Polaroid c<:> mark neelemans zowtidf een portneP" Barbie vervult kinderwensen mm - fotostudio Bedtextiel wordt steeds modischer wintermantels naar: T van der meer damesmode Met 'n Husqvarna laat je zien wie je bent! Nooit meer loshangende broekriemen Koffiegeheim Turbogliss Plantjes voor de badkamer Foto-agenda f43301500 111 'p| N W növërrïoër Voor m Uwï t&OJEJK>.ÏL axelsestraat 23, terneuzen, tel. (0115) 618184 De slimme computer-naai machine van Husqvarna met zeer eenvoudige bediening. Door een simpele druk op één toets stelt de machine de gekozen steek met bijbehorende steeklengte en steekbreedte in. Op het informatievenster kunt u de ingestelde gegevens aflezen. Kompleet met handige aanschuiftafel en moderne harde kap. Tijdelijk bespaart u door inruil van uw oude machine 300,-i Normale prijs 7999,- Na inruil: Nooit meer broekriemen loshangende De bij vele mensen dagelijks terugkerende ergernis van het loshangen van de uiteinden van de broekriem kan worden opgelost. De Codario Beltlock, een Nederlands, wereldwijd gepatenteerd produkt, maakt definitief een einde aan het gebruik van paperclips, elastiekjes, haarspelden en touwtjes. De Beltlock wordt even gemakkelijk op een riem bevestigd als er weer afgehaald. Naast een functioneel artikel is de Beltlock een stijlvolle accessoire die een goede smaak weerspiegelt. Hij is er in drie verschillende maten en vele modellen. Verkrijgbaar bij de mode, casual, lederwaren, geschenkartikelen en bijous detailhandel voor 29.95 gulden. Voor nadere informatie: Bibedo 035-6938433. Lekker bakje koffiemet Inven tion. Per jaar drinken we een oceaan koffie leeg, maar van echt lekkere koffie zetten komt bijna nooit iets terecht... Ontzettend jammer vindt Inventum die daarom werk heeft gemaakt van het klassieke kopje koffie, koffie die gezet wordt zoals het hoort en die zo lekker is dat je ineens begrijpt waarom onze grootouders er vol van waren. Koffie moet in de eerste plaats heet zijn, gloeiend heet en bij het ontwerpen van het moderne en toch klassieke koffiewonder, de Inventum Percolator HK52, is die koffie om te beginnen veel heter dan met de traditionele koffiezetter zelfs maar mogelijk is. Het verschil is zo groot dat je nooit anders meer wilt. De schitterende kan, een sieraad om te zien, is voorzien van een handige niet-morsen-tuit en papieren filterzakjes heb je helemaal niet nodig. Door de duidelijke niveau indicator zie je in een oogopslag hoeveel koffie er nog in de kan zit. Inderdaad een klassiek moderne manier van koffie zetten, een wereld-uitvinding dus van Inventum. Informatie: 0318-542222. Bedtextiel wordt steeds modischer. En terecht, we brengen in verhouding veel tijd door in bed. Vandaar dat we de slaapkamer zo mooi mogelijk willen maken. Met behulp van bedtextiel kun je op een simpele manier de slaapkamer een ander accent geven. En er is keuze genoeg. Van schitterende bloemenvelden tot eenvoudige naturel-uitvoeringen waar verrassende knopen op zijn aangebracht. Wit blijft in de slaapkamer erg populair. En terecht, wit is helder en koel. Wit is een kleur die niet snel verveelt. Ook in de mediterrane invloeden bepaalt wit de uitstraling. Friswitte muren met felle kleuren houtwerk worden gecombineerd met zeer uitbundige bloemenstoffen. Onder zon bloemenzee in aquarel-stijl uitgevoerd, is het natuurlijk heerlijk slapen. Naast alle kleurige bloemen, is de keuze uit dessins op dekbedovertrekken oneindig. Want over Afrikaanse invloeden, Bretonse