6Ik had er niet op gerekend' en STANDEN Tweede wedstrijd om Stem-dressuurtrofee ifscheid Guido Verstraeten als vice-voorzitter van KNLTB Zeeland irfc "&•- "S Jansen/Van Cauteren bereikt Cl-finale HW'24 met zorgen richting Roosendaal RTNIEUWS kort UEFA ranglijst end over Ajax-besluit is en Bijl idaat KNSB-bestuur rond SCHAATSEN SQUASH VOETBAL JgSTEM SPORT ZEELAND B onze paardesportmedewerker ^PAARDESPORT Biesbroeck- Goossen blijft aan leiding "bridge KnTT: L Van den 0- 5a47 793°' 8' ^""VVa/de SPORTNIEUWS kort La Chouette/V-Deco haalt fors uit ZVH boekt korfbalzege op Jong Ambon Morres 'thuis' in Sas van Gent Jef Tliuy Memorial in Heikant Spui klopt Schoondijke Outokumpu boekt eerste winst Werner de Baedts geniet van behalen open Zeeuwse judotitel >AG 18 NOVEMBER 1995 B2 alunie heeft gastland Engeland titel Duitsland en Spanje officieel aange" or het EK in Engeland, volgend jaar worden geplaatst op grond van de nd, dat zich via een beslissingsduel eelnemer moet zien te plaatsen, staat voeren, tijdens de EK-loting op 17 'der een groep aan. De twaalf andere 1 naar aanleiding van de resultaten in het WK '94 en het EK '96 geplaatst Kroatië net voor. Nederland is met het hoogst geklasseerde, nog niet ip 13 december de tegenstander in ts. 10 punten, 2. Spanje 2,409, 3. Rusland 2 388 ienië en Portugal 2,150,8. Zwitserland 2*111* 1. Nederland 2,050, 12. Frankrijk 1,950, 13' n de voetbalclub Ferencvaros is woe- ax, geen Hongaarse supporters toe te nsterdam voor de Champions League wil dat de Europese bond UEFA de m maakt. ndat Hongaarse supporters tijdens de rtdurend racistische spreekkoren aan ried in balbezit was. Zelfs de serieuze >ver het besluit op de voorpagina's, op Mihaly Havasi, een van de managers :ht dat de thuisspelende club tien pro- larten dient af te staan aan de tegen- voegde er aan toe dat het besluit niet atore Cucci liet in een door de krant e reactie weten dat de actie van Ajax ietbal, maar met een sociaal probleem, clubs eerst maar proberen het geschil lossen. lit is in Hongarije wel duidelijk, maar Sport spreekt van een door Louis van orlog', een anti-campagne. De media in Europa fans zich misdragen, terwijl raffen leidt. De reisbureaus in Boeda- terugkomt op de beslissing, al dan niet Deze week zijn meerdere reisorgani- erkoop van bus- en vliegreizen naar .es heeft doelman Oscar Moens overge- is de bedoeling dat de 22-jarige goalie wedstrijd tegen Feyenoord. Hij tekende Daarnaast huurden de Eagles Pieter eizoen van Heerenveen. st Noord-Holland/Utrecht heeft weinig iten voor het dagelijks bestuur van de voor de algemene jaarvergadering, op rt, vier tegenkandidaten naar voren, wereldkampoen Ard Schenk. iers begint Cees Priem volgend jaar met ^rseizoen. Drie meer dan het afgelopen, ploeg behaalde 51 zeges, waaronder dagprijzen in de Tour en Vuelta. Harmeling, Meier en Meinert-Nielsen, ■r. Cees Priem trok zeven nieuwelingen iteurs Steven de Jongh, Niels van der es, de Deen Steffen Kjaergaard en de i Stephane Petilleau alsmede Vladimir Wuustwezel Piet Raymakers verlaat op 1 december laken. Hij gaat naar Wuustwezel, waar 's Courtstud meer op de topsport kan iterij van Leon Melchior, ligt het accent paarden. Raymakers heeft zich daar vijf ■uden, maar zijn voorkeur gaat toch uit :ctor staat hij ook zijn mannetje. In 1992 lit van de Nederlandse equipe die tijdens Barcelona goud won. 