Nigeria kiest voor confrontatie srechtigheid particulier ien omlaag Israël verlaat Jenin na 28 jaar bezetting VN-Tribunaal klaagt zes Bosnische Kroaten aan 6 Ruud Lubbers zelf was obstakel voor Amerika' Openbaar leven Frankrijk vandaag gedeeltelijk stil ING») BANK COMMENTAAR DËSTEM BUITENLAND A5 NNENLAND KORT alternatief HSL-tracé en drie miljoen gulden om Breda Marokko oers en zussen ontzien Ieerlen Lagos roept ambassadeurs terug uit protest tegen kritiek op executie activisten Peres belooft in toespraak voortzetting van vredesproces fes doden door explosie lij gebouw VS in Riyad BUITENLAND KORT Britse kerncentrale stilgelegd Vliegramp Nigeria eist 130 doden Jeltsin weer aan het werk Minister Van Mierlo: ER IS EEN BANK VOOR KINDEREN IN DE ZAAK, IMPORT- EN EXPORTBEPERKINGEN, WANBETALERS I, A S T- .MINUTE BESLISSINGEN, SUBSIDIE-DOOLHOVEN, INKRIMPINGEN, SNELLE GROEI, ECONOMISCHE DALLETJES, EROP OF E RO N D E R - S IT U AT IE S EN VOOR UW ONDERNEMINGSPERIKELEN. DAG 14 NOVEMBER 1995 A4 de', lijkt, volgens de internationale -malige Joegoslavië in zicht. En deze imistisch bedoeld, n Servië het met elkaar aan de stok Slavonië, hetgeen tot een vollediqe is afgewend en in plaats van ethni- erugkeer van verdrevenen naar hun hteor, voorzien. Als de werkelijkheid is, lijkt een doorbraak in de bur- irteken: de beruchte Servisch-Bosni- Jlladic zijn zo onder druk gezet dat ze lager te zingen. Ze accepteren dat doen en de toekomst aan gematiq- rlieden over moeten laten, een prijs: ze gaan vrij uit en kunnen Ie tribunaal in Den Haag berecht wor- Karadzic en Mladic zijn, ook al heeft nog veroordeeld, zonder twijfel oor- lieden dienen niet vrij rond te lopen cties te vervullen. e gemeenschap moeten kiezen voor gerechtigheid. Niet alleen uit 'realpo- voor de vrede belangrijke, maar zelf Servische president Milosevic kan de er gevaar voor de eigen politieke toe- idat de bescherming van bedreigde de bestraffing van deze twee mon- ihtvaardigheid kan niet gemarchan-j e keuze tussen twee kwaden moeten or realiteit. DINSDAG 14 NOVEMBER 1995 Haag (anp) Het Joego- ,,vjë-Tribunaal van de VN - Bosnische Kroaten hun atsen lezet provincies Zuid- en Noord-Holland ïun mening te geven over een nieuw B-snelheidslijn (HSL) tussen Amster- ben de ministers Jorritsma (Verkeer (Milieu) bekendgemaakt. Het meest le zogeheten Bos-variant, loopt langs :en westen van Zoetermeer. ter Van Aartsen is bereid dit jaar drie aan een schadevergoedingsregeling ;roffen zijn door de ziekte bruinrot, steren gezegd tijdens overleg met het louwschap zei na afloop liever meer i te verwachten dat de minister in brug komt. Het schap schat de totale loor bruinrot op tien miljoen gulden. 0/50 procent-basis te willen deelne- nieuwe voorzitster van de Mariën- in de staf van het bisdom Breda. De een catecheseproject op gaan zetten, iming 'uniek'. De Mariënburgvereni- een tegenwicht te vormen tegen het ik n de roomskatholieke kerk. Ze is k. .geweest met de Nederlandse bis- ,g deze week met de regering debatte- n-voor-vis-akkoord tussen Marokko zaterdag bereikten de gezamenlijke laken van de Europese Unie in Brus- ird met Marokko over de toegang tot rdafrikaanse land. In ruil daarvoor ar meer tomaten, bloemen en andere uropese markt brengen. Het akkoord, mstemming is bereikt, wordt waar- andag helemaal afgerond. Bn in het verleden fel geprotesteerd et vis voor tuinbouwprodukten. ;en die samenwonen krijgen niet te aun aow. De coalitiefracties zijn het it ontzien van deze categorie gebeurt 366. Toekomstige gevallen zullen wel samenwonende broers en zussen ver- er 50 procent van het minimumloon, rorden daarmee gelijk behandeld als iatregel moet 137 miljoen opleveren. n zwaar gewonde waren gisteren de reld in Heerlen. De discjockey Frans se discobezoeker Edjo M. (38) lieten rgens het leven bij een schietpartij in >roer van Edjo, ligt in het ziekenhuis, «n scholier het lijk van de 31-jange irkrade, die het slachtoffer werd van nachtclub heeft de politie de 36-jan- vermoorde Edjo, aangehouden. Hij cjockey te hebben gedood, nadat deze le nachtclub had neergeschoten. Oo politie een verdachte aan. sluitingstijd in de nachtclub was een ruzie over de muziek. or iet een particuliere ziektekostenver iet een particuliere zieivi minder premie betalen. 