F eyenoord kwaad van tot erger Fenil Ajax-spelers maken zich pas vanaf maandag druk over Gremio Taument voorlopig niet terug Thomas schaatst op talent naar brons Fortuna bezorgt trainer Arie Haan derde nederlaag in zes competitieduels Tennisduo Haarhuis!Eltingh gaat voor goud UITSLAGEN Deelname aai Oud -coureui derniekoers 6 Gifbeker moet helemaal leeg' sportnieuws kort DE STEM SPORT Publiek Medelijden 14.500 kaarten voor Nederland-Ierland Nijpels bemiddelaar in biljartconflict Raas in zee mét KNWU en NOC BOBSLEE dammen darts gewichtheffen golf lNDEN handbal hockey rugby schaken h voetbaTIII waterpolo DE STEM paardesport Groen Tijdens juniorendrie* knyB ZATERDAG 25 NOVEMBER 1995 [$2 Door Jaap van Essen Tokio - Tot en met zondag staat er bij Louis van Gaal slechts één ding cen traal: het gevecht van zijn spelers groep tegen de vermoeid. Aan Gre mio, dinsdag tegenstander in de strijd om de wereldbeker hoeven de Ajacieden nog even niet te denken. „Het leek wel een slagveld," typeerde Frank de Boer gisteravond de wijze waarop de Ajax-selectie 's middags in het mega-hotel Teikoku verzamelde. De reis van en naar Madrid, het duel tegen Real en de onderweg naar Tokio opgelo pen jetlag had zijn sporen achterlaten in de lichamen van de spelers. Dr. Piet Bon was voor aanvang van de rondreis over de wereld nog redelijk optimistisch. De clubarts meende dat de meeste spelers in het viegtuig naar Tokio wel wat slaap zouden kunnen pakken en zodoende al een deel van het tijdsver schil (in Japan is het acht uur later) zou den wegsnurken. Er kwam maar weinig van. Zelfs de uit- gedeeelde lichte slaaptabetten hielpen niet echt. Bovendien werd het vertrek naar Tokio met anderhalf uur vertraagd doordat de gezagvoerder uit voorzorg weigerde te vertrekken zolang een groep van vijftien notoire herriemakers in zijn toestel zat. Enkele tientallen marechaus sees kwamen er uiteindelijk aan te pas om de gewraakte reizigers - die objectief gezien overigens nauwelijks iets hadden misdaan - uit de Boeing 747 te plukken. Veel extra last had Ajax niet van het oponthoud, zo meende Van Gaal. „Ach, zoiets kan gebeuren. Aan de andere kant wonnen we weer een half uur omdat we sneller van het vliegveld van Tokio in het hotel waren dan verwacht." In het hotel bleek de vermoeidheid van de spelers. Winston Bogarde en Edwin van der Sar waren uitzonderingen in positieve zin, bij het merendeel van de spelers was na in totaal 15 uur, de reis van het gezicht af te lezen. Danny Blind, die zich tijdens de hele vlucht verpoosde met fans en de pers, was er het slechtste aan toe. Zelfs bij de uiterst lichte en geïmprovi seerde avondtraining kon de aanvoerder zijn ogen nauwelijks openhouden. Om 18.00 uur Japanse tijd (12.00 in Neder land) trainde Ajax naast het Nationale Kasumigaoke Stadion. Niet op een veld, maar op een atletiekbaan, die vanwege het lokale schreeuwende ruimtegebrek onder de oprit naar een parkeergarage is Het negentienkoppige Ajax-gezelschap heeft nog steeds drie geblesseerden. Wooter, Scholten en Frank de Boer trainden apart. De laatste is pessimis tisch over zijn kans in de finale van dins dag te kunnen spelen. „Hooguit 20 pro cent dat ik het haal," meende hij gister avond. Van onze verslaggever Sittard - Feyenoord-trainer Arie Haan moet het voorlopig nog stellen zonder rechter spits Gaston Taument. De spits ondervindt erg veel hin der van de knieblessure, die hij ruim anderhalve week geleden tijdens de training opliep door een botsing met