)MTHET MINDER ONDJES KNUPPELD RDEN? rv -"a t Echt, ik lig soms in een deuk' DE STEM Erik Thorstvedt niet in Noorse doel 'nooit! POSTCODE Hiddink wil geen interlands in juni UITSLAGEN standen over de vloer. -7-MILJOEN-BON Pennis Bergkamp stoort zich niet aan kritiek na oefenduel Oranje Z f1 te- Woensdagavond mogelijk pas laat duidelijkheid ontante betaling 25% korting!! j DANDERS DOOR EIGEN ONTWERP flSt n M 1 11_LL_ NATIONALE L O T E R I J"j 400 AUTO'S OP VOORRAAD! Duel afgeblazen: te veel mannen Te goed Yeel druk Mulder voelt zich al beter Paul Gascoigne weer in opspraak Marathon in 28 uur Roda wil meer dan vijf miljoen voor De Koek sportnieuws KORT Dubbel Sabatini/Schultz in Masters Arie Haan geeft Kliouev een kans Zuid-Afrika boycot toernooi in Nigeria Tiende Masters voor Becker Dinanio Kiev wil strafvermindering BASKETBAL SCHAATSEN SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL VOLLEYBAL BOWLING JOVEMBER 1995 m publiciteit rondom sociale •lichting, om bescherming van melingen voor een goed doel, en belangrijke rol. En het werkt, .elfs het beleid van regeringen... t maakt het verschil. ■JAl ADVERTISING ASSOCIATION sportpr ijzen «ll CBTemeuzen J c Tel. 0115-619083 Charles ae omit Faxoii5-6i6668 len. mis: jan los op 30 lat om s uit te Het is niljoen le deel- istcode e post- le post- groot stcode- Prijs van 5 miljoen. Dus hoe meer loten u heeft, hoe groter uw aandeel in de winst. En heeft u geen loten? Tja, dan wint u niets. U kunt nu nog meedoen. Dit is uw allerlaatste kans. Wilt u meespelen in de Postcode Loterij, of wilt u meer loten voor een groter aandeel in de 5 miljoen? Stuur dan nu di rect de bon terug. Hij moet uiterlijk 21 novem ber binnen zijn, anders bent u te laat. Dus snel naar de brie venbus. ran de Nationale Postcode Loterij inclusief ga Jackpot en de SuperPostcodePrijs. wederopzegging eenmaal per maand net in onderstaande rekening af te schrijven, isen en verder invullen in blokletters. vaarding van het reglement, op aanvraag 577 68 68. 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) ters) ïers) dhr. mevr. Banknummer: en envelop turen naar: terij, 03, Financiering zonder eigen geld 3 maanden 100% garantie autopas 500 fietsen tegen bodemprijzen Alle auto's ANWB-gekeurd nAHLIASTRAAT 46 - MADE - TEL. 0162-683380 Sport J was er nog mets te mer- Erik Thorstvedt verde lgde zijn doel met verve. Een |alf uurtje later, tijdens de I ïersconferentie in Bergam- ™'t verraste de Noorse leiding de pers echter et de mededeling dat I[horstvedt, met 96 interlands I '.ruit de meest ervaren speler, tegen Nederland niet van de partij zal zijn. De doelman van Tottenham Hotspur, in Engeland meestal naar de reservebank verwezen, blijkt te veel hinder te hebben van een min of meer chronische knie-blessure. „We wisten al bijna twee weken dat Erik weer last had. De afgelo pen dagen hebben we er alles aan gedaan om de kwetsuur te ver helpen, maar vanochtend is de knoop doorgehakt: doortrainen en meespelen is een te groot risico voor Erik," sprak bondscoach Egil 'Drillo' Olsen. Sinds Olsen vijf jaar geleden bondscoach werd, hielden de Noren in 57 wedstrijden niet minder dan 31 keer achterin de 'nul'. Op een enkele uitzondering stond die gehele reeks Thorstvedt in het doel. In deze periode werd hij slechts één keer vaker dan twee maal gepasseerd. Dat was in 1991, thuis tegen Tsiechoslowa- kije, 2-3. De plaats onder de lat wordt woensdag normaal gesproken ingenomen door Frode Grodas, de 32-jarige doelman van Lilles- trom. „Een goede vervanger, Frode heeft ook al