:ort Zeeland krijgt meer nieuwelingenkoersen zilveren schoen 4 Vooral dankzij inzet medewerkers Deelname aan Levade en winnen Hoondert-trofee hoogtepunten Oud-coureurs rijden derniekoers in Axel SPORT ZEELAND B3 Ierland ict ndbal 0ckey rugby ;haken '0etbal van onze verslaggever Wereldbekerwedstrijd driebanden zeven uur op televisie paardesport Tijdens juniorendriedaagse TOPSCORERS-KLASSEMENT SPORTNIEUWS kort Zeeland-jeugd verliest fors De Cocq winnaar in derby met ZYH VY Dow 4 nieuwe leider ADEG opnieuw onderuit Halve finales bekercompetitie Ronald Apers blij met toewijzing drie jaar topcompetitie Wielerweekend wielrennen [l995 62 DE STEM ZATERDAG 25 NOVEMBER 1995 J de wedstrijd 4.500 kaarten Issen bestuur- Ijdag in Liver- r in Liverpool Irsveld van de Igen tot mede- m de bijna 32- 1 het niet eens JVillem II is de jLammers een Jte komen. Met I contract voor jddens was het net Erik Tam- Ivankelijk was len geschil met gal wachtte op jet andere inte- jedwongen ver- nt gehaald bij Fred Rutten op Iruggink wierp L, 62. Nygaard 1- laart; Karnebeek I Pastoor en Sier; Echteld en Reg- Carnebeek; Bos- I), Mols en Brug- t betaalde voet- leek besloten op asten in Wasse- |n bij Reker ern- in Zeist sterk Jol op de voet- Et hij niet meer 1 van de algeme- Vat mij betreft, worden dat hij ^noet hem in dat Imstotelijk vast- jin de biljartwe- pnflict tussen de 3N enerzijds en CEB en UMB) j Twaalf Provin- Jter van VROM, ivan Breda. Alle |r. aantal drieban- ging Driebanden reld organiseert. i met de Konink- lOCNSF over de lerbond en olym- ist de Rabobank- gdige wielreners |iet onthullen hoe Vaals, waar de feünie hield. Wel rans Maassen een In. Maassen heeft Ik verzorger Fons watificatietoeniooi de ronde: 1. Nyberg 57) slagen, 2. Mellor Webster (Eng), -Vills (Wal), Collison Way (VSt), Pullan lann (ZAf), Sailer 1 (Zwe) 140, 20. 143 (70 73), 90. L48 (77 71), 154. ld) 153 (78 75), 165. p5 (74 81). aarlemse Handbal ag: Nederland - Por- |l—15), Noorwegen - ympisch kwalifica- ouwen. Tiende dag- Ïroot-Brittannlë 2-2 ïolls 0-1, 24. Castelli :asteUi 2-1 (sc), 70; (sc). Argentinië de Olympische Spe- JuRA Cup. lederland - Georgie erland 2-5, 2. Duits- Denemarken 1-2, j. Tsjechië 0-0. raese zonetoernooi- ste ronde, belangriJK- van WpIv (Ned) - 1-0, Van aer Sterren et (Fra) 1-0, WeUs :m (Spa) 1-0, Van der Toerevitsj (Bel) 1-6- Dlescas 8 punten,- an der Sterren Van iles, Apicella, Benet, tst zich voor inie^j Jerevan (Arm), m ïe Zuidamerikaansr Ira)'^Cruzeiro (Bra)3" hl-0, 38.Marcio Costa tti 2-1, 70. Bodngo 3 trijd: l-O.Flajnengoin st» -,X 1 _n Pauli 1-0- - Charleroi 0-0. iWTrvnflCC fge - Charleroi u-- trasbourg-Monaco 2 Antwerpen - Dick Jaspers maken over nachtwerk in het Geen nachtwerk J aspers in Antwerpen derde wereldbekertoernooi v m. M. driebanden van dit seizoen, dat volgende week van don derdag tot en met zondag in het Zuiderpershuis aan de Waalse Kaai in Antwerpen wordt gehouden. De laatste aanvangstijden zijn gepland op de tweede toernooidag, wanneer de laatste drie kwartfinales voor 20.30 uur op het programma staan. Ik wilde geen ruzie krijgen met Andrea," grapte Michel Cielen, de algemeen secretaris van de Billiard World Cup Association (BWA). „Als zij wil dat Dick op tijd naar bed gaat, zorg ik ervoor dat dat gebeurt." In Halle, bij het tweede evene ment voor de World-Cup-cyclus, ging Jaspers in de derde ronde na weergaloos spel in de eerste vier sets in de vijfde set de boot in tegen 2ijn ploeggenoot Tonny Carlsen. Gewend aan bedtijden van rond half elf raakte de Wille- brorder ver na middernacht zo