tweede doelman Rob van Dijk. Taument zit al bijna een jaar vrij wel voortdurend in de lappen mand. De Hagenaar, op dat moment international, kreeg eind '94 last van een dijbeenblessure. Na de winterstop werd hij pas geopereerd, waarna het herstel enkele maanden duurde. De voorbereiding op dit seizoen ging de mist in door een operatie aan de amandelen. Net toen Haan hem weer in de basis wilde zet ten, raakte hij andermaal gebles seerd, nu dus aan zijn knie. Ook Ulrich van Gobbel kan in de eerstvolgende wedstrijd van Feyenoord, woensdag voor de beker tegen RBC, niet van de par tij zijn. De Bredanaar ontving gisteravond zijn vijfde plus zesde gele kaart (en dus rood) en wordt daarom automatisch geschorst. Door Jacques Hendriks Sittard - Zes competitiewedstrijden staat Arie Haan aan het roer bij Feyenoord. En nu al heeft hij meer competi tienederlagen aan zijn broek dan zijn ontslagen voorgan ger Willem van Hanegem. Onder de naar Saoedi-Arabië uitgeweken Kromme verloor Feyenoord van Utrecht en PSV. Met Haan ging de bekerwinnaar inmiddels onderuit tegen Ajax, Sparta en, gisteravond, tegen promovendus Fortuna Sittard, 1-0. Voor het eerst sinds hij de trai- nersfunctie bij Feyenoord begin oktober overnam van Willem van Hanegem had Arie Haan de basis van de vorige wedstrijd (Go Ahead thuis, 2-2) laten staan. Misschien hoopte de welbe spraakte Groninger dat dit ver trouwen de elf zou inspireren tot mooie daden, maar het tegendeel bleek waar. De Rotterdammers bakten er namelijk niets van in een wedstrijd die zeker het eerste nalf uur het aanzien absoluut niet waard was en daarna voor namelijk leuk was dankzij de thuisploeg. „We probeerden in de eerste helft te voetballen, maar er zit nog te veel angst in de ploeg," meende Haan. Fortuna, nummer vijftien op de ranglijst ,en verzwakt omdat liefst acht spelers door blessures ontbraken, liet de gasten aanvan kelijk wat aanmodderen. De oud ste man op het veld, de 34-jarige Ruud Heus, onderscheidde zich laarbij het meest. Zonder echte iirecte tegenstander kreeg de inksback alle ruimte om Feye- aoord-aanvallen op te zetten, maar vrijwel iedere pass van zijn voet belandde bij de tegenstan der. Op het middenveld was Trustfuil onzichtbaar, wat een inie verder ook gold voor Lars- son en Iwan. Blinker tenslotte viel alleen op door zijn ruzietjes met zijn tegenstander Lee, wat in le 21e minuut resulteerde in een iomme gele kaart voor de Feye- ïoorder. Blinker was wel de man die het oubliek in de 34e minuut wakker schudde, toen hij na een passje van Van Gobbel vrij voor doel- nan Van Zwam kwam, die zich jchter goed breed maakte. Kort voor rust was de lol in Lim- Durg compleet toen de ook al zo mzekere Feyenoorder Zwijnen- berg bleef hangen, waardoor de buitenspelval niet werkte. Simons kon op doelman De Goeij afstormen, was niet egoïstisch en schoof de bal op de een dag eer der van MW overgekomen Lanc- kohr, die zo een droomdebuut kende, 1-0. Tijdens de rust probeerde Haan bij zijn spelers de gevoelige snaar te raken. „Ik wil wel eens zien wie van jullie echte Feyenoorders zijn," zei hij in de kleedkamer en liet als extra stimulans meteen na de pauze al zijn bankzitters warmlopen. Nog voor Haan zelf kon kiezen, was de samenstelling van zijn ploeg al veranderd. Verantwoor delijk hiervoor was Ulrich van Gobbel, die de onmacht van zijn ploeg illustreerde door, na een terecht bestrafte overtreding van hem op Simons, van kwaadheid de bal tegen een reclamebord te knallen. Arbiter Blankenstein