'Navo is het over Javier Solana eens' Vredi Minister Yan Mierlo ontkent fouten bij Navo-rel Lubbers Shimon Peres vormt regering Franse studenten massaal in actie Waarschijnlijk uitstel afschaffing ziektewet Buckingham Palace wil met Diana praten deStém Rosemary West krijgt drie maal levenslang BINNENLAND BUITENLAND Spaanse regeringspartij Walesa: fraude bij verkiezingen Meevaller kabinet Bewindsman België was aan de drugs 15 TÖEK15M E IETS V00K JOU? Kom dan naar de Open Dag 25 november 1995 ëidingscentrum voor Toeristisch Kader BUITENLAND KORT BINNENLAND KORT Het bu WOENSDAG 22 NOVEMBER 1995 Door Debbie Larigelaan Den Haag - Bijna had niet oud-pre mier Lubbers, maar minister Van Mierlo van Buitenlandse Zaken een nieuwe baan gehad. Van Mierlo's Amerikaanse ambtgenoot Christop her vroeg de Nederlandse vice-pre- mier of deze geen zin had om zijn campagneleider te worden. Want Van Mierlo voerde zo'n goede lob by om Lubbers de post van secretaris generaal bij de Navo te bezorgen. Dit gesprek vond plaats - per telefoon, Van Mierlo zat in een vliegtuig en Christop her in Washington - drie dagen vóórdat Lubbers afreisde naar Washington om daar gesprekken te voeren over zijn kandidatuur. De gesprekken die, zo zou later blijken, zo'n bizarre wending hebben gegeven aan de gang van zaken rond de opvol ging van Willy Claes. En het was nog lang voor het volgende telefoontje van Christopher, dat een heel andere toon zetting had: Christopher liet Van Mierlo toen onomwonden weten 'serious pro blems' te hebben met Lubbers. Van Mierlo moest gisteren in de Tweede Kamer verantwoording afleggen over de 'bloedneus' die Nederland volgens PvdA-kamerlid Valk heeft opgelopen. Met de verwijzing naar het telefoontje met Christopher wilde Van Mierlo maar zeggen dat de Amerikanen aanvanke lijk wel degelijk positief tegenover Lub bers leken te staan. Wel vond Christop her het jammer dat Eurocommissaris Van den Broek geen kandidaat was. Van Mierlo: „De Amerikanen hebben altijd een oogje gehad op atlanticus Van den Broek, maar ook Lubbers was vol gens Christopher waardevol." De oud-premier heeft volgens Van Mierlo de gesprekken in Washington 'zeer ontspannen' gevoerd. De Deense kandidaat Ellemann-Jenssen daarente gen is 'zeer hard van leer getrokken'. „Daaruit hebben de Amerikanen de conclusie getrokken dat hij veel meer dan Lubbers een man is die hét Congres ervan kan overtuigen dat Amerikaanse deelname aan de vredesmacht in Bosnië absoluut nodig is." Wat het argument was dat bij de VS de doorslag heeft gegeven, kon of wilde Van Mierlo niet zeggen. „Ik weet meer, maar het waren persoonlijke gesprek ken die ik niet volledig in de openbaar heid kan brengen." Wel wilde hij kwijt dat hij het Amerikaanse oordeel over Lubbers 'oppervlakkig' vindt. „Ze moe ten het uit verschillende gezichtspunten bekijken, en niet alleen hoe een eventu ele secretaris-generaal van de Navo het Amerikaanse Congres kan overtuigen." Bleef de vraag voor de Kamer hoe Van Mierlo Lubbers de dag na diens gesprekken kon kandideren, terwijl die gesprekken blijkbaar niet in goede aar de waren gevallen. Van Mierlo: „Ik hoefde toch niet te bedelen? Lubbers heeft mij verteld dat de gesprekken goed verlopen waren, en daar ben ik op afgegaan." Wat Lubbers er zelf van vindt is inmid dels duidelijk. Hij heeft afgelopen weekeinde op televisie gezegd dat hij eigenlijk 'te zwaar' was voor de Navo. De Navo zoekt volgens Lubbers een uit voerder, niet iemand die beslissingen neemt zoals hij. Van Mierlo brandde zich er niet aan. „Ik laat dat voor zijn rekening." Van onze redactie buitenland Madrid - De Spaanse socialistische regeringspartij PSOE heeft gisteren gezegd dat de meeste Navo-landen instemmen met het aanstellen van de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken Javier Solana als nieuwe secretaris-generaal