aardig wat inter lands (17) achter zijn naam en heeft het altijd goed gedaan," aldus Olsen, die ook een nieuwe reserve-doelman opriep, Frode Olsen van Start Kristiansen. Een twijfelgeval is verder nog de centrale verdediger Ronny Johnson, die door een schouder blessure gisteren apart van de groep trainde. Enkele uren voor de aftrap zal Egil Olsen woensdag zijn con tract met de Noorse bond met twee jaar verlengen. Na de wereldtitelstrijd van 1998 in Frankrijk kan Olsen bij de bond een andere functie krijgen op technisch vlak. ■oor Chris van Nijnatten pordwijk - Van Youp van 't Hek mag je de try-outs voor i oudejaarsconference wel bekijken, maar niet recen- en. Hij wil beoordeeld worden op oudejaarsavond zelf, (ét moment suprème. Bij Guus Hiddink en het Neder lands elftal ligt dat anders. Zelfs de oefenwedstrijd tegen f ans Oranje, afgelopen zaterdag gespeeld, werd bekeken, uitgezonden en van commentaar voorzien. En dus werd er (sieren hier en daar gewag gemaakt van een 'abominabel ■oefenduel' van Dennis Bergkamp. IHiddink vindt die conclusie bela- dan al of niet vermeende verkeer- en Bergkamp lacht er de keuzes van de bondscoach? |Ells' letterlijk om. Het was s een oefensessie, maar zo lurkt dat niet. 'Wanneer een voor miljarden mensen ióeiangrijk is, houdt zij op louter ■sport te zijn', schreef onlangs de l::«els-Nederlandse auteur pion Kuper in zijn boek 'Voet- 1 als oorlog'. Deelnemen aan n EK is niet alleen leuk, het lióet van het publiek, van de I sponsors, van bijna iedereen ■eigenlijk. In ik speel een rol in die sport, i grote rol, ja. Maar willen jul lie geloven dat ik thuis weieens |«1 plezier heb met mijn familie, is we doornemen wat er nu alle maal weer over me geschreven wordt. Echt, ik lig soms in een zou ik weer relaxed rijn, scherp ook en vooral gretig. 1 gelooft dat ik gewoon met zo aan stemmingen onderhe- en. Het enige wat telt, is dat ik in Engeland weer met meer plezier ben gaan voetballen. Xedefland móet woensdag win- a van Noorwegen en dient na 1 wast vrijwel zeker op 12 decem- :r in Liverpool een beslissings- I wedstrijd te spelen tegen de I andere kneus onder de nummers pee van de voorronde-poules. |Fas daarna is er zekerheid over idname aan het EK. „Iedereen a me heen vraagt ook aan me waarom Nederland zich nog sniet geplaatst heeft," zegt r aan de ene kant wel, I «aar aan de andere kant ook heel I'echt een antwoord op geven. De I niette van Arsenal speelde nog Pet eenderde van de totale tijd Pee in de kwalificatieduels voor liet EK. Thuis tegen Malta en I "it-Rusland was hij erbij en uit |'<8en Noorwegen ook, maar toen I werd hij gewisseld. I zijn beperkte aanwezigheid m Oranje misschien meer met de 'echte aanloop te maken hebben, Van onze verslaggever Kaapstad - De eerste en eni- oefenwedstrijd van de wderlandse hockeyvrouwen Kaapstad is gisteren op voorspraak van Tom van 't nek afgeblazen. Tegenstan- V® Western Province kwam een selectie aanzetten me voor de helft uit mannen ,f en ledematen van het Jederlands team te behoe- 'en voor blessures, besloot e bondscoach de fysiek "gelijke strijd met het ™xed-team niet aan te gaan. '»n begint in de Zuid- kaanse stad immers het tien''26 werk met het kwali- atietoernooi voor de Wpisehe Spelen van vol- L - - r 'n Atlanta. Argen- I'j18 14.00 uur Neder- "se tijd de eerste tegen- I if t I w. Provmee, normali- hoeki f® selectie van de beste ■eysters uit dat deel van en eerder dit ^-Afrika sta?i? tÜdens een oefen- je,,- ™n gisteren niet bren 8 vrouwen op de been gen. Het team had al sane maanc!en niet