'Navo mag Karadzic oppakken' Zwarte Vrijdag' verlamt Frankrijk s Kok: Zending andere soldaten open zaak Iers scheidingsreferendum nek-aan-nek-race Serviërs: 'We tracteren Navo op een nieuw Vietnam Speurtocht in Bolivia naar lijk Che Guevara .ER SS AU DË STEM BUITENLAND A5 enland p van s: (451 EN BEIGIE [Tribunaal Den Haag: Navo heeft bevoegdheid oorlogsmisdadigers aan te houden I D( kans daarop is gisteren alleen j maar groter geworden, omdat er ook eenheden van de Navo-macht en in Bosnisch-Servisch ed. Dit zei de Amerikaanse I minister van defensie Perry in I Wenen. Het Tribunaal in Den Haag juichte het Dayton-akkoord I gisteren in een verklaring toe. Het I stelde met nadruk vast dat de I Navo-troepen de bevoegdheid I hebben alle van oorlogsmisdaden I verdachte personen op te pakken. De Amerikaanse minister was in j Wenen, omdat een groot deel van I ie Navo-macht van 60.000 man via Oostenrijk zal arriveren. „Die I macht heeft volgens het Dayton- akkoord bevoegdheid in heel Bos- I niëte opereren. Zij moet bufferzo- s scheppen tussen moslim/Kro- I atisch en Servisch gebied. Alleen al om die reden komen er ook een- an in gebied van de Bosnische I Serviërs," aldus de Amerikaanse I minister. I De premier weersprak dat de uit- I zending van de 130 militairen I een voorschot' is op de eventueel I latere zending van 2000 soldaten. I -We willen helemaal niet te ver Ivoor de troepen uitlopen. Er is I gewoon een onderscheid tussen [ieze kwartiermakers en de even- 1 tele troepen later," aldus Kok. I W-kamerlid Blaauw liet giste- 'en weten geen enkel bezwaar te I Nebben tegen de uitzending van j® 130 man personeel. „Maar dit I staat helemaal los van het zenden |lan grondtroepen. Dat is heel I "at anders." Daders slachting van Bologna veroordeeld BUITENLAND KORT Bern arresteert schoonzus van Salinas Eerste aanklachten Ruanda-tribunaal Bonn steunt Deense Navo-kandidaat niet Aristide wil verlenging presidentschap Pinochet laat zich op verjaardag fêteren Makers naziposter Rabin gearresteerd Polen dienen 600.000 bezwaren in Saxofoon-duet Clinton en Van Morrison VRIJDAG 25 NOVEMBER 1995 u nog moet te, want wij igs want met andere aanbiedingen D Land van ;r 1995 de begro- jebbend op het ter inzage ligtir van Kessellaan kunnen beiang- bij de vergade- 4760 AG Zeven- 1996 ter van :ember 1995 de en de bijbe- inzage Iig9en van Nassau, Pas- Gedurende deze telijk bezwaren in- lelanden, P°stbf ing 1996 is tegen ministratie van ne ering van hoofdin- 00 uur wordt een ig van hoofdmg De Korenbeurs, [parijs (ap) - Het °Penbare lieven in Frankrijk heeft giste- l-n vrijwel stilgelegen als jlg van een 24-uurssta- plg van het overheidsperso- I „eel, die vooral was bedoeld I als protest tegen de aangekon digde herziening van het I jociale-zekerheidsstelsel. I get is de tweede algemene sta- bij de overheid in twee en en komende dinsdag [uiicu miljoenen Fransen het werk nogmaals neerleggen. De I staking zet de regering van pre- I Bjer Alain Juppé, die de maatre- I jen waartegen wordt geprotes- I teerd heeft bedacht om het enor- I me tekort op de sociale begroting weg te werken, onder grote druk. In Parijs en tal van andere grote steden lag het openbaar vervoer vrijwel stil. De post en kranten werden niet bezorgd en de meeste scholen, banken, overheidskan toren en musea waren gesloten. Vrijwel nergens in het land reden treinen. In Parijs reed tijdens de ochtendspits slechts ongeveer tien procent van de metrotreinen. Rond de grote steden vormden zich 's morgens eerder dan gewoonlijk files. Op tal van plaatsen in het land werden demonstraties gehouden, waaraan in totaal honderddui zenden mensen meededen. Alleen al in Parijs waren er 150.000 demonstranten op de been. In steden als Toulouse, Marseille, Rennes, Nantes en Bordeaux gin gen bij elkaar zo'n 230.000 sta kers de straat op. De bonden