'el's Courtstud de plaats innemen van oor een toekomst als zelfstandige ruiter, zijn aan een stal. krijgt in Jewel's Amethyst een paard tot omineerd is voor de Olympische Spelen ita. Kosir (Slo) 2.30,84, 5. Reder (Oos) 2.30,98, 6. Nyberg (Zwe) 2.31.10, Tomba (Ita) 2.31,21, 8. Knauss (Oos) 2.31,30, 9. Strand-Nilsen (Noo) en Amodt (Noo) beiden 2.31,38. cers 89- Stand in wereldbeker reuzensla ;on Roe- en algemeen (na twee van de 38 w Blazers - strijden): 1. Van Grümgen 200 pnt, Golden Kjus 160, 3. Kalin 120. Knicks ncouver Berlijn. Duitse afstandkampioen- schappen, eerste dag. Vrouwen, 500 m, eerste wedstnja. en na 40 Schenk 40,94, 2. Niemann 41,1*. Völker 41,31. 9 Ppch- 1 pins, 2. 1500 m: 1. Niemann 2.04,05, 2- Fee Falconi stein 2.07,97, 3. Völker 2.08,33. 8478, 5. Mannen, 500 m, ««ste wedstrijd- Künzel 37,64, 2. Pfeiffer 37,88, 8412,2. Reyes-Loredo 37,97. j Gongora i50o m: 1. Spielmann 1.58,u». 8062, 5. Kumm 1.58,10, 3. Adeberg 1.58,33. ichakeld: Watoe- is) - Rejc elis (Let) doroviak Machado Jansen - Hub- - Geor- (Let) - ki (Lit) - Cairo. WK landenteams, mannen- Halve finales: Engeland - Lgyp 0, Pakistan-Australië 2-1- -t. Nederland - Denemarken 3- - en Korsberg 9-3 9-0 9-2, Bu£"q_7 g-7 9-5 10-9 10-8, Vertogen - Yeo Plaats 17 t/m 20: Nederland - pore 2-1. Smit „CJ?"a 9 v togen- Buit - Abidin 9-7 9-0 9-2, Vertog Tan 1-9 2-9 1-9. kov, Val- Georgiev Watoetin board. 1. Kalt- •ug (Dui) 13. The- Sjoerd 1. Prentl 34,15, 3. ma 34,51, euzensla- 2.28,88 is (Noo) 3. Kalin 15,73), 4. Eerste divisie 5.0 (4- FC Zwolle - Helmond Spon gmit 0). 4. Ilie 1-0, 8. Bruin 2-0, 5_0. 3-0, 29. Reynders 4-0, öu- Toe. Scheidsréchter: Koopman- schouwers: __2800. _Ge ^elmond ZATERDAG 18 NOVEMBER 1995 Ó-V, Z9. neynuci* - Toe- Scheidsrechter: Koopman- schouwers: 2800 Gele Meeuwsen, Van Aerie Sportj. «.O). 31 MW - FC Den Haag 3-11 j 78. Lanckohr 1-0, 61. De Jong 3.1. Lanckohr 2-1, 85. Li T°eSChoU- Scheidsrechter: As, J°°r' wers: 3150. Gele kaart. V dens (MVV). Bundesliga Duitsland PaU]i-Düs- M'gladbach-HSV 1-2, St. Pam seldorf2-l. ^«mnd l3"??' Stand aan kop: ,52,wïhach 14-25» Bayern M. 13-28, M gla 13-13, HSV 14-20, Leverkusen Rostock 13-19. Frankrijk Montpellier-Lens 0-0 l! In manege Magrette Ljj Axel wordt zondag 19 1ember de tweede wed- ij gehouden in het kader de dressuurcompetitie M paarden en pony's met inzet de dagblad De Stem- j«fee. «ivoor zijn alle dressuurcombi- lies uit de kring Zeeuws- Lderen uitgenodigd. Er is een ietal bokalen beschikbaar, te weten één voor de paarden (alle klassen in drie wedstrijden in handicap), een voor de pony's en een voor de recreatieve ruiters en amazones. Piet Kosters van ma nege Magrette: „De belangstel ling voor deze dressuurcompetitie is overweldigend te noemen. De eerste wedstrijd trok ruim 100 deelnemers en nu hebben zich al 120 combinaties aangemeld. Dat betekent dat we zondagochtend al om half negen beginnen. De laatste combinatie verschijnt voK gens planning om 22.02 uur in de ring. Vorig jaar hebben we voor het eerst gestreden om De Stem- trofee. We wilden dat op de zon dagen testen. Kijken hoe de be langstelling zou zijn. Vorig jaar hebben we in totaal in drie wed strijden meer dan 300 deelnemers aan de start gehad. Een bewijs dat deze dressuurcompetitie in een behoefte voorziet. De zondag is voorts een ideale dag. Het blijkt dat veel ruitersportliefhebbers op de zaterdag moeten werken." Na de eerste wedstrijd gaat bij de paarden in de L-klasse Jan Noordhoek met Juventus van De Zwinruiters aan de leiding met 172 punten. Bij de pony's wordt met 162 punten in de B-klasse het klassement aangevoerd door Dai sy den Dekker met Cadanze van De Zwinruiters. Bij de recreatieve ruiters en amazones paarden en pony's gaat Manon Duister met Vera uit Sas van Gent comforta bel aan de leiding. De strijd om de dagprijzen be looft eveneens fel te worden. In de Zl-klasse paarden werd in de eerste wedstrijd de zaak