meer bov "?esPeeld, moest afsta enkele speelsters select? aan nationale- 6 en besloot een aantal m-t 1 °P te trommelen om de da? yolledig team voor 8 te kunnen komen. „Dat is een vervelend onderwerp, omdat je dan over jezelf een waarde-oordeel uit moet spre ken," aldus Bergkamp. „Maar een feit is dat er na het WK in Amerika drie gevestigde jongens stopten; Rijkaard, Koeman en Wouters en daar kwam later Van Basten nog eens bij." Bewust of onbewust noemde hij zijn rivaal Ruud Gullit niet in het rijtje afgezwaaide sterren. „In het nieuwe Oranje zou ik een van de vaste waarden zijn," doceerde hij verder, „zelfs een van de spelers aan wie de bonds- coaches hun elftal wilden ophan gen. Dat vond ik zelf ook wel terecht. Nou, als die belangrijke vaste waarde, ik dus, steeds door blessures wegvalt, dan wordt het lastig voor een team dat een nieu we start moet maken." Hij voelt zich goed, denkt dat-ie in vorm is. En over de motivatie wil hij het niet eens hebben. „Als we nu nog niet gemotiveerd zijn!" Bergkamp heeft er weieens over nagedacht, waarom een sterk voetballand als Nederland zo'n lakse nationale ploeg heeft. „Ik denk dat het in onze aard ligt om aan het begin van de kwalifi catiereeks te denken, 'oh, dat toernooi is nog twee jaar van ons verwijderd, we hebben de tijd'. Dat is dus een verkeerde instel ling." Hij heeft veel vertrouwen in een goed resultaat, morgenavond tegen de Noren. „We zijn te goed om op het EK te ontbreken," luidt zijn stelling. En dat er ver volgens een tweede wedstrijd op de rol staat, deert hem niet. „Daar heb ik de laatste weken steeds rekening mee gehouden." Maar waarom zou het Neder lands elftal nu dan plotseling wel van Noorwegen kunnen winnen? De laatste winst dateert immers van 12 september 1973, toen het 1-2 werd in Oslo. „Ik denk dat we een goede kans op de overwin ning maken, omdat we over veel aanvallende kwaliteiten beschik ken. Bovendien zijn de Noren niet zo defensief als die Malta jongens. Ze denken aan meer dan alleen hun mannetje uitschake len." Bergkamp heeft er niet veel gesprekken voor nodig gehad om aan Hiddink duidelijk te maken hoe hij wil spelen. „Ronald de Boer moet voor me spelen, hij kan de bal vast houden, kappen en draaien, waardoor ik de gelegen heid krijg om in stelling te komen. Bovendien kan hij er zelf ook wat van voor de goal." Maar in Amerika liep die tandem niet zo vlot als Bergkamp het nu wil doen voorkomen. „Ach, laten we zeggen dat het in totaal vaker wel dan niet goed ging. Nu heb ik redenen om te denken, dat het deze keer goed zal gaan. Maar ik heb het inmiddels uit mijn hoofd gezet om er tegen Noorwegen ook nog een mooie wedstrijd van te willen maken. Dat gaat niet in dit soort wedstrijden met dit soort stugge tegenstanders." „We zullen vanaf de eerste minuut veel druk op de tegen stander moeten zetten en die druk zo lang mogelijk vast hou den. Valt de eerste goal, van ons uiteraard, snel dan wordt het een leuke wedstrijd. Valt die niet, dan gaat de druk terug en zullen de laatste twintig minuten span nend zijn. Het is niet zo dat ik wil dat het zo gaat, deze duels verlo pen nou eenmaal volgens deze manier. De liefhebber komt meestal niet aan zijn trekken." Bondscoach Guus Hiddink spreekt zijn manschappen nog maar eens toe. Als derde van links kijkt Dennis Bergkamp wat beteuterd toe. FOTO ANP Noordwijk (anp) - Bonds coach Guus Hiddink wil spoe dig na de wedstrijd tegen Noorwegen internationaal overleg over de programme ring van interlands. Hiddink vindt dat geen landenwedstij- den moeten plaatsvinden