3IJ «w» TiolrorH gen ho- het en aar de op ^ui- de $ul- ïale len, >re- per bedoeld om ziekenfondsen tege moet te komen omdat da relatief meer (gemiddeld ouderen zijn verzekerd. De standaardpolis en stand pakketpolis zijn ingevoerdW in 1986 het ziekenfonds een sluitend verplichte verzekering werd. Mensen die tot die ti] willig in het ziekenfonds zaten, moesten overstappen naar particuliere verzekering Vnnr met. name ouder ,en- lijk De ire- en- is zo. uliere verzeKenng. Voor met name ouderen bijverzekeren een financieel p bleem te zijn, waarop de daardpolis met een ma»»*! premie werd ingesteld. N kket. idee is later de standaardpakk polis ontstaan voor mensen uit het buitenland terugkwamen, studenten, 65-plussers )genoemde meerbetalers. zes reklaagd wegens Zden tegen de moslim- Liking van mei 1992 tot i 1993. De zes worden ver- Ivoordeüjk gehouden voor .vernietiging of verplaat- t van 'bijna de hele mos- L.bevolking in het Lasva- jal in centraal-Bosnië'. het Tribunaal gister- in Den Haag bekend. Ier de zes aangeklaagden zijn ie vice-president van de Kroati- „u wmeenschap van Herceg- Dario Kordic, en de chef- van de Kroatische strijd machten (HVO) in Mostar, Tiho- fil Blaskic. De commandant van de moslim-strijdkrachten in Sre brenica, Naser Oric, zal eveneens binnen enkele dagen door het Joegoslavië-Tribunaal in staat van beschuldiging worden gesteld. Dat is gisteren vernomen bij de vredesonderhandelingen over Bosnië op de Amerikaanse luchtmachtbasis in Dayton. Oric kan volgens een zegsman binnen een of twee dagen worden aangeklaagd in verband met een slachtpartij onder Servische bur gers in de omgeving van Srebre nica. De moslim-commandant bevindt zich momenteel in Tuzla, waar hij de rang van generaal heeft in het Bosnische regerings leger. Op het moment van de val van Srebrenica afgelopen juli was hij niet in de enclave aanwe zig. Oric is de eerste moslim die wordt aangeklaagd door het tri bunaal. De aangeklaagde Kroaten wor den verantwoordelijk gesteld voor de vervolging 'op politieke, raciale en religieuze gronden' van de Bosnische moslim-bevolking, aanvallen en bombardementen waarbij honderden burgers om het leven kwamen of gewond raakten en het interneren en de mishandeling van honderden anderen. Na een jaar van formele samen werking met het Bosnische rege ringsleger viel de HVO in januari 1993 de moslim-bevolking aan in het stadje Busovaca. Kroatische soldaten vermoordden burgers en namen velen gevangen. In april voerde de HVO een verrassings aanval uit op de stad Vitez en omliggende dorpen. Burgers werden gevangengeno men en ingezet om loopgraven tussen de Kroatische en Bosni sche legers te graven. Sommigen moesten dit met hun leven beko pen. Anderen, onder wie zeker 200 vrouwen en kinderen, wer den als menselijke schilden gebruikt. Bij een aanval van het HVO op de stad Zenica kwamen zeker 18 mensen om het leven en raakten 30 anderen gewond. Tot op heden is het gebied in handen van de HVO en hebben de verdreven moslims niet kunnen terugkeren. De zes zijn aangeklaagd wegens misdaden tegen de menselijkheid of grove schendingen van de Con ventie van Genève van 1949. Het is de elfde aanklacht die het Tri bunaal uitvaardigt, waarmee het aantal aangeklaagden is geko men op 52. In totaal zijn nu 45 Serviërs en zeven Kroaten in staat van beschuldiging