gaf de verdediger zijn tweede gele kaart en dus moest hij vertrek ken. Vlak nadat Simons van heel dichtbij de kans op 2-0 had ver prutst, leek Fortuna-doelman Van Zwam vervolgens Feyenoord uit medelijden een handje te wil len helpen. Hij schoof de bal zo maar in de voeten van Larsson, die blijkbaar niet van cadeautjes houdt en er warempel in slaagde naast te schieten. Met Vidmar, Maas en Van Bronckhorst voor Iwan, Trustfull en Blinker hoopte Haan op wat meer passie van zijn tiental. Maar zelfs het mouwen opstropen is niet meer aan deze dolende ploeg besteed, het opportunistische spel leverde wel wat mogelijkhe den maar geen treffers op. De beste kansen waren zelfs voor Simons en Kool (mislukte voorzet Feyenoorder Van Gobbel wint een kopduel van Simons van Fortuna. Van Gobbel moet later na een tweede gele kaart het veld ruimen. foto anp op de lat) van Fortuna, ook al vond Haan dat Feyenoord een gelijk spel verdiend had. En dus won gisteravond de ooit in Rot terdam-Zuid ontslagen Pim Ver beek van zijn oude club. En dat is voor iedere trainer natuurlijk erg lekker. Bij Feyenoord, dat dit weekeinde nog aardig kan duike len op de ranglijst, moet men andermaal bij zichzelf te rade gaan. Het gehoopte 'shock-effect' na het ontslag van Van Hanegem is immers uitgebleven en met het spelpeil van de Rotterdammers lijkt het van kwaad tot erger te gaan. FORTUNA - FEYENOORD 1-0 (1- 0). 42. Lanckohr 1-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 11.000. Rode kaart: 48. Van Gobbel (Feye noord) 2x geel. Gele kaart: Bosz, Blinker (Feyenoord). Fortuna: Van Zwam; Lee, Roest, Dirkx en Boessen; Van Bommel, Ricksen en Kool; Burke, Simons (75. Van de Zander) en Lanckohr. Feyenoord: De Goey; Zwijnenberg, Koeman, Van Gobbel en Heus; Trustfull (60. Maas), Bosz en Klioe- jev; Iwan (60. Vidmar), Larsson en Blinker (68. Van Bronckhorst). Sittard - Volgens trainer Arie Haan heeft Feyenoord het sportieve dieptepunt nog niet bereikt. „De gifbeker moet kennelijk helemaal leeg," zei de Gro ninger na de blamerende nederlaag tegen Fortuna Sit tard (1-0)., „Eri de bodem is nog niet iii zicht." Haan hield zich groot na zijn derde verliespartij met Feye noord. Hij benadrukte dat hij zich nog geen zorgen maakt over zijn tobbende spelersgroep. „Ik moet en zal deze ploeg aan het voetbal len krijgen," sprak hij strijd lustig. „Overal is me dat als trainer gelukt. Ook met Feyenoord zal ik slagen. Maandag beginnen we weer opnieuw." Jan een verslaggever Berlijn - Ondanks een trainingsachterstand van vier weken Dehoort Annamarie Thomas in het vrouwenschaatsen tot de wereldtop. Haar tijd van 2.07,93 op de 1500 meter was gisteren ;ijdens de eerste dag van de wereldbekerwedstrijden in Berlijn goed voor een bronzen medaille. De 24-jarige schaatsster uit Ban- ;ega was zelf nog het meest ver- laasd over haar podiumplaats. ,Toen ik in de kleedkamer de tij- ien van de eerste ritten hoorde, lacht ik dat het al heel mooi zou rijn als ik 2.10 zou rijden. Dit lield ik niet voor mogelijk," zei Thomas die op slag de sores als gevolg van haar chronische rug blessure vergat. Bondscoach Ab Krook waar- ichuwde meteen voor overmoed ia het eerste optreden van de Friezin dit seizoen. ,We moeten nog steeds heel voor- richtig met Annamarie zijn en net haar belastbaarheid." Van- vege haar trainingsachterstand ;tond Krook de afgelopen dagen mkele malen afzonderlijk met de ïummer drie van het afgelopen tVK. „Het zou onzin zijn te zeg gen dat we hier systematisch laar