Veel huizen leeg in Hengstdijk Dorpshuis Graauw ondanks geldgebrek volgend jaar verbouwd destem DAG KLAPPER ZAKEN NIEUWS TlllKlAAS Dorpsraad ergert zich aan Verloedering' door leegstand in de kern Citroën-dealer stopt en VW-Audi-dealer verhuist Sint op bezoek in Clinge Zuidzande en Terhole Rasvertellers in 'Ge keu mij nog meer vertelle Kampioenschappen 1995 van Sluiskilse Reisduif ■pESTEM Grote vogelshow De Vlaamse Gaai Wijzigingen in autobranche Hulst Geen reactie van wethouders Hulst in kwestie rond De Vries-Hegger Rabo-banken op zaterdag open Praktijk Chinese geneeskunde Sint bij supermarkt Mangnus Nieuw onderkomen Zeeuwse ABN/AMRO Kleurplaatactie ING iicwsmw SAG 25 MÖVEMÈER VAM 10.00- :NV&N 13.30-17.00.UUR IS 12AAK}'^, LLE KINDfRtjN (S"ER DAN EEN Van onze verslaggever Graauw - De uitbreiding van het dorpshuis in Graauw kan nog in de Loop van volgend jaar beginnen. Eigenlijk is er dan nog geen geld voor, maar de gemeente Hulst laat de kosten pas op de begroting van 1997 drukken. Binnenkort, zo kondigde wethouder P. Weemaes tijdens een vergadering van de Graauwse dorpsraad aan, gaat de gemeente het karwei met het dorpshuis bestuur bespreken. In Graauw klinkt al lang de roep om een grondige aanpassing van het dorpshuis, maar vanwege geldgebrek bij de gemeente is het er nog niet van gekomen. Door het dorpshuis van binnen te ver bouwen onstaat er straks een geheel nieuwe indeling. Daardoor kom er meer ruimte voor de bar, kan er een berging gerealiseerd worden en krijgt ook de peuterspeelzaal een betere huisvesting. Naast het dorpshuis komt een geheel nieuwe gymnastiekzaal. Die is hard nodig omdat de huidige ruimte binnen het dorpshuis niet meer voldoet. De benodigde grond voor de nieuwe sport zaal is inmiddels al aangekocht, zodat niets meer de bouw ervan in de weg staat. Op basis van een eerste kostenra ming schat de gemeente Hulst dat er een investering nodig is van 455.000 gulden. Er is subsidie te verwachten van het Koningin Julianafonds tot een bedrag van 30.000 gulden. De gemeente zelf wil er 87.500 gulden instoppen uit het reser vepotje voor onderhoud aan gebouwen. Het resterende geld, 337.500 gulden, moet het dorpshuis bij de bank gaan lenen. De jaarlijkse kosten van rente en aflossing, een slordige 35.000 gulden, krijgt de stichting weer terug via een aanvullende subsidie van de gemeente. Van onze verslaggever Hengstdijk - De dorpsraad van Hengstdijk ergert zich groen en geel aan de leegstand van een aantal woningen in die kern. Het bestuur kwam bij zijn laatste telling op negen onbewoonde huizen. De dorpsraad wil het pro bleem op 5 december aan de orde stellen tijdens een over leg met het college van burgemeester en wethouders van Hontenisse. In de Norbertijnenstraat staan momenteel zes huizen leeg. In de Hengstdijkse Kerkstraat zijn twee en in de Kievitstraat is één woning niet bewoond. „Wij krijgen klachten van men sen over de leegstand van die woningen. De tuinen worden niet of slecht onderhouden en dat verhoogt het wooncomfort niet," zegt voorzitter A. Rensen van de dorpsraad, „Het probleem is vooral ontstaan omdat er zo'n groot verloop van bewoners is. Sommige bewoners komen hier een tijdje wonen omdat ze er ergens anders uit hun huis gezet zijn wegens bij voorbeeld huurachterstand," stelt R. Versol, ook van de dorps raad, vast. „Ik weet dat een aan tal oudere mensen uit deze wijk verhuisd is naar Kloosterzande omdat ze alle ellende hier niet meer aan konden," noemt hij een gevolg van de problemen die Hengstdijk van de 'verloedering' ondervonden heeft. De bewuste woningen worden verhuurd door de Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereniging Clinge - De Vlaamse Gaai, afdeling Clinge van de Nederlandse Bond voor Vogelliefhebbers organiseert een grote vogelshow met het kampioenschap van Zeeuws Vlaanderen 1995. Op vrijdag 24 november van 20.00 tot 22.00 uur, op zater dag 25 november van 14.00 tot 21.00 uur en op zondag 26 november van 10.00 tot 17.00 uur kunnen belangstellenden terecht in zaal de Trouba dour. Er is ook een grote loterij en men kan meedoen aan het rad van avontuur. De leerlingen van de basisscho len hebben tekeningen inge stuurd voor een tekenwed strijd. in Axel. „Maar die doen niets aan de verloedering van vooral de tuinen," aldus Rensen. Dat doet de vereniging wel degelijk, stelt hoofd bewonerszaken E. Merckx. „Tuinen van lege woningen komen in ons onderhoudssche- ma. Daarvoor hebben wij een contract met de Dethon." Dat er in Hengstdijk zoveel woningen leeg staan, komt vol gens Merckx vanwege de geringe populariteit van het dorp bij potentiële woningzoekenden. Het voorzieningenniveau is er minimaal. „Daarom zoeken wei nig mensen een woning in Hengstdijk, dan valt er voor ons ook weinig toe te wijzen. Honte nisse is een 'koopgemeente', mensen kopen liever een twee- onder-een-kap dan dat ze een rijtjeshuis in Hengstdijk huren." Daarnaast, zo geeft Merckx aan, voert de woningbouwvereniging een 'terughoudend' toewijzings beleid. „Gezien de problemen in het verleden. Wij kunnen de woningen eigenlijk wel zo vol krijgen als we willen, maar het zijn niet de soort mensen waarop ze in Hengstdijk zitten te wach ten. Wij proberen mensen die geen binding met dat dorp heb ben, wel tegen te houden. Maar op een gegeven moment houdt dat op, want wij hebben natuur lijk ook een sociale plicht. Daar naast zijn er ook wel eens men sen in die woningen komen wonen op voorspraak van de gemeente." In het overleg dat de dorpsraad op 5 december met B en W heeft, wil de Hengstdijkse vertegen woordiging behalve de leegstand ook het achterstallig onderhoud aan stoepen en straten in Hengstdijk aan de orde stellen. Bovendien pleiten ze voor ver keersdrempels in de Plevier straat en de St. Josephstraat, een betere bewegwijzering voor de firma Scheerders en een vaste plek voor de krantencontainer. Ook vragen ze de gemeente om een 'fatsoenlijke' speeltuin. Hulst/Kloosterzande - Er zijn flinke veranderingen op til in de Oost-Zeeuws-Vlaamse autobran che. Citroën-dealer Walther de editie zeeland M, Redactie 'erneuzen: Zuidlandstraat 32, iel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editie toef), Peter van den Assem, hank van Cooten, Rein van der Relm, Harold de Puysseleijr, higène Verstraeten. soes: Klokstraat1,tel. 0113- 473700, fax 0113-273701 Redacteur: Cees Maas (provincie- 'erslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 0114- B A 7°,fax 0114-372771. H'uacteuren: Frank Deij (plv. ed. toef), Gerlach Hochstenbach. Sportredactie Zeeland: onKoomen e -mat/m vrij. 0115-645751 i zondag 0115 - 645753 Advertentie-exploitatie ,e Stem en ZVK ertieuzen: Zuidlandstraat 32, 'e'0115-645740, fax 0115-645741 "tegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, «ia Broekhoven, privé 0115- 4732, Hans Dimmers, privé 1,5-562354 Ji Steenstraat 14, ie! 0114-372770. r^efienwoordigers: 3,«yvan den Brande, privé 0114- Marjan Verstraeten privé 1 -316755. ikoopleider: Harrie Muur- l8r,s, privé 076-5020894 Openingstijden: «•t/m vr. 8.30- 17.00 uur e Een non de leegstaande huizen, waarvan de slecht onderhouden tuin de bewoners van Hengstdijk een doorn in het oog is. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Hulst - De Hulster coali tie-fracties van Groot Hulst/Gemeenschappelij ke Belangen en het CDA onthouden zich van elk commentaar over de kwestie 'De Vries-Heg ger'. Zowel wethouder B. Picavet (Groot Hulst/Gemeenschap- pelijke Belangen) als wet houder G. van de Voorde (CDA) houdt zijn kaken stijf op elkaar na het gesprek dat beide fracties gistermiddag hadden. Aanleiding voor dit onderhoud is de onlangs geuite kritiek van Picavet over het optreden van het onafhankelijk raadslid F. de Vries en mevrouw A. Hegger (PvdA) in de gemeenteraad, dat volgens Picavet tot een onmogelijke bestuurlijke situatie in Hulst leidt. Een paar weken geleden heeft Picavet zijn collega wethouder P. Weemaes (PvdA) laten weten dat hij 'niet meer pruimt' dat de PvdA in de gemeenteraad eigenlijk als grootste opposi tie-partij fungeert. Picavet doelde vooral op Hegger die, als raadslid van een coalitie partij, volgens hem voortdu rend het college aanvalt. Picavet stelde Weemaes ook verantwoordelijk voor het gedrag van onafhankelijk raadslid F. de Vries, die kort na de verkiezingen uit de fractie Groot Hulst/Gemeen schappelijke Belangen werd gezet. Picavet ziet die onaf hankelijkheid van De Vries niet omdat die lid is van de PvdA en getrouwd is met mevrouw Hegger. Dat schept volgens Picavet de eventuele mogelijkheid om zaken die de PvdA als coalitiepartner eigenlijk niet in de raad kan brengen, te laten aankaarten door De Vries. „Ik zeg niet dat het zo is, maar het kan," verklaarde Picavet vorige week. Block in Hulst stopt ermee en autobedrijf Jos Voet (VW en Audi) sluit de vestiging in Kloos terzande en wil naar Hulst ver huizen. Autobedrijf De Block is al bijna veertig jaar een begrip in Hulst. Volgens W. de Block jr. wordt de garage opgedoekt om financiële redenen. „Als je een bedrijf hebt moet je dat rendabel zien te houden. Als dat niet meer lukt moet je een andere weg in slaan," zegt hij. Volgens De Block jr. blijft het bedrijf zelf voortbe staan, maar niet meer als garage. Wat de nieuwe activiteiten zijn wil hij nog niet kwijt. Wel dat het huidige tankstation in ieder geval gehandhaafd blijft. Volgens De Block wordt er met de Citroën-importeur nog over legd over het onderbrengen van de klanten bij een ander autobe drijf. Hij wil nog niet kwijt wat er met de werknemers van het gara gebedrijf gaat gebeuren en om hoeveel mensen het precies gaat. In Kloosterzande sluit autobe drijf Jos Voet, met de hoofdvesti ging in Terneuzen, de deuren. Ook daar is het bedrijf al vele jaren een begrip, maar men wil nu naar Hulst verhuizen. „Een logische stap," zegt een woord voerder van autobedrijf Voet. „Veruit onze meeste klanten komen uit de regio Hulst, dus willen wij daar ook zo dicht mogelijk bij zitten." Waar Jos Voet in Hulst neer strijkt is nog niet bekend. Het bedrijf onderhandelt op dit moment nog met de gemeente Hulst en twee particuliere grond eigenaren. Ook het vrijkomende bedrijf van garage De Block was een mogelijkheid. „Voor ons een interessante locatie, maar we konden het financieel niet met elkaar eens worden. Dus die loca tie is uit beeld". Zuidzande/Terhole/Clinge - Sinterklaas doet in zijn lange reeks van bezoeken ook Zuid- zande, Terhole en Clinge aan. Op zaterdag 25 november wordt hij om 13.30 uur in Zuidzande verwacht. Voorafgegaan door Drumband Harmonie en Veroni ca zal hij een rondgang maken alvorens zich onder de plaatselij ke jeugd te begeven. De dorpsgemeenschap Terhole viert zaterdag 2 december het Sint Nicolaasfeest. Om 14.00 uur start een optocht op de Noten- dijk. De Sint maakt met paard en wagen een rondgang door het dorp. Hij wordt