van het Atlantisch bondgenootschap. Belgische justi tie een onder zoek opende naar zijn rol in een corruptie schandaal. Sol ana heeft al de openlijke steun gekregen van enkele Europese collega's en van Amerikaanse functionarissen. Nederland heeft al eerder ver klaard een kan didaat, over wie binnen de Navo De commissie Sociale Zaken van de senaat besloot de wet pas vol gend jaar te bespreken. Tweede kamervoorzitter Deetman gaat vandaag na hoe 'hard' dat ligt; speelt de Eerste Kamer het inderdaad hard, dan rest de Tweede Kamer niets anders dan het ook rustiger aan te doen met de behandeling. De senaatscommissie wil uitstel, omdat zij het voorstel zo com plex vindt dat ze er ruim de tijd voor moet hebben. De WD- leden van de commissie wilden wel een tijdige behandeling, maar zwichtten voor de meer derheid. Premier Kok probeer- der vergeefs de PvdA-fractie in de Eerste Kamer tot andere gedachten te brengen. Het uit stel komt voor WD-staatssecre- taris Linschoten (Sociale Zaken) als een vervelende verrassing. Eén of enkele maanden uitstel Warschau (rtr) - Lech Walesa wil het Poolse hooggerechtshof om ongeldigverklaring van de presi dentsverkiezingen vragen. Vol gens de verliezer is er fraude gepleegd, zo zei zijn campagne woordvoerder gisteren. „Wij heb ben er bewijzen voor dat er valse stembiljetten in bussen zijn gestopt. Een lid van een stembu reau in Warschau is op heterdaad betrapt met een heel pak." Woordvoerders van winnaar Kwasniewski ontkenden fraude. Volgens de officiële uitslag werd de winst verkregen met een ver schil van slechts 600.000 stem men. Het hooggerechtshof moet binnen twintig dagen uitspraak doen over klachten over de ver kiezingen. Parijs en andere Franse steden hebben gisteren weer eens een roerige dag beleefd. Studenten en leraren demonstreerden massaal tegen beknotting van het onderwijsbudget. Ze eisen meer geld voor het onderwijs en meer docenten. In Parijs marcheerden 20.000 studenten van de Sorbonne-universiteit naar het ministerie van Onderwijs. De grootscheepse acties worden al als een bedreiging voor de regering van premier Juppé gezien. foto epa Den Haag (anp) - Het is hoogst onzeker of de Ziektewet per 1 januari volgend jaar kan worden afgeschaft. Het debat in de Tweede Kamer dat dit mogelijk moet maken, is gisteren uitge steld nadat de Eerste Kamer had laten weten het wetsontwerp dit jaar niet meer te willen behandelen. kan tientallen miljoenen aan bezuinigingen kosten. Het wetsvoorstel houdt in dat bedrijven gedurende 52 weken aan zieke werknemers het loon moeten doorbetalen. De uitke ringen uit de ziektewetkassen vervallen. Alleen voor zwangeren en werk nemers op contractbasis blijft een collectieve voorziening over eind. Het wetsvoorstel, dat een bezuiniging van 900 miljoen moet opleveren in deze regeerpe riode, zal er volgens het kabinet toe leiden dat werkgevers beter hun best doen om ziekteverzuim te voorkomen. Gistermiddag was nog gebleken dat de coalitiefracties in de Tweede Kamer (dus een meer derheid) op hoofdlijnen akkoord gaan met het voorstel van Lin schoten. PvdA en D66 hadden aanvankelijk moeite met de snelle invoeringsdatum, evenals de hele oppositie. Alleen de VVD stond onverkort achter de staatssecretaris. De kamermeerderheid vreesde dat kleine bedrijven niet genoeg tijd zouden hebben zich particu lier te verzekeren voor het ver zuimrisico. Een toezegging van de verzekeraars aan Linschoten dat bedrijven zich tot 1 maart met terugwerkende kracht kun nen indekken, trok PvdA en D66 echter over de streep. Den Haag - Tegenover een tegen vallende opbrengst van de inkomstenbelasting van waar schijnlijk 1,5 miljard staat dit jaar een bijna even grote meeval ler in de uitgaven. Dat valt op te maken uit de Najaarsnota van het kabinet. Het financieringste kort zal daarom wellicht een klein beetje hoger