de Stem P E R S CD IM EEL Uitzendbureau Start nu ook in Raamsdonksveer! field service engineer WO h© Wes Medewerker Service Center Computer Technicus (trainee) DELA HTS INGENIEURS M/V een sales manager m/v Oproepkracht (m/v) BEDRIJFSKUNDIGE m/v pestem onderhoudsmonteur m/v verpleeghuis lucia 0 Start. De kruiwagen voor gemotiveerd personeel. PharmaRirtiiers PROCESS CONTROL EUROPE B.V. PROCESS CONTROL EUROPE B.V. NovoteL - algemene operationele techniek - Energietechniek TECHNISCH INSTALLATIEBUREAU Van Halderen Oosterhout B.V. Bcematec ENGINEERING bv SPECIAALMACHINEBOUW: PER DIRECT PROJECTENGINEERS GROEPSLEIDER/CONSTRUCTEURS TEKENAAR/CONSTRUCTEURS Bcematec ENGINEERING bv I Het oproer kraait in Nye County. In de woestijn] Nevada roepen ranchers dat genoeg genoeg is. Genoeg hebben ze van de ij menging van 'Washington' in hun leven. Genoeg van wetten die dicteren wat ze mogen en i ten doen met grond die, zeggen ze, hun grond is. Met het schaarse water. Hoe verstedelijking, milieuzorg en bureaucratie Amerika 's laatste 'frontier' uitwissen 'Waarom kunnen de dinger] gewoon blijven zoals ze zij Fel debat DE STEM ZATERDAG 18 NOVEMBER 1995 Start bemiddelt met succes. Steeds meer werkgevers melden hun vacatu res bij Start en steeds meer mensen weten de weg naar Start te vinden. Ook in Raamsdonksveer en omgeving. Daarom opent Start op 20 novem ber een nieuwe vestiging in Raamsdonksveer. Vanaf 20 november kunt u ons vinden op het adres: Rembrandtlaan 2, 4941 ZA Raamsdonksveer tel. (0162) 52 31 20, fax (0162) 51 35 69 Onze openingstijden zijn van 08.30 - 17.30 uur. Rembrandtlaan 2, 4941 ZA Raamsdonksveer, tel. (0162) 52 31 20, fax (0162) 51 35 69 "Choose a job you love and you will never have to work a day in your life." (Confucius) PharmaPartners B.V. bouwt en onderhoudt informatiesystemen voor apotheken, huisartspraktijken en gezondheidscentra. Zo'n 1200 zorgverleners maken er momenteel gebruik van. In 17 jaar zijn we gegroeid tot een organisatie met vestigingen in Breda, Haarlem, Oosterhout, Rotterdam en Zwolle. In verband met de sterke groei van onze klantenkring zijn wij op zoek naar actieve collega's (m/v) voor de volgende functies: met een opleiding op HBO-niveau, richting informatica of elektronica met een sterke affi niteit met informatica. Kennis van operating systems (UNIX) en bestandsstructuren is een pré. Evenals kennis van programmeren. Onze voorkeur gaat uit naar iemand in de leef tijd van 25 tot 35 jaar met goede communicatie ve vaardigheden en enige jaren ervaring. De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit: de dagelijkse telefonische ondersteuning van onze klanten; het testen van nieuwe versies software en installatiebegeleiding; het verrichten van software onderhoud en systeembeheer en het uitvoeren van bestandsconversies. De werktijden zijn variabel (wisselende dien sten) en vallen tussen 8.00 en 19.30 uur. Het Service Center is gevestigd in Oosterhout en is het directe aanspreekpunt voor onze klanten in geval van vragen of storingen. met een opleiding op HBO-niveau richting elektronica. Kennis van operating systems (UNIX) en ervaring met randapparatuur is een pré. Voor deze functie zoeken wij contact met een pas afgestudeerde HBO'er met goede com municatieve vaardigheden, die tijdens stages relevante werkervaring heeft opgedaan. De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit De persoonlijke dienstverlening van ons Service Center en onze techni sche dienst is van een hoog niveau. We werken met kleine teams, zonder hiërarchie, maar in een open werk sfeer met veel ruimte voor zelfstan digheid, initiatieven en flexibiliteit. Als je weet dat jij degene bent die we het installeren en onderhouden van computer systemen bij apotheken, huisartsen en gezond heidscentra in de regio Zuid Nederland (Noord-Brabant, Zeeland, Limburg). Gewerkt zal worden vanuit onze vestiging in Breda. Het af en toe werken buiten kantooruren mag geen probleem zijn. zoeken, schrijf dan binnen veertien dagen een briefje met C.V. aan: PharmaPartners B.V., Teteringsedijk 97, 4817 MB Breda. Meer informatie? Dan kun