Dorpsraad wil snel duidelijkheid BEVEILIGING Gele2enheid~lrryw^^e brandweer Terneuzen mag volgend jaar gaan uitbreiden Hulster Brandweer werkt aan dekkingsplan DE STEM Twee zilveren leden Ceciliakoor Nieuw Namen DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS Jeugdig viool-talent met ervaren musicus VDERS DOOR EIGEN ONTWERP Graauw schakelt ook milieu-inspectie en justitie in voor toestanden rond Kreek ongewenst bezoek... I DB STEM ZEELAND A6 r particulieren Getrouwd ante betaling 25% korting!! I igeving ■BEDRIJF ISKIL B.V. ^VOORBEREIDER (MN) Aerobics blijft toch in Sluiskil editie zeeland het veiligste adres NT DIE JE Loterij basiliek loopt zeer goed Informatie-avond over ziekenfonds Ballon Kevin Kooyman ver Biervliet Terneuzen Sluiskil Oostburg Lezing bij De Vier Ambachten over heropleving pelgrimage iMBER 1995 X 5j MAANDAG 20 NOVEMBER 1995 I I i t.-.i. J..„t-I.-.m;i4.„1i-r\„„11A tmc!LTIT T.1- „i A A... TT V «elukwens, bedankje, jubileum, feceptie, huwelijk, verloving, erwinning, prestatie, examen, Abraham enz. r mm per kolom 0,65 incl. BTW, I één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, lat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW. Iverige tarieven op aanvraag, x's worden niet geretourneerd. □76-5.312.313 of geef uw tekst ten vóór plaatsing af bij één van [kantoren. Schriftelijke opgaven uitsluitend geaccepteerd, indien 1 adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. houden ons het recht voor teksten r opgaaf van redenen te weigeren, t uitgever klachten bereiken over de ■ven tekst behoudt de uitgever zich Irecht voor om de naam van de arachtgever bekend te maken. Bezorger gefeliciteerd I Arthuur Duerinck in Clinge. 1 Zorba Karlidag in Dongen. Rudi Koetsenruyter in Wouw. i Marcela Gounaridis, 18-11-1995, Dorst. •rtprijzen i ei Tel. 0115-619083 irles ae omit Faxons-616668 Milieu Irstaat Provincie Zeeland ;e verkeersmaatregelen op de |iale weg N252 nabij Sas van Gent rde Staten van Zeeland maken bekend dat een sluit is vastgesteld voor een gedeelte van de weg Sas van Gent - Terneuzen (N252). omvat de instelling van een maximumsnel- |50 km/h alsmede een inhaalverbod op het Ite tussen km 3,2 en km 3,6, gedurende de n 27 november 1995 tot 20 april 1996, of zo- als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk lersbesluit ligt met ingang van 22 november furende zes weken ter inzage in het kantoor van Milieu en Waterstaat te Middelburg, Het 11 en in het regiokantoor van de genoemde t Axel, Zuidsingel 4, op werkdagen van 9.00 tot r en van 14.00 tot 16.00 uur. i de termijn dat het verkeersbesluit ter inzage fen belanghebbenden tegen dit besluit een ge it bezwaarschrift indienen, laarschrift moet worden gericht aan het college Iputeerde Staten van Zeeland, p/a directie Milieu Btaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Indien jaarschrift is ingediend, kan tevens bij de presi- Ide Arrondissementsrechtbank te Middelburg lopige voorziening worden verzocht. Ine Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg mercuriusstraat 11 postbus 8 4540 AA sluiskil telefoon (0115) 47J291 fax (0115) 472729 IlSKIL B.V. is een bedrijf dat staalcon- ro-)chemische industrie en de burger- amheden zijn wij op zoek naar een projecten eleiden van projecten ling eg met de uitvoering jsschetsen aarden nnodig te reflecteren. zich wenden tot mevr. M. du Puj i c.v., richten t.n.v. de directie, yan onze correspondent jkrneuzen - Na een vacaturestop van twee jaar 'san de vrijwillige brandweer van Terneuzen volgend jaar januari starten met een selectie procedure om nieuwe brandweerlieden op te leiden. De korpsen in de kleine kernen komen let eerst in aanmerking. ^.burgemeester P.C. Hamelinck loofde tijdens e jaarlijkse bindingsavond van de brandweer de inzet van de vrijwilligers. „Het college is trots op het korps dat ondanks een ingrijpende reorganisa tie en met beperkte financiële middelen uitstekend