'Meer invloed op vredesacties' Asielbeleid na 'Dayton' ongewijzigd Eis 4 jaar tegen kantonrechter wegens incest Zware straffen geëist voor mensenhandel Greenpeace-leden aangehouden in Den Haag Brand treft gebouw EO IRT Noord en Oost rolt tak wereldwijde drugbende op I )e>re|Fd Dijkstal 'uit zijn ambt gezet' door actievoerende agenten SPECTACULAIRE ILONDEN AANBIEDING ALLEEN IN WEEKBLAD PRIVÉ DESTEM BINNENLAND A3 Van Mierlo verwacht dat Veiligheidsraad Nederland voortaan gaat consulteren 'Dienstvliegtuig' staatssecretaris wekt beroering 1 A Schade ten minste een miljoen gulden ONTHULLEND Wat geschrapt werd uit haar TV-interview... SER 1995 A2 annië en Ierland: ting en enige tijd al zaterdag ook en- ingen. Vrijdag har- Stenwind. Geleide- zacht met op zater- ia van ongeveer 8 ar in zuidoost-En- t nog li graden, axemburg: Wolken- af en toe zon. Beide le meeste plaatsen dagtemperatuur on- aden, in de Arden- braden lager. Midden-Frankrijk: ie nacht en ochtend b mist. Verder af en ïar naar het westen ewolking en regen, ngs de Kanaalkust je zuidwestenwind, iperatuur van 7 gra- /ogezen en Jura tot tretonse kust. Zater- westen iets minder ttrijk: In de nacht en laatselijk mist. Ver- d tot tijd zon en op plaatsen droog. Za- het zuidoosten kans li. Op beide dagen iperatuur van 9 gra- Centraal Massief tot iterste zuiden. Perioden met zon. noorden van Lissa- aterdag ook elders, den en enkele buien, fcr is mogelijk. Maxi- 5 graden. Vrijdag in p nog middagtempe- 119 graden, rijdag perioden met het noordwesten re- dag wolkenvelden en en, mogelijk met on der zacht. Zaterdag nperatuur ongeveer in het noorden en in het binnenland den aan de oostelijke jke costa's. e Eilanden: Vrijdag ioden met zon. Zater- name aan de noord wolkenvelden. Vrij- Middagtempera tuur t rond 23 graden op en Ibiza: Afwisselend ipelwolken en een en- pn- of onweersbui, nperatuur ongeveer rijdag geregeld zon, sicilië meest bewolkt Enkele regen- of on- Zaterdag ook in Ca- langs de Middelland- st toenemende buien- ,jdag in de Po-valkte op mist. Middagtem- van 8 graden in het tot circa 17 in het zui- md en Kreta: Perio- zon en vrijwel overal de loop van zaterdag le op de Peloponnesos pde kans op een bui. oud: zaterdag maxima Iden rond Thessaloniki |aatselijk op de Pelo- Op Kreta maxima raden. VRIJDAG 24 NOVEMBER 1995 fELEFOONTJE lelletje bellen we een persoon. Zijn of haar in het telefoonnummer t. Een 2 in het nummer or de letter A, B of C etc en we? 1-3-5 4-6-3-8-7-2-4-6 ngen van gisteren: ram: a taal: 1. Opstel; 7. polka, i. links; 10. kras; 11.zowaar' al: 2. Paars; 3. temmer, 4. Opel; 6. blindweg; 10. kr«, artje: H. Durich uit Lisse is Ider'. Almelo (anp) - Officier van justitie mr. R. van Heek heeft gisteren voor de rechtbank in Almelo vier jaar gevangeni- draf geëist tegen de 51-jarige kantonrechter M.C.K. uit Almelo wegens incest met zijn „er dochters. Volgens de ver dachte hebben die de beschul digingen verzonnen. Het gaat naar zijn mening om een com plot. De officier verwees die complot- theorie naar het rijk der fabelen. Lustbeleving wint het in deze 0ak van vaderschap," oordeelde -ah manor, „cmnifto VnnrïC wnc Haf rpHpn tiicrimrpn nipt. anrri hppft. onder- van zestien iaar. ziin wener zij. De rechter zou tussen 1980 en 1994 zijn vier dochters seksueel hebben misbruikt. De kinderen waren in die periode tussen de vijf en zeventien jaar oud. Het meeste recente vergrijp dateert van eerste kerstdag 1994. De Almeloër zou voor het diner zijn 16-jarige dochter in haar slaapkamer hebben verkracht. Zijn ex-vrouw (rechter in Almelo) deed daarvan als voogdes van het kind in april aangifte. De drie andere dochters deden kort daar na aangifte. Voor K. was dat reden bij justitie een klacht wegens smaad en laster in te dienen. Tege