je bellen met Els van Slobbe, tel. (076) 522 29 88 (van 9.00 tot 17.30 uur) of (0162) 42 75 70 (buiten kantooruren). Process Control Europe B.V., The Netherlands (PCE), a subsidiary of Process Control Corpo ration, Atlanta USA (PCC), the leading inno vator and manufacturer of high quality equip ment and control sys tems for the plastics extrusion industry, is searching for a: PCE assembles and tests equipment, inventories spares, performs start ups and service and has a complete demonstration and test facility in Breda. PCC USA also has subsidiaries in Germany and the UK. Responsibilities will include the following: - Equipment start ups and installation supervision - Technical service and support of customers - Operation of PCC equipment, integrated systems and process trouble shooting - Direct customer trials of PCC equipment in Breda showroom - Product assembly and pre-shipment testing The qualified candidate must meet the following criteria: - Engineering degree on middle technical level - At least two years experience working with electrical and mechanical equipment - Proficiency in English and Dutch. Other languages a plus - Strong written and verbal communication skills - Willingness to travel worldwide with emphasis in the E.C. Interested individuals should respond immediately by submitting their C.V. and cover letter in English to: Nikkelstraat 45 - 4823 AE Breda - attn. Linda Sollie Phone 076-5427227 - Fax 076-5427474 NOVOTEL BREDA, een midscale hotel met 106 kamers, restaurant Cöté Jardin, bar en 6 multifunctionele zalen zoekt taken en verantwoordelijkheden - aanwerven van nieuwe klanten - fidelisatie van bestaande klanten/relaties - bijdragen i.s.m. het managementteam in de realisatie van de bedrijfsdoel stellingen - beheer van de commerciële bestanden profiel - wij zijn op zoek naar een initiatiefrijke medewerker met overtuigingskracht - sterk in organisatie en planning - met sterke communicatieve vaardigheden - werkervaring in een vergelijkbare functie is vereist - goede beheersing van de Engelse taal is gewenst - leeftijdsindicatie 27-35 jaar wij bieden - een prettige werksfeer in een jong en enthousiast team - een werkweek van 24-38 uur - salariëring volgens de Horeca CAO - goede secundaire arbeidsvoorwaarden waaronder een bonusregeling Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de procedure Indien u interesse in de bovengenoemde vacature heeft, dan kunt u uw schriftelijke sollicitatie voorzien van c.v. binnen 10 dagen richten aan: Novo- tel Breda, t.a.v. de heer G. Voskamp, Dr. Batenburglaan 74, 4837 BR Breda. Tel. 076-5659220. WW*:- 'i&Li* Voor het uitvaartcentrum van DELA te Oosterhout/Made/Raamsdonksveer bestaat de mogelijkheid tot het plaatsen van een Als oproepkracht zult u voornamelijk in weekenden en op onregelmatige tijden belast worden met het verzorgen van overledenen en het ontvangen en bege leiden van rouwbezoek. Tevens helpt u bij het onderhoud van het gebouw. Wij zoeken iemand met een dienstverlenende instelling en een representatief voorkomen. U dient woonachtig te zijn in de nabije omgeving en te beschikken over eigen vervoer. INFORMATIE EN AANMELDING Voor informatie kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur contact opnemen met mevrouw W. van Mook, Beheerder Uitvaartcentrum, tel. (0162) 42 71 02. Kandidaten voor deze functie kunnen hun schriftelijke sollicitatie tot uiterlijk 29 november 1995 richten aan de afdeling Personeelszaken van DELA, Postbus 522, 5600 AM Eindhoven, onder vermelding van vacature nummer 95-01 op de enveloppe. STICHTING De stichting SOVAK, een stichting met een Protestants- Christelijke achtergrond stelt zich ten doel mensen met een verstandelijke handicap te begeleiden, te verzorgen en te ver plegen. De naaste familieleden worden hierbij zoveel mogelijk betrokken. De stichting SOVAK omvat de woon- en leefgemeen schap Gruytveld in Terheijden, de gezinsvervangende tehuizen Siereveld in Breda en Wilgenveld in Wijk en Aalburg en de woon- en leefgemeenschap en het centrum voor dagbesteding Rietveld in Sleeuwijk. Ruim 500 medewerkenden