voor aanvang of na afloop van het seizoen bij de clubs. De verloren uitwedstrijd in Wit- Rusland, op 7 juni in Minsk, is het duidelijkste voorbeeld van wat hij bedoelt. De wedstrijd was twee weken na de door Ajax gewonnen finale van de Cham pions League tegen AC Milan. „We zijn toen speciaal een week van te voren bij elkaar gekomen en ik moet eerlijk zeggen dat aan de instelling niets mankeerde. Maar toch krijg je te maken met onbewuste factoren, hoewel ik geen excuses wil zoeken voor die nederlaag. Als prof moet je altijd gemotiveerd zijn voor belangrij ke wedstrijden. En wanneer je ook speelt, je hebt natuurlijk nooit een garantie voor super prestaties. We zullen de pro grammering internationaal bespreken. Voor mij hoeven die wedstrijden na of voor de compe titie niet." Ook twee jaar geleden speelde Nederland tegen de Noren, toen Noordwijk (anp) - De blessure van Youri Mulder is ruimschoots op tijd genezen voor de interland van woensdag tegen Noorwegen. De aanvaller van Schalke 04, die zaterdag een bloeduitstorting bij de rechterknie opliep in de wed strijd tegen Sankt Pauli, trainde maandag licht met Oranje en voelde zich nadien al een stuk beter dan zondag. De enige positie die nog niet definitief vergeven lijkt in het elftal dat moet winnen in Rotter dam, is die van rechtshalf. Ook tijdens de training van maandag probeerde Hiddink achtereenvol gens Seedorf en Winter op die plaats. Met Seedorf is de ploeg in ieder geval nog offensiever. Van onze verslaggever Rotterdam - Op zijn vroegst pas een klein uur na afloop van het EK-voetbalduel Nederland - Noorwegen zal morgenavond bekend zijn welke twee ploegen op 13 december in Liverpool een extra kwalificatiewedstrijd moeten spelen. De twee ploe gen voor de barrage staan pas rond elf uur vast wanneer de laatste EK-duels in groep 6 (Noord-Ierland - Oostenrijk en Portugal - Ierland) zijn afgelopen. In de groepen waar dat van belang is, moeten de wedstrijden morgenavond op hetzelfde tijd stip beginnen. Oranje en Noor wegen trappen om 20.05 uur gelijktijdig met Tsjechië en Luxemburg af. De duels in groep 6 beginnen in respectievelijk Belfast en Lissabon om negen uur. Eveneens tegelijkertijd (20.15 uur) lopen de beslissende duels van Italië en Kroatië in groep 4 van stapel. Ondanks bezwaren van Roe menië acht de Europese voetba lunie UEFA het niet nodig dat de duels Slowakije - Roemenië en Frankrijk - Israël in groep 1 op hetzelfde tijdstip beginnen. In Slowakije wordt al om half zes afgetrapt, terwijl Frankrijk pas begint om kwart voor negen, bij na drie kwartier na Oranje. Indien Roemenië verliest, weet Frankrijk al vóór de aftrap dat een gelijk spel voldoende is voor de eerste plaats in groep 1. Bij verlies van Roemenië eindigt het als tweede met acht punten uit de poulewedstrijden tegen Frankrijk, Slowakije en Polen of Israël. Bij winst op Noorwegen komt Nederland op datzelfde aantal punten uit. Vrijwel zeker komt Oranje dan met een beter doelsaldo uit de bus. Ook de nummer twee uit de poule met Portugal, Oostenrijk en Noord-Ierland komt mogelijk niet boven de score van Oranje uit. De mogelijkheid blijft daar door open dat pas lang na afloop van Nederland - Noorwegen vast komt te staan dat Oranje alsnog rechtstreeks gekwalificeerd is voor de EK-eindronde. begin juni, na alle clubbeslom meringen. De wedstrijd eindigde in 0-0. Rond dezelfde tijd ver knoeide Engeland zijn WK-kan- sen goeddeels door binnen vijf dagen gelijk te spelen tegen Polen en te verliezen van Noorwegen. Hiddink is ook voorstander van het afwerken