begeleid door de fanfare Excelsior en de kinderen. In het Dorpshuis wordt daarna een feestelijke middag gehouden met een programma met voor- drachtjes, liedjes en veel muziek. De Goedheiligman deelt aan het eind van de middag geschenken uit. Clinge Sint en zijn Pieten komen op zon dag 26 november via de Molen straat Clinge binnen. De kinde ren kunnen hen verwelkomen om 14.15 uur in de Gravenstraat, vooraan bij de ingang van de Sterre. Onder de muzikale bege leiding van de fanfare Weldoen door Vermaak en van kinderen die hun muziekinstrument bij hebben gaat het dan in optocht naar het gemeenschapscentrum Malpertuus. Er is een aantal optredens en voor de kinderen een 'lekkere verrrassing'. Van onze correspondente Hulst - Ze lopen er altijd warm voor, een goed spannend verhaal gebracht door een streekgenoot in een lekker warm huiselijk sfeertje. De vertelavond Ge keu mij nog meer vertelle kent een suc cesformule die niet stuk te krijgen is. „We proberen juist die huiselijke sfeer te bewaren. Laat het dan niet meteen een knap pend open haard vuur zijn, kaarslicht en de geur van dennenaalden, het sfeertje in de Baudeloozaal van de muziekschool mag er zijn. Een authentieke kapconstructie van eikehouten balken en een goed aangeklede zolderzaal beantwoorden toch aan de vraag," stelt Jan Lievens een van de organi satoren van de vertelavond. Het is de vierde keer dat het evenement plaatsvindt. De bekende vertellers Ed Steijns en Nellie Bogaart hebben plaats gemaakt voor anderen, maar het streekeigene bleef behouden, hoewel de vleugels wel werden uitgespreid. Naast de Zeeuws-Vlaamse deel nemers zijn er nu ook echte ras-Zeeuwen 'van den Overkant' bij en zelfs een Vlaming. Talent De twaalfjarige Annegien Lips uit Hulst was dit jaar winnares van de Zeeuwse voorlees- wedstrijden. Nationaal pakte ze net naast de prijzen omdat ze, volgens eigen zeggen, net iets te veel afgeleid was. Zij draagt een zelf gekozen verhaal voor. „Vorig jaar hadden we Marieke Kieboom uit Biervliet, de winnares van 1994, in ons pro gramma en het blijkt dat van een onbevan- Sankie Koster uit Overslag vertelt. foto archief de stem gen lezeresje een geweldige charme uitgaat. Ze brengen met zwier hun verhaal. Wellicht denk je in eerste instantie 'wat kan zo'n jong ding mij nu nog vertellen,' maar het bewijs ligt er. Vooral de manier waarop zo'n jong talent vertelt maakt een bezoek aan deze avond dubbel en dik waard." De Vlaming Koen Venken uit Sint Gillis was al eerder te gast in Hulst. Hij verzorgde een spraakmakende solo-theatershow en is bij vele televisiekijkers een oude bekende. Hij was het die de hoofdrol speelde in de jeugd serie Zakken die door de VPRO is uitgezon den en die opgenomen is in Nieuw-Namen en omgeving. Overkanter Al even bekend is Sankie Koster uit Over slag. Haar bekendheid gaat ook verder dan de streekgrenzen. Zij speelt toneel, was meermalen te gast in het Dullaertprogramma Van bij Ons, verzorgt avonden voor vereni gingen en staat bekend om de scherpheid van haar sketches. Momenteel is ze druk bezig in een werkgroepje dat zich ontfermt over het lot van afhakende landbouwers. Met dit pro gramma treedt ze in het hele land op, „Maar ze heeft het hart op de juiste plaats en doet dus ook mee aan de vertelavond. Tussen de soep en de patatten heeft ze tijd gevonden om een goed verhaal in te studeren en we ver wachten veel van haar optreden," aldus Lie vens. Het kwartet vertellers wordt vol gemaakt door de 'Overkanter' Engel Reinhoudt uit 's Heerenhoek die bekend staat als de Zeeuwse Troubadour. Hij is regelmatig te beluisteren op Omroep Zeeland, hij