toe gewerkt hebben. Wat Annamarie hier laat zien is puur ;alent." Alleen de Japanse Mie Uehara vist zich tussen de gedoodverfde vinnares Gunda Niemann en Thomas te wringen. De Oosten rijkse Emese Hunyady bleef van wege een blessure aan de kant. Over de kloof van vier seconden ten opzichte van Niemann maak te Thomas zich geen zorgen. „Zij heeft hiervoor hard getraind. Pas in januari telt het echt voor mij. Ik ben al heel blij met deze derde Berlijn. Wereldbeker. Vrouwen, 500 m: 1. Zjoerova (Rus) 40,19, 2. LeMay (Can) 40,58, 3. Schenk (Dui) 40,69, 4. Höiseth (Noo) 40,85, 5. Völker (Dui) 40,89, 6. Shimazaki (Jap) 41,00, 7. Oka- zaki (Jap) 41,04, 8. Auch (Can) 41,08, 9. Xue (Chn) 41,19, 10. Bakina (Rus) 41,26, 19. Aaftink 41,75, 20. Zwolle 41,85, 33. Van Meggelen 42,92. 1500 meter: 1. Niemann (Dui) 2.03,81, 2. Uehara (Jap) 2.06,65, 3. Thomas (Ned) 2.07,93, 4. Witty (VSt) 2.08,02, 5. Friesinger (Dui) 2.08,16, 6. Pechstein (Dui) 2.08,17, 7. Shimizu (Jap) 2.08,33, 8. Tabata (Jap) 2.08,35, 9. Nozaki (Jap) 2.08,37, 10. De Jong (Ned) 2.08,51, 12. Zwolle 2.08,96, 22. Timmer 2.11,54, 23. Zijlstra 2.12,10. Door Cas Overzier Eindhoven - Paul Haarhuis en Jacco Eltingh houden zich tijdens het WK-dubbel in Eindhoven niet alleen bezig met hun partijen. Neder lands sterkste tennisduo, dat zich gisteravond als ongesla gen groepswinnaar plaatste voor de halve eindstrijd, maakt tijd voor allerlei nevenactiviteiten. Zo ver zorgden ze een tennisclinic in een school voor moeilijk opvoedbare kinderen. „Niks vreemds hoor," legt Haar huis uit. „Bij andere toernooien van de ATP-tour ondernemen we ook wel eens wat. AI is daar niet altijd even veel tijd voor." Dat klopt. Haarhuis en Eltingh behoren in het profcircuit tot de grote minderheid die twee spel- disciplines aan elkaar koppelt. Enkel- en dubbelspel. De 'Dut- chies' weten niet anders. Vaak betekent dat een overladen pro gramma. Geen tijd voor een bezoekje aan een museum, een concert of genieten van de geneugten des levens. Alleen afgelopen seizoen al werkte Eltingh 26 en Haar huis 25 enkelspeltoernooien af. Bovendien kwamen ze samen uit in 24 dubbelspelevenementen. Maar beide Nederlanders varen er dan ook wel bij. Niet alleen houden ze van het spelletje, zoals ze dat zelf zo fraai bena drukken, ook de bankrekenin gen van beide tennisprofessio- nals mogen gezien worden. Op de lijst van grootverdieners die de spelersvakbond, ATP, onlangs publiceerde, neemt Haarhuis een fraaie vijftiende plaats in. De Eindhovenaar van origine toucheerde dit jaar alleen al zo'n anderhalf miljoen gulden aan prijzengeld. Ook Eltingh doet met een zeventiende plaats en 1,3 miljoen gulden een aardige duit in het eigen zakje. Dat bei den enkele jaren terug in het spoor van vele collega's om fis cale redenen uitweken naar belastingparadijs Monaco, zal dan ook niemand vreemd in de oren klinken. Dubbelen mag dus prettig zijn om (erbij) te doen. In Haarhuis' geboortestad bleken de zestien deelnemers oftwel 's werelds acht sterkste tenniskoppels zelfs bereid financiële concessies te doen, omdat Advantage Inter national slechts vijf weken de tijd had het toernooi te organi seren en dus weinig tijd had voor het aanboren van sponsors. De verdiensten tijdens het WK in Eindhoven bedragen nog niet de helft van vorig jaar toen Jakarta plaats van handeling was. Niettemin strijken de wereldkampioenen als team nog altijd 50.000 dollar (was 100.000) op en incasseert een duo per gewonnen wedstrijd 10.000 dollar (was 25.000). Geld