uitkomen dan de geraamde 3,5 procent. Brussel (anp) - In een 'zwarte periode' van zijn leven heeft de Belgische minister van Binnenland se Zaken, Johan Vande Lanotte, drugs gebruikt. De Vlaamse socialist heeft dit verklaard in het tv- programma Lichtpunt. De bewindsman zegt met zijn bekentenis te hebben willen aangeven dat 'mensen die weten wat het is, geen legalisering van drugs wil len'. De Franstalige socialis ten ijveren voor legalisering van softdrugs, maar Vande Lanotte is daartegen. „Ik heb het drugmilieu goed gekend en heel wat mensen in mijn vriendenkring ten onder zien gaan." Dankzij de opvang door zijn familie doorstond Vande Lanotte zelf zijn 'zwarte' periode. Jeruzalem (ap/rtr) - De waarnemend premier van Israël, Shimon Peres, heeft gisteren een nieuwe coalitieregering gevormd. Deze ver vangt de interim-regering die na de moord op de Israëlische premier Rabin op 4 november het land bestuurde. De coalitie is gevormd op basis van de vorige rege ring, verklaarde de minister voor Politiezaken, Mos- he Shahal, tijdens de plechtigheid waarbij Peres een regeerakkoord ondertekende met de linkse partij Meretz en de centrum-rechtse groepering Yeud. Peres' minderheidsregering, onder aanvoering van zijn eigen Arbeiderspartij, beschikt over 58 van de 120 zetels in de Knesset. Dat was ook zo gedurende de regering-Rabin, die bij besluiten over vredesini tiatieven met de PLO kon rekenen op de doorslagge vende steun van vijf Arabische parlementariërs. De ouders van Yigal Amir, de 25-jarige rechtenstudent die Rabin vermoordde, zijn gisteren door de politie verhoord. Geula en Shlomo Amir verklaarden er geen idee van te hebben gehad dat hun zoon maan den bezig is geweest de moord voor te bereiden. De politie heeft echter bij het echtpaar thuis wapens en explosieven gevonden. Twee studenten - vrienden van Amir - die werden verdacht van betrokkenheid bij de moord, Ohad Skornick (23) en Michael Epstein (23), zijn gisteren vrijgelaten. Ze moesten ieder een borg betalen en werden voor een week onder huisar rest gesteld. Ze kregen ook te horen dat ze de Weste lijke Jordaanoever zes maanden lang niet mogen betreden. Nu zitten nog zes verdachten in hechtenis, onder wie Amir, diens broer Hagai en Amirs vroege re vriendin Margalit Harshefi. (ADVERTENTIE) en heb je HAVO, VWO of MBO. NOTKa Breda Zaterdag Boschstraat 32-34, tel. (076) 514 83 00 Door Bob van Huët Londen - Op hetzelfde moment dat de strijdende partijen in Bosnië vredeskno- pen doorhakten, heeft Buc kingham Palace de olijftak aangereikt aan een prinses op oorlogspad. Hooggeplaatste paleisadviseurs verklaarden zich gisteren bereid tot een gesprek met Diana om 'te zien hoe we haar kunnen helpen haar toekomstige rol te bepa len'. De entourage van de koningin beloofde de prinses van Wales te blijven helpen bij het uitvoeren van haar formele verlichtingen als lid van de koninklijke familie. In een aanvullende verklaring werd bekend gemaakt dat Buc kingham Palace (dus koningin Elisabeth en prins Charles) geen commentaar zal geven op het spraakmakende 'Panorama'- interview waarin Diana haar ziel ontblootte, overspel erkende met een voormalige officier van de Life Guard en pijnlijke vraagte kens zette achter de geschiktheid van Charles als toekomstig koning van Groot-Brittannië. Meer dan 21 miljoen Britten heb ben naar het opzienbarende BBC-interview gekeken, het eer- Prinses Diana tijdens het geruchtmakende tv-interview. ste waarbij een zeer prominent lid van de koninklijke familie volledig buiten het protocol om een cameraploeg uitnodigde om zich rechtstreeks tot het volk te richten. 