hadden ook werkne mers in de grote fabrieken opge roepen het werk neer te leggen. In tegenstelling tot de vorige sta king, op 10 oktober, bleven giste ren ook duizenden werknemers in de particuliere sector weg van hun werk. Het personeel van de spoorwegen dreigt de staking langer dan 24 Uur te laten duren. De ambtenarenbonden, die in totaal ongeveer vijf miljoen leden hebben, zijn verontwaardigd over belastingmaatregelen en de voorgenomen verlenging van de premieplicht van overheidsper soneel. Minister van Buitenland se Zaken De Charette zei dat er moed nodig is om het sociale- zekerheidsstelsel te hervormen, 'om onze tekorten te beheersen, de belastingen en de universitei ten te hervormen'. De regering moet een tekort van 230 miljard frank (zo'n 72 miljard gulden) op de sociale begroting zien weg te werken. Daarnaast is er een alge meen begrotingstekort van 320 miljard frank (100 miljard gul den). 'Kom niet aan m'n spaarcen ten', laat deze Parijse demonst rant weten. Hij heeft zich voor de gelegenheid als oud vrouw tje verkleed. foto ap I Van onze redactie buitenland Den Haag/Wenen - Als zij de kans krijgen, mogen de I Navo-troepen in Bosnië de Bosnisch-Servische leider Karadzic en zijn legerchef Mladic aanhouden. Dat meldt I het Joegoslavië Tribunaal in Den Haag. De presidenten van Servië, Bosnië en Kroatië hebben de vredestroe pen van de Navo inmiddels in een [brief aan VS-president Clinton inties voor hun veiligheid gegeven. Clinton heeft met de brief een belangrijk hulpmiddel in den om het aarzelende Con- j gres over te halen de gewenste 1 20.000 Amerikanen naar Bosnië te I sturen. Tweehonderd soldaten van het Bosnische (moslim-)regeringsle- ger plunderden gisterochtend bij Sarajevo een kamp van Bengaalse blauwhelmen. De plunderaars schoten over de hoofden van de blauwhelmen en namen negen pantservoertuigen, 2000 liter die sel en pakken voedselhulp mee. De Bosnisch-Servische leiding heeft donderdagavond onder zwa re druk van Servië's president Milosevic ingestemd met het akkoord van Dayton. Ook Karad zic, 'president' van de zelfver klaarde Bosnisch-Servische repu bliek, ondertekende de overeen komst met Milosevic en zei dat hij het akkoord zal uitvoeren. De voorzitter van het 'parlement' van de Bosnische Serviërs ligt echter nog steeds dwars en weigert het akkoord te aanvaarden. De terugkeer van bijna drie mil joen vluchtelingen naar voormalig Joegoslavië zal een half miljard dollar (800 miljoen gulden) kun nen gaan kosten. Dat heeft het Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingen van de VN (UNH- CR) gisteren bekend gemaakt. De repatriëring zal twee jaar in beslag nemen. De 1,3 miljoen vluchtelingen in Bosnië zelf, die onder erbarmelij ke omstandigheden leven, krijgen daarbij voorrang van het UNHCR. i.' x-L r. ■A**: i v 1 iH«wr O 4 t Z *f t v* -. .A-.', ,-i U V i» - fp'ify- <- fj v.:- Een Ierse non uit de plaats Delgany gaat haar stem uitbrengen. Het zal ongetwijfeld een tegenstem worden. foto era j VERVOLG VAN VOORPAGINA Ijkt kabinet stemt met de uitzen- Roing van de militairen in, ook al fis de vredesregeling nog niet for- I meel getekend. Het kabinet hoopt over twee weken meer duidelijk- jeid te hebben over een aantal 1 langrijke voorwaarden om aan 'e operatie mee te doen. Als het parlement akkoord gaat, kunnen de Nederlandse eenheden begin januari in Bosnië zijn. De Bosnische minister van Bui tenlandse Zaken Sacirbey sprak gisteren in Scheveningen het Global Panel toe. Hij zei dat Bos nië er met het in Dayton gesloten vredesakkoord voor heeft geko zen, 'de oorlog met vrede te win nen'. De moslim Sacirbey treedt binnenkort af ten gunste van een Kroatische Bosniër. Er zijn vol gens de bewindsman nu compro missen nodig 'om later volledig te zegevieren'. Hij doelde daarmee op de ont manteling van het bewind van de ultra-nationalistische