vertelt en zingt in onvervalst Zeeuws en vormt al jaren het klinkende sluitstuk van de Zeeuwse Dialect dag in Kapelle. De vierde vertelavond, op vrijdag 24 novem ber, brengt het publiek een gevarieerd aan bod van vertelsels en verhalen en een muzi kale bijdrage van de niet meer uit Zeeuws- Vlaanderen weg te denken volksliedjes pro ducerende groep Ambras. Aanvang 20.00 uur. De toegangskaarten zijn bij Den Dulla- ert verkrijgbaar a 12,50. THEATER MIDDELBURG De thuiskomst van Odysseus (familievoorstelling) - voor ieder een vanaf 7 jr - Stadsschouwburg - 20.00 uur (ƒ12,50) TERNEUZEN Haarlems Toneel - met Rem brandt was mijn buurman - Zuid- landtheater - 20.00 uur 30) KLASSIEK OOSTBURG Muziekavond - door ensembles van de Zeeuwse Muziekschool - den Hoekzak -19.00 uur (gratis) DIVERSEN KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café De Reizende Man -19.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St. Cecilia - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Bieden en Jokeren - café Zon- dagsvermaak -14.00 uur WALSOORDEN Schieting voor bejaarden - Café Rue du Nord -13.30 uur CLINGE Volksdansen en biljarten - Mal pertuus (KBO) 13.30 uur Zang - Malpertuus (KBO) - 15.30 uur Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - 't Schutterslokaal -13.30 uur SAS VAN GENT Koersbal - Sint-Albert -14.00 uur WESTDORPE Koersbal - zaal Concordia - 13.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -14.00 uur Kaarting - Gregoriuscentrum - 14.00 uur GRAAUW Jokeren - Gemeenschapshuis - 13.30 uur HULST Kaarting - De Lieve -13.30 uur Stijldansen - De Lieve -19.30 uur Dansen - De Lieve - 20.00 uur TERNEUZEN Tentoonstelling 30 jaar VAC Ter- neuzen - hal Stadhuis - FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Waterworld HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Something to talk about 20.00 uur Farinelli 20.00 uur Seven 20.00 uur Waterworld 20.00 uur Species MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Wereldmuziek in beeld VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Assassins 20.30 uur Pocahontas BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Dolores Claiborne 20.00 uur The Bridges of Madison County 20.00 uur Assassins Ciné Kennedy 20.30 uur L'Ombre de la Doute GENT Decascoop 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Lit tle Death 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Apollo 13 14.30, 17.00 en 20.00 uur Forget Paris 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Assassins 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Waterworld 14.30 en 17.00 uur Dumbo Drop 14.30 en 17.00 uur Power Rangers 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Net 14.30, 17.00, 20,00 en 22.30 uur Species 20.00 en 22.30 uur Desperado 14.30 en 20.00 uur Braveheart 20.00 en 22.30 uur Madness of King George 22.30 uur Dolores Claiborne 20.00 uur French Kiss 17.00, 20.00 en 22.30 uur The bridges of Madison County 14.30 uur Casper 17.00 en 22.30 uur While you were sleeping 14.30 uur Doornroosje KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Apollo 13 20.00 uur Waterworld 20.00 uur The madness of King George 20.00 uur Assassins Temeuzen/Sluis - De Rabobanken aan de Herengracht in Terneu zen en aan de St. Annastraat in Sluis zijn vanaf 2 december ook op zaterdag open. Volgens de banken is uit een onderzoek onder de cliënten gebleken dat er aan opening op zaterdag behoefte is. Vooral bij mensen met een volledige baan, die moeilijk tijd kun nen vrijmaken om door de week hun bankzaken te regelen. De precieze openingstijden zijn nog niet bekend. Wel dat