85 procent van de kij kers zei direct na afloop van het interview de meeste sympathie te voelen voor de prinses. Slechts 15 procent koos voor prins Char les. Het interview leidde gisteren tot een storm van reacties op straat, FOTO AP in de kroeg en in de diverse praatradio's en anderssoordige opbel-uizendingen. Het gros van luisteraars leek Diana te steunen in haar kritiek op Charles en zijn 'arrogante' entourage. Met name veel vrouwen zeiden haar moed te bewonderen om tegen de zin van de schoonfamilie zoveel intieme gevoelens te delen met de halve wereld. Verstokte monarchisten spraken daarentegen schande van Dia na's 'schaamteloze vertoning'. „Bij haar vergeleken is Machia- velli een nai'ef knulletje," zei een luisteraar. Volgens een oudere dame zou men de prinses moeten 'opsluiten in de Tower en dan de sleutel weggooien'. Vrienden van Charles proberen de schade door Diana's verwij tende uitspraken zoveel mogelijk te beperken en noemen het onzin dat de kroonprins niet bereid of geschikt zijn voor het hoogste ambt. Onderminister van Defen sie Nicholas Soames bespeurde 'een gevorderde staat van paranoia' bij Diana.Een Labour- woordvoerder beloofde daarop vragen te stellen in het Lagerhuis over de 'grove' verklaring van de bewindsman. De beide hoofdrolspelers vervul den gisteren hun normale ver plichtingen. Tijdens een lang gepland bezoek aan Cornwall werd Charles door fotografen gevraagd of hij de avond te voren tv had gekeken. Hij bromde iets terug in de trant van 'gaat je niets aan'. Voor de bookmakers was de jongste episode in het Windsor- drama aanleiding de gok-quota's te corrigeren. Gokmakelaar Wil liam Hill geeft nu 5 tegen 1 dat Charles zal afzien van zijn rech ten op de Britse troon. Door Bob van Huët Londen - De Britse Rosemary West, die samen met haar man Fred een reeks moorden op meisjes op haar geweten zou hebben, is gisteren schuldig bevonden aan drie moor den. De jury acht Rosemary West schuldig of medeplichtig aan de moord op twee van haar eigen kinderen en op een huur ster in het zo beruchte 'House of Horrors' aan Cromwell Street in Gloucester. Echtge noot Fred heeft enige maanden terug in zijn cel zelfmoord gepleegd. Vandaag moet de jury het eens worden over de zeven nog res terende aanklachten. Vast staat inmiddels dat Rosemary West, 41 jaar en moeder van acht kinderen, kan rekenen op minstens drie maal levenslang. Het kostte de jury negen uur discussie om tot de eerste besluiten te komen voor de moorden op Rosemary's 8-jari- ge stiefdochter Charmaine, haar 16-jarige dochter Heather en op Shirley Ann Robinson, een 19-jarige huurster die acht maanden zwanger was van Fred West toen ze werd ver moord. West bleef uiterlijk onbewogen onder de uitspraak De resten van stiefdochter Charmaine werden 23 jaar na de moord teruggevonden onder de keukenvloer van het vorige adres van de Wests. De beende ren van Shirley Ann lagen in de kelder van Cromwell Street Heathers skelet werd in 1994 daar ook onder het beton ont dekt. Het hoofd was gescheiden van de romp en het lichaam was in stukken gehakt. Vervolgens werden nog 9 lijken in Cromwell Street gevonden. Volgens officier van justitie Leveson waren Rosemary en Fred West geobsedeerd door 'ontaarde seks' met jonge vrou wen. Huursters en anderen die uit de school dreigden te klap pen, werden prompt vermoord. 'Che Guevara begraven in massagraf' New York - De gepensioneerde Boliviaanse generaal Mario Var gas Salinas zegt dat de Latijnsamerikaanse guerrillaleider Erne sto Che Guevara is begraven in een massagraf in de Boliviaanse provinciehoofdstad Vallegrande. De oud-generaal nam naar eigen zeggen deel aan de actie van het leger tegen Guevara's guer rillastrijders en was getuige van de geheime begrafenis van de van oorsprong Argentijnse arts in oktober 1967. Hij heeft gezien hoe Argentijnse agenten de handen van de guerrillastrijder afhakten. Er zijn allerlei versies in omloop over wat er na de executie van Guevara met diens lichaam is gebeurd. Prins Cambodja van complot verdacht Phnom Penh - Cambodja is in de