gesteld. Behalve Kordic en Blaskic, gaat het om Mario Cerkez, Ivan San- tic, Pero Skopljak en Zlatko Aleksovski, die leidende functies bekleedden in Vitez en in Mostar. De VN-vredesmacht in Bosnië- Herzegowina blijft echter wel samenwerken met de leiders van de Bosnische Kroaten die door het Joegoslavië-Tribunaal in staat van beschuldiging zijn gesteld. „De beslissing van het tribunaal is een zaak van die instelling. Wij moeten echter ter plaatse onze missie vervullen," zei woordvoerder Ivanko van de VN-vredesmacht Unprofor. i Haag (afp/anp) - Nigeria kiest klaarblijkelijk (jor de confrontatie met de internationale gemeenschap jjhet conflict over de executie van negen mensenrechten activisten. Het Westafrikaanse land riep gisteren zijn ajibassadeurs terug uit de Verenigde Staten, Zuid-Afrika jade/vijftien landen van de Europese Unie. Bestip komt nadat de zeventien zelf hun diplomatieke iïrlejenwoordigingen in Nigeria jen teruggetrokken uit pro- lest tegen de terechtstellingen afgelopen vrijdag. „Nigeria dient atk standvastig op te stellen bij guiten die genomen zijn in het tfjieenschappelijk belang van de Walking," lichtte het ministerie a Buitenlandse Zaken de diplomatieke stap toe. DeEuropese Unie overweegt ver in sancties tegen Nigeria na de uecrie van schrijver-activist iro-Viwa en acht medestan- is. Een totaal wapenembargo, aar ook beperkingen van de olie-inport en andere handelsac- üviteren kunnen deel uitmaken nu dl' strafmaatregelen. Be Nederlandse regering over- weegt om verdere stappen tegen te nemen, liet minister frinkvan Ontwikkelingssamen- werkiig gistermiddag doorsche uren De bewindsman wilde geen uitspraken doen over con- e naatregelen. De beslissing wer is aan minister Van fcli van Buitenlandse, Zaken, in het buitenland is en met rie Pronk nog geen contact gehad. Pronk liet wel blij- t wat hem betreft verdere stappn nodig zijn. In da verband vertelde hij dat de olienaatschappij Shell, die grote belaigen in Nigeria heeft, hem ■en gesprek heeft verzocht. Een .voordvoerder van de Euro- peseCommissie sloot gisteren een itteing van Nigeria door het «werkingsverband van de EmpeseUnie met onder meer de lige koloniën in Afrika detuit. Maar dat zal eerst met de pliers van deze ontwikkelings- l*en moeten worden bespro- ta onderstreepte de zegsman, "t invoering van een totaal wapenembargo ligt voor dt hand, maar een stop of beperking van de olie-importen uit het Afri kaanse land is op dit moment politiek nauwelijks haalbaar. De woordvoerder van de Commissie wees er op dat zoveel mogelijk moet worden voorkomen dat de sancties de arme bevolking tref fen. De EU-werkgroep voor Afrika, waarin vertegenwoordigers van alle lidstaten zitting hebben, komt vanmiddag in Brussel in spoedberaad bijeen om zich te bezinnen op verdere stappen tegen Nigeria. De Europese Commissie besloot zondag al de ontwikkelingshulp aan Nigeria stop te zetten en haar vertegenwoordiger in het land terug te trekken uit verontwaar diging ever de terechtstellingen. Van de 766 miljoen gulden steun die de Unie Nigeria had toege zegd, is nu 470 miljoen gulden bevroren. Voor het hoofdkwar tier van Shell-Duitsland in Ham burg stelden ongeveer honderd demonstranten gisteren een galg op als protest tegen de activitei ten van de oliemaatschappij in Nigeria. De opgehangen activis ten hadden zich tegen de vervui ling als gevolg van de oliewin ning verzet. De milieuorganisatie Greenpeace eist dat de oliemaatschappij zich terugtrekt uit Nigeria. De organi satie beschuldigt Shell van mede plichtigheid aan de executies. De Nederiands-Britse onderne ming, de grootste olieproducent in Nigeria, ontkent elke verant woordelijkheid voor de executies. De maatschappij verwerpt ook de beschuldiging dat haar Nigeri- aanse activiteiten gepaard gaan met vervuiling van het milieu. Olie is goed voor 90 procent van de Nigeriaanse exportinkomsten. 