Bosnisch- Servische leiders.Sacirbey meent dat de economische en democra tische hervormingen die er nu aankomen, de Serviërs uiteinde lijk in Bosnië zullen doen inte greren. Dublin (ap) - Kiezers in Ierland zijn gisteren in groten getale en tot in de avond naar de stembus gegaan om een oordeel te vellen over een voorgestelde grondwetswijziging die ontbinding van het huwelijk mogelijk moet maken. Volgens opiniepeilingen gaan de voor- en tegenstanders ongeveer gelijk op. De uitslag wordt vanmiddag bekend. In de hoofdstad Dublin, het belangrijkste strijdtoneel in het referendum, was de opkomst ongebruikelijk hoog. Ierland is het enige westerse land waar echtscheiding bij de grondwet verbo den is. Het is een strijd waarin de kerk tegenover de regering staat en, in vele gevallen, echt genoot tegenover echtgenote. „Ik heb zojuist 'ja' gestemd. Mijn vrouw stemt 'nee'," zegt de 34-jarige accountant Eamon Burke, een vader van twee kinderen, bij een stembureau in een buitenwijk van Dubün. „Als praktiserend katholiek is het tegen mijn geloof, maar dat is het punt niet. De staat moet geen wetten voorschijven voor jouw moraal." Een paar minuten later komt de 50-jarige Emily Brannelly naar buiten. Ze heeft 'nee' gestemd. „Ik heb pas vanmorgen een besluit genomen," zegt Brannelly, een moeder van zeven kinderen die in haar huis een pension drijft. „Ik kwam tot de conclusie dat alles te makkelijk wordt gemaakt als echtscheiding wordt gelegaliseerd." Haar echtgenoot en drie zoons stemmen voor de grondwetswij ziging, maar haar dochters tegen. Ongeveer 2,6 miljoen Ieren waren gerech tigd om hun stem uit te brengen in het refe rendum, dat het resultaat is van negen jaar voorbereiding door vier verschillende rege ringen. In tegenstelling tot 1986, toen legalisering van echtscheiding in een verhouding van twee tegen een werd afgewezen, wordt de grondwetswijziging ditmaal door alle vijf belangrijke politieke partijen gesteund. Dat er desondanks blijkens de peilingen veel tegenstand tegen bestaat is des te opmerke lijker. „Ik betwijfel of zoiets in enig ander land in Europa mogelijk zou zijn, dat vrij wel elke politicus aandringt op een ja-stem, maar de bevolking bijna doorslaat naar nee", zei senator Shane Ross. In 1986 leek het er aanvankelijk op dat de Ieren zouden instemmen met een schei- dingsrecht. Het ontbreken van wetgeving over eigendomsrecht, alimentatie en de zorg voor kinderen bracht echter velen in onze kerheid en naarmate de datum van het refe rendum naderde, kalfde de steun snel af. Inmiddels is in de wettelijke lacune voor zien, maar kennelijk is voor velen in Ier land, vooral op het platteland, de anti-libe rale katholieke leer nog altijd bepalend. Paus Johannes Paulus II heeft woensdag nog eens zijn gewicht in de schaal gelegd door te verklaren dat 'trouw en onverbreke lijke eenheid tussen man en vrouw' heilig is voor de kerk. In oktober was volgens opinie-onderzoek nog 62 procent voor de invoering van echt scheidingsrecht, maar in de jongste peiling, van dinsdag, was de steun daarvoor gezakt tot 45 procent, tegen 42 procent tegenstan ders. Met een foutmarge van drie procents- punten levert dat een ongeveer gelijke stand op. Premier John Bruton, die zijn best doet het vastgelopen vredesproces in Noord-Ierland op gang te brengen, heeft gewaarschuwd voor het effect van een nee-stem op de pro testantse bevolking van Noord-Ierland. „We kunnen geen respect eisen voor min derheden in Noord-Ierland als we zelf niet bereid zijn pluralisme in onze wetgeving toe te laten." waterschap Land Door Harald Doornbos Sarajevo - Het is nog altijd niet makkelijk om van het Bosnische gedeelte van Sarajevo naar de Servische wijk Ilidza te komen. °e Bosnische Serviërs hier zijn namelijk razend. Want volgens het Dayton-vredesplan moet dit gebied worden teruggegeven aan de