en sportieve prestaties gaan in de topsport nu eenmaal hand in hand. En zolang de gro te geldschieters 'brood' zien in het tennis zullen de artiesten rij kelijk worden beloond. Wie neemt het ze kwalijk? Haarhuis en Eltingh presteren ver boven de middelmaat. Het besluit om drie jaar geleden samen te gaan dubbelen heeft ook zijn vruchten afgeworpen in het enkelspel. Ook bij de WK-klus gaat het de 'Dutchies' voor de wind. Met de PSV'ers Ronaldo en Jonk onder de vijftienhonderd toeschou wers in het indoor sportcentrum van Eindhoven behielden Haar huis en Eltingh gisteravond hun ongeslagen status. Door de zege van 7-6, 6-3 op de Amerikaanse combinatie Rick Leach/Scott Melville mochten ze zich groepswinnaar noemen. Waarmee de Nederlandse ten- niskameraden niet alleen revan che namen voor hun nederlaag in de kwartfinales op Wimble don maar ook hun - op papier - grootste concurrenten in de kruisfinales ontwijken. Haar- huis/Eltingh gaan nu voor goud. Het Australische koppel Mark Woodforde/Todd Woodbridge moesten gisteren in de eerste avondpartij weliswaar voor de derde keer een set afstaan, maar finishten wel als winnaar van de 'rode groep'. Eindhoven. WK dubbel Rode groep: Woodbridge/Wood- forde (Aus/1) - Knowles/Nestor (Bah/Can/4) 6-7 6-2 7-6, Suk/Vacek(Tsj/5) - Ho/Steven (VSt/NZe/8) 6-3 7-6. EINDSTAND: 1. Woodbridge/Woodforde 3-6 (6-3) 2. Suk/Vacek 3-4 (5-2) 3. Ho/Steven 3-2 (3-4) 4. Know les/Nestor 3-0 (1-6). Blauwe groep: Eltingh/Haar- huis (Ned/2) - Leach/Melville (VSt/6) 7-5 6-3, Lobo/Sanchez (Arg/Spa/7) - Connell/Galbraith (Can/VSt/3) 5-7 7-6 6-3. EINDSTAND: 1. Eltingh/Haarhuis 3-6 (6-0) 2. Connell/Galbraith 3-2 (3-4), 3. Leach/Melville 3-2 (2-4) 4. Lobo/Sanchez 3-2 (2-5). Programma van zaterdag halve finales (12 uur) Woodbridge/Woodforde - Con nell/Galbraith, Eltingh/Haar huis - Suk/Vacek. Den Haag/Liverpool (anp) - De KNVB heeft voor de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Ierland tenminste 14.500 kaarten ter beschikking. Dat is de uitkomst van overleg tussen bestuur ders van de Nederlandse, Engelse en Ierse bond, vrijdag in Liver pool. Nederland en Ierland spelen op 13 december in Liverpool om de laatst overgebleven plaats in het deelnemersveld van de EK-eindronde. John Lammers probeert Willem H alsnog te bewegen tot mede werking aan een transfer naar RKC. De overgang van de bijna 32- jarige topscorer ketste gisteren af omdat de clubs het niet eens werden over de hoogte van de transfersom. Voor Willem II is de zaak daarmee afgedaan omdat de Tilburgse club Lammers een limiet had gesteld uiterlijk gisteren tot afronding te komen. Met RKC was Lammers het al eens geworden over een contract voor 2'/z jaar. Een verschil van enkele tienduizenden guldens was het breekpunt in de onderhandelingen van de clubs. Go Ahead Eagles heeft zich gisteren versterkt met Erik Tam mer. Hij tekende een contract voor 2,5 jaar. Aanvankelijk was Tammer financieel onhaalbaar, mede omdat nog een geschil met diens kortstondige eigenaar Belenenses uit Portugal wachtte op een oplossing. Bovendien schermde de speler ook met andere inte resse. FC Twente heeft in zijn eerste wedstrijd na het gedwongen ver trek van trainer Ten Donkelaar een verdiend punt gehaald bij Heerenveen: 1-1. De bezoekers, met interim-coach Fred Rutten op de bank, hadden meer kansen, maar met name Bruggink wierp zich op als misser. HEERENVEEN - FC TWENTE 1-1 (0-1). 