vermoeid, dat hij zich niet meer naar behoren kon concentreren. Het toernooi in Antwerpen, dat met veel moeite rond kwam - onder andere door het bijsprin gen van twee in Nederland actie ve biljartsponsors - heeft in het weekeinde nog slechts vier wed strijden, twee halve finales (na elkaar) op zaterdag en de wed strijd om de derde plaats en de finale op zondag. Dat houdt ver band met de wensen van de BRT, die de wereldbekerwedstrijd liefst zeven uur op de televisie brengt. Michel Cielen: „We heb ben het toernooi uit elkaar getrokken, omdat de tv ook de halve finales wilde uitzenden en wij een herhaling van vorig jaar in Gent wilden voorkomen. Toen moest Jaspers nog een kwartfina le spelen, terwijl al een halve finale was afgewerkt, veroor zaakt door de verlangens van de tv." Vanwege hun positie op de wereldranglijst zijn Blomdahl, Jaspers, Sayginer, Raymond Ceu- lemans, Carlsen, Pilss, Burg- mann, Zanetti, Sang Lee en Van der Smissen verzekerd van een plaats in het hoofdtoernooi. Kühl, Umeda, Havermans, Weijenburg en Suu kregen een wild card van de BWA en Kurt Ceulemans, Stroobants en Caud- ron werden door de Antwerpse organisatie voorzien van een invitatie. De resterende tien deel nemers komen voort uit het kwa lificatietoernooi, dat op dinsdag (aanvang 16.00 uur) en woensdag (aanvang 11.00 uur) plaatsvindt. 32 spelers wagen een kans, onder wie 24 Nederlanders. De bekend ste Nederlandse kwalificatiespe lers zijn Arnouts, die in Halle ontbrak, Habraken, Velthuis, Van Uum en Broeders. Uit Zuid west-Nederland zijn ook De Bruijn en Hopmans van de partij. Bij de buitenlanders zitten geen echte coryfeeën. De Duitser Call, de Japanner Nagata en de Kore- aan Kim hebben zeker perspec tieven. In Halle overleefden zij de schifting ook.= Het hoofdtoer nooi begin op donderdag om 12.30 uur en op vrijdag om 11.00 uur. Zaterdag en zondag zijn de aanvangstijden respectievelijk 14.00 uur en 12.00 uur. Femke de Buck succesvol ATERP0L0 ,fdklasse: Polar Bear Van onze paardesportmedewerker Absdale - „Hoogtepunten tot nu toe waren mijn deelname aan de Levade, de nationale kampioenschappen en het winnen van de Hoondert-trofee bij De Scheldestad in Vlissingen," zegt Femke de Buck, de 16-jarige amazone uit Absdale, die lid is van de Hulster ponyclub. Een donkerbruine ruin, nu bijna vijf jaar oud, waarmee ik in de L- klasse springen uitkom. Met Ilyo B heb ik bij het springen nu zeven winstpunten verzameld en in de dressuur vier winstpunten. Vori ge winter ben ik ook Samanta gaan rijden. Dat is een merrie van vijf jaar, waarmee ik in het L- springen al tot acht winstpunten ben gekomen en in de B-dres- suurklasse tot één winstpunt. Samanta is niet van mezelf, maar van Patriek de Kindt. Patriek is mijn vaste groom. Hij is daar heel goed in. Verkent de parcoursen met me, gaat altijd mee, maakt me rustig. Als hij het springpar- cours met me verkent, verzorgt mijn vader de pony's. Het is soms wel moeilijk om met twee pony's in dezelfde L-klasse uit te komen. Ilyo B hoort thuis in de C- en Samanta in de D-categorie, dat betekent dat Ilyo B iets kleiner is." Femke de Buck is lid van de Rui- tersportclub Hulst, waar ze instructie krijgt van ex-voorzit- ter Paul Burm uit Kapellebrug. „Een fijne club, waar een prima sfeertje heerst. Vorig jaar heb ik ook nog les gehad van Ilyo de Loos en momenteel krijg ik ook les van mijn vader," zegt Femke de Buck. Dat les krijgen gebeurt dan in manege De Buck aan de Tolweg in Absdale, waar Urbain (54 jaar) en echtgenote Ria (41) sinds kort gestart zijn met hun hippisch centrum. Urbain