van twee interlands binnen vijf dagen. Hij heeft de spelers dan langer tot zijn beschikking en de clubs hoeven hun duurbetaalde krachten maar een in plaats van twee keer af te staan en er zijn minder onderbre kingen van de competitie nodig. Italië en Duitsland bedienen zich al geregeld van die 'tactiek', waarbij meestal een sterke en zwakkere tegenstander op het menu staan. Londen (rtr/anp) - De officier van justitie van Glasgow heeft de politie gevraagd een onder zoek te openen naar het wan gedrag van voetballer Paul Gascoigne in de wedstrijd van Glasgow Rangers tegen Aberdeen. De Britse midden velder gebruikte zaterdag veel fysiek geweld. De scheidsrechter negeerde de zware overtredingen van 'Gazza', maar televisiebeelden legden het wangedrag van de international duidelijk vast. Gascoigne deelde vier elleboogstoten en een kop stoot uit. Bernard, verdediger van Aberdeen, kwam er het slechtste af. Een wond aan zijn kin moest met vijf hechtingen worden gehecht. Gascoigne kreeg zaterdag een rode noch een gele kaart. De scheidsrechterscommissie van de Schotse voetbalbond gaat zich ook buigen over eventuele straf maatregelen tegen de middenvel der. De speler heeft meer te vre zen van justitie. Die veroordeelde Ferguson (thans Everton) tot drie maanden gevangenisstraf na een kopstoot. Gascoigne 'verzamelde' sinds zijn overgang van Lazio Roma naar Glasgow Rangers zes gele kaar ten. Hij werd zelf ook eens goed getroffen door een elleboog. In het belangrijke WK-kwalificatie- duel tussen Nederland en Enge land brak Jan Wouters het juk been van Gascoigne. De spelma ker speelde toen een aantal wed strijden met een speciaal masker. New York (afp) - De laatste deelneemster aan de mara thon van New York bereikte maandagmiddag 28 uur na haar start om 17.00 uur de eindstreep in Central Park. Het ging om de 47-jarige, aan multiple sclerose leiden de Zoe Koplowitz. De Amerikaanse, die het startnummer 1960 droeg, was zondagmorgen om zes uur gestart. Dat was 4 uur en 50 minuten vóór de officiële start. Koplowitz, die zich voortbeweegt op krukken, werd op haar tocht begeleid door vrijwilligers van het Rode Kruis en leden van de burgerwacht Guardian Angels. „Ik wilde het woord winnen opnieuw uitvinden," ver klaarde Koplowitz op de eindstreep. Er moet een eer ste, een tweede en een laatste zijn. Die laatste ben ik." Kerkrade/Noordwijk (anp) Roda JC vraagt van de Turkse club Galatasaray aanmerkelijk meer dan vijf miljoen gulden voor verdediger Johan de Koek. Gala tasaray heeft maandag een bod gedaan op de international. Het bestuur van de club uit Kerkrade deed daarop een tegenbod. Vol gens voorzitter Pickée liggen de partijen niet zo ver uit elkaar. Galatasaray meldde zich donder dag voor het eerst voor De Koek, die onlangs zijn contract tot 2000 verlengde en een clausule in zijn overeenkomst heeft met de trans fersommen bij tussentijds ver trek. Volgens De Koek zou dat bedrag rond de vijf miljoen lig gen. Pickée echter: „Ja, dat geldt voor Nederlandse clubs. Aan het buitenland kunnen we meer vra gen. We zijn in ieder geval bedui dend hoger gestart." Pickée, die verwacht woensdag weer wat van Galatasaray te horen, sputtert niet echt tegen bij de suggestie van acht miljoen. De 31-jarige De Koek heeft nooit bij een buitenlandse club gevoet bald. „Ik sta niet afwijzend tegenover een eventuele transf er," zei hij maandag in Noord wijk. DINSDAG 14 NOVEMBER 1995 DEEL B New York - Gabriela Sabatini en Brenda Schultz hebben zich maandagavond in New York geplaatst voor het dubbelspel van het