Bosnische federatie van mos- tos en Kroaten. "bver roijn lijk," roept een Servische agent, „als de moslims het hier voor i et zeggen krijgen, zullen wij weer an vechten. Nooit geven wij onze gebieden op." Naast hem hangt een ervische vlag. „Die zal nooit worden ervangen door een moslimvlag." ler dagen na de ondertekening van et vredesakkoord voor Bosnië in i beginnen de bewoners van et Servische gedeelte van Sarajevo •en grote zorgen te maken over hun oekomst. Volgens het plan moeten e Serviërs hun wijken Ilidza, Grba- tea, Vogosca, Dias en Hadzici opge- I „en, doet Pijn. Zeker nu het Bos- tseh-Servische leiderschap onder ware druk van de Servische presi- ent Milosevic akkoord is gegaan met I Wedesplan. De Bosnische Ser viërs in Ilidza voelen zich in de steek gelaten door hun leiders. „Karadzic heeft mooi praten," zegt Dragan Per- lic, „hij woont veilig in Pale en heeft gedurende de oorlog miljoenen ver diend. Maar wij leven vlak naast de moslims. Als zij zeggenschap over dit gebied krijgen, dan kunnen we maar één ding doen: vechten." De Serviërs hier zijn volledig geher senspoeld door de propaganda tegen moslims en buitenlanders die ze al jarenlang over zich krijgen uitge stort. Iedere buitenlander wordt beschouwd als een spion en het lukt dan ook niet om de barricade van de Bosnische Serviërs te passeren. Ondanks het wan. 'ouwen wiiien een paar Serviërs, die zich in buurt bevinden van de wegversperring in Ilidza, wel hun mening kwijt over het Dayton-vredesakkoord. „Wij zullen hier niet vertrekken," roept een vrouw, „en met die moslims willen we niets te maken hebben. Waarom hebben we anders vier jaar lang gevochten?" „Laat die NAVO-troepen maar komen," meent een Servische man. „Het is uiterst moeilijk voor een gere geld leger om een hele bevolking eronder te krijgen. Wij kunnen gemakkelijk vanuit kleine straatjes een soort stadsguerrilla beginnen tegen de Navo. We zullen ze hier trakteren op een tweede Vietnam." Volgens de overeenkomst van Dayton zullen de Servische wijken moeten integreren binnen een onopgedeeld, Bosnisch Sarajevo. De Servische bevolking mag er gewoon blijven wonen. Maar de Serviërs willen niet 'onder de knoet leven' van de mos lims. En de moslims denken er niet aan om weer samen te leven met de Serviërs, na vier jaar lang duizenden granaten op Sarajevo. Als het vredesplan wordt geïmple menteerd, dan hebben de Serviërs twee mogelijkheden: weer vechten of •"luchten. Dat laatste willen ze alleen maar wanneer Westerse landen voor opvang zorgen. Een man: „Als jullie in Nederland bereid zijn 150.000 vluchtelingen op te vangen, dan zul len we vertrekken. En anders zullen we ons tot de laatste man verdedi gen." De Serviërs hebben nu hun laatste hoop gevestigd op hun generaal Rat-' ko Mladic. Die was niet aanwezig bij de bijeenkomst, donderdag, de Servi sche president Milosevic. Dat is voor sommigen het teken dat Mladic niet zwicht voor druk uit Belgrado om akkoord te gaan met het vredesplan. De moslimse Izeta Dizdar is al jaren een zwerver in Sarajevo, sinds zij door de Serviërs uit haar huis in de voorstad Vogosca werd gejaagd. Nu hoopt ze op terugkeer, maar de Serviërs dulden geen enkele moslim. foto ap Door Frans Lindenkamp Sao Paulo - President Gonzalo Sanchez van Bolivia heeft de strijdkrachten van zijn land gelast om het stoffelijk overschot op te graven van Che Guevara. Eerder deze week maakte een gepensioneerde Boliviaanse gene raal een einde aan het mysterie wat er met het lijk van Guevara gebeurd is en verklapte dat hij de legendarische verzetsstrijder samen met twee ex-collega's ter aarde heeft besteld onder een landingsbaan nabij het dorpje Vallegrande. Het leger van Bolivia executeerde de voormalige rechterhand van de Cubaanse presi dent Fidel Castro in 1967, omdat hij in dat land een guerrillaleger op poten trachtte te