grottekeningen, het onderwerp zon, maan en sterren, abstracte figuren en vele andere thema's is nog niet gesproken. Werkelijk iedereen kan helemaal in haar of zijn eigen smaak het bed een nieuwe jas geven. En om het aanbod compleet te maken, worden nu steeds vaker ook effen overtrekken in de winkel gepresenteerd. Waar terughoudend met kleur wordt gewerkt, ontstaat ruimte om andere versieringen op een dekbedhoes aan te brengen. Bijvoorbeeld houten knopen die dwars over het midden van het dekbed worden aangebracht, strikken aan de onderkant of extra biezen langs de randen. Of een overslag op éen plaats waar je die normaal niet zou verwachten (bijvoorbeeld twee overslagen in de lengterichting, allebei naar het midden toe gevouwen). Vier of vijf kussens aan het hoofdeinde of een aantal vrolijk gekleurde exemplaren nonchalant op en naast het bed gelegd, geven meteen een gevoel van luxe en comfort. Steeds meer wordt de slaapkamer ook gebruikt als leefruimte en dan zijn al die Effen en abstract gedessineerd bedtextiel in heldere kleuren dessins 'Togo', 'Reggae' en 'Uni' van Irisette, informatie telefoon nummer 0342-414302). kussens behalve luxe ook erg praktisch. Lekker lezen met een stevig kussen in je rug of tv kijken onderuitgezakt in een zachte ondergrond. Wanneer er geen verstelbare bedbodem is geïnstalleerd zijn al die kussens ook handig bij het ontbijt op bed. Barbie-fans die Barbie niet alleen willen aankleden volgens de laatste mode, maar ook van de nieuwste kapsels willen voorzien is er een Knip en Kam Barbie, de eerste Barbie waarvan je het haar echt mag knippen. Ook is er een nieuwe Ken, waarvan de baard 'geschoren' kan worden. En vanaf nu kun je zomaar een Barbie-jurkje thuisgestuurd krijgen. Met Knip en Kam Barbie gaat voor- menige Barbie-fan een langgekoesterde droom in vervulling. Het superlange haar van deze Barbie kan namelijk niet alleen worden gevlochten of opgestoken, het kan èn mag ook echt worden geknipt. Je kunt het bijpunten, halflang maken of zelfs kort knippen. Kort haar wordt weer lang door nieuwe haarlokken op Barbie's hoofd te bevestigen. Deze Barbie is dus de eerste Barbie waarop alle modekapsels probleemloos kunnen worden uitgeprobeerd. Knip en Kam Barbie Barbie wenskaarten Ze brengt er zelf de benodigde spullen voor mee: een schaar, leuke gekleurde haarbanden, een boekje met allerlei ideeën voor kapsels en alvast twee extra strengen haar, die ook los te koop zijn. Knip en Kam Barbie is er met blond, rood en bruin haar. Bij koud weer of door zijn gezicht met koud water te wassen krijgt de sportieve Ken een echte baard. Maar die baard kan er ook weer'af. Met scheercrème, warm water en Tefal bracht in oktober een strijksysteem met unieke oplossingen op de markt. Het strijkijzer is vederlicht geworden door het waterreservoir uit het strijkijzer te halen en als los compartiment bij te leveren. Met een dunne slang worden de twee aan elkaar verbonden. Het grote voordeel van dat lage gewicht is de betere wendbaarheid van het strijkijzer, terwijl toch gestoomd kan worden. Bovendien bevat het reservoir nu meer water, zodat langer doorgestreken kan worden zonder tussentijds water bij te vullen. Krachtige stoomstoten maken het strijkgoed precies vochtig genoeg om de kreukels in een handomdraai te laten verdwijnen. Tefal heeft bovendien opvallende verbeteringen doorgevoerd op de strijkzool. Allereerst is de vorm aangepast. Omdat bij te veel strijkbouten de achterkant plat