'rad/Den Haag (afp/rtr/anp) - Door een explosie vlak voor gebouw van het Amerikaanse leger in het eentrum van de ffldische hoofdstad Riyad zijn gisteren zes doden gevallen. van hen zijn Amerikaan en een is Filipijn. De identiteit het zesde slachtoffer is nog onbekend. er zestig mensen, onder zeker dertig Amerikanen, j«en gewond. Volgens oogge- jfflzou het gaan om een auto- "Waar een woordvoerder van •-•'Pentagon zegt vooralsnog een jWuk niet uit te sluiten. 81 tot dusver onbekende orga- ®atie die zich Tijgers van de noemt heeft de verantwoor- i J™eid voor de ontploffing '«nisch opgeëist. 'Sens woordvoerder Burns van Mienkaanse ministerie van "landse Zaken heeft ook de Wisatie Islamitische Bewe- 8»oor Verandering de aanslag De explosie had plaats op een parkeerterrein voor een gebouw van drie verdiepingen dat in gebruik is bij Amerikaanse militairen die in Saudi-Arabië zijn gestationeerd om leden van de Saudische Nationale Garde te trainen. In de wijde omtrek van het gebouw sneuvelden ruiten, en enkele tientallen auto's vlogen in brand. De Amerikaanse presi dent Clinton toonde zich op een persconferentie geschokt. Hij beloofde 'een enorme inspanning' te doen om snel uit te vinden of het om een ongeluk of een aan slag gaat, en om de daders te vin den indien het laatste het geval Van onze redactie buitenland Jenin/Tel Aviv - Na een bezetting van 28 jaar heeft het Israëlische leger gisteroch tend de Palestijnse stad Jenin op de Wes telijke Jordaanoever verlaten. Een bus van de Palestijnse politie, die de stad nog voor zonsopgang binnentrok, werd door de bevolking met gejuich en God-is- groot-geroep onthaald. Israël draagt de stad officieel over aan de Palestijnse Autoriteit als eerste van zes ste den, waar dat nog dit jaar moet gebeuren. Dat is overeengekomen in het akkoord over uit breiding van de autonomie dat PLO-voorzit- ter Arafat en de inmiddels vermoorde Israëli sche premier Rabin in september onderteken den. In zijn eerste toespraak voor het Israëlische parlement sinds de moord op Yitzhak Rabin heeft waarnemend premier Shimon Peres gisteren beloofd het vredesproces voort te zetten. Israël zal zich houden aan het vredesakkoord met de Palestijnen en zal zijn pogingen voort zetten om ook met Syrië en Libanon overeen komsten te sluiten. Bij de jaarwisseling zullen vrijwel alle Pale stijnse bevolkingscentra buiten Israël en Jeruzalem vrij zijn van Israëlische soldaten; alleen voor Hebron geldt een speciale rege ling. Een Israëlische soldaat haalde vlak voor mid dernacht voor de laatste keer de vlag van de joodse staat neer boven het militaire hoofd kwartier in Jenin, een stad met 35.000 inwo ners in het noorden van de Westoever. Enkele honderden Palestijnse agenten zijn uit Jeri cho naar Jenin vertrokken. In totaal zullen duizend Palestijnse agenten in de stad en de naburige dorpen worden gestationeerd. Onder escorte van de Palestijnse politie ver lieten 15 Israëlische legerjeeps het militaire hoofdkwartier in Jenin. Vertegenwoordigers van de Israëlische regering onderstreepten zondag dat de uitvoering van het autonomie- akkoord moet doorgaan ondanks de moord op Rabin. De moordenaar protesteerde onder meer tegen de overdracht van land aan de Palestijnen. De secretaris-generaal van het Palestijns bestuur, Tayeb Abdelrahim, was gisteren aanwezig bij de overdracht van Jenin. Hij deelde mee dat de beweging van het islami tisch verzet (Harnas) zal deelnemen aan de Palestijnse verkiezingen van 20 januari. Waarnemend Israëlisch premier Peres zei gisteren over het vredesproces: „We zullen ons houden aan alle verplichtingen die we zijn aangegaan: veiligheid voor Israël en de Israëli's en respect voor alle principes die we zijn overeengekomen met de