beheerst door Ingrid Faes met Diana van De Zwinruiters, Janet van Puy- velde-Murre met Harona van De Oranjeruiters en Sibylle Burm met Elegant van Hulst. Zij zijn zondag opnieuw van de partij, evenals Natasja Hertogh met Wagner en Suzan Malcorps met Houston, beiden van de Nieuw- vlietse Zwinruiters. Jan Noordhoek met Edwin start als favoriet in de M2-klasse paar den. Hij kan op fikse tegenstand rekenen van clubgenote Laura Broodman, die met Gobert en Mister Ed een tweetal ijzers in het vuur heeft en Petra de Feijter met Vamp van de Axelse Oranjerui ters. Juryleden in manege Magrette zijn zondag: Marc van 't Westein de voor de B-pony's, Johan van 't Westeinde voor de L-pony's en B- paarden recreatief, Adrie Hame link voor de B-paarden, Lieveke Goossens voor de L-paarden en Arnout de Feijter voor de M- en Z-pony's en paarden. Ik mis het ploeteren in liet gravel' OoorHenk van de Voorde :t - Guido Verstraeten it Hulst nam onlangs tij bis de districtsvergade- ing in Goes afscheid als lestuurslid KNLTB Zee- and. Na elf jaar trouwe ienst vond de 52-jarige Mstenaar het welletjes. TENNIS :n als bestuurslid belast ïirecreatie, jeugd, voorlichting accommodatie (RJVA) werd ij later secretaris en vice-voor- itter. Daarnaast was Verstra- laatste twee jaar verte- iwoordiger van Zeeland in het Huisbestuur. 'de elf jaar geleden Ko |inyuit Terneuzen op in het be- rnr. Samen met Kees Zuidweg, Ie huidige voorzitter, en Thom Mand kwam ik in het be st*. Zij zitten er nu nog in. In die lange tijd hebben we vriend- ctap en continuïteit opge- hwd. Toch moet je geregeld lisselen van bestuurssamenstel- ig. We hebben nu voorgenomen il er om de twee jaar een be- uirslid aftreedt. Dat houdt een begjong en dynamisch. Boven- ta onze bridgemedewerker Oostburg - Het damespaar I ffiesbroeck/Goossen bleef na [®r zittingen in de hoofd- s van het district Zuid de damescompetitie e aan de leiding. Dit ks dat ze wat moesten I mieveren tegen het koppel 'aidenDries/Sandrini. Een i dat in het Terneuzense leldorado de dagwinst de tijdens de vierde zit- g Het verschil was ruim w procent. I het paar Hamelink/Van «euwe werkte een sterke ®rde zitting af waardoor ze •ede algemene stand stegen «aar een vierde plaats. ste verliezer was het Pa Van Cauteren/Smul- t!rs dat meer dan veertien j 'toc®' achterbleef en in de and van de tweede naar de j ™e plaats duikelde. In de I j masse ging de dagzege ja® net paar Van Belle/Kint zjch daarmee aan kop het klassement heeft jSV'EN VIERDE ZITTING aaofdklasse; L Van den j liHSmtlrini 62,92%, 2. Hame- Ci™ 60,42, 3. Bies- Sf/Goossen 56,92, 4. Don- Ridder 54,17, 5. Boy- KesMs 50,42. Sfflv o L Van Belle/Kint Kint/Hüüge 55,60, 3. én r? Len Hamer/De Ruyter Sruijne/Zorge, beiden Kaan/Spierenburg feNA VIER ZITTINGEN Cfe8* 1 Bies- .•«tuDri. ,Sssen 56,92%, 2. Van t <buteS?andrini 54,57, 3. Van iHjmSSmuWers 53,03, 4. •1oBdnrfV/yan Leeuwe 52,67, 5. 47,51 ,V'ls- 9. Boyer/Nieskens !),98;W'Van Leeuwen/Wendels fe/klasse: Van Belle/Kint Sliltera-.- ^"t/Hülige 54,73, 3. W-A Veld« 54,64, 4. SSU ?eek 54,00, 5. Den Sniw Ruyter 53,09, 6. De 'Spierenburg 45,73. dien worden nieuwe ideëen op gedaan," aldus Guido Verstra eten. Hij zag het aantal leden van de Zeeuwse tennisbond in het laat ste decennium toenemen van 13.000 tot 18.000, terwijl een stijging van het aantal bij de bond aangesloten clubs van 50 naar 74 viel waar te nemen. „Ik bezocht verenigingen die nog niet aangesloten waren bij de KNLTB. Voordeel van aanslui ten ondervindt men bij competi tie, toernooien en jeugdoplei ding. Ik ging in die jaren veel op pad. In een mum van tijd heb ik heel tennissend Zeeland leren kennen. De twee jaar in het bondsbestuur waren eigenlijk te kort om alles te leren kennen. De KNLTB is een machtig orgaan met een zeer goede voorzitter in de persoon van Ruurd de Boer. Actueel is het beleidsplan tennis 2001 waarin gepleit wordt voor meer professionalisering. Meer vakmensen zowel bij de landelij ke bond in Hilversum als in de vijftien districten. Meer kader inderdaad." Talentvol Guido Verstraeten was ooit een talentvol voetballer en speelde bij de UEFA's in St.