Masters-toernooi. De Argentijns/Nederlandse combinatie versloeg in beslissingswedstrijd de Franfaises Julie Halard en Nathalie Tauziat in twee sets: 6-4 6-4. In de eerste ronde van de Masters spelen Sabatini en Schultz tegen het Amerikaans/Letse duo Meredith McGrath/Larisa Nei- land. Rotterdam - De spelers van Feyenoord krijgen deze week duide lijkheid over hun positie in de A-selectie van 23 man. Trainer Arie Haan gaat in een reeks persoonlijke gesprekken tekst en uitleg geven. Daarna zal hij aan voorzitter Jorien van den Herik rapport uitbrengen. „Ik zie steeds meer licht in de duisternis," zei de oud international maandag in de Kuip. Haan wilde niet vooruitlopen op de uitkomst van zijn verbale offensief. „Ik zal een aantal spelers moeten teleurstellen. Aan de hand van de reacties die ik krijg, zal ik mijn conclusies trekken. Niemand moet er weg van mij. Maar als ze niet volwassen en pro fessioneel kunnen omgaan met een bijrol, tijdelijk of niet, dan houdt alles op." Haan bevestigde dat in de eerstvolgende competitiewedstrijd tegen Go Ahead Eagles, zondag in de Kuip, de Rus Kliouev een kans krijgt in het basisteam. De dynamische middenvelder, die bij Feyenoord nog nauwelijks in actie is gekomen, heeft zijn uitver kiezing te danken aan zijn goede spel vorige week in de oefendu els met TOP (0-1) en FC Den Bosch (5-1). Witschge en Iwan zijn hun vaste plaats in het elftal waarschijnlijk voorlopig kwijt. Johannesburg/Praag - Het ministerie van Sport van Zuid-Afrika heeft maandag besloten een uitnodiging van Nigeria voor deelna me aan een vierlandenvoetbaltoernooi, volgende week met Egyp te en Zambia, in te trekken. Die beslissing is genomen na een bespreking van de Zuidafrikaanse voetbalassociatie (SAFA) en de schorsing van Nigeria door het Gemenebest. Voorzitter Joao Havelange van de internationale voetbalbond (FIFA) heeft bij een congres in Praag verklaard dat hij ondanks de executie van negen mensenrechtenactivisten het WK jeugd in 1997 aan Nigeria wil toewijzen. De Europese Unie, de Verenigde Staten en het Gemenebest heb ben na de executies maatregelen tegen het Afrikaanse land geno men. De FIFA doet daar niet aan mee. „Sport en politiek moeten niet vermengd worden," meent Havelange. De Braziliaan vindt dat de FIFA zich niet door de wereldpolitiek moet laten beïnvloe den. Frankfurt - Boris Becker, bijna 29, begint vandaag in Frankfurt aan zijn tiende ATP-Masters. De Duitser opent het officieuze wereldkampioenschap met het duel tegen Ferreira. De Zuidafri kaan was op safari in Tanzania, toen hij opgeroepen werd als invaller voor Agassi. In Frankfurt wordt 3,3 miljoen dollar (5,3 miljoen gulden) ver deeld tussen de top acht. Becker, winnaar in 1991, keek maandag tevreden terug op het tennisjaar. „Mijn beste jaar sinds 1991," gaf hij aan. Hoogtepunt was de finale op Wimbledon, die hij verloor van Sampras. De Masters wordt voor de laatste keer in Frankfurt gehouden. Vanaf 1996 heeft Hannover voor vier jaar de rechten. Programma eerste speeldag: poule A: Becker - Ferreira, Sampras - Kafelnikov; poule B: Chang - Muster. Kiev - Dinamo Kiev zal bij de Europese Voetbalunie UEFA een verzoek indienen voor strafvermindering. De landskampioen uit Oekraïne werd drie jaar uitgesloten van Europese bekertoernooi en. „Wij voelen ons slachtoffer van een oneerlijke beslissing," aldus woordvoerder Semenenko maandag. „Wij zullen bewijzen dat wij in ons recht staan.Hij verklaarde voorts dat de club niet uit is op heropening van de zaak, maar op strafvermindering van drie naar één jaar. De