezoekers ontkennen dat stellig. „Wij hebben niets te maken met het voorval." „Voor ons zijn het gewone koffie huizen," zegt politiewoordvoer der P. van der Graaf. „Daar wordt koffie en thee verkocht. Het zijn-geen panden die onder het gedoogbeleid vallen. Panden waarvan de politie weet dat er softdrugs verhandeld worden. Dat is hier niet van toepassing." vervolg op binnenland - a3 De tennissers Jacco Eltingh en Paul Haarhuis zijn er niet in geslaagd de wereld titel in het dubbelspel te heroveren. In de finale ver loren zij in vier sets van de Canadees Connell en de Amerikaan Galbraith, van wie zij in het groepsduel nog hadden gewonnen. I ZIE DEEL B INHOUD 2 KATERNEN De Binnenkra'nt A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Zeeland A5/A6 Gids A7 RTV-programma's A8 Sport deel B »Nami Nemoto. Van onze verslaggever Berlijn - De Japanse schaats ster Nami Nemoto heeft gisteren in Berlijn drie mes steken in haar schouder opgelo pen bij een aanval door een groepje van zes jongeren. Het incident had plaats op een paar honderd meter afstand van de' schaatshal in de wijk Hohenschön- hausen, waar afgelopen week einde wedstrijden voor de wereldbe ker werden gere den, terwijl Nemoto aan het warmlopen was. (ADVERTENTIE) Zutphen (anp) - De FNV streeft naar een geleidelijke invoering van een wettelijke basisuitkering in het jaar 2010. Tegen die tijd moet iedereen zonder werk recht hebben op een uitkering van 900 gulden in de maand, hetgeen overeenkomt met 50 procent van het minimumloon nu. FNV-voor- zitter Stekelenburg heeft dat zaterdag gezegd tijdens een dis cussie-bijeenkomst van Groen- Links in Zutphen. De FNV rept nadrukkelijk niet van een basis inkomen. De vakcentrale wil, terwille van de geloofwaardigheid, dat er 'een band tussen arbeid en sociale zekerheid' in stand blijft. Volgens Stekelenburg mag derhalve 'niet al te kwistig' worden omgespron gen met ontheffingen van de sol licitatieplicht. Stekelenburg betoogde dat het fundament van de basisuitkering bestaat uit omzetting van de hui dige basisaftrek in inkomstenbe lasting. Daar bovenop zal gelei delijk aan twee maal 350 gulden aan negatieve inkomstenbelas ting moeten worden doorgevoerd. De FNV verwacht dat voor het geheel niet meer geld nodig is voor de sociale zekerheid dan nu het geval is. De voorstellen van de vakcentrale zijn nog in discus sie bij de aangesloten bonden. De totale toekomstvisie op de sociale zekerheid wordt over twee weken gepresenteerd. de Open universiteit Bijblijven om verder te komen bel: 045 - 576 29 99 Nadat de steekwonden in het zie kenhuis gehecht waren, reed Nemoto toch de 3000 meter. Ze eindigde als negende. Daarna deed de wereldkampioene junio ren van 1992 op het politiebureau pas aangifte van de aanval. Het slachtoffer wist geen duide lijk signalement te geven van de daders. „Voor mij lijken alle Duitsers op elkaar," verklaarde ze tegenover de politie. De daders ontkwamen op de fiets. Aanvankelijk had Nemoto niet door dat ze bij de steekpartij ver wondingen had opgelopen. Pas toen haar aanvallers verdwenen waren, merkte ze dat er bloed door haar trainingspak sijpelde. „Dankzij de stevigheid van haar schaatspak zijn dé verwondingen meegevallen," aldus een woord voerder van de organisatie in Berlijn, die zijn afschuw uitsprak over het voorval. Hij voegde eraan toe dat het onmogelijk is om de veiligheid van alle deelne mers te waarborgen, zeker niet buiten de hal. „We kunnen niet achter tweehonderd atleten aan hollen." Op de vraag of het om een racisti sche actie ging, antwoordde de zegsman: „Dat is moeilijk te zeg gen. Uit haar beschrijving heb ben we op kunnen maken dat het in elk geval geen skinheads waren." Namens de Duitse schaatsbond bood voorzitter Zimmermann het Japanse team zijn excuses aan. Hij sprak tij dens een druk bezette persconfe rentie over een ernstig incident. „Het stelt Berlijn in een slecht daglicht. Hopelijk maakt hieruit niemand op dat buitenlanders hier niet veilig zijn." Het is niet de eerste keer dat in Duitsland een sportvrouw werd neergestoken. In 1993 was ten nisster Monica Seles in Hamburg het slachtoffer van een aanslag door een gestoorde fan van Steffi Graf. 8 710311 000218 I I I I I MAANDAG 27 NOVEMBER 1995 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,95 - ZATERDAG: 2,50 Washington/Sarajevo (dpa/rtr) - De VS hebben de Bosnische Serviërs gisteren te verstaan gegeven wijzigingen in het vredes akkoord van Dayton voor Bosnië uit te sluiten. De Bosnische Serviërs zijn vooral boos over het verlies van de Servische delen van Sarajevo. De