lijkertijd legde hij zijn werk neer. Eind april volgde zijn aanhou ding. De beschuldigingen van zijn dochters hebben volgens K. te maken met de sfeer van haat en nijd die in zijn gezin is ontstaan. Vooral sinds zijn scheiding zou den de verhoudingen ernstig zijn verstoord. Het steekt hem dat de politie de achtergrond van de aan tijgingen niet goed heeft onder zocht. K. heeft volgens de officier misbruik gemaakt van de geeste lijke afhankelijkheid van zijn dochters. „Hij heeft geen enkele consideratie gehad met hun jeugd. Onherstelbare schade heeft hij hen aangericht. Pillen, therapeu ten, weglopen, nachtmerries, en voor altijd geschokt vertrouwen in volwassenen, afgebroken oplei dingen, eenzaamheid. Daar moe ten deze meiden de toekomst mee in." Twee dochters, een tweeling van zestien jaar, zijn wegens de opschudding die de zaak heeft veroorzaakt ondergedoken. Op verzoek van zijn verdediging hebben enkele tientallen beken den van de rechter-commissaris hun oordeel over K. gegeven. Die noemden hem onder andere inte ger, rechtlijnig, een goede vader, een strenge opvoeder en een soci aal bewogen mens. Zij zeiden hem niet te zien als 'iemand die zijn kinderen iets zou aandoen, waar voor hij nu terecht staat'. De getuigen houden het echter tevens voor onmogelijk dat zijn vier dochters zulke ernstige mis drijven verzinnen. „Die opvatting klopt," concludeerde officier Van Heek aan de hand van een uitge breid onderzoek van de politie. Rechters uit Zutphen behandelen de zaak. Ook de officier van justi tie komt uit die plaats. De recht bank in Almelo heeft daartoe besloten omdat zij nauwe banden heeft met het kantongerecht in Enschede waar K. werkt. Het is voor het eerst in Nederland dat een lid van de rechterlijke macht voor zulke ernstige misdrijven terechtstaat. Van onze Haagse redactie Den Haag - Landen die troepen leveren bij VN-vredesopera- ties, zoals Nederland, krijgen meer invloed op het mandaat waaronder die troepen moeten werken. Minister Van Mierlo van Buiten landse Zaken verwacht dat de Veiligheidsraad de troepenleve rende landen gaat consulteren voordat het mandaat wordt vast gesteld. Van Mierlo zei dit giste ren in de Tweede Kamer. Volgen de week komt de Veiligheidsraad bijeen. Nederland, maar ook een land als Argentinië, wil meer invloed op de besluitvorming. Eerder beklaagde Van Mierlo zich erover dat Nederland nauwelijks betrokken wordt bij de vaststel ling van het mandaat. Hij is ervan overtuigd dat dat gaat verande ren: „Zelfs de Veiligheidsraad kan niet zonder troepenleverende lan den." De Kamer debatteerde gisteren over de voorwaarden waaronder Nederlandse militairen kunnen worden ingezet bij internationale i|d 'sjijoaJ usjoj 'l00tl J3>' Het IRT-team werkte bij het oprollen van de zogenoemde R- organisatie nauw samen met de Turkse politie, de Amerikaanse Drug Enforcement Administra tion (DEA) en het Duitse Bun- deskriminalamt (BKA). De hoofd verdachte in Nederland is een 38- jarige Amsterdammer. Hij werd op zaterdag 4 november aange houden toen hij met ongeveer 230.000 gulden onderweg was naar een wisselkantoor in Frank furt. Kort na zijn aanhouding werden op adressen in Amster- Rotterdam (anp) - Officier van justitie mr. A. van Wijk heeft gisteren voor de rechtbank in Rotterdam tegen vier verdachten van mensenhandel 2,5 tot acht jaar gevangenisstraf geëist. Het viertal zou een bende hebben gevormd die in verschillende Europese landen op grote schaal meisjes dwong tot prostitutie. Om hun bedreigingen kracht bij del eiste de officier tegen de 25- 'e zetten zouden de verdachten meerdere meisjes érnstig hebben mishandeld en verkracht. De uit ex-Joegoslavië afkomstige 26-jarige F. B. en zijn 26-jarige "eef M. hoorden naast acht jaar celstraf een boete van 50.000 gulden tegen zich