34. Elzinga 0-1, 62. Nygaard 1- 1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 13.300. Gele kaart: Karnebeek en Mols (FC Twente). Heerenveen: Swager; Doesburg, Hansma (58. Nygaard), Pastoor en Sier Roelofsen, Tomasson en Van Tuinen (70. Pander); Talan, Echteld en Eegl top (66. Wouden). FC Twente: Boschker; Ajoepov, Nijhof, Boerebach en Karnebeek; Bos- velt, Elzinga en Oude Kamphuis; Petrov (84. Ter Avest), Mols en Brug gink. Jan Reker zal niet meer als trainer/coach in het betaalde voet bal actief zijn. De 47-jarige Reker heeft dat deze week besloten op uitdrukkelijk advies van enkele medisch specialisten in Wasse naar en Tilburg. De onderste vier ruggewervels zijn bij Reker ern stig beschadigd. Ajax-voorzitter Michael van Praag heeft zich in Zeist sterk gemaakt voor een snelle rentree van arbiter Dick Jol op de voet balvelden. „Ik vind het uitermate verdrietig dat hij niet meer fluit," liet de Amsterdammer tijdens de rondvraag van de algeme ne najaarsvergadering van de profsectie weten. „Wat mij betreft, blijft hij welkom bij Ajax, mits bewezen kan worden dat hij onschuldig is," vervolgde Van Praag. „De KNVB moet hem in dat geval rehabiliteren. Ik heb het gevoel, dat niet onomstotelijk vast staat dat hij verkeerde dingen heeft gedaan." Dordrecht - Ed Nijpels gaat proberen de ruzies in de biljartwe reld bij te leggen. Hij wordt bemiddelaar in het conflict tussen de professionele driebandenorganisaties BWA en VDN enerzijds en de Nederlandse, Europese en wereldbond (KNBB, CEB en UMB) anderzijds.Nijpels is president-directeur van De Twaalf Provin ciën Landelijke Arbodienst NV. Hij was minister van VROM, fractievoorzitter van de WD en burgemeester van Breda. Alle partijen zijn akkoord met Nijpels als bemiddelaar. De BWA is de internationale organisatie die een aantal drieban- ders onder contract heeft. De VDN is de Vereniging Driebanden Nederland, die de sterkste competitie van de wereld organiseert. Vaals - Jan Raas voert op dit moment gesprekken met de Konink lijke Nederlandse Wiëlren Unie (KNWU) en NOCNSF over de opzet van een jeugdplain. De Zeeuw heeft de wielerbond en olym pische sportbond bëtrökkèn bij zijn plannen naast de Rabobank- profploeg ook éeri opleidingsinstituut voor jeugdige wielreners van de grond te tillen. Raas wilde gisteren nog niet onthullen hoe hij de zaken preciës wil aanpakken. Hij was in Vaals, waar de roemruchte Raleigh-ploëg van Peter Post een reünie hield. Wel staat vast dat naast Nico Verhoeven ook voor Frans Maassen een functie is weggelegd in de opleiding van junioren. Maassen heeft onlangs een punt gezet achter zijn loopbaan. Ook verzorger Fons van Heel wordt bij de jeugdploeg betrokken. Lilleharamer. Wereldbeker twee mansbob, eerste wedstrijd: 1. Lueders/Pyc (Can I) 1.47,75 (53,59 54,16), 2. Dostthaler/Plat- zer (Dui II) 1.48,03 (53,70 54,33), 3. Langen/Kohlert (Dui I) 1.48,17 (53,74 54,43), Shiftler/Jones (VSt I) 1.48,17 (53,76 54,41), 28. Geurts/Welten (Ned) 1.49,80 (54,50 55,30). Kenter/Scheppers (Ned) niet gestart. Lubliniec. EK, mannen. Elfde ronde: Vatoetin (WRu) - Zdoroviak (Mol) 2-0, Kristek (Tsj) - Valneris (Let) 0-2, Machado (Por) - Balcerowicz (Pol) 0-2, Rejc (Slv) - Vipoelis (Let) 0-2, Hubner (Bel) - lives (Est) 0-2, Schólrüa (Ned) - Raimondi (Ita) 2-0, Shabs- hai (Isr) - Georgiev (Rus) 0-2, Jan sen (Ned) - Chmiel (Pol) 1-1, Boe- tatov (WRu) - Kirzner (Oek) 1-1, Boezinski (Lit) - Kalmakov (Rus) 2-0, Stand: 1. Georgiev 19, 2. Valneris 18, 3. Boezinski, Kalmakov 15, 5. Boetatov 14, 6. Jansen, Kirzner, Vipoelis, Vatoetin 13,12. Schólma, Chmiel 