de Buck: „De laatste vijf jaar is de manege in gebruik geweest als indoor-skicentrum. Dat is echter verleden tijd en nu wordt de manege weer voor hon derd procent gebruikt voor hip pische activiteiten. Er is het een en ander gerenoveerd en er is nu een schitterende foyer, een bin- nenbak met afmetingen van 20 x 40 meter, geheel voorzien van een nieuwe binnenwand-beplating, om de benen van de paarden te beschermen. Bijna alle twintig boxen zijn momenteel bezet. Er is nog slechts een drietal plaatsen vrij. Bedoeling is er in de nabije toekomst ook wedstrijden te hou den indoor, zowel springen als dressuur. De landelijke rijvereni- ging en ponyclub Luctor et Emergo uit Zaamslag heeft hier in manege De Buck een thuisha ven. Ook de Western Riding-club in oprichting is van plan hier een dag in de week te komen trainen. Activiteiten volop dus," besluit De Buck. „Vooral het winnen van de Hoon dert-trofee was belangrijk voor me. Dat gaf me een echte kick. Het betrof een fraaie wisseltrofee bij de springcompetitie voor pony's in manege De Scheldestad in Vlissingen. De paarden strij den daar jaarlijks om de Leeu wen-trofee, maar bij de pony's staat de Hoondert-bokaal cen traal in deze springcompetitie over drie klassieke parcoursen. Het was een spannende aangele genheid, maar over die drie par coursen bleek ik toch de sterkste te zijn," zegt de leerlinge aan het Reynaert-college in Hulst enthousiast. Dat Femke de Buck over talent beschikt bewees ze deze zomer tijdens de provinciale kampioen schappen in Axel op het fraaie ruitersportterrein aan de Bos- laan. Daar werd ze met haar pony Ilyo B provinciaal springkam- pioene in de L-klasse categorie C. „Die titel gaf me het recht tot deelname aan de nationale kam pioenschappen op het Federatie centrum in Ermelo. Dat was op 26 augustus. Een hele belevenis. Er stond daar een zeer zwaar parcours opgesteld. Patriek de Kindt, die altijd met me meegaat naar concoursen, stelde me ech ter op mijn gemak. Hij vertelde me hoe ik de lijnen moest rijden, maar het was niet gemakkelijk. Toch bleef ik foutloos en bereikte de barrage. Ook in de barrage bleef ik foutloos, maar één deel nemer legde het parcours sneller af. Dat betekende voor mij een tweede plaats in het nationale kampioenschap. Een prestatie waar ik best apetrots op ben. Het was tenslotte de eerste keer dat ik op nationaal niveau mee mocht doen. Het was in Ermelo best indrukwekkend." Groen Femke de Buck begon al op 6- jarige leeftijd haar activiteiten in de ruitersport. Ze zegt: „Dat was met het schimmeltje Nita. Daar heb ik veel dressuurwedstrijden mee gereden. Tot in de L-klasse. Nita was niet geschikt voor springwedstrijden. Dat lukte voor geen meter. Ze stopte steeds voor de hindemissen. Dan kom je niet ver. Daarna is Ilyo B - dat staat voor De Buck - gekomen. Een nog 'groene' pony van ruim driejaar oud. Die pony moest alles nog leren. Van onze sportmedewerker Axel - De jubileumuitgave van de Internationale Junioren- driedaagse van Groot-Axel, die op 24, 25 en 26 mei volgend jaar wordt verreden, krijgt een aantrekkelijk programma. Zo komt er een derniekoers op de zaterdagmiddag waaraan zo'n vijftien bekende oud-ren ners zullen meedoen. Er ont brandt dan een strijd rondom cultureel centrum De Halle. De kans dat Eddy Merckx van de partij is wordt door Ap den Doelder hoog ingeschat. »We hebben contacten met de v rienden van Eddy Merckx' en daaruit is eigenlijk dit idee voortgekomen. Daarnaast heb ben we Joop Zijlaard in de arm genomen en die zorgt voor de dernies," laat Ap den Doelder, voorzitter