Woonwagencentrum in Othene Gehandicapten krijgen meer uit WVG-pot door overschotten Vrouwen Advies Commissie 'bouwt' feestje 'Hoe meer je koopthoe verder je loopt'' POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT Standplaatsen in Sluiskil en Zaamslag zijn komende zomer gereed Centrum in Terneuzen voor lichamelijk gehandicapten Zes maanden cel voor in bezit hebben harddrugs neen eren vreest ■agenten DE STEM ZEELAND B3 J gemeente herhaaldelijk ,,n binnengekomen met rekking tot te hard rijden. Lui aanleiding hiervan zijn J^ynaertavond Hulst Dominee Lorier neemt afscheid van Oostburg Twee aanhoudingen bij drugcontrole Theo van Broeck uit Clinge wint clubkampioenschap bij zeehengelen ER 1995 B2 ontas •world i Engeland 0 uur Pocahontas 0 uur Pocahontas uur Something to uur Seven Months rworld es ssins 3 1 uur The madness of g in Oblivion 1-3-4 hontas (Ned) hontas (Eng) uur The Net uur Seven Months :ies nplex ihontas (Ned) uur Johnny Mnemo- eheart ires Claiborne Usual Suspects issins 20.00 en 22.30 uur ionic 20.00 en 22.30 uur 20.00 en 22.30 uur ing) .00 uur Pocahontas 20.00 en 22.30 uur Lit- 20.00 en 22.30 uur 0 uur Forget Paris 20.00 en 22.30 uur 20.00 en 22.30 uur 0 uur Power Rangers 20.00 en 22.30 uur'The 0 uur Species sperado 0 uur Braveheart Ï0 uur Dolores Claibor ne bridges of Madison eens 30 uur Apollo 13 30 uur Johnny Mnemo- 30 uur Waterworld sassins ie Net igen i - Vijftig schutters, p 1: eerste hoge vogel: lek, tweede hoge vogel: lerle, eerste zijvogel: G. eede zijvogel: J. van de :de zijvogel: R. de erde zijvogel: A. Lam- eerste hoge vogel: H. eede hoge vogel: O. van :e zijvogel: J. van Dam- e zijvogel: E. Inghels, gel: B. Sergeant, vierde Doense. men - De Verenigde 1. R. Verbist-E. de van Roeyen-G. Boga- Vermeersen-K. Water- O. Jokeren: 1. mevrouw 2. A. Leybaert, 3. Taalman. Bieden: 1- G- 2. A. de Dijeker, 3. Cyr. ze verslaggever - De politie in de meente Beveren gaat eren voorlichten over jelen tegen gevaren oolmonoxide-vergifh- inbrekers. Agent® daarvoor persoonlijn iensen langs. ioi plan, waaraan flink ruchtbaarheid werd 1. Maar daar heeft de nu wel wat spijt van, uist door die groot se aankondiging vaa ligt een nieuw gevaar oer. i. jkt uit ervaringen in» van Brussel, waar oo •gelijke actie is gehou uderen kregen promPJ van lieden die zjc den als politie-agent er vervolgens mel kostbare spullen van* ingen. En dus doet e politie nu haar b ouderen voor dit soo iken te waarschuwen tijd wellicht, want to zijn er in Beveren n meldingen van n F n binnengekomen- VRIJDAG 24 NOVEMBER 1995 m onze verslaggever neuzen - De Wet Voorzie- cingen Gehandicapten (WVG) «akt volgend jaar voor gehan dicapten een stuk gunstiger uit dan was aangenomen. Dat jorot door de aanzienlijke verschotten op het budget 1995 en bezuinigingen op het budget door de invoering van iet kleinschalig collectief ver roer. De colleges van B en W van Ter- neuzen en Oostburg kondigen aan dat een aantal financiële ver goedingen voor diverse woon- en vervoersvoorzieningen worden verhoogd. Zo worden woningaanpassinggen voor negentig procent (in plaats van 75 procent) vergoed, de maximale vergoeding voor aan passing van de eigen auto wordt opgetrokken van vierduizend naar achtduizend