functioneert. Het Terneuzense korps blijkt in de regio het goedkoopst en efficiëntst te werken. Dit dankzij de honderd procent inzet van de vrijwilli gers." De werkdruk bij de brandweer is echter groot. Reden voor het college om te komen met een dek kingsplan om het korps op sterkte te brengen. Hamelinck „Een kar met drie wielen willen trék ken, gaat moeilijk. Daarom zullen we in januari met de selecties beginnen om het korps op sterkte te brengen. Allereerst komen de korpsen in kleine ker nen aan de beurt, omdat de nood daar het hoogst is." De volgende personen kregen een onderscheiding: Vrijwilligers medaille; 10 jaar F. van Zadelhof; 15 jaar C. van de Berge, W. de Feyter; 20 jaar A. Elzen,J. Hamelink, R. Dhont, B. Spinnenwijn, D.Hamelink.; 25 jaar A. van Tiggelen; 30 jaar G. Dijkstra, W. Inghels, A. den Hamer. Bronzen brandweerkruis; L. Bleijenberg, P. van Damme, P. van Hermon. Zilveren brandweerkruis; A. van Tiggelen. Zilveren gesp; G. Dijkstra, W. Inghels, A. den Hamer. Eervol afscheid; A.J. Faas, A. van Tiggelen, W, Ingels, W. de Feyter, A. den Hamer. Elf junioren hebben hun toets voor de jeugdbrand weer met goed gevolg afgelegd. l/3n onze verslaggever Graauw - De Dorpsraad flraauw heeft behalve de provincie ook de milieu- inspectie en justitie inge schakeld om een eind te maken aan de toestanden rond de Graauwse Kreek. De Dorpsraad heeft die instanties gevraagd een uitspraak te doen ever wie er nu precies verant woordelijk is voor het herstel van ie kreek. Omdat het waterschap via het gemaal Paal water uit de kreek trekt, kalven de oevers af. Daar door dreigen stukken land in het water te verdwijnen. Boeren en grondeigenaren proberen dit te voorkomen door de oevers te ver stevigen met puin. De Dorpsraad vindt dat wel begrijpelijk, maar het is geen fraai gezicht. De Dorpsraad wil let liefst, zo bleek nog eens tij dens de deze week gehouden ver- dat er nu eindelijk een en structurele oplossing komt. Het waterschap als gebruiker en Staatsbosbeheer als eigenaar van de kreek schuiven de verant woordelijkheid tot nu toe telkens op eikaars bordje. Vandaar de pogingen van de Dorpsraad om daar duidelijkheid in te krijgen. De actie van de Dorpsraad stuitte op forse kritiek van de aanwezige landbouwers. Die vinden dat de Dorpsraad daarmee te hoog spel speelt en dat niet achter hun rug en van de betrokken instanties lad moeten doen. Tijdens de bijeenkomst bleek overigens dat het waterschap Europese subsidie heeft gevraagd om de oevers van de waterleidin gen naar het gemaal Paal te beschermen. Het waterschap wil daarbij ook een klein deel van Graauwe Kreek meenemen. Voor het overige gedeelte ziet het waterschap geen taak voor zich zelf weggelegd. Van onze verslaggeefster Sluiskil - Even zag het er naar uit dat aerobics zou verdwijnen uit Sluiskil. Het aantal bezoekers fcp namelijk bij de Aerobics- vereniging terug. Het Sociaal Kultureel Intitiatief (SKI) in Sluiskil heeft daarom besloten de vereniging over te nemen. Veranderingen die voortkomen uit deze overname zijn dat de aerobics-lessen nu op woensdag avond worden gegeven. Het les geld zal iets omlaag gaan omdat op die avond ook andere activi teiten in de gymzaal worden Tijdens het jaarfeest werden ook enkele leden onderscheiden. Hulst - De Hulster vrijwillige brandweer ondertekende een contract over de versterking van de brandweer en de rampen bestrijding. Half 1996 adviseert een extern bureau, aan de hand van de inventarisatie die door de brandweer gemaakt is, het gemeentebestuur over het dekkingsplan. foto camile schelstraete Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, el. 0115-645769, 'a* 0115-645742. Nacteuren: Peter Oggel (editie- (nef), Peter van den Assem, frank van Cooten, Rein van der Jelm, Harold de Puysseleijr, fugène Verstraeten. Klokstraat 1, tel. 0113- WOO, fax 0113-273701. redacteur: Cees Maas (provincie- verslaggever). Rulst: Steenstraat 14, tel. 0114- ;®70, fax 0114-372771. redacteuren: Frank Deij (plv. ed. Gerlach Hochstenbach. Sportredactie Zeeland: 'oi Koomen e - Ha t/m vrij. 0115-645751 Zondag 0115 - 645753 jTdvertentie-exploitatie stem enZVK 'erneuzen: Zuidlandstraat 32, vl:115"64574". fax 0115-645741 ertegenwoordigers: «rartin Boeije, privé 0115-563976, Kj'a Broekhoven, privé 0115- itui Hans Dimmers, privé '"5-562354 t«i Üt: 5teenstraat 14, £'■0114-372770. c .