greep van een paleisdrama waarvan de reikwijdte nog niet is te overzien. De politie in hel Zuidoostaziatische land arresteerde gisteren prins Norodom Siri- vudh, halfbroer van koning Norodom Sihanouk en voorzitter van de royalistische partij Funcinpec. Justitie verdenkt de prins van deelname aan een samenzwering om vice-premier Hun Sen om het leven te brengen. Sirivudh gold als mogelijke troonopvolger. Naar verluidt hangt hem nu een gevangenisstraf van vijftien jaar of zelfs levenslang boven het hoofd. Sirivudh zelf ontkent alles ten stelligste. China ldaagt dissident Wei aan Peking - De belangrijkste Chinese dissident, Wei Jingsheng, is gisteren aangeklaagd wegens pogingen de regering omver te wer pen, heeft het staatspersbureau Xinhua gemeld. Wei verdween 20 maanden geleden. Het was voor het eerst dat de autoriteiten for meel toelichtten waarom hij was opgepakt.China zei gisteren dat de Verenigde Staten moeten ophouden met het via de VN leveren van kritiek op de mensenrechtensituatie in het land. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken moeten de VS zich inhouden als Amerikaanse functionarissen met de Chinezen een. dialoog willen voeren over mensenrechten. België laat ex-Agustabaas arresteren Brussel - De voormalige baas van de Italiaanse helikopterfabriek Agusta, Rafaello Teti, is op verzoek van de Belgische justitie aan gehouden in Brazilië. Verwacht wordt dat België om zijn uitleve ring zal vragen. Teti zou een belangrijke schakel zijn in het Agu- sta-omkoopschandaal dat Willy Claes zijn baan als secretaris generaal van de Navo heeft gekost. De Agusta-baas zou na de Bel gische aankoop van 46 helikopters van zijn firma een directe ont moeting hebben gehad met Claes, indertijd minister van Buiten landse Zaken. Claes heeft dit steeds ontkend. Geweld ondernemers tegen keurmeesters Amsterdam - De Keuringsdienst van Waren Amsterdam consta-1 teert in zijn jaarverslag 1994 een toenemende agressie tegen zijn j keurmeesters. Het blijft niet bij verbaal geweld; twee keurmees- ters werden vorig jaar mishandeld.Het komt regelmatig voor dal keurmeesters de toegang tot de bedrijfsruimten wordt geweigerd j Dan roept de keuringsdienst altijd de hulp van de politie in 0 alsnog de gewenste inspectie te kunnen uitvoeren.In een gev inspecteerde een keurmeester een totaal vervuilde bakkerij. De bedrijfsruimte hing vol spinrag en vliegend ongedierte was over-1 al aanwezig. Toen de keurmeester een proces-verbaal aankondig-1 de viel de bakker hem aan. Verpleger krijgt cel na verkrachting Utrecht - Een 37-jarige verpleger van de Willem Arntsz-Hoeve;: II Den Dolder is gisteren wegens verkrachting veroordeeld tot 3,51 jaar cel. De rechtbank in Utrecht acht bewezen dat de Amen- foorter zich deze zomer tijdens zijn nachtdienst in vier dagen tijd I drie keer heeft vergrepen aan een patiënte die behalve geestelijk I in de war, ook lichamelijk gehandicapt was. De psychiatrische I instelling ontsloeg de man op staande voet. De rechtbank vindt I dat de man zeer zware inbreuk heeft gemaakt op de lichamelijk' integriteit van het slachtoffer. Boete Nijmegen voor milieuschandaal Nijmegen - De gemeente Nijmegen moet een boete van 120.W gulden betalen omdat medewerkers van de dienst stadsreiniging I sinds het begin van de jaren tachtig illegaal bedrijfsvet hebber, k geloosd op het riool. Bovendien hebben medewerkers ook illegai I slib gestort. Het openbaar ministerie stelt geen personen aanspW' kelijk voor het milieuschandaal, dat in augustus dit jaar i L" licht kwam. B en W hebben het voorstel tot schikking g geaccepteerd. Rechtstreekse betrokkenheid van gemeentel' stuurders is volgens justitie niet bewijsbaar. Kamer bezorgd over volkshuisvesting Den Haag - De grote partijen in de Tweede Kamer vrezen voor» 1 betaalbaarheid van goede huurwoningen. Zonder tegenmaatreg'" 1 len zullen steeds meer rijke en arme wijken ontstaan. Dat bit" 1 gisteren tijdens de bespreking van de begroting van Vrom.