gulden en bij geïndiceerde verhuizing wordt de vergoeding verhoogd van 2.500 naar drieduizend gulden en in aangewezen bijzondere gevallen van 3.500 naar vijfduizend gul den. Daarnaast wordt ook de indivi duele vervoerskostenvergoeding verhoogd voor die mensen die niet van het collectief vervoer gebruik kunnen maken. Ook hoe ven gehandicapten die van een minimum inkomen rond moeten komen voortaan geen eigen bij drage meer te betalen (is thans ruim 186 gulden). Voor mensen, die boven dat norminkomen zitten, wordt wel een eigen bijdrage verlangd van vijf of tien procent van de kosten. De colleges van Temeuzen en Oostburg verwachten, gezien de geringe hoogte van de eigen bij drage, geen enkele drempel meer voor de gehandicapte. Daarnaast denkt het college dat met de voorgenomen aanpassin gen de gehandic'apten aanzienlijk tegemoet worden gekomen. Zo is het collectief vervoer een goede voorziening voor die groep gehandicapte ouderen die op dit moment geen gebruik kunnen maken van de vergoedingsrege ling. B en W van Oostburg stellen in kader van de WVG voor een fonds in het leven te roepen voor vergroting van de mogelijkheden voor aanpassingen aan woningen tijdens de bouw of verbouwing voor gehandicapten. In de loop van volgend jaar wordt een uitge werkt voorstel voorgelegd. De Werkgroepen Gehandicap tenbeleid in Temeuzen en West- Zeeuws-Vlaanderen verwachten niet dat de invoering van het col lectief vervoer voor grote bespa ringen zorgt. De gemeenten moe ten er volgens beide werkgroepen rekening mee houden dat er zeker nog het volledige pakket ver voersvoorzieningen aangeboden moet worden. De beide werkgroe pen zijn daarnaast tegenstanders van dit vervoerssysteem gezien het verplichte karakter. De kri tiek wordt vandaag duidelijk gemaakt tijdens de vergadering van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer om 13.30 uur in het gemeentehuis in Oostburg. Van onze verslaggever Temeuzen - Het college van B en W in Temeuzen en de provincie zijn emit. Een deel van het woonwagencentrum De Blikweide in Sluiskil verhuist naar de nieuwbouw wijk Othene. Voorjaar 1997 moeten elf standplaatsen gerealiseerd zijn ten zuiden van het gelijknamige buurt schap, pal aan de Otheensedreef duldt geen langer uitstel van de ontruiming van De Blikweide. Haast is dus geboden. De woonwagenbewoners lieten in een brief aan het college weten niet vrijwillig te verhuizen, wan neer de gemeente niet tegelijker tijd een nieuw bedrijfsterrein beschikbaar stelt. Bedrijfsterrein Het huidige terrein aan De Blik weide, dat gebruikt wordt voor de sloop van auto's, voldoet niet aan de milieu-eisen. De sloop is voor de bewoners de belangrijk ste bron van inkomsten. Zonder een bedrijfsterrein, dat voldoet aan de gestelde eisen, kunnen zij niet langer hun beroep uitoefe nen. Geen werk, geen inkomsten. Maar Van Rooijen denkt dat het zo'n vaart niet zal lopen. Hij ver wacht dat de verhuizing en de toewijzing van de bedrijfsterrei nen gelijktijdig zal gebeuren. Gedacht wordt aan de Polenweg of de Koegorspolder. De wethou der gaf gisteren aan dat er dan wel sprake moet zijn van pachten of kopen. „Van een gemeentelijke subsidie kan geen sprake zijn. Dat zou oneigenlijke concurren tie