zetten. President Sanchez nam zijn besluit tot de zoektocht, omdat hij vindt dat Guevara een 'christelijke begrafenis' verdient. Het Boli viaanse staatshoofd heeft beloofd dat zijn stoffelijke resten aan diens familie op Cuba zullen worden overhandigd, indien de ver klaringen van reserve-generaal Mario Vargas Salinas op waar heid stoelen. Die heeft gisteren evenwel zijn bekentenis ingetrok ken. Vermoed wordt dat Vargas onder druk van het militaire opperbevel nu ontkent.. Gisteren meldde stafchef José Pérez dat 'het Boliviaanse leger andere zaken aan het hoofd heeft dan het opsporen van een stel botten'. De Cubaanse minister Roberto Robaina van Buitenlandse Zaken heeft de Boliviaanse regering inmiddels alle hulp aangeboden bij de zoektocht naar het stoffelijk overschot. Che Guevara - die Argentijn van geboorte was - heeft een speciale plaats in het hart van Cubanen, omdat hij samen met Castro Cuba in 1959 bevrijd de van dictator Batista. Of Che's resten ooit op het Caribische eiland een laatste rust plaats krijgen, moet de toekomst leren. De burgemeester van Val legrande wil hemel en aarde bewegen om te voorkomen dat de botten van de gevierde revolutionair zijn dorpsgrenzen verlaten. Hij wil van het straatarme Vallegrande een links-toeristische bedevaartsplaats maken. Door Aart Heering Rome - Na een juridische odyssee die vijftien jaar heeft geduurd zijn de daders van de meest gru welijke aanslag in Europa na de Tweede Wereldoorlog definitief veroordeeld. De neo-fascistische terrorist Valerio Fioravanti en zijn vrouw Francesca Mambro hebben giste ren beiden levenslang gekregen als daders van de bomaanslag op het treinstation van de Italiaanse stad Bologna op 2 augustus 1980. Daarbij kwamen 85 mensen om het leven en werden er ruim 200 gewond. Fioravanti en Mambro zitten al meer dan tien jaar gevangen. Bei den hebben een lange reeks bloe dige, neo-fascistische aanslagen toegegeven en zijn daarvoor al tot levenslang veroordeeld. Zij heb ben echter altijd ontkend ook verantwoordelijk te zijn voor het bloedbad van Bologna. In de afgelopen jaren hebben zij daar van echter drie verschillende gerechtshoven niet weten te over tuigen. Het Hof van Cassatie heeft nu definitief hun schuld vastgesteld. Mexico-Stad - Zwitserland heeft de schoonzus van ex-president Salinas van Mexico opgepakt. Zij poogde met valse papieren bij na 84 miljoen dollar op te nemen bij Zwitserse banken, deelde Mexico gisteren mee. De Zwitserse justitie zei dat behalve Paulina Castanon nog iemand met de Mexicaanse nationaliteit is aangehouden. Beiden worden beschuldigd van drughandel en het witwassen van drug geld. Echtgenoot Raul Salinas zit sinds februari in Mexico vast op beschuldiging van betrokkenheid bij de moord op de secretaris generaal van de regerringspartij PRI, Ruiz Massieu. Nairobi - Na maandenlang onderzoek heeft de openbare aankla ger van het internationale Ruanda-Tribunaal een aantal mensen in staat van beschuldiging gesteld wegens volkenmoord. Richard Goldstone deelde in de Ruandese hoofdstad Kigali mee dat hij de aanklachten begin volgende week aan een van de rechters van het tribunaal zal overhandigen. Het internationale tribunaal voor Ruanda is in juni opgericht naar aanleiding van de volkenmoord in 1994 in Ruanda, waarbij tussen de 500.000 en één miljoen mensen, overwegend leden van de Tutsi-minderheid, om het leven zijn gebracht. De twaalf rech ters van het tribunaal bepalen of de aanklachten voldoende zijn onderbouwd om een internationaal aanhoudingsbevel tegen de verdachte(n) uit te vaardigen. Bonn - De Duitse regering-geeft geen steun aan de kandidatuur van de vroegere Deense minister van Buitenlandse Zaken Elle- mann-Jensen voor de post van secretaris-generaal van de Navo. Op een vergadering van Europese liberale politici in Bonn was donderdag de indruk ontstaan dat