®l verst in de kritiek op het volkshuisvestingsbeleid van D66-sta8,!T secretaris Tommei ging de PvdA, gesteund door GroenLinks. V®' L gens de PvdA 'moet het beleid socialer'. Het liberale huurbeWI van de laatste jaren heeft hoofdzakelijk tot duurdere woning* geleid en voor de armsten resten hierdoor de slechtste 1 in de slechtste wijken, aldus de PvdA. Agenten wilden geld vervalsen Amsterdam - De rechtbank in Amsterdam heeft gisteren twee®! ontslagen Amsterdamse politiemannen (30 en 34) veroordeeld® 15 maanden cel. Het tweetal heeft zich volgens de rech'1""' "ill schuldig gemaakt aan voorbereidingen voor het vervalsen geld. De twee probeerden van ééndollar-biljetten briefjes van'» dollar te maken. Ze zouden voor hun werk geld krijgen van WJI' andere mannen. Bij een van de agenten thuis trof de politie illegaal wapenarsenaal aan. Door Harold Doornbos Zagreb - Als je naar Bosnische liedjes luist* je daar niet vrolijker v gaat als volgt: „Bloed bijt, bloed voor tussen bloed voor het avonde zegt Mohamed Birkovi in de noordwestelijke I Bihac op het moment c over de ondertekening desakkoord binnendr mooiste is wanneer e: dood voor je op de gri realiseert je dat je een hebt afgemaakt." Nee, dat lijkt niet in de vei verzoening die in Dayton En het intense geschiet in hac mag dan op het eerst den uitgelegd als zijnde bij navraag blijken veel kwaad vanwege het vrede „Izetbegovic is een verra Bosnische soldaat, „wij zi willen de Serviërs versli moeten ze uit Bosnië. Lat, ren naar Servië." Een document en een oorl Bosnië. Zorgelijk is dat bei uit elkaar liggen. Het ber vredesakkoord in de Ame Dayton, Ohio, was al een Maar het is nog niets ver; uitvoering ervan. De prak is namelijk, dat alleen et gebieden toekomst hebben Daar waar verschillende pen samen leven, zijn er si men. Het dubbele is nu da akkoord verdraagzaamhei samenwerking predikt, ma veel ruimte openlaat voor 1 len dat Serviërs bij Serviër Kroaten en moslims bij mo leven. Het Dayton document gaat nië als zijnde een eenheids haar internationaal erker Binnen dat Bosnië is er ruir federaties. Een moslim/K een Servische. Vrij reizen n worden, de vluchtelingen 1 kunnen keren naar hun hui jevo wordt weer een c hoofdstad. Navo-troepen moeten ee naar een normale situatie Een vriendin in Surii even lekker te klagen ovi weer, is nu nog leuker ge Want in de afgelopen PTT Telecom de tarieve foneren en faxen vanuit Het standaardtarief is geldig van maand, Voor gesprekken via de F „Er is nu een zekere consen sus over Solana binnen de Navo," ver klaarde secreta ris Cipria Cis- car. Premier Felipe Gonza lez, die gisteren in Brussel een gesprek had met voorzitter Jac ques Santer van de Europese Commissie, bevestigde de nog officieuze kandidatuur van Solana. Gonzalez wees erop dat Spanje Javier Solana op het moment formeel nog geen kandidaat heeft gesteld. „In het geval van overeen stemming tussen de lidstaten zal Spanje dat ernstig en met gevoel van verantwoordelijkheid over wegen," aldus de Spaanse pre mier. Solana (53) kwam vorige week naar voren als een mogelijke com promis-kandidaat voor de functie. Deze is vacant sinds de vorige Navo-topman, de Belg Willy Cla es, op 20 oktober aftrad omdat de consensus bestaat, niet te zullen blokke- FOTOAP ren. Den Haag neemt die hou ding ook aan tegenover Solana, ook al is Spanje alleen politiek lid van de Navo en maakt het land geen deel uit van de geïntegreerde militaire structuur van het bond genootschap. De ambassadeurs van de zestien Navo-landen praten vanmiddag in Brussel over de kwestie. Vol gens diplomatieke bronnen in de Belgische hoofdstad bestaat er nog altijd geen overeenstemming over een kandidaat. Jjif

de Stem | 1995 | | pagina 4