inhouden." Eenmaal verlaten door de huidige bewoners, moet De Blikweide worden afgegra ven, waarna het geschikt is als industrieterrein. Het Rijk zal de bulk van de saneringskosten voor zijn rekening nemen. Vanwege de erbarmelijke toe standen moet De Blikweide opge- htven worden. De mensen wonen smet afgekeurde voorzieningen, te klein werkgedeelte en een boventallig aantal bewoners. De (1 standplaatsen zijn verdeeld aver vier nieuwe centra: Hoek al zes plaatsen gerealiseerd ijn), Sluiskil en Zaamslag (elk twaalf staanplaatsen, die volgend zomer klaar moeten zijn) en Temeuzen. Iruikbaar ;ns wethouder J. van Rooij- tn is voor wat betreft Temeuzen, Othene de enige locatie die op korte termijn bruikbaar is. „We hebben elke vierkante centimeter bekeken en dit was de enige mogelijkheid," aldus de wethou- der, die toegeeft 'een probleem' te hebben wanneer de raad op 14 december niet akkoord gaat met voorstel. Voor een definitief inrichtingsplan moet een bedrag van 25000 gulden beschikbaar ld worden. Verder moet het bestemmingsplan enigszins wor den aangepast, want de aangewe- zen locatie staat te boek als agra risch gebied. De raad had eerder dit jaar nog een voorkeur uitgesproken voor de locatie Reuzenhoeksedijk. Maar vanwege de vervuiling van de grond kan het gebied de eerst komende jaren niet bouwrijp gemaakt worden. De provincie Van onze verslaggever Temeuzen - De Stichting Zorg Lichamelijk Gehandicapten in Goes begint een activiteitencentrum voor lichamelijk gehandi- capten in Terneuzen. Het centrum wordt gevestigd in het leeg staande pand aan de Edisonstraat 2. Voor het pand hebben zich twee kilometer per uur lag. Vandaar dat het college een bedrag van een ton wil uittrek ken voor het aanleggen van snel heidsremmers. kandidaten aangediend. Naast de stichting uit Goes wil de Gerefor meerde Gemeente in Nederland te Temeuzen het pand aankopen en als activiteitencentrum gebruiken. en W van Temeuzen geven de voorkeur aan de stichting uit Goes omdat de vestiging van een activiteitencentrum voor licha melijk gehandicapten in een gro te behoefte voorziet. Momenteel ajn geen andere panden in Ter neuzen beschikbaar. Het voorstel komt donderdag aan de orde tij dens de vergadering van de raadscommissie financiën. Dan fordt ook het voorstel besproken om zes ton beschikbaar te stellen 'oor noodzakelijk onderhoud aan i tmtspaden op het sluizencom- P'ex. Deze fietspaden werden tij das inspecties als slecht tot zeer siecht bestempeld en daarom is ®el aanpakken hard nodig, e fietspaden, nu nog tegelpa- en, worden voorzien van een altlaag. Het materiaal is veel duurzai houds m®r en minder onder- Isgevoelig. lens de vergadering komt ook voorstel aan bod verkeers- hrÜmen(^e maatr®gelen aan te ""ten in de Baljuwlaan in Deze laan is een belang- weg voor de aangrenzende h«° j rt' ®ver deze straaf zijn Wr e—en uitgevoerd- 's gebleken dat de gemid- ^de snelheid tussen de 60 en 70 Van °nze correspondent Hulst De Reynaertstichting C? vrijdag 1 december een tonf »ertavond in Ret stadskan- Aanvang 20.00 uur. Spreker foSncus Rik van Daele- Voor- ïcpft unstenaar Marcel Rijssen Dpn,,eV-?neens acte de presence. Muzikale omlijsting is in han en Musical Exchange. De VAC, afkorting voor Vrouwen