^Senwoordigers: llas-m0 den Brande' Privé 0114- nii« 5 Marjan Verstraeten privé ^J-316755. eritoopleider: Harrie Muur- ui5. privé 076-5020894 ^"ingstijden: na't/m vr. 8.30- 17.00 uur Dit verklaarde brandweercom mandant A. der Weduwe zaterdag tijdens de jaarlijkse feestavond. Hij verstrekte uitleg over het stap penplan, de versterking van de brandweer en het oplossen van de knelpunten. Een van die punten is de route gevaarlijke stoffen die door de gemeente loopt. Daarom worden mensen opgeleid die gas- pakken kunnen dragen en stelt de regio een aantal van deze pakken beschikbaar. „Ik denk dat het goed is dat er regelmatig aanpassingen plaats vinden. We moeten met onze tijd meegaan. De eisen die men aan een organisatie stelt, worden steeds hoger," aldus Der Weduwe. Hiervoor zijn er het afgelopen jaar vele oefeningen en bijscholingen geweest. Overigens meldde de commandant ook dat de vrijwilli ge Hulster brandweer met momenteel 69 leden een vrij rustig jaar achter de rug had zonder schokkende gebeurtenissen. „De grensoverschrijdende samen werking is geregeld, maar we moesten in 1995 niet in actie tre den, verder hebben we 10 bran- draden, 10 maandelijkse oefenin gen en 4 persluchtoefeningen gehouden en tijdens de wedstrij den scoorde we goed met als hoog ste notering een tweede plaats in de internationale klasse en eerste van de buitenlandse ploegen in Poperinge." De brandweer moest beduidend minder uitrukken in 1995 en dan vooral voor kleine brandjes. Was dat in 1993 nog 68 keer en in 1994 42 maal, in 1995 kwam het korps tot nu toe 37 maal in actie en 3 keer voor hulpverlening (tegen over 9 keer vorig jaar). Tijdens het jaarfeest werden ook enkele leden onderscheiden. De brandweeronderscheidingen gin gen naar A. de Baar (30 jaar), R. Bauwens, J. Buijsse, F. Kindt (25 jaar) en R. de Munter (12,5 jaar). Bovengenoemden met 30 en 25 dienstjaren kregen ook de vrijwil ligers medaille. Deze medailles werden ook uitge reikt aan A. Bracke, F. Burm, P. de Kraker, A. de Nijs, E. Plasscha- ert, J. Saman, A. Verstraeten (20 jaar), W. de Hamer, J. Rijk, H. Warrens, E. Wentzler (15 jaar), P. van Huffel, A. de Roos, M. Visser en W. de Vliegere (10 jaar). (ADVERTENTIE) INBRAAK Oranjestraat 5 - Telefoon 0115-562710 Van onze correspondente Nieuw Namen - Tijdens het jaarlijkse Ceciliafeest huldig den de leden van het gemengd kerkkoor Sint Cecilia twee van de leden. Georges Weema es en Johan Bosman zingen al 25 hun partij mee in het koor. En niet alleen hun zangpartij,, zij maakten zich ook beiden jaren lang verdienstelijk voor het koor. Georges Weemaes vervult momenteel zelfs de taak van voor zitter. In café de Veehandel werd een feestavond gehouden met een warme maaltijd, drankjes en een gezellig samenzijn. Rond 21.00 uur overhandigde pastor A. Ruy loft de beide jubilarissen de ver sierselen: een zilveren Sint Grego- rius speld en een oorkonde. Het koor verzorgt onder leiding van Gerard Pollet de erediensten in de parochiekerk en een paar maal per jaar (kerst en najaar) een concert. „We zijn trots op onze leden. We hebben een gezond en groot gemengd koor voor zo'n Georges Weemaes en Johan Bosman krijgen hun speld. Pastor Ruyloft kijkt tevreden toe. kleine parochie." camile schelstraete Van onze correspondente Hulst - De stichting fondsen werving restauratie basiliek Hulst is niet ontevreden. De loterij ten bate van de res tauratie loopt goed. Eind oktober ging de actie van start. Inmiddels zijn 1050 loten van de 2000 beschikbare verkocht. De stichting wil