zijn direct of indirect bij de dienstverlening aan circa 390 cliënten betrokken. De komende jaren wordt hard gewerkt aan verdere modernisering van de zorg en spreiding van het aanbod over meer locaties in de regio. Een capaciteitsuitbreiding voor ruim 40 cliënten is in voorbereiding. In het kader van het streven naar meer aandacht voor het continue proces van kwaliteitsverbetering, zijn wij - voorlopig voor een periode van drie jaar - op zoek naar een ondernemende full-time Functie-informatie: De bedrijfskundige stafmedewerker verricht project matig diverse soorten organisatie-onderzoek, met name voor de zorginhoudelijke diensten. Organisatorisch ressorteert de functionaris onder de dienst Personeel Organisatie. Functie-inhoud: De functionaris is belast met bedrijfskundig en arbeidskundig onderzoek, gericht op het verbeteren van de effectiviteit en de efficiency van onze dienstverlening. De ver kregen inzichten worden vertaald in adviezen aan de project coördinatoren inclusief offers-nut en sterkte-zwakte analyses. Functie-eisen: een HBO-opleiding bedrijfskunde; enkele jaren ervaring in een soortgelijke functie, zo mogelijk in de gezond heidszorg; een praktische en resultaatgerichte aanpak gekoppeld aan een scherpe kritisch-analytische instelling; in staat de bevindingen helder en overtuigend te presenteren, zowel mondeling als schriftelijk; gevoel voor marketingaspecten. Arbeidsvoorwaarden: De arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO- Ziekenhuiswezen. De inschaling is, afhankelijk van opleiding en ervaring, in FWG-schaal 50, maximaal 5.092,- bruto per maand op full-time basis. Verder is er een uitstekende pensioenregeling, een spaarloonregeling en de mogelijkheid voor kinderopvang. Tenslotte bieden wij uitdagende en inspirerende werkzaamheden, speelruimte en ontplooiings mogelijkheden, inclusief goede opleidingsfaciliteiten. Informatie en sollicitatie: Nadere informatie over deze functie kan ingewonnen worden bij mevrouw E.A. Luijten-Kellerman, hoofd Personeel Organisatie, dagelijks tussen 8.30 en 9.30 uur, tel. 076-5937800. Schriftelijke sollicitaties kunnen binnen 14 dagen gezonden worden naar Stichting SOVAK, afdeling Personeel Organisatie, postbus 4, 4844 ZG Terheijden. iMMMi //•«si:'C: - Werktuigbouwkunde - Elektrotechniek - Beveiliging - Sanitairtechniek - Airconditioning - Koeltechniek - Meet-, regel- en besturingstechniek - Technisch beheer, preventief en korrektiek onderhoud. Technische installaties in de utiliteit en industrie. Onze afdeling meet-, regel- en besturingstechniek/technisch be heer, preventief en korrektief onderhoud zoekt voor uitbreiding van het team een: Om opgeleid te worden tot een zelfstandig servicetechnicus. De werkzaamheden omvatten: Nazorg en onderhoud aan technische installa ties en componenten hiervan, zoals c.v.-ketels, luchtbehandeling, pompen, appendages etc. In bedrijf stellen van bovengenoemde installa ties. Apparatuurkennis van c.v.-ketels, koelmachi nes, regeltechniek en luchtbehandeling. Storingsdienst. Tevens vragen wij bereidheid tot het volgen van cursussen m.b.t. klimaattechniek en koeltechniek. Uw sollicitatiebrief met c.v. kunt u richten t.a.v. dhr. H. Hopstaken. Postbus 45 - 4900 AA Oosterhout Dc va Wij vragen voor ons kantoor in ROOSENDAAL en in WEERT voor de afdeling Voor het verrichten van haalbaarheidsstudies en het vervaardigen van ont werpen ten behoeve van fijnmechanische machines. Het uitwerken van het ontwerp tot een verantwoord geheel qua constructie geschiedt door de Groepsleider/Constructeur, die de Tekenaar/Constructeurs begeleidt bij het vervaardigen van detail- en samenstellingstekeningen, stuklijsten en materi- aallijsten. Het werken in teamverband en goed overleg met onze cliënten is binnen de genoemde functies bepalend voor uw succesvol functioneren. WIJ BIEDEN Naast een goed arbeidsklimaat, een goede salariëring, goede secundaire voorzieningen zoals pensioenfonds, collectieve ziektekostenverzekering/on gevallenverzekering, WAO-gat-verzekering, reiskostenvergoeding en 13e maand gratificatie. Gelieve uw sollicitatie te zenden aan: Centrale Afdeling Personeelszaken Postbus 286, 4700 AG ROOSENDAAL Te). 