Advies Commissie, vierde gisteren in de burgerzaal van het Temeuzense stadhuis een feestje. Of beter gezegd: 'bouwde' een feestje, ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan. Want in deze drie decennia heeft de VAC zich in de mannenwereld die de bouw toch is een vaste plaats verworven. Want naar de VAC wordt inmiddels wel geluisterd als het gaat om meningen en adviezen voor de bouw van woningen, voor wonen en voor woonomgeving. Daar is wel voor geknokt, zo bleek gisteren maar inmiddels is de commissie dus een vaste gesprekspartner voor onder meer gemeente en woningbouwvereniging. De Temeuzense wethouder Johan van Rooij en kreeg daarvoor gisteren een pluim op de hoed. Een beloning in de vorm van een heuse onderscheiding: een bouwhelm, hem op het hoofd gezet door de voorzit ster van het provinciaal VAC-bestuur, J. Clement. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Oostburg - Dominee M. Lorier neemt zondag 26 november afscheid van de gereformeerde gemeente te Oostburg. De afscheidsdienst wordt gehouden in het eigen kerkgebouw aan de Molenweg te Oostburg en begint om 10.00 uur. De op 22 januari in West-Sou burg geboren Mattheüs Lorier was sedert 1987 predikant in Oostburg. Hij was tevens geeste lijk verzorger bij het Antonius ziekenhuis en het verpleeghuis De Stelle in die plaats. Dominee Lorier vertrekt naar Noordwijk, waar hij op zondag 10 december zijn intrede doet en als nieuwe predikant wordt bevestigd door de emeritus predi kant ds. J. Kuiper. De dienst wordt gehouden in de Buurtkerk aan de Hoofdstraat te Noordwijk en begint om 10.00 uur. Terneuzen - De politie van Ter neuzen heeft gisternacht in de Van Bovenstraat in de Temeu zense binnenstad een 17-jarige jongen uit Calais aangehouden. Hij was in het bezit van 36 gram softdrugs, dat in beslag is geno men. Het kwam hem te staan op een boete van 400 gulden. Omdat de man dat niet direct kon beta len is hij in ingesloten. Een 30-jarige Temeuzenaar werd in dezelfde nacht bij een drug controle betrapt in de Eerste Ver bindingstraat in zijn woonplaats. Hij was in het bezit van een klei ne hoeveelheid heroïne en cocaï ne. De harddrugs zijn in belag genomen en er is proces-verbaal opgemaakt. Klaas van Urk introduceert 'walk miles'. Door Peter van den Assem Hoek - Sparen voor reisjes naar bij voor beeld Indonesië, Sasput of de binnenlan den van Zuid-Tibet Het behoort tot de mogelijkheden met het nieuwe spaarsys teem 'walk miles'. Eén klein aandachts puntje: je moet er wel eerst naar toe....lopen. Een grap, een ludieke stunt Natuurlijk, hoe wel de initiatiefnemer, Klaas van Urk van reclamebureau Ad-House in Hoek, quasi seri eus op vragen reageert. Het bedrijf leidde het vrolijke spaarsysteem af van de inmiddels overbekende air miles. Wie werk uitbesteedt aan het bureau krijgt daar zegels voor: één walk mile per duizend bestede guldens. Wie een voetreisje naar Barcelona ambieert, moet dus eerst wel voor 1,2 miljoen gulden beste den. 