eisen. Voor haar aandeel in de mensenhan- Van onze Haagse redactie ven Haag - Het CDA loopt te hoop tegen een 'dienstvlieg- 'uig' dat staatssecretaris omelich Meijling van Defen sie wil aanschaffen. De christen-democraten vinden het een 'slecht signaal' dat vmelieh Meijling zo'n toestel koopt, terwijl er door bezui- Mgingen bij Defensie veel Personeel moet verdwijnen, bmelich Meijling wil voor 45 miljoen een tweedehands vliegtuig kopen waarmee hij, waar ook andere bewindslie den, transatlantische vlueh- *™nen maken. Het toe- wel ment om snel bij brand- aarden te komen waar gewone vliegtuigen niet mogen landen. fracties vinden dat Meijling niet goed ara kan maken waarom hij «toestel nodig heeft, maar tVdA, VVD en D66 willen ChA niet dwarsbomen. Het neemt daar geen genoe- Ren mee. CDA'er Hillen is dat andere ministers nu 1 e® dienstvliegtuig wil- „Minister Jorritsma van verkeer voorop, die vindt naar dienstauto al te klein." vredesoperaties. Alle fracties drongen erop aan, dat er meer hel derheid komt over de bevelsstruc tuur wanneer Nederland weer troepen stuurt voor zo'n operatie. Op de uitzending van 2000 mili tairen naar Bosnië om daar de vredesregeling te helpen handha ven, wilde de Kamer niet vooruit lopen. Daarover wordt volgende week gepraat. Van Mierlo zei te streven naar een 'zo breed moge lijk' draagvlak voor de uitzending van de militairen, zowel politiek als in de maatschappij. Zowel CDA als WD staan erg huiverig tegenover deze uitzending. WD- Kamerlid Van den Doel liet nog maals weten de grootste reserves te hebben. „Voor situaties waarin de VN de vrede moet afdwingen, is deze organisatie totaal niet geschikt," aldus Van den Doel. Zwolle (anp) - Het interregionaal rechercheteam (IRT) Noord en Oost Nederland heeft de Nederlandse divisie van een wereldwijd netwerk van drughandelaren opgerold. De organisatie hield zich vooral bezig met het witwassen van druggelden. De afgelopen twee jaar sluisden de criminelen 40 miljoen gulden door. dam, Diemen en Vianen huiszoe kingen verricht, waarbij een vrouw en twee mannen zijn aan gehouden. Gelijktijdig met de huiszoekingen in ons land deed het BKA in Duitsland invallen bij grenswisselkantoren. De Turkse politie deed in samenwerking met de Amerikaanse DEA hetzelfde bij wisselkantoren, bedrijven en woonhuizen in Istanbul. Daarbij werd de 59-jarige hoofdverdachte van de R-organisatie opgepakt. Hij zal in de Verenigde Staten worden vervolgd. Den Haag (anp) - De Haagse politie heeft gisterochtend 27 leden van Greenpeace gearresteerd tijdens een actie van de milieubeweging bij de Franse ambassade aan het Korte Voorhout in Den Haag. De actievoerders besmeurden de ruiten en muren van de ambassade met witte verf en ontrolden een grote Franse vlag op de gevel, uit protest tegen de Franse kemproeven in de Stille Zuidzee. Ook enkele agenten kregen verf over zich heen. Rond vijf over tien werd de actie beëindigd. De arrestanten zijn gisteren aan het begin van de middag vrijgelaten. Een speciaal team van de politie haalde rond half tien vier actievoerders/alpinisten van de gevel van het ambassadegebouw. Het kwartet hing aan touwen en had de Franse vlag uitge rold. De bijzondere actie van de politie verliep tot verrassing van de omstanders zeer soepel. Een agent die zelf ook aan eën kabel hing, sneed de touwen van de betogers door. De actievoerders werden daardoor gedwongen aan het touw van de agent te gaan hangen. De geveltoeris ten konden zo één voor één worden ingere kend. Kort na het begin van de actie 'Verblind door nucleaire waanzin' om half acht gisteroch tend, waren al 23 demonstranten aangehou- jarige Tsjechische vriendin van een van de twee, H.R., drie jaar cel. Een 25-jarige broer van de hoofdverdachte verdient volgens het om dertig