KNVB rekent op 16000 kaarten Zege met een rouwrandje Tevredenheid over slot volleybalsters Becker en Chang naar halve finale Masters Afscheit UITSLAGEN standen II t,20% 'as!®: Van Bell. Witrus Yadim Zhuk leidt Ierland-Nederland Ieren spelen 4thuis' DE STEM SPORT Nederlandse hockeysters nog lang niet in Atlanta Rosa Mota loopt in Nijmegen Onderhandeling transfer Johan de Koek staat op laag pitje sportnieuws KORT Nederland elfde op UEFA ranglijst Ferencvaros woedend over Ajax-besluit Eagles haalt Moens en Bijl Ard Schenk kandidaat KNSB-bestuur Priem heeft ploeg rond Raymakers naar Wuustwezel PËSTEM TENNIS BASKETBAL BOWLING DAMMEN SCHAATSEN SQUASH Biesbroecl Goossen blijft aan leiding VOETBAL SKI «Sl™eNVT.RDEVa" l h Van BeU( ZATERDAG 18 NOVEMBER 1995 B2 Frankfurt (rtr/sid) - Boris Becker en Michael Chang hebben zich vrijdag tijdens de Masters in Frankfurt bij Pete Sampras en Thomas Enqvist in de halve finale gevoegd. Becker deed in de Festhalle voor 9000 toeschouwers het noodzakelijke: een overwin ning in twee sets op de al uit geschakelde Rus Jevgeni Kafelnikov (6-4 7-5). Chang versloeg zijn Amerikaanse landgenoot Jim Courier met 6-2 7-5. Het programma voor zaterdag is: Becker - Enqvist, Sampras - Chang. Als Becker een set had laten lig gen tegen Kafelnikov zou de Zuidafrikaan Wayne Ferreira, op het laatste moment van safari geplukt als invaller voor de geblesseerde André Agassi, bij de laatste vier zijn gekomen. De Duitser haalde voor de achtste keer in zijn loopbaan de laatste vier van de Masters, het traditio nele onderonsje tussen de beste acht tennissers van de wereld, Chang kwam de laatste vijf jaar nimmer zover. Het publiek moedigde als gewoonlijk Becker fanatiek aan. „Dat is mijn dubbelpartner," zei hij veelbetekenend. Kafelnikov, die al twee nederlagen had gele den, gaf geen moment de indruk er niet meer voor te willen strij den. Hij wond zich herhaaldelijk op over vermeende onjuiste beslissingen van de scheidsrech ter. Becker liet zich daardoor niet van de wijs brengen, bewaarde de rust in zijn optreden en had na 34 minuten de eerste set te pakken. In de tweede set kwam Becker halverwege in moeilijkheden. Kafelnikov leidde met 3-2 en ver wierf zich vier kansen op een doorbraak. Becker weerde ze af met twee aces, een forehand in de uiterste hoek van de baan en een keiharde volley. Ook in zijn vol gende opslagbeurt kreeg Becker twee breekpunten tegen die hij met twee aces teniet deed. Toen Becker op zijn beurt een door braak forceerde naar 6-5 benutte hij op eigen opslag het derde wedstrijdpunt. Becker staat twee keer te boek als winnaar van de Masters, in 1987 in New York en vijf jaar later in Frankfurt. Na afloop gaf de Duitser toe dat de druk enorm groot was geweest. „Ik ben er een voorstan der van dat ook dit toernooi vol gens het knock-out systeem plaats heeft. Dat is tenslotte het hele jaar door al het geval in de andere toernooien. Het 'huidige systeem is niet fair omdat je met twee overwinningen toch uitge schakeld kunt zijn." Over zijn volgende tegenstander, debutant Enqvist, had Becker zijn beden kingen. „Die heeft Courier en Chang mooi te grazen genomen. Van de baseline is hij misschien momenteel wel de beste speler ter wereld." Chang had geen enkele moeite met Courier. De kleinste van de twee beschikte over een veel gevarieerder slagenarsenaal. In de eerste set stoomde Chang door naar 6-2, de tweede set ging wat moeizamer (7-5). Enqvist bleef ook in zijn derde partij voor de rode groep ongeslagen. De in bla kende vorm verkerende Zweed won in drie sets van Thomas