van de stichting internationale Juniorendrie daagse Groot-Axel weten. Deze activiteiten betekenen tevens een opkrikken van de Plaatselijke kermis. Aan de rest van het omlijst- msgprogramma wordt flink gewerkt en gesleuteld. „Het is ons derde lustrum en dat willen we niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Het wordt iets groots." De driedaagse blijft een Zeeuws-Vlaamse aangelegen heid. De organisatie zat zo nu en dan in de clinch met de KNWU, maar alles lijkt nu in een rustiger vaarwater terecht gekomen. „We hebben de laatste tijd goe de gesprekken gevoerd met de KNWU. Nu een man als Fran- cissen weg is, is ineens ook de lucht opgeklaard. Een vreug devolle ontwikkeling," stelt Den Doelder. De overkoepelende UCI heeft inmiddels voor de vierde keer Axel aangewezen als Coupe du Monde-wedstrijd. Op diezelfde datum wilde men in Duitsland ook een wedstrijd laten verrij den, maar daar heeft de UCI een stokje voor gestoken. „We zijn dus duidelijk een beschermde wedstrijd," aldus Den Doelder tot besluit. Urbain en Ria de Buck en dochter Femke in manege De Buck in Absdale. foto wim kooyman Door Eddy de Schrijver Kloosterzande - Het klassieke seizoen start op 30 maart in Philippine als de Omloop van de Braakman wordt verre den. Dat is bekend gemaakt in hotel Van Leuven waar de wielercomités en de organisaties van stad-tot-stadwedstrij- den bijeen zijn geweest. De afgevaardig den van de Ronde van Midden-Zeeland lieten verstek gaan, maar hadden zich netjes afgemeld. Consul Henk Remijnsen houdt elk jaar aan het begin en het eind van het seizoen een eva- luatiebijeekomst. In Van Leuven kwamen onder meer de grote wedstrijden in Zeeland ter sprake: 6 april: Omloop van Borssele, zon dag 28 april Wim Hendriks Trofee, 4 mei: Ronde van Midden-Zeeland, 24, 25 en 26 mei: internationale juniorendriedaagse, 31 mei, 1 en 2 juni: Ster van Zeeland voor vrouwen met de finaledag in Kloosterzande en de proloog in Zoutelande. Als afwachting is er een koers voor cyclospor- tieven gepland, 8 en 9 juni: Zeeuws Vlaams Wielerweekend, 15 juni: Arjaan de Ridder Trofee met vermoedelijk de start in Goes van wege een gevonden sponsor, 6, 7 en 8 septem ber: Delta Toer. De samenwerking met het Vlaamse Kruis blijft gehandhaafd. „Omdat dat allemaal goed bevalt en de goedkoopste manier is," aldus Remijnsen. Er werd ook aandacht besteed aan de begeleiding van de karavaan. Steeds meer moeten de organisaties een beroep doen op vrijwillige motorrijders. Maar de conclusie was dat deze mensen prima wor den opgeleid, zodat ze op hun taak zijn bere kend. Ook de nieuwe categorie-indeling kwam ter loops ter sprake. Bij het overleg was Ronald Apers, voorzitter van de stichting Zeeuws Vlaams Wielerweekend voor het eerst aanwe zig. Verder waren ook vertegenwoordigers van de Wim Hendriks Trofee, de Omloop van de Braakman, de klassieker voor vrouwen Kloosterzande, de Omloop van Borssele en de Delta Toer present om ook hun zegje te doen. Ook de wielercomités waren met veel afge vaardigden naar Kloosterzande gekomen. Van de dit jaar gehouden wedstrijden valt hoogstwaarschijnlijk Aardenburg af. „Begrij pelijk als je zo weinig renners aan het vertrek krijgt," was de reactie van Remijnsen. Het hoofdthema was de nieuwe categorie indeling. „Het zal even wennen zijn voor alle maal, maar we komen er wel uit," aldus Remijnsen. De voormalige B-amateurs wor den nu cyclosportieven genoemd en de elite amateurs zijn de A-amateurs van dit seizoen. Remijnsen verwacht voor 1996 heel wat meer nieuwelingenwedstrijden dan dit jaar, een gevolg van