belangrijkste Amerikaanse onderhandelaar, onderminister van Buitenlandse Zaken Richard Holbrooke was heel duidelijk. „De eerste stap is gezet in Day ton. In Parijs vindt de onderteke ning plaats. De documenten van Dayton en Parijs zijn dezelfde." De Amerikaanse minister van Defensie Perry dreigt geen sol daat naar Bosnië te sturen als de Bosnisché Serviërs toch gaan tor nen aan het Dayton-akkoord. Zij reageerden daarmee op uit spraken van de Bosnisch Servi sche leider Karadzic, dat de Ser vische inwoners van Sarajevo niet bereid zijn 'de moslim-auto- riteit' over de stad te aanvaarden. Karadzic eiste nieuwe onderhan delingen over een 'speciaal sta tuut voor de Bosnische hoofdstad en een bescherming door de internationale gemeenschap gedurende minstens vijf jaar'. „Sarajevo is altijd een half Servi sche, half moslim stad geweest," aldus Karadzic. „Niemand moet zich in mijn land als meester gedragen. In dat geval zal ons parlement niet instemmen met de aanwezigheid van de Navo. De Serviërs zullen vechten tegen moslimsoldaten en politie die hun wijken in Sarajevo in willen. Die zijn al eeuwenlang Servisch. In zijn algemeenheid is het Day ton-akkoord goed voor de vrede. Maar het dreigt van Sarajevo het Beiroet van Europa te maken." Beiroet, de hoofstadvan Libanon, was tientallen jaren in de greep van een bloedige bur geroorlog. De Bosnisch Servische leiding, onder wie Karadzic, had vorige week donderdagavond onder zware druk van president Milo sevic van Servië ingestemd met het akkoord. Holbrooke bagatelliseerde het gevaar van de Bosnisch-Servi- sche strijdkrachten voor de 60.000 man tellende vredesmacht van de Navo. Hij ontkende dat de Bosnische Serviërs over 180.000 man beschikken. „Voorzover onze inlichtingen strekken, gaat het om een derde tot een kwart van dat aantal. Volgens VN-functiorlarissen en journalisten plundert de militie van de Bosnische Kroaten syste matisch steden in Centraal-Bos- 'nië die krachtens het vredesak koord van Dayton aan de Bosni sche Serviërs moeten worden overgedragen. Op de televisie waren beelden te zien van rookpluimen boven de stad Mrkonjic Grad en het nabij gelegen Sipovo, waar het grootste gebouw in lichterlaaie stond. In Mrkonjic Grad, eens een stad met meer dan 100.000 inwoners, is vrijwel geen gebouw gespaard gebleven, aldus VN-functionaris- sen. Van onze Haagse redactie Den Haag - Er dreigen nieuwe politieke complicaties voor minister Voorhoeve (Defensie) na de onthulling van enkele Neder landse militairen, dat ze bij de belegering van Srebrenica geen medische hulp mochten geven aan gewonde moslims. Een meerderheid van de Tweede Kamer eist deze week ophelde ring van Voorhoeve. De meeste defensie-woordvoer ders zijn zeer gepikeerd dat ze in 'het zogenaamde 'debriefingsrap- port' van de gebeurtenissen in de moslim-enclave niets over het medisch-hulpverbod hebben gelezen. Van onze verslaggever Breda - Een 70-jarige Bredanaar is gisteravond het slachtoffer geworden van een brute roofoverval op zijn woonhuis aan de Brabantlaan in Breda. De vermoedelijk gewapende daders gingen er zonder buit van door, maar pas nadat ze hun slachtoffer met klappen en schoppen flink hadden toegeta keld. De man zat gisteravond rond negen uur in z'n vyoonkamer, toen plotseling het buitenlicht ging branden. Hij besloot buiten poolshoogte te gaan nemen. Een maal buiten sprongen er twee mannen met bivakmutsen over hun hoofd uit de bosjes'tevoor schijn. Zij sloegen de man onmid dellijk tegen de grond. Terwijl de ene dader de woning binnen drong, bleef de andere hem in zijn gezicht slaan en tegen zijn lichaam schoppen. Nadat het huis kort was doorzocht, werd door de twee opnieuw grof geweld gebruikt tegen de man. Die besloot zijn portemonnee zonder inhoud af te geven. De daders gingen er vervolgens zon der buit vandoor. Beide daders spraken volgens het slachtoffer gebrekkig Engels. Buurtbewoners verklaarden gis teravond niets van de overval te hebben gemerkt. Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woordfen) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: j Postcode:Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: maand autom. incasso29,80 kwartaal autom. incasso86,90 bank/gironrkwartaal acceptgiroƒ89,40 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode:Plaats: In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan- ft gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar S Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. --«3 E STEM. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAN V

de Stem | 1995 | | pagina 1