Muster: 6-4 6-7 6-4. Voor de Oos tenrijker betekende het de derde verliespartij. UITSLAGEN New York. Masters vrouwen, 3,2 mil joen gulden. Kwartfinales: Huber (Dui) - Date (Jap) 3-6 6-2 6-1, Graf (Dui/1) - Mary-Joe Fernandez (VSt/8) 6-3 6-4. Dubbel, halve finale: Gigi Feman- dez/Zvereva (VSt/WKu/1) - McG- rath/Neiland (VSt/Let/3) 6-4 6-2. Frankfurt. ATP Masters, mannen, 5,3 miljoen gulden. Rode groep: Chang (VSt) - Courier (VSt) 6-2 7-5, Enqvist (Zwe) - Muster (Oos) 6-4 6-7 6-4. Eindstand: 1. Enqvist 3 gespeeld-3 gewonnen, 2. Chang 3-2, 3. Courier 3-1, 4. Muster 3-0. Enqvist en Chang naar halve finale. Witte groep: Becker (Dui) - Kafelni kov (Rus) 6-4 7-5. Eindstand: 1. Sampras (VSt) 3-2, 2. Becker 3-2, 3. Ferreira (ZAF) 3-2, 4. Kafelnikov 3-0. Sampras en Becker naar halve finale. Indeling halve finale: Becker - Enq vist, Sampras - Chang. Pattaya. Vrouwen, 175.000 gulden. Kwartfinale: Paulus (Oos) - Olsza (Pol) 6-2 2-6 6-4, Yijing (Chi) - Min (Chi) 6-3 3-6 6-2, Kijimuta (Jap) - Shi-Ting (Tai/2) 6-4 4-6 6-4. St. Clotilde. Challenger, mannen, 80.000 gulden. Dubbelspel, tweede ronde: Santo- ro/Doumbia (Fra) - Baur/Winnink (Dui/Ned) 6-4 7-6. Van onze sportredactie Zeist - De KNVB rekent op circa 16000 toegangskaarten voor het beslissende EK-kwalificatieduel Ierland-Neder land in Liverpool (13 december). Uit veiligheidsoverwe gingen zullen niet alle 41.000 plaatsen op Anfield Road beschikbaar zijn. Ongeveer 38.000 toegangskaarten wor den verkocht via de Uefa, de Engelse bond en de bonden van Ierland en Nederland. Ierland en Nederland krijgen ieder even veel kaarten te verde len. Gelet op de reacties rekent de KNVB op even grote belangstel ling als twee jaar geleden bij Polen- Nederland met 19.000 Oranje-fans in Poznan. In maart 1993 lokte de WK-interland Engeland ruim zevenduizend Nederlandse toeschouwers naar Londen. „De belangstelling is zo groot dat ik verwacht dat we zoveel moge lijk kaarten nodig hebben als we kunnen verkrijgen," aldus KNVB-manager wedstrijdzaken Will van Rhee. Voor het verwer ven van toegangskaarten krijgen Nederlandse supporters die voor vijftig gulden lid zijn van de Oranje supportersclub voor keursrecht. Na de leden van de Oranje sup portersclub komen de zogenaam de clubcard-houders aan de beurt. Pas daarna worden de aanvragen van 'gewone' belang stellenden gerangschikt. De toe wijzing der kaarten geschiedt op volgorde van binnenkomst. Potentiële Engelandvaarders kunnen zich melden op het fax nummer 020-6916599 (Roever Reizen) of telefoonnummer 06- 8482 (OAD). Bij een loting op het bureau van de Europese voetbalunie (Uefa) werd Ierland gisteren als 'thuis land' aangemerkt. Als scheids rechter is de Witrus Vadim Zhuk aangewezen. Wanneer de wed strijd in een gelijk spel eindigt, volgt verlenging van maximaal twee keer een kwartier waarin het eerste doelpunt meteen beslissend is, het zogenaamde sudden death-principe. Wanneer in de verlenging geen doelpunt valt, volgt een serie strafschop pen. Ierland zal zich voor het duel met Oranje gedurende vijf dagen voorbereiden in Macclesfield, een plaatsje ten zuiden van Manches ter. „Ik wil uit Liverpool wegblij ven tot de dag van de wedstrijd. Op die manier kunnen we ons werk doen zonder de toegevoegde druk van publiek en pers", aldus bondscoach Jack Charlton. Charlton zal gebruik maken van de regel waarmee hij zijn spelers vijf dagen voor de wedstrijd kan opeisen. Dat betekent dat ze niet met hun clubs kunnen meespelen in het weekeinde. In Engeland is een volledig programma, vrijwel alle Ierse spelers zijn actief in de