maanden gevange nisstraf. Politie en justitie kwamen de bende op het spoor toen er ruzie ontstond met een rivaliserende bende in Rotterdam. Een aantal van de verdachten deed toen aangifte van mishandeling. Eer der waren de twee hoofdver dachten in Zwitserland al eens veroordeeld wegens verkrach ting, mishandeling en bedrei ging. Daarna zouden ze hun acti viteiten naar Rotterdam hebben verlegd. Volgens het om heeft de bende circa dertig meisjes onder valse voorwendselen vanuit Slo wakije en Zwitserland naar Nederland gelokt. De bende hield de meisjes vast in Rotter dam, verhandelde ze en dwong ze tot prostitutie 'door middel van voortdurende geestelijke en lichamelijke zware mishandelin gen en bedreigingen met vuur wapens," aldus de officier. De verdachten verrichtten ook dien sten voor andere 'vrouweneige naren'. Als die problemen met de meisjes hadden, kwamen de ver dachten erbij om hen te mishan delen. Zestien vrouwen, van wie twee minderjarig, deden aangifte van de mishandelingen. De straf zaak is het derde grote proces tegen mensenhandelaren deze maand in de Maasstad. Onder zoek van het speciaal gevormde Brut-team van de Rotterdamse politie leidde dit voorjaar tot de arrestatie van elf mannen en vier vrouwen, die tot verschillende bendes behoorden. Er zijn aan wijzingen dat een groot aantal vrouwen uit Oost-Europa in seksclubs in de Maasstad en elders tot prostitutie wordt gedwongen. De zaak wordt vol gende week dinsdag voortgezet. Door Carla Joosten Den Haag - Hoeveel Bosni sche vluchtelingen zijn er in Nederland en wanneer gaan ze terug? Dat waren gisteren de twee meest gestelde vra gen bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst van het ministerie van Justitie. Maar van terugkeer lijkt voor lopig geen sprake. Scepsis over het in veler ogen 'papieren' vre desakkoord overheerst en maakt snelle terugkeer van de duizenden vluchtelingen uit ex- Joegoslavië zeer onwaarschijn lijk. Daarbij komt dat de vluchtelin gen zijn verspreid over de repu blieken van voormalig Joego slavië, de aanpalende regio en de rest van Europa. Een massa le thuisreis zou uitdraaien op een chaos. Nog los van het feit dat vanwege grenswijzigingen niet iedereen zomaar naar zijn oude woonplaats terug kan. Van wijziging van het Neder landse beleid ten aanzien van vluchtelingen uit voormalig Joegoslavië is nog geen sprake. Evenmin zijn er concrete plan nen voor eventuele terugkeer van vluchtelingen naar hun geboorteland. Daarvoor is het vredesakkoord dat is gesloten in Dayton nog te vers. Illustratief is dat er nog steeds ex-Joegoslaven op de vlucht zijn. De UNHCR (de vluchtelin genorganisatie van de Verenig de Naties) schat nog 25.000 opvangplaatsen nodig te heb ben. Ook in Nederland melden zich nog steeds vluchtelingen uit het oorlogsgebied. De Immi gratie- en Naturalisatiedienst van het ministerie van Justitie boordeelt de aanvragen nog op dezelfde wijze als voor 'Day- Bosnische vluchtelingen in Europa Land Duitsland Zweden Italië Zwitserland Nederland Oostenrijk Turkije Denemarken frankrijk Noorwegen Luxemburg Hongarije Spanje Tsjechië België Albanië Polen Liechtenstein Ierland Finland Slowakije Bulgarije Portugal Aantal ton'. Het wachten is op een brief van het ministerie van Buiten landse Zaken over de situatie in ex-Joegoslavië. De UNHCR voorziet dat het nog jaren gaat duren voordat de vluchtelingen naar Bosnië teruggaan. Allereerst moeten volgens de VN-organisatie de 1,3 miljoen ontheemden in Bos nië zelf in staat worden gesteld naar huis te gaan. Dan komen de 820.000 vluchtelingen in de andere republieken van ex- Joegoslavië aan de beurt. Pas daarna begint de vluchtenorga- nisatie met de repatriëring van de 700.000 vluchtelingen die in West-Europa zitten. Van hen bevindt het merendeel zich