graag de overi ge 950 nog aan de man bren gen. De kopers betalen 180 gulden (vijftien gulden per maand) en kunnen maande lijks in de prijzen vallen. Elke maand worden geld prijzen uitgeloot van vijftien tot duizend gulden. De hoofdprijs is een nieuwe auto en deze wordt tijdens de vierde Kerstmarkt op 13 december 1996 verloot. Om de laatste loten te verko pen, wil de stichting een beroep doen op het bedrijfs leven in de regio. De bedrij ven worden binnenkort door een van de commissieleden benaderd. THEATER BELSELE Democratia - van Johan Boonen - door Theater JAS - De Klavers St. Andriesstraat - 20.00 uur (vr t/m ma) DIVERSEN CLINGE Koersbal - Malpertuus (KBO) - 13.30 uur Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur DE KLINGE Schieting - Terminus -15.00 uur ST. JANSTEEN Kaarting - Café De Kroon - 14.00 uur KOEWACHT Koersbal - De Vlaschaard - 13.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - Sint-Albert -14.00 uur AXEL Kaarting - De Halle -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Als de kraanvogels over vliegen HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Something to talk about 20.00 uur Fari'nelli 20.00 uurSeven 20.00 uur Assassins 20.00 uur Apollo 13 20.00 uur Species MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur The bride of Frankenstein VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Assassins 20.00 uur The Net 20.00 uur Seven 20.00 uur Species BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Dolores Claiborne 20.00 uur The Bridges of Madison County 20.00 uur Assassins GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Lit tle Death 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Apollo 13 14.30, 17.00 en 20.00 uur Forget Paris 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Assassins 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Waterworld 14.30 en 17.00 uur Dumbo Drop 14.30 en 17.00 uur Power Rangers 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Net 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Species 20.00 en 22.30 uur Desperado 14.30 en 20.00 uur Braveheart 20.00 en 22.30 uur Madness of King George 22.30 uur Dolores Claiborne 20.00 uur French Kiss 17.00, 20.00 en 22.30 uur The bridges of Madison County 14.30 uur Casper 17.00 en 22.30 uur While you were sleeping 14.30 uur Doornroosje KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Apollo 13 20.00 uur Waterworld 20.00 uur The madness of King George 20.00 uur Assassins Van onze verslaggever Hulst - De FNV-afdeling Groot Hulst houdt morgen een informa tie-avond over de veranderingen en de toekomst van het zieken fonds voor haar verzekerden. Een medewerker van OZ-zorgverze- keringen komt dan naar Hulst om tekst en uitleg te geven. De bij eenkomst wordt gehouden in café-restaurant de Eendracht aan de Stationsweg in Hulst en begint om 19.30 uur. Van onze correspondent SAS VAN.GENT - Traditiege trouw vond ook dit jaar met Koninginnedag een ballonnen wedstrijd plaats in Sas van Gent. Het snuffelen op de landkaarten en het uitrekenen van het aantal kilometers kostte wat tijd, maar de ballon van Kevin Kooyman was het verste gekomen. De overige prijsjes waren voor Karin Janssens, Cathy Goethals, Arjen Wens, Els Feyen, Dennis Durinck, Marlot Pieters, Stefan Govaert, Evelien de Coocker en Wendy de Vrieze. KOFFIECONCERT -- De koninklijke Muziekvereniging 'Harmonie-Biervliet' houdt op zondag 26 november haar tra ditionele koffieconcert in zaal Tobbetje in Biervliet. Het con cert, dat begint om 11.00 uur, zal bestaan uit een gevarieerd muzikaal programma, waaron der een vijftal nieuwe marsen en concertnummers. De leer lingen van de fanfare zullen op die morgen ook voor het eerst samen met het fanfareorkest enkele nummers ten gehore brengen. ALLIANCE FRANCAISE - In restaurant De Kreek geeft Dominque Waag woensdag vanaf 20.15 uur een lezing voor Alliance Francaise. Zij neemt de aanwezigen mee naar de twaalfde eeuw, naar de buiten gewone rijkdom van de kloos ters langs de Seine. Het verhaal wordt begeleid met dia's. WORKSHOP SKI - In tegen stelling tot eerdere berichten houdt het Sociaal Kultureel Initiatief, nu niet meer in samenwerking met ZVU maar geheel zelfstandig, de works hop kerstarrangementen. Op de woensdagen 6 en 13 decem ber kunnen geïnteresseerden kerstversieringen maken. Plaats van handeling beide dagen is Het Meulengat waar men om 19.30 uur begint. THEMA-AVOND - De Raad van Kerken Oostburg houdt woensdag een thema-avond over de Orthodoxie in het kerk gebouw van de Gereformeerde Kerk in Oostburg. De avond begint om 20.00 uur en zal duren tot ongeveer 22.00 uur. Hulst- Baudeloozaal-Lezing en concert Theo Olof, Marijn Simons (viool) en Peter Soeters (piano). Werken van Ludwig van Beethoven, Josef Suk en Zoltan Kodaly. Gehoord op zondag 19 november. Door Jeanette Vergouwen Een oude rot in het vak, voor wie de viool geen enkel geheim meer heeft: Theo Olof vertelde tijdens het tweede recital in de Baudeloo kamer- muziekcyclus over de muziek wereld in het algemeen en de viool in het bijzonder in zijn lezing Op reis als solist. Hij sprak met groot gemak en kruidde zijn praatje met de juiste dosis humor. De liefde voor de muziek straalde van hem af en omdat hij zich enorm inzet voor jeugdige talenten was het niet verwonderlijk dat hij een aanko mend talent introduceerde bij het publiek. De 12-jarige Marijn Simons, die al een heel pak com posities schreef, kon volgens Olof niet genoeg krijgen van muziek. Dit bewees hij met een zeer geconcentreerde uitvoering van de razend moeilijke Sonate in Es opus 12 nr. 3 van Ludwig van Beethoven. De rapsodische geest van het het Allegro conspirito werd met een mooi gevoel voor rubato en kontrasten gespeeld. De compositie vergt een enorme inzet, een perfecte techniek van wege de vele moeilijkheden van vibrato tot en met dubbelgrepen en bovendien een muzikale rijp heid. Marijn Simons speelde alles uit het hoofd en met schijnbaar gemak. Ook het vrij gevoelige Adagio en het virtuoze Rondo werden knap vertolkt. Het instrument dat Marijn Simons bespeelt is gebouwd door Willem Bouman. Het bezit een mooie volle klank. Dat was goed te horen in de Ballade opus 3 B van Josef Suk. De intonatie was zuiver en de vertolking gloedvol. Het Hongaarse karakter van de gedragen dromerige muziek met een terugkerend weemoedig motief en Zigeunerelementen kwam goed uit de verf. Het grote vuur werd gelegd in de Dans Duetten (Kallai Lettös) van Zol tan Kodaly. Deze Hongaarse componist wist een perfecte samensmelting te maken van de klassieke vormen en de spontani teit van de folklore muziek. Kor te pittige motieven werden afwis selend gebracht door viool en piano. Het werd een knetterend vuur werk van pizzicati, getokkelde accoorden en gevoelige glissandi. Heerlijk virtuoos en meeslepend gespeeld. Als toegift speelde Simons nog een impressionistisch werkje van Milhaud. Van onze correspondente Axel - Dirk Aerts uit Maldegem houdt op verzoek van de Oud heidkundige Kring De Vier Ambachten donderdag een lezing over de geschiedenis van de pelgrimage naar Santiago de Com- postela in Spanje. De lezing met de titel 'Heropleving Pelgrimage', met fraaie dia's, vindt plaats in het cultureel centrum de Halle in Axel en begint om 20.00 uur. Oook niet-leden zijn welkom. Volgens Aerts zijn er nog steeds velen die het graf van de apostel jaco bus in Compostela willen bezoeken. Duizenden lopen langs de zoge naamde camino francés zoals de Jacobsweg in Spanje genoemd wordt. De een doet dit te voet, de ander met de fiets en weer anderen met de auto. De een beschouwt het als een echte bedevaart en de ander als een alternatieve vakantie. Het Vlaams Genootschap Santiago de Compos tela waar Aerts voorzitter van is informeert en begeleidt diegenen die de tocht willen maken. De toegang voor de avond is gratis.

de Stem | 1995 | | pagina 7