het jeugdproject. Tijdens de renners vergadering die onlangs werd gehouden, werden de oude prijzensche ma's als boosdoener gezien voor de geringe opkomst van renners, de comités die aanwe zig waren in Kloosterzande wilden best pra ten over een verhoging van dat schema. Nu wordt er meestal 900 gulden aan prijzengeld uitgekeerd voor een A-wedstrijd. Dat kan in 1996 verhoogd worden met de helft of zelfs meer. „Ik heb niet al te veel bezwaren gehoord tegen die eventuele verhoging," meldde Remijnsen. Voor 1996 bestaat de mogelijkheid om op dagkaart deel te nemen aan een cyclosportie- ve wedstrijd. Hoe de samenwerking uitpakt met de twee trimbonden is nog niet bekend. Op 11 december komen alle partijen samen in Kloosterzande. „Ik zou nog voor het eind van het jaar zekerheid willen hebben over de invulling van die samenwerking. Op 11 december hopen we ook al de kalenders met elkaar te kunnen vergelijken." Volgend seizoen komt er opnieuw een Amstelcircuit. Comités die daarvoor in aan merking willen komen kunnen zich daarvoor opgeven. 1. J.P. Mulder (Walcheren) 13 doelpunten. 2. N. de Wolff (Sluiskil) 11 doel punten. 3. A. van Haneghem (Yzendijke) 10 doelpunten. 4 t/m 8. J. Lensen (Koewacht), A. v.d. Noorden (Kruiningen), E. de Groene (Luctor '88), P. Bom (SSV'65), P. Caumartin (VC Vliss ingen) 9 doelpunten. 9 t/m 13. W. v.d. Dries (Kapelle), E. Arens (Kruiningen), L. Franse (Middelburg za), A. Beurkens (Ril- landia), P. Baumgarte (Terneuzen) 8 doelpunten. 14 t/m 17. J. Frusch (Axel), J. Kie- vits (Kapelle), C. van Dordt (Ril- landia), A. van Huizen (VC Vliss ingen) 7 doelpunten. 18 t/m 24. B. v.d. Walle (Hoek), R. Bassie (Middelburg za), W. Bis schop (Steen), M. Strijdonk (Steen), E. Tieleman (Vogelwaar de), Y. Kuyper (Walcheren), A. Meijer (Zaamslag) 6 doelpunten. 25 t/m 32. R. de Jager ('s H. Arendsk.), C. Osmanovski (Bres- kens), E. Leonhart (Dauwendaele), D. Gijsel (Hoek), C. Blommaert (HW '24), P. Schipper (Kloetin- ge), M. Govers (SVV '65), J. Scheele (Tern. Boys) 5 doelpunten. Clubscore: 1. Kruiningen 33 doelpunten. 2/3. VC Vlissingen/Walcheren 31 doelpunten. Kamperland - Qua balbezit waren de krachtsverschillen niet zo heel groot tussen de jongens voetbalselectie van Zeeland tot 14 jaar en de leeftijdgenoten van de combinatie Rotterdam/Gouda. In het scheppen van kansen en de afwerking daarvan was het ver schil wel beduidend in dit kwalificatieduel voor het NK. In de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op en kregen beide ploegen kansen. Paal en lat stonden treffers in de weg. Zeeland kwam op voorsprong door een fraaie lob van Martijn Hage (Zier- ikzee), maar zag Rotterdam/Gouda nog voor de pauze langszij komen door een treffer van Nito Sequera (Feyenoord). In het begin van de tweede helft kreeg Zeeland drie goede mogelijkhe den, die onbenut bleven. Rotterdam/Gouda kwam op voorsprong vai Omar Zaroual (Sparta) en toen Zeeland een kwartier voor tijd door een eigen doelpunt op een 1-3-achterstand kwam was de mentale weerbaarheid gebroken. In de slotfase liepen de bezoe kers nog vrij gemakkelijk uit maar een ietwat geflatteerde 1-6- zege door treffers van Evans Bonsu (Feynoord) en de reeds genoemde Omar Zaroual. Axel - In de provinciale hoofdklas zaalvoetbal slaagde De Cocq in de derby mt ZVH erin de winst te pakken. Met 7-4 zegevierde de formatie van De Cocq. Zwaantjes/Kiss uit Terneuzen moest aantreden tegen Jong Ambon maar reisde niet af. Te weinig inte resse van diverse spelers en bedenkingen wegens de mist maakte dat coach Dennis Sanchez af moest zeggen. DE COCQ-ZVH 