-Niklaas. „Ik woonde toen 'op Steen' en ging als 17-jarige telkens met de fiets naar St.-Niklaas. We kregen be taald per wedstrijd. Ik stopte bij St.-Niklaas omdat ik bedrijfs economie ging studeren aan de Katholieke Hogeschool Tilburg. Tot mijn dertigste heb ik nog bij diverse clubs gevoetbald. 'Op de Belgische Kling' en bij STEEN. Afgebouwd heb ik bij de vetera nen van HVV'24. In een team met mannen als Blommaert, Schauwaert en Verbraeken maakte ik als spits ieder jaar 40 a 50 doelpunten." Guido Verstraeten stopte met voetballen en ging vervolgens tennissen. „Mijn kinderen Maai ke en Jeroen hebben mij er en thousiast voor gemaakt. Zij kon den goed tennissen en zaten bij de bonds- en fasetraining. Ik heb met hen alle hallen in Nederland gezien. Vooral Jeroen is nog steeds bezeten van tennis, Maai ke wat minder. Jeroen krijgt het komend seizoen met Animo zwaar in de eerste klasse." Drie jaar geleden presteerde Guido Verstraeten ook zelf aar dig als tennisser. In de regionale Dl-toernooien geraakte hij meestal ver en tijdens de Zeeuw se kampioenschappen bereikte hij zelfs de halve finale. „In de voorrondes had ik twee keer ge wonnen en daarna in de eindron de drie keer. Van Robin Morel won ik in de voorrondes. Hij is nu B2 en als ik hem tegen kom kijkt hij nog steeds kwaad naar me," lacht Verstraeten. Versleten „Vooral op psyche en doorzet tingsvermogen won ik mijn par tijen. Nu kan en mag ik niet meer tennissen vanwege een versleten knie, maar ik mis het ontzettend. Het ploeteren in het gravel, waar ik het van moest hebben, mis ik nog het meest. Vervolgens ben ik gaan golfen. Dat is wat rustiger. Het ironische was dat ik bij mijn afscheid op de tennisvergadering een golfclub kreeg. Ik golf in Axel bij 'De Woeste Kop', waar ik geregeld versleten tennissers tegenkom. Golf is veel moeilijker dan tennis. Technisch moeilijker. Het is echt millimeterwerk." Guido Verstraeten verdient zijn brood niet als golfer, al schijn je er flink vermogend van te kun nen worden, maar als directeur van een bankinstelling in Hulst. Jeugd Nog steeds hecht Verstraeten veel belang aan de geselecteerde tennisjeugd. „De toppers komen hier uit voort. In die geselecteer de jeugd heeft onze Jeroen nog tegen Krajicek gespeeld. Men zegt wel eens 'waarom zoveel geld naar de geselecteerde jeugd', maar het effect is dat het hele tennis zo veel meer uitstra ling krijgt. De belangstelling neemt door die promotie toe. Vergeet niet dat de tennisbond met 750.000 leden de tweede grootste sportbond, na voetbal, van Nederland is. Toch heeft de KNLTB 20.000 minder leden dan vorig jaar. Dat komt waarschijn lijk doordat de verenigingen minder mensen opgeven om te kunnen sparen. Daarom is ver zocht om het totale aantal leden op te geven. Er moet voor ge waakt worden dat het ledenaan tal niet terug loopt. Daarom moet er een slagvaardig en pro actief beleid worden gevoerd. Veel mogelijkheden liggen er in het 'bejaardentennis'. Er is spra ke van vergrijzing, terwijl de mensen meer vrije tijd hebben. Vandaar de invoering van de 55+-competitie." Directeur Guido Verstraeten in zijn kantoor te Hulst. FOTO WIM KOOYMAN. Van onze tennismedewerker