in Duitsland. Nederland telt een kleine 40.000 vluchtelingen uit voormalig Joegoslavië. Van hen is ruim de helft Bosniër. In de asielcentra overheerst scepsis over de haal baarheid van vrede. De Vereni ging Vluchtelingenwerk Neder land adviseert Bosniërs niet overhaast naar huis te gaan en af te wachten of het daadwerke lijk vrede wordt. Of de vluchtelingen allemaal terugwillen naar hun vaderland is niet bekend. Veel mensen hebben huis, haard en familie verloren en voelen weinig voor terugkeer; anderen staan te springen om hun land weer te gaan opbouwen. Mensen met een vestigingsvergunning kun nen gewoon in Nederland blij ven. Maar ook een verblijfsver gunning kan niet zomaar wor den ingetrokken. Daarvoor is voor ieder individueel geval een uitspraak van de rechter nodig. Vanuit de Tweede Kamer wordt geen aandrang uitgeoefend om een snelle terugkeer van de voormalig Joegoslaven te bewerkstelligen. „Ik vind niet dat je nu kunt zeggen: hoera vrede, zet die mensen maar op de trein. Maar ik sluit niet uit dat een aantal zelf aanstalten zal maken. Op termijn, als de situatie echt is gestabiliseerd, kunnen we zien of ook anderen terug kunnen keren. En dan denk ik in de eerste plaats aan de mensen die nog geen vergun ning hadden of alleen een ver blijfsvergunning. Maar ook de vluchtelingenstatus kan worden ingetrokken. Daarbij moet je goed kijken hoe erg iemand in onze samenleving is geworteld," zegt PvdA-Kamerlid Gerrit Jan van Oven. Hij vindt dat Neder land ook afspraken moet maken met de regeringen daar over de behandeling van vluchtelingen die uit het leger zijn gedeser teerd. „Die mogen niet worden vervolgd." „Bescherming is tijdelijk," is het adagium van CDA-Kamer- lid Jaap de Hoop Scheffer. Is het eenmaal vrede dan moeten de vluchtelingen in zijn ogen ook terug. Maar zover is het ook volgens de oppositiepartij nog niet. „Het akkoord moet natuurlijk ook nog worden uit gevoerd; dat is ook mijn pro bleem met het sturen van vrede stroepen." J/ <v V? Van de grote zaken in de wereld heb ik maar weinig verstand en als het echt moeilijk wordt, dan kan ik het helemaal niet meer volgen. Neem nou die vrede in Bos nië, de voorwaarden daarvoor gaan me boven mijn pet. Een van de voorwaarden om die vrede te doen slagen, is bijvoorbeeld het opheffen van het wapenembargo. Op mij komt dat over alsof je een net afgekickte junk als beloning een kilo heroïne in zijn handen stopt met als boodschap: Niet spuiten! Er zal wel een voor gewone stervelingen niet te volgen hoger doel achter zitten. Misschien hebben al die wapenexporterende landen als gevolg van die vrede nu recht op compensatie-orders. Zoals er ook al groepen van landen zijn die de wederop bouw claimen. Ze bieden met de ene hand geld aan om met de andere hand dat geld plus bijkomende kosten weer in hun zak te steken. Op die manier is oorlog nog goed voor de economie. Met louter de vrede dienen kom je er niet in deze wereld. Er moet aan vrede ook wat te vérdienen zijn. MERIJN Den Haag - Op de A7 tussen Groningen en Drachten zijn giste ren verkeersopstoppingen ontstaan als gevolg van acties van demonstrerende politiemensen. De files ontstonden toen politie auto's uit Friesland, Groningen en Drenthe in colonne naar Drachten reden. In deze plaats bezochten ruim 1000 politieagen ten uit Groningen, Friesland en Drenthe een protestbijeenkomst. Tijdens de bijeenkomst voerden 200 agenten een toneelstuk op waarbij een jury minister Dijk stal (Binnenlandse Zaken) tijdens een rechtszitting uit zijn ambt zette. De Friese korpsbeheerder, burgemeester H. Apotheker, betuigde zijn steun aan de demonstrerende politieagenten en zei dat ook hij vindt dat de minister tegemoet moet komen aan de eisen van de politiebon den. In Huizen kwamen circa 300 agenten van