Engelse competitie. Charlton deed afgelopen week, vóór de met 3-0 verloren confrontatie tegen Portugal, voor het eerst in zijn bijna tienjarige loopbaan als bondscoach van Ierland een beroep op de regel. Nijmegen - Rosa Mota start zon dag in de Zevenheuvelenloop in Nijmegen. De Portugese, die in haar indrukwekkende carrière Europees-, wereld- en olympisch kampioene op de marathon werd, maakt na een lange blessurepe riode haar rentree in een interna tionale wegwedstrijd. Mota, onlangs gekozen tot lid van het Portugese parlement, hoopt in Atlanta nog een keer de olympi sche marathon te lopen. Kerkrade - De leiding van Roda JC gaat vandaag met Johan de Koek praten over diens eventuele transfer naar Galatasaray. Ook De Kocks zaakwaarnemer Peter Gerards van de spelers vakbond WCS zal daarbij aanwezig zijn. De onderhandelingen tussen Roda en Galatasaray staan voor lopig op een laag pitje. „Wij zijn nu aan de bal," zei algemeen directeur John van Dijk. Roda wil eerst een aantal punten met De Koek bespreken, alvorens te proberen met de Turkse club overeenstemming te bereiken over de transfersom. Zo heeft De "Koek volgens zijn contract recht op een gedeelte van dat geld. „Maar daar heb ik niets over te zeggen," zei De Koek gisteren. „De transfersom is een zaak van beide clubs." Woensdagavond laat na de inter land Nederland - Noorwegen had Roda-voorzitter Theo Pickee contact met De Koek. Daarbij bleek dat het de moeite waard is om verder te praten. Er kleven voor De Koek een aantal nadelen aan een vertrek naar Turkije. Als de afgestudeerde HTS'er in Nederland blijft, heeft hij uit zichten op een goede baan na zijn voetballoopbaan. Bovendien heeft De Koek een gezin met schoolgaande kinderen. Daar staat in Istanbul wel een riant salaris tegenover. „Dat ligt wel in de lijn der verwachtingen als je nagaat dat de club een transfer bedrag van miljoenen betaalt," aldus De Koek. „Maar ik heb zelf nog geen contact gehad met Galatasaray. Dus ik kan nog geen afweging maken tussen de zaken die ik hier in Nederland zou ach terlaten en de voordelen van het voetballen bij Galatasaray." De hoogte van de transfersom blijft een heet hangijzer. Roda vindt het huidige aanbod van Galatasaray niet hoog genoeg. Daarbij speelt niet alleen het 'kale' bedrag een rol, maar ook bijkomende zaken. Zo worden er vaak vriendschap pelijke wedstrijden vastgekop peld aan een transfer. Galatasa ray is voor Roda commercieel gezien een attractieve tegenstan der. Een optreden van de Turkse topclub in Kerkrade zou veel Turkse toeschouwers uit Neder land, Duitsland en België trek ken. Door Ivar Penris Kaapstad - Het Nederlandse kamp in Kaapstad reageerde opgelucht op de eerste over winning van de hockeysters op het Olympisch kwalifica tietoernooi. De teleurstelling over het verlies van de gebles seerde gangmaker Noor Hols- boer en het nog steeds ontbre ken van enige lijn in het team baren coach Tom van 't Hek echter ook grote zorgen. Oranje is ook na de 3-2 zege op gastland Zuid-Afrika nog lang niet in Atlanta. De hockeyvrouwen leken gister middag even de vorm te pakken te hebben, die er twee dagen eer der tegen Argentinië niet was. Maar een enkele tegenslag is al voldoende om de onrust terug te laten keren in de ploeg. Bij een 3- 1 voorsprong raakte Oranje, in het bijzonder keepster Jacqueline Toxopeus, de weg kwijt, toen achtereenvolgens Noor Holsboer en Marlies Vossen geblesseerd afhaakten. Holsboer had zelf al meteen in de gaten, dat haar toernooi gisteren voorbij was. De schouderbles sure, die haar lange tijd aan de kant had