Hulst - In het ING Dubbel- Tennistoernooi in Den Dulla- ert te Hulst plaatste het duo Henk Jansen/Fred van Caute ren zich voor de Cl-finale waarin zij te maken krijgen met Deltour/Verstraeten. Jansen en Van Cauteren werden poule-winnaar via positieve sco res van 8-4 en 12-6 op respectie velijk Stephan de Belie/Nicolas van Poucke en Robin de Witte/Rudi Martens. Tegen De Witte/Martens regen Jansen en Van Cauteren de games aaneen. Al vlot namen zij een 7-2-voor- sprong. Martens had zich voor de partij iets te veel opgepept. Hij verloor telkens zijn service. Henk Jansen en Fred van Cauteren daarentegen bewaarden de rust en zetten hun tegenstanders onder druk. Bij de vrouwen-Dl maakte de combinatie Blokland/Van Loo het rijtje halve finalisten vol. In de mixed-C2 werd het koppel Margo Lauwereys/Manuel van Goethem halve finalist na een spannende strijd tegen Lilian Nijssen/Eric Neve: 7-6. UITSLAGEN MANNEN Cl: poule 1: Jansen/Van Cauteren- De Witte/Martens 12-6. Dl: kwartfinale: Hamelink/Hame- link-Cleymen/Van Goethem 12-4. D2: kwartfinale: Claessens/Vael-De Kort/Verwer 9-4.. VROUWEN Dl: kwartfinale: Blokland/Van loo- Van Damme/Van de Walle 9-3. D2: tweede ronde: Pauw/Wiiland- Missiaen/Verwer 10-3; kwartfinale: Pauw/W i jland-Moorthamer/N anna 9-4. GEMENGD DUBBELSPEL C2: tweede ronde: Lauwereys/Van Goethem-Nijssen/Neve 7-6. Dl: kwartfinale: Zweemer/Van Hal- teren-Morres/Pollet 9-6; halve fina le: Zweemer/Van Halteren-Rodri- go/Vael 8-5. D2: kwartfinale: Vlaeminck/Gijsel- V erschelling/V erschelling 10-3. VERLIEZERSRONDE MANNEN C2: tweede ronde: Calle/Kint-Erpel- inck/Erpelinck 10-7. VROUWEN Dl: eerste ronde: Van de Klok/Van Tiggelen-De Boer/Van Mossevelde 13-1; tweede ronde: Eshuis/Schans- sema-Buys/Van Peperstraeten 7-6, d 'Haens/Stey aert-Heyndrickx/Ver- steeg 8-7; halve finale: Eshuis/Schanssema-d'Haens/Steya- ert 7-6. D2: eerste ronde: Van de Berg/Van Tatenhove-Gelderland/Kints 7-6, Beterams/V erbiest-Van Haperen/Verschueren 11-5, Boga- ert/V erstraeten-Van Kerkhoven/Muilwijk 9-5, Buys/Dooms-Den Hamer/De Jonge 14-1; tweede ronde: Lammens/Vla- eminck-Van de Berg/Van Tatenhove 11-2, Franse/Van de Voorde-Bete- rams/Verbiest 10-4. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Sterrenberg/De Paepe-De Schepper/Roctus 5-3. C2: eerste ronde: Mulder/Vercruys- se-Willaert/Lammens 9-8, Blancka- ert/Van Halteren-Hamerlinck/Van Jole 8-7. Dl: eerste ronde: David/Verbiest- Bonte/Triest 10-5, Hamelink/d'Hont-Roman/De Bock walk over Hamelink/d'Hont, Hamerlinck/Heyman-Kints/Agter- huis 7-6; tweede ronde: Blomma- ert/Cleyman-Schanssema/Eshuis 10-5, Van Kerkhoven/Cevaal-Van Peperstraeten/De Moor 8-4. D2: eerste ronde: Franse/Van Dors- selaer-Lammens/De Kort 8-7, Stroobant/Dobbelaar-Van Kerkho- vert/Matthijs 11-4, d'Hooghe/Hirdes- Wouters/Van de Ha 12-3; tweede ronde: Verbiest/Rotthier-Heme- laar/De Rijbel 11-3, Strooband/Dob- belaar-d'Hooghe/Hirdes 10-6. Axel - In de zaalvoetbalcompetitie in het rayon Axel heeft La Chouette/V-Deco in het treffen met Broomchemie fors uitgehaald. Met niet minder dan 17-1 werd Broomchemie van het veld gespeeld. Eveneens opmerkelijk was het opnieuw niet opkomen van Engel hard. Deze ploeg kreeg evenals Steelant en PSOV al drie punten in mindering wegens ongeoorloofd wegblijven. Het uit de competitie nemen van deze ploeg is hierdoor mogelijk geworden. De KNVB kan hiertoe namelijk bij twee keer niet opkomen overgaan. UITSLAGEN Maradonne jr-PSOV 5-5, De Pooter/Koole-De Ruyter 4-1, Primus/Pluym-Steelant 6-1, Disco Love 2-Cysouw/Roeland 2-4, Ratjetoe-Den Doelder 8-0. STAND Primus/Pluym 7-21, La Chouette/V-Deco 6-18, Marine Service 6-18, Ratjetoe 