'Hoe meer je koopt, hoe verder je loopt', luidt de slogan. Achter het walk-milesspaarsys- teem gaan zogenaamd ongekende mogelijk heden schuil. Maar of de gebruikers daar ooit achter komen is de vraag. Volgens Klaas van Urk is het namelijk niet de bedoeling dat de mensen de kleine lettertjes van de algemene voorwaarden lezen. „Nee, want dan zou het wel eens tegen kunnen vallen. Maar laten we eerlijk zijn, air miles vallen ook wel eens tegen." Toch verstandig om die algemene voorwaar den vooraf even uit te pluizen. Al was het alleen maar vanwege de hilarische reglemen ten die er in vermeld staan. De wandelaar kan een maaltijdvergoeding van zegge en schrijve 1,59 per dag tegemoet zien. Wel even voor schieten, maar na overleg van (uitsluitend) Aldi-bonnetjes krijgt de reiziger zijn centen na thuiskomst terug. Het geniet dus aanbeve ling om een land uit te kiezen waar deze supermarktketen te vinden is, anders blijft de vergoeding achterwege. Van Urk is verder bereid 17,50 per dag aan ovemachtingskosten voor de heenreis te ver goeden. Moet de wandelaar wel campingbon- netjes kunnen overleggen, want hotels wor den niet vergoed. Daar staat tegenover dat op schriftelijk ver- 92 hardrijders Terneuzen/Hoek - Bij snel heidscontroles gehouden op de Willem de Zwijgerlaan te Ter neuzen en de Middenweg te Hoek zijn woensdag 92 wegge bruikers bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid. Gecontroleerd wer den in totaal 938 voertuigen. De hoogste snelheid in de bebouwde kom van Temeuzen bedroeg 78 kilometer per uur. Op de Middenweg te Hoek, waar 80 gereden mag worden, was dat 136 kilometer per uur. Botsing Terneuzen - Bij een kop/staart- botsing in de Rooseveltlaan in Terneuzen werden twee perso nenauto's beschadigd. Het ongeval gebeurde doordat een 20-jarige automobilist uit Ter neuzen te laat merkte dat een voor hem rijdende auto, bestuurd door een 63-jarige man uit Zaamslag, remde. Diefstal Temeuzen - Uit de auto van een 35-jarige man uit Merksem werd woensdagmiddag de autoradio gestolen. De auto stond geparkeerd in de Nieuw- straat te Temeuzen. Inbraak Nieuwvliet - Bij een inbraak in een vakantiewoning aan de Vlier te Nieuwvliet werden een kleuren-tv en sateliet-ontvan- ger gestolen. De inbraak werd woensdag ontdekt. De woning' is eigendom van een Duitse familie. BeVoBo Terneuzen Terneuzen - Aster 1 mocht voor wat het waard was in de strijd tegen degradatie in de eerste klasse A van de Temeu zense bedrijfsvolleybalcompe- titie. Hetzelfde deed ING, maar met minder succes. Aster 1 speelde tegen VC Nota- bene een sublieme eerste set en had VC Notabene helemaal in de tang. De ploeg, gedragen door Peter van Walraven en Jan Willem van Boom, kon dit echter maar kort volhouden. Het hield toch een belangrijk punt aan de wedstrijd over: 2-1 (6-15, 15-8, 15-5). ING, dat zeker in de eerste en derde set even sterk speelde als tegen stander CIS, kreeg minder dan het verdiende en dat was hele maal niets: 0-3 (14-16, 5-15, 11-13). Een van beide teams zal er uit moeten want de rest staat veilig. UITSLAGEN Eerste klasse B: A&A 1- Echo/Audio 3-0 (15-3, 15-6, 15-5), Neelemans-V&V 1-2 (15-4, 4-15, 3-15). Tweede klasse A: Deltan 1-Verva- et 0-3 (6-15, 4-15, 8-15), De Hoop- Dees 2 1-2 (4-15, 15-11, 8-14), NHI-Dow 2 0-3 (8-15, 9-15, 14- 16). Tweede klasse B: Deltan 2-Rabo 0-3 (10-15, 3-15, 13-15), Voor- waarts-Gemeente 1 1-2 (15-8, 7- 15, 12-15), A&A 2-Philips 0-3 (13- 15, 9-15, 7-10). Derde klasse A: V&SH-Haven- schap 3-0 (15-9, 15-13, 15-0), Dow 3-Tevore 0-3 (4-15, 2-15, 8-15), Foaks 4-VC Schelde 1-2 (5-15, 15- 6, 9-15). Derde klasse B: Aster 2-Gemeente 2 0-3 (reglementair), B&S-Wabe- ko 0-3 (13-15, 8-15, 13-15), URS- Cijsouw 2-1 (5-15, 15-5, 15-4). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 9-27, Dow 1 10-19, Foaks 1 9-18, VC Notabe ne 9-14, CIS 10-13, Aster 1 10-5, ING 11-4. Eerste klasse B: Beldo 10-18, A&A 1 10-17, De Pooter 9-15, V&V 10- 15, Echo/Audio 11-14, Foaks 2 9- 13, Neelemans 9-9. Tweede klasse A: Vervaet 10-22, PSOVZ 1 10-19, De Hoop 10-17, Dow 2 10-17, NHI10-13, Deltan 1 10-10, Dees 2 10-9. Tweede klasse B: Rabo 10-25, Phi lips 10-24, Gemeente 1 11-20, Voorwaarts 11-13, A&A 2 9-11, Deltan 2 10-10, Scheldesport 9-2. Derde klasse A: Tevore 10-27, V&SH 10-22, PSOVZ 2 9-16, Foaks 4 10-13, Havenschap 10-11, VC Schelde 10-8, Dow 3 9-5. Derde klasse B: Foaks 3 10-19, Wabeko 10-18, B&S 9-17, Gemeente 2 10-17, Cijsouw 10-12, Aster 2 9-10, URS 10-10. Bedrijfstennis Terneuzen VROUWEN Poule 1: Baronie-Van Doeselaar 2- 2, De Kort-Racket Jack 0-4, De Keyzer-Boeye 0-4, Van Driel-Tol- hoek 0-4. Poule 2: Moerbeke-Sponselee 4-0. Poule 3: Doorns-De Dobbelaere 2- 2, Vink-Jansen 2-2. Poule 4: Dees-Hokke 4-0. Poule 5: Bommelijn-De Vin 2-2, De Waal-Schepnet 0-4. MANNEN Poule 1: Veraart/Kommers-Jan- sen/De Jonge 4-2. Poule 2: Nouwen/Cobben- Deij/Edwards van Muyen 2-4. Poule 3: Oppeneer/Van Damme- Mol/Blokland 3-3. Poule 4: Van de Zeijst/Kömer- Neve/Strijdonk 4-2, Audenaerd/Schuitvlot- Deij/Vogels 5-1. Poule 5: Rpth/Juffermans-Bom- melijn/Vrolijk 1-5, Doolaard/Ver- egge-Bac/Van Hemert 5-1. Poule 6: Heyman/IJsebaert-Agter- huis/De Saegher 4-2, Proost/Loonstijn-Bierings/Balze- reit 1-5. Poule 7: Van Tricht/De Kraker- Van Doeselaar/De Jonge 4-2. Poule 8: Herrebout/Pieters-Van de Velde/Visser 2-4. Poule 9: Dobbelaar/Gelissen- Reus/Roose 2-4. BEDRIJFSCOMPETITIE Poule 1: Star Travel-Smit Sport 5- 3. Poule 2: Jan Kolijn-Los Amigos 6- 2. Poule 3: ISM 1-Van Driel 2-6. Poule 4: Visser-8 In de Olie 6-2. Van onze correspondent Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 26- jarige illegaal in Nederland verblijvende M. D. uit Rotterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. De offi cier van justitie had negen maanden cel tegen hem geëist. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE zoek een veldfles geleend kan worden (wel vooraf thuis vullen). Tot slot is er een vergoe ding van 2,25 per gelopen veertig kilometer, voor de slijtage aan de schoenen. Toe maar. Volgens Klaas van Urk reageren de mensen positief op zijn spaarsysteem. „Ze vinden het een prachtig idee. Ik krijg nu al geregeld vra gen in de zin van: hoeveel walk miles levert het op Hoelang de walk miles nog 'lopen' kan Van Urk nog niet zeggen. „Ik heb er nog geen limiet aan verbonden. Je moet de mensen wel de tijd geven om een leuke reis bij elkaar te sparen." Maar zoals bij elk systeem kent ook de walk mile zijn nadelen. Ze mogen niet verkocht of geruild worden. En er is nog een voorwaarde waaraan de walk milespaarder moet voldoen. Wie zijn eindbestemming 'X' per voet wil bereiken, moet over voldoende walk miles beschikken. Bijbetalen kan niet, zo staat in de algemene voorwaarden te lezen. 