11. Den Haag. European Grand Mas ters. Mannen, achtste finales: Barne- veld (Ned) - Raes (Bel) 2-0, Stompé (Ned) - Ruthledge (GBr) 2-1, Palfrey (GBr) - Vlaardinger- broek (Ned) 2-0, Williams (GBr) - Monk (GBr) 2-1, Adams (GBr) - Dalglish (GBr) 2-0, Clark (GBr) - Laurens (Bel) 2-1, Palfreymah (Gbr) - Mason (GBr) 0-2, Taylor (GBr) - Fordham (GBr) 2-1. Inde ling kwartfinales: Barneveld - Palfrey, Stompé - Adams, Wil liams - Clark, Mason - Taylor. Vrouwen, indeling kwartfinales: Hoenselaar (Ned) - Anderson (Den), Maytum (Ned) - Greatbatch (GBr), Hedman (GBr) - Colclough (GBr), Solomons (GBr) - Pruim (Bel). Kanton. WK. Mannen, tot 99 kg: 1. Kakiasvihs (Gri) 410 (trekken 182,5-stoten 227,5), 2. Sirtsov (Rus) 410 (190- 220), 3. Krapati (Kaz) 400 (185- 215). Vrouwen, tot 83 kg: 1. Shi-chih (Tai) 240 WR (trekken 105-stoten 135 WR), 2. Urrutia (Col) 237,5 (105-132,5), 3. Antonopoulou (Gri) 225 (100-125). Melbourne. Heineken Australian Open. Stand na 2 ronden: 1. McWhinney 138 slagen, 2. Whitlock (Aus), Grady (Aus) 139, 4. Norman (Aus), Daly (VSt), Gale (Aus) 141, 30. Van der Velde (Ned) 145. Marbella. Kwalificatietoernooi Europese Tour. Stand na tweede ronde: 1. Nyberg (Zwe) 136 (69 67) slagen, 2. Mellor (Eng) 138, 3. Webster (Eng), Lebouc (Fra), Wills (Wal), Collison (Eng) 139, 7. Way (VSt), Pullan (Eng), Buhrmann (ZAf), Sailer (Oos), Larsson (Zwe) 140, 20. Muntz (Ned) 143 (70 73), 90. Steenkamer 148 (77 71), 154. Wechelaer (Ned) 153 (78 75), 165. Lovey (Ned) 155 (74 81). Haarlem. Haarlemse Handbal Week, derde dag: Nederland - Por tugal 26-28 (11-15), Noorwegen- Italië 22-17. Kaapstad. Olympisch kwalifica tietoernooi, vrouwen. Tiende dag. Argentinië - Groot-Brittannië 2-2 (1-1). 14. Nicholls 0-1, 24. Castdli 1-1 (sc), 45. Castelli 2-1 (sc), 70. Fraser 2-2 (sc). Argentinië geplaatst voor de Olympische Spe len. Castricuin. FIRA Cup. Groep BI: Nederland - Georgie 55-3 (12-3). Stand: 1. Nederland 2-5, 2. Duits land 1-3, 3. Denemarken 1-2, Georgië 2-2, 5. Tsjechië 0-0. Linares. Europese zonetoernooi. Elfde en laatste ronde, belangrij»' ste uitslagen: Van Wely niescas (Spa) '/=-'/=, Apicella (Fra) - Miles (GBr) 1-0, Van der Sterren (Ned) - Renet (Fra) 1-0, WeUs (GBr) - Magem (Spa) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Goerevitsj (Bel) !-»■ Eindstand: 1. Illescas 8 punten, Van Wely, Van der Sterren, va» der Wiel, Miles, Apicella, Renei, Weiss 7. Ulescas plaatst zich voor intera netoernooi in Jerevan (Arm), ui 1996. Rio de Janeiro. Halve finale Zuidamerikaans Supercup. Tweede wedstrijd: Flamengo (Bra) - Cruzeiro (Bra, 1.19. Aloisio 1-0,38. Marcio Cos 2-0, 45. Beletti 2-1, 70. Rodngoa Eerste wedstrijd: 1-0. Flamengo J11 finale tegen Independiente(MBJ- Duitsland: Düsseldorf - Stuttgart 1-2, HSV - St. Pauli 1-0- België: Brugge - Charleroi u- Frankrijk: Strasbourg - Monaco - 0. Mannen hoofdklasse: Polar Bear ZPB13-5. Van onze verslaggever W Antwerpen - Dick Jaspers hoeft zich geen zorgen te maken over nachtwerk in het derde wereldbekertoernooi driebanden van dit seizoen, dat volgende week van don derdag tot en met zondag in het Zuiderpershuis aan de tijc Waalse Kaai in Antwerpen dat; wordt gehouden. De laatste In aanvangstijden zijn gepland me op de tweede toernooidag, gin wanneer de laatste drie kwartfinales voor 20.30 uur op het programma staan. ce® Ik wilde geen ruzie krijgen met var Andrea," grapte Michel Cielen, bro de Bil (Bi Van onze paardesportmedewerker Absdale - „Hoogtepunten tot nu aan de Levade, de