6-15, Ge meente 6-15, Cysouw/Roeland 6-13, Disco Love 2 7-12, De Ridder 5-10, De Pooter/Koole 5-7, Gemeentehuis/Van Waes 6-7, Maradonna jr. 6-4, De Ruyter 7-3, Broomchemie 7-3, Engelhard 4-0, Steelant 6-0, Den Doelder 7-0, PSOV -2. Axel - In de provinciale hoofdklasse zaalvoetbal hebben twee van de drie regionale teams gewonnen. ZVH uit Hulst bleek met 3-15 veel te sterk voor gastheer Jong Ambon, De Cocq had weinig moeite met Zuidwest Negen (11-4) en De Ridder/Kiss kon het net niet bolwerken tegen El Toro 2 en verloor nipt met 6-7. JONG AMBON-ZVH 3-15 - Tevreden gezichten bij de Hulster ploeg. „De spirit was er weer. Er werd tot het eind toe met veel inzet ge speeld. Dat constateren was een verademing," aldus coach Henk Maas van ZVH. Topschutter in zijn formatie was Kees de Putter met zes treffers. Hans Picavet kwam tot vier doelpunten en Arno Zwe- gers tot drie rozen. Carl de Waele en Dennis d'Olieslagers maakten de winnende serie vol. DE RIDDER/KISS-EL TORO 2 6-7 - De Terneuzenaren hadden lan ge tijd het beste van het spel. Halverwege stond het 3-1. Vervolgens werd het 3-3. Twee minuten voor het eindsignaal stond het 6-6, waarna de Goesenaren nog een keer scoorden en nipt met 6-7 won nen. Voor de equipe van gastheer Dennis Sanchez scoorden Mike van Rossem (4x), Paul Tjen-A-Sem en Stefan van de Ameeie. DE COCQ-ZUIDWEST NEGEN 11-4 - De cijfers zeggen genoeg. De Cocq had in dit ingelaste duel de touwtjes in handen en bepaalde het beeld van de wedstrijd. Voor de winnende doelpunten meldden zich Harry Riemens (3x), Paul Hubregtse (3x), Jan Cools (3x) en Dirk Ver- donck (2x). Sas van Gent - Zowel het eerste vrouwen- als het eerste mannenteam van het Hulster Morres speelt zaterdag zijn thuiswedstrijd tegen Eu romail Radius en DAC in sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent in plaats van de eigen Hulster sporthal. De wedstrijden in Sas van Gent beginnen om 17.00 uur. Heikant - In Heikant wordt zaterdag 18 november de eerste van de twee wedstrijden tellende 'Jef Thuy Memorial' gelopen. Dit met Trimclub Heikant in samenwerking met SV Aloy achter de regieta fel. De jeugd krijgt een 500 meter af te werken. Hun startschot wordt gegeven om 14.45 uur. Om 15.00 uur worden de drie, zes en twaalf ki lometer op pad gestuurd op het unieke parcours in de bosachtige grenstreek tussen Heikant en Stekene. De tweede loop van dit twee luik is op zaterdag 6 januari. Er kan vanaf 14.00 uur worden inge schreven in het gemeenschapshuis 't Heike. Schoondijke - Een goed spelend Spui won in een vriendschappelijk duel verdiend met 1-2 van Schoondijke. Toch was het Schoondijke dat na 17 minuten uit een vrije trap van Robby de Muynck op voor sprong kwam. Nog voor de pauze liet Eddy Koekkoek de verdiende gelijkmaker noteren na een mooie aanval. In de tweede helft scoorde Frans Meijer in de slotfase de winnende treffer voor de bezoekers. Sas van Gent - Outokumpu, jaarlijks in de sub-top van de klassering van het zaalvoetbalrayon Sas van Gent te vinden, moest dit seizoen lang wachten op de eerste zege. Afgelopen week slaagde die formatie er in Cerestar met 6-2 te verslaan. Bijzonder spectaculair, af en toe grimmig, maar bijzonder produktief was het duel Vriendenkring-SVG: 8-8. Ranschaert speelde in de slot fase bij de stand 2-2 te aanvallend tegen ADEG en werd door twee haarscherpe uitvallen gevloerd: 2-4. UITSLAGEN IZV 3-Benny Sport Veteranen 2-6, Zelzate United-Marinet 10-4, Outokumpu-Cerestar 6- 2, Vriendenkring-SVG 8-8, De Spetters-Philippine 2 0-3, Ranschaert-ADEG 2-4. STAND Benny Sport Veteranen 7-21, Zelzate United 8-18, Philippine 2 7-16, ADEG 8-16, Ran schaert 