'Tenzij u er erg veel geld voor over hebt'. Maar ach, een kniesoor die daar op let. Medio augustus ging D. richting Temeuzen om daar werk te zoe ken. Tot het vinden van enige arbeid kwam het echter niet, want kort na zijn entree in het Temeuzense werd hij naar aan leiding van een vechtpartij door de politie aangehouden en gefouilleerd. Bij die fouillering ontdekte de politie in zowel de Van onze correspondent Cadzand - Het clubkampioen schap bij de Zeehengelvereniging De Wielingen te Cadzand is dit jaar gewonnen door Theo van Broeck uit Clinge. Zijn behaalde tweede plaats in de laatste in dit seizoen meetellende wedstrijd was voldoende om zich definitief als eerste te klasseren in het jaar klassement van de acht gehouden wedstrijden. Die laatste, afgelopen zondag voor de kust van Cadzand in de Noordzee gehouden wedstrijd, was voor wat de vangsten betrof, de slechtste in dit seizoen. Van de 31 deelnemers slaagden er slechts zeven in vis te vangen en boven dien nog weinig ook. Winnaar werd Tonny van Over- meeren uit Aardenburg met 150 gram (slechts twee gavangen lompjes!), 2. Theo van Broeck, Clinge 144 gram, 3. Izaak Dierkx, Cadzand, 90 gram, 4. Fred Ever- sen, Philippine, 84 gram, 5. Slex de Riffer, Philippine met 56 gram. Eindstand clubkampioenschap 1995 1. Theo van Broeck, Clinge, 508 punten, 2. Piet de Koning, Bres- kens, 493, 3. Tonny van Qvermee- ren, Aardenburg, 492, 4. Izaak Dierkx, Cadzand, 475, 5. Fiel van Broeck, Clinge met 466 punten. broekzakken en de schoenen van D. 99 gram cocaïne, 5 gram heroïne, 410 pillen amfetamine en 675 lsd-trips. Volgens D. had hij slechts een pakje van ene Mohammed bewaard en wist hij niet wat erin had gezeten. Het verweer van zijn raadsman dat de politie onrechtmatig in de broek zakken en de schoenen van D. had gekeken werd door de recht bank verworpen. De 20-jarige Vlissinger N, B. is door de rechtbank conform de eis veroordeeld tot 240 uur dienst verlening als vervanging van zes maanden gevangenisstraf plus een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden. B. werd ervan verdacht over diverse periodes tussen 1 september 1993 en begin mei van dit jaar in Vlis- singen te hebben gehandeld in harddrugs. In eerste instantie gebeurde dat vanuit zijn woning, maar vanwege de overlast lever de hij de laatste periode uitslui tend op bestelling. Tijdens de behandeling van de zaak zei B. dat hij uitsluitend had gedeald om eten te kunnen kopen en om aan zijn eigen behoefte aan cocaïne te kunnen voldoen. De 47-jarige M. D., een voormalig bewoner van het asielzoekerscen trum in Burgh-Haamstede, krijgt overeenkomstig de eis van de officier een gevangenisstraf van acht maanden waarvan drie voorwaardelijk opgelegd wegens een poging tot doodslag op een landgenoot. Voor het onvoor waardelijke deel mag D. 210 uur dienstverlening verrichten. Midden augustus van dit jaar probeerde D. zijn geld te krijgen voor de fiets die hij aan het slachtoffer had verkocht. Toen deze hem noch geld noch de fiets wilde teruggeven en zich provo cerend gedroeg pakte D. zijn mes en maakte stekende bewegingen naar hem. Tijdens de vechtpartij, die daarop volgde, raakte het slachtoffer gewond aan arm, borst en gezicht.

de Stem | 1995 | | pagina 11