gehouden, was na een onschuldig valpartijtje weer teruggekeerd en huilend sjokte ze naar de dug-out. Toen Vossen na een bijna net zo onschuldige tui meling per brancard en met een strakke brace om de nek werd afgevoerd, waren haar ploegge noten helemaal van slag. Toxo peus liet een simpel boogballetje gewoon passeren, waardoor Zuid-Afrika nog terugkwam tot 3-2. Nederland slaagde er met veel kunst- en vliegwerk in de voordelige marge vast te houden. De paniek rond Vossen bleek achteraf ongegrond, zij kan hoogstwaarschijnlijk vandaag weer spelen. Voor Holsboer lijkt het toernooi echter voorbij. „Die blessure heeft haar pas nog zes weken gekost. We zitten hier niet op een WK voetbal, waar je een maand bij kunt komen en er dan in de finale weer staan," aldus Van 't Hek. De bondscoach gaat er dus van uit, dat hij zonder Holsboer verder zal moeten, maar na enig smoeswerk met Conny van Bentum leken de kaarten plots veel onduidelijker te liggen. De teamarts: „Vossen is mogelijk weer inzetbaar, het Marlies Vossen (midden) viert haar treffer tegen de Zuidafrikaanse hockeysters. Wietske de Ruiter (links) en Jeannette Lewin juichen mee. foto anp geval Holsboer is nog onduide lijk. Meer wil ik er nu niet over zeggen," deed Van Bentum plot seling heel geheimzinnig. Maar ondanks het gematigd opti misme over de blessures, bleek Van 't Hek nog niet overtuigd van een goede afloop. „We waren vandaag niet ver verwijderd van een nederlaag en twee keer ver liezen is fataal. Ik ben wel zo wijs geweest ze dat van tevoren niet mee te delen." Van 't Hek zag opnieuw dat zijn ploeg gisteren achter de feiten aanliep. „Het niveau zal echt omhoog moeten, dit blijkt toch echt iets anders te zijn dan een lekker EK-toemooi- tje in Nederland. We verliezen constant ons hoofd. Ik ben ook niet in paniek, maar het wordt hier nog een lang gevecht." Kaapstad. Olympisch kwalificatie toernooi, vrouwen. Derde dag. ZUID-AFRIKA-NEDERLAND 2-3 (1-2). 9. De Ruiter 0-1, 21. Bentley 1- 1 (sc), 35. Vossen 1-2 (sc), 52. Kuipers 1-3, 58. Bentley 2-3. Scheidsrechters: Lario (Spa) en Ok Lee (ZKo). Toe schouwers: 1000. Strafcomers: Zuid- Afrika 6. Nederland 5. NEDERLAND: Toxopeus; Van den Boogaard, Holsboer (55. Fortuin), Vossen (60. Duijster) en Plesman; Lewin, Steenberghe en Teeuwen; Donners, Kuiper en De Ruiter. Vlie gende wissel: Van der Wielen. China - Canada 1-0 (0-0). 36. Ying Lin 1-0. Stand: 1. Argentinië 2-4, 2. Duits land 1-2, 3. Zuid-Korea 2-2 (3-1), 4. Nederland 2-2 (5-5), 5. China 2-2 (1- 2), 6. Groot-Brittannië 1-1, 7. Cana da 2-1, 8. Zuid-Afrika 2-0. Osaka (anp) - Het slot mocht er zijn. Op de laatste dag van de World Cup bij de vrouwen bleef Nederland in een slo pend gevecht van meer dan twee uur overeind tegen Zuid-Korea met 3-2 (6- 15,15-8,15-11, 6-15 en 15-9). Bondscoach Goedkoop wees er direct na afloop nog eens op dat Korea vorig jaar in Brazilië zich als vierde land van de wereld manifesteerde. Het was daar de ploeg die Nederland met 3-1 de toegang tot de laat ste acht versperde. Goedkoop zag zijn stel ling bevestigd, dat de nieuwbakken Euro pees kampioen aansluiting heeft met de subtop in de wereld. Want die bestaat uit de drie Aziatische ploegen. Het was de eer ste overwinning op Korea op een interna tionaal toernooi. En het was in de World Cup de tweede vaderlandse zege over de volle vijf sets in 24 uur. Donderdag was Kroatië het slachtoffer. Ondanks de overwinning bleef Nederland steken op de achtste plaats wegens een slechter setgemiddeide. De Verenigde Sta ten (zevende), Japan (zesde) en Korea (vijf de) boekten