7-13, SVG 7-10, Vriendenkring 6-8, De Spetters 7-7, Cerestar 7-7, Outokumpu 7- 3, IZV 3 7-3, Marinet 8-3. Van onze sportmedewerker Axel - Vorige week werd er wat doelpunten betreft behoorlijk gescoord door de regionale teams in het KNVB-zondagvoetbal. Tweedeklasser Terneuzen pakte fors uit en kan zondag gast heer Beek Vooruit als springplank naar een zonnige toekomst zien. Een klasse lager is HW'24 te gast bij Roosendaal en in de vierde klasse zijn Sluiskil-Walcheren, Vogelwaarde-Philippine en Koewacht-Breskens blikvangers. KNVB-ZONDAGVOETBAL Terneuzen had een zege nodig om wat men noemt 'Weer bij de men sen te komen.' RKTW werd hier voor als 'kop van jut' gebruikt. Terneuzen kon en mocht weer la chen. Bij Beek Vooruit kan het op nieuw prijs zijn voor Terneuzen. De gastheren bakten er tot nu toe niet al teveel van. Spits Mark de Kunder, nog niet geheel fit maar toch spelend, reist met behoorlijk Door Rinus Verberkmoes Opdorp - Het genieten na het winnen van het open Zeeuwse judokampioenschap straalt enkele weken na het behalen van deze titel nog altijd van het gezicht van Werner de Baedts af. Zelf was deze Op- dorpenaar, een dorp in de om geving van Dendermonde, nog het meest verbaasd. „Ik gaf mezelf maar 20 procent kans," blikt hij terug op de confron tatie met Rob Kroonen uit Kloosterzande in de finale. JUDO De Zeeuwse kampioenschappen, die al 20 jaar onder regie van de judoclub Hontenisse in sporthal Den Dullaert te Hulst worden ge houden, waren voor Werner de Baedts een tweede kennismaking met de gang van zaken rond dit evenement. Als trainer bij Bres- kens maakte hij verleden jaar voor het eerst kennis met dit fe nomeen. „Het was even wennen. Alles liep op rolletjes, was goed georgani seerd en verliep volgens schema," aldus De Baedts, die in het Bel gische nimmer met een dergelijk strak schema geconfronteerd werd. Uren uitlopen is daar heel normaal. Dit jaar schreef hij in. Dat kon omdat hij lid is van de judoclub Breskens. „Mijn enige angst was dat ik te zwaar zou zijn voor de categorie waarin in nor maal uitkom. De groep tot en met 71 kilogram. De reden hiervan was dat ik pal voor de Zeeuwse kampioenschappen een uitgestel de huwelijksreis naar Berlijn maakte. Achteraf bleek ik me voor niets zorgen gemaakt te hebben. Ik bleef net onder de 72 kilogram. Bijkomend en door slaggevend is de rust geweest waarmee in naar de Zeeuwse ti telstrijd heb toegeleefd. Normaal train ik tot pal voor een toernooi erg hard, nu was dat er niet bij. Ik was ontspannen, zonder ooit te denken van Rob Kroonen te kun nen winnen," aldus De Baedts, die tot deze conclusie kwam om dat hij zijn 'vriend' Kroonen tij dens de onderlinge trainingen nooit onderuit had gekregen. Sensatie „Hij is lang, sterk en soepel. Een ideale combinatie voor een judo ka," oordeelt De Baedts over Kroonen, die hij 'toevallig met een bliksemsnelle actie vloerde.' De titel in de groep alle catego rieën was ermee binnen, na eer dere winst in eigen klasse. Voor een sensatie was gezorgd. Werner de Baedts, die als vijfjari ge al wilde gaan judoën, maar dat van zijn moeder niet mocht om vervolgens op zijn tiende jaar toch judoka te worden, verraste zichzelf en vele anderen met die zege. Zijn sportieve sporen vol gend, is het minder verrassend. Want na zijn eerste jaren als ju doka bij sportschool De Poorter in Eeklo, trok hij op zijn acht tiende richting Brugge en Gent om zich nog beter te bekwamen in deze Oosterse vechtsport. Het in een auto mogen rijden, maakte de wereld kleiner. De afstanden waren immers geen probleem meer. Niet lang daarna volgde De Baedts de trainersopleiding in Brugge en