de politie Gooi en Vechtstreek bijeen. De voorzitter van de Nederlandse Politiebond NPB, Van Duijn, riep ze op om allen een ijzeren voorwerp in zol der of kelder te zoeken en dit aan het actiecentrum te geven. De bonden willen een kunstenaar opdracht geven uit het verzamel de metaal een kunstwerk te las sen. Dat willen de vakorganisa ties minister Dijkstal ten geschenk geven 'ter nagedachte nis aan het afbreken van hun rechtspositie'. Vandaag maken de politiebonden tijdens een persconferentie in Utrecht bekend welke acties zij verder van plan zijn te voeren. Voor zover nu bekend hebben de politiemensen geen zin meer in ludieke acties en willen zij naar het 'zwaardere werk'. De leden van het Korps Landelij ke Politiediensten (KLPD) doen niet mee aan vertragingsacties op snelwegen, zo lieten zij gisteren weten. Het actiecentrum KLPD wil niet meewerken aan acties die de juridische toets der kritiek niet kunnen verdragen. Alleen in verbaliserende zin wil het korps wat minder stringent te werk gaan. Onder de KLPD vallen alle verkeerstaken (onder andere de Porschegroep) in brede zin: weg-, water- en luchtverkeer. Ook de Centrale Recherche Informatie, de diplomatieke beveiliging, het wagenparkbeheer van de politie, de bijzondere bijstandseenheid en het rampen-identificatieteam vallen onder de KLPD. De Haagsepolitie arresteerde gisteren op soms nogal hardhandige wijze 27 activisten van de irtilieu-organisatie'Gréenpeace. De actie voerders besmeurden de Franse ambassade met verf uit protest tegen de Franse kemproeven in de Stille Zuidzee. foto anp den. Het ging om degenen die het gebouw had den besmeurd. Bij die arrestaties ging de poli tie vrij hardhandig te werk. De luid proteste rende actievoerders werden meegesleept. Vol gens een woordvoerder van de politie is meteen overgegaan tot arrestaties omdat de actievoerders spullen vernielden. Ambassadeur B, de Montferrand toonde zich verbaasd over de actie. „Waarom hebben jullie mij niet tevoren ingelicht," zo vroeg hij aan iemand van de milieubeweging. „Dan hadden we er over kunnen praten." De Montferrand is niet van plan een aanklacht tegen de betogers in te dienen. „Ik hoop dat ze terugkomen, maar dan wel om te praten." Hilversum (anp) - Een deel van het gebouw van de Evangeli sche Omroep in Hilversum is gisteravond laat uitgebrand. De schade wordt op tenminste een miljoen gulden geraamd. De EO-uitzendingen op radio en televisie lopen geen gevaar. De brand heeft recent beeld- en geluidsmateriaal niet aangetast. Het is volgens een woordvoerder nog niet duidelijk wat er precies aan ouder geluidsmateriaal ver loren is gegaan. De EO bewaarde geen uitzendbanden voor televi sie in het gebouw. De EO is gevestigd in een voor malige roomskatholieke school aan de Oude Amersfoortseweg, vlak naast de spoorlijn van Hil versum naar Amersfoort. De brand trof vooral de kantoren van de afdeling muziek en geva- riëerd en de afdeling produktie. Er zijn geen decorstukken ver woest. Op het moment van de brand waren er geen mensen in het gebouw. De brandmelding kwam tien minuten voor mid dernacht via een automatisch brandalarm bij de brandweer binnen. Die rukte met groot materieel uit. Om half twee kon de brandweer het sein brand meester geven. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Het vuur is door nog onbekende oorzaak ontstaan op de derde verdieping. Volgens woordvoerders van brandweer en politie is zeker de helft van het pand voorlopig niet bruik baar. De Stichting 3xM, die bij de EO kantoorruimte huurt, is zwaar getroffen. Haar vijf ver trekken zijn geheel uitgebrand. Het bedrijf steunt in Afrika, Azië en Oost-Europa projecten die te maken hebben met Evan gelie-verkondiging. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1995 | | pagina 3