7-4 - Tot 3-3 ging de strijd in Oostburg gelijk op. Opmerkelijk daarbij was het feit dat de ploeg van coach Henk Maas tot twee keer op voorsprong kwam. Daarna nam De Cocq afstand en liep uit naar 7-3. Die kloof werd niet meer gedicht. Toen ook werd duidelijk dat de Hulsterse ploeg 'vedette' Arno Zwegers node miste. Voor de formatie uit Aardenburg scoorden Dirk Verdonck (4x), Geert Trog, Paul Hubregtse en Harry Rie- mens. Dennis d'Olieslagers (2x), Kees de Putter en Hans Picavet schoten voor ZVH raak. Terneuzen - In de derde klasse van het.zaalvoetbalrayon Terneu zen versloeg W Dow 4 koploper Maas 3 met 2-5 en neemt daar door de leiding over in de klassering. Het eveneens hoog geklas seerde Crunchtime kon daar niet van profiteren doordat het met 2-1 van Witte/Boussen/De Bruin verloor. W Dow 2 was met 6-3 te sterk voor W Dow 3 en Adhanca won in een doelpuntrijk treffer (9-6) van hekkesluiter Smit. In de vierde klasse zorgde Bonded Stores voor een verrassing door nummer twee Qutility 2 met 5-4 te verslaan. STANDEN Derde klasse: W Dow 4 6-13', Maas 3 6-13, Adhanco 6-11, Vv Crunchti me 6-10, Witte/Boussen/De Bruin 6-10, VV Dow 2 6-6, VV Dow 3 6-6, Smit 6-0. Vierde klasse: Plantenmarkt 8-22, Gemeente 2 6-12, Qutility 2 7-12, W Terneuzen 2 5-9, Bonded Stores 7-8, W Dow 5 6-7, Atoom Boys 6-6, Café B 6-3, Melk Bier 6-3. Sas van Gent - Het gaat niet goed met ADEG in de zaalvoetbal competitie van het rayon Sas van Gent. Na een voorvarende start verloor die ploeg in de laatste vier wedstrijden drie keer en is daardoor uit de kop van de klassering verdwenen. Nu verloor dat team met 6-8 van Vriendenkring. Opvallend was de ruime 8-3-zege van een versterkt Marinet tegen Ranschaert. Koploper Benny Sport Veteranen blijft zonder punt verlies en versloeg afgelopen week met 0-4 SVG. Naaste achter volger Philippine 2 won met 3-2 van Zelzate United. Outokumpu versloeg op de valreep IZV met 5-4 en het deze competitie niet op dreef zijnde De Spetters moest een 2-1-nederlaag incasseren tegen Cerestar. STAND Benny Sport Veteranen 8-24, Philippine 2 8-19, Zelzate United 9-18, ADEG 9-16, Ranschaert 8-13, Vriendenkring 7-11, SVG 8-10, Cerestar 8-10, De Spetters 8-7, Outokumpu 8-6, Marinet 9-6, IZV 8-3. Sas van Gent - In het zaalvoetbalrayon Sas van Gent worden maandag 27 november de halve finales van de bekercompetitie afgewerkt. Om 19.00 uur spelen Philippine 2 en Philippine 1 tegen elkaar en om 19.55 uur begint het duel tussen Benny Sport en De Gravin. Dinsdag 28 november om 21.00 uur wordt de finale van die bekerstrijd afgewerkt in de gemeentelijke sporthal te Sas van Gent. Ronald Apers, voorzitter van de stichting 'Het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend'. foto wim kooyman Door Eddy de Schrijver Aardenburg - Ronald Apers, voorzitter van de stichting Het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend, is met de toewijzing van drie jaar topcompetitie verheugd. „Ik ben vooral blij voor de mensen die al acht jaar hun best hebben gedaan om deze wedstrijd in Zeeuws- Vlaanderen te laten verrij den. Het is een pluim op de hoed voor alle medewerkers en daarmee feliciteer ik die mensen ook. Het is hun ver dienste," aldus Ronald Apers. Het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend wordt begin juni verreden. Drie jaar topcompetitie betekent tevens dat er een toekomstge richt beleid kan worden gevoerd. Sponsorcontracten kunnen voor drie jaar worden opgemaakt. „Dat is ons streven natuurlijk. Tot nu toe kon je slechts jaar voor jaar werken, maar nu we drie jaar in de topcompetitie