Herenthals en werd onbetaald instructeur bij zijn sportschool. Tot hij er genoeg van kreeg en overstapte naar Jeti Eeklo. Een club die hij binnen korte tijd van 'niets' naar de ere- afdeling bracht. Als wedstrijdju doka kwam hij zelf uit voor het ijzersterke Hooglede. Een top club uit het Belgische met veel nationale kampioenen. Hier dreigde hij tot invaller gedoemd te worden. Zijn overstap naar concurrent Ronse lag voor de hand en kreeg een logisch ver volg. Grote potten op het Europe se veld werden echter niet gebro ken. Te licht „Daarvoor zijn we nog te licht," weet De Baedts, die intussen 'ja loers' is op de clubs in Nederland. „Zij hebben een veel betere structuur en bieden meer moge lijkheden," ontdekte hij. Ont- plooïngskansen die hij bij zijn 'werkgever' Breskens eveneens ontdekt. De Baedts: „Het loopt er op rolletjes. Bij de jeugd is er een enorm enthousiasme evenals bij de senioren. Steeds zijn we met 20 tot 25 man op de training. Zelfs uit België komen er al di verse judoka's trainen." Dat zijn eigen presteren daardoor onder druk komt te staan, is hem in middels duidelijk geworden. Er op rekenen dat hij nog titels in het Belgische, gaat pakken, doet hij niet zozeer meer. Zijn kam pioenschap van het Nederland stalig gedeelte van Vlaanderen vorig jaar en de drie provinciale titels van Oost-Vlaanderen op rij, kennen mogelijk geen prolonga tie. Landelijk zijn zijn kansen eveneens verminderd. „Voor mij komt een trio in aan merking dat semi-professioneel bezig is. Daar kun je als amateur op een gegeven moment niet meer aan tippen. Tenzij met een gun stige loting en veel geluk," be sluit Werner de Baedt, die in de lieftallige Ilse een levenspartner vond die ook wat aandacht wenst. Daaraan voldoen is voor de 32-jarige judoka en heilig moeten geworden. Werner de Baedts, de Belg die bijzonder gelukkig was na het veroveren van de open Zeeuwse judotitel. foto wim kooyman wat optimisme af. „Het lijkt erop dat we er weer zijn. De dip lijkt voorbij en moet dat ook zijn nu we vrijwel compleet binnen de lijnen kunnen komen. Met de voor ons belangrijke duels tegen Beek Vooruit en volgende week Goes voor de boeg, is het zaak punten te pakken. Winnen bij Beek Vooruit is dus noodzakelijk." Trainer Henk Ottens van Terneu zen moet het zondag stellen zon der Patrick Baumgarte. Deze spits kreeg vier duels schorsing opge legd en is dus voorlopig tot toekij ken veroordeeld. In dezelfde klas se krijgt Goes te maken met SVS- SS. Een ploeg in de sub-top die door Goes geklopt moet worden om zelf aansluiting met de grote middenmoot te kunnen houden. Afwachtend, zo kan de stemming bij HW'24 getypeerd worden. Want was de formatie van trainer Ad Roovers al behoorlijk door blessureleed aangetast, vorige week kwamen daar nog een twee rode kaarten bij. Jurjen Swiers en Peter van Dorsselaar waren de 'gelukkigen'. Dat HW'24 intus sen letterlijk en figuurlijk het bos in werd gestuurd, deed behoorlijk pijn. De KNVB heeft dus troeven in handen, die mogelijk tot een nog gehavender HW'24 kunnen lei den. In Roosendaal wacht HW'24 daarom een fikse klus. Een niet onneembare klip, maar toch één die vraagt om aanpakken. De eni ge manier om onder het zelfbeklag uit te komen. PROGRAMMA Tweede klasse B: Terheijden-RKTW, SC Gastel-Zwaluw VFC, NOAD-Don- j gen, TAC/BWB-Helvoirt, Goes-SVS- SS, Beek Vooruit-Terneuzen. Derde klasse D: Middelburg-RCS, Vir- tus-WR, BSC-Zierikzee, Patrijzen- Steenbergen, Roosendaal-HW'24, MOC'17-Moerse Boys. Vierde klasse H: Sluiskil-Walcheren, Koewacht-Breskens, STEEN-Robur, Hoofdplaat-Axel, Vogelwaarde-Phi lippine, VC Vlissingen-IJzendijke.

de Stem | 1995 | | pagina 15