eveneens zes winstpartijen maar wonnen ook nog sets als ze de wed strijd verloren. Cuba, dat ongeslagen bleef, Brazilië en China namen plaats op het erepodium. Deze drie ploegen hebben de olympische kwalificatiecyclus hier met succes afgeslo ten en richten zich vanaf nu op de Spelen zelf. Het Nederlands team waagt een nieuwe poging in het eerste weekeinde van het nieuwe jaar in het Noordduitse Bremen. Kroatië, in Japan als vierde de verrassende runner-up, Rusland in Arnhem teleurstel lend, en het gastland, met hoog gespannen verwachtingen, vormen het kwartet deel nemers. De dubbele zege op de slotdagen beteken de een welkome mentale opsteker voor dat komende evenement. Goedkoop weet dat zowel Kroatië als Rusland angst voor zijn team hebben. En hij benadrukt dat met plezier. Nederland vertrekt naar Bremen niet als de underdog of favoriet, maar wel als de zelfbewuste Europees kampioen. Zelfvertrouwen, waarvoor de basis in Am- hem is gelegd. Dat vooral in de laatste fase van de World Cup verder is uitgebouwd. En dat de komende weken op de ochtend trainingen verder moet worden geculti veerd. Aanvoerster Cintha Boersma werd tegen Korea tot speelster van de wedstrijd geko zen en verdiende die onderscheiding ten volle. Doch het was spelverdeelster Petra Groenland, die de strijd vanaf de tweede set de beslissende wending gaf. Coach Goedkoop had in de eerste set geconstateerd dat zijn team de tanden stuk beet op de zeer taaie Koreaanse verdedi ging en hun foutloze aanval. Goedkoop: „Overal snelheid bij hen. Zij gebruiken ook steeds het blok. Dan kun je gefrus treerd afhaken. Maar we hadden afgespro ken heel vastberaden te zijn in het door gaan en elkaar te blijven steunen. Dat is gebeurd." Na de eerste set oordeelde Goedkoop dat zijn team „meer agressie" kon gebruiken. Hij bracht Petra Groenland in. „Riëtte Fledderus zat emotioneel niet in de wed strijd. Ze speelde vlak. De set-ups waren niet zuiver, het probleem was dat ze niet aanwezig was. Dat kan gebeuren. Het was een lang toernooi en ze heeft veel gespeeld. Van Petra weet ik dat ze agressief kan spe len, daar staat ze in de eredivisie om bekend. In het Nederlands team moet ze als ze erin komt voor nieuwe energie zor gen. Dat is een moeilijk rol als je wel kei hard traint maar weinig speelt. Er zullen best dan ook nog wel botsingen voorko men tussen haar rol en haar persoonlijk heid, maar ze bewees vandaag dat ze het aankan." Slopend was het toernooi zeker. Vrijdag speelde Nederland in deze „Tour de Japan" op de zesde lokatie sinds de start twee weken geleden in Tokyo. Dat de ver moeidheid groot is, bewees de vierde set, waarin Nederland bij 5-3 fysiek ten onder ging. De geest van Boersma en co wilde nog wel, maar het lichaam kon niet meer. Bij een 9-3 Koreaanse voorsprong zag Goedkoop „die set weglopen" en besloot hij „alle energie te richten op de vijfde set." Hij haalde Groenland en Boersma voor rust naar de kant. Even later voegde Ingrid Visser, die evenals de dag ervoor tegen Kroatië haar basisplaats ten volle waard was, zich bij hen. De taktiek werkte. Goedkoop: „Het is een gammel bedenksel, maar de speelsters moeten het doen en dat vond ik knap. Ik ben daar heel blij mee." Net zoals tegen Kroatië kwam Nederland in de vijfde set nooit achter, hoogstens gelijk. Het was Elles Leferink aan de opslag, die op een stand van 4-3 met onder meer met een ace de beslissende demarra ge plaatste naar 7-3. Goedkoop vond dat zijn ploeg de wedstrijd „vooral emotioneel had gecontroleerd. Want er zijn misschien wel tien verschillende momenten