nationale ka winnen van de Hoondert-trofee Vlissingen," zegt Femke de Buc uit Absdale, die lid is van de Hul „Vooral het winnen van de Hoon dert-trofee was belangrijk voor me. Dat gaf me een echte kick. Het betrof een fraaie wisseltrofee bij de springcompetitie voor pony's in manege De Scheldestad in Vlissingen. De paarden strij den daar jaarlijks om de Leeu wen-trofee, maar bij de pony's staat de Hoondert-bokaal cen traal in deze springcompetitie over drie klassieke parcoursen. Het was een spannende aangele genheid, maar over die drie par coursen bleek ik toch de sterkste te zijn," zegt de leerlinge aan het Reynaert-college in Hulst enthousiast. Dat Femke de Buck over talent beschikt bewees ze deze zomer tijdens de provinciale kampioen schappen in Axel op het fraaie ruitersportterrein aan de Bos- laan. Daar werd ze met haar pony Ilyo B provinciaal springkam- pioene in de L-klasse categorie C. „Die titei gaf me het recht tot deelname aan de nationale kam pioenschappen op het Federatie centrum in Ermelo. Dat was op 26 augustus. Een hele belevenis. Er stond daar een zeer zwaar parcours opgesteld. Patriek de Kindt, die altijd met me meegaat naar concoursen, stelde me ech ter op mijn gemak. Hij vertelde me hoe ik de lijnen moest rijden, maar het was niet gemakkelijk. Toch bleef ik foutloos en bereikte de barrage. Ook in de barrage bleef ik foutloos, maar één deel- nemer legde het parcours sneller af. Dat betekende voor mij een tweede plaats in het nationale kampioenschap. Een prestatie waar ik best apetrots op ben. Het was tenslotte de eerste keer dat ik op nationaal niveau mee mocht doen. Het was in Ermelo best indrukwekkend." Femke de Buck begon al op 6- jarige leeftijd haar activiteiten in de ruitersport. Ze zegt: „Dat was met het schimmeltje Nita. Daar heb ik veel dressuurwedstrijden mee gereden. Tot in de L-klasse. Nita was niet geschikt voor springwedstrijden. Dat lukte voor geen meter. Ze stopte steeds voor de hindernissen. Dan kom je niet ver. Daarna is Ilyo B - dat staat voor De Buck - gekomen. Een nog 'groene' pony van ruim drie jaar oud. Die pony moest alles nog leren. Eer vijf klas B h wir dre ge gaa vijf spr ben suu San van mij: goe met me cou miji wel ind Ilyo San bet< is.' Fen ters inst ter „Eei sfee ook Loo les j de I Dat mar in A en gest een' Urb jaar gew Dat wor den pisc en een neri 40 n nier om best box, nog vrij. toek den dres ging Eme in i ven. in o] dag Acti Del Van onze sportmedewerker Axel - De jubileumuitgave van de 1 driedaagse van Groot-Axel, die op jaar wordt verreden, krijgt een aan Zo komt er een derniekoers op za.terdagmiddag waaraan zo n vijftien bekende oud-ren ners zullen meedoen. Er ont brandt dan een strijd rondom cultureel centrum De Halle. De hansdat Eddy Merckx van de partij is wordt door Ap den Doelder hoog ingeschat, li, ,e hebben contacten met de Vrienden van Eddy Merckx' en daaruit is eigenlijk dit idee voortgekomen. Daarnaast heb ben we Joop Zijlaard in de arm genomen en die zorgt voor de dernies," laat Ap den Doelder, voorzitter van de stichting internationale Juniorendrie- daagse Groot-Axel weten. eze activiteiten betekenen tevens een opkrikken van de Plaatselijke kermis. Aan de rest van het omlijst- msgprogramma wordt flink gewerkt en gesleuteld. „Het is °ns derde lustrum en dat willen we niet onopgemerkt voorbij later groo De Zeeü heid. en een i geko „We de g KOT cisse luch devo Den De inmi Axel Mom datu ook den, een s zijn bescl Den

de Stem | 1995 | | pagina 14