de Duitse minister van Buiten landse Zaken, Kinkel, de Deen steunt. „Dit is echter niet het geval voor het Duitse kabinet en ook niet meer voor de minister," zei bondskanselier Kohl gisteren. De naam van de Deen dook Weer op na het intrekken van de kandidatuur ex-premier Lubbers. Port-au-Prince - De Haïtiaanse president Jean-Bertrand Aristide heeft gisteren gezegd een verlenging van zijn presidentschap te overwegen. De president zei eerst te willen overleggen met de Haïtiaanse zakengemeenschap en met rivaliserende politieke par tijen alvorens een beslissing te nemen. Ook wil hij de veertien kandidaten voor de presidentiële verkie zingen, die gepland staan voor 17 december, de kans geven zich over het plan uit te spreken. Aristide werd in 1990 gekozen en in 1991 ten val gebracht door een militaire staatsgreep. Hij keerde een jaar geleden terug. Volgens de Haïtiaanse kieswet mag hij zich niet kandidaat stellen voor een tweede termijn. Zijn aanhan gers redeneren echter dat hij er pas twee jaar van zijn vijfjarige termijn heeft opzitten. Santiago - Met een galafeest voor 1800 vrienden viert de vroegere Chileense militaire dictator Augusto Pinochet vandaag zijn 80e verjaardag. Zijn macht is nog intact als de grote man van rechts in Chili. Linkse demonstranten, die zijn zeventien jaar durende bewind de moorddadigste periode in de geschiedenis noemen, zeggen het feest te zullen verstoren met protestbetogingen in ver scheidene wijken van Santiago. De centrum-linkse burgerrege ring hoopt dat Pinochet de gelegenheid niet zal aangrijpen opnieuw explosieve uitspraken te doen. Onlangs nog omschreef hij zijn politieke vijanden als 'moordenaars'. Jeruzalem - In Israël zijn twee broers van 15 en 16 jaar gearres teerd omdat ze de posters zouden hebben gemaakt waarop wijlen premier Yitzhak Rabin in nazi-uniform staat afgebeeld. De ver dachten maakten de fotomontage thuis in Jeruzalem en op de joodse rabbijnenschool waarop ze zaten. De posters doken op 5 oktober voor het eerst op tijdens een anti-regeringsdemonstratie tegen het vredesakkoord tussen Israël en de Palestijnen. Bij het onderzoek naar de moord op Rabin kregen de posters speciale aandacht. Warschau - Het Hooggerechtshof in Polen heeft meer dan 600.000 bezwaren tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen ontvan gen, afkomstig van aanhangers van de verslagen Lech Walesa. Walesa werd bij de verkiezingen van zondag met een verschil van 650.000 stemmen verslagen door de ex-communist Aleksander Kwasniewski. De meeste protesten hebben betrekking op de omstreden univer siteitsgraad van Kwasniewski, en niet op de vermeende stembus fraude, die voor het kamp van Walesa de aanleiding was om een klacht bij het Hooggerechtshof in te dienen. Volgens Walesa's aanhangers heeft Kwasniewski zich tijdens zijn campagne ten onrechte gepresenteerd als afgestudeerd econoom, om Walesa met diens verleden als eenvoudige elektriciën in de schaduw te kun nen stellen. Het Hooggerechtshof moet voor 9 december oordelen over de geldigheid van de verkiezingen. Londen - De Amerikaanse president Bill Clinton en de in Noord- Ierland geboren blues-veteraan Van Morrison zullen elkaar vol gende week donderdag in de Noordierse hoofdstad Belfast ont moeten, heeft een functionaris van het Witte Huis gezegd. Volgens de zegsman zullen de twee mogelijk een saxofoon-duet opvoeren. Clinton zal donderdag bij een bezoek aan de Britse provincie de verlichting van een kerstboom in Belfast ontsteken. Daarna geeft Morrison een concert - volgens de functionaris mogelijk een gro tere attractie dan Clinton. „Zonder twijfel zullen velen er vooral zijn om Van Morrison en niet zozeer president Clinton te zien." Als de twee echter inderdaad een duet op de saxofoon opvoeren, dan verwacht de VS-functionaris een reuze-happening.

de Stem | 1995 | | pagina 7