geweest, dat we de wedstrijd hadden kunnen opge ven." Voor Elles Leferink was er bij de prijsuit reiking aan het slot nog een extra prijs, waarop ze patent lijkt te hebben. Die van beste serveerder. Zij kwam gemiddeld tot één ace in elke twee sets. UITSLAGEN Osaka. World Cup vrouwen. Eindstand: 1. Cuba 11-22, 2. Brazilië 11-20, 3. China 11-16, 4. Kroatië 11-14, 5. Korea 11-12 (24-16), 6. Japan 11-12 (22-16), 7. Verenigde Staten 11-12 (19-18), 8. Nederland 11-12 (19- 19), 9. Canada 11-6, 10 Peru 11-4 (7-24), 11. Kenya 11-2,12. Egypte 11-0. Geneve - De Europese voetbalunie heeft gastland Engeland titel verdediger Denemarken en Duitsland en Spanje officieel aane wezen als groepshoofden voor het EK in Engeland, volgend ia»" zomer. Duitsland en Spanje worden geplaatst op grond van Z Europese ranglijst. Nederland, dat zich via een beslissinssduel tegen Ierland als zestiende deelnemer moet zien te plaatsen sta» op die lijst 11e. De vier geplaatste landen voeren, tijdens de EK-loting od 17 december in Birmingham, ieder een groep aan. De twaalf andere, deelnemers worden ingeloot. Duitsland en Spanje werden naar aanleiding van de resultaten in de kwalificatiereeksen van het WK '94 en het EK '96 geplaatst Zij bleven Rusland, Italië en Kroatië net voor. Nederland is met de elfde plaats op die lijst het hoogst geklasseerde, nog niet geplaatste land. Ierland, op 13 december de tegenstander in Liverpool, bezet de 13e plaats. De UEFA-lijst: 1. Duitsland 2,500 punten, 2. Spanje 2,409, 3. Rusland 4. Italië en Kroatië 2,300,6. Roemenië en Portugal 2,150,8. Zwitserland 5 i!i 9. Tsjechië en Bulgarije 2,100, 11. Nederland 2,050, 12. Frankrijk 1 Qsn iJ' Ierland 1,909. J 'y0U>13 Boedapest - Het bestuur van de voetbalclub Ferencvaros is woe dend op het besluit van Ajax, geen Hongaarse supporters toe tê laten tot de wedstrijd in Amsterdam voor de Champions League op 6 december. Ferencvaros wil dat de Europese bond UEFA de beslissing van Ajax ongedaan maakt. Ajax kwam tot zijn actie omdat Hongaarse supporters tijdens de wedstrijd in Boedapest voortdurend racistische spreekkoren aan hieven als een donkere Ajacied in balbezit was. Zelfs de serieuze kranten berichtten vrijdag over het besluit op de voorpagina's, op een verontwaardigde toon. Mihaly Havasi, een van de managers van de club, wijst op de plicht dat de thuisspelende club tien pro cent van de beschikbare kaarten dient af te staan aan de tegen stander. Voorzitter Szivos voegde er aan toe dat het besluit niet correct was. UEFA-woordvoerder Salvatore Cucci liet in een door de krant Nemzeti Sport opgetekende reactie weten dat de actie van Ajax niets heeft te maken met voetbal, maar met een sociaal probleem Volgens Cucci moeten de clubs eerst maar proberen het geschil via onderhandelingen op te lossen. De aanleiding tot het besluit is in Hongarije wel duidelijk, maar begrip ontbreekt. Nemzeti Sport spreekt van een door Louis van Gaal ontketende 'koude oorlog', een anti-campagne. De media wijzen erop dat her en der in Europa fans zich misdragen, terwijl dat soms nauwelijks tot straffen leidt. De reisbureaus in Boeda pest rekenen erop dat Ajax terugkomt op de beslissing, al dan niet gedwongen door de UEFA. Deze week zijn meerdere reisorgani saties begonnen met de verkoop van bus- en vliegreizen naar Amsterdam. Deventer - Go Ahead Eagles heeft doelman Oscar Moens overge nomen van Excelsior. Het is de bedoeling dat de 22-jarige goalie zondag debuteert in de uitwedstrijd tegen Feyenoord. Hij tekende voor twee en een half jaar. Daarnaast huurden de Eagles Pieter Bijl