Palestijnen, vre de met Egypte en Jordanië en het zoeken naar vrede met Syrië en Libanon," aldus Peres. De bijeenkomst in de Knesset was een eerbe toon aan de op 4 november vermoorde pre- Londen - De kerncentrale van Hartlepool in Noordoost-Engeland is stilgelegd omdat uit een reactor radioactief koelgas lekte. De enige andere reactor van de centrale is buiten werking nadat vori ge maand een transformator door brand werd vernield. De tweede reactor werd zondagavond stilgelegd nadat een 'klein' lek van 'zeer matig radioactief' kooldioxidegas in het koelsysteem was geconstateerd, aldus een woordvoerder van de maatschappij Nuclear Electric die de kerncentrale beheert. Lagos - Een lijntoestel van Nigeria Airways met 130 mensen aan boerd is gisteren bij landing op het vliegveld Kaduna in het noor den van Nigeria verongelukt. Volgens functionarissen van de luchtvaartmaatschappij zijn zeker 50 mensen om het leven geko men. Het is sinds juni dit jaar al het vierde ongeluk waarbij een Nige- riaans toestel betrokken is. In juni stortte een TU-134 van Russi sche makelij bij de landing neer in Lagos en ontstond een uit slaande brand. Vijftien mensen vonden de dood. Moskou - De Russische president Jeltsin is volgens het persbu reau Itar-Tass gisteren weer aan het werk gegaan. Hij herstelde in ee» ziekenhuis van een lichte hartaanval, de tweede in vier maan den tijd. De presidentiële woordvoerder Medvedev zei dat Jeltsin vanaf gisteren zijn normale programma afwerkt 'alsof hij in het Krem lin' zit. Hij blijft vooralsnog in het ziekenhuis. Jeltsin ontvangt vandaag de Kazachstaanse president Nazarbajev. Het wordt de eerste top ontmoeting van de Russische leider sinds hij op 26 oktober ijlings naar het ziekenhuis werd overgebracht. Door Aart Heering Rome - De oorzaak van de Amerikaanse weigering om Ruud Lubbers te aanvaarden als secretaris-generaal van de Navo ligt in de eerste plaats bij de oud-premier zelf. Dat heeft minister van Buitenlandse Zaken Hans van Mierlo gisteren in Rome gezegd kort voor zijn vertrek naar Madrid, waar hij vandaag de vergadering van de Westeuropese Unie bijwoont. Van Mierlo legde er de nadruk op dat de Verenigde Staten Lubbers niet geweigerd hebben omdat hij Nederlander is of omdat 'ze den ken over een klein land als Nederland heen te kunnen wal sen'. De zogeheten Koeweit- affaire, de vermeende steun die Lubbers als premier aan zijn familiebedrijf Hollandia-Kloos zou hebben verleend, heeft vol gens Van Mierlo geen enkele rol gespeeld. „Als dat zo is dan hebben de Amerikanen dat nooit gezegd. Ze hebben ons daarintegen gezegd dat hun bezwaren de persoon en de opvattingen van Lubbers betreffen. Ook al moet ik zeggen dat alles nogal vaag bleef en de opvattin gen van Lubbers volgens ons beslist binnen de grenzen van het bondgenootschap passen." Blijft dus over de persoon van Lubbers. In diplomatieke krin gen valt dan ook te beluisteren dat de Amerikanen liever een meer kordate en minder wollig pratende persoonlijkheid hadden gezien aan de leiding van een instelling die zich opmaakt om met een fiks leger in Bosnië te gaan interveniëren. Van Mierlo herhaalde nog eens dat de Amerikanen zich niet cor rect hebben gedragen bij de afwijzing van Lubbers. „Het gesprek dat hij in Washington heeft gehad leek uitstekend te zijn verlopen en dat was ook de inschatting van de beide aanwe zige ambassadeurs, die bij de VS en de Navo. Daarom zag ik geen enkele reden om Lubbers' kandi datuur niet te formaliseren." Van Mierlo verklaarde zich uiterst verbolgen dat de Ameri kanen hem niet tevoren hebben ingelicht over hun reserves ten aanzien van Lubbers. Hetgeen een kandidatuur en daarmee een Nederlandse blamage hadden kunnen voorkomen. De Neder landse minister, die gisteren overleg heeft gepleegd met zijn Italiaanse ambtsgenoot