de banken minimaal vier uren hun deuren open doen. Terneuzen en Sluis zijn de eerste twee banken in Zeeland die een dergelijk initiatief nemen. Terneuzen - Carstien Nyeboer en Barbara Dudman zijn in Ter- neuzen een praktijk voor traditionele Chinese geneeskunde begonnen. Ze hebben hun opleiding gevolgd aan de Academie voor Natuurgeneeskunde in Hilversum en de Academie voor Chi nese Geneeswijze in Nijmegen. De oorsprong van TCG gaat dui zenden jaren terug en wordt in geheel Oost-Azië nog steeds mas saal toegepast in de medische wereld. TCG boekt vooral bij chro nische aandoeningen nogal succes. De gebruikte behandelmetho den zijn acupunctuur, Tuina-massage, kruidengeneeskunde en voedingsadviezen. Het tweetal is aangesloten bij de beroepsver eniging NWP en behandelingen worden door een aantal verzeke ringen vergoed. Kapellebrug - Sinterklaas is zaterdag 25 november bijna een hele dag op bezoek bij slagerij-supermarkt Mangnus aan de Gents- evaartstraat in Kapellebrug. De Sint zetelt er van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 17.00 uur. Hij heeft voor alle kinderen die de zaak bezoeken een cadeautje bij. Middelburg - Het districtskantoor van de ABN/AMRO-bank Zee land verhuist naar het kantoorgebouw Les Arcades aan de Kous- tendijk in Middelburg. Op dit moment is het districtskantoor ver deeld over drie panden aan de Middelburgse Markt, een niet opti male situatie. Ter gelegenheid van de verhuizing, in maart 1996, sponsort de bank de restauratie van een 17e-eeuwse twaalfdelige Talmoed die eigendom is van de Zeeuwse Bibliotheek. Axel - De ING-bank in Axel houdt in het kader van Sinterklaas een kleurwedstrijd voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. De jeugd kan de kleurplaat ophalen bij de ING-bank aan de Markt 16 te Axel. De ingekleurde platen moeten uiterlijk 1 december 1995 voor 16.00 uur bij de bank worden ingeleverd. De tien beschikbare prijzen worden verdeeld over twee leeftijdsgroe pen, van 4 tot en met 7 jaar en van 8 tot en met 12 jaar. Op dins dag 5 december op het kantoor van bank de prijzen uitgereikt. De winnaars krijgen hierover persoonlijk bericht. Van onze duivensportmedewerker Sluiskil - Het generaal-kampioenschap 1995 bij de Sluiskilse reisduif is gewonnen door A. Bouchaut en zoon. De combinatie werd ook eerste in de categorie vitesse/midfond jonge duiven. Aangeduide kampioenschappen Vitesse/midfond oude duiven: 1. Combinatie Nachtegaal, 2. R. Dhae- ne, 3. B. de Koeijer. Vitesse/midfond jonge duiven: 1. A. Bouchaut en zoon, 2. J. van de Graaf, 3. J. Harms. Fond oude duiven: 1. C. van Biezen, 2. J. du Puy, 3. J. en R. Dane.Fond jonge duiven: 1. J. en R. Dane, 2. J. van de Graaf, 3. J. du Puy. O ver nachtvluchten: 1. J. du Puy, 2. A. de Bruine, 3. J. Harms. Onaangeduide kampioenschappen Vitesse/midfond oude duiven: 1. J. Harms, 2. J. en R. Dane, 3. R. Dhae- ne. Fond oude duiven: 1. J. du Puy, 2. C. van Biezen, 3. J. en R. Dane. Vitesse/midfond jonge duiven: 1. J. en R. Dane, 2. A. Bouchaut en zoon, 3. P. van de Wege/Wisse. Fond jonge duiven: 1. J. en R. Dane, 2. A. Bouchaut en zoon, 3. J. du Puy. Najaarsvluchten oude- en jonge dui ven: 1. J. Harms, 2. A. Bouchaut en zoon, 3. P. van de Wege/Wisse. Duif kampioenschappen oude duiven: 1 en 3. J. Harms, 2. Combinatie Nach tegaal, idem jonge duiven: 1. J. van de Graaf, 2. J. en R. Dane, 3. P. van de Wege/Wisse. Belgische wed vluchten: 1. J. Harms, 2. J. en R. Dane, 3. Combinatie Nachtegaal.Generaal kampioen schap: 1. A. Bouchaut en zoon, 2. J. en R. Dane, 3. J. Harms, 4. J. du Puy, 5, J. van de Graaf.

de Stem | 1995 | | pagina 15