tot het einde van het seizoen van Heerenveen. Utrecht - Het schaatsgewest Noord-Holland/Utrecht heeft weinig vertrouwen in de kandidaten voor het dagelijks bestuur van de KNSB. Het gewest schuift voor de algemene jaarvergadering, op 9 december in Amersfoort, vier tegenkandidaten naar voren. Onder hen de voormalige wereldkampoen Ard Schenk. Oudenhoorn - Met 22 renners begint Cees Priem volgend jaar met TVM aan een nieuw wielerseizoen. Drie meer dan het afgelopen, succesvol wielerjaar. De ploeg behaalde 51 zeges, waaronder dank zij Jeroen Blijlevens dagprijzen in de Tour en Vuelta. Voor vier coureurs, Rooks, Harmeling, Meier en Meinert-Nielsen, had TVM geen plaats meer. Cees Priem trok zeven nieuwelingen aan: de Nederlandse amateurs Steven de Jongh, Niels van der Steen en Raymond Thebes, de Deen Steffen Kjaergaard en de Fransen Laurent Roux en Stephane Petilleau alsmede Vladimir Poelnikov uit de Oekraïne. Wuustwezel - Springruiter Piet Raymakers verlaat op 1 december stal Zangersheide in Lanaken. Hij gaat naar Wuustwezel, waar hij zich bij de stal Jewel's Courtstud meer op de topsport kan richten. Bij Zangersheide, de stoeterij van Leon Melchior, ligt het accent op de opleiding van jonge paarden. Raymakers heeft zich daar vijf jaar lang mee bezig gehouden, maar zijn voorkeur gaat toch uit naar de topsport. In die sector staat hij ook zijn mannetje. In 1992 maakte Raymakers deel uit van de Nederlandse equipe die tijdens de Olympische Spelen in Barcelona goud won. Raymakers gaat bij Jewel's Courtstud de plaats innemen van Albert Voorn, die kiest voor een toekomst als zelfstandige ruiter, zonder vast verbonden te zijn aan een stal. De 39-jarige Raymakers krijgt in Jewel's Amethyst een paard tot zijn beschikking dat genomineerd is voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Atlanta. „.„onze paardesportmi "l - In manege „abü A*el 7orf z' ovember de twee strijd gehouden in ,an de dressuur» voor paarden en pq jls inzet de dagblad trofee. PAARDESPO Hiervoor zijn alle dressi „aties uit de kring Vlaanderen uitgenodigd drietal bokalen beschf 'Ik plo het Door Henk van de Voor. Hulst - Guido Ver: uit Hulst nam onla; dens de districtsvi ring in Goes afsd bestuurslid KNL' land. Na elf jaar dienst vond de 55 Hulstenaar het well Begonnen als bestuursl met recreatie, jeugd, voo en accommodatie (RJV hij later secretaris en vi zitter. Daarnaast was eten de laatste twee ja, genwoordiger van Zeelai bondsbestuur. ,Ik volgde elf jaar geli Jurry uit Temeuzen op il stuur. Samen met Kees de huidige voorzitter, Moerland kwam ik in stuur. Zij zitten er nu die lange tijd hebben w< ip en continuïteil bouwd. Toch moet je wisselen van bestuurssai ling. We hebben nu vooq dat er om de twee jaar stuurslid aftreedt. Dat I ploeg jong en New York. NBA. Orlando Magic - Indiana Pacers 89- 80, Milwaukee Bucks - Houston Roc kets 87-115, Portland Trail Blazers - Sacramento Kings 102-105, Golden State Warriors - New York Knicks 97-120, LA Clippers - Vancouver Grizzlies 103-99. Sao Paulo. World Cup, standen na 40 games. Mannen: 1. Healey (VSt) 8803 pins, 2. Takahama (Jap) 8782, 3. Falconi (Mex) 8607, 4. Guay (Can) 8478, 5. Kok (Ned) 8477. Vrouwen: 1. Cameron (VSt) 8412, 2. Burden (GBr) 8381, 3. Gongora (Mex) 8078, 4. Olsson (Zwe) 8062, 5. Baker (Aus) 8034. Uitgeschakeld: o.a. 12. Beverdam 7799. Lubliniec. EK. Vierde ronde: Krisbek (Tsj) - Watoe- tin (WRu) 0-2, Kalmakov (Rus) - Rejc (Slo) 2-0, lives (Est) - Vipoelis (Let) 0-2, Raimondi (Ita) - Zdoroviak (Mol) 1-1, Kirzner (Oek) - Machado (Por) 1-1, Boelatov (WRu) - Jansen (Ned) 1-1, Balcerowicz (Pol) - Hub- ner (Bel) 1-1, Chimiel (Pol) - Geor- giev (Rus) 0-2, Valneris (Let) - Shabshai (Isr) 2-0, Boezinski (Lit) - Scholma (Ned) 1-1. Stand aan de kop: f'. Kalmakov, Val neris 7 punten, 3. Boelatov, Georgiev 4, 5. Balcerowicz, Jansen, Watoetin 5,12. Scholma 3. Kosir (Slo) 2.30,84, 5. Reiter (Oos) 2.30,98, 6. Nyberg (Zwe) 2.31.10, l Tomba (Ita) 2.31,21, 8. Knauss(Oos) 2.31,30, 9. Strand-Nilsen (Noo) en Amodt (Noo) beiden 2.31,38. Stand in wereldbeker reuzenslalom en algemeen (na twee van de 38 wed strijden): 1. Van Grünigen 200 Pnl> Kjus 160, 3. Kalin 120. Berlijn. Duitse afstandkampiw11' schappen, eerste dag. Vrouwen, 500 m, eerste wedstnju. Schenk 40,94, 2. Niemann 41,H. Völker 41,31. 1500 m: 1. Niemann 2.04,05,2. P«h stein 2.07,97, 3. Völker 2-08,33. Mannen, 500 m, eerste weds»- Künzel 37,64, 2. Pfeiffer 37,8». Reyes-Loredo 37,97. 05 2. 1500 m: 1. Spielmann 1-58,05. Kumm 1.58,10, 3. Adeberg 1.58.» Cairo. WK landenteams, mannen. Halve finales: Engeland - Egyp 0, Pakistan -Australië 2-1. j{. Nederland - Denemarken 3-0. Korsberg 9-3 9-0 9-2, Buit - Hans 9-5 10-9 10-8, Vertogen - Yeo 9-3 Plaats 17 t/m 20: Nederland - Si-. pore 2-1. Smit - Chua 93 9-1 Buit - Abidin 9-7 9-0 9-2, Vertog Tan 1-9 2-9 1-9. Van onze bridgemedev Oostburg - Het dam, Biesbroeck/Goossen bi 'ier zittingen in de klasse van het districi Jan de damescom tadge aan de leidinj «idanks dat ze wat me «leveren tegen het h Van den Dries/Sandrin duo dat in het Temei Seheldorado de dag Pakte tijdens de vierd tag. Het verschil was v'er procent. BRIDGE - Ook het paar Hamelin! Oeeuwe werkte een jwde zitting af waard, i de algemene stand s laar een vierde p ootste verliezer wa Paar Van Cauteren/f ets dat meer dan vei Procent achterbleef en i van de tweede na erde plaats duikelde.1 Eerste divisie [j- FC Zwolle - Helmond Sport 3 t,:" fi.l). Kaprun. Wereldbeker snowboard. Mannen, parallelslalom: 1. Kalt- schutz (Oos) 33,09, 2. Krug (Dui) 33,11, 3. Jacoby (VSt) 33,50, 13. The- do Remmelink 35,42, 58. Sjoerd Remmelink 40,07. Vrouwen, parallelslalom: 1. Prentl (Dui) 34,11, 2. Riegler (Oos) 34,15, 3. Renoth (Dui) 34,19, 4. Boerma 34,51, 20. Ter Horst 40,43. Vail (VSt). Wereldbeker Reuzensla lom. Mannen. 1. Van Grünigen (Zwi) 2.28,88 (1.13,63+1.15,25), 2. Kjus (Noo) 2.30,69 (1.14,96+1.15,73), 3. Kalin (Zwi) 2.30,69 (1.14,96+1.15,73), 4. 0). 4. Ilie 1-0, 8. Bruin - 5.0, 3-0, 29. Reynders 4-0, 80. D» Toe. Scheidsréchter: Koopman. schouwers: 2800. Gei/ti-knond Meeuwsen, Van Aerle Sport)- o 1 /i-0).31 MVV - FC Den Haag Hj' 78 Lanckohr 1-0, 61. '3-I. 85- Llb$ho«- "aar het paar Van Belle vZ z.ich daa™ee aan an het klassement pnesteld liS^drini 62,92%, 2.1 Cck/r„uwe 80'42' 3' I d„:„SGo°ssen 56,92. 4 $82* Ei^der 54-17-s- -, 'Nieskerts 50,42 I ex'ff; 2a!Kmt/Hillige 55 en tv 0,?®1? Hamer/De 1 I 52,40 fmqne/Zorge, 1 52, oo' Kaan/Spiere 1 Cfi®" S6'92%. S Caute"®roi!??rni 54'A7' HïinefSkA?lUlders 53.°: tandnïr^y311 Leeuwe 52 i .««"er Lanckohr 2-1, Scheidsrechter: Bossen. jpor-ft wers: 3150. Gele kaart: Van AS, dens (MVV). Bundesliga Duitsland r»flUli-Düs- M'gladbach-HSV 1-2, St. P seldorf2-l. „„j 13-28- Stand aan kop: Dortmun BayemM. 13-28, M'gtadbad» HSV 14-20, Leverkusen Rostock 13-19. Frankrijk Montpellier-Lens 0-0 «2J/Ri sseeuw 49 15 7 Zand/f, t!'39' T°mv/V I 47,5i to v B°yer/Nie 39,9b' Leeuwen/We iolteki 2J Kunt/Hillige 54. ?rasSQVTp ne ,Velde 54-f Barner/n oeek 54.°°. 5- BrtatoiS? 53,09, SootSp 51,82, 7 raart/VpSi 48,73, 8. Wsclfmï1 4B'46> 9. kaan/sXA 46,oo, 'spierenburg 45,73.

de Stem | 1995 | | pagina 14