Sussana Agnelli, sprak tegen, dat de Itali aanse oud-premier Giuliano Amato in de race zou zijn voor de functie van secretaris-generaal van de Navo. Uitzinnige Palestijnen begroeten busladingen politie-agenten van de Palestijnse Autoriteit in het plaatsje Jenin op de door Israël bezette Westoever van de Jordaan. Jenin werd gisteren na 28 jaar bezetting overgedragen aan de Palestijnen. foto anp mier. De stoel van Rabin was met zwarte stof bekleed. De rechtse oppositieleider Netanyahu erken de dat Rabin drie jaar lang 'een complex en controversieel politiek proces' heeft geleid. Hij onderstreepte wel dat de oppositie het recht heeft zich op democratische wijze tegen sommige besluiten te verzetten. In een gebaar naar de opvolgers van Rabin, noemde hij waarnemend premier Peres 'mijn vriend'. Kort voor hun toespraken hadden Peres en Netanyu, op verzoek van de laatste, overleg gevoerd over de politieke situatie in het land. De twee politici kondigden aan de strijdbijl te begraven. Een Israëlische rechtbank heeft gisteren bepaald dat een van de zes verdachten die vastzitten in verband met de moord op pre mier Rabin nog zeker drie dagen in voorarrest zal worden gehouden. De 23-jarige Ohad Skornick, een studievriend van moordenaar Yigal Amir, wist volgens de politie af van de plannen voor een aanslag. Hij zal waarschijnlijk worden aangeklaagd wegens samenzwering. De Israëlische luchtmacht heeft gisteren op Libanees grondgebied een aanval uitgevoerd op een vermeende basis van radicale Palestij nen. Daardoor zijn twee guerrillastrijders omgekomen en acht gewond geraakt, meldde de aangevallen groep, het Algemeen Com mando van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP-GC). Door Wilko Voordouw Parijs - In Frankrijk ligt het openbare leven vandaag gedeelte lijk stil. Diverse Franse vakbonden hebben opgeroepen tot acties. Ze protesteren tegen het voornemen van de Franse rege ring am het tekort van de volksverzekering Sécurité Sociale te bestrijden met een extra belastingheffing. Ia de Assemblée Nationale, de Franse Tweede Kamer, is sinds gisteren een debat aan de gang ever de toekomst van de 'Sécu'. Morgen sluit premier Juppé het debat af door het bekendmaken van een serie maatregelen. Uit diverse bronnen blijkt dat de Franse belastingbetalers een for se bijdrage moeten leveren. Alle inkwnens in Frankrijk zullen wordt belast via de zogenaamde CRD (Contribution au rembour- sement des dettes, letterlijk: Bij drage in het terugbetalen van de schulden). Deze CRD is volgens de vakbon den, die dit weekeinde van minis ter van Sociale Zaken Barrot de primeur kregen, een tijdelijke zaak e* zal 0,6 tot 1 procent van alle inkomens bedragen. Doel is om op jaarbasis zo'n 15 miljard gulden extra in de staatskas te krijgen. Het totale tekort van de Sécurité Sociale (een volksverzekering waaruit uitkeringen en pensioe nen worden betaald en de ziekte kosten worden vergoed) bedraagt nu zo'n 75 miljard gulden. Jaar lijks loopt het tekort op met rond 20 miljard. Vooral de ziektekosten lopen uit de hand. De nieuwe belasting is de vak bonden een doorn in het oog, want het is niet de eerste lasten verzwaring sinds president Chir ac in mei werd gekozen. Eerder al steeg het hoge btw-tarief half augustus van 18,6 naar 20,5 pro cent, benzine en sigaretten wer den duurder en het eigen risico bij ziekenhuisopname stijgt van 55 naar 70 francs per dag. (ADVERTENTIE) Als ondernemer kom je wel eew zeken tegen waarbij je jaar en dag een sterke band met het MKB. Simpelweg omdat de ervaring weten onze accountmanagers precies wat u beweegt. een gesprekspartner zoekt. Bij de ING Bank hebben we al sinds meeste van onze klanten MKB'ers zijn. Door die jarenlange Loop eens bij ons binnen. Dan merkt u meteen wat we bedoelen.

de Stem | 1995 | | pagina 5