is, kan alleen maar makkelijk vooruit worden gestreken. Bij dit strijkijzer, een scheermes (zonder mesje natuurlijk) scheert hij zich weer glad. Maar net als bij echte mannen groeit de b.aard weer aan. Ken brengt daarom zelf zijn scheermes en scheercrème mee. in zijn rugzak bewaart hij tevens een zonneklep, een frisbee-schijf en een haarborstel, want hij heeft echt haar. Ook nieuw van Barbie is een serie wens- en verjaardagskaarten met een cadeautje, een echt Barbie-jurkje, erop. Vanaf nu kun je dus zomaar een Barbie-jurkje thuisgestuurd krijgen. Familieleden en vriendjes of vriendinnetjes kunnen hem als een gewone kaart versturen, want naast het jurkje is er voldoende ruimte om er iets op te schrijven. Er zijn 12 verschillende kaarten met daarop steeds een ander vrolijk zomerjurkje. Bij het inrichten van het huis krijgt ook de badkamer alie aandacht. De badkamer wordt steeds meer gezien als volwaardige woonruimte en daar horen planten bij. Het zijn vooral planten zoals bamboes, grassen, mosjes en varens met frisgroen, weelderig blad die de badkamer van nu dat natuurlijke accent geven. En een prettige bijkomstigheid is dat zulke planten de hoge luchtvochtigheid van de badkamer juist op prijs stellen. Vrouwenhaar (Scirpus cernuus) is een grasje dat nauwelijks plaats inneemt. Op de rand van het bad, voor het venster, bovenop het medicijnkastje, het kan bijna overal in de badkamer staan. In de zon wil Scirpus niet staan, dus dat komt mooi uit. In de badkamer zal Scirpus zich best thuisvoelen, want deze plant houdt van vochtige lucht. Bovendien groeit Scirpus het best als de potkluit constant nat blijft. Geef hem daarom iedere dag water. Kamerbamboe, zo wordt Poganatherum vaak genoemd. Het is een mooi frisgroen bolletje dat in een bamboemand of een wilgetenen mand goed tot zija recht zal komen. Net als Scirpus heeft kamerbamboe behoefte aan vochtige lucht. De grond hoeft niet zo nat te zijn als de grond van Scirpus. Een hoge luchtvochtigheid, vochtige grond en een plaats uit de zon, dat zijn de wensen van Selaginella. Dit plantje dat sprekend op mos lijkt, is zo klein dt er met gemak drie exemplaren op de wastafel kunnen staan. Aan het frisgroene, tere blad van Venushaar (Adiantum) zie je al dat dit een plant is die veel water nodig heeft en behoefte heeft aan vochtige lucht. Zon is voor Adiantum funest. In de badkamer kan deze sierlijke varen een eind van het raam worden gezet, bijvoorbeeld op het kastje in de hoek. Turbogliss 2000 Contact met apart waterreservoir. is ook de achterzijde puntig, zodat in twee richtingen kan worden gestreken. De Supergliss Actif strijkzool bevat actieve lijnen die gladde en snelle strijkbewegingen mogelijk maken. Deze Tefal Turbogliss 3000 Contact is in diverse huishoudspeciaal- en elektrozaken verkrijgbaar voor 299 gulden. Frisgroene plantjes zoals Sela ginella, geven een natuurlijk ac cent aan de badkamer. De Vereniging Natuurmonumenten beheert en beschermt in ons land meer dan driehonderd natuurterreinen met een oppervlakte van ruim 70.000 ha. Landschapfotograaf Martin Kers bracht veel van deze terreinen sfeervol in beeld. Zijn unieke fotowerk is voor een jaar vereeuwigd in een handige en informatieve agenda. In de beschrijving bij de foto's worden tevens verschillende excursies aangegeven die door onder andere Natuurmonumenten worden georganiseerd. Deze agenda kwam tot stand in samenwerking met Vereniging Natuurmonumenten.

de Stem | 1995 | | pagina 29