zit ten, hebben we gewoon meer te bieden. Zowel op zaterdag als zondag besteedt Studio Sport weer aandacht aan onze wed strijd. Voor sponsors is dat een extra leuke bijkomstigheid." Het Zeeuws-Vlaamse Wieler weekend is toe aan zijn negende editie. „De tiende moet een extra leuke wedstrijd worden. Ten minste, dat vindt het bestuur. Laten we eerst deze tweedaagse maar eens goed op de rails zet ten. Het ziet er overigens alle maal goed uit. Dat moet ook, want zoals we dit jaar moesten werken is niet ideaal. Als je op het allerlaatste moment nog een hoofdsponsor moet zien te strik ken is dat verre van ideaal zelfs." Opvallende afwezige in het wed strijdbeeld is het wielercomité van Westdorpe. Dat wilde best weer de organisatie op zich nemen, maar in een brief meldde dat comité daar geen financiële middelen aan te willen spende ren. Kortom, wel een leuk evene ment binnenhalen, maar het mocht geen geld kosten. „Aan de ene kant jammer, maar aan de andere kant ook niet. Het jury rapport meldde immers dat de start van de tijdrit geen topcom petitie waardig was. Veel te smal. Nou, daar hebben we natuurlijk rekening mee te hou den. Daarom zijn we uitgeweken naar Vogelwaarde. Een organi satie die alles afweet van dit wielergebeuren. Met Joop Her mans en andere bestuursleden hebben we een gesprek gehad met een positieve wending. Het betekent overigens niet dat Vogelwaarde de tijdrit in de Bos- sestraat laat vertrekken." Hengstdijk Het wielerdorp Hengstdijk is uitverkoren om als startplaats te fungeren voor de individuele tijdrit over 10,8 kilometer. De start wordt vermoedelijk vlak voor een café gegeven. Het wie lercomité van Hengstdijk heeft inmiddels toegezegd te bekijken of er met vlaggers meegeholpen kan worden, maar voor de rest heeft dat comité er niets mee te maken. Hengstdijk is overigens wel de organisator van het natio naal kampioenschap voor trim mers in 1996. Nu het wielerweekend voor drie jaar tot de top van Nederland behoort denkt Apers dat ook de parcoursen voor drie jaar wor- den vastgelegd. „Dan heb je ten minste even tijd om adem te halen. Je draaiboek ligt dan klaar en kun je zo uit de kast halen." Het parcours van Hengstdijk wordt deze week trouwens geïnspecteerd door consul Henk Remijnsen. De eerste rit wordt vanaf Het Meulengat in Sluiskil verreden met de finish op de Tivoliweg in Hulst, 's Avonds vindt de tijdrit plaats en zondag wordt dan de koninginnerit Breskens-Bres- kens verreden. „Onze parcours- kenner bij uitstek, Freddie Scheele uit Hoek, heeft nog twee extra stroken kasseien weten te vinden. In de eerste etappe doen we ook kasseien aan in de buurt van Nieuw-Namen. Het zal de wedstrijd spannender en zwaar der maken." Toewijzing tot de nationale top wedstrijden betekent dat je ver zekerd bent van deelname van de topploegen uit Nederland. „Daar heb je verder niets aan te doen. Je hoeft dus niet te bedelen om renners aan de start te krij gen. Gemakkelijk, maar het betekent dat je geen inkomsten hebt van ploegen. Het prijzen geld is weer omhoog. Kortom, we weten dat de begroting aange past moet worden. Dat geldt dan voor drie jaar. Nu kunnen we aan de slag om de financiële middelen te vinden, maar ik ver wacht geen al te grote obstakels te moeten nemen. Op de bedel toer zoals dit jaar hopelijk nooit meer." In het bestuur is niets veranderd bij de stichting. Ronald Apers werd voorzitter en Ton van Oos ten vice-voorzitter. Of de eerste machinist met een gerodeerde conducteur op de achtergrond. De trein is vertrokken en den dert voort.

de Stem | 1995 | | pagina 15