UEFA schorste Dinamo na de wedstrijd in de Champions League tegen Panathinaikos (1-0). De Spaanse arbiter Lopez Nie- to beschuldigde twee Dinamo-officials van poging tot omkoping. Lopez kreeg twee bontjassen, waarde 48.000 gulden, aangeboden plus een geldsom. De bontjassen had hij aanvaard als vorm van bewijs. Den Haag. EK Kwalificatieronde. Groep D: Bulgarije - Kroatië 79- 77 (35-48), Turkije - Roemenië 83- 56 (39-25). Stand: 1. Bulgarije 3-6 (248-228), 2. Oekraïne 3-5 (270-227), 3. Kro atië 3-5 (219-185), 4. Turkije 3-5 (232-214), 5. Nederland 3-3 (206- 246), 6. Roemenië 3-3 (185-260). New York. Amerikaanse profcom petitie NBA: New York - Utah 120-110, Cleveland - San Antonio 81-84, Phoenix - Denver 108-103, Phoenix - Golden State 112-109. Heerenveen, selectiewedstrijden gewest Friesland. Vrouwen: 500 meter: 1. De Jong 41,83, 2. Timmer 42,33, 3. 't Hart 43,17; 1500 meter: 1. De Jong 2.08,83, 2. 't Hart 2.10,06, 3. De Loor 2.10,93. Mannen: 500 meter: 1. Postma 37,51, 2. Zandstra 38,18, 3. A. Kra mer 38,25, 4. Ritsma 38,81; 1500 meter: 1. Postma 1.56,21, 2. Zand stra 1.56,78, 3. Ritsma 1.57,50. Lotto 45: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 46 winnaars: f. 2732,40; vierde prijs: 3.062 win naars: f. 41,00; vijfde prijs: 53.132 winnaars f. 5,00. Cijferspel 45: Zes cijfers goed: één winnaar; vijf cijfers goed: één win naar; vier cijfers'goed: 21 win naars; drie cijfers goed: 270 win naars; twee cijfers goed: 2540 winaars. 4474, 4. Chang (VSt) 2980, 5. Bec ker (Dui) 2746, 6. Kafelnikov (Rus) 2560, 7. Courier (VSt) "2461, 8. Enqvist (Zwe) 2348, 9. Ferreira (ZAf) 2049, 10. Ivanisevic (Kro) 1861, 11. Krajicek 1756, 19. Haar huis 1266, 21. Siemerink 1226, 44. Eltingh 779, 55. Schalken 730, 158. Winnink 288, 197. Groen 205. Vrouwen: 1. Graf (Dui) 383,27 punten en Seles (VSt) op beslis sing, 2. Martinez (Spa) 251,14, 3. Sanchez (Spa) 234,08, 4. Date (Jap) 169,40, 5. Sabatini (Arg) 167,10, 6. Pierce (Fra) 166,31, 7. Magdalena Maleeva (Bul) 149,03, 8. Mary Joe Fernandez (VSt) 134,35, 9. Majoli (Kro) 131,93, 10. Davenport (VSt) 131,50, 14. Schultz 87,52. Oefenvoetbal RBC - Sparta 2-1 (0-1). 20. Dennis de Nooyer 0-1, 50. Simons 1-1, 73. Dorst 2-1. Scheidsrechter: Takacs, in tweede helft vervangen door Bruintjes. Toeschouwers: 1000. Japan, World Cup vrouwen. Uitslagen: Cuba - Nederland 3-0 (15-7 15-7 15-9), Brazilië - Egypte 3-0 (15-3 15-2 15-1), Zuid-Korea - Japan 3-0 (15-2 15-8 15-6), Ver enigde Staten - Canada 3-2 (5-15 15-4 13-15 15-7 15-8), China - Kenya 3-0 (15-2 15-0 15-3), Kro atië - Peru 3-0 (15-3 15-4 15-1). Stand: 1. Cuba en China 8-16, 3. Brazilië 8-14, 4. Japan en Kroatië 8-13, 6. Zuid-Korea en Verenigde Staten 8-12, 8. Nederland 8-11, 9. Canada en Peru 8-10, 11. Egypte en Kenya 8-8. Nationaal bekertoernooi, mannen: Ekspalvo - AMVJ 3-0. Pattaya (Tha). Vrouwen, 175.000 gulden. Eerste ronde: Paulus (Oos/1) - Porwik (Dui) 6-2 4-6 7-5, Vento (Ven) - McQuillan (Aus/6) 6-2 6-4, Miyagi (Jap) - Ritter (Oos) 6-7 6-1 6-2, Grande (Ita) - Tanasugarn (Tha) 7-5 6-4, Husarova (Slw) - Krizan (Slo) 6-2 6-4, Feber (Bel) - Godridge (Aus) 2-6 6-3 6-4. Wereldranglijsten mannen: 1. Sampras (VSt) 4811 punten, 2. Agassi (VSt) 4765, 3. Muster (Oos) Sao Paulo. Wereldbeker, stand na acht games. Mannen: 1. Healey (Vst) 1900 pins, 2. Nepomuceno (Fil) 1799, 3. Guay (Can) 1784, 4. Kok (Ned) 1781, 5. Greehall (Eng) 1681. Vrouwen: 1. Burden (Eng) 1904 pins, 2. Beckel (Dui) 1718, 3. Lorenzana (HKg) 1699, 4. Came ron (VSt) 1699, 5. Beverdam (Ned) 1639.

de Stem | 1995 | | pagina 9