0165-568350 Fax. 0165-560755. Verpleeghuis Lucia is een psychogeriatrisch centrum voor verzorging en behandeling met plaats voor 256 bewoners en een afdeling dagbehandeling met 29 plaatsen. In het Verpleeghuis Luda zijn ongeveer 450 personen werkzaam. De Facilitaire Dienst biedt algehele ondersteuning aan het primaire zorg- en behandelproces. Van de Facilitaire Dienst maken vier clusters deel uit: Techniek, Interieur, Catering en Logistiek. Het Cluster Techniek draagt zorg voor het technisch beheer en onderhoud binnen het verpleeghuis. Op korte termijn zijn wij voor het Cluster Techniek op zoek naar een Het betreft een full-time dienstverband voor onbepaalde tijd. Plaats in de organisatie: Als onderhoudsmonteur ontvangt u leiding van het Clusterhoofd Techniek. U bent als taakverantwoordelijke belast met de dagelijkse werkverdeling binnen het Cluster Techniek. Functie-informatie: Als onderhoudsmonteur verricht u onderhoud aan installaties, OPP.01,0* tuur en gebouwen alsmede de reparaties en vervanging van onderdelen hieraan. U voert periodieke inspecties uit en neemt deel aan de dienst. Op het gebied van elektrotechniek bent u eerst aanspreekbare. Functie-eisen: Wij zijn op zoek naar een enthousiaste collega die zich h gespecialiseerd op het gebied van elektrotechniek (LTS-opI Dnnr ervarina en interesse, zowel od het aebied van elekt .pleiding). iktrotechniek lö i die zich heeft techr Joor ervaring en interesse, zowel op het gebieu vun als op het gebied van installatietechniek, heeft u zich ontwikkeld tot algemeen onderhoudsmonteur. U kunt zelfstandig en nauwkeurig werken. Als taakverantwoordelijke dient u te beschikken over leiding gevende capaciteiten. Arbeidsvoorwaarden: De arbeidsvoorwaarden zijn overeenkomstig de CAO-Ziekenhuis- wezen. Salariëring volgens FWG, functiegroep 25 (min. 2.332,- en max. 3.668,- bruto per maand). Voor informatie over de inhoud van de functie kunt u conta£f opnemen met de heer J. Huysing, clusterhoofd Techniek/ telefoon 076-5223000. Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen na verschijnings* datum van deze advertentie te richten aan mevrouw J.E.M. van Beek, personeelsconsulente, Liesboslaan 6, 4813 EC Breda. psychogeriatrisch centrum voor verpleging, verzorging en h"hanrieli[l9 Door Bert Ummelen ahrump heet zijn bezoek op tijd welkom. Uren rijc de woestijn van Nevada a; 1 "ord zie. 'Welkom in het hart van hel I oude Westen', zegt het. Rondom kal, I ui grijze en roodbruine tinten, een I 'erte daartussen. Stoffige, vuil grond, begroeid met manshoge cacfi loshua-bomen. In de invallende schl ken ze een massaal leger te vormen. ICgCl IV VU11UV1I. Eerder en sneller dan ik gedacht h zon gezakt. En met de zon de naai I benzinemeter. Een roodstaart havik I be wieken als ik uit de auto stap I benen te strekken en een blik op de I werpen. Nog honderd kilometer is Eas Vegas. En, overreed ik mezelf, is 1 van het nieuwe oude Westen gee J Pleisterplaats voor wie op zoek is nas I ka's mythische 'frontier'? I Eo n vijftien kilometer verder is er I bord. Het markeert een karrespoor di wijkt naar 'Madam Butterfly's Bath I sage Salon'. En dan komen de eerste behuizingerj Pre-fab woningen en caravans te mi'i onbestemde rommel. De bewonii van Pahrump is als een inktvl vallei sPatten zoiets voorzien] vormen de rand ervan. He «n hotel als een stadje. Met winkels, fngen en, je bent in Nevad| besluit casino. 'Saddle West' heetl er te overnachten. Eerder deze week, lees ik in de 'Valb I ï'i 'i Plaatselijke krant, is er in <j I hall fel gedebatteerd over de toekonj 1 sheek. Nevada is al sinds de jaren snelst groeiende staat van de Veren ten. El® stroom van nieuwe burgers woj ?eets opgeslokt door de agglomeq Las Vegas in het zuiden en Reno in ton, maar zorgt ook in de periferie stedelijking. En voor de bewoners v| 61 brengt die een dramatische keuz( "ree. Willen ze een stad